Μετάβαση σε περιεχόμενο

ΑΠΟΡΙΑ ΓΙΑ ΤΑΙΣΜΑ ΜΕ ΜΠΙΜΠΕΡΟ...


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΑΑ

ΕΧΩ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ...Η ΜΙΚΡΗ ΜΑΣ ΠΙΝΕΙ ΑΡΚΕΤΟ ΓΑΛΑ ΜΕ ΤΟ ΜΠΙΜΠΕΡΟ...ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΕΓΩ ΤΟ ΠΟΛΥ 20ΓΡ ΝΑ ΒΓΑΛΩ:( ...ΟΜΩΣ ΑΝΤΙ ΓΙΑ 2 1/2 ΜΕ 3 ΩΡΕΣ ΠΟΥ ΛΕΕΙ Η ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΣ, ΖΗΤΑΕΙ ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΥΧΝΑ ΝΑ ΠΙΕΙ Η ΖΟΥΖΟΥΝΑ.Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΛΕΕΙ ΝΑ ΤΗΣ ΦΤΙΑΧΝΩ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΗΝΩ ΝΑ ΡΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ.ΟΜΩΣ ΠΟΣΗ ΩΡΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΣ ΚΡΑΤΗΣΩ ΤΟ ΓΑΛΑ:unsure: ?Η ΜΙΚΡΗ ΑΝ ΤΗΝ ΑΦΗΣΩ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ ΝΑ ΡΕΥΤΕΙ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΡΕΙ ΚΑΙ Ο ΥΠΝΟΣ!...ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΑΝΑΠΤΥΣΣΟΝΤΑΙ ΜΙΚΡΟΒΙΑ...:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου falassarna.

Αν καταλαβα καλα δινεις ξενο γαλα οχι δικο σου...Αν περνανε πολλες ωρες το καλο ειναι να της φτιαχνεις αλλο γαλα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μεχρι καιμια ωρα μπορεις να το αφησεις το γαλα .ΑΠΑΛ ΤΟ ΣΚΕΠΑΖΕΙς ΚΑΙ ΔΝΕ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ .εΠΙΣΗς ΜΠΟΡΕΙς ΝΑ ΤΟ ΒΑΖΕΙς ΣΤΟ ΨΥΓΕΙΟ ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΖΕΣΤΟ ΓΙΑΤΙ ΚΟΒΕΙ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΞΥΠΝΗΣΕΙ Η ΜΙΚΡΗ ΒΑΛΤΟ ΜΕΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΦΛΙΤΖΑΝΙ ΖΕΣΤΟ ΝΕΡΟ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙς ΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΖΕΣΤΑΙΝΕΙ.Αμα θελεις μπορεις να το εχεις καιμεσα σε αυτη τη συσκευη γαι αν διατηρετε ζεστο , απλα το καλοκαιρι μην το αφηνεις πολυ γιατι χαλαει το γαλα με τη ζεστη

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σου και απο εμενα falassarna εμεις ηπιαμε ξενο γαλα απο την αρχη ξεκινησαμε με μικρες ποσοτητες και σταδιακα τις ανεβαζαμε αν της φτιαξεις μεγαλυτερη ποσοτητα γαλα απο αυτο που πινει συνηθως θα το πιει ολο? εγω τον σηκωνα να ρευτει και μετα του το συνεχιζα καποια στιγμη ομως που τον επιασε το σταμαχι του μας ειπαν να του δινουμε συχνα και μικρα γευματα επινε ανα 2ωρο μεχρι που αναρωσε και ξαναεπανηλθε στα φυσιολογικα μπορεις να κανεις και αυτο μικρα και συχνα γευματα αν και πιστευω οτι με μεγαλυτερη ποσοτητα γαλα θα σου πιει παραπανω και θα χορταινει(ελπιζω να σε βοηθησα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πιστεύω οτι δεν είναι εφικτό να βάλεις πρόγραμμα σε νεογέννητο, αν πεινάει πιο νωρίς απο 2-3 ώρες να το ταίζεις πιο νωρίς, ξέρει αυτό πόσο πεινάει..

Εμένα μου είπε ο παιδίατρος να τρώει όσο θέλει και όσο συχνά θέλει (τα μισά γεύματα είναι με ξένο γάλα εμάς), είναι 2 μηνών η δικιά μου και μπορεί την μια μέρα να φάει 5-6 φορές γεύματα των 60-90 ml και άλλες μέρες που τρώει απίστευτα! Δηλ 4-5 γεύματα απο 100-180ml.

