Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

Καλησπέρα κοριτσάρες... Ακόμα όπως βλέπεται... χτυπάω κάρτα!! :laugh:

Εχθές, κορίτσια μου... συγκίθηκα πολύ!! Λοιπόν.. έγινα κι εγώ αγελαδίτσα!! ;) Από το δεξί για μένα στήθος, έβγαλα μια πολύ μεγάλη πιτσιλιά! Στην αρχή νόμιζα ότι βράχηκα γιατί έπινα γάλα εκείνη την ώρα, αλλά είχα ακριβώς μόνο μπροστά από την θηλή! Άρα.. βγήκε από κει!! :P Αυτό μου αρέσει γιατί θα έχω να δώσω στο μωράκι μου το πολύτιμο γαλατάκι μου!!

Kideraki... τέλεια τα νέα σας!! Πλησιάζεις κοπελάρα μου!! Αλλά δεν κατάλαβα αυτό που λες ότι ο πλακούντας είναι στο 2! Εμένα μου είπε ότι έχει ωριμάσει αρκετά! Είναι παρόμοιο; Με το καλόοοοο!!!

Μαριαντάκι, σ'ευχαριστώ για τις ευχές σου! Να'σαι καλά! Κι εμένα θα μου λείψετε όταν θα είμαι Ιασώ και δεν θα έχω internet να σας μιλήσω! Θα πάω στο λογιστήριο τους και θα χρησιμοποιήσω έναν υπολογιστή τους!! :laugh: Αν έχει internet ασύρματο θα κοιτάξω μήπως μπω με το gps του Βασίλη το οποίο είναι και μικρός υπολογιστής! Αλλά είναι πακέτο να γράφεις... με αυτό!! :blink:

Πολύ χαίρομαι που η μπουμπούκα είναι 2800!!! Εμ τι μας πέρασες μαμά;; Είμαστε ολόκληρες γυναικάρες!! Εύχομαι κι η εξέταση με τα λευκά να βγεί καλή και να έρθει η μπουμπούκα όταν πρέπει..

Ζουζουνίτσα.. Αναστασία... τα φιλιά μου... στις όμορφες μανούλες και τα όμορφα κοριτσάκια σας!!

Τα φιλιά μου σε όλες!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ.

>ΖΟΥΖΟΥΝΙΤΣΑ ΜΟΥ ΠΑΡΕ ΕΝΑ ΚΑΡΜΑΚΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΦΙΛΑΚΙ.

>ΝΤΑΛΙΑ ΜΟΥ ΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΕΧΕΙ ΔΙΑΒΑΘΜΙΣΕΙΣ ΑΠΟ 0-3 ΝΟΜΙΖΩ ΠΑΕΙ.

ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΤΑΛΑΚΙ ΜΟΥ ΜΑΚΙΑ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ!!!

ΚΙΝΤΕΡΑΚΙ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ ΓΛΥΚΑ!!!!!ΠΑΡΕ ΚΙ ΑΛΛΟ!!!!!

ΡΕ ΚΟΡΤΣΟΥΔΙΑ ΖΕΣΤΑΙΝΟΜΑΙΑΙΑΙΑΙΑΙ!!!!!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας παλι κοριτσαρες μου, τα λευκα μου ω ναι πεσαν για τα καλα 12.500 μια χαρα αντε γιατι η φλεβα μου ειχε γινει μπλε μαρεν απο τα πολλα τρυπηματα!! τωρα θα παω 10 αυγουστου να μου ανοιξει τραχηλο και 15 αυγουστου γενναω, βεβαια εγω νομιζω οτι θα με πιασουν πονοι πιο νωρις θα δειξει, αχ αντε να τελειωνουμε πλεον ανυπομονω βρε παιδακι μου πως περνανε οι μερες που θα παει θα περασουν σε τρεις μερες μπαινω στον ενατο και δεν θα ξαπλωνω θα περπαταω για να βοηθησω να γεννησω φυσιολογικα σιγα μην την βγαλω στο κρεββατι μεχρι τις 15 ετσι πως θα βοηθησω το σωμα μου; παντως η μεση μου ποναει σαν να με πιεζει η μπεμπα και νιωθω περιεργα κατω χαμηλα σαν να με πιεζει και εκει αντε να δουμε, σας ζαλισα με τα δικα μου το ξερω σορρυ φιλια πολλα σας αγαπω!!! ελενα ποτε μπαινεις ιασω 30 η 31 ιουλιου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙΑΝΤΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕ ΜΑΣ ΠΡΗΖΕΙΣ ΚΑΘΟΛΟΥ!!!ΓΙΑΥΤΟ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΔΩ ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΜΕ ΤΟΝ ΚΑΗΜΟ ΜΑΣ ΧΙΧΙΧΙ!!!!!!ΚΙ ΕΓΩ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΟ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΘΑ ΑΡΧΙΣΩ ΤΟ ΠΕΡΠΑΤΗΜΑ ΚΑΤΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ!!!!!!ΑΝΤΕ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ ΑΛΛΟ!!!!!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianda έγραψε:

