Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

Σε 1 μήνα κ κάτι

θα έχουμε γεννήσει σχεδόν όλες

οι «Αυγουστομαμάδες» κ στο post της

Happy Mom θα μπει λουκέτο.......... Xaxaxa!!!

Θα ανοίξει νέο θέμα η Εφούλα τότε:

«προλαβαίνεται να κοιμηθήτε;;;».........

..............!!! Πολύ πλάκα έχουμε....., μπράβο μας!

Έχω μπει στον μήνα μου κορίτσια, 2 μέρες τώρα (!)

και δεν βιάζομαι καθόλου να γεννήσω....

.....προσπαθώ να απολαμβάνω ΚΑΘΕ ώρα

της μοναδικής μου κοιλίτσας

πριν ...ξεφουσκώσει! Κατάντησα υπερβολική

να το λέω κ να το ξαναλέω

ΑΛΛΆ η εγκυμοσύνη, για μένα ,

είναι μαγική περίοδος!!!

Μόλις έρθει στον κόσμο το αγοράκι μου

το λατρεμένο το σποράκι μου

θα έχω να του διηγηθώ πολλές ιστορίες

από όταν ήταν «γεμιστό»...... Και κάθε μας

ιστορία είναι ΜΟΝΑΔΙΚΗ!!!

Καλημέρα Αυγουστομανούλες,,,

σας φιλώ ΟΛΕΣ γλυκά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημερααα κοριτσια!

Εγω ως συνηθως στη δουλεια :huh: !

zouzounitsa μου καλημερα και thanks για την γρηγορη χθεσινη απαντηση.

Φανή μου ναι ακομη δουλευω και θα δουλευω μεχρι τις 20-08-09 :ohmy::side: !

Jolika μου εχεις και εσυ τα πονακια ε? Αυριο εχω ραντεβού με τη γιατρο και θα της το ξαναπω αν και τη πρωτη φορα που το αναφερα μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο. Αλλα ρε συ ειναι πολυ συχνα και αν και δεν ποναει πολυ η κοιλια ανησυχω. Θα διξει αυριο που θα παω.

marimari μου μπηκες και εσυ στο μηνα σου. Με το καλο κοπελα μου.

Οι αλλες που ειναι? marianda? anastasia? anna? unique? dallia? και οποια ξεχασα μακια πολλα :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλημερα!!!

θελω να συμφωνησω απόλυτα με τη marimari...

η εγκυμοσυνη ειναι μια καταπληκτικη περιοδος που ούτε εγω βιαζομαι να τελειωσει..γι΄αυτο παρακαλαω ο μπέμπης μου να μεινει μεσα μου μεχρι και την τελευταια μερα του περιθωριου!!!

Συντελούνται φοβερες διεργασιες αυτους του μηνες και κρινω απαραιτητο ενα ζευγαρι να ζήσει φανταστικες στιγμες κατα τη διαρκεια τους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καλες μου καλημερούδια ...!

Ερχονται για τις περισσοτερες από όσο διαβασα και πραγματικα με διαπερασε εν αριγος συγκινησης.Νιωθω οτι η παρεα μας αγωνια και περιμενει η μια την αλλη λες και ειμαστε φιλες από χρόνια.Ειναι πολυ ομορφο το συναισθημα και σπανιο πραγμα,τα μωρακια μας αν και ακόμη για τις περισσοτερες δεν εχουν ερθει στο κόσμο , εχουν ήδη κανει ενα καλο μεγαλο,εδεσαν μια παρεα!:)

Νταλίακι μου από τι βλεπω πανε ολα κατ' ευχην και πολυ συντομα θα ακουσουμε τα νεα σου.Ειναι τελειος ο παιδαρος σου και αν ανυπομονησει να βγει ακόμη η αναπτυξη του φαινεται ηδη καταπληκτηκη!ΟΛΑ ΔΗΛΑΔΗ ΜΟΝΑΔΙΚΑ ΤΕΛΕΙΑ!:P !Ασε εντωμεταξυ με τις κρεπες εχω παθει παρακρουση,καθε μερα θελω κρεπα,ευτυχως με συγκρατει ο ανδρας μου οσο μπορει και δεν με προκαλει με λιχουδιες ςν και ειναι πολυ γλυκατζης!

