Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

Απόλαυσε το Άννα μου και για μας!!! Χαχαχα!! Εμένα εδώ ο σβούρας μου, κάνει αισθητή την παρουσία του και τρελαίνει την χαζομαμά του!! Είμαι στο dvd club και βαριέμαι... Άστα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εστρωσα τωρα!Αντε στο καλο μου!!!!!

Βανιλια υποβρυχιο εεεε???Ποσες θερμιδες να εχει ενα κουταλακι???Εχω ενα βαζο εδω και 2 χρονια...Μηπως,λεω, μηπως χαλασε?????Ή δε χαλαει αυτο? Αχ βρε Αννουλα τι μου κανεις!!!!!χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

dallia μου υπομονη θα περασει η ωρα... Η επομενη μπουκια ειναι για σενα και το μπεμπακι

Αναστασακι μου είδες τι ευκολο που ειναι? χμ, να σου πω απο θερμιδες δεν ξερω και να σου πω την αληθεια και να ηξερα ....ΠΑΛΙ ΘΑ ΕΤΡΩΓΑ η χοντρουλα χιχιχι Δες αν εχει ημερομηνια ληξης και αν ειναι καλο τσακισε μια κουταλιτσα. Στην υγεια σας!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικα εφαγα ενα απ'τα τελεια κουλουρακια που εφτιαξα με κρασι κ κανελλα!!!!!Μμμμμμμμ!!!!

Αυριο θα παω στη γιατρο κ θα το ξεκαθαρισω.Να μη μου ξαναμιλησει για κιλα εκτος κι αν εχει να κανει με την υγεια του παιδιου μου!Αντε....Οσο σκεφτομαι πως αυριο θα με ζυγισει...Ουφ...Μου λεει "Να προσεχεις Αναστασια!Δε θελω να ανοιξεις πολυ.Να θυμασαι ποσο "γκομεναρα" ησουν προ εγκυμοσυνης" Την τελευταια φορα της απαντησα "Και παλι γκομεναρα ειμαι και θα ειμαι,γιατι θα εχω την εξτρα λαμψη της κορακλας μου πλαι μου!!!"

Δλδ αν ειναι δυνατον.....Ξερετε ποση ωρα το σκεφτομουν πριν χλαπακιασω εκεινο το παγωτο μετα το φαγητο??Τουλαχιστον....5 λεπτα!!!χαχαχαχαχαχαχαχαχαχχαχαχα

Καταλαβατε δλδ!!! :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia πόσα κιλά έχεις πάρει βρε κορίτσι μου;; Αφού στην φωτογραφία έχεις μια μικροσκοπική κοιλίτσα! Τι να πούμε κι εμείς... ;;; Μην στενοχωριέσαι κοπέλα μου γι'αυτό! Κιλά είναι! Θα φύγουν! η ομορφιά δεν χάνετε.. Μου φαίνεται είναι λίγο αυστηρούλα η γιατρός σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πριν 2 βδομαδες που με ζυγισε ειχα παρει 8,5.Τωρα θα εχω φτασει τα 9-9,5... Δεν ειναι τοσο η κοιλιτσα.Εχω παρει στον πισινουλη,μπρατσακια,μικρα χερουλακια!Και Οχι δε νομιζω πως μου φαινονται γιατι ειμαι ψηλη αλλα πραγματι ειναι αυστηρη! Εμενα δε με πολυνοιαζει.Καλα οχι πως την ακουω αλλα...Δε μπορεις να βγαλεις τελειως απ'το μυαλο σου τα λογια του γιατρου! :unsure: Τεσπα ολο για κιλα και-οχι- σεξ θα μιλαμε?!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacaki mou

an einai na mou ksana-dakryseis

pou feugw(!)

eeeeeee den ksana-paw pouthena!!!

Ti pragmata einai auta?

Stenaxwrimeno to koritsi mas? Apapapa!

Eytyxws pou ....."perase"!!!

"Mpika" mesanyxta gia na pw pws

epestrepsa apo ton giatro kai to sporaki mas

einai fysiologikotato k ygeiestato!

(((to egrapsa k sto "sssss" vevaia,

min me vrisete!)))

800gr stis 25 weeks akrivws!

Auta ta teleia nea mou

k tha perimenw me agwnia ta tou giatrou

tis Anastacitsas

kai opoias allis Avgoustiatikis mamas....!!!

Panta ta kalytera euxomai se oles!!!