ελενα ποτε μπαινεις ιασω 30 η 31 ιουλιου;

Πρώτα απ'όλα, συγχαρητήρια για τα καλά σας αποτελέσματα! Αν μπορείς, περπάτα!! Εγώ έτσι όπως είχα γίνει και με τους πόνους που με πιάνουν... :blink: Ούτε να κουνήσω δεν μπορώ!!

Μπαίνω Πέμπτη βράδυ μετά τις 12 που σημαίνει ότι πιάνει Παρασκευή ξημερώματα! Οι πόνοι θα μπουν Παρασκευή πρωί! Οπότε αν όλα πάνε καλά, Παρασκευή απόγευμα θα έχω τον μπεμπάκο μου αγκαλίτσα! Θα σε ενημερώσω και με sms...

Ζουζουνίτσα μου... :blush: Ευχαριστούμε για το φιλάκι..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλησπερα σε ολες τις μελλουσες μανουλιτσες!!!!!!!! με το καλοοοο!!!!!! :):):) καλες γεννες και υγιεστατα μωρακια και μανουλες!!!!!!!

ελενακιιιιιιιιιιιιιιιιιι τι εννοεις πεμπτη?????????????? δηλαδη συγνωμη για να καταλαβω, για αυτη τη πεμπτη λεμε???????? δηλαδη οταν λες παρασκευη θα εχουμε τον μπεμπαρο αγκαλιτσα ,εννοουμε τωρα????????? σε 3 μερες??????????????????????????????????????????????????????? ελενα λιποθυμαω!!!!!!!!!! :P στο λεω, ε !!!!!!! κοψε την πλακα με πιασανε τα ζουμια ρε παλιοπαιδο τωρα... εγω ποτε να ειμαι στημενη στο ιασω με τον τεραααααααστιο αρκουδο(που ηδη εχω διαλεξει χιχιχιχιχι) ????????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mikroulaxristos έγραψε:

καλησπερα σε ολες τις μελλουσες μανουλιτσες!!!!!!!! με το καλοοοο!!!!!! :):):) καλες γεννες και υγιεστατα μωρακια και μανουλες!!!!!!!

ελενακιιιιιιιιιιιιιιιιιι τι εννοεις πεμπτη?????????????? δηλαδη συγνωμη για να καταλαβω, για αυτη τη πεμπτη λεμε???????? δηλαδη οταν λες παρασκευη θα εχουμε τον μπεμπαρο αγκαλιτσα ,εννοουμε τωρα????????? σε 3 μερες??????????????????????????????????????????????????????? ελενα λιποθυμαω!!!!!!!!!! :P στο λεω, ε !!!!!!! κοψε την πλακα με πιασανε τα ζουμια ρε παλιοπαιδο τωρα... εγω ποτε να ειμαι στημενη στο ιασω με τον τεραααααααστιο αρκουδο(που ηδη εχω διαλεξει χιχιχιχιχι) ????????

Θα σε ενημερώσω βρε με sms!! Μην αγχώνεσαι!! Απλά θα μπω και βλέπουμε πως θα πάει! Θα σου στείλω μήνυμα! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλε θα γεννας και θαστελνεις μηνυμα?? λοιπον,κοιτα να εχει σημα 3g για να κανουμε και βιντεοκληση!!! αλλιως θα κανω παραπονα στο μπεμπαρο οτι η μανα του ειναι παλαιομοδιτισα!! ιιχιχιχιιχχι :) εισαι οκ??? απο πονακια τι γινεται????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ρε συ Νταντούλα είσαι νούμερο!! Εννοώ πως θα πάω εκεί να με δουν, κι αν μου πουν.. μπαίνουμε.. τότε θα στείλω μήνυμα! Πριν γεννήσω!!!:laugh: Αν δεν καταφέρω εγώ θα το κάνει ο Βασιλάκης!!!

