Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

ΑΝΑΛΟΓΑ ΣΤΗ ΧΡΗΣΗ ΤΗΣ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ ΠΧ. ΕΜΕΙΣ ΕΧΟΥΜΕ ΑΛΛΑ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΒΛΕΠΟΥΜΕ ΕΚΕΙ ΟΤΑΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΥΠΝΙΕΣ Η΄ΛΙΓΟ ΠΡΙΝ ΚΟΙΜΗΘΟΥΜΕ ΧΑΖΕΥΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΚΑΝΟΥΜΕ ΑΓΚΑΛΙΤΣΕΣ..ΕΤΙΣ ΑΛΛΑΖΕΙ Η ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ο αντρουλης ποτε δεν βλεπει τηλεοραση στο υπνοδωματιο..αλλα οταν εχει ματς..που εχω δει απειρα..κ δεν θελω να δω αλλα κ εχει μια ωραια ταινια...τι να κανω?:( σπανια μεν ..αλλα.παιρνω τις σαντουιτσαρες μου...κ ανοιγω την τηλεορασιτσα μου..Οχι για πολυ ομως..γιατι μετα νυσταζω!!!

Μαρακι το maxi cosι μπαινει στο Quinny μου...Κοιτα το..http://www.trikiklo.com/product.php?id=275 το ειδα ετοιμο με μωρο μεσα..κ τρελλαθηκα!! ναι κ συμφωνω να παρουμε τα καθιματακια μαζι!!Εγω δεν θα παρω συρταριερα κ κρεβατι..οποτε εκει τα λεφτακια...--για να μη με λετε κ σπαταλη!!

ελα συ σπιτι ..θα φαω ολα τα γλυκα...θα σε πιασω κ στην παρλα κ θα τα ξεχασεις ολα!!!!

αναστασια μου...δεν εχω κωλαρα..ακομη!!Μονο ....τα αλλα εχουν γινει σαν της καλης μας αγελαδας που τρωει μικρα χορτα κ μεγαλα για να κατεβασει γαλα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

για τη μαριμαρι μας..αλλα κ για ολες τις αλλες που ενδιαφερονται!!!

το καλο...

Ήπιας μορφής ηλιοθεραπεία, κάνει τα κόκκαλα του μωρού σας πιό δυνατά !

22/04/2009

Υγεία και ασφάλεια : Ασφάλεια & Πρόληψη

Μία έρευνα απέδειξε ότι γυναίκες οι οποίες παρουσίαζαν έλλειψη βιταμίνης D κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, γέννησαν παιδιά τα οποία είχαν κόκκαλα όχι τόσο πυκνά (πιθανότητα για οστεοπόρωση αργότερα στη ζωή τους), όσο γυναίκες με κανονικά ποσοστά βιταμίνης D κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης.

Η βιταμίνη D είναι αναγκαία για την καλή απορρόφηση του ασβέστιου στο σώμα, του οποίου τα επίπεδα είναι πολύ βασικά για την ανάπτυξη των οστών. Η πιό σημαντική πηγή της βιταμίνης D είναι το φυσικό φώς.

Η έρευνα έγινε στο Southhampton της Αγγλίας και περιελάμβανε μεταξύ άλλων τον έλεγχο των επιπέδων της βιταμίνης D, σε 198 γυναίκες κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης τους στα έτη 1991 και 1992, ενώ τα στοιχεία των παιδιών του εννέα χρόνια αργότερα.

Τα αποτελέσματα έδειξαν ότι οι γυναίκες οι οποίες είχαν χαμηλά επίπεδα βιταμίνης D ιδιαίτερα στο τελευταίο κομμάτι της εγκυμοσύνης τους, γέννησαν παιδιά τα οποία στην ηλικία των 9 ετών είχαν χαμηλή πυκνότητα οστών.

Αυτή η έρευνα έθεσε δηλαδή μια βάση για την σχέση της βιταμίνης D (την έλλειψη αυτής κατά τη διάρκεια ειδικά του τελευταίου στάδιου της εγκυμοσύνης), με μειωμένη πυκνότητα των οστών και μεγαλύτερες πιθανότητες για οστεοπόρωση αργότερα.

Οι συντάκτες της έρευνας πρότειναν μάλιστα την χορήγηση συμπληρώματος της βιταμίνης D σε έγκυες γυναίκες των οποίων το τρίτο τρίμηνο είναι στους χειμερινους μήνες, σε χώρες που εμφανίζουν χαμηλή ηλιοφάνεια.