Kalo vraaady!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αναστασία μου, μην ανησυχείς για τα κιλά αγάπη μου! Είσαι στα πλαίσια του φυσιολογικού! Τι εννοώ.. Υπάρχουν γυναίκες που δεν παίρνουν κιλά μέχρι τον 7ο μήνα και τα παίρνουν μαζεμένα ξαφνικά! Το φυσιολογικό σε μια εγκυμοσύνη είναι από 7 έως 14 κιλά! Από σώμα με σώμα αλλάζει! Το σώμα σου μπορεί να χρειάζεται αυτά τα κιλά για να μπορέσει να φιλοξενήσει το μωράκι σου! Εγώ, ξεκίνησα με 52 κιλά και τώρα είμαι 62 στα 63! Τον πρώτο τρίμηνο πήρα τα πρώτα 4 κιλά στο τσακ μπαμ! Αλλά, χρειαζόνταν ώστε να μεγαλώσει η μήτρα μου! Σαφέστατα και καλό είναι να προσέχεις, αλλά θεωρώ ότι μερικοί γιατροί το παρακάνουν που μαλώνουν! Σε μια φίλη μου, η οποία πήρε 10 κιλά σε όλη της την εγκυμοσύνη, η οποία γυμνάζει καθημερινά το σώμα της, της έβαλε κάτι φωνές στον 8ο μήνα και ειλικρινά δεν υπήρχε λόγος! Μόλις γέννησε και την είδα, είχε φύγει σχεδόν όλη της η κοιλιά! Τώρα, 3 μήνες μετά είναι πιο αδύνατη απ'ότι ήταν! Θέλει απλά προσοχή! Μην στενοχωριέσαι! Γέννα εσύ με το καλό και θα σε κάνω μοντελάκι και πάλι!! Θα σου στείλω διαιτολόγια χωρίς στερήσεις τρελές!! Είχα αγχωθεί και εγώ στην αρχή με τα κιλά μου, παρόλο που ξέρω, αλλά ξέρεις ακόμα κι ο γιατρός δεν μπορεί να κάνει σωστή διάγνωση για τον εαυτό του!! :laugh: Ότι χρειαστείς από διατροφή να με ρωτήσεις! Και φυσικά με τον θηλασμό θα βοηθηθείς πολύ στο να χάσεις πιο εύκολα τα κιλά! Προκαλεί συσπάσεις ώστε να επανέλθει η μήτρα στο φυσιολογικό της μέγεθος και βοηθά και τον μεταβολισμό σου! Αλλά φυσικά πρέπει να προσέξεις και λιγάκι την διατροφή σου! Επίσης, τα κιλά που παίρνουμε, αν δεν τα αφήσουμε να αυγατίσουν στο σώμα μας και να προλάβουν να αφομοιωθούν φεύγουν πολύ πιο εύκολα! Τι θέλω να πω.. Όταν χάνουμε βάρος, πρέπει να μπούμε σ'ένα πρόγραμμα συντήρησης επειδή ο οργανισμός είχε συνηθίσει τα πολλά κιλά κι όπως και να 'χει είναι ένα σοκ γι'αυτόν! Αν δεν προσέξουμε, ξαναμπαίνουν σε χρόνο ρεκόρ! Επειδή έχει μάθει σ'αυτά τα κιλά!Το ίδιο ισχύει και για εμάς τις εγκυμονούσες! Αν πάρεις τα κιλά που πρέπει, που το σώμα σου κρίνει απαραίτητα, κι όχι ανάλογα τις ορέξεις μας βέβαια.. με μέτρο κι αυτό.. Όταν με το καλό γεννηθούν τα αγγελουδάκια μας, φεύγουν με την ίδια ευκολία που μπήκανε!

marimari πολύ ευχάριστα τα νέα σου! Χαιρόμαστε που είναι καλά το μωρουλίνι σου!! Με το καλό... και στην γέννα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαρακι στο ειπα και στο σςςςςςςςς!Μην το λες αλλο σπορακι!χαχαχαχαχαχα Φτου φτου!Ζυγιζει περιπου οσο.....2 κεσεδακια φραουλες!!!Ή σχεδον ενα κιλο μπανανες(το'πιασες το υπονοουμενο?)χαχαχαχαχαχαχα!!!!!!!