Από πονάκια εντάξει!! Ελαφρά πράγματα!! Αλλά ευτυχώς όλα υποφερτά και στα πλάισια του φυσιολογικού!! Ίσα ίσα που πρέπει να τα έχω για να προετοιμάζεται το σώμα μου!! Εσύ;; Τι λέει;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VOYLA έγραψε:

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!!!

DALLIA ΜΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙΣ ΝΑ ΤΑΙΖΕΙΣ ΚΡΕΠΕΣ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΝΑ ΒΓΑΙΝΕΙ!!!!!

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

Και να φανταστείς τρώω μόνο στα Νέα Στύρα που είμαστε! Έχουμε κάτι φίλους που τις κάνουν... ΤΕΛΕΙΕΣ!!! :P Τώρα έχω μια βδομάδα αποχής.. επομένως... λες να έχω ελπίδες;; :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΕ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΠΟΧΗΣ ΕΧΕΙΣ ΠΟΛΛΕΣ ΕΛΠΙΔΕΣ!!!!!!

ΘΑ ΠΕΙ ΤΟ ΑΓΟΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΒΓΩ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΓΙΝΕΤΕ...ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΚΡΕΠΕΣ Η ΜΑΜΑ??????

ΠΟΥ ΝΑ ΗΞΕΡΕ ΤΙ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙ ΟΤΑΝ ΒΓΕΙ...ΣΚΕΤΟ ΓΑΛΑ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σκέτο γάλα δεν θα πει τίποτα!! Τα λυπάμαι τα δόλια!! Εγώ βασικά θέλω να τον θηλάσω όσο πιο πολύ μπορώ!! Εσύ θηλάζεις;; Είναι εύκολο ή δύσκολο;; Φοβάμαι λιγάκι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΓΩ ΘΗΛΑΣΑ ΤΙΣ 40 ΜΕΡΕΣ...Κ ΑΥΤΟ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΙΑ..ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΗΚΩΣΩ ΤΟ ΜΩΡΟ Κ ΤΟ ΤΑΙΖΕ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΜΕ ΜΠΙΜΠΕΡΟ.Κ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΟΛΕΥΕ ΚΑΘΟΛΟΥ...ΠΙΠΙΛΙΖΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΠΙΝΕ...ΤΟ ΕΙΧΑ 20 ΛΕΠΤΑ ΣΤΟ 1 Κ 20 ΣΤΟ ΑΛΛΟ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15 ΛΕΠΤΑ ΕΚΛΑΙΓΕ Κ ΤΟΥ ΕΦΤΙΑΧΝΑ ΞΕΝΟ.ΟΠΟΤΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΤΟ ΘΗΛΑΖΩ....Κ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΜΥΡΩΔΙΑ ΤΟ ΓΑΛΑ....ΧΑΛΙΑ!!!

ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΣΑΙ???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VOYLA έγραψε:

ΕΓΩ ΘΗΛΑΣΑ ΤΙΣ 40 ΜΕΡΕΣ...Κ ΑΥΤΟ ΜΕ ΔΥΣΚΟΛΙΑ..ΕΠΕΙΔΗ ΕΚΑΝΑ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ 2-3 ΜΕΡΕΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΣΗΚΩΣΩ ΤΟ ΜΩΡΟ Κ ΤΟ ΤΑΙΖΕ Ο ΑΝΤΡΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΜΕ ΜΠΙΜΠΕΡΟ.Κ ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΒΑΛΑ ΣΤΟ ΣΤΗΘΟΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΟΛΕΥΕ ΚΑΘΟΛΟΥ...ΠΙΠΙΛΙΖΕ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΠΙΝΕ...ΤΟ ΕΙΧΑ 20 ΛΕΠΤΑ ΣΤΟ 1 Κ 20 ΣΤΟ ΑΛΛΟ Κ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 15 ΛΕΠΤΑ ΕΚΛΑΙΓΕ Κ ΤΟΥ ΕΦΤΙΑΧΝΑ ΞΕΝΟ.ΟΠΟΤΕ ΣΤΑΜΑΤΗΣΑ ΝΑ ΤΟ ΘΗΛΑΖΩ....Κ ΕΧΕΙ ΜΙΑ ΜΥΡΩΔΙΑ ΤΟ ΓΑΛΑ....ΧΑΛΙΑ!!!