Α! και αν χρειαστει νωριτερα με προκληση μην στεναχωριεσαι καθολου...ουτως ή αλλως το αποτελεσμα μετραει,να βγαλεις δηλαδη ενα γιές μωρακι που θα φχαριστηθει να σε ξεζουμιζει από τη πρωτη στιγμη.Ενα πριγκηπα ολο απαιτησεις και αγαπη που θα χαιρεσαι να του κανεις ολα τα χατηρια!;)

KIDERAKI,δεν πιστευω να αγχωθηκες?Ειναι σε εοτιμοτητα το μπεμπακι σου λες και σου στελνει μηνυματα?Αντε να δουμε γιατι εμενα ακόμη τιποτα ουτε ιδιτερα πονακια εχω, περα απο κατι ψιλοπόνους πισω στα νεφρα 2 μερες τωρα που κρατουν για κανα 10λεπτο και μετα ηρεμούν,θα ρωτησω τη γιτρό μου σημερα να μου πει αν σημαινει κατι ή ειναι νεφρα και πρεπει να το ψαξω!Ειδικα ομως τα ονειρα εχουν σταματησει.

Μαριμαρακι μου ομορφο κλως μπηκες και εσυ στο πολυπποθητο μηνα σου,με το δεξι!Κια με ενα μικρο πονακι βρε!Πως εισαι κουκλαρα μου..ακουγεσαι παντως οπως παντα και χαιρομαι για αυτο,ενοθουσιωδης αισιοδοξη και χαρουμενη,τρελλοκοριτσο χαιρομαι που υπαρχου ατομα σα και σενα!ανεβαζυν διΑθεσεις!

Εγω γεμιστρουλες μου μπαινω σε 2 μερες στο μηνα μου ειμαι πολυ αισιοδοξη και θετικη αλλα και ανυπομονη !Δε θελω ακόμη να βγει η μπουμου αλλα θελω να τη δω να τη θαυμασω να την αγκαλιασω να τη θηλασω να δω το θαυμα που ειχα μεσα μου τοσο καιρο..χθες τα παμε κλα και με τη μαια καναμε και τις αναπνουλες που τελικα σιγα το πραγμα,σημασια εχει να συγκεντρωθεις και να μη τα χασεις,αυτο νομιζω δε μαθενεται ειναι ενστικτο που μακαρι να στμβει σε ολες μας,οξυγονο για το μωρο δηλαδη και θετικη σκεψη!Τα ειπαμε πολυ καλα και με προετοιμασε για ολες τις εκδοχες και πραγματικα πλεον δεν με νοιαζει ο τροπος που θα γεννησω αλλα το να απνε ολα καλα χωρις να ταλιπωρηθει η μπεμπουλα μου!

Σημερα εχω και ραντεβου με τη γιατρο μου να δουμε που εχει φτασει η μπουμπου μετα από 15 ημερες,η μαμα παντως κοντα στα 9,5 κιλα + δηλαδη καμια 700 γραμμαρια,αυτη αραγε ποσα ναχει ρουφηξει?:laugh:

από ψωνια ολα καλα,Αποφασισαμε και χρωμα γιαστο δωματιακι (λιλά απαλό και παλ σιελ).Τα επιπλα σε χρωματισμούς λευκου αντικε (οπως γραφει)και από σχεδια καταληξαμε σε νεραιδες!Παραγγειλαμε και λικνο και καταληξαμε σε καροτσι (uno peg per.)σε μαυροκοκκινο.

Της πηραμε και κατι γλυκουτσικα ρουχαλακια με λογοτυπα και ενα ροζ κουνελακι!

Αχ!καλα ο ανδρας μου τα χει παιξει απο τη χαρα του ηδη,μιλαμε ειναι πολυ χαρουμενος και αδημονει γιατον ερχομο της μπουμπους!

Αυτα πανω κατω κοριτσακια μου,δεν ξερω αν θα μαου επιτρεψει να κανω μπανακια παντως μια εξοχουλα θα τη χτυπήσω.