Ναι με πηραν τα ζουμια χθες!Να μην ξαναφυγει καμια σας! :woohoo:

Νταλλια μου-νυχτοπουλι μου-σ'ευχαριστω τοοοοοοοοσο πολυ που 4 το πρωι καθησες να μου γραψεις τις συμβουλες σου!!!!! :) Με βοηθας με τη στηριξη σου γιατι πραγματι....Μπορει το σωμα μου να τα χρειαζοταν!Μ'αρεσει αυτη η εκδοχη!!!

Ξερεις τι μου την εδωσε πραγματικα στο ολο θεμα????

Εχω κανει διαιτα εννοω θερμιδομετρημενη ΜΟΝΟ 3 βδομαδες σε ΟΛΗ μου τη ζωη!!!

Ετρωγα παντα σωστα,αργα και χωρις "γουλα" -χωρις να το προσπαθω!Εκανα και τα παραστρατηματα μου αλλα ξερω να επανερχομαι. Εεεεεεε! Δεν μπορω να το χωνεψω πως τωρα που ειμαι εγκυος-που τα κιλα θα μπουν ετσι κι αλλιως- θα πρεπει να "προσεξω" τη διατροφη μου!!!!!!!Θα στερηθω?????Και θα στερησω και απ'τη μπεμπα μου τοοοοοσες υπεροχες γευσεις????????Ποτε θα ξαναφαει το μωρο μου παγωτο????Σοκολατα????Μακαροναδες??????Ακομα κ πιτσες?????Ποτε θα κανει βουτιες στη χωριατικη????ΠΟΤΕ?????Φεξε Μαη μου!!!! :P :laugh: :P :laugh:

Σημερα στις 4.30 παω στη γιατρο!Χαιρομαι πολυ που θα ξαναδω την τσαχπινα μου!

Θα φυγω απ'το σπιτι νωρις-να κοπροσκυλιασω και λιγο στη Σαλονικα!

Φιλακια κοριτσαρες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αααααααα τι πραγματα ειναι αυτα που βλεπουν τα ματακια μου!!μαλλον πρεπει να κανω αλλη μια μεγαλη δαγκανια τυροπιτα για να δω ..καλυτερα!!

Βρε καλη μου,βρε κουκλα μου οι ορμονουλες σου ειναι...μη μου στεναχωριεσαι....Ανεβαινουν ..οπως αυτο..με το βιαγκρα...κατεβαινουν...οπως αυτο ....μετα!!:) ελα πρωι πρωι τι διαβαζωωω! κατσε να δαγκωσω ακομη μια απ την τυροπιταρα μου!!

Εγω τι να πω..που ολα μπαινουν στα ..βυζια μου?Πρωτα στη γωνια στριβουν αυτα,μετα η κοιλια μου...κ τελευταια εγω!!!σε λιγο θα με αναγνωριζουν απο αυτα..πριν με δουν...πριν στριψω!!!:laugh: αφου φοβαμαι μην αρχισει να φωναζει κανα παιδακι παιδακι..μαμααα κατι βυζια ..μονα τους!!!!

ε και??? σιγα μη σκασω!!ξαναγεννησα κ ξερω!!θα γινω καλυτερη απο πριν!!και μαλιστα μανουλα!!ξερεις ποσα κοριτσια το ονειρευονται κι ας παρουν 100 κιλα!!

Δεν ειναι πολλα τα κιλα σου και εισαι μια θεα Μονικα!!!κ η γιατρος σου ειναι ξινη!!εμας μας νοιαζει ναναι γερο το μωρακι..κι ολα τα αλλα ξαναγυριζουν μετα στο φυσιολογικο!εδω η μητρα απο αχλαδι ,γινεται πορτοκαλι,καρπουζι κ μετα ολοκληρο το μαναβικο....κ ξαναγινεται αχλαδι...εμεις ετσι θα μεινουμε?

Η κορυφαια μαια μου..ειπε οτι ειναι μικρη η κοιλια μου..κ να τρωω!!Ειλικρινα αν κ ειμαι μεγαλυτερη κ τα κιλα δεν φευγουν τοσο ευκολα οσο σε εσας...σου ορκιζομαι οτι δεν εχω τυψεις οταν τρωω!!!

Ο αντρουλης μου με αγαπαει ακομη πιο πολυ,καμαρωνω που μαι χοντρη-εγκυος,και εχω μεσα μου ενα θησαυρο!!να μην τον..μεγαλωσω??

αντε ανεβαιιιινουμε!!!

