Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΟΝΟΜΑΤΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ


MITSI2

Recommended Posts

Κοριτσακια μου θελω την γνωμη σας!!

εχθες πηγα και πηρα το προσκλητηριο για βαπτιση της μικρης μου..

ειναι τελειο δεν εχω λογια..:)

μονο που εγινε ενα λαθος!!

εκει που γραφει ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ

γραφτηκε πρωτα το δικο μου ονομα και μετα του αντρα μου και ολοι ξερουμε οτι γινεται το αντιθετο..

δυστηχως το λαθος ειναι δικο μου γιατι κοπελα μου εκανε το προσχεδιο και εγω δεν το ειδα και δεν το διορθωσα..εχουμε το ιδιο ονομα με τον αντρα μου και δεν το παρατηρησα.

το διαβαζα λοιπον στον πατερα μου εχθες γιατι δεν βλεπει να διαβασει μονος του και ετσι και το παρατηρησα..

ο πατερας μου φρικαρε και ειπε οτι θα μας κοροιδευουν τα σογια και τι πραγματα ειναι αυτα και οτι θα μου δωσει τα λευτα να βγαλω αλλα..

παιρνω τον αντρουλη μου στην δουλεια και του λεω τι εχει γινει και μου λεει-αυτο που πιστευω και εγω-οτι αυτα ειναι βλακειες και οτι δεν ειναι δυνατον καποιος να θελει να φανει πιο αντρας μεσα απο τετοια πραγματα και οτι δεν θελει να τα αλλαξουμε και δεν υπαρχει λογος και οποιος σχολιασει κατι ειναι κομπλεξικος και ετσι δεν το θελει καθολου και στα βαφτισια του παιδιου

και εγω αυτο πιστευω οτι δεν ειναι δυνατον να προσεχει καποιος τετοια πραγματα στην εποχη μας αλλα απο την αλλη μεσα απο την αντιδραση του πατερα ειδα οτι οι μεγαλοι σκεφτονται διαφορετικα..

δεν θελω το σοι του αλλα και το δικο μου να πουν το παραμικρο για τον αντρα μου

αλλα απο την αλλη αμα επιμεινω να τα αλλαξουμε για να προφυλαξω τον αντρα μου απο τυχον σχολια θα καταληξω να τσακωθω μαζι του!!:(

πειτε μου την γνωμη σας.. :dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου καλή μου και σου εύχομαι τα καλύτερα για τη μικρή σου και για τη βάφτιση.

Εγώ συμφωνώ με τον άντρα σου, οποιανουνού δεν του αρέσει να μην έρθει.!!

Δηλαδή για το προσκλητήριο η για το κουτσομπολιό θα έρθει και όχι για τη χαρά σας ;;

Να μην έρθει. καλύτερα να έρθουμε εμείς.

Φιλιά μην αγχώνεσαι όλα θα πάνε καλά και όποιος δεν έρθει ή τσαντιστεί να πιει ξύδι που λένε και στο χωριό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα! Να σου ζήσει η κορούλα σου!! Συνήθως όταν διαβάζουμε μία πρόσκληση δίνουμε βάρος στο πού θα γίνει η βάπτιση και ποιος ή ποια θα είναι η νονά! Εγώ θα σου έλεγα να μην τις ξανατυπώσεις γιατί οι μισοί δεν θα το καταλάβουν και αυτοί που θα το καταλάβουν δεν νομίζω να το πάρουν στραβά. Αν τώρα κάποιος τσατιστεί, όπως λέει και η μαγισσούλα μας, ξύδι! Το σημαντικό είναι ότι συμφωνείτε με τον άνδρα σου. Στον μπαμπά σου εξήγησε την απόφαση σας και οι υπόλοιποι περιττεύουν.

Με το καλό να έρθει η βάπτιση και όλα να πάνε καλά :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εχει δικιο ο αντρουλης σου mitsi μου δεν φαινεται ο αντρισμος απο την θεση του ονοματος σε ενα προσκλητηριο!!!!

και τι εγινε δηλαδη αν μπηκε πρωτο το δικο σου? την μαχη της μαρκιζας θα δωσετε σαν τα μπουζουκια που τσακωνονται οι φιρμες:) :)

ακου τον αντρα σου και στην τελικη εσας αφορουν αυτα τι προκαταληψεις ειναι αυτες με τα σογια μια το ονομα μια ποια οικογενεια μπαινει πρωτη μια τα τραπεζοματα εχουν καταντησει να

τσακωνονται απο πριν γεννησουμε γιαυτα τα θεματα:laugh: :laugh:

δεν εχουν καταλαβει ενα πραγμα η βαπτιση αφορα μια οικογενεια την οικογενεια του παιδιου και αυτη ειναι ο μπαμπας και η μαμα του

με το καλο η βαπτιση βαλε φωτογραφιουλα να παρουμε καμια ιδεα εγω τον βαπτιζω 5 σεπτεμβριου

  • Like 1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημέρααααααα

πολλοί 8α το δουν λίγοι 8α το προσέξουν

έκανες την διαφορά:P

Αυτά είναι χαζομάρες των μεγάλων, τι 8α πει ο κόσμος, 8α γελάνε όλοι με μας κτλ.