Ζουζουνίτσα αν παω Ποτιδαια θα σε πάρω τηλ ή θα σουστειλω μην.

happy mom, Αναστασούλα, Μαριαντακι, Τομμα, Αννουλα, και ΟΟΟΟΟΟΟΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΞΕΧΝΩ,φιλουρες πολλεςςςςςςςςςςςςςςςςς!:lol::P :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΑΥΓΟΥΣΤΟΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;; ΤΟΜΑΚΙ ΜΟΥ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ, ΜΑΡΙ ΜΟΥ ΠΙΑΣΕ ΚΙ ΕΣΥ ΕΝΑ ΜΑΚΙ ΓΕΜΙΣΤΟ!!!!!ΠΗΡΑ ΘΑΡΡΟΣ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΕΣ, ΠΟΛΥ ΓΛΥΚΑ ΕΙΝΑΙ!!!!! ΝΑ ΣΤΕ ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ ΠΑΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑΝΤΟΥΖΑΚΙ ΣΤΗΝ ΓΕΜΙΣΤΗ ΜΟΥ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΝΑ ΔΡΟΣΙΣΩ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ!!!!ΜΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ.ΟΛΕΣ ΚΑΛΑ?ΕΓΩ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΚΟΔΙΑΘΕΤΗ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ.ΕΤΣΙ ΧΩΡΙΣ ΛΟΓΟ ΕΙΜΑΙ ΜΕΣΑ ΣΤΑ ΝΕΥΡΑ ΚΑΙ ΤΣΑΝΤΙΖΟΜΑΙ ΑΚΟΜΗ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΓΙΑΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΤΣΙ.ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ.

>ΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΚΟΥΡΤΙΝΑ.ΠΑΡΑΓΓΕΙΛΑΜΕ ΕΙΝΑΙ ΓΛΥΚΑ.ΛΕΥΚΓ ΜΕ ΠΕΤΑΛΟΥΔΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΛΙΒΕΛΟΥΛΕΣ.ΕΝΤΑΞΕΙ ΔΕΝ ΤΗ ΒΡΗΚΑ ΟΠΩΣ ΤΗ ΦΑΝΤΑΖΟΜΟΥΝ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕ ΠΟΛΥ.ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΤΟ ΑΡΓΟΤΕΡΟ ΘΑ ΤΗΝ ΕΧΩ.ΤΩΡΑ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΣΤΡΩΜΑΤΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟ ΛΙΚΝΟ ΚΑΙ ΝΑ ΚΛΕΙΣΩ ΚΑΙ ΤΑ ΒΛΑΣΤΟΚΥΤΤΑΡΑ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΩ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ.ΑΡΚΕΤΑ ΣΑΣ ΖΑΛΙΣΑ ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ.ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΙΝΤΕΡΑΚΙ ΜΟΥ!!!ΜΕ ΓΕΙΑ ΟΙ ΚΟΥΡΤΙΝΟΥΛΕΣ ΣΟΥ ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΙΣ ΔΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ!!!ΧΙΧΙΧΙ!!!!ΠΑΡΕ ΚΙ ΕΝΑ ΚΑΡΜΑΚΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!!ΜΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσια τι μου κανετε; ρε κοριτσια λυστε μου μια απορια 35η εβδομαδα μπαινουμε στον ενατο γιατι εγω νομιζα οτι μπαινουμε 36η ειναι σιγουρο; μεσα σε ολα τα αλλα χτες ανακαλυψα οτι μου εχουν πεταχτει αιμοροιδες τι καλα ε; συν οτι θα παω για σφραγγισμα την παρασκευη, τι αλλο πια θα παθω ελεος, ειδα και στον υπνο μου ενα ονειρο πολυ περιεργο, οτι ειχα παει για καισαρικη και δεν ειμουν ετοιμη ειμουν μεσα στα νευρα δεν ειχα προλαβει να κοψω τα νυχια μου να παρω σερβιετες λοχειας και μου ηρθε και περιοδος και ειδα και στον δρομο μια μανα να κλαιει που ειχαν πατησει το μωρο της ελεος τι ονειρο ηταν αυτο παλι!!! δεν παω καλα τι να πω. φιλια πολλα σε ολες μπορει να ξαναγραψω αργοτερα με καλυτερη διαθεση:blink:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μαριαντακι μου κι εγω βλεπω κουλα ονειρα ειναι λογικο!!!!!!!εγω παλι σκαω απο τη ζεστη εκατο φορεσ μπηκα για ντουζακι!!!!!φουλινακι μου θα περιμενω !!!εγω μαλλον θα παω το σαββατο!!!!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα κοπελαρες μου!