κι εγω παντως ημουν χαλια χθες...το μπεμπεκι ηταν πολυ ησυχο...Το μιλησαμε ,το χαιδεψαμε,το σοκολατεψαμε..αλλα αυτο λιγα πραγματα... και ναι με επιασαν τα δακρυα......ανταποκριθηκε λιγο στο μπαμπακα του..αλλα οχι πολυ δυνατα!Το περιμενω σημερα να μου μιλησει πιο δυνατα!!

Μονο αυτο εχει μονικα μου σημασια..ναναι γερα!!τα κιλα ερχονται κ παρερχονται...παιζουν ρολο μονο αν κινδυνευει η υγεια της γυναικας..

αντε χαμογελα χαζη!!!

Καλη μου μαρια..τι χαρα ε?800 ολοκληρα γραμμαρια!!!πω πωωωω !!ολοκληρο μωρακι!! ....ειδατε κ κατι αλλο..των ...30γραμμαριων??

παντως εξακολουθω να το φωαναζω οτι εισαι μια γλυκα!!

καλημερα κοριτσακια μου!!! θα μαι εδω μαζι με την τυροπιταρα μου...μα που ειναι?? αχχχ την χλαπακιασα:( ...τωρα?? αχχχχ

αντε θα κατσω μια ωρα μαζι σας νηστικη..συμπαρασταση στην κα της ταπερ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Εφακι με τα ωραια σου!!!!!!!!

Ετσι-ετσι!Μαλωσε με να σε μαλωσω κι εγω!!!!!

Δλδ δεν μπορεις να τον αφησεις λιγο ησυχο τον γαμπρουλη μου????Συνεχεια με τη μανα του θα ασχολειται????Απο τωρα θελεις να τον...βαλεις στο βρακι σου?????Καποια θεματα δεν μπορει να τα μοιραζεται με τη μανουλα...Μπορει το παιδι να εγραφε καμια ερωτικη εξομολογηση στην μπεμπουλα...Δλδ πως απαιτεις εσυ κυρια μου να αφησει τα χαρτια και τον ειρμο των σκεψεων του και να αρχισει να χορευει????? :woohoo:

Χωρις πλακα τωρα...Σε καταλαβαινω... Μας εχουν μαθει τα ατιμουλια στα κλωτσομπουνιδια κ αν μια μερα ειναι ησυχα παθαινουμε σοκ.Πριν λιγες μερες το επαθα κι εγω.Την ακουσα το πρωι και μετα ολη μερα τιποτα...Αλλα επαναλαμβανα μεσα μου πως αφου την ενιωσα ολα ειναι οκ!Βεβαια η ψυχουλα μου ξερει πως κοιμηθηκα μεχρι τις 5 το πρωι που αποφασισε η κυρια να μου κανει κουβεντουλα!!!!!! :) Και ηταν πολλες ωρες ετσι? ;) Μην ανησυχεις αγαπη μου!

Εφαγα ΜΟΝΟ 2 φεταρες με κασερι και ενα ποτηρι γαλα!Εχω κανει κ κατι κουλουρακια μοσχομυριστα!Τρως ενα και μοσχοβολας κανελλογαρυφαλλο 3 ωρες!Θα τα τιμησω αργοτερα!

Αντε πες!Τι αλλα???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ετσι μπραβο να σε χαρω!!:)

εγω κανω ιεροτελεστια το πρωι...παω το γιοκα μου σχολειο..παιρνω εφημεριδα..κανω ενα νες με γαλα κ 3 κουταλιες ζαχαρη,παιρνω τις 2 φεταρες με τυρι ή μαρμελαδα ή τα μουστοκουλουρακια μου το λαπ τοπ...ανοιγω την τηλεοραση......και αραζω στο μαμμυ!! και μου αρεσει ΤΟΣΟ ολο αυτο!!

Πηγα χθες για προσπεκτους ,ειδα το καροτσι ,προικα κ την τελεια μπανιερα των 100 και ευρω!!Δεν πηρα τιποτε...Περιμενω την εκθεση..

Συμμαζεψα πολλα στην κρεβατοκαμαρα..κ ανοιξα χωρο για το κρεβατι του ησυχου :( ζουζουνιου μου...

Σημερα μπορει να παραγγειλουμε την ρημαδα την κρεβατοκαμαρα..για να δω πως θα βαφτει το δωματιο μας!τον μπεμπη πρωτα ο Θεος θα τον εχουμε στο δωματιο μας τους πρωτους μηνες!οποτε..εκει πεφτει η δουλεια...

