Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

marimari Μαντώ μου,

στα Η&Μ (στο Μαρούσι)

ή στα ΒΕΝΕΤΤΟΝ

μπορείς να βρεις κάτι πιο... trendy!

Στα Λητώ, Μοτhercare και σε τέτοιου είδους καταστήματα έχει πιο κλασσικά και εγώ προσωπικά τα βρίσκω απαίσια και "τσουβαλέ".

Εγώ αν και έχω τέράστια κοιλία (29η' εβδομάδα) βολεύομαι πολύ και με φορεματάκια και παντελονάκια από ΖΑΡΑ...

Ρίξε μια ματιά!

Ευχαριστώ marimari.

Θα δοκιμάσω τα Η&Μ μιας & δουλεύω Κηφισιά θα πάω σχολώντας... Στα λητώ είναι για 40άρες ..πολύ μεγαλίστικα & άχαρα..& όχι ιδιαίτερα φθηνά .

Εγώ έχω βρει & ένα κινέζικο μαγαζί στη γειτονιά & το πόσα μπλουζάκια-παντελονάκια έχω πάρει δεν φαντάζεστε.. & κανείς δεν πιστεύει ότι είναι από κινέζο..είναι πολύ καλή ποιότητα & πλέον & στα μαγαζιά μπορεί να βρεις τα ίδια ακριβώς με άλλη ετικέτα!!! Το έχω δει με τα μάτια μου με τεράστια διαφορά τιμής..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να'μαι παλιιιιιιιι!!!!

Τι λετε κοριτσακια μου?Ααααα για ψωνια!!!Ενα ζαρα θα τον χτυπησω κι εγω σημερα!!!Ετσι για να χαλαρωσω και να το γιορτασουμε με τη μπεμπα!

Πηρα ροδακινα μμμμμμμμμ!!!Πολυ νοστιμα τα ατιμα!Αν και μικρουλια!!!

Μαριμαρακι δουλευεις????Παμε για καφε καλυτερα????Τι λες....να συναντηθουμε στη μεση?????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι βρε Αναστασάκι μου, δουλεύω............... να τα παρατήσω

και να έρθω για καφέ?!?

Σε 20 ημέρες περίπου βγαίνει η άδεια μου και πρέπει να σταματήσω...

Θέλω όμως να δουλέψω όσο περισσότερο μπορώ, μέχρι να γεννήσω,

για να έχω παραπάνω χρόνο μετά (...έστω και 15 μέρες είναι σημαντικες!)

Εχω καταμπερδευτεί με αυτό το θέμα και από χθες , ειλικρινά , με έχει πιάσει μια μ@λ@κι@ και είμαι ...χάλια , θα έλεγα!

Ναι, με τις άδειες μου.... Δεν ξέρω πως την έχω δει έτσι...

....Σκέψου ότι μάλωσα(!) κ με το αγοράκι μου, το βράδυ,

για άυτόν τον λόγο................. Τι θα κάνω , δεν ξέρω...

....και γιατί την έχω "ακούσει" έτσι περίεργα

ούτε αυτό το ξέρω....!

Ουφ,,, λες και εξομολογήθηκα νιώθω......... ((και όσο δεν θέλω να γκρινιάζω!))!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari συμφωνω μαζι σου οσες περισσοτερες μερες με το μωρο τοσο το καλυτερο. Εγω δικαιουμε 18 εβδομαδες και θα σταματησω μονο 2 εβδομαδες πριν τη ΠΗΤ μου για να μεινω μετα με το μωρο μου τουλαχιστον 4 μηνες! Λιγοι ειναι παλι αλλα παρα τιποτα. παντως πρεπει να αλλαξουν τους νομους οποσδηποτε δε γινετε η Σουηδεζα να εχει 2 χρονια αδεια μητροτητας και να πληρωνετε και εμεις τουλαχιστον εδω στη Κυπρο μονο 18 εβδομαδες :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρα μου γκρινιαζε οσο τραβαει η ψυχουλα σου λεμε!!!!!!!

Κουραστηκες?Βαρεθηκες?Εξαντληθηκες?Ολα μεσα στο προγραμμα ειναι! ;)

Θελεις να συνεχισεις οσο παει.Λογικοτατο!Θελεις πολυ χρονο για μετα!Αντεχεις ομως?

