Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΕΝΑ ΞΕΜΑΤΙΑΣΜΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΟΥΣ


Recommended Posts

Σήμερα στη συναντηση αναφερα στην Αναστασια οτι θα της στειλω ενα ξεματιασμα που κανουν οι μαμαδες στα μωρα και μουειπε η Κραζυ να το αναρτησω στο φορουμ .Ετσι λοιπον παρτε χαρτι και στειλω και γραψτε το .:

Μια καλη μανούλα

είχε ένα κ΄λο παιδακι

μα το ειδε ό κόσμος και το βασκανε.

απ'τα εικοσι νύχια στην κοτυφη του κεφαλιου(αυτο το λετε 3 φορες )

ο ανεμος το εφερε μα ο Χριστος το πηρε!

ΑιΑναργυροι γιατροι και θαυματουργοί (3 φορες και αυτο )

και βεβαια λετε:Ιησους χριστος γυρναει και όλα τα κακα σκορπαει και καλο ειναι να ριξετε λιγο Αγιασμο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια εγώ δεν πιστεύω στο ξεμάτιασμα!!!!!

Βάνια μου Μπράβο σου που το έβαλες, νομίζω ότι όσες μανούλες πιστεύουν στο μάτιασμα-ξεμάτιασμα θα το βρουν πολύ ενδιαφέρον!

Δεν θα ήθελα να παρεξηγηθώ για την διαφορετική μου τοποθέτηση! Εκφράζω απλά την άποψή μου και σέβομαι απόλυτα την διαφορετική άποψη από μένα!

Φιλιά σε όλες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ελενα υπαρχουν ξεματιασματα αλλα καλο ειναι να στο πει αντρας .Τωρα Σιλια μου μου η αποψη σου ειναι δεκτη υπαρχουν πολλοι που δεν το πιστευουν εγω πιστευω πολλη στην αρνητικη ενεργεια που μπορει να εχει κάποιος ανθρωπος.

Παντως να ξερεςι το βεβαιο ειναι οτι εγω δεν σε παρεξηγω να εισαι καλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βανια εγραψε:

Ιησους χριστος γυρναει

Ρε συ Βανια...." Ιησους Χριστος νικα...κι ολα τα κακα σκορπα.."

δεν παει??? ή κανω λαθος...???:unsure:

Ωραιο ξεματιασματακι....:) και μπραβο που το εβαλες....

Μεχρι προτινος ουτε κι εγω πιστευα στο ματι....τελευταια ομως... νομιζω οτι "κατι" υπαρχει....(ισως μαζεμενη αρνητικη ενεργεια...)

Δεν ξερω....:dry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

"Ιησούς Χριστός Νικά κι όλα τα κακά Σκορπά" λέω εγώ και πάντα πιάνει.

Την ευχή αυτή τη λέω ασχέτως "ματιού". Όπου σταθώ κι όπου βρεθώ, όπου αισθανθώ κίνδυνο.

Σήμερα πήγα το Μαράκι στην νονά μου και ήταν και μία κουνιάδα της εκεί, φαρμακόγλωσσα. Έπαιξε και χάρηκε με το Μαράκι μου (και καλά χάρηκε..) και μόλις φύγαμε και πήγαμε στην πεθερά μου, η μικρή έκανε σαν τρελλή, έκλαιγε αναίτια και ειλικρινά είναι η ΠΡΩΤΗ φορά που το κάνει αυτό, να κλαίει και να μην ξέρω γιατί. "Δοντάκια" υπέθεσα (είδα και σχετικό όνειρο χθες το βράδυ). "Βούλα (η κουνιάδα)" κατέληξα. Τρεις φορές "Ιησούς Χριστός Νικά", λαδάκι από το καντηλάκι στο μετωπάκι της και ΟΛΑ ΚΑΛΑ! Ησύχασε το γιαβρί μου, μαζί κι εγώ! :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλα Βανια ..με τετοιο γιο που κυκλοφορεις ..σε καταλαβαινω

εγω στη θεση σου θα το "εφτυνα" απο το πρωι μεχρι το βραδυ:laugh: :laugh: :laugh:

Τον ειδα στη φωτο απο τη συναντηση και .."επαθα"..πανεμορφο αγορι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σήμερα στη συναντηση αναφερα στην Αναστασια οτι θα της στειλω ενα ξεματιασμα που κανουν οι μαμαδες στα μωρα και μουειπε η Κραζυ να το αναρτησω στο φορουμ .Ετσι λοιπον παρτε χαρτι και στειλω και γραψτε το .:

Μια καλη μανούλα

είχε ένα κ΄λο παιδακι

μα το ειδε ό κόσμος και το βασκανε.