πρεπει να παω τραπεζα,να παρω σιδερο,αιρ κοντισιον,κ μια μικρη πλασμα για την κρεβατοκαμαρα..γιατι θελω να την εχω στον τοιχο..η αλλη παλιωσε..

μετα πρεπει να πεισω τον αντρουλη να τσακισω το λογαριασμο της τραπεζης..αλλα αυτο δεν θελει δουλεια...μονο ..φιλακια!!!!

να βαλω λιστα για βαλιτσα μαιευτηριου??? ειναι νωρις? ή να σας τα πω απο τωρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacia mou

SE EYXARISTW POLY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Happy Mom

naiai 800gr(!)

alla fyllo DEN eidame ((eytyxws!))......

Paramenei ekpliksi!!!

To mpempaki sou mipws itan ysixo

epeidi kourazesai poly??? Lew mipws?!?!

Olo pera dwthe eisai.....

Na min mou anysixeis pantws..........!

Apla symbainei na einai KAI ysixa.........!!!

-kali xwnepsi tis tyropitaras sou!!!-

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλως το Μαρακι!Πιασε πρωινο φιλι!

Εφουλα σαν πολλα μου φαινονται αυτα που εχεις να κανεις!Βαλε προγραμμα κ καντα σιγα σιγα!Δε θα αγχωθουμε κιολα!!!

Βαλε οσες λιστες εχεις-βαλιτσα-απαραιτητα για δωματιο-πετσετουλες σκατουλακια!!!Αντε να τα επεξεργαζομαστε και μεχρι τελος του μηνα να εχουμε ενα....πλανο δρασης!

Να σας ρωτησω.... Στα κουκου (δεν ξερω αν ειναι για ολη την Ελλαδα) εχουν εβδομαδα προσφορας στα καροτσακια 25%.Σε ολες τις φιρμες εκτος mothercare. Το peg-perego που μ'αρεσε κανει κοντα στα 650 ε.... Αν το παρω τωρα θα βγει περιπου 480...Τι λετε?Μηπως ειναι νωρις?Αλλα ειναι καλη προσφορα... :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Happy

olo HAPPY shopping eisai........!

Ftou ftou....... Zilevw pou exeis xrono.....!

Vrikes kamia kali prosfora gia air-condition?????

Exw to nou mou, mipws vgaloun

"eukairia" ..........! An kati akouseis pes....!

Oso gia tis ypoloipes douleitses sou

ME TO KALO

na ta taktopioiiseis ola

mexri na erthei to mwraki sas!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχχ Μαρακι μου..το σκεφτηκα κι εγω!!Αν και μικρουλα ,γλυκουλα, εισαι κ εξυπνουτσικο ατιμουλικο κοριτσακι!!

ισως να κουραστηκα,ισως να κοιμοταν αλλα εγω ολο βλακειες εβαζα με το μυαλο μου...

Φαντασου εικονα..2-3 τη νυχτα δυο χαζοι μεγαλοι ανθρωποι να μιλανε σε μια κοιλια....Μονο παραμυθι που δεν του ειπαμε!!αχχ τον εσκασα τον αντρουλη μου..εχει την κουραση του εχει κ μενα την τρελη..

δεν θελω ναναι ησυχο το μπεμπακι μουυυυ

Η αλεξ μας παει σπιτακι σημερα? τα μεγαλα μωρακια ειναι κ πιο φαγανα..γιαυτο η κορη της κατευθειαν το ριξε ..στο στηθος!! Ετσι θα γινει κ με το δικο σου!Φανταζομαι χαρα χθες ε?.....πως το γιορτασατε?:laugh:

αναστασακιιι τωρα ειδα το μηνυμα σουυυυυ!!

κουκου δεν εχουμε εδω!Μονο πανω εχει........

χθες το δικο μου το τριροδο + το maxi cosi εβγαινε 780 στα bebe-jou

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ψαχνω κι εγω προσφορα..αυτες που εχει ειναι μπουρδες...Τουλαχιστον να εβγαζαν την δωρεαν τοποθετηση!!!θελω ενα μιτσουμπισι μαλλον....ωραια ειναι εμφανισιακα της LG αλλα γμτο δεν τα εμπιστευομαι....

θα παω κ θα σου πω...

εχω να παω κ το μεσημερι για την αποθεραπεια.......θα παρω το βιβλιο μου μαζι....αλλιως δεν παιζεται!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ti ennoeis : 2 xazoi megaloi anthrwpoi

mono paramythi den eipate?????

