Μετάβαση σε περιεχόμενο

Συγχαρητήρια, περιμένετε ..δίδυμα!


πολυτεκνη

Recommended Posts

Σας ευχαριστω πολυ κοριτσια.με το καλο annie.kai esy λινα οτι επιθυμεις.πηρα τηλ.την γιατρο μου και μου ειπε οτι μιας και οταν ειμαι ξαπλωμενη δεν εχω τιποτα αυτο σημαινει οτι δεν ειναι θεμα μητρας.γιατι αν με πονουσε η μητρα θα πονουσα συνεχεια,ητε ειμαι ξαπλωμενη ητε οχι.ειναι μου ειπε μυικοι πονοι γιατι ειμαι αδυνατη και δεν εχω μυικη μαζα στην κοιλια με αοτελεσμα τη πιεση που ασκουν τα μωρα και η μητρα να την αισθανομαι. τι να πω ο θεος βοηθος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 180
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Διδυμομάνες να σας ζήσουν, υποψήφιες διδυμομάνες με το καλό να φέρετε στον κόσμο τα σπλαχνάκια σας!! Πωπω.. Δύο μωρά, διπλή χαρά, γεμάτη αγκαλιά! Πόσο σας ζηλεύω. Πάντα ήθελα να κάνω 3 παιδάκια, αν η επόμενη κύηση είναι δίδυμη, θα εκπληρωθεί ένα μεγάλο μου όνειρο!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

με το καλο να φερεις στον κοσμο τα δυδιμακια σου και να τα χαιρεσαι ολα σου τα παιδακια:) . ο υπερηχος δεν εχει ακτινοβολια και συνεπως δεν ειναι βλαβερος για το μωρακι. εγω πηγαινα καθε μηνα για υπερηχο, το μετρουσε ο γιατρος, εβλεπε το αμνιακο υγρο κ.λ.π., οπως ειπαν και τα κοριτσια. ρωτησε τον και παρε και μια δευτερη γνωμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαι συγχαρητηρια για τα διδυμακια σας!!!Με το καλο σε ολες!!!!πολυτεκνη να χαιρεσαι και τα δυο αγορακια σου!

EVOYSKA μου να χαιρεσαι την κορουλα σου....οσο για την ΠΕΡΙΔΕΣΗ ΤΡΑΧΗΛΟΥ μια φιλη μου το εκανε και στις δυο εγκυμοσυνες και χωρις να εχει διδυμα....συμβαινει αυτο...δεν ειναι απαραιτητα κακο απλα θελει πολυ ξεκουραση...οι επιπλοκες μπορει να ειναι παραπανω αλλα δεν σημαινει οτι οντως θα υπαρξουν :-)Ο γιατρος σου θα σε προσεξει μην φοβασαι!

Να στε καλα κοριτσια υπομονη και ευχομαι ολα να πανε καλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα κοριτσια λοιπον και γω εχθες στον υπερηχο ειδα δυο σακους ο ενας μεγαλυτερος ο αλλος μικροτερος, σε δυο βδομαδες θα δουμε καρδιες και κατα ποσο θα προχωρησει ο δευτερος σακος.Το πιο πιθανον ειναι οτι θα γεννησω διδυμα αλλα ακομα ημαστε υπο εξελιξη.

Ειχε αλλη κοπελα παρομοια εμπειρια? δηλαδη διαφορετικους σακους με διαφορα στο μεγεθος?

Εκει που ημουν τοσο ευτυχισμενη εχω αγχωθει παρα πολυ με την διδυμη κυηση και δεν ξερω κατα ποσο θα τα καταφερω .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

gigi,μην αγχώνεσαι καθόλου!Πιστεψε με αν εχεις διδυμακια θα τρελαθεις απ την χαρα σου!Ειναι κατι μαγικο:P Αν δεις υπερυχους απο διδυμες κυησεις σε πολλες περιπτωσεις θα παρατηρησεις οτι ο ενας σακος ειναι μικροτερος απο τον αλλο:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ τι μου θυμησατε....θα βαλω και εγω τον υπερηχο ειναι οτι πιο τελειο εχω δει στην ζωη μου...φοβερη κατασταση ιδιως οταν μεγαλωνει η κυηση και η κοιλια ειναι ταμπουρλο βαρανε απο παντου...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

οχι ετεροζυγωτες αλλα ο διαφορετικος σακος φαινεται στην αρχη μονο που ειναι μικρα μετα καθως μεγαλωνει η κυηση δεν φαινεται ο σακος ο διαφορετικος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε κοριτσια πολυ με ξεαγχωνεται με αυτα που βλεπω .Εμενα ο δικος μου υπερηχος ειναι ακομα στην πολυ αρχη εχουν αρκετη διαφορα μεταξυ τους , την αλλη βδομαδα θα ξερω αν αποροφηθηκε ο σακος ή μεγαλωνει , εχω μεγαλη αγωνια .