Παντως η επιλογη ειναι στο χερι σου!!!Δεν ειμαστε υπερανθρωποι αλλα απ'την αλλη μια εξτρα δυναμη την βρισκουμε οταν σκεφτομαστε τα παιδακια μας!!!

Και το καυγαδακι ξερω απο που προερχεται!Απο την ελειψη σεξ!χααχχαχαχαχαχα Τιποτα αλλο δε σας φταιει!!! :P Κι αυτο θα το συνηθισετε!Ρωτα την εμπειρη απο δω!!!

Χαμογελα ομορφουλα μου!Αυριο-μεθαυριο ολα θα ειναι καλυτερα κ πιο ξεκαθαρα!

ΥΓ.Θα σε παρω το απογευμα,οκ??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τόμα μου έχεις δίκιο........

..........είναι πολύ μ@λ@κες που δεν μας σκέφτονται!

Θέλω να δουλέψω όόόσο μπορέσω παραπάνω αλλά πλέον πονάω τόσο που θα φτάσω στο σημείο να σταματήσω πριν καν πάρω άδεια...........!

Ολα αυτά από χθες το απόγευμα με έχουν κάνει έξαλλη

(έτσι γράφεται το "έξαλλη"?)

και τσακώθηκα κιόλας . . . . . αλλά όπως λέει η Αναστασία μας

μπορεί να είναι και από την έλλειψη!!!!!!!!!!!!!!

Αφού αυτό το "θα σε πάρω το απόγευμα"

στιγμιαία με έκανε να ....χαρώ πολύ και να χαμογελάσω πονηρά.....χιχιχιχι!

Αν μου τηλ/σεις θα σου γκρινιάξω να το ξέρεις.... λίγο μόνο,

αλλά θα γκρινιάξω!

ΟΥΦ, δεν με αντέχω σήμερα.... Όπως λέει και η μαμά μου όμως:

"ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΙΕΖΕΣΑΙ . . .

ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ ΛΥΣΗ"............

Άσχετα αν εγώ απάντησα "δεν μας παρατας και εσύ?"

έχει δίκιο η καημενούλα μου............ Δεν πρέπει να αγχώνομαι τόσο

για τις άδειες μου............. ότι είναι να γίνει θα γίνει!

Να τα ακούτε και εσείς κορίτσια μου.................

Ας με σταματήσει τώρα κάποιος , που με έπιασε και μιλάω πάλι μόνη μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari έγραψε:

Τ

Αφού αυτό το "θα σε πάρω το απόγευμα"

στιγμιαία με έκανε να ....χαρώ πολύ και να χαμογελάσω πονηρά.....χιχιχιχι!

χαχαχαχαχα :laugh: αχαχαχαχχαχαχαχαχαχααχ :laugh: :silly: :silly: :woohoo: Με επνιξες κακουργαααα!χαχααχχαχαχαχαχχαχααχαχχαχαχααααα

το ξαναδιαβαζω και ξαναξεκαρδιζομαι!!!!!!

Λοιπον το απογευμα θα σε παρω ΤΗΛ :P να σου πω σε 30 δευτ τα νεα της τσαχπινας και μετα θα μου γκρινιαζεις για οοοοοοση ωρα θελεις!Δεν καταλαβα δλδ...Δεν εχεις κ εσυ δικαιωμα σαν εγκυος να σε πιασουν οι γκρινιαρικες μερες????Και θα πεις κ θα βρισεις,κ θα εισαι αδικη με τους αγαπημενους σου και ολα θα τα κανεις.ΠΡΕΠΕΙ να τα κανεις!Να ζησεις ΟΛΑ οσα ζει μια φυσιολογικη εγκυουλα!Και να το ευχαριστηθεις κι απο πανω! ;)

Και μην ξεχασω!Μ'αρεσει το μπλα μπλαααααα μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ αυτή η άδεια :( ….. και εγώ κανονικά σταματάω σε 2 εβδομάδες, λέω μία εβδομάδα ακόμα να το τραβήξω αλλά για παραπάνω δεν μπορώ ….εδώ τώρα και με τόοοοοσο μεγάλη κοιλιά δυσκολεύομαι στην οδήγηση για την δουλειά, όχι τόσο το πρωί όσο την ώρα του γυρισμού που είμαι κουρασμένη από τις τόσες ώρες καθισιό. Με πονάει η κοιλιά από κάτω και με τραβάει.