Πως μου ειστε????

Μαριαντακι τι κουλο ονειρο ηταν αυτο!!!Με ξεπερασες κατα πολυ!(εγω μονο χαζα με στρινγκακια βλεπω!χεχεχε)

Νομιζω πως γυρω στην 36η μπαινουμε στον 9ο.Εγω εχω περιπου αλλες 8-9 μερες!

Μαριμαρακι μου υπεροχο γεμιστο κοριτσι μου...Ποσο σε χαιρομαι!!!

Τι να πω???Σε παραδεχομαι για αλλη μια φορα και δε λεω τπτ!!! :):)

Τομα και οσα κοριτσακια εχετε πονακια περιοδου...Ειναι φυσιολογικα...Μπορει να προκαλουνται και επειδη στενευονται τα εντερακια... :unsure:

Τι ωραια!!!!Δλδ σου εχουν παρει ηδη οοοοτι χρειαζεται ο μπεμπης!!!

Λινακι εχεις τοσο δικιο για την παρεουλα μας!!!!Τα θαυματακια μας μάς ενωσαν!!!

Μετο καλο να μπεις κ εσυ στο μηνα σου!!!!Σας ακολουθουμε κ οι υπολοιπες κατα ποδας!!! :)

Εβινακι το δροσισες το ζουμπουρλουδικο σου??!! :laugh:

Κιντερακι μεγεια η κουρτινουλα σας!!!Επιτελους βρε κοριτσακι μου αποφασισες!! :lol::lol:

Φανουλα σε τρεχει η κορακλα σου???!!!Καλαααα σου κανει!!!!Ανυπομονω να παθω τα ιδια!!!!!!!

Λοιπον φιλεναδες....

Πηγα στη γιατρο!!!!

Η μπεμπουλα πηρε την καταλληλοτερη θεση!Κεφαλι κατω,πλατουλα στα αριστερα,ποζαρακια δεξια!!!!Ετοιμη η κυρια!Μονο που ανεβηκε λιγαααακι πιο ψηλα!!!!Αντε περπατα μανα!!!!!!

Ειναι ενα φυσιολογικο μωρο με καλες αντιδρασεςι στα ερεθισματα της μητρας!Αμνιακο οκ,τραχηλος κλειστος,ντοπλερ οκ!Η περιτυλιξη παραμενει(εμ !) αλλα αυτη φαινεται πως πλεει σε πελαγη ευτυχιας!!! :)

Εφτασε αισιως τα 2550γρ!!!Μπουλουκακι!!! :P

Εγω...Στα 13,5 εξτρα κιλακια!!!Τα καταφερα!

Η γιατρος λεει θα γεννησω μεχρι τις 20....Εκτος κι αν η μπεμπουλινα δεν κατεβει...Αν δλδ δεν κουνησω τον πωπο μου!!!!

Αυτα τα..."ολιγα" απο μενα!!!!

Σας επρηξα???? :laugh: :lol: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια μου!!

Τί κάνετε;;

Μαριάντα κάτι γίνεται με εμάς τις δυο! Ταυτόχρονα τα παθαίνουμε όλα;; :unsure: Κ εγώ έβγαλα αιμορροίδες! Δεν έχω πει τίποτα στο γιατρό μου ακόμα και δεν ξέρω είναι συμπτωμα της εγκυμοσύνης και φεύγουν μετά τη γέννα ή τις παντρεύεσαι από τη στιγμή που τις αποκτάς; Αν γνωρίζει κάποια ας μας διαφωτίσει! Δε θέλω να πάρω τηλ το γιατρο μου γι 'αυτό ... από κοντά τη Δευτέρα που έχουμε και ραντεβου.