Ελπιζω να πανε ολα καλα.

Οι υπερηχοι σας ειναι υπεροχοι , ενα θαυμα διπλο .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοριτσια. Οσες εχετε διδυμα ειχατε κληρονομικοτητα η απλα ετυχε? Σας ρωταω γιατι η πρωτη γεννα της πεθερας μου ηταν διδυμα ομως προωρα(στον εκτο μηνα).... Απο πλευρας μητερας μου δεν υπαρχει τετοια περιπτωση. Η Γυναικολογος που με παρακολουθουσε στην πρωτη μου εγκυμοσυνη μου οταν της το ειπα μου ειπε οτι περισσοτερες πιθανοτιτες εχει η κουνιαδα μου και οντως εγινε, τωρα εχει διδυμα αγορακια. Ο γιατρος μου τωρα, γιατι αλλαξα γιατρο, μου ειπε οτι δε παιζει ρολο η κληρονομικοτητα και μπερδευτηκα λιγο. Επισης μου ειπαν οτι μετα απο παλινδρομη κυηση μπορει να εχεις διδυμα! Ποια ειναι η γνωμη σας?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΜΕΝΑ Η ΠΕΘΕΡΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΔΙΔΥΜΗ ΚΙ Ο ΠΑΠΠΟΥΣ ΜΟΥ ΗΤΑΝ 10 ΑΔΕΡΦΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΤΑ 4 ΗΤΑΝ ΑΠΟ 2 ΓΕΝΝΕΣ ΔΙΔΥΜΩΝ ΑΠΑΝΩΤΕΣ..ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΓΕΝΝΙΑ ΔΕΝ ΧΤΥΠΗΣΑΝ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ...ΑΝ ΚΑΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΛΗΡΟΝΟΜΙΚΟ.ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΥΧΕΙ...ΟΣΟ ΑΦΟΡΑ ΤΗ ΝΥΦΗ ΚΙ ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΤΡΙΔΥΜΗ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΑΝΑΝΕ ΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΑΛΛΑ ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΑΠΟΚΛΕΙΕΙ ΤΟ ΓΕΓΟΝΟΣ ΟΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΣΤΑ ΕΠΟΜΕΝΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΝΥΦΗ ΜΟΥ..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΟΥ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΠΛΕΥΡΑ ΤΗΣ ΜΗΤΕΡΑΣ ΜΟΥ ΔΙΔΥΜΑ ΚΑΙ ΘΕΙΟΥΣ ΚΑΙ ΞΑΔΕΛΦΙΑ!

ΑΛΛΑ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΞΑΔΕΛΦΙΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΙΔΥΜΑ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια πηγα κ εγώ γιατρό σήμερα! Ολα καλά μας είπε.  Τράχηλο με εξέτασε κολπικά 36.  Πολύ ζωηρή μας είπε ήταν η μπεμπούλα μας👧🏼🎀 Βγήκαν κ τα αποτελέσματα απο Νιπτ ολα καλά κ εκει.  Για την καλλιέργεια μ είπε αφου αγχώνομαι κ το σκεφτομαι να παω σε δεκα μερες να την κανω γιατι δεν μπορούσε σημερα να συνταγογράφησει. Β επιπέδου μετα τις 18/6 μ ειπε να κλείσω ραντεβου 
    • Έλα ρρρεεεέ!! Να τα χαίρεσαι πραγματικά!! Αχχχχχ.. πόσο χαίρομαι για εσάς βρε Κατερίνα μου!!! Πολύ συγκινήθηκα και γέλασα με τις περιγραφές σου!! Φτου φτου φτου τα παιδάκια υγεία να έχουν πάντα στη ζωή τους!! Να είστε και εσείς πάντα καλά να τα καμαρώνετε για μια ολόκληρη ζωή!!🥰 Εγώ ακόμα εδώ στον αγώνα για ένα παιδάκι, όπως τα ήξερες, δεν άλλαξε κάτι.. αν και καταφέραμε μια εγκυμοσύνη πέρσι δυστυχώς σταμάτησε η καρδούλα του μερικές μέρες πριν την αυχενική.. αλλά έχει η ζωή..! Θα έρθει κάποια στιγμή! Και αν όχι, καλά να είμαστε με τον άντρα μου, υγιείς και αγαπημένοι..!
    • Καρότσι ψάχνω τώρα!!! Μάρσιπο και καλαθούνα θα μου φέρουν!
    • Ααα εγω μπρούμυτα δεν μπορούσα ποτε να κοιμηθώ νιωθω δεν μπορω να παρω ανάσα 😅 ναι είναι θέμα τώρα αυτό είναι η αλήθεια.. αν δεν βολεύεσαι για να κοιμηθείς.. και όσο μεγαλώνει η κοιλιά ακόμα πιο ζόρι
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...