ΓΙΑΤΙ ΦΟΒΑΣΑΙ???

Αν θα τα καταφέρω..ξέρεις ακούω τόσα και φοβάμαι! Για πληγές στην θηλή.. έχω κι ένα θέμα με το στήθος εγώ.. Ούτε τον άντρα στην ερωτική πράξη δεν πολυάφηνα!! :laugh: Αλλά με τόσα που διάβασα εδώ και επειδή έχω σκοπό να το παλέψω.. πιστεύω θα τα καταφέρω! Κι αν δεν τα καταφέρω... Καλό είναι και το ξένο!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΗΝ ΣΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΑΥΤΟ!!!!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!!

ΛΙΓΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΘΕΛΕΙ Κ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ....

ΤΩΡΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΙΩ ΕΝΑ DEPON ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΔΕΚΑΤΑ ΑΠΟ ΧΘΕΣ Κ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΛΛΗΣΩ ΤΗΝ ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ....

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

VOYLA έγραψε:

ΜΗΝ ΣΕ ΑΓΧΩΝΕΙ ΑΥΤΟ!!!!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!!!!!

ΛΙΓΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΘΕΛΕΙ Κ ΘΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙΣ....

ΤΩΡΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΙΩ ΕΝΑ DEPON ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΔΕΚΑΤΑ ΑΠΟ ΧΘΕΣ Κ ΝΑ ΚΟΙΜΗΘΩ ΣΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΟΛΛΗΣΩ ΤΗΝ ΜΑΓΟΥΛΙΤΣΑ ΜΟΥ....

ΚΑΛΗΝΥΧΤΑ!!!!

Καληνύχτα και περαστικούλια σου!! Εύχομαι να αναρρώσεις το συντομότερο δυνατόν!! Θα τα πούμε.. Πολλά φιλάκια.. κι όνειρα γλυκά!! Σου στέλνω ένα καρμάκι.. για ταχεία ανάρρωση!! ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ομορφούλες μου υπναρούλες μου και φουσκωτούλες μου καλημερααααααααα!:laugh:

Τι κανετε μπαλλιτσες μου?Εγώ πολύ καλα εχθες πηγα και στη γιατρό μου..τα νεα μας...ΜΠΕΜΠΑ 3163!Μεσα σε 1 εβδομαδα 350 γραμμαρια...το κεφαλι ειναι από τα μεγαλα για την ακριβεια ο υπερηχος το βγαζει 40 εβδομαδων:ohmy: κοριτσια ααααααααααααα 1ον πως θα τη βγαλω από κει μεσα?????και δευτερον το κοριτσακι μου ΚΕΦΑΛΑΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!?:huh:

Η γιατρός , σοβαρα τωρα ειπε ότι μαλλον θα κινητοποιηθου΄με για νωρίτερα γιατι την βλεπει να μην βιαζεται..είναι πολυ ψηλα και παρα την κεφαλούμπα της ειναι φυσιολογικη σε ολα της και περναει και καλα,της εκανα βεπεις 2οροφη μεζονετα με 100 μετρα πλακα, αμ,κοιλια ειανι αυτη που εχω?:ohmy: Θα προσπαθησουμε πολύ να την κατεβασουμε..γιατι αλλιως προληση 10-15 μερες νωριτερα.Αρχιζουμε λιπόν περπατημα βραδυνό και παλεουμε για το κατεβασμα στο ισογειο...επισης μου ειπε οτι εχει τελεια φυσικη κατασταση,μου ειπε οχι βραδυ φαγητο,λογω θεσης της μικρής και με το καλό την Τριτη τα ξαναλέμε!