Μετά το τέλος της άδειας πιστεύω να μπορέσω να πάρω + 2 εβδομάδες του καλοκαιριού και να κάτσω λίγο παραπάνω.

Όσο θυμάμαι που άφησα το πρώτο μου παιδάκι 3,5 – 4 μηνών για να επιστρέψω στη δουλειά και έκλαιγα για μέρες τρελαίνομε :( ……. και τώρα να μην μπορώ να πάρω το + 6μηνό με δύο παιδάκια !!!!!!!………θα περάσουμε δύσκολα αχ αχ αχ αχ αχ πόσα αχ να πώ ……. Τελικά γιατί βγαίνουν οι νόμοι ????? …… για να στεναχωριόμαστε περισσότερο εμείς που δεν θα το πάρουμε !!!!!!!!

Marimari ούτε εσύ θα το πάρεις το 6μηνο α ???????????

Ποιές κοπέλες θα είναι οι τυχερές

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πόσο δίκιο έχετε βρε κορίτσια για την άδεια μητρότητας!!!

& πάλι καλά στην Ελλάδα σου δίνουν ακόμη 6 μήνες!

Εδώ στην Κύπρο είναι μόνο 18 βδομάδες σύνολο!!!

Τόμα, πάμε να διαμαρτυρηθούμε!!!

Κάτι άκουσα οτι μπορείς να πάρεις ακόμη 2 ή 3 μήνες άνευ αποδοχών, βέβαια...

Εγώ το σκέφτομαι πάρα πολύ γιατί η μανούλα είναι Ελλάδα και η πεθερά δουλεύει!

$ ηνών και να το στείλω σε σταθμό;

Δε μου πάει η καρδιά...

Σήμερα έχω και τον μεγάλο υπέρηχο και έχω λίγο άγχος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δεν ήθελα να σε πνίξω... συγνώμη!

Εσύ μας φτιάχνεις και μετά μας πετάς ένα "τηλ",,, δεν φταίω εγώ!!!!!!!!!!!!!!!!!

(Δεν ντρέπομαι , τι λέω?!?)

Να μου τηλ , λοιπόν, γιατί θα αγωνιώ για τα νέα της τσαχπίνας σας

και υπόσχομαι ότι δεν θα γκρινιάξω..... Εχθές που μάλωσα με το αγοράκι μου είχα απόλυτο δίκιο (αυτός με έπρηξε με τα "μη" και τα "μα" και τις άδειες)

και στο τέλος με έκανε έξαλλη!

Σήμερα λοιπόν αποφάσισα και ενώ μου έχει ήδη ζητήσει συγνώμη βέβαια

να γκρινιάξω ΠΑΝΩ ΤΟΥ!!!!!!!!!!!!!!!

Όταν θα μου τηλ , θα είμαι ήρεμη.............. (ελπίζω)!

Ευχαριστώ πολύ πολύ!!!

Ωραίο το μπλα μπλα μας, πράγματι!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανούκα καλή επιτυχία με την εξετασή σου....

Ολα θα πάνε καλά, στο εύχομαι....................!!!

Να είσαι χαλαρή και να απολαύσεις το μωρό σου!

ELDO μου

μαζί γεννάμε ε? Ωραία...

Γιατί δεν δικαιούσε το εξάμηνο αγάπη μου?

Εγώ θα το πάρω...........................

..Σε σκέφτομαι τώρα που θα πρέπει να επιστρέψεις τόόόσο γρήγορα!

Υπομονή, δεν ξέρω τι άλλο να πω....... Υπομονή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Eldo γιατι δε σου δινουν το εξαμηνο?

Νανουκα καλη διασκεδαση στον υπερυχο!

Βρε κοριτσια...Αισθανομαι πολυ τυχερη μ'αυτα που λετε....Τελικα ειναι τεραστια πολυτελεια το να εχεις την επιλογη να μη δουλεψεις....

Ουτε ανευ αποδοχων θα μπορουσατε να παρετε?Σε συμφωνια με το αφεντικο μονο?

