Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συμπτωματα;


Recommended Posts

τετουλινακι......και εγω στην εγκυμοσυνη μου ειχα κανει τεστ και βγηκε αρνητικο...το επομενο πρωι εκανα χοριακη και ηταν θετικη....οποτε μην το βαζεις κατω...αλλα και αν δεν εισαι μην απογοητευεσαι...θα ερθει....εκει ποθ δεν θα το περιμενεις....φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 333
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Tetoulinaki μου μήπως να πήγαινες πρωϊ-πρωϊ για χοριακή βρε κοριτσάκι μου? Τόσες φορές έχουμε ακούσει για λάθος τεστάκια... μην απογοητεύεσαι! Κάνε κι αυτήν την εξετασούλα να είσαι πιο σίγουρη! Σου στέλνω όλη μου τη θετική ενέργεια και η σκέψη μου είναι μαζί σου χρυσό μου!

Κάνε την εξέταση αυτή, προσπάθησε να κοιμηθείς όσο γίνεται πιο ήρεμη και χαλαρή... κάνε και σεξάκι να ανανεωθείς... κι αύριο, να δεις που θα ξυπνήσεις με άλλη ψυχολογία! Κι αν δεν ήρθε αυτό το μήνα το σποράκι... είναι στο δρόμο... πάλεψέ το αγάπη μου! Φιλάκια σου πολλά-πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!!!!

Τετουλινα μου δεν πειράζει αγαπούλα μου.... μην χάνεις το κουράγιο και την δύναμή σου.... όλα θα πάνε καλά. Τον άλλο μήνα παρεούλα! Εγώ περιμένω να τελειώσει η "τρισκατάρατη" και θα αρχίσω το ξεζούμισμα του άντρα μου αμέσως χωρίς να λογαριάζω τις γόνιμες μέρες. Θα κάνω σεξάκι σχεδόν καθε μέρα... που θα πάει;;; θα το τσακόσουμε το σποράκι!!!!

Θετική σκέψη και όλα θα πάνε τέλεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Maryloo28 καλή σου μέρα! Σωστή σε βρίσκω κι ευδιάθετη! Μπράβο σου καλή μου!

Tetoulina μου... γερά και δυνατά! Με ανανεωμένο το ηθικό και ψηλά το κεφάλι!!! Δωστου να καταλάβει!!! Φιλάκια σε όλες σας!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τetoulina δεν πειράζει για το αρνητικό τεστάκι, όπως είπαν και τα κορίτσια το νινί είναι στο δρόμο και έρχεται. Κάθε μήνας που περνάει νας φέρνει, όλες εμάς που περιμένουμε, πιο κοντά στο μωράκι! Όχι απογοήτευση, εξάλλου υπάρχει και η πιθανότητα λάθους!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

SAS EYXARISTW OLES POLY POLY POLY POY NOIAZESTAI GIA MENA!!!

eytixos exw esas den exw pei tpt ston antra moy !! dn sas xexasa apla ithela ligo na xexastw k pali koitao mprosta dn me pernei apo katw!! psila to kefali me poly sex..

oso gia tin triskatarati dn irthe... test to clear blue ekana!!!

eimai stin 32 mera kathisterisis tha perimenw ligaki akoma k isos paw sabato na kanw xoriaki na min apogoiteyto k apo ayto!!

sas agapw ooles!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ σήμερα... με την απογοήτευση και την άσχημη ψυχολογία που με πλάκωσε απογευματιάτικα λέω... μόλις φύγει κι ο Αύγουστος... μετά από διακοπές δλδ. να μιλήσω στη γυναικολόγο μου και να της ζητήσω να το ψάξουμε... αν κι έχω ήδη βαρεθεί να περιμένω...

Τέλη Νοεμβρίου κλείνουμε χρόνο προσπαθειών και θέλω... αν υπάρχει κάτι (που συνεχώς κάτι μου "τριβελίζει" το μυαλό τελευταία... δεν ξέρω αν είναι άγχος ή φοβία για κάποιο πρόβλημα μου...) να το βρούμε και να το αντιμετω-πίσουμε το συντομότερο δυνατόν! Όλα αυτά βέβαια, αν συμφωνεί κι ο καλός μου... αρκετά τον έχω αγχώσει κι εκείνον!!!