Μη δίνεις σημασία

Δηλαδή τι αν είναι γραμμένο το όνομά σου πρώτο? Δε 8α μπορούν οι καλεσμένοι να καταπιούν το φαγητό απ τη στεναχώρια τους μετά?

Χαζομαρίτσες.

Συνέχισε τις ετοιμασίες της βάφτισης και δε τρέχει τίποτα.

Να σαι χαρούμενη με το γεγονός που ετοιμάζεις και να μη σε σκιάζει το μικρό τυπογραφικό λάθος.

φιλάκιαααα :kiss::kiss::kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mitsi mou kalimera agapi mou...

Siga to pragma pou exei ginei agapi mou...

O antras sou exei dikaiw...

Kai na ton akoueis...

Oi parapano re agapi mou dinoun simmasia sto pou pote kai ti wra tha einai i vaptisei...

Min mou anxwnesai...

Na sou zisei i mikri sou...

Kai kala na perasetai stin vaptisei...

Sas euxwme ta kalitera...

Kai o theoullis mazi sas...

Filia...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mitsaki mou to thema to eide o antras mou kai shmfonei me ton diko sou .

alla tha exei polu plaka se sigeneis pou ksereis oti tha sxoliasoun na grapseis me to xeri sou sto prosklitirio "h shra twn onomatvn einai tipografiko lathos":laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακια μου και αγορακι(ειχαμε συμμετοχη και απο τον αντρα της Αφροδιτης)πολυ σας ευχαριστω!!

κοιμηθηκε λιγο η μικρη μου και μπηκα, πολυ χαρηκα και ανακουφιστηκα που και εσεις δεν το βλεπετε καπως!..

ναι σημερα το ειπα και στον πατερα μου δεν χαρηκε καθολου αλλα τι να κανουμε...

ηταν ενα λαθος απο κει και περα τελειωσε!!

σας ευχαριστω ολες πραγματικα!!

Μπεμπουλη οσο για τις φωτογραφιες εχω βαλει καποιες στην κατηγορια Όνομα - Βάφτιση θεμα ΑΝΤΙ ΓΙΑ ΓΛΥΚΟ ΣΤΗΝ ΒΑΠΤΙΣΗ..προσκλητηριο!!(new)

εκει εxω βαλει και διευθυνσεις με μαγαζια με πολυ ωραια πραγματα και οικονομικα αν θελεις αλλες λεπτομερειες ευχαριστως να βοηθησω:)

:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MITSI2 έγραψε:

κοιμηθηκε λιγο η μικρη μου και μπηκα, πολυ χαρηκα και ανακουφιστηκα που και εσεις δεν το βλεπετε καπως!..

ν

kai esena tora kimithike !!egw meta apo polemo 6 wrwn tora ton kimisa !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδιτη μου ευχομαι εσενα να κοιμηθει πιο πολυ εμενα κανα εικοσαλεπτο κρατησε το διαλειμμα!!τα κεφαλια μεσα παλι χιχι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου γλυκο θα συμφωνησω με τα κοριτσια οτι δεν υπαρχει λογος να τα ξανατυπωσεις.....

σιγα μην το προσεξει κανενας..ολοι το που θα γινει το μυστηριο κοιτανε και που θα γινει το γλεντι....λεπτομερειες.....μην το σκεφτεσαι καθολου

...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και εγω θα συμφωνησω με τα κοριτσια,δεν εγινε τιποτα, κανεις δεν θα το προσεξει.αν με τον αντρουλη σου δεν εχεις προβλημα τοτε ολα καλα.σε οποιον αρεσει.στο προσκλητηριο του γαμου μου πρωτα ειχαμε βαλει το δικο μου ονομα και μετα του αντρα μου και κατα συνεπεια πρωτα τα ονοματα των γονιων μου και μετα των πεθερικων μου.κανεις δεν μιλησε και δεν σχολιασε τιποτα.καναμε τη διαφορα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mwro έγραψε:

....στο προσκλητηριο του γαμου μου πρωτα ειχαμε βαλει το δικο μου ονομα και μετα του αντρα μου και κατα συνεπεια πρωτα τα ονοματα των γονιων μου και μετα των πεθερικων μου.κανεις δεν μιλησε και δεν σχολιασε τιποτα.καναμε τη διαφορα!!