Το γάλα το αφήνω 1 ώρα εκτός ψυγείου και αν δεν το φάει πέταμα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Απαντήσεις

    • Χαχαχαχαχα κι εμάς έβαζε το δάχτυλο στο στόμα κάτι που το έκανε κι ο σύντροφός μου μέχρι και που ήταν 5 χρόνων και είπαμε ότι ήδη ξέρουμε από πού πήρε το παιδί 🤣🤣🤣 Τι καλά που είδες κι εσύ το μωράκι σου καλή μου! Πότε είναι η αυχενική τώρα;  Εδώ που λες η οδηγία είναι να κάνουμε αυτές τις εξετάσεις στη 10η εβδομάδα. Βέβαια εγώ με βάση τον τελευταίο υπέρηχο πήγα με το νου μου 10+2 αλλά τελικά ήμουν 11+2 αφού αποδείχτηκε προχθές ότι το μωράκι είχε μεγαλώσει. Δε ξέρω, τι να σου πω, ίσως είναι διαφορετικά πρωτόκολλα από Ελλάδα. Πάντως και στο ξένο μαμαδογκρουπ όλες την ίδια οδηγία με μένα έχουν 😅
    • Κορίτσι μου καλημέρα! Αρχικά συγχαρητήρια για την προαγωγή...όσον αφορά στο ψυχολογικό κομμάτι, πάρε το χρόνο σου..καλοκαιράκι τώρα..βγείτε πιείτε τα ποτά σας,μπανάκια..χαμός..και που ξέρεις; Μπορεί τώρα χωρίς πρόγραμμα να έρθει από εκεί που δεν το περιμένεις..
    • Πετρώνει με τον ίδιο τρόπο κάθε φορά απ' ότι καταλαβαίνω! Όλη η μήτρα πετρώνει, όχι σε κάποια συγκεκριμένη μεριά, απλά από δεξιά φτάνει μέχρι πιο ψηλά λόγω σχήματος μήτρας!  Ελάχιστες φορές μπορεί να καταλάβαινα ότι έχει βάλει κεφάλι ή ποπό σε μια μεριά γιατί ήταν πιο φουσκωμένη η κοιλιά αλλά όχι την ώρα που κάνω σύσπαση,σε άσχετη στιγμή! Αλλά πλέον όσο μεγαλώνει το καταλαβαίνω λιγότερο γιατί πλέον πιάνει όλο τον χώρο οπότε όταν γυρνάει δεν ξέρω σε τι θέση ήταν και σε τι θέση βρέθηκε!  Μην το προδικαζεις πάντως! . Νομίζω και χθες διάβαζα που έλεγε ένα από τα κορίτσια ότι πήγε για Doppler και το μωρό ήταν με το κεφάλι κάτω αλλά ο γιατρός της είπε ότι δεν σημαίνει κάτι ακόμα γιατί μπορεί να αλλάξει θέση το μωρό.      
    • Καλημέραααααααα!!!!! Κορίτσια μου χάθηκα, μου λείψατε αλλά σας διαβάζω να ξέρετε. Τρέχω πολύ και ψυχολογικά νιώθω αδύναμη, κάνω ένα διάλειμμα χωρίς τεστ και χωρίς ημερολόγια. Απογοητεύτηκα πολύ και είπα να ξεκουραστώ. Πήρα και προαγωγή στην δουλεία και με βοηθάει στο να φεύγει το μυαλό αλλά δεν προλαβαίνω να σας γράφω. @anna_30, @annie! & @Mpourmpoulo περιμένουμε τα υπέροχα νέα σας, γιατί θα είναι υπέροχα 🤞🧿 @ΛΕΥΚΗ ανοίγεις το επόμενο θέμα και με τις ευχές τις νέας εγκυούλας θα μας φέρεις τύχη, με το καλό κορίτσι όλα θα πάνε καλά 🥰  
    • @Benar ΠΗΤ 1/8 Κοριτσάκι 🩷 @Demy93 ΠΗΤ 3/8 Αγοράκι 🩵 @Fighter ΠΗΤ 6/8 Κοριτσάκι 🩷 @Gioher ΠΗΤ 7/8 Αγοράκι🩵 Κοριτσάκι 🩷 @μαμά12345 ΠΗΤ 10/8 Αγοράκι 🩵 @Mommyel ΠΗΤ 12/8 Αγοράκι 🩵 @ΜΑΡΘΑΑ_61 ΠΗΤ 13/8 Αγοράκι 🩵 @nanouko ΠΗΤ 14/8 Αγοράκι 🩵 @Christine Pilates ΠΗΤ 20/8 Αγοράκι🩵 @Χρύσακι ΠΗΤ 22/8 Κοριτσάκι 🩷 @Katiana1987 ΠΗΤ 23/8 Κοριτσάκι 🩷 @Elk ΠΗΤ 23/8 Κοριτσάκι 🩷 @Barbiee ΠΗΤ 27/8 Αγοράκι 🩵 @katerinayia ΠΗΤ 28/8 Κοριτσάκι 🩷 @maroo8 ΠΗΤ 29/8 Αγοράκι 🩵 @Magda zi ΠΗΤ 31/8 Αγοράκι 🩵 @Christi.D. ΠΗΤ 31/8 Αγοράκι 🩵
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...