Emeis : 2 xazoi megaloi anthrwpoi

diavazoume kathe vrady paramythia

prin koimithoume!!! Parakseno?

Loipon, I Alex simera vgainei

OLO XARA k pane spitaki

na to apolausoun ligaki pio prive......

Tis kalyteres euxes mas stelnoume.......!!!

Thylasmos!!!!!! TI TELEIO!!!

Anypomonw............!!!

Ante na erthei i seira mas koritsia mou.......!!!

Oso gia to pws to giortasame,

meta ton giatro piga ......trexontas

se mia fili mou, pou exei neogennita didyma

kai ta ...zoumpousa k ta ....zoulousa

kai ta ....evala gia ypno k epestrepsa spiti mou

me myrwdies mwrwn!!!

Panta auto kanw... Anypomonw toooso gia to diko mou

pou mexri na mas erthei

LATREVW ta "ksena" paidakia

kai prospathw na ..."klepsw" kanena gia to spiti.......!!!

Aaaaaaaaaaxxxxxxxxxxxxx.................

Anastacia, k allo FILAKI!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι ωραια τα λετε....Για τα αιρκοντισιονια σας και τα παραμυθια σας...Ζηλευω εμενα ο "αγροικος" ο αντρας μου αντε το πολυ πολυ να την ρωτησει αν ειναι καλα!!!χαχαχα

Πειτε ομως(τουλαχιστον πειτε το μεχρι την Δευτερα που μαλλον θα παω!) ειναι νωρις για να το παρω το καροτσακι??????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

καθε μερα παραμυθι??? δυο ανθρωποι κοντα στα σαραντα..τα ακουμπαμε..αλλα δεν ειμαστε ακομη:laugh:

ασε εχω τη χημεια τη γεωγραφια και ολλλααα τα αλλα προς το παρον!!

αν φυγει η προσφορα κ δεν το βρεις μετα??το καροτσι λεωωω! χθες ειδα κι απο κοντα τα σβαροσκι σου...εμενα επειδη εχω κρεβατι μου αρεσε η προικουλα τους...απλα ,λιτα,κομψα ,ομορφα και..ακριβα!!!!εχεις αποφασισει για το κρεβατακι? Λογω αυγουστου..προηγειται!!

λεω κ γω να πλυνω κατι σεντονακι που εχω μπας κ μυρισει προδερμ το σπιτι...αχχχχχχχχ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastacaki paidi mou

MIN tin xaseis tin prosfora!!!!!!!!!

Efoson auto to karotsaki sou aresei,

trexa par'to

((kai gyrna pisw tsoulwntas!))...........

Mia xara periodos gia agores einai...

Giati nwris???

Kai meta..... to nou sou na vreis prosfora

tin panakrivi kounia sou!!!

Egw tha parw IKEA , epomenws den mporw na se voithisw

se auto...

Les na tin vroume stin ekthesi,

me tin sympethera sou,

se kamia super timi

k na stin steiloume???????????

Aaaaaax, polla eksoda Thee mou,

agxwthika pali!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αρχιζω με τα χαρτια που πρεπει να εχει ο αντρουλης ...ας τραβηξουν κι αυτοι κατι......

χαρτια που χρειαζονται:

Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης

Ληξιαρχική πράξη γάμου πραξη προσδιορισμού επωνύμου τέκνων

Α.Τ του πατερα(επειδη αυτος θα δηλωσει) ..παρτε κ τη δικη σας..αχρειαστη ναναι!

τα χαρτια δεν ληγουν...οποτε καντε τα απο τωρα στα ΚΕΠ...ληγουν μετα απο 6 μηνες!

Η ΒΑΛΙΤΣΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ

Νυχτικά,πιτζαμες Πάρετε νυχτικά με άνοιγμα μπροστά, αν σκοπεύετε να θηλάσετε. Νυχτικια για τις πρωτες 2 μερες ειναι καλυτερα..κ για ΦΤ και για καισαρικη ,λογω ευκολιας ανεβοκατεβασματος!!

Σουτιέν θηλασμού και επιθέματα στήθους.

Εσώρουχα που δεν θα σας πειράξει να τα πετάξετε, αν λερωθούν..εχει κ μιας χρησης για την 1η μερα..

Ρόμπα ...πως θα βολταρουμε ? θα φαινεται...η σερβιεταρα!!

Παντόφλες και παλστικες για το μπανιο!