Ρε γμτ... γιατί είμαι έτσι τώρα? Τί στο καλό μ'έπιασε??? Δεν ήμουν έτσι το πρωϊ... που να πάρει!!! Φιλιά σε όλες σας, γιατί δεν ξέρω πόση ώρα θα είμαι μέσα κι αν... όταν δεν είμαι καλά, συνήθως δε μπαίνω στο Mammy!

Tetoulinaki μου, ως το Σάββατο πρόσεχε τον εαυτό σου! Και μη δίνεις βάση σε αυτά που λέω εγώ για μένα... εννοείται πως ο αγώνας συνεχίζεται!!!

Φιλάκια σε όλες τις ομοιοπαθούσες!!! Κύριε Πελαργέ... για ετοιμάσου για ομαδικά deliveries!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ!!!!!!!!θα σε μαλωσω!γιατι δεν εκανες το self clear;το συγκεκριμενο τεστ ειναι πολυ καλυτερο απο τα υπολοιπα......νομιζω οτι τσαμπα στεναχωριεσαι......αντε πηγαινε αυριο για χοριακη γιατι το σαββατο πολλα εργαστηρια δεν κανουν εξετασεις η περνεις τα αποτελεσματα την δευτερα.....περιμενουμε νεα σου......:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

PIPITSAZOUZOUNA έγραψε:

Εγώ σήμερα... με την απογοήτευση και την άσχημη ψυχολογία που με πλάκωσε απογευματιάτικα λέω... μόλις φύγει κι ο Αύγουστος... μετά από διακοπές δλδ. να μιλήσω στη γυναικολόγο μου και να της ζητήσω να το ψάξουμε... αν κι έχω ήδη βαρεθεί να περιμένω...

Τέλη Νοεμβρίου κλείνουμε χρόνο προσπαθειών και θέλω... αν υπάρχει κάτι (που συνεχώς κάτι μου "τριβελίζει" το μυαλό τελευταία... δεν ξέρω αν είναι άγχος ή φοβία για κάποιο πρόβλημα μου...) να το βρούμε και να το αντιμετω-πίσουμε το συντομότερο δυνατόν! Όλα αυτά βέβαια, αν συμφωνεί κι ο καλός μου... αρκετά τον έχω αγχώσει κι εκείνον!!!

Ρε γμτ... γιατί είμαι έτσι τώρα? Τί στο καλό μ'έπιασε??? Δεν ήμουν έτσι το πρωϊ... που να πάρει!!! Φιλιά σε όλες σας, γιατί δεν ξέρω πόση ώρα θα είμαι μέσα κι αν... όταν δεν είμαι καλά, συνήθως δε μπαίνω στο Mammy!

Tetoulinaki μου, ως το Σάββατο πρόσεχε τον εαυτό σου! Και μη δίνεις βάση σε αυτά που λέω εγώ για μένα... εννοείται πως ο αγώνας συνεχίζεται!!!

Φιλάκια σε όλες τις ομοιοπαθούσες!!! Κύριε Πελαργέ... για ετοιμάσου για ομαδικά deliveries!!!

λοιπον ζουζουνα μη τρελενεσαι.....για μενα ειναι προτιμοτερο να κανεις καποιες εξετασεις γιατι ισως ετσι σου φυγει ενα βαρος και τσουπ ερθει και το μωρακι!!!!!!!αντε κοριτσακια μου ευχομαι γρηγορα να γεμισουν οι κοιλιτσες σας με σπορακια!!!!!!!!;)
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλέ, γιατί τόσο άγχος και κατήφεια;;;; μέχρι τον Νοέμβριο έχουμε άλλους 6 μήνες! Άρα προσπαθείς 6 μήνες μόνο! Άλλες προσπαθούν χρόνια! Ψυχραιμία κορίτσια!!!!!!!

Κάντε έρωτα κι όχι...προσπάθειες!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

den ekana self care giati pigane k moy to agorasane !!! dioti dn eixe farmakeio konta moy k pigane me amaxi k moy to pirane :(

telos panton tha kanw ligo akoma ypomoni k blepoyme!!!

zoyzoyna moy den thelw tetia gera agapi moy gera !! ola kala tha pane k tha erthi k to moraki !! tha erthi pistepse to k tha ginei glykia moy|!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον τετουλινα δεν θελω ηττοπαθειες......με αυτο το τεστ που σου φερανε και το γεγονος οτι το εκανες βραδυ!!!!!!λογικο μου φαινεται το αποτελεσμα....λοιπον αντε παρε ενα τεστ αυτο που ειπαμε γιατι κατι μου μυριζει εδω....;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τί είναι αυτά που ακούω?! Πιπίτσα τί είναι αυτά που λές?! Τί απογοήτευση είναι αυτή!! Το πρωί που σε διάβαζα είχες άλλη διάθεση. Ο Hondos δε βοήθησε? Όλες θα σας μαλώσω που μου πέφτετε έτσι!