Μαρι μου οπως ειπαμε! Τυχερος ο αντρουλης σου!!χαχαχαχα Που να'ξερε τι τον περιμενει! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ σύμφωνα με την ΠΗΤ πρέπει να σταματήσω 17/7/2009! γιατί η ΠΗΤ είναι 14/9/2009 & δικαιούμαι 56 μέρες πριν. Αλλο αν θα γεννήσω τέλος Αυγούστου λόγω καισαρικής.Οι μέρες που θα <<χάσω>> θα προστεθούν μετά.

Αν όλα πάνε καλά & δεν έχω προβλήματα θα προσπαθήσω να το κάνω έτσι, γιατί έτσι & αλλιώς στο γραφείο πολύ δουλειά δεν έχει καλοκαιριάτικα.. Αν δω ότι κουράζομαι λόγω ζέστης -απόστασης μπορεί να πάρω αναρρωτική λίγες μέρες.

Γιατί θέλω τουλάχιστον 1 ώρα πήγαινε-έλα.

Δεν έχω λείψει καθόλου , μόνο στις 2 αυχενικές διαφάνειες που ήταν στο Κολωνάκι & είχα στις 12.00 ραντεβού ..

Ευτυχώς που βγήκε αυτό με το εξάμηνο του οαεδ!!

Αλήθεια είναι δυνατόν να παρατήσεις το μωρό σου 2 μηνών & να πας για δουλειά? Με τη λογική έχουν βγάλει αυτούς τους νόμους?

& αντε να έχεις κάποιον να στο κρατήσει -που εμένα δεν μου αρέσει να το μεγαλώνουν οι γιαγιάδες ή νταντάδες & αν είχα την οικονομική δυνατότητα θα καθόμουν με το παιδί μου...αλλά δυστυχώς....

Εγώ θα κάνω το εξής:

Μετά τον τοκετό δικαιούμαστε 62 μέρες περίπου,μετά θα πάρω την φετινή καλοκαιρινή άδεια & μετά το 6μηνο του οαεδ. Του χρόνου τον Ιούνιο θα ξαναπάω για δουλειά.

Τι κρίμα να μην είμαστε δημόσιοι υπάλληλοι !!

Πάντως για τις Κύπριες μαμάδες είναι πολύ άδικη η νομοθεσία σας !!! Αν είναι δυνατόν τόσες λίγες μέρες??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Το δικαιούμαι και με το παραπάνω marimari ….ΑΛΛΑ ………

Δεν ξέρω είμαι να σκάσω …… μία λέω θα την κάνω την αίτηση ( αν την κάνω δεν μπορούν να την αρνηθούν ) και ότι γίνει ….μετά το ξανασκέφτομαι και δεν ξέρω αν με παίρνει να το ρισκάρω ( υπάρχει το ενδεχόμενο να με απολύσουν …… δίνοντάς μου αποζημίωση με τα όλα της, μην νομίζεις !!!!!! ) και να μείνω χωρίς δουλειά …….. εμμέσως πλην σαφώς αυτό εννοήθηκε από τον προϊστάμενό μου εδώ στην Θεσσαλονίκη, που ο άνθρωπος εμένα θέλει να σώσει γιατί έχουμε τις καλύτερες των σχέσεων. Το αφεντικό μου είναι στην Αθήνα και ξέρω πως θα μπορούσε να το κάνει ……….

Είμαι σίγουρη πάντως πως αν δεν το ρισκάρω θα το μετανιώνω για μια ζωή :( :( :( :( …….

Δεν ξέρω…. Ας γεννηθεί με το καλό και έχω το χρόνο να δώ πώς θα είναι τα πράγματα με δύο παιδιά στο σπίτι … γιατί και ο μεγάλος μου ( μεγάλος ! 2 χρ σήμερα ) δεν πηγαίνει παιδικό. Το κρατάει η πεθερά μου και δεν ξέρω πόσο η γυναίκα μπορεί να ανταπεξέλθει με δύο μωρά μαζί …… αχ αχ αχ αχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Είναι δυνατόν ΕLDO μου, να χάσεις την δουλειά σου??????????????