Αναστασία μου πολύ χάρηκα που όλα είναι καλά με τη μπεμπουλίνα σου! Μια χαρά και τα κιλάκια της! Φτου φτού! Ολόκληρη γυναίκα!! :)

Κορίτσια κ εγώ έχω πόνους περιόδου στη μέση κυρίως όταν κουράζομαι ή φορτίζομαι συναισθηματικά! Με το που ξαπλώνω και ηρεμώ περνούν! Τί είναι αυτό.... δεν ξέρω! Πάντως κάτι μου λεει ότι θα γεννήσω σχετικά γρήγορα κ ότι δεν υπάρχει περίπτωση να φάω το μήνα μου! θα δείξει....!

Φιλάκια πολλά σε όλες σας.... :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσακια, τι κανετε? εχω καιρο να γραψω εδω αν και ειναι και γω μέλλουσα αυγουστιατικη μανουλα. όσο περνάει ο καιρος και μπαίνω στον μήνα μου με πιανει ενα αγχος και ταυτοχρονα και μια προσμονη.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΥΚΛΕΣ!!!ΤΙ ΦΤΙΑΝΕΤΕ;;; ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΟ ΤΕΛΕΙΑ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΣΟΥ!!!!ΚΑΛΕ ΖΟΥΜΠΟΥΡΛΟΥ ΤΗ ΒΛΕΠΩ ΣΑΝ ΤΗ ΔΙΚΗ ΜΟΥ!!!!ΘΑ ΧΟΥΝ ΚΑΜΠΥΛΕΣ ΜΩΡΕ!!!!ΦΤΟΥ ΦΟΥ ΝΑ ΤΗ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΡΗΚΑ ΜΕ ΤΑ ΝΕΑΚΙΑ ΣΔΟΥ!!!!ΚΙ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΜΠΑΝΙΟ ΤΗ ΧΟΝΤΡΟΥΛΑ ΜΟΥ ΧΕΧΕΧΕΧΕ!!!ΑΛΛΑ ΘΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΜΑΛΛΟΝ ΘΕΛΕΙ ΚΙ ΑΛΛΟ Η ΜΑΙΜΟΥ!!!

ΚΙΝΤΕΡΑΚΙ ΜΟΥ ΣΕ ΦΙΛΩ ΠΟΛΥ ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΔΕΥΤΕΡΟ ΚΑΡΜΑΚΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΣΑΝ ΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ!!!!!

ΛΕΝΑΚΙ ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΚΙ ΕΣΥ ΚΟΥΚΛΑ ΜΟΥ!!!ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ ΣΤΗ ΜΟΥΡΗ ΜΑΤΣ ΜΟΥΤΣ!!!!:kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

EVA 25 ειναι λογο εγκυμοσυνης οι αιμορροιδες συχνο φαινομενο, εγω στο γιο δεν ειχα και εβγαλα για λιγο μετα για 3 μερες και μου περασαν τωρα αντε παλι, πιστευω οτι θα φυγουν, παντος αμα ρωτησεις τον γιατρο πες και εμενα τι σου προτεινε, ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ θρεφταρι η μπεμπα αντε να δω την δευτερα η δικια μου ποσο θα ζυγιζει να ξερω ποσο θα γεννηθουμε παω μια γρηγορη στο σουπερ μαρκετ για κατι ψιλα ψωνια αν και δεν κανει και επιστρεφω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κοριτσάκια!!

Και εγω θα είμαι μια Αυγουστιάτικη μανούλα εκτός αν μας βγεί νωρίτερα(ελπίζω όχι..έχω να πάω σε ενα γάμο!).

Πριν δέκα μέρες το μωρό ήταν 2700 και εγω έχω πάρει δέκα κιλά..

Έχω ολίγον άγχος για το πώς θα γεννήσω,πώς θα είναι τα πράγματα μετά και γιαυτό και εγω βλέπω διάφορα όνειρα..Το βράδυ και εγω ονειρεύτηκα οτι ξύπνησα και ειδα αίματα και τρόμαξα,πιο πολύ γιατί ήμουν μόνη στο σπίτι και έπρεπε να ειδοποιήσω κάποιον να με πάει στη κλινική!!Άλλες φορές πάλι ονειρεύομαι οτι δεν έχω κοιλιά ή ότι γέννησα και είμαι στην κλινική..πάντως όλα έχουν σχέση με την εγκυμοσύνη!