Λοιπόν, το καλοκαίρι ήρθε και έχουμε όλο τον καιρό μπροστά μας για πολλές αγκαλίτσες (εσείς δηλαδή γιατί εγώ βλέπω τον αντρούλη μου μόνο 5 μέρες το μήνα, χι χι! ) και με τη θέληση του Θεούλη θα έρθει κ το μωράκι. Εγώ σκέφτομαι ότι όπως όλα έτσι και το μωρό μας τα στέλνει ο Θεός την κατάλληλη στιγμή και αυτό με ηρεμεί, όσο κι αν θέλω εγώ να έρθει νωρίτερα, όσο κι αν κλάψω και χτυπηθώ αυτό θα έρθει στην ώρα του! Αυτά από μένα και ψυχραιμία!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

tetoulina έγραψε:

dn tha to kanw simera tha perimeno na nioso ligo kalytera k tha to kanw!!! an einai na erthi as erthi k ayti i katarameni!!!

les n sooy mirizei egkimosini??? xixixix

βρε πεφτει εξω μυτη εγκυμονουσας;;;;;λαγωνικο σου λεω:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΤΕΤΟΥΛΙΝΑ ΜΟΥ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ Κ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΣ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΙΔΗ ΤΟ ΣΠΟΡΑΚΙ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ

ΠΙΠΙΤΣΑΖΟΥΖΟΥΝΑ ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΜΗΝ ΣΕ ΠΕΡΝΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΘΥΜΗΣΟΥ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕΣ ΕΣΥ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΗΜΕΡΕΣ :) ΣΚΕΨΟΥ ΘΕΤΙΚΑ Κ ΟΧΙ ΑΓΧΩΣ

ΤΩΡΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΜΕΡΙΚΕΣ ΑΠΟΡΙΕΣ ΟΙ ΠΡΟΣΦΑΤΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΙΣΩΣ ΘΑ ΘΥΜΟΥΝΤΑΙ ΤΑ ΑΡΧΙΚΑ ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ... ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΗ 20/5 ΕΙΧΑ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΔΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΩΟΡΗΞΙΑΣ ΜΟΥ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 2 ΗΜΕΡΕΣ,ΑΡΧΙΣΑΝ ΕΛΑΦΡΙΕΣ ΖΑΛΑΔΕΣ ΟΜΩΣ ΜΑΖΙ ΜΕ ΕΛΑΦΡΙ ΠΟΝΟΚΕΦΑΛΟ, ΠΟΛΛΑ ΝΕΥΡΑ,ΤΣΙΜΠΙΜΑΤΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΤΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΧΑΜΗΛΑ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΤΡΑΒΙΓΜΑΤΑ ΓΥΡΟ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΦΑΛΟ, ΕΛΑΦΡΙΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΦΑΛΟ ΤΙ ΛΕΤΕ ΒΡΕ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ ?????? ΘΕΛΩ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΛΛΕΣ 16 ΗΜΕΡΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΧΟΡΙΑΚΗ??? ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ??? A! ΕΧΩ Κ ΠΟΝΑΚΙΑ ΣΤΟ ΣΤΟΜΑΧΑΚΙ ΜΟΥ...

ΥΓ Δ ΑΓΧΩΝΟΜΑΙ ΑΠΛΑ ΕΧΩ ΑΓΩΝΙΑ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γειά σας και πάλι κοριτσάκια μου!

Είμαι λιγουλάκι καλύτερα τώρα... έριξα το κλάμα μου (πλάκα-πλάκα εκτονώνει πολύ!!!) μίλησα και στη Mini (τη γατούλα της γειτόνισσας μου καλέ!) έχω και ξένη μουσική στη διαπασών... (πότε θα μας πετάξουν έξω... δεν ξέρω!!!) και συνεχίζω ακάθεκτη τις δουλίτσες μου. Σε λιγάκι θα έρθει κι ο ζουζούνος μου με το Πτυχίο μου (το ECDL) που επιτέλους έβαλα μυαλό και το πήρα... αυτά!