Θα τρελαθώ βρε παιδιά! Τι μ@λ@κες υπάρχουν!!!

Σε τι δίλλημα έχεις μπει καημενούλα μου.... Δεν ξέρω τι να σου προτείνω....

...θα το δεις στην πράξη, εφόσον έχεις και 2 μωράκια, θα είναι πιο δύσκολα!!!

Τουλάχιστον είσαι 100% σίγουρη για τον προιστάμενο σου

ή μήπως θέλει να "σε φάει" και αυτός?!?

Εγώ ευτυχώς δεν έχω τέτοια προβλήματα με την δουλειά μου... ίσα ίσα!

Μπορώ να αποφασίσω και να κάνω ότι θελήσω.......... το πρόβλημά μου

είναι ΤΙ να αποφασίσω?

Μέχρι τώρα έχω στο μυαλό μου να κάνω ότι και η Μαντώ ακριβώς(!)

και μετά ...βρεφικό!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου, σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!!!

Βέβαια, κάθε φορά που πηγαίνω στη γιατρό μου τα ελέγχει όλα και είναι καλά... απλώς την τελευταία φορά μου είπε οτι έχω αυξμένο αμνιακό υγρό...

Ελπίζω, μέχρι να γεννήσω να έχει αλλάξει και η νομοθεσία στην Κύπρο :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΟΥΔΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!ΕΛΕΝΙΤΣΑ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΟΠΟΥ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΓΙΑ Τ ΔΙΔΥΜΟΜΩΡΑΚΙΑ ΣΟΥ!!!!ΝΑΝΟΥΚΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΙ ΕΓΩ ΕΡΙΧΑ ΑΓΧΟΣ!!ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΠΡΕΠΕΙ ΑΓΧΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ!!!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΔΕΙΕΣ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΕΓΩ ΛΟΓΩ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΟΣ (ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΓΑΡ) ΤΗΝ ΠΗΡΑ ΟΠΟΤΕ ΗΘΕΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΡΩΩ ΑΠΟ ΤΑ ΕΤΟΙΜΑ!!!!!!!ΑΧ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κορίτσια! Τί κάνετε?

Μπήκα να διαβάσω τα νέα του Παρ-Σαβ-Κυρ-Δεύτερου κι έπεσα πάνω στο μνμ του τυρογαριδακίου:( . Πολύ στεναχωρέθηκα... Πάω για μελέτη στα μνμτα σας κι επανέρχομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Νανούκα έγραψε:

Κοριτσάκια μου, σας ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σας!!!

Βέβαια, κάθε φορά που πηγαίνω στη γιατρό μου τα ελέγχει όλα και είναι καλά... απλώς την τελευταία φορά μου είπε οτι έχω αυξμένο αμνιακό υγρό...

Ελπίζω, μέχρι να γεννήσω να έχει αλλάξει και η νομοθεσία στην Κύπρο :laugh:

Νανουκα μου επειδη και εγω ειμαι στη Κυπρο ειμαι απο Κυπρο μαλλον δυσκολο φαινετε να αλλαξει η νομοθεσια.

Αληθεια ποια ειναι η γιατρος σου και ποια η ΠΗΤ σου??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κατ'αρχάς ένα ΟΛΟΨΥΧΟ "Όλα να πάνε καλά και με το καλό!" στην αγαπημένη Έλενα.Η Αναστασία μου είπε τί έγινε(δεν μπήκα καθόλου απ'την Πέμπτη) και σε σκεφτόμουν πολύ,γιατί τις ξάπλες, τις συσπάσεις και τα prepar(+utrogestan) τα είχα στην αρχή της εγκυμοσύνης.Μιλάμε για 14ωρα στον καναπέ (είχα συσπάσεις για αποβολή) και τα νεύρα κρόσια! Τουλάχιστον τα διδυμάκια σου είναι τώρα κανονικά μωράκια και με τα μέτρα του γιατρού όλα θα είναι σούπερ!

Να μη στεναχωριέσαι καθόλου, ούτε ν'αφήνεις να σε παίρνει από κάτω, γιατί όόόόλα αυτά θα ξεχαστούν.Όντως,τα prepar μου προκαλούσαν ταχυπαλμία για κανα 20λεπτο,αλλά τπτ περισσότερο.Για τα χάπια που πήρες τώρα...δεν ξέρω.