Νεσεσέρ, στο οποίο θα έχετε οδοντόβουρτσα, οδοντόκρεμα, αποσμητικό(με προσοχη..μη χαθει η μωρουδιλα ή πειραξει το μωρουλακι, σαπούνι, βούρτσα μαλλιών, σαμπουάν, τα είδη για το μακιγιάζ σας. (εε λιγο λιπ γκλος θελω..κ μασκαρα!!)

Σερβιέτες. (δινουν κ εκει)

ρούχα για την επιστροφή σας στο σπίτι...ανετα κ ευκολοφορετα..

Λίγα μετρητά...αν δεν θελετε παιρνουμε απ τους..συγγενεις!!:laugh:

Ένα παλιό νυχτικό ή ένα φανελάκι για να το φορέσετε κατά τον τοκετό.(εγω ειχα.αν κ μου εδωσαν κ μια ανοιχτη βλακεια..)

Το ρολόι σας

Κάμερα ,φωτογραφικη μηχανη...

Την ατζέντα σας ή μια λίστα με τα τηλέφωνα

ΜΩΡΟ

2 φορμάκια

2 εσωτερικά φανελάκια

3 πάνες

καπέλο:) , κάλτσες

το πιο ωραιο ρουχο για να το παμε σπιτι..

καλαθι,πορτ μπε μπε,πανα σα του σακη:laugh: ,ρηλαξ(ενα απ ολα εκτος αν το παρετε αγκαλιτσα..αλλα μεσα στο αυτοκινητο κ μες τη ζεστη....)

αυτα θυμαμαι..κ αυτα ειδα κ απο αλλα κοριτσια...

εδω ειμαστε..εχουμε καιρο να προσθεσουμε κι αλλα!!

ΖΗΤΩ Η ΕΚΘΕΣΗ:laugh: ..κατω τα εξοδα!!:P

:laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εγω ετσι λεω...Μαλλον θα παω κι αν εχει αυτο που θελω(μαλλον θα παρω το λαχανι) θα το παρω!170 ε δεν ειναι λιγα...

Δεν ξερω ποια προικουλα ειδες εσυ...Σε καθε μαγαζι εχουν αλλη...

Θα παω καποια στιγμη και σε καναδυο μαγαζια ακομα και μετα θα αποφασισω.Μαλλον θα το παρω το κρεβατακι και τη συρταριερα.Για το κρεβατι δεν τα λυπαμαι τοσο αλλα στη συρταριερα...Το σκεφτομαι...600+ ευρω???Δεν ξερω...Κι απ'την αλλη αν δεν την παρω θα ειναι ολα τα επιπλα διαφορετικα?Δε λεει...Η πεθερα μου θα μου δωσει 1000ε...Τρομαξε το ματι της γυναικας!Σου λεει αν την αφησω αυτην ελευθερη θα το φαω το 2χιλιαρο!χαχαχαχχα

Ευτυχως ο αντρουλης μου εχει δωσει πρασινο φως για την πριγκιπεσσα μας!

Θα μου πεις ειναι τεραστια γαιδουρια εκ μερους μου να ξοδεψω τον αμπακα σε λεφτα απ'τη στιγμη που θα μπορουσα με πολυ λιγοτερα να φτιαξω κατι εξισου ομορφο...Το σκεφτομαι κι αυτο γιατι....δεν εχω μαθει ετσι...Αλλα...

Το οτι θα ερθει το θαυματακι στη ζωη με τρελαινει!Θελω τα καλυτερα!!!

Ξεφυγα απ'το θεμα!Ελπιζω να με καταλαβαινετε!

Εχεις το αγχος των εξετασεων???Εεεε βεβαια...Το αγορακι σου ανεμελο κι εσυ στηνπριζα!χαχαχαχαχαχα

Γιατι δεν πλενεις και τα ρουχα σας με προδερμ...Ετσι να σου φυγει το μερακι μεχρι να ερθει η ωρα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου ενθουσιαστηκα τωρα!!!!!!!!

Πως ειμαστε οταν ετοιμαζουμε τη βαλιτσα για τις διακοπες???Σαγιοναρες,μαγιω,αντηλιακα!!!!!!!!!!Ετσι ακριβως!Σερβιεταρες,σουτιεναρες,παντουφλες!χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχααχχχααχα

Επισης: Μαρακι... Οταν πας στην εκθεση θα μου πεις τιμη!Μπορει να μην την εχω παραγγειλει μεχρι τοτε. Αααααα!

