Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

Μαντώ μου

το ίδιο γελοίο όνειρο

το έχω δει και εγώ πριν κανά δίμηνο!

Μου έβγαζε το χεράκι ο μπέμπης

και εγώ τον χάιδευα κ προσπαθούσα να το ξαναβάλω

μέσα γιατί ήταν νωρίς για να γεννηθεί.....

--Τελικα από ένα κουλό όνειρο

όλες το έχουμε δει!!!--

Μήπως πρέπει να φάτε κάτι

για τις αναγούλες;;; Δεν ξέρω, λέω;!;

Μήπως Αναστασάκι;;;;;;

ΜαρίαΙωάννα μου

σε πιο μαιευτήριο γέννησες;

Θέλω κ εγώ να είμαι περιποιημένη

(εννοείται) αλλά νομίζω στο Ιασω

δεν αφήνουν βαμμένα χεράκια...

Λίγο consiler, μια αδιάβροχη mascara

και μια ελαφριά πουδρίτσα όμως

ΘΑ ΤΑ ΕΧΩ!!! Εεεε, δεν θα χειρουργηθούμε

κιόλας,,, θα γεννήσουμε!

Dalia μου

σε ευχαριστώ για τις τόσες πληροφορίες!

Απ´οτι κατάλαβα εσείς που ΔΕΝ κρατήσατε

«βλαστοκύτταρα» ΔΕΝ σας χρέωσαν κιόλας εεε;;;

Διάβαζα πως σε χρεώνουν τα 350 ε οοοτι κ αν έχεις

επιλέξει, με όποια τράπεζα κ αν συνεργαστεις...

Μεγάλοι απατεώνες!!!!!!!!!!!!!

Θα το σμπαραλιάσω το «ξενοδοχείο» τους...

Επειδή θα γεννήσουμε

δεν σημαίνει ότι θα χαζέψουμς κιόλας!

Και πάλι ευχαριστώ!!!

((και φυσικά θα βρίσω κ την βλαμμένη

πλασιέ, standar!))

Ζουζουνίτσα μου,

ένα φιλί για σένα ΜΟΝΟ!

Μααααααααα........!!!

Όπως και η Αναστασία μας, έτσι και εγώ,

έχω έναν καινούργιο(!) πόνο από χθες το βράδυ...

Ελαφρύ, χαμηλά, αλλά μόνιμο εδώ και 12 ώρες...

Ο γιατρός (από το τηλ) λέει ότι ίσως κατέβηκε

ο μπέμπης.... Θα δούμε αύριο που ´έχω ραντεβού!

Αναρωτιόμασταν όμως (με το Στασάκι)

ποοοοοοσοι πολλοί κ ποοοοοσο διαφορετικοί πόνοι

υπάρχουν............ σε μια κοιλιά!!!

Χιχιχιχιχιχιχι.... έχουμε «μετρήσει» αρκετούς!

Καλή σας μέρα γλυκούλες μου

Αυγουστομαμάδες κ όόόχι μόνο!!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

marimari μου γέννησα σε ιδιωτική κλινική στη Λάρισα και οι τιμές και η εξυπηρέτηση καμί ασχέση με αυτά που διαβάζω εδώ μέσα:ohmy: Τις ωραιότερες στιγμές μου τις πέρασα στο μαιευτήριο:) Και όσο για τις τιμές?? 2700 μου στοίχισε όλη η γέννα μαζί με αμοιβή γιατρού και χωρίς να πληρώνω επισκέψεις εννοείται!!) Φυσιολογικός τοκετός χωρίς επισκληρίδιο σε μονόκλινο δωμάτιο ωραιότατο 2700 ακούς???