ΝΤΑΛΛΙΤΣΑ να χαιρεσαι τον αντρα σου και οτι επιθυμειτε...με το καλό το γλυκο σας μωρακι να σας γεμισει απλετη ευτυχία..αντε γεμιστρούλα μου πλησιασε οκαιρός και ολα θα αλλαξουνε πια!Για το θηλασμό μωρε δεν πρεπει να αγχωνομαστε..νομιζω οτι ειανι πραγματικα πολύ καλο εως αριστο και μπραβο σε οσες και το καταφερνουν και το εφαρμόζουν αλλα και γω πιστευω πολύ οτι παιζει και το πως αισθανεται μια μανουλα και σημασια εχει να το προσπαθησει αλλα μεχρι εκει που δεν θα σπανε τανευρα της.Εγω θα το παλεψω γιατι το θελω πραγματικα και ισως τωρα μου φαινεται και κατι πολυ ομορφο και οπως παει αλλα σε καμια περιπτωσει οπως και να μου προκυψει δεν θα φτασω στο να μισησω τη διαδικασία που ειναι για μενα μοναδικη!Καλυτερα να σταματησω!

Μαριαντακι μου ολα καλα,τελεια το μπεμπουλινι σου ολα πανε καλυτερα!

κιδερακι μου αντε λιγο ακόμη και σε λιγο η ευτυχία σου θα πολλαπλασιαστεί!ΟΛΩΝ ΜΑΣ ΔΗΛΑΔΗ!

ΑΝΑΣΤΣΟΥΛΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΕΙΑ ΟΛΑ ΜΟΝΗ Ε?ΜΠΡΑΒΟ ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ!

HAPPY MOM καλοκαιρινα θαυματακια νοίζω ειναι πολύ καλό και συγκινητικό!

Ζουζουνιτσα σματσ!!!:kiss:

Μαριμαρακι τι κανει το κοπελι σου??Τομα ,γιουνικακι,μαντω μου....φιλακαι σε ΟΟΟΟΟΟΛΕΕΕΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ!ΠΛΗΣΙΑΖΟΥΜΕ!!!!!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΦΟΥΣΚΩΤΟΥΛΕΣ ΜΟΥ!!!ΛΕΠΟΝ ΣΗΜΕΡΑ ΕΚΑΝΑ ΚΙ ΕΓΩ ΔΟΥΛΕΙΕΕΕΕΕΣ!!!ΕΠΛΥΝΑ ΟΛΗ ΤΗΝ ΠΡΟΙΚΑ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥΣ ΚΑΘΟΤΙ ΜΕΘΑΥΡΙΟ ΜΠΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΕΝΑΤΟ, ΤΗ ΣΙΔΕΡΩΣΑ ΜΟΥ ΒΓΗΚΕ Ο Κ...ΟΣ ΝΑ ΝΑΙ ΚΑΛΑ Η ΠΡΕΣΣΑ!!!!!ΤΡΙΑ ΠΛΥΝΤΗΡΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΣΙΔΕΡΩΜΑ !!!!ΧΑΜΟΣ!!!!ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΜΙΚΡΟΣΚΟΠΙΚΑ ΤΑ ΣΚΑΤΟΥΛΑΚΙΑ!!!ΕΙΔΙΚΑ ΟΙ ΚΑΛΤΣΟΥΛΕΣ ΜΙΑ ΣΤΑΛΙΤΣΑ ΜΩΡΕ!!!!ΤΙΣ ΕΒΛΕΠΑ ΚΑΙ ΕΚΛΑΙΓΑ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ( ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΠΑΩ ΚΑΛΑ)!!!!!ΦΟΥΛΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΣΜΑΤΣ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ !!!ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ, ΜΑΝΤΟ ΓΙΟΥΝΙΚΑΚΙ ΜΑΡΙΑΝΤΑΚΟ ΜΟΥ, ΚΙΝΤΕΡΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ, ΜΑΡΙ , ΠΟΥ ΕΙΣΤΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΕΣΑΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΚΟΙΛΑΡΟΥΜΠΕΣ ΣΑΣ!!!!:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: ΑΝΤΕ ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΟΥΛΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΝΑΙ ΚΕΦΑΛΑ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΣΟΥ ΑΠΛΑ ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟ ΜΥΑΛΟ ΜΕΣΑ ΓΙΑΥΤΟ!!!!!ΑΝΤΕ ΜΗΝ ΤΗ ΛΕΣ ΕΤΣΙ!!ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΚΙ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΣΟΥ ΚΑΡΜΑΚΙ ΝΑ ΧΕΙΣ!!!ΜΑΚΙΑ ΜΑΚΙΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας!!