Οσο για τις αιμορροΐδες την έπαθα και εγω αλλά πολύ νωρίς,κάπου στον τέταρτο μήνα αν δεν κάνω λάθος,τώρα δεν έχω καθόλου.Σέ πολλές γυναίκες παρουσιάζεται μετα την γέννα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα κοπελιεεεες!!!

Τι κανουν τα νινακια σας???Ολα καλα να ειναι κ να χορευουν χαρουμενα στις κοιλιτσες μεχρι να γεννηθουν!!!

Καλως τις δεχτηκατε τις αιμορροιδες σας!!! :P :laugh:

Εγω ειμαι "παλια" σ'αυτο το θεμα αλλα...Ας μην το συζητησουμε!!!!Εσεις καντε υπομονη και πιθανοτατα μετα τη γεννα ολα θα στρωσουν!!!

Ξεχασα να σας πω...Η γιατρος σημερα μου ειπε πως για τους πρωτους 2 μηνες θα δουν το μωρο(σε κλειστο χωρο) μονο οι κοντινοι και μετα οχι παιδια κ ηλικιωμενοι!Και φυσικα ουτε μανουλες που εχουν μικρα παιδακια,ουτε αρρωστοι(γριπεςκλπ!!)....Μεχρι να δουμε τι θα γινει με τη γριπη!

Αλλο που δεν ηθελα κι εγω αλλα ταυτοχρονα συνειδητοποιησα τη σοβαροτητα της καταστασης!

Βεβαια μου ειπε πως αν θηλαζω δεν θα ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα γιατι το μωρο θα παιρνει τα αντισωματα μεσω εμου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΝΙΝΑΚΙΑ ΔΕΝ ΤΑ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΔΙΜΗΝΟ!!!ΘΑ ΜΑΣ ΤΑ ΚΑΤΣΙΑΣΟΥΝ ΚΑΛΕ!!!!!ΜΟΝΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΚΑΙ ΑΥΤΟΝ ΑΦΟΥ ΚΑΝΕΙ ΑΠΟΛΥΜΑΝΣΗ ΜΕ ΧΛΩΒΡΙΝΗ!!!ΧΕΧΕΧΕΧΕ!!1

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ.ΑΠΟΛΑΜΒΑΝΩ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΤΗ ΔΡΟΣΟΥΛΑ ΓΙΑΤΙ ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΣΚΑΣΟΥΜΕ ΠΑΛΙ.ΚΟΡΙΤΣΙΑ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΚΟΒΕΙ ΒΟΛΤΕΣ ΟΛΗ ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΠΟΛΥ ΕΝΤΟΝΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΜΟΥ.

>ΜΑΡΙΑΝΤΑΚΙ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΣΕ ΠΟΝΑΝΕ ΕΓΩ ΕΥΤΥΧΩΣ ΜΕΧΡΙ ΩΡΑΣ ΤΗ ΓΛΥΤΩΣΑ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΑ ΟΝΕΙΡΑ ΚΙ ΕΓΩ ΟΛΟ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΕΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ ΒΛΕΠΩ ΦΤΑΙΕΙ Η ΕΚΛΕΙΨΗ ΜΑΛΛΟΝ.

>ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΖΟΥΜΠΟΥΡΛΟΥΔΙΚΗ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΙΣΚΕΨΕΙΣ ΕΓΩ ΤΟ ΕΧΩ ΔΗΛΩΣΕΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΟΤΙ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΧΩΡΙΣ ΕΓΚΡΙΣΗ.ΕΙΔΙΚΑ ΠΑΙΔΙΑ ΟΥΤΕ ΓΙ ΑΣΤΕΙΟ.

>ΖΟΥΖΟΥΝΙΤΣΑ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΚΙ ΕΓΩ ΕΝΑ ΚΑΡΜΑΚΙ ΓΙΑΤΙ ΕΙΣΑΙ ΓΛΥΚΑ.

>ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΠΑΩ ΤΗ ΔΕΥΤΕΡΑ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΔΩ ΤΗ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΣΕΙ.ΕΧΕΙ ΦΑΓΩΘΕΙ ΚΑΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΜΟΥ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΗΣ ΜΗ ΓΕΝΝΗΣΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΛΕΣ ΚΑΙ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΜΑΜΑΔΕΣ ΤΙ ΝΑ ΠΕΙΣ.ΦΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΕ ΟΛΕΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου ειπα πριν παω για νανι τη μπεμπυλα μου να σας πω τα νεα απο τη γιατρο.Ολα πολυ καλα με μπολικο αμνιακο υγρο και αρκετη χωρητικοτα γι ατην μπεμπα παρα τα 2800 της και αψογη θεση!Εχει αρκετη κινητικοττητα και ζωηραδα που σημαινει εχει χωρο και ακόμη δε βιαζεται να βγει:laugh:

Ολα καλα λοιπόν οποτε και εφοσον μου επετρα πει θα παω για 4 μερεςγια κανα μπανακι και λιγη δροσια για να γεμισω τις μπαταρίες μου και να ερθω πιο δυνατη!

Ανανεωνω λοιπόν το ραντεβου για Δευτερα,και ευχομαι σε ολες μας καλη συνεχεια.

Ζουζουνιτσα θα σ επαρω αν το Σαββατο ειμαι Ποτεδαια και δεν παω πουθενα τρυγυρω!B)

Στεναχωριεμαι που θα μαι μακρια από τον αντρα μου (εκτος και αν ερθει το Σ/Κ)και ευχοαμι να μη με πιασει καταλιψη μακρια του!

φιλαια αστεριτσες μου και ευχοαμι σε ολες σας ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ....ΣΙ ΓΙΟΥ ΛΕΗΤΕΡ ΑΛΙΓΚΕΗΤΕΡ!;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ.ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΩΡΑ ΤΡΕΛΑΙΝΟΜΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΚΑΟΥΡΑ ΑΝΑΚΑΤΕΥΟΜΑΙ ΚΑΙ ΝΙΩΘΩ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΜΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΜΕ ΠΙΕΖΕΙ ΑΠΟ ΜΕΣΑ ΠΡΟΣ ΤΑ ΕΞΩ ΚΑΙ ΠΟΝΑΕΙ.ΤΙ ΕΧΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ????????????????????????????????/

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ξινιλες και εγω εχω 2 μερες καλα στην πρωτη εγκυμοσυνη με ειχαν πεθανει 1 μηνα παιδευομουνα ευτιχως στην μικρη δεν εχω τοσες πολλες στην προηγουμενη εγκυμοσυνη αν δεν εβγαζα το ξινο υγρο που μετα γινοταν πικρο σαν χολη και κιτρινο δεν ησυχαζα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΤΡΑ ΚΟΙΛΙΤΣΕΣ!!!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ;;;ΚΙΝΤΕΡΑΚΟ ΚΑΤΑΡΧΑΣ ΤΣΙΜΠΑ ΤΟ ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟ ΣΟΥ ΚΑΡΜΑΚΙ!!!!!ΚΑΤ ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΚΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΤΑ ΚΑΙΡΟΥς ΞΙΝΙΛΕΣ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΠΙΕΣΗ ΚΑΤΩ !!ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΜΟΡΩ ΝΑ ΣΗΚΩΘΩ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΝΑΠΕ ΟΤΑΝ ΚΑΘΟΜΑΙ ΠΟΛΛΗ ΩΡΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΘΑ ΒΓΕΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ ΕΞΩ!!!ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΡΟΕΟΡΤΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!ΡΩΤΑ ΚΑΙΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ!!!ΣΕ ΦΙΛΩ ΚΙ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΦΙΛΕΝΑΔΙΤΣΕΣ!!!! ΜΑΡΙΑΝΤΑΚΟ ΜΟΥ ΜΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ!!!!!!!!!!!!!! :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...