Πηγή: http://www.intelihealth.com

κ αλλα..ενδιαφεροντα

Εγκυμοσύνη, Ήλιος και διακοπές

Γράφει ο Πέτρος Πολυμενάκος

Μαιευτήρας Γυναικολόγος

Επιστημονικός Συνεργάτης ΜΗΤΕΡΑ

Οι διακοπές αποτελούν συνώνυμο χαλάρωσης και ευεξίας εφόσον πραγματοποιούνται υπό τις κατάλληλες συνθήκες. Ειδικότερα την περίοδο της εγκυμοσύνης η ύπαρξη των συνθηκών αυτών κρίνεται αναγκαία, προκειμένου η έγκυος να απολαύσει με ασφάλεια τις διακοπές της.

Κατά τη διάρκεια του καλοκαιριού οι υψηλές θερμοκρασίες προκαλούν εφιδρώσεις και απώλεια υγρών που σε ένα ήδη επιβαρυμένο καρδιαγγειακό σύστημα λόγω κύησης, μπορεί να αποτελέσουν αιτίες λιποθυμικών επεισοδίων. Για το λόγο αυτό συνιστάται η λήψη άφθονων μη αλκοολούχων και μη σακχαρούχων υγρών, η ένδυση με άνετα βαμβακερά ή λινά ανοιχτόχρωμα ρούχα και η παραμονή σε δροσερούς χώρους. Η κολύμβηση αποτελεί ευεργετική άσκηση, παρά ταύτα απαγορεύονται οι καταδύσεις, οι βουτιές και η παραμονή στο νερό κατά τις ώρες της υψηλής ηλιακής ακτινοβολίας. Η εγκυμοσύνη αυτή καθεαυτή ευνοεί την ανάπτυξη μυκήτων, οι οποίοι σε συνδυασμό με το θαλασσινό νερό και την υγρασία επιτείνουν το πρόβλημα. Για το λόγο αυτό προτείνουμε αλλαγή του μπανιερού μετά την κολύμβηση, τη χρήση αποκλειστικών πετσετών και καλό στέγνωμα για την αποφυγή της υγρασίας. Η κολύμβηση στις πισίνες καλό είναι να αποφεύγεται.

Η έκθεση στον ήλιο

Το δέρμα είναι το μεγαλύτερο σε έκταση όργανο του σώματος. Κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης παρουσιάζει σημαντικές αλλοιώσεις μέσω μεταβολικών, ενδοκρινολογικών και ανοσολογικών αλλαγών. Οι φυσιολογικές αυτές αλλαγές είναι η υπερμελάγχρωση, οι ραγάδες, οι αλλοιώσεις στο τρίχωμα, στα νύχια και στους βλεννογόνους, η αυξημένη αγγείωση καθώς και η υπερδραστηριότητα των αδένων. Ειδικά, η μελάγχρωση (χλόασμα) αφορά στο πρόσωπο της εγκύου, παρουσιάζεται με τη μορφή καφέ κηλίδων (πανάδες) και εντοπίζεται στο μέτωπο, στις παρειές, στο άνω χείλος, στη μύτη και στο πιγούνι. Εμφανίζεται εντονότερα στο δεύτερο τρίμηνο της εγκυμοσύνης και επιδεινώνεται με την έκθεση στον ήλιο. Επίσης, οι αρνητικές επιπτώσεις της ηλιακής ακτινοβολίας είναι αθροιστικές, δηλαδή η βλάβη που προκαλείται στο δέρμα δεν μηδενίζεται κάθε χρόνο αλλά προστίθεται.

Όλα τα ανωτέρω σε συνδυασμό με το γεγονός ότι το δέρμα της εγκύου είναι περισσότερο ευαίσθητο, αυξάνουν τον κίνδυνο δερματικών παθήσεων όπως η ψωρίαση, η ακμή, το έκζεμα αλλά και την πιθανότητα καρκίνου του δέρματος. Έτσι, η παραμονή στη σκιά, η ελάττωση του χρόνου έκθεσης στον ήλιο, η αποφυγή της ηλιοθεραπείας μεταξύ 11:00π.μ. – 3:00μ.μ. καθώς και η χρήση καπέλου και γυαλιών ηλίου είναι μέτρα που συμβάλλουν στην καλή υγεία της επιδερμίδας. Το αντηλιακό πρέπει να απλώνεται μισή ώρα πριν την έκθεση στον ήλιο για καλύτερη απορρόφηση. Ως ελάχιστος δείκτης προστασίας προτείνονται οι τριάντα βαθμοί και η συνεχής ανανέωση του αντηλιακού κάθε δύο ώρες και κάθε φορά μετά το κολύμπι.