Τη Δευτέρα πήγαμε στο γιατρό .. 33+1 ημέρα ο μπεμπάκος είναι 2080 γρ, ο πλακούντας είναι γερασμένος ,τα αμνιακά υγρά έχουν μειωθεί ( γιατί έχω μειώσει το υπερβολικό νερό που έπινα για το μαρτύριο της τουαλέτας) ...:( ο τράχηλος 2,2..

Μου είπε να ξαπλώνω πολύ στο πλάι & φυσικά όχι δουλειές κτλ..

Οπότε είμαστε σε αναμονή..

Για τα λευκά δεν μου είπε κάτι το 15,2 δεν τον πολυανησύχησε απλά θα ξαναπάω στις 7/8 με νέες εξετάσεις ούρων + καλιέργεια..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυγουστομαμάδες πλησιάζετε το μεγάλο θαύμα!

Εγώ ανείκω στην κατηγορία του Οκτωβρίου, αλλά είπα να σας ευχηθώ καλή λευτεριά μιας και ο Αύγουστος μπαίνει σε 3 μέρες!

Φιλάκια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΝΟΥΚΑ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΚΙ ΕΣΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΘΕΙΣ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ!!!!!ΚΟΝΤΕΥΟΥΜΕ ΕΜΕΙΣ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ !!!ΣΕ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ Η ΠΑΡΕΑ ΤΟΥ ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ ΘΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΑΠΟ ΜΙΚΡΑ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΜΙΣΟΥΝ ΜΕ ΓΕΛΙΟ, ΧΑΡΑ, ΚΑΙ ΣΥΓΚΙΝΗΣΗ ΤΟ ΠΟΣΤ ΑΥΤΌ!!!!!ΑΝΤΕ ΚΑΙ ΣΕ ΣΑΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ ΟΚΤΩΒΡΗ ΤΩΡΑ!!!ΜΑΚΙΑ!!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • 8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα. Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 
    • Όπως φαντάζομαι θα έχετε ήδη καταλάβει, τα νέα μας δεν είναι καλά. Σκέφτηκα πολύ για να γράψω, γιατί θεωρώ ότι όσο και να μην γνωρίζεις κάποιον είναι ανθρώπινο (και δή ούσα έγκυος) να επηρεαστείς και να στεναχωρηθείς και δεν το ήθελα για καμία σας. Ωστόσο, αποφάσισα να γράψω μόνο και μόνο για να προστατεύσω τυχόν άλλες κοπέλες που θα πέσουν στο θέμα. Επιβεβαιώθηκαν οι φόβοι μου και το ένα μωρό πάσχει από σοβαρό σύνδρομο. Είμαι όμως τρομερά θυμωμένη τόσο με το γυναικολόγο, όσο και τον εμβρυολόγο μου. Κανείς από τους δύο δεν μπήκε στον κόπο να μου πει μετά την αυχενική (την οποία έκανα και σχεδόν στην εκπνοή της προθεσμίας γιατί ήταν Αύγουστος, άλλο τραγικό και αυτό), όταν και είχαμε 2 δείκτες να χτυπούν καμπανάκι (καρδιά και αιματολογικές) ότι όσο νωρίτερα διαπιστωθεί τυχόν χρωμοσωμική ανωμαλία σε δίδυμη κύηση και γίνει διακοπή (και δη μέχρι τις 16 εβδομάδες), τόσο καλύτερη είναι η έκβαση για το άλλο μωρό. Δεν με ενημέρωσαν καθόλου, σε δικές μου ερωτήσεις τι θα γίνει εάν μου έλεγαν μόνο γενικά και αόριστα (λέγοντας μου μάλιστα μη προτρέχεις!!ακόμα και στην άμνιο ο εμβρυολόγος μου έλεγε δεν χρειάζεται να ξέρεις από τώρα!!!). Εκ των υστέρων και πολύ αργά, διαπιστώνω ότι έπρεπε να είχα κ΄άνει τροφοβλάστη ώστε να προλάβω να κάνω διακοπή πριν τη 16η εβδομάδα....