Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

Ax κοριτσακια τι ωραια που τα λετε???

Μπορω να πω οτι αυτες οι εβδομαδες ειναι οι καλυτερες στην εγκυμοσυνη!!!!

Χαρειτε το οσο μπορειτε!!

Εγω εχει δυο μηνες που γεννησα τη μπουμπου και εχω αρχισει ηδη να αναπολω αυτες τις στιγμες!!!!

Με το καλο ολες σας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

κουκλα θεσσαλονικια lovie μου,εισαι τοσο μικρη που βλεπω σε λιγο να κανεις 2 κ γιατι οχι κ 3 μικρο θαυματακι!!σε ευχαριστουμε!να τη χαιρεσαι τη μπουμπουκα σου..την ειδα κ ξετρελαθηκα μαζι της!!:)

mlne καλως μας ηρθες!!θα γεννησουμε παρεουλα!η Αναστασια μας ειναι απο θεσσαλονικη!κι εγω ειμαι αλλα μενω αθηνα..Καλη επιτυχια με το β επιπεδου!Γραψε μας πως τα πηγες αν θες!!οι θηλες μαλλον θελουν λιγο κρεμουλα..προετοιμαζονται κι αυτες..για τη μπεμπουλα σου..Η κουραση κ τα πονακια ειναι φυσιολογικα! οσο για το βαρος κ τα ψωνια..ναι ναι τα εχουμε κι εμεις αυτα τα ...συμπτωματα!!!!με το καλο γλυκια μου!

dallia μου να σου ζησει ο παιδαρος!!

KIDER μου την εχω κανει παλιοτερα..απλα βαριεσαι να περιμενεις..κ ειναι........σιχαμα αυτο που σου δινουν να πιεις.....:blink: πολυ γλυκο βρε παιδακι μου!!!αλλα μπροστα σε αυτες τις γλυκες που εχουμε μεσα μας...ολα χαλαλι!!Μη στεναχωριεσαι δεν ειναι τιποτε!μια απλη αλλα λιγο κουραστικοσιχαμερη εξεταση!!:laugh:

sofia x μου η μητρα μου ειναι δικερη..εχει 2 κερατα(ευτυχως δεν τα εχω στο κεφαλι!!:P )...κ θελει λιγο προσοχη γιατι μου κανει συσπασεις!ειναι σα καρδουλα απλα το χωρισμα κατεβαινει πολυ πιο κατω..Δοξα τω Θεο εκανα ενα παιδακι κ παω βουρ για το δευτερο!

φιλια σε ολες!!καλη ανασταση γεματη απο κλωτσιδακια!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα σας!!!Ετσι κι εγω σε αναμονη της β επιπεδου την Πεμπτη (23)!μακαρι να πανε οοοολα καλα για ολες μας!Ουφ τι αγχος κ ανυπομονησια :ohmy:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastasaki mou,

min agxwnesai... tha se malwsw!!!

Ola tha pane kala, tha deis...

...Esy mono tha apolamvaneis to bebe sou!!!

Kai gia tin istoria, 2 nea:

...stin 23 ebvomada

a) exw ftasei ta 12 kg (...ouden sxolio)!

B) maaallon "klwtsise" to sporaki mou.... DEN eimai sigouri

logw twn gnwstwn moy ponwn,,, alla xarika kai mono pou to ypopsiastika!!!

Esena kai tin Happy mom (kai tis symvoules sas) skeftika!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia έγραψε:

Καλημερα σας!!!Ετσι κι εγω σε αναμονη της β επιπεδου την Πεμπτη (23)!μακαρι να πανε οοοολα καλα για ολες μας!Ουφ τι αγχος κ ανυπομονησια :ohmy:

Αναστασια μου μαζι θα παμε για τη Β επιπεδου και εγω την Πεμπτη 23/04 θα παω και εχω μια αγωνια.

ολα θα πανε καλα θα δεις... θετικη σκεψη μονο!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρα μου συγχαρητηηηηρια!Για τα κιλα σου λεω χαχαχαχαχαχχαχχαχαααα

Οχι μωρε μη μου θυμωνεις!Για το μωρακι λεω!Που (μαλλον) το ενιωσες!!!!

σιγουρα θα ηταν το μωρο γιατι 5 μηνες τωρα εχεις εκπαιδευτει απο τα "αλλα χτυπηματα"(εντερακια,πονακια κ αυτα της μοιρας!!!!! :cheer: )!!!!!!

Μπραβο στο μπεμπακι σου που μεγαλωσε και δηλωνει ενεργα την παρουσια του!!! :) :)

Να σας πω κ για τα δικα μας χτυπηματακια!Την νιωθω πλεον καθημερινα και πολλες φορες κατα τη διαρκεια της μερας!Η αγαπημενη μου στιγμη ομως ειναι το πρωι!

Λιγη ωρα αφου ξυπνησω και ξαπλωμενη στο κρεβατι, ξεκιναει η κουβεντα μας!!!!

Βαζω τα χερια στην κοιλια απαλα και η τσαχπινα αρχιζει!Ειναι οι "δικες μας στιγμες"!Τιποτα δε με σηκωνει εκεινη τη στιγμη!!!!Απολαυσηηηη!Σας το ευχομαι οπωσδηποτε!!(οσες βεβαια δεν το ζησατε ακομη!

Τομα μου σου στελνω κ εγω τη θετικη μου σκεψη!Να μας πανε ολα καλα και Παρασκευη να λεμε τα ευχαριστα στις υπολοιπες!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου δεν ειναι σουπερ να ακούς το μωράκι;;; Εμείς επικοινωνούμε πολύ το βράδυ μόλις ξαπλώσω και ΦΥΣΙΚΑ οταν φάω κάτι γλυκό. Χοροπηδάει ολόκληρη και ο άντρας μου φωνάζει οτι θα την κάνω γλυκατζού σαν και εμενα χιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αννα μου εχεις δικιο!Ειναι απλα ΣΟΥΠΕΡ!!!!!!Σου δινει ζωη!

Εχω να σου πω πως (απ'οτι εχω ακουσει) η δικια σου μπεμπουλα ειναι απολυτως φυσιολογικη!!!Τοτε "χτυπανε" πιο εντονα τα μωρα!Το βραδυ που ηρεμεις ή μετα απο ενα γλυκο!

Απ'την αλλη εμεις μανα κ κορη ειμαστε λιγααααακι ανωμαλες!!!:laugh:

Ειχα αναγουλες απογευμα(ενω συνηθως ειναι πρωινες) και μονο για μια ωρα!Πηρα 3,5 κιλα τον 3ο μηνα(συνηθως τα παιρνεις αργοτερα ετσι μαζεμενα)...

Η μπεμπα μου οταν παω για υπνο εχει ηδη κοιμηθει!Και τα γλυκα δεν της λενε τιποτα!:P Μολις ομως τρωω κανενα λαδερο, καμια χωριατικη σαλατα ή κανενα μηλο αυτη πανηγυριζει!!!!Οτι να'ναι ειμαστε!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χα χα χα !!!!! Τοτε ετοιμάσου να την καμαρώσεις star hellas. Η μητέρα μου μου λεει οτι ετσι σαν εσενα ηταν η εγκυμοσυνη της στην αδερφή μου η οποία απο μωρο δεν ηθελε καθολου γλυκό και ετρωγε λαχανικα(χωρις λάδι!!!) και φρουτα. Σήμερα είναι 1.80 57 κιλά ενώ εγώ η γλυκατζού μόλις 87 κιλά (χμ,χμ ναι οταν εμεινα εγκυος... σήμερα είμαι 93 ... and counting).

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KOΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΜΑΣ.

MARIMARI αρκει να τρεφεσαι καλα και σιγα με τα κιλακια θα φυγουν μετα σε χρονο ρεκορ!Εγω ως τωρα 7 αλλα προσπαθω πολύ μονο μετα γλυκα γιατι με πιανει υστειρα οταν αρχιζω δε θελω να σταματησω.Ειδικα με το παγωτο Αχχχχχχχχχχχχχχχχ!!!! Οσο για το αν αισθανθηκες το μωρο;Ειμα σιγουη οτι αυτό ηταν και θα δεις ποσο γρηγορα θα επιβαιβαιωθεις.Εμενα κυριως το βραδυ..χαμος πλεον το νιωθω οτι κουνιεται και μετακινειται αλλαζει θεση..ειναι πολυ ωραια!γελαω μονη μου,στο γραφειο,στο λεωφορειο...θα δεις,οτι οτανπλεον το σιγουρευεις κανεις δεν μπορει νασ ου παρει αυτες τις στιγμες!

Σημερα Αναστασουλα Μαριμαρι και στα υπολοιπα κοριτσια ευχειθητε μου καλη επιτυχια!!Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ!!!!

Αυριο θα σας εχω νεα!ΠΟλυ αγωνια και χαρα μεσαμου νιώθω!

φιλακια σε ολες και ολα καλα να μας πηγαινουν ρε κοριτσια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαχαχχααα λες Αννα μου???Ομως εγω τρωω κ τα λαδια μου και τα πολυθερμιδικα μου...Λες να βγει 1,80 και 90 κιλα? :S:dry::unsure: χαχαχα!!!!!

Foulinaki με το καλο να δεις το μπεμπακι σου κ να μας πεις την εμπειρια σου!Ολα καλα θα πανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσάκια μου, καλή επιτυχία για την β-επιπέδου! Είναι φοβερή εξέταση! Βλέπεις το ζουζουνάκι που έχει μεγαλώσει και είναι όλα τέλεια! Μην ανησυχείτε! Θα πάνε όλα καλά!!

Όσο για το κούνημα μέσα στην κοιλιά... Κανένα παράπονο! Είναι πολύ ζωηρός ο δικός μου! Να φανταστείτε την προηγούμενη βδομάδα είχα αράξει δεξιά και ένιωθα ένα τράβηγμα στην κοιλιά για 4 μέρες! Σήμερα το πρωί κατά τις 9:30, είχε ορεξούλες! Όλο βόλτες έκοβε μέσα στην κοιλίτσα μου! Αλλά κορίτσια, είναι ασύλληπτο συναίσθημα!! Είναι φοβερό! Να δω τι θα κάνει μόλις μεγαλώσει λιγάκι ακόμα! Έχει τρελαθεί στην σβούρα!! :laugh: Αφού η μαμά μου τρελένεται και μου λέει ότι έιναι πολύ ζωηρός και ζόρικος ο μάγκας! :silly:

Όσο για τις μετρήσεις μου.. Το μωράκι μου ήταν 557 γραμμάρια στις 10 Απριλίου, τα κιλά μου σήμερα έχουν φτάσει τα 9 περίπου! Ξεκίνησα 52-53 kg την εγκυμοσύνη και τώρα ζυγίζω 61-62!! Πρώτη φορά με δείχνει η ζυγαριά με το 6 μπροστά! το ανώτερο που είχα φτάσει ποτέ ήταν 58 κιλά!! :( Αλλά που θα πάει.. Θα τα χάσω! Μωράκι θα βγει .. όχι μύγα!!:laugh:

Και πάλι να ευχηθώ καλή επιτυχία στα κορίτσια της β-επιπέδου.. Να το απολαύσουν όσο πιο πολύ μπορούν.. και να μας γράψουν τα νέα τους!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κουκλες μου ομοιοπαθουσες..συναδελφισσες..φιλεναδουλες μου(πω πω μαλλον για πολιτικος κανω:laugh: )μου λειψατε τοσο πολυ!!ποσο χαιρομαι που ακουω νεα...που μοιαζουν με τα δικα μου!!!

foulinaki μου καλη επιτυχια!!!ολα θα ναι περιφημα στο τελειο ζουζουνακι σου!!

marimari μου σε ειχα στο μυαλο μου ολες αυτες τις ημερες...φυσικα σκεφτομουν το μωρακι σου..κ τα κουνηματα του!αντε ειναι η αρχη...μερα σε μερα τα χτυπηματα θα δυναμωνουν κ θα συμβαινουν ολο κ πιο συχνα!!!Τι ωραια!!

Αναστασια μου..συμπεθερουλα μου...ο τσιλιβιθρας γαμπρος σου μας βγαινει ..ζωηρουλης!ολο το σαβ/κο δεν σταματησε!φανηκε κ με τα ματια!!Ο συμπεθερος σου και αντρουλης μου τον καταλαβε κυριακη του πασχα και τρελλαθηκε!!Μαλλον του αρεσε το κατσικακι!!:laugh: Δεν μπορω να το εξηγησω αλλιως!Σημερα που εφαγα χυλοπιττες ειναι ησυχουλης:( !

βρε κοριτσια τοχω ξαναζησει το ονειρο..αλλα ειναι ΤΟΣΟ μα ΤΟΣΟ ΤΕΛΕΙΟ!!

Εχει αλλαξει θεση απ τον τελευταιο υπερηχο..κι ενω τα ποδια του ηταν πανω..τωρα κλωτσαει προς τα κατω..κ ειναι μικρες τελειες κλωτσιτσες!!:)

τι ευτυχια...πως μεγαλωνει το μητρικο ενστικτο με αυτες τις κλωτσιες,,,αχχχχ

Anastasoula moy ,τομα μου ο αη Γιωργης θα κανει την β επιπεδου σας την πιο τελεια εξεταση του κοσμου!!!θα μαι εδω στημενη κ θα περιμενω νεα σας!!

Λοιπον εγω εβαλα 3 κιλα..ξεκινησα στα 62....ολα τα εβαλα στην κοιλια ..κ στα διδυμα απο πανω!!!!:laugh: :laugh: παντως αρχιζουν κ με καταλαβαινουν πλεον..κ γω αρχιζω να νιωθω πιο....εγκυος!!!!

φιλια κ καλη επιτυχια σε ολα κουκλες μου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

happy mom έγραψε:

Λοιπον εγω εβαλα 3 κιλα..ξεκινησα στα 62....ολα τα εβαλα στην κοιλια ..κ στα διδυμα απο πανω!!!!

χαχαχαχαχαχαχαχαχααααααααααα:laugh: :laugh: :laugh:

Να'σαι καλα Εφουλα μου!!!

Τον ενιωσε κ ο συμπεθερος???Τελειαααααα!Εμενα δε θελει να την καταλαβει ο μπαμπας της!Μονο με τη μανουλα της κουβεντιαζει!!!:P Μεγαλος ανταγωνισμος ομως(για πλακα φυσικα) με τον αντρα μου!Εχει σκασει απ'τη ζηλια του που την εχω μεσα μου εγω .........κ οχι αυτος!!!χιχιχιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια μου..μαλλον επειδη η μητρα μου ειναι πιο στενη..δεν ξερω να το αποδωσω αλλου..μερικες κλωτσιτσες ειναι ιδιαιτερες..Οταν κλωτσαει..σηκωνω τη μπλουζα μου κ παρατηρω...μερικες απ τις κλωτσιτσες ,οι πιο δυνατες,συνηθως 2 ..φαινονται..Αυτες καταλαβε κι ο μπαμπας μας!!Βεβαια..ειμαστε κ αγορια..κ μπορει να μαστε πιο αδυνατοι..ειμαστε ομως πιο..δυνατοι!!χαχαχαχχαχαχα

να σου πω....ποτε θα μου στειλεις το....κλειδι??? δεν πρεπει να το χει η ...........πεθερα?:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: ξερεις που αναφερομαι......στο τσιγκινο βρακακι σας!!!!:laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:

Εισαι εντελως τρελληηηηηηηηηηηηηηη????χαχαχαχχαχαχαχχαχαχαχα

Αχ ποτε θα ερθεις να σε δω απο κοντα????Εγω δεν προβλεπεται να κατεβω Αθηνα:(

Ισως μεχρι τοτε να εχω καταφερει να κλεψω το κλειδακι....Νομιζω το εχει σε θυριδα υψιστης ασφαλειας ο συμπεθερος σου!:woohoo: :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γμτο..ετσι θα με δεις...βυζ..ρου κ χοντρουλα?:P Θα προσεξεις μονο το μυαλο μου..ενταξει? ειμαι κ πιο κοντη γμτο!!!

θα ερθω μαλλον αυθημερον για μια επισκεψη βολιδα στο γιατρο μου..Αγ.Σοφιας ειναι το ιατρειο του..Θα σου πω..ποτε!

Λοιπον τον συμπεθερο ...θα του τονισουμε το ηθος μας,θα δωσουμε τις υποσχεσεις μας..και μερικα εισητηρια του ΠΑΟΚ!!!:laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε μαμα υβοννη..που να σου ξεφυγει κατι?:laugh: :laugh:

Φυσικα κ θαρθεις μαζι μας!!Θελω μαρτυρα εκτος απο κουμπαρα γιατι η συμπεθερα εκτος απο παρλατζου ειναι πανπονηρη κ μπορει να φερει μαζι της μεχρι και............ προγαμιαιο συμβολαιο!!!

μακαρι οταν ανεβω να μπορειτε να πιουμε ενα γρηγορο καφεδοπαστακι!!

θα μας αναγνωρισεις απ τις κοιλιες μας!!!Εμεις σε εχουμε δει ηδη!!χεχεχεχε

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μμμμμμ εσεις ζητησατε το κλειδι του "θησαυρου" μας και τωρα μας κατηγορειτε πως θελουμε να σας τυλιξουμε??????? :laugh: :laugh: :laugh:

Αντε να σε δουμε!!!Και φυσικα η Υβοννη μαζι μας!Θα ειναι η πιο ομορφη κ αδυνατη!Θα βγαλει τα χοντρουλινια (εμας δλδ) βολτα!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασια :laugh: χαχαχαχαχααχαχαχ τι λες βρε,με τοσα τσουρεκια που εχω φαει αυτες τις μερες μπορει ναχω μεγαλυτερη κοιλια απο την δικη σας,και δεν ειμαι και εγκυος για να δικαιολογηθω:blush: ..:laugh: :silly: :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...