αχ μωρο αληθεια??:silly:

και εμεις αυτο θα κανουμε την ΔΙΑΦΟΑΡΑ χιχι!!:):kiss:

Αρετουλα σε ευχαριστω!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν για να ξερεις τί θα απαντήσεις σε καμία "θεια" που θα σου την πει για τα ονόματα (που με 40 βαθμους πρεσβυωπία αμφιβάλω αν το προσέξει): στην Ευρώπη, στα προσκλητήρια πρώτα μπαίνουν τα όνόματα των γυναικών για λόγους ευγενείας και όχι λόγους υπεροχής!!!

Οπότε και εσείς είστε ευρωπαίοι με καλούς τρόπους και όχι Ελληνάρες που κάνουν διαγωνισμό ποιος είναι το αφεντικό :laugh:

Μην χαλάς την ζαχαρένια σου για τέτοια πράγματα και ευχαριστήσου την βάβτιση της κορούλας σου

Με το καλό!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή μου τα ονόματα των γονιών είναι το τελευταίο που κοιτά κάποιος στο προσκλητήριο...Μην σε αγχώνει αυτό εφόσον συμφωνείς με τον άντρα σου!

Στα δικά μου προσκλητήρια πάντως όταν με το καλό έρθει η ευλογημένη εκείνη ώρα, το δικό μου όνομα θα βάλω πρώτο με το επίθετο του άντρα μου(έτσι για να χαίρεται)...χαχαχαχα:woohoo: :woohoo: :silly: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοίτα mitsi μου.. κάγκουρες υπάρχουν παντού! Δεν το συζητώ! Αλλά από την στιγμή που το συμφωνήσατε με τον αντρούλη σου οι άλλοι περισσεύουν είτε είναι απλά στο σόι , είτε οι γονείς! Εμένα για παράδειγμα, ο άντρας της κολλητής μου, 32 χρονών, μου έκανε παρατήρηση γιατί στον υπέρηχο του μωρού γράφει το πατρικό μου επίθετο κι του άντρα μου!! Και το εξήγησα, ότι στο μιευτήριο το μωρό θα έχει τ'όνομά του συζύγου κι ότι ο γιατρός μου που με παρακολουθεί από πριν μείνω έγκυος έχει το δικό μου! Ωστώσο είχα ρωτήσει το γιατρό αν έπρεπε να τ'αλλάξω λόγω του μωρού κι είπε όχι! Αυτός για παράδειγμα θα το παρεξηγούσε και θα το σχολίαζε αρνητικά! Αλλά επειδή τον θεωρώ πολύ φαλοκράτη και μεταξύ μας λιγάκι μ@λάκα... δεν ασχολούμε με τις πίπες του! Όποτε κορίτσι μου, σκασίλα σου τι θα πει ο κόσμος!! Να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου που 'ναι μια γλύκα και να περάσετε όσο πιο όμορφα μπορείτε σε αυτήν την όμορφη στιγμή της ζωής σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Mitsi2 κι'εγω θα συμφωνησω με τα κοριτσια και με τον αντρα σου... μη σκας για τετοια πραγματα... αν καποιος το καταλαβει και σου πει κατι απαντησε του και βαλ'τον στη θεση του... ;) με το καλο η βαπτιση και να σας ζησει...:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γιατι τις πιο ωραιες μας στιμες να σκεφτομαστε και να μας τις χαλανε οι αλλοι??

γιατι φταιμε εμεις που ειμαστε ευαισθητες κ τους αφηνουμε!

πανω απο ολα ειναι η οικογενεια σου..και απο την στιγμη που ο αντρουλης σου ,ειναι μαζι σου..απολαυσε τη μοναδικη στιγμη με χαμογελα!!............μετα εχει το τραπεζι..που θα κατσουν ,ξεχασαμε να καλεσουμε καποιους,καποιοι σχολιασαν τις μπουμπουνιερες,καποιοι το στολισμο,αλλοι τα ρουχα,αλλοι το νονο ή το ονομα!!!!!!!