Βρε κορίτσια (Νανούκα, Τόμα, Μαρι,Ζουζου)το θέμα της άδειας πριν και μετά την εγκυμοσύνη με τους εργοδότες είναι...τί να πω. Για να καταλάβετε, όταν πρωτοπήγα στην τελευταία μου δουλειά πριν 2 χρόνια,τί γύρισαν και μου είπαν? "Ε,και κοίτα μην κάνεις κανένα μωρό τώρα!Άσε να σταθούμε λίγο στα πόδια μας και μετά!".Για να μην έχουν δεν ξέρω τί.Όχι ότι το άφησα επειδή το είπαν αυτοί,αλλά είχα μείνει παγωτό μ'αυτό που άκουσα.

Η αδερφή μου στη Γερμανία σταμάτησε αρχές Μαίου,γεννάει αρχές Ιουλίου, θα καθήσει 2 χρόνια ΜΕ κανονικότατες αποδοχές κι όταν επιστρέψει θα την μεταφέρουν σε γραφείο (πιο εύκολη δουλειά απ'αυτή που έκανε). Όσο για τις δημόσιες υπαλλήλους....αυτές γίνονται μάνες κι εμείς γινόμαστε...άντε να μη πω...πολύ αδικία:dry:

Μαντώ έχουμε ακριβώς ίδια ΠΗΤ!Τώρα το παρατήρησα...Είμαι,ξέρεις,πολύ παρατηρητικό άτομο...:P

Happy καλό διάβασμα και καλά ξεμπερδέματα!Καλές επιτυχίες!

Ζουζουνίτσα μας την έσκασες προχθές! Με 'γεια τα πραγματάκια σου, εγώ χάζεψα ντουλαπίτσα και συρταριέρα στο ΙΚΕΑ, ακόμα όμως δεν πήρα τπτ. Θέλω να βάψω πρώτα δωματιάκι, να μεταφέρω τα ήδη υπάρχοντα έπιπλα και μετά.Θα τα πούμα όμως κι εμείς από κοντά κάποια στιγμή,ε? Ε? Αναστασούλα?

Α! Σήμερα είχα την 2η τάση λιποθυμίας όλης της ως τώρα εγκυμοσύνης! Την πρώτη την έπαθα στη 2 εβδομάδα,που δεν το ήξερα καν ακόμα!Και σήμερα,στα καλά καθούμενα, μ'έπιασε ένας πόνος στην πλάτη, άρχισε το στομάχι να λέει τα δικά του, κρύος ιδρώτας κι ευτυχώς πρόλαβα ξάπλωσα.Ήμουν και μόνη!! Όχι πανικός,λέω.Ψηλά τα πόδια, νερό στο κεφάλι(μούσκεμα το χαλί) και στην....πεθερά.Ε, δεν είναι κανένας άλλος κοντά!Ο άντρας μου δουλεύει κι ήταν μακριά (εννοείται ότι τον πήρα πρώτο!). Ευτυχώς όλα πέρασαν πολύ γρήγορα, σιγά το πράγμα θα μου πείτε, αλλά όταν είμαι μόνη με πιάνουν και κάτι περίεργες φοβίες!:S

Αυτά.Σας ζάλισα μεσημεριάτικα.Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου ξέχασα! Καλή εξέταση σήμερα! Ξέρεις ότι έχει ομιλία ο "πράσινος" στο κέντρο,ε? Κανονίστε για το παρκάρισμα.

Δυστυχώς θα την πατήσουμε κι εμείς αύριο, γιατί μιλάει ο "γαλάζιος".Θα ρίξουμε λίγο περπάτημα παραπάνω...:silly:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Koritsakia oute pou prolava na sas diavasw k pali :(

Sas vazw grhgora grhgora tis photo me th terastia koilia mou (pesmenh twra pia) kai paw na faw giati exw lysaksei k meta pali ksapla!!!

Fovamai mh me paxynoun oi eneseis kortizonhs pou sas eipa!De ftanoun ta kila ths egkymosynhs na exw k auta!!Poly adiko.Th pathsa meta :S

Aapappapa oute na to fantazomai de thelw

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...