Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αναφορά

  • Απαντήσεις

    • Εμείς παιδευόμαστε καιρό! 16 μήνες.. Όλες οι εξετάσεις καλές! Τώρα θα κάνω υστεροσκόπηση αυτό το μήνα και μετά θα φανεί δε ξέρω πως θα πορευτουμε ! Μόνοι μας σπερματέγχυση???δε ξέρω ακόμα..  Να δούμε τι θα γίνει με την υστεροσκόπηση!
    • Στην ουσία 2 μήνες προσπαθουσαμε και ήρθε,  τώρα είμαι στη 4η περίοδο μετά την αποξεση με τις 2 τελευταίες να χρησιμοποιώ και τα τεστακια , εσύ;
    • Αχ γράφω αυτό το ποστ με τρομερά νεύρα για την συμπεριφορά στους Δημόσιους βρεφικους και παιδικούς. Ασφαλώς και δεν υποτιμώ την δουλειά χιλιάδων βεεφονηπιοκομων που δουλεύουν σε δημόσιους και κάνουν εκπληκτική δουλειά αλλά πραγματικά κάποιοι δημόσιοι σταθμοί ( όπως κ ιδιωτικοί ) είναι για χοντρές καταγγελίες. Είχα και εγώ άλλου είδους θέματα και τον σταμάτησα τελικά.  Είναι φυσικά λάθος η αντιμετώπιση και εγώ θα ζητούσα να μιλήσω στην προϊσταμένη του σταθμού και αν δεν έβρισκα ανταπόκριση θα μιλούσα και στην αντίστοιχη διεύθυνση. Δεν θα μιλήσω φυσικά για το αντιπαιδαγωγικό ότι μιλούσε μπροστά στο παιδί χωρίς να το υπολογιζει ( το έκαναν πολλάκις και σε μένα ) . Δεν καταβαινω αρχικα και πρώτη φορά ακούω ότι υπάρχει μετάβαση στην πάνα βρακάκι... Εμένα ο δικός μου είναι 2χρονων κ 3 μηνών και την χρησιμοποιουμε κανονικα εδώ και καιρό ιατί είναι πιο εύκολη στη χρήση ανεξάρτητα με την εκπαίδευση τουαλέτας..  Λοιπόν εγώ ξεκίνησα στον δικό μου εδώ και 2 μήνες  το ίδιο μοτίβο ακριβώς με σένα ( επίσης και ο δικός μου δεν λέει ακόμα τσισα και κακά αλλα καταλαβαίνει απόλυτα την διαδικασία ). Κάνει με επιτυχία τσισα στην τουαλέτα αλλά ακόμα όχι κακά. Απ' τον παιδικό που θα ξεκινήσουμε τώρα τον Ιούνη μου είπαν ξεκάθαρα ότι πηγαίνουν όλα τα παιδιά που τους ενημερώνουν ότι είναι σε αυτή τη διαδικασία ανά 1 με 1,5 ώρα τουαλέτα για να δουν αν θέλουν να κάνουν την ανάγκη τους και ότι τα βοηθάνε πολύ έτσι για να αρχίσουν με την σειρά τους αφου τους γίνει συνήθεια να κάνουν το ίδιο και στο σπίτι. Δηλαδή βοηθάνε την διαδικασία και όχι το αντίθετο! Πάντως σε φίλο μου ενώ το παιδί ήταν χωρίς πάνα και πήγαινε κανονικά τουαλέτα επειδή έτυχε μια δυο φορές να συμβούν ατυχήματα στον σταθμό ( δημόσιο ) αποφάσισαν χωρίς να ενημερώσουν να του βάζουν πάνα με την δικαιολογία ότι δεν προλαβαίνουν να καθαρίζουν!!! Φυσικά πήγαν και έκαναν χαμό στο σταθμό και δεν το ξανά έκαναν. Επίσης είναι γελοίο ότι σου είπε ότι δεν ξέρει αν σε ένα χρόνο θα είναι έτοιμη... Και ποιος είναι ο μάντης Κάλχας;; Κανείς δεν μπορεί να το προβλέψει αυτό.  Γνώμη μου να απαιτήσεις να βοηθήσουν το παιδί και αν εσύ δεις ότι δεν είναι έτοιμο τότε το ξανασυζητατε
    • Κρατήθηκες και δεν έκανες τεστ;;; Κάνε ένα αύριο πρωί με πρωινά και στείλτο μας!!! Εγώ με βάση τα τεστ είδα ότι έκανες ωορρηξία και τώρα πέφτει... Αλλά αφού έχεις και εγκυμοσύνης κάνε...δεν χάνεις κάτι 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...