απ'τα εικοσι νύχια στην κοτυφη του κεφαλιου(αυτο το λετε 3 φορες )

ο ανεμος το εφερε μα ο Χριστος το πηρε!

ΑιΑναργυροι γιατροι και θαυματουργοί (3 φορες και αυτο )

και βεβαια λετε:Ιησους χριστος γυρναει και όλα τα κακα σκορπαει και καλο ειναι να ριξετε λιγο Αγιασμο

Βάνια μου καλημέρα σου...

Αυτό που λες είναι λόγια του κόσμου και αυτο δεν ισχυει....τι είναι το μάτι????είναι κάτι που κάνει κάποιος λόγω είτε φνόνου είτε ζήλειας.. Ο μόνος που μπορεί να ξεματιάσει με ευχή την εκκλησίας είναι μόνο ο παπάς. Επίσης μπορούν και οι γονείς αλλά μόνο να δώσουν στο παιδί να πιεί αγιασμό και να πουν το πιστεύω και το Πάτερ ημών τίποτα άλλο τα υπόλοιπα όλα είναι χαζομάρες και επινοήσεις των κόσμων...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

egw pernw thl thn mana mou kai to ksematiazei aythn kai o peteras mou .

asxeto alla ta ksematiasmata pou kseroun oi gonois mou den mporoun na ta metaferoun etsi gia na ta mathei kapoios alos prepei na einai kapos oi shnthikes .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ΞΕΜΑΤΙΑΣΜΑΤΑ ΤΑ ΛΕΕΙ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΝΤΡΑ ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΑΥΤΟΣ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΘΑ ΤΟ ΠΕΙ ΣΤΗΝ ΜΑΜΑ. ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΚΑΤΑ ΠΟΣΟ ΥΣΧΙΕΙ ΑΛΛΑ ΑΤΣΙ ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

niki.g έγραψε:

Σήμερα στη συναντηση αναφερα στην Αναστασια οτι θα της στειλω ενα ξεματιασμα που κανουν οι μαμαδες στα μωρα και μουειπε η Κραζυ να το αναρτησω στο φορουμ .Ετσι λοιπον παρτε χαρτι και στειλω και γραψτε το .:

Μια καλη μανούλα

είχε ένα κ΄λο παιδακι

μα το ειδε ό κόσμος και το βασκανε.

απ'τα εικοσι νύχια στην κοτυφη του κεφαλιου(αυτο το λετε 3 φορες )

ο ανεμος το εφερε μα ο Χριστος το πηρε!

ΑιΑναργυροι γιατροι και θαυματουργοί (3 φορες και αυτο )

και βεβαια λετε:Ιησους χριστος γυρναει και όλα τα κακα σκορπαει και καλο ειναι να ριξετε λιγο Αγιασμο

Βάνια μου καλημέρα σου...

Αυτό που λες είναι λόγια του κόσμου και αυτο δεν ισχυει....τι είναι το μάτι????είναι κάτι που κάνει κάποιος λόγω είτε φνόνου είτε ζήλειας.. Ο μόνος που μπορεί να ξεματιάσει με ευχή την εκκλησίας είναι μόνο ο παπάς. Επίσης μπορούν και οι γονείς αλλά μόνο να δώσουν στο παιδί να πιεί αγιασμό και να πουν το πιστεύω και το Πάτερ ημών τίποτα άλλο τα υπόλοιπα όλα είναι χαζομάρες και επινοήσεις των κόσμων...[/quoteΚαλησπερα ξερεις ειναι δεκτη η αποψη σου και πραγματικα δεν αμφιβαλω οτι σε καποιο βαθμο ο κοσμος εχει βοηθησει σε αυτο , βεβαια επειδη σε μενα προσωπικα εχει τυχη να μην μπορω να κουνηθω και να ειμαι ενα ματσο χαλια και μετα να με ξεματιαζουν και να συνερχομαι .Θα ηθελα επισης να σου πω οτι η εκλλησια το δεχετε το ματι και υπαρχουν καποιοι ανθρωποι οι οποιοι δεν μπορουν να ξεματιασουν μπορει δηλαδη να μην πετυχαινουν , οπως και να ναι παντως η προσευχη ειναι προσευχη και μπορει να διωξει το οποιοδηποτε κακο και δεν ειναι μονο ο ιερεας να το πει , οποιοσδηποτε πιστευει μπορει να πει προσευχη .Παντως αν ειναι να με φτυσουν καλυτερα να με ματιασουν (χαχαχα)Φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...