Τώρα, μου λένε ότι εάν κάνω διακοπή άμεσα η πιθανότητα πρόωρου τοκετού για το άλλο μωρό (που είναι γερό) είναι σχεδόν 50% (με ότι συνεπάγεται αυτό για την υγεία του), προτείνουν δε να συνεχίσω την εγκυμοσύνη και για τα 2 μέχρι 30-32 εβδομάδες, ώστε να αυξηθούν οι πιθανότητες για το δεύτερο!!!Το συνειδητοποιείτε; Να μεγαλώσω ένα μωρό για να γίνει θυσία για το άλλο. Νιώθω τόσο θυμό και με εμένα (που βασίστηκα στο γυναικολόγο και τον εμβρυολόγο και δεν έτρεξα ήδη από την αυχενική να πάρω και δεύτερη και τρίτη γνώμη, κάτι που έκανα τώρα που δεν έχει κανένα πια νόημα) και με τον άντρα μου γιατί με έβγαζε υπερβολική και ήταν σίγουρος ότι είναι όλα καλά (εάν είχε συμμεριστεί την αγωνία μου και δεν με έκανε να νιώθω τρελή, θα το είχα ψάξει περισσότερο, θα είχα πάρει και άλλη γνώμη. Αλλά επέμενε ότι δεν είναι κάτι και εγώ το γιγαντώνω....). Δεν θέλω να σας κουράσω άλλο, απλά ήθελα να πω σε οποιαδήποτε τυχόν βρεθεί σε παρόμοια θέση, εάν υπάρχει κάποια ένδειξη,να ψάξετε όλα τα ενδεχόμενα, μη μείνετε στις θετικές πιθανότητες και ότι αποκλείεται να συμβεί σε εσάς, να πάρετε δεύτερες και τρίτες και τέταρτες γνώμες για να γνωρίζετε και να είστε σε ΄θέση να πάρετε την καλύτερη απόφαση για εσάς και το μωρό σας έγκαιρα. Από την πρώτη στιγμή αυτής της εγκυμοσύνης, μόλις έμαθα ότι είναι δίδυμα, φοβόμουν την προωρότητα και ότι αυτή συνεπάγεται...Τώρα καταλήγω ότι θα προτιμούσα ΄χίλιες φορές να είχε αποφασίσει η φύση, παρά να πρέπει να πάρω και να ζήσω με αποφάσεις που κανείς άνθρωπος δεν θα έπρεπε να πάρει....Εύχομαι σε όλες σας τελειόμηνες εγκυμοσύνες και μακάρι να είμαι η τελευταία που ζει έναν τέτοιο εφιάλτη.
    • Πολύ τρέξιμο έχετε, αλλά θα μπουν σύντομα όλα σε μια σειρά πιστεύω. Ναι όταν περπατάνε πάει άλλο level! Κόβουν και τους υπνους... Εμένα από 13-14 μηνών κάνει έναν ύπνο μόνο μέσα στη μέρα...  Αφού δεν μπορεί η μαμά σου κοίτα για βρεφικό αν βρεις θέση ή/και νταντά. Γιατί θα αρρωσταίνει συνέχεια και πάλι θα θες κάποιον να στην προσέχει. Με το καλό να σβήσετε το πρώτο σας κεράκι 😊 Και μην ανησυχείς. Το 2ο θα έρθει όταν είναι η ώρα του 😊
    • Αναξιόπιστη μέθοδος αντισύλληψης. Εσάς μια χαρά σας έκατσε όμως 😁😁😁 Λες ε; Άντε να δούμε. Γιατί τώρα μόνο μπαμπά θέλει. Ικανοποιείται λίγο με εμένα μέχρι να έρθει από τη δουλειά αλλά άπαξ και έρθει ούτε τουαλέτα δεν τον αφήνει να πάει 🤣
    • @Elli13 κορίτσι μ εφοσον ζοριζεσαι τοσο αυτό τ διαστημα μήπως να δωσεις λιγο περιθωριο να ξεπεταχτει η μπουμπου σου? Και σε ενα εξαμηνο απο τωρα να ρθει παλι μικρη διαφορά θα εχουν. Πάντως εγω αυτό τ μηνα π εμεινα εγκυος ειχα επαφη Σάββατο Δευτέρα Τετάρτη, με θετικο τεστ τη Δευτέρα.
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...