παντα θα υπαρχουν καποιοι...μη τους αφησεις να χαλασουν αυτη τη μαγικη στιγμη που την προετοιμαζεις με τοσο αγαπη και χαρα!!απολαυσε το με τον ανθρωπο που δημιουργησατε αυτο το πλασματακι!!:)

να το χαιρεστε το μωρουλι σας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εντελώς ασυναίσθητα παντού χρησιμοποιώ το δικό μου επίθετοB) Φυσικά στη δουλειά μου, στο γιατρό μου, στο κουδούνι του σπιτιού μας:P και όταν γέννησα και τις δυο μου κόρες στο μαιευτήριο πάντα δήλωνα το δικό μου επίθετο:laugh: :laugh: :laugh: Μετά βέβαια το διορθώνανε οι νοσοκόμες αφού είμασταν παντρεμένοι με τον άντρα μου και τα μωρά γραφόντουσαν με το δικό του επίθετο. Μεχρι και τα βλαστοκύταρα των μωρών είναι με το δικό μου όνομα καταχωρημένα και κάποθυ κάτω κάτω είναι και του συζύγου:lol: Δεν το κάνω επίτηδες μιας και ο ίδιος ο σύζυγος μου παντού μα παντού με συστήνει με το επίθετο μου!! Κανείς δεν είπε τίποτα ποτε!! Τα πεθερικά μου δεν ξέρω που είναι και λίγο μυστήριοι τύποι αλλά χε....με κι εγώ και ο άντρας μου:P

Η κοπέλα που μιλούσα από την εταιρεία με τα βλαστοκύτταρα είχε όπως σας είπα το δικό μου επίθετο καταχωρημένο(αυτή όμως νόμιζε πως ήταν του συζύγου)και με ρωτάει:

- Το επίθετο το δικό σας??

Απαντώ ......

και με ξαναρωτάει: Αααχχ έχετε το ίδιο επίθετο με τον άντρα σας??? :laugh: :laugh: Λέω όχι το δικό μου είναι αυτό. :P :P :P

Mitsi μου όλα καλα να σας πάνε και να χαίρεσαι το ζουζούνι σου αυτά είναι χαζομάρες!!!Φιλιά:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίτση μου δεν το θεωρώ λάθος...:) Εντάξει συνηθίζεται να μπαίνει πρώτο το όνομα του άντρα αλλά αυτό δεν λέει τίποτα.Εγώ πιστευω πως οι προσκεκλημένοι σας διαβάζοντας το προσκλητήριο δεν θα το προσέξουν ιδιαίτερα:) Οπότε μην ανησυχείς;)

Τώρα αν έρθει καμιά κουτσομπόλα θεία και σου...ζητήσει το λόγο αντιμετώπισε την με χιούμορ!:laugh:

Πολλά φιλάκια στο αστεράκι σου και με το καλό να αποκτήσετε και το ονοματάκι σας!!!:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

MITSI2 με το καλό η βάφτιση του μπουμπουκιού σας!:)

Βρε κορίτσια μου.. τι λέμε? Μα... έτσι κι αλλίως... κανονικά.. λόγω ευγένειας... δε θα έπρεπε να μπαίνει πάντα πρώτο το όνομα της γυναίκας?

Λέω εγώ τώρα...:S

Συμφωνώ δηλαδή με την Karamelenia και καιρός να δείξουμε στους Έλληνες πόσο Ευρωπαίοι (μην πω ευρωπέη) είμαστε!:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σας ευχαριστω ολες!!!:silly:

τελικα μιλησα και με την πεθερα μου γιατι δεν ηθελα να γινει καμμια παρεξηγηση της οποιας η αντιδραση(και του πεθερου μου)ηταν πολυ καλη..

μαλιστα η πεθερα μου μου λεει:

κοπελα μου ποιος το κουβαλαγε 9 μηνες και ποιος εκανε 33 ωρες να το γεννησει?

Ανακουφιστηκα και μου εφυγε το αγχος!!

σιγουρα κατι θειαδες μου θα το σχολιασουν αλλα ετσι και αλλιως κατι θα βρουν..

ΜΙΑ ΖΩΗ ΤΗΝ ΕΧΟΥΜΕ!!Α ΣΤΟ ΚΑΛΟ!!:)

Πραγματικα ομως ειναι να απελπιζεσαι..

ολοι εχουν λογο ακομα και σε αυτο..

τα ιδια και με τον γαμο..

σας ευχαριστω ολες!!

Και ζήτω η Ευρώπη ε κοριτσια?:silly: :woohoo:

Α!MariaIoanna και εγω το ιδιο κανω με το επιθετο:laugh:

τελευταια δεν ξερω πως μου την εχει δωσει αλλα οτι κανω που αφορα το παιδι βαζω του αντρα μου..απλα μετα δεν θυμαμαι ποιο απο τα 2 τελικα εδωσα γιατι μπερδευομαι μια το ενα μια το αλλο χιχι:lol: :laugh:

  • Like 1
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...