Αργότερα... προ ύπνου θα... του δώσουμε να καταλάβει... (αυτό κι αν είναι εκτόνωση!!!) οπότε, όλα καλά ή μάλλον καλύτερα!

Σας αφήνω να συνεχίσω τις δουλειές μου η τρελή!

Παρεπιπτόντως... Tetoulina, κι εγώ γι'αυτό το τεστάκι που σου λέει η φίλη Bourique1983 έχω ακούσει τα καλύτερα και μάλιστα να το κάνεις πρωϊνές ώρες! Καλή σου επιτυχία κορίτσι μου!

Marouli32, Bourique1983 και Tetoulina σας ευχαριστώ κούκλες μου όλες σας πά........ρα πολύ!!! Σας στέλνω τα φιλιά μου! Τα ξαναλέμε (αργότερα ίσως ή αύριο πρωϊ!) Bye!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mpougatsoula24 καλησπέρα κι από εμένα! Το προσπαθώ γλυκειά μου, απλώς... είμαι με τις ώρες μου, δυστυχώς πολύ άσχημο αυτό! Θα περάσει κι αυτή η "κρίση απογοήτευσης" (έτσι το ονομάζω εγώ) πού θα πάει? Φιλιά πολλά! Εσύ καλά είσαι αγάπη μου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΑ ΕΙΜΑΙ ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΕΚΤΟΣ ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΑ ΠΟΥ ΝΙΩΘΩ Κ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΕΚΝΕΥΡΙΣΕΙ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΠΡΙΝ ΕΙΜΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου... δεν ξέρω πότε θα ξαναμπώ στο Mammyland! Θα προσπαθήσω να κάνω λιγουλάκι "Mammylandαποτοξίνωση"!!! Ίσως με βοηθήσει να ηρεμήσω λιγάκι... θα τα ξαναπούμε σίγουρα κάποια στιγμή... πότε... άγνωστον!!!

Σας φιλώ όλες σας γλυκά-γλυκά στα μαγουλάκια, να μου προσέχετε πολύ-πολύ κι εύχομαι... όταν ξαναμπώ... να μάθω για καινούργιες εγκυούλες!!!

Καλά να περάσετε στη συνάντηση της Κυριακής όσα κορίτσια πάτε κι εύχομαι ολόψυχα Χρόνια Πολλά (προκαταβολικώς) σε όλες τις μανουλίτσες! Να χαίρεστε τα ζουζουνάκια σας!

Και σε όσες κοπέλες το παλεύουμε να "γκαστρωθούμε" άντε... να 'ναι η τελευταία φορά που δεν γιορτάζουμε!

Φιλούδια καλές μου φιλενάδες μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

pipitsazouzouna κοριτσι μου δεν ξερω ποτε θα διαβασεις το μηνυμα μου αλλα οταν θα ξαναμπεις στο mammyland ευχομαι να μας πεις οτι εισαι εγκυουλα.ΣΕ ΦΙΛΩ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλά βρε κορίτσια, αυτά τα συμπτώματα τελικά είναι για πολύ ξύλο!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! μέχρι χθες είχα κάποιες ελπίδες. ή τουλάχιστον έτσι είχα πείσει τον εαυτό μου..

περιμένω 13-14/05 και σαν να μου έρχεται η τρισκατάρατη, γιατί σήμερα νιώθω τις ενοχλήσεις που συνήθως έχω.. οπότε μάλλον τζίφος πάλι.

κορίτσια να ανοίξουμε ένα θέμα εναντίον της, να μην ξαναπατήσει για τους επόμενους 9 μήνες σε καμία!!!!!!!!!! ΔΕΝ ΤΗΝ ΘΈΛΟΥΜΕ!!!!!!!! (λάλισα λίγο...):woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Το καταλαβαίνω γιατί και εμένα θηλαζε όλη την νύχτα (μπιμπερό δεν είχε πάρει ποτε μέχρι τοτε ) και όταν έγινε η παλινδρόμηση ήταν 13 μηνών ηθελα να κόψω στο στήθος όποτε τότε που έγινε εκείνο το συμβάν σταμάτησα και τον θηλασμό μια και καλή πήγα έκανα την αποξεση σε δημόσιο νοσοκομείο γιατί ο γιατρός μου ήθελε 700 ευρώ.. πήγα πρωί 7 η ώρα στο νοσοκομείο και βγηκα 7 το απόγευμα το στηθος της το έκοψα δεν την ξανά έδωσε από τότε.. αλλά πραγματικά γιατί δεν σε έκανε εισαγωγή για μερικές ώρες και ήθελε 3 μερες δεν το κατάλαβα κορίτσι μου 😞 Εσενα βέβαια είναι πιο μικρή η κορούλα σου την θηλαζεις μόνο νύχτα ;  εγω κορίτσι μου στην θέση σου θα πήγαινα απευθείας νοσοκομείο να με εξετάσουν καλύτερα εκεί 
    • Ναι εντάξει ότι μου είπε τώρα θα κάνω μωρέ απλά ξέρεις είναι και άλλος τώρα αυτός ο γιατρός και λίγο η επικοινωνίας μας είναι μικρή  τι να σου πω κορίτσι μου εγω δεν το έκανα ούτε στην πρώτη εγκυμοσύνη ούτε τώρα.. αλλα γενικα το συστήνουν αρκετοί γιατροί 🤷‍♀️  
    • κατι θα ξέρει ο γιατρός σου...μην αγχώνεσαι! απο τη μια σκέφτομαι να το κάνω... γιατί αν δεν το κάνω και αυριο μεθαύριο παθει κάτι το μωρό θα έχω τύψεις 🤷 απο την άλλη δεν ξέρω κατά πόσο είναι καλό όντως!
    • @Kiddo μακαρι να ήταν έτσι. Αλλα δεν είναι. Ήταν κολπικός υπέρηχος. Ο γιατρός που πήγα χθές, κάνει και τους μεγάλους υπερήχους είναι δηλαδή και εμβρυολογος οπότε θεωρώ πως θα εχει καλό μηχάνημα. Το ιατρείο του εξάλλου, πρεπει να το εχει καμια 5ετια. Αυτο που περιγράφεις το εχω ζησει κι εγω στο τελευταίο παιδι μου. Ειχα παει σε εναν γιατρό που ακουγα καλά λόγια, φουλ στην αναγουλα δεν μπορουσα να σταθω και μου λεει πως βλεπει εναν αδιο σακο. 2 ημερες μετα παω στον γιατρό μου και βλέπουμε και έμβρυο. Αυτος χθες, ήταν αισιόδοξος. Μου ειπε ότι υπάρχει πιθανότητα να μην προχωρήσει αλλα εμπειρικα μου εδειξε το σχημα του σάκου και μου λεει , "μιλώντας εμπειρικά, πιστεύω πως θα προχωρήσει και πως το σχήμα που έχει ο σακος μου, είναι σχήμα που ετοιμάζεται να υποδεχτεί και έμβρυο." Αλλα δεν το πιστεύω. Είμαι απόλυτα σίγουρη πως θα παλλινδρομησει ή ηδη εχει γίνει. Το ξερω, το νιωθω , το διαισθανομαι. Τουλάχιστον χθες, δεν μπορούσα ουτε να κλάψω και όλη αυτή η ένταση μου χτυπησε σε δυνατό πονοκέφαλο. Σήμερα ομως καταφερα να ξεσπασω και σε κλάμα. Ξερω θα μου πειτε πως εχω αλλα 3 θαυματακια διπλα μου και δεν πειράζει. Ομως οσα παιδια και να εχεις η απώλεια αυτη πονάει. Το αγάπησα, του μιλούσα, του εγραψα και γραμματα, το οραματιστηκα. Τέλος πάντων. Την αλλη Τέταρτη πλεον θα το ξέρω και επίσημα...
    • Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου. Μίλησα με τον γιατρό γιατί δεν μπορώ να σταθώ στα πόδια μου από χτες και με έστειλε για αιματολογικές. Ίσως χρειαστεί να πάω στο νοσοκομείο γιατί από την περιγραφή μου μου είπε ότι ενδεχομένως να χρειαστώ αίμα ή ενδοφλέβιο σίδηρο. Εναλλακτικά μου είπε να πάω απευθείας στο νοσοκομείο, αλλά προτίμησα τις εξετάσεις αίματος πρώτα λόγω της μπέμπας που δεν μπορώ να την αφήσω πολλές ώρες αφού θηλάζει και δεν δέχεται μπιμπερο. Νιώθω ότι δεν έχει τέλος το μαρτύριο μου. Τουλάχιστον να έκλεινε άμεσα αυτό το κεφάλαιο να μπορέσω να προχωρήσω παρακάτω...
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...