Μη σε συγχύσω κιόλας αλλά και να σε συγχύσω, το πολύ πολύ να γεννήσεις! Αυτό δε θέλουμε???:P :laugh: Φιλιά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΜΑΡΙ ΜΟΥ ΤΙ ΩΡΑΙΑ ΝΑ ΚΑΤΕΒΗΚΕ Ο ΚΟΥΚΛΙΝΟΣ ΣΟΥ!!!!ΤΕΛΕΙΑ ΘΑ ΝΑΙ!!!ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΝΟΥΣΑ ΚΑΙ ΕΠΕΙΔΗ ΠΗΡΑ ΤΗΛ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟΥΛΗ ΑΥΤΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ!!ΚΑΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟ ΝΑ ΠΟΝΑΜΕ ΓΙΑΤΙ ΜΑΛΑΚΩΝΕΙ Ο ΤΡΑΧΗΛΟΣ!!!!ΜΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΜΕΝΑ ΞΑΝΑ!!!!!ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΣΟΥ ΣΤΕΙΛΩ ΚΑΙ ΚΑΡΜΑΚΙΟΝ!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια,νομιζω οτι εχουν ξεκινησει κατι πονακια χαμηλα,λες και θα μουρθει περιοδος η λες και με τσιμπαει,καπως ετσι νιωθω,εχει σχεση με τον τραχηλο που λεει η ζουζουνιτσα?α εχω και τσιμπιες στην μεση.εσεις το νιωθετε αυτο???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΠΟΛΑΥΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΒΡΕ ΣΥ!!!!ΚΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΛΕΩ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΒΙΑΖΟΜΑΣΤΕ!!ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΞΕΜΠΕΡΔΕΥΟΥΜΕ;;;ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΠΙΟ ΓΛΥΚΙΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΑΥΤΕΣ!!!!!!!ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ!!!ΚΙ ΕΓΩ ΠΟΝΑΩ ΚΑΤΩ ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΜΑΣ ΓΙΑΥΤΟ!!!!ΑΣ ΕΡΘΟΥΝ ΟΠΟΤΕ ΘΕΛΟΥΝ ΑΥΤΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μ Π Ρ Α Β Ο Ζουζουνίτσα!!!!!!!!!!!

Ε Υ Γ Ε κορίτσι μου...............!!!

Ακου να ..ξεμπερδεύεις...

Θείο Δώρο το ταξίδι της κύησης........ Ας εκτιμάμε

και ας απολαύσουμε την μοναδικότητα του

ως το τελευταίο λεπτό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΙΔΕΣ ΜΑΡΙ ΜΟΥ ;;ΕΒΑΛΑ ΜΥΑΛΟ ΚΑΙ ΑΚΟΥΩ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΟΥ !!!!ΜΑΚΙΑ ΞΑΝΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΟΥΜΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΚΟΥΚΛΟ ΣΟΥ ΤΟΝ ΜΠΕΜΠΗΗΗΗΗ!!!:kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κι εμένα μου λείπει η κοιλίτσα μου και τα κουνηματάκια του μπεμπάκου μου εκεί μέσα!!! Αλλά άδειασε η κοιλίτσα γέμισε η αγκαλίτσα!! :P

Άντε να δούμε ποια έχει σειρά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχχχχχχχχχχχ Dalia μου

σου λείπει η κοιλίτσα σου???

Έχεις σπουδαίο μπεμπάκι αγκαλίτσα σου, όμως

και θα τα ξεχνάς όόόόλα τα άλλα!!!

Μία ακόμα ερώτηση "Ιασώ":

Σου φωτογράφησαν το μωρό όταν ήταν στην αίθουσα νεογνών(???)

...όπως κάνανε παλια???

Τον Φεβρουάριο του 2009 κρίθηκαν παράνομες οι φωτογραφήσεις αυτές

στα μαιευτήρια για ιδεολογικούς λόγους αλλά και για λόγους υγιεινής

και μη αποστείρωσης των φωτογράφων...

Το τηρούν???

Διάβαζα ότι βάζουν μέχρι και κολλήριο στα ματάκια τους

προκειμένου να βