Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτωματα;


Recommended Posts

Καλημέρα κι από μένα!

Τετουλίνα σου εύχομαι ολόψυχα να έχεις το αποτέλεσμα που επιθυμείς και να μην ανησυχείς γιατί όλα θα πάνε μια χαρά.

Να ρωτήσω κι εγώ κάτι εκμεταλλευόμενη το post?

Εχθές ανακάλυψα κάποιες μικρές μικρές φλεβίτσες στο στήθος και σήμερα νομίζω ότι είναι περισσότερες. Το στήθος μου πρήζεται σταδιακά και σήμερα πονάει ελαφρά. Δεν έχω καθυστέρηση.

Επίσης με στενεύει το παντελόνι και 3-4 μέρες τώρα έχω πόνο χαμηλά σε όλη την περιοχή της κοιλιάς και στη μέση. Πιο πολύ πονάω αριστερά και νιώθω κάποια τσιμπήματα κεντρο δεξιά (χαμηλά πάλι). Σήμερα δεν έχω ιδιαίτερα πονάκια.

Τι λέτε βρε κορίτσια???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 333
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

crazy έγραψε:

Το'χω ξαναπεί κι αλλού, ας το πω και σε σένα Tetoulina.

Κάνε το τεστ, κάνε χοριακή, πάντως κάνε κάτι, μην το φοβάσαι!

Στη χειρότερη περίπτωση θα βγει αρνητικό και μάλλον από την αγωνία σου καθυστερείς την περίοδο από το να'ρθει.

Στην καλύτερη όμως περίπτωση, θα βγει θετικό, ότι είσαι εγκυούλα! :)

Και σε αυτήν την περίπτωση, γιατί να στερείς από το σποράκι σου κι από σένα τις βιταμίνες κι ό,τι άλλο θα σου δώσει ο γιατρός;; Τα πρώτα στάδια της εγκυμοσύνης είναι πολύ σημαντικά για το έμβρυο.

Μη φοβάστε να αντιμετωπίζετε την αλήθεια... Είναι προτιμότερο από όλες τις πλευρές να μαθαίνουμε το τι μας συμβαίνει νωρίτερα παρά αργότερα.

Φιλάκια! :)

LOIPON SAS PARAKOLOU8O EDO K MERES ............ TETOULINA XARAS TIN IPOMONI SOU VRE KORITSAKI MOU ALLA PISTEPSEME KODEVO NA GASTRO8O MAZI SOU :lol: :lol: EXEI APOOOOOOOOOOOOLITO DIKIO I CRAZY KANE TO TESTAKI VRE KORITSAKI MOU GLIKO ADE PERIMENOUME DEN MILAO TOSES MERES ALLA SIMERA PIA EIPA K EGO NA MILISO :lol: ADE ADE PERIMENOUME TA OMORFA NEA SOU FILAKIA

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tetoulina μου, θα συμφωνησω με την crazy απόλυτα ομως!Εμενα ο γιατρός αμεσως μολις του ειπα οτι ειμαι εγκυος με εστειλε φαρμακειο να παρω σιδηρο και ασβεστιο!Ειναι πολυ σημαντικο για το μωρό . Μην το αφηνεις αλλο, φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κορίτσια, είμαι σχετικά καινούργια στο forum αλλά παρακολουθώ το post κι έχω κι εγώ αγωνία για τα αποτελέσματά σας. Εύχομαι καλή τύχη σε όσες περιμένετε αποτελέσματα... Μόλις πρόσφατα ανακάλυψα κι εγώ ότι είμαι έγκυος (μόλις μπήκα στη 5η βδομάδα - αν τα μετράω σωστά) και δεν έχω πάει ακόμα για υπέρυχο. Helenakki, ήθελα να σε ρωτήσω, επειδή απ' ότι βλέπω πρέπει να είμαστε στην ίδια εβδομάδα (τελευταία μου περίοδος 10 Απριλίου), σε ποια μέρα πήγες στο γιατρό σου και τι μπόρεσε να δει με τον υπέρηχο; Επίσης ποια ήταν η τιμή της χοριακής σου όταν πήγες; Σόρι αν σε έπρηξα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αντε βρε τετουλινα μου......εχουν δικιο τα υπολοιπα κοριτσια!!!!!!!

τι ωρα θα κανεις το τεστακι;;;;;;ελπιζω να πηρες το σωστο!!!!

ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Tetoulina, σου εύχομαι να είναι θετικό το τεστ αν και κατά τη γνώμη μου θα ήταν καλύτερα να κάνεις χοριακή. Γιατί θα είσαι σίγουρη και δεν θα αναρωτιέσαι σε οποιαδήποτε από τις δύο περιπτώσεις για το αν το τεστ είναι έγκυρο. Εγώ την έκανα τη 2η μέρα καθυστέρησης γιατί σκέφτηκα ότι αν δεν είμαι έγκυος θα μου φύγει η αγωνία ενώ αν είμαι θα μπορέσω να στηρίξω την εγκυμοσύνη με κάθε τρόπο. Και πράγματι ο γιατρός μου έδωσε προληπτικά (ίσως επειδή είχα και μία βιοχημική πριν 3 μήνες) Utrogestan, Salospir και Filicine. Καλύτερα, λοιπόν, να ξέρεις όσο το δυνατό πιο γρήγορα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειχα τελευταια περίοδο (31/03) και πηγα στο γιατρο 7/5.Καναμε υπερηχο, οπου ειδαμε μονο το σακο και μια κουκιδα!!!θα ξαναπαμε 27/5 να ακουσουμε καρδουλα!!Εσυ πότε θα πας;τι σου ειπε ο γιατρός;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Άρα τελικά πήγες στο τέλος της 5ης ή μάλλον στην 6η εβδομάδα. Έτσι μου είπε κι εμένα, στην 6η εβδομάδα να πάω. Απλά είχα την ελπίδα ότι μπορεί να φανεί κάτι νωρίτερα γιατί έχω φοβερή αγωνία μην είναι εξωμήτριο - όχι ότι έχω κάποιο λόγο να το φοβάμαι αλλά από τις ιστορίες των κοριτσιών που διαβάζω εδώ μέσα όλα μπορούν να συμβούν... Τι κακό κι αυτό... Να έχεις αγωνία να μείνεις έγκυος και να έχεις και αφού μείνεις... Πότε σταματάει η αγωνία; Αφού γεννήσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια γειά σας και πάλι!!

καταρχήν συγχαρητήρια στις τυχερές xara12 και helenakki για τις εγκυμοσύνες τους, από δω και πέρα εύχομαι όλα να πάνε τέλεια!

tetoulina πραγματικά έχεις τρομερή υπομονή, αν και καταλαβαίνω τον λόγο που αποφεύγεις να κάνεις το τεστ, καλύτερα να ζεις με την ελπίδα παρά να απογοητευτείς,ε?καντο όμως γιατί έχουν περάσει ήδη πολλές μέρες και έχω το προαίσθημα ότι είσαι...μάλλον το πρώτο τεστάκι δοκίμαζε τα νεύρα σου :angry: πες μας ότι κι αν είναι!!!!

καλή επιτυχία!!

strawberry, είμαστε στην ίδια ακριβώς φάση,ε? κι εγώ αυτό νομίζω για το φορουμ...μάλλον είναι γουρλίδικο,μάκαρι και σε εμάς!με βλέπω να πηγαίνω για την 6η προσπάθεια, σήμερα άρχισε να με πονάει και η μέση μου!εσύ πότε θα έχεις νεότερα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαρα μου συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου:silly: ......και δεν θελει αγχος....γιατι να εχεις εξωμητριο ειναι αρκετα σπανια και συνηθως υπαρχει προβλημα στη σαλπιγγα και γι αυτο μενει εκει το γονιμοποιημενο ωαριο....

καλη επιτυχια και με το καλο να ακουσετε την καρδουλα του:woohoo: ......α!!!!και απο την ωρα που θα γεννησεις το αγχος και η ανυσηχια σου θα μεγαλωνει μερα με την μερα,γιατι καθε μερα που περνα θα το αγαπας ακομα πιο πολυ απο οτι το αγαπουσες την προηγουμενη......

ελενακι συγαρητηρια και σε σενα και ευχομαι με ενα γερο μωρακι και με το καλο να ακουσετε και εσεις την καρδουλα του......:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τετουλινα μου ακομηηηηηηηηηηηηηηηηηη??????

Αντε κανε αυτο το τεστ η την χοριακη επιτελους!!!

Χαρα μου συγχαρητηρια για την εγκυμοσυνη σου καικοιτα να το απολαυσεις...

Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

τετουλινα τι αρνητικο??? μη με κουφενεις!!!!!:( αφου περιοδος δεν εχει ερθει ετσι δεν ειναι???????? να σου πω, ποσες μερες καθυστερηση εχεις????? μηπως να κανεις χοριακη γιατι τα τεστ μου φαινεται ειναι για την πλακα!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

TETOULINA MOU LYPAME....

ALLA EXEIS AKOUSEI PERISSOTERES FORES APO MENA OTI PAIZEI NA KANEI LATHOS...

GI AYTO AN EXEIS KI ALLH KATHISTERHSH KANE XORIAKH!!!!!!

AN OXI VOUR STON ANTROULH SOU AYTO TO MHNA MAS VOHTHAEI KI O KAIROS!!!!!!!

FILAKIA KORITSAKI MOU~

KORITSIA SYGXARHTHRIA GIA TIS EGYMOSYNES SAS!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε Τετουλινα!Αν τις είδες τις 2 γραμμούλες και μετά έσβησαν...κάτι σημαίνει!!!! Εγώ θα σου έλεγα πως σε αυτή την περίπτωση ή κάνεις άλλο ένα ή πας για χοριακή! Κ όλο αυτό γιατί είδες τις 2 γραμμές!!! Εγώ έκανα 2 τεστ.Το ένα βγηκε καθαρό θετικό και το άλλο αχνό αχνό!! Συμπτώματα δεν έχεις; Το γεγονός ότι δεν έχεις περίοδο είναι πολύ θετικό πάντως !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mikroyla moy itan na adiathetiso stis 4/5 ante to poly 5/5!! k den moy exei erthi oyte simptomata tpt...

tis eida tis grammoyles k meta pane... poy pigane?? :( :(

tha trelatho!!! olo apogoiteysis!!!

anthy moy dikio exeis dn pirazei boyr ton allo mina :)

makari tirogaridaki moy makari!! .kati tsimpimata stin koilia xamila exw .. kati ygra etsi .nomizo oti m erxete i triskatarati .. . kana dio meres mporo na kanw ypomoni akoma giati exw apogoiteytu k an den... tote perno ton giatro moy til...

:dry::dry::blink::(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αγαπη μην κατσουφιαζεις καλε!!!!!!!!!!!!!! αφου δεν ηρθε η περιοδος πρεπει να ημαστε αισιοδοξες!!!!!! εεεε????? σκασε μου ενα μεγαλο χαμογελο να σε δω!!! εεεεεεεεεεεεελα!!!!!!!

εχεις καποιο προβληματακι που θα μπορουσε να σου καθυστερησει τοσο πολυ την περιοδο????(πχ πολυκυστικες???) αν εισαι οκ,λογικα εγκυμοσυνη πρεπει να ειναι,δεν γινεται να μην ειναι!!!!! δεν θελω να δινω ελπιδες ετσι ,αλλα τι αλλο να ειναι ρε γμτ?? εγω θελω το χαμογελο να δω!!!! περιμενω!!!!!!!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

nai exw polukistikes!!! alla ton teleytaio xrono panw apo 28 me 30 meres dn kathisteroyse... k stin mesi aytooy toy kikloy eixa paei k gia ena tsek up sto giatro k moy eipe oti eblepe k oorixia k oti ola mia xara pane... etsi k egw boyr ston patsa xaxaxaxa

:)

:)

polla xamogela giati ola tha pane kala to niotho k an oxi ayto ton mina tote ton epomeno ton methepomeno tha erthi!!!!

alla me neyriazoyn ta test ggrrrrr giati kirie esvises? afoy tis ebgales tis grammoyles ee? giati giati ??e?E?EE?E?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τετουλίναμου στο εύχομαι κορίτσι μου να είσαι έγκυος όμως μήπως δεν περίμενες τα 1-2 λεπτά για να διαβάσεις το τέστ?Γιατί στην αρχή έτσι συνήθως δείχνουν τις γραμμές και αν είναι θετικό μένουν ή...φεύγουν αν είναι αρνητικό:(

Μακάρι κάτι να έγινε λάθος στην περίπτωση σου...Αύριο το πρωί στο γιατρό για να σου φύγει και το άγχος:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

perimena... alla mpori k na simvenei ayto poy les tha dixei dn tha katso na skasw kiolas!!! olo xefisao apo keini tin ora k olo neyra!!!

dn tha xalasw tin zaxarenia m0y !!!!! xixixi lew na paw na tin pesw mpas k iremiso na do k imitelikoys eurovision na gelasw k ligo

filakia kalo brady k ayrio me ygeia k polles egkioyles !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!!!εγω ευχαριστηθηκα τα χαμογελα!!!!!!! ετσι μπραβο!!!! μαμαδες θα γινουμε μια μερα(ελπιζω να ειναι μεσα σε 9 μηνες μη τα παρω χιχιχιχι),πρεπει να εχουμε χαμογελα!!!!!!!!!!!!!!!!!! :) :) :)

και εγω αυτο το μηνα ανακαλυψα οτι εχω απο τη δεξια μερια πολυκυστικη ωοθηκη,αλλα ταυτοχρονα ειδε ωαριο να ειναι ετοιμο για να γινει μωρο αν εκανα αγκαλιτσα!!! και εγω πηγα αμεσως για αγκαλιτσα!!!!!! οποτε μπορει να ειναι το τυχερο μας αυτο το μηνα!!! :)

ααααααααααααααααααα δεν στα ειπα τα νεα??? αυτες οι γραμμουλες ειναι χαζες!!!! πανε και ερχονται!!!!!!! ειναι γκομενιαρες!!!! αλλα δεν μας νοιαζει,ειτε ειναι εκει ειτε δεν ειναι,εμεις θα κανουμε γλυκα νινακια!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου Bourique φιλη μουυυυυυυυυ!!!!!!! τετοθλινα να την ακους!!! ξερει τι λεει!!!!!!! χοριακη και παλι χοριακη!!!!!!!!!:) απαπα ειναι χαζα τα τεστ!!!!! καλη σου νυχτα και να χαμογελας ε????????? πανε τα νευρα φυγανε!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...