Ο αγαπητος αντρουλης δε μ'αφηνει πλεον να παω στο ικεα....Ξερετε γιατι? Γιατι ειναι χορηγος του ναζιστικου κομματος στη Σουηδια :woohoo: .... Κριμα γιατι εχει καποια χρησιμα πραγματακια που ηθελα να παρω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου καταρχάς συγχαρητήρια! Πλέον και υπερηχογραφικά επιβέβαιωσες την εγκυμοσύνη σου κι όλα δείχνουν ό,τι έπρεπε να δείξουν με βάση την εβδ κύησης. Αυτό για τη μέτρηση μη σε απασχολεί, ούτως ή άλλως το βίωσες και με προηγούμενη εγκυμοσύνη όπως λες κι όλα πήγαν καλά! Κι εμένα μου το μετρήσαν 6 μέρες μικρότερο απ' την μέτρηση με βάση την ΤΕΡ, αλλά μεγαλώνει σταθερά με αυτό το ρυθμό μέχρι στιγμής. Επίσης, να έχεις κατά νου ότι η μέτρηση με βάση την ΤΕΡ λαμβάνει υπόψη έναν ιδανικό κύκλο 28 ημερών και με ωορρηξία 14η μέρα, που είναι το φουλ ιδανικό σενάριο. Μπορεί να είχες καθυστερημένη σύλληψη - επίσης, σ αυτή τη φάση το έμβρυο είναι τοσοδούλικο οπότε είναι δύσκολο να μετρηθεί με ακρίβεια.  Όσο για την τομή, δεν έχω γνώση να σου απαντήσω, αλλά καλώς πιστεύω σκέφτεσαι να μιλήσεις με κάποιον γιατρό ίσως πιο εξειδικευμένο σε εγκυμοσύνη μετά από καισαρική που ίσως σε κατατοπίσει καλυτερα 😊 
    • Ευχαριστώ πολύ κορίτσια μου! ❤️ μ' έπιασε και μια μικρότερη κρίση σήμερα στο σούπερ πάλι, αλλά αυτή τη φορά έπραξα αμέσως και έκανα αυτό με τις αναπνοές, ευτυχώς όλα καλά 😊 Αύριο έχω βιντεοκλήση με τη γιατρό μου (εν τω μεταξύ αυτή το π΄ροτεινε, δε ξέρω γιατί 😅, μάλλον για να τσεκάρει πως πάω με τη λοίμωξη) και θα της το αναφέρω ως γεγονός. Εγώ τώρα έχω κλείσει ένα ακόμα υπέρηχο την άλλη βδομάδα 18 του μηνός που θα έχω μπει με το καλό στην 11η εβδ και μετά από 2 εβδ έχω την αυχενική. Εύχομαι να φτάσουμε αισίως σ' αυτό το στάδιο όλες μας 🙏 κι εμένα δε σας κρύβω μ επιασαν κάτι ανασφάλειες πάλι, κυρίως γιατί φοβήθηκα μην η κρίση πανικού το Σάββατο έκανε κακό στο μωράκι, αλλά πρέπει να εμπιστευτώ το σώμα μου και το μωρό μου 💖 
    • Πραγματικά δε με πτοεί τίποτα. Ας είναι καλά η μπουμπού... εγώ αντέχω!!! 2,5 μήνες είναι... θα περάσουν! 🙂
    • Ωχ βρε κορίτσι μου υπομονή δεν είχα θέμα με Γοπ εγω πριν λιγες μερες με έπιασε το στομάχι μου βράδυ έκανα πολύ εμετό δεν ξέρω τι είχα πάθει ευτυχώς την επομενη ήμουν καλά  Φτάνουμε σιγά αίγα στο τέρμα και θα ηρεμήσουμε 😊  
    • Εγω κορίτσια με παιδιατρο είχα ρωτήσει εδώ κάτι μαμάδες που πηγαίνουν και την πήρα τηλ όταν γέννησα και πήγα  σπιτι μετά το μαιευτήριο  κλείσαμε ραντεβού και πήγα στο ιατρείο της (δεν ήρθε σπίτι ) να την εξέταση αλλά εδώ στο χωριό είναι και πιο απλά τα πργαματα τώρα εκεί μπορεί να θέλεις να ρωτήσεις αν μπορεί να σε αναλάβει 🤷‍♀️ εγω έτσι και αλλιώς δεν είχα και πολλές επιλογές με παιδιατρο.. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...