Τα ταξίδια

Οι διακοπές και τα ταξίδια είναι δύο έννοιες συνυφασμένες. Βεβαίως, καλό είναι οι έγκυες να λαμβάνουν υπ’ όψιν τους ότι οι μακρινές διαδρομές με αυτοκίνητο επιβαρύνουν το ήδη επιφορτισμένο από την εγκυμοσύνη φλεβικό σύστημα. Για το λόγο αυτό, αν το ταξίδι πραγματοποιείται με αυτοκίνητο, οι συχνές στάσεις (ανά μία ώρα) κρίνονται απαραίτητες προκειμένου να αποσυμφορηθεί το φλεβικό δίκτυο των κάτω άκρων. Σε γενικές γραμμές πάντως, οι άσκοπες μετακινήσεις υπό υψηλές θερμοκρασίες καλό είναι να αποφεύγονται να χρησιμοποιούνται κατά προτεραιότητα το αεροπλάνο, το πλοίο και το αυτοκίνητο. Ξεκινώντας τις καλοκαιρινές σας διακοπές, προσπαθήστε να ακολουθήσετε με προσοχή τις ανωτέρω συστάσεις, ώστε να απολαύσετε την ξενοιασιά του νερού και του ήλιου χωρίς κινδύνους για εσάς και το παιδί σας.

για το μωρο δεν ειδα να αναφερεται κατι....ο μπαμιας ο δικος μου μαλλον επιτηδες με φοβισε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Happy mou

eyxaristw tooooso poly!!!

Endiaferon arthra

(den eixa prolavei na psaksw egw)

........!

Anarwtiemai : poios einai pio poly mpamias?????

Poios giatros????

Dikio exeis... Den leei pouthena gia to mwro!

Oi filenades mou omws giati ekanan iliotherapeia

k den ekanan panades??? Apo tyxi?!?

Oti na'nai einai oi giatroi... To exw ksana-pei!

As akouei i kathemia ton diko tis

gia na eimaste ysixes.........!

Filia koritsia mou!

Ps:klwtsaei klwtsaei klwtsaei

to sporaki mou... Pali mou'rxerai na ta kanw panw mou

((sygnwmi!)) apo tin xara mou.......!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΑΟ ΜΕΝΕ!!!!!ΑΝΑΣΤΑΣΟΥΛΑ ΜΟΥ ΦΙΛΑΚΙΑ!!!ΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΓΙΑΤΡΟ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 753 ΓΡΑΜΜ!!!!ΚΑΛΕ ΠΩς ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΕΤΣΙ!!!ΣΑς ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ!!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΕ!!!!!ΑΝΑΣΤΑΣΟΥΛΑ ΜΟΥ ΦΙΛΑΚΙΑ!!!ΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΓΙΑΤΡΟ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 753 ΓΡΑΜΜ!!!!ΚΑΛΕ ΠΩς ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΕΤΣΙ!!!ΣΑς ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ!!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΕ!!!!!ΑΝΑΣΤΑΣΟΥΛΑ ΜΟΥ ΦΙΛΑΚΙΑ!!!ΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΓΙΑΤΡΟ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 753 ΓΡΑΜΜ!!!!ΚΑΛΕ ΠΩς ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΕΤΣΙ!!!ΣΑς ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ!!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!!!!ΑΝΑΣΤΑΣΟΥΛΑ ΜΟΥ ΦΙΛΑΚΙΑ!!!ΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΓΙΑΤΡΟ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 753 ΓΡΑΜΜ!!!!ΚΑΛΕ ΠΩς ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΕΤΣΙ!!!ΣΑς ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ!!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ!!!!!ΑΝΑΣΤΑΣΟΥΛΑ ΜΟΥ ΦΙΛΑΚΙΑ!!!ΧΘΕΣ ΠΗΓΑ ΓΙΑΤΡΟ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΚΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 753 ΓΡΑΜΜ!!!!ΚΑΛΕ ΠΩς ΜΕΓΑΛΩΝΟΥΝ ΕΤΣΙ!!!ΣΑς ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ!!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε βρε κατι θρεφταρικες μπεμπες!!!Ζουζουνιτσα να τη χαιρεσαι!!

μαρακι φαντασου χαρα ε? γιαυτο κ το πενταπλο μηνυμα!!!να το δουμε καλα καλα!!:laugh:

Εμενα τελικα εινια ο πιο τσιλιβηθρας? στις 22΄και 3μερες ηταν μονο 475 γραμμαρια!!για να φαω..κι αλλο!!!! ευκαιρια εψαχνα!!:laugh:

παρτε ιδεες......

αν τα καταφερνετε με τα αγγλικα σας εχει αρκετα πραγματα να χαζεψετε!!

http://www.europebaby.co.uk/HTML/nurser ... e.html#top

http://www.pali.it/prodotti.php?act=sez&cat=1&sez=7

http://www.olivers-baby-care.co.uk/Cot-Beds/5scol.asp

μαρια επιτελους σε λιγο θα εχει ο αντρουλης ..αδεια!!αλλα εχουμε τις παλιοεξετασεις και φευγει κ στις 29...:( Του εβγαλα το εισητηριο του..

επιστρεφει στις 17 περιπου κ οι εξετασεις τελειωνουν την ιδια μερα!Λεμε μετα για καμια εβδομαδα μαλλον Κυλληνη..εσεις τι θα κανετε με τις δουλειες σας?

μετα ερχεται για συμπαρασταση κ παρεα η φιλιπινεζα αδελφη μου!

Για να μην πνιξω κ τον..μεγαλο που θα γραφει χωρις να διαβαζει οσο ...θελω!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Happy mom

auta ta pera-dwthe taksidakia

mporw na pw DEN mou exoun leipsei

katholou . . . . Eeeee, meta apo 5 xronia

poly kourastiko!

Ftiaxne valitsa, synnenoisou gia ta "idia rouxa"

vale ta "swsta" papoutsia,

kouna mantili, ksesalwne moni sou ((w,nai!))

kai meta... adeiaze valitsa, kane set ta "idia rouxa"

kai. . . ante pali apo tin arxi....! Ouf!

Loipon, kouragio!

Emeis gia diakopes den exoume syzytisei tipota

(eimai poly tis teleutaias stigmis!)

alla efoson den yparxei desmeusi douleias

((pairnoume ,APO FETOS, adeia ooopote theloume

k pame ooopou theloume!))

Kyllini? Exete eksoxiko?

Pws sas irthe?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:woohoo: Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι μια μέλλουσα μαμά του Αυγούστου.Σήμερα είμαι στην 24η εβδομάδα, μέχρι τώρα έχω πάρει 4 κιλά και απο την αρχή της εγκυμοσίνης.Στην εξέταση β επιπέδου το εμβρυο ζύγιζε 430 γραμμάρια(19η εβδομάδα)Τέλος του μήνα θα πάω για την καθορισμένη επίσκεψη. Αλήθεια αυτή την καμπύλη ζαχάρου πως μπορείται και την κάνεται ούτε να το σκέφτομαι δε μπορώ. Με αναγουλιάζει η γλυκόζη και έχω ακόμα προβληματάκια με τους εμετούς.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Chrisa

kalws irthes!!!

Me to kalo to bebaki sou!

Emena, o giatros, mou eipe pws den xreiazetai

na kanw autin tin apaisia eksetasi

....((eixa kala epipeda se kapoies lsxetikes"

eksetaseis, stin arxi tis kyisis... Glykoziliwmwni(?) ,

kati tetoio...))

Tha se voithisoun ta ypoloipa koritsia....

....Kleineis tin myti

k kaneis kouragio..... fantazomai!

Mono 4 kg?

Eixes epipleon varos prin tin kyisi

i' oxi?

Egw 14(!) xixi, stin 26 ebvomada

alla ksekinisa adynati poly

k etsi.... parigoriemai!!!

--to idio k to Anastacaki mou--!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ασε εγω να δεις πως τα χω βαρεθει!! μιλαμε απο τα 18 μου..εως τωρα..στα 39 μου κανω την ιδια δουλεια!!!Οταν γεννησα εφυγε οταν ο μικρος ηταν 20 ημερων ..κ τον ειδε μετα απο...25 μερες!!Νομιζε οτι ηταν αλλο μωρο ετσι που ειχε αφρατεψει!!:laugh: κι αυτος μωρε ο καημενουλης ειδικα αυτα τα ταξιδια τα........σιχαινεται..αλλα τι μπορει να κανει?:( ειναι κ τοσο δεμενος μαζι μας..οποτε μαλλον αυτος περναει το λουκι κι οχι εμεις!! Οταν πεθανε η μαμα μου..παλι ελειπε...αστα να πανε..αλλα τι ναγινει? ετσι ειναι η ζωη!παλι καλα να λεμε!

δυστυχως οι διακοπες μας ειναι κι αυτες μετρημενες...κ φυσικα..απο 17 /6 ως 10/7 το πολυ!! Κυλληνη θα πανε οι κουμπαροι μας οι οποιοι εχουν 2 μικρα ζουζουνια κ ειναι του..επαγγελματος!!Εχει ενα μεγαλο ξενοδοχειο με απ ολα..κ πηγαν κ περσυ κ τους αρεσε...Εμεις συνηθως παμε κρητη..αλλα φετος ουτε περναει σαν ιδεα!!!

εξοχικα δυστυχως δεν εχουμε μιας κι η πατριδα μας ειναι πανω!!Ελπιζω ναχει κανα η συμπεθερα στη χαλκιδικη να την αραζω στη νυφη μου για μπιριμπα τα καλοκαιρια!!!:laugh:

εσας φετος ειναι απ τη μια..η καλυτερη σας σχετικα με την αδεια..!!απ την αλλη ο σπορακος δεν θελει μακρινα ταξιδακια...Αλλα θα στε τοσοοο ευτυχισμενοι αυτο το καλοκαιρι που δεν εχει σημασια ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρυσα καλως ορισες!! τα κιλα σου που πηρες ειναι πολυ λιγα!!Εκανες εμετους καημενουλα?εγω εχω παρει 5 μεχρι τωρα!

το μωρακι σου δε μια χαρα!! τι ειναι? ειμαστε στην ιδια εβδομαδα απλα το αγορακι μου ειναι πιο αδυνατο!:)

το τεστ γινεται περιπου γυρω στην 27-28 εβδομαδα κ δεν το σκεφτομαι!

αλλα επειδη ειναι το 2ο μου παιδακι...εχω να σου πω οτι αντεχεται!!

αντε με το καλο!! καλως μς ηρθες!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Pali sygkinithika, Happy mou!

((tis egkymosynis einai?)

"DEN exei simasia TIPOTA allo!!!!!!!!"

Ti wraia pou ta les.....!

Loipon, na pate Kyllini -me tous koumparous-

k epeidi einai konta (nomizw!)

tha sas "petaxtoume" kana s/k!

Mono etsi tha ta poume me tin ysixia mas,

ta kokteil mas, kai ....tis pisinoules mas

(((gia na epipleoun ta terastia stithoi mas... Mpliax!)))

Pragmati einai treli kourasi ta pera-dwthe

gia tous idious, dioti talaipwrountai k psyxikws....

.....Sas niwthw , agapimeni!!!

Eksoxika emeis exoume 2(!)

se nisakia........ Xixixixixi!!!!!!!!

Ta lew auta mpas k sas katastrepsw

to "sympetheriasma" kai katathesete aitisis

gia to diko mou mwraki!!!!!!!!!!!!!!!!!

Xixixi

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

:laugh: :laugh: 2 ΕΞΟΧΙΚΑ???:P κι ο αντρουλης απο νησι ειναι?

ζηλευω!!!!!να ερθετε!!Θα περασουμε τελεια!!Ο κουμπαρος εχει κανει πολλα..στο θεμα σας..οποτε θα τα βρουν μια χαρα οι τρεις τους!Εμεις δε...θα ναι η καλυτερη μας!!!Αραχτες σε ξαπλωστρες με χυμους ,φρουτακια,βιβλια και φυσικα ...παρλα για τα μωρακια μας!!

μαρακι μου ηδη το νιωθεις κ δεν ειναι ορμονικο...Το καλοκαιρι θα εχεις το καλυτερο δωρο της ζωης σου στην αγκαλια σου.....Αυτα που θα νιωσεις ειναι τρομαχτικα ομορφα......χαιρομαι τοσο για σενα!!:)

ωχχχ σαν να πηρε το ματι μου τη συμπεθερα μου την ποντια!!σβησε γρηγορα αυτα που εγραψες για τα εξοχικα μη νομιζει οτι ο γιος μου απαταει την τσιφτετελου της!!!:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σας κουκλες! Τι μου κανετε???

Ζουζουνιτσα μεγαλη κοπελα η κορουλα σου!!!(νομιζω!)

Χρυσα καλως ηρθες στην παρεουλα!!!Και το δικο σου νινακι μεγαλο παιζακι!!!!Για τα κιλα που πηρες...δε θα το σχολιασω! :P Με πληγωσες!!!!!!!(σε πειραζω!)

Βρε φιλεναδες...Περιεργη κ κουτσομπολα δεν ημουν κ δε θα γινω ποτε!Το σιχαινομαι "ενδιαφερον χωρις λογο"!Αλλα εσεις με ενδιαφερετε και ΣΙΓΟΥΡΑ εχω λογο(συμπεθεριο,φιλια,εξοχικα :P χαχαχαχαχαχα )οποτε...... Τι δουλεια σας συνδεει???Ποιοι κανουν την ιδια δουλεια?Οι αντρες σας?Η μαρι και ο συμπεθερος???Με μπερδεψατε!

Διακοπες εεε...!!! Εξοχικο δεν διαθετουμε δυστυχως!Ειναι στο πλανο αλλα μαλλον θα το κανω να αργησει!Προτιμω να χτισουμε ενα αλλο σπιτι πρωτα-μακρια απο ανεπιθυμητους- και μετα βλεπουμε!Προτιμω να πλατσουριζω στην μπανιερα παρα να "την" ανεχτω για πολλα χρονια ακομα!!! :angry:

Τωρα....Η φιλη μας εχει 2 ΚΑΙ σε νησακια οποτε μπορουμε ΑΝΕΤΑ να γινουμε οι "επισκεπτες-φορτωμα" χαχαχαχαχααχαχαχχααχχα

Τι αλλο ειχα να πω???Που να ξερετε...Εδω εγω δεν ξερω! :P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

χαχαχαχχαχαχαχα:laugh: :laugh: :laugh:

η μαρι κι ο συμπεθερος!!!βρε μαρακι ντροπη σου!!:laugh:

οχι βρε αναστασουλα!οι αντρες μας δουλευαν στην ιδια..εταιρεια μεχρι το καλοκαιρι που μας περασε!!μετα ο ενας για χιο τραβηξε κι ο αλλος για μυτιληνη!!! Κανε υπομονη κ θα στα πουμε απο κοντα καποια στιγμη!!

και ναι δεν εισαι κουσομπολα κ παρλατζου!!:laugh:

Εμεις εξαπτουμε τη φαντασια σου που ηδη οργιαζει!!!!

δεν σχολιαζω για πεθερα..απλα γελαωωωω:laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εεεε μα τι να κανω...? Αφου μου δημιουργειτε τρελλες αποριες!!!

Και καλα,μεχρι να μου τα πειτε απο κοντα....Φεξε Μαη μου!Μονο εγω η παρλατζου σας εχω πει τοοοοσο πολλα!Μπουχουουου!!!!

Εν τω μεταξυ η τσιφτετελου(!!!) μαλλον θα εχει να διαλεξει παρα να ανησυχησει μη χαλασει το συμπεθεριο μας!!!χαχαχχαχαχαχχαχα Αφου το Μαρακι ειδε κατι σαν...3ο ποδι...Ξεχασες!!χιχιχιχιχιχι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacaki

latrevw tin tsaxpinoula sou

((sto ksana-eipa!))............

.......Akoma k an "parei" allon

ta eksoxika mou(!) tha einai anoixta gia esas!!!!!!!!!

Min mou anysixeis!

1 kyklades

1 sarwniko

....eisai okey!?!

Kai egw exw skasei apo periergeia

gia ton "koubaro" tis ...koubaras

alla .....sfyrizw adiafora!

"Enas me 2 zouzounia", den me voithaei

na vrw poios einai!

Oso gia tous antres mas, einai opws ta eipe

i Happy Mom.... Mexri prin ligo kairo doulevan

stin idia etairia!!!!!!!!!!!! Poly plaka... e?

Mikros o kosmos..... san kati mikra poulakia

pou petoun twra eksw apo to grafeio mou

kai ta xazevw apo to tzami!

Asxeto , to kserw....

To skeftika epeidi i Happy mas

paei gia ....ksapla ,,, k oxi moni!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αντε καλα!Συνεχιζω την τακτικη σου και...θα αφησω το τελευταιο σχολιο να "πεσει κατω"!!!!!!

Φιλακια!!!

Μαρακι εφυγες κι εσυ???Σας διεκοψα και δε μου μιλας????

Ααααα οκ ακυρο!!!!!!Εδω μου εισαι!

Να'ναι καλα τα μωρακια μας και ολα ειναι τελεια!!!Παρακαλαω το συμπαν ολοκληρο να τα εχει καλα,να γεννηθουν και να ζησουν ευτυχισμενα!!! :)

Ρομαντικο κοριτσακι χαζευεις τα πουλακια!!!Δες τη δωτο που τραβηξα πριν λιγες μερες...Δυο χελιδονακια να κουβεντιαζουν!!!Τα ζηλεψα εκεινη τη στιγμη!!!(ασχετο κι εγω)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ!!ΕΙΔΑΤΕ ΑΠΟ ΤΗ ΧΡΑ ΜΟΥ ΕΣΤΕΙΛΑ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ 5 ΦΟΡΕς Η ΤΡΕΛΛΗ ΧΙΧΙ!!!ΑΝΑΣΤΑΣΟΥΛΑ ΚΙ ΕΕΝΑ ΚΕΦΤΕΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΑΝ ΚΑΙΟ ΓΙΑΤΡΟς ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ!!!ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑΚΙΑ ΤΗς ΜΕ ΤΟΝ ΤΕΤΡΑΔΙΑΣΤΑΤΟ ΥΠΕΡΗΧΟ!!!!!ΠΟΛΥ ΠΛΑΚΑ ΕΙΧΕ ΜΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΚΑΙ ΓΛΩΣΑ Η ΜΑΙΜΟΥ!!!ΜΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!!ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΕΧΩ ΤΗΝ ΚΑΜΠΥΛΗ ΖΑΧΑΡΠΥ!!!!ΜΛΙΑΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧΧ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • @Elli13παντα θα ποναει. Οποια φορα και αν ειναι, οσα παιδακια κι αν έχεις ηδη. Εκανες όνειρα γι αυτο τ μωρο. Το αγάπησες απο οταν ηταν μονο ιδεα. Μεγαλωνε μεσα σου... Μόνο εσυ ξερεις πως νιωθεις. Ποσο πονας. Κλεισε τ αυτια σου σ αυτους που δεν θέλουν να σ ακουσουν.  Αυτο π περασες μεχρι να το αποβαλλεις δ θελω ουτε να το σκεφτω. Δεν μπορώ να το διανοηθω. Ισως για να μη σου πειραξει τη μητρα. Ευχομαι να καθαρισεις γρήγορα τουλαχιστον και η ταλαιπωρια σου να σταματησει εδω.
    • Καλημερα! Βασικά μου ειπε μόλις γεννήσω θα είναι εκεί να πάρει το μωρό να το δει. Θα είναι σε επικοινωνία με την γυναικολόγο μου για το ποτε γεννάω. Έγραψε κ την ΠΗΤ μου.
    • Καλημερα! Έγραψε τα στοιχεία μου κι ειπε θα μιλήσει η ιδια με την γυναικολόγο μου. Οχι μου ειπε θα τα πουμε μετα. Μου έγραψε μονο τι πρεπει να παρω απο το φαρμακείο 2-3 πραγματάκια. 
    • Καλησπέρα κορίτσι μου. Αυτή την ενεση τη βαζεις στην 28η εβδομάδα αν η μαμα εχει αρνητική ομαδα αίματος, δηλαδή resaus αρνητικό(δεν εχει αντισώματα reasus) . Σε περίπτωση που το έμβρυο εχει θετική ομάδα αίματος (δηλαδή αντισώματα resaus) να προλαβουμε να μην "μπουν" στον οργανισμό της μαμας. Στην ουσία βαζεις αυτή την ένεση για πρόληψη για την επόμενη εγκυμοσύνη. Προσπάθησα να στο εξηγήσω όσο πιο.απλα, εννοείται ο γιατρός θάνατο εξηγήσει πολύ καλύτερα 🩷
    • Ακριβώς το ίδιο μου είχε πει κι εμένα στην αρχή γτ κι ο δικός μου πλακούντας ήταν χαμηλά! Καλά όντως δεν είναι και πολύ βολικό, αλλά αφού βοηθάει για όταν μπούμε στον μήνα μας κάτι θα κάνουμε😀 Θα χούμε και τις ετοιμασίες εντατικά τότε! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...