Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΓΙΑ ΒΑΠΤΙΣΗ


ηλιαχτιδα

Recommended Posts

Κοριτσια καλησπερα και χρονια πολλα.Σημερα πηγα να κλεισω εκκλησια για την βαπτιση της μικρης μου κορης που θα γινει 1 Νοεμβρη.Στην ενορια μου στους προποδες της παρνηθας ειναι η Αγια Παρασκευη αλλα ειπαμε με τον αντρα μου να την βαπτισουμε στην Αγ.Τριαδα Θρακομακεδονων.Παω που λετε σημερα μετα την λειτουργια να βρω τον παπα για να κλεισω την μερα και ητανε και ενας αλλος κυριος εκει ο οποιος ηθελε για Αυγουστο.Ο παπας μολις το ακουσε τον ρωτησε που μενει του ειπε ο ανθρωπος που τυχαια εμενε στην ιδια περιοχη με μενα και ο παπας του ειπε ορθα κοφτα οτι μεχρι τις 25 Οκτωμβριου δεν υπαρχει μερα.Τοτε λεω εγω θελω για 1 Νοεμβρη με ρωταει και μενα που μενω και μου λεει οτι δεν ξερει αν υπαρχει!Του λεω καλα απο ποτε πρεπει να κλεινουμε ημερομηνια?και μου λεει με καμαρι οτι μια κοπελα εκλεισε απο 6 μηνων εγκυος!!!!!μετα αρχισε να μας λεει οτι ειμαστε και απο αλλη ενορια και οτι δεν απαγορευεται αυτο αλλα οι ενοριτες δεν μπορουν να βρουν μερα!αφου λεει ολοι εδω τους κουβαλιουνται!!!!!!απο πειραια απο κεντρο.Εμεινα αναυδη!Εκει θα πηγαινα να βαφτισω το παιδι μου?Τελος μας παρεπεμψε στη νεοκορισα η οποια μας εδωσε το τηλεφωνο του και μας ειπε να τον παρουμε συγκεκριμενη ωρα και μερα για να δει τι εχει μεινει!!!!Εφυγα κεραυνοβολημενη!!!Σκεφτομαι να το βαφτησω στον Αγ.Λουκα πατησιων που ο παπας ειναι αστερι!!!Τουλαχιστον θα γινει μυστηριο και οχι αγκαρια!!!Ξερει καμια κανενα καλο μερος για το τραπεζι μετα εκει κοντα?Δεν θελω να τραβαω το κοσμο πολυ μακρυα.Φιλια σε ολες:kiss::kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Και μετά αναρωτιούνται γιατί ο κόσμος απομακρύνεται απο την εκκλησία!:angry: Με την στάση τέτοιων ιερέων μόνο απέχθεια μπορει να σου δημιουργηθεί...Θα έπρεπε να ντρέπεται αυτός ο ιερέας!Ευτυχώς τέτοιου είδους συμπεριφορές απαλύνονται απο την ύπαρξη θαυμάσιων και άγιων ανθρώπων στους κόλπους της Εκκλησίας μας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΚΛΕΙΝΟΥΜΕ ΤΗΝ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΜΕ ΤΟ ΠΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ

ΘΕΤΙΚΟ ΤΟ ΤΕΣΤ!!!!!!!!!!!!!!

ΑΣΕ ΜΑΣ ΒΡΕ ΠΑΠΠΟΥΛΗ!!!!!!

ΑΝ ΜΗ ΤΙ ΑΛΛΟ ΕΙΝΑΙ ΓΡΟΥΣΟΥΖΙΑ..

ΤΙ ΝΑ ΠΩ..ΚΑΙ ΜΕΝΑ Ο ΠΑΠΠΑΣ ΤΗΣ ΕΝΟΡΙΑΣ ΕΙΝΑΙ..(ΑΣ ΜΗΝ

ΚΟΛΑΣΤΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ) ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΚΟΝΤΙΝΗ.

ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ 30Ε ΟΠΩΣ ΣΤΟ ΓΑΜΟ ΚΑΙ

ΣΤΡΑΒΩΣΕ ΚΙΟΛΑΣ!!!!!!ΑΛΛΑ ΣΙΓΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΒΑΦΤΙΣΕΙ ΑΥΤΟΣ ΤΟ

ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙ ΜΟΥ!!!!!

ΠΗΓΑΙΝΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΝΙΩΘΕΙΣ ΚΑΛΑ ΚΟΠΕΛΑ ΜΟΥ..ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ

ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΤΗ ΒΑΦΤΙΣΗ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΝΕΥΡΑ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν πανε καλα οι παπαδες!!συγνωμη αλλα μαλλον τελευταια εχω πετυχει τους χειροτερους!!

εμενα στην μονη πεντελης μου ειπαν να παω 8 με 2 το πρωι στο λογιστηριο για να δουμε αν γινεται!!

μου κακοφανηκε παρα πολυ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

30 ευρω σας ζητησαν για τον γαμο εεε μια χαρα σας βρισκω γιατι εμεις σε μια μικρη εκκλησια εξω απο την θεσσαλονικη δωσαμε 200 για τον γαμο και στην ιδια εκκλησια που βαφτισαμε ενα κοριτσακι δωσαμε 150:blink: :blink: επισης ο κουνιαδος μου οταν πηγε να παρει χαρτι απο τον

Αγιο θεραπωντα στην τουμπα για να βαφτισει αλλου την κορη του,του ζητησαν τοτε 50000 αποζιμιωση παρακαλω επειδη δε θα εκανε την βαφτιση στην ενορια του!!!!!μια χαρα τους βρισκω τους παπαδες μας να τους χαιρομαστε!!!!!!!!:angry: :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Aχ κοριτσια δεν μπορω να βαφτισω στα πατησια. Εχω πολυ κοσμο και δεν θα μπορουν να παρκαρουν.Στο τραπεζι θα παθω το ιδιο πρεπει να βρω εκκλησια κοντα μου και εχω καταανχωθει.Η εκκλησια της ενοριας μου ειναι αστα.Πρεπει να βρω απο την λεωφ.Καραμανλη και πανω.Αν ξερετε καμια που θα μπορεσω να κανω την βαφτιση του παιδιου μου βοηθηστε με.φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δυστυχως απο κει τα μερη δεν τα ξερω για να σου πω... εγω μενω Πειραια... η ενορια μας ειναι ο Αγιος Νειλος... εμεις θελαμε να κανουμε την βαπτιση στον Αγιο Νικολαο και ο παπας μας ζητησε 50 ευρω για να μας δωσει ενα χαρτι οπου μας το επιτρεπει και μας εκανε και παρατηρηση απο πανω οτι αν ολοι φευγουν απο την ενορια δεν θα εχει "πελατες" το "μαγαζακι"...!!!:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

anastasoudi έγραψε:

30 ευρω σας ζητησαν για τον γαμο εεε μια χαρα σας βρισκω γιατι εμεις σε μια μικρη εκκλησια εξω απο την θεσσαλονικη δωσαμε 200 για τον γαμο και στην ιδια εκκλησια που βαφτισαμε ενα κοριτσακι δωσαμε 150

Αληθεια για ποια εκκλησια λες?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ααα καταλαβα!!!!!!!!

Ασε υπαρχουν και χειροτερα...

Στο μοναστηρι στην Αγια Αναστασια πριν 2 χρονια βαπτιση 300 ευρω!!!!!

:blink::blink::blink::blink::blink:

Μια χαρα δουλευει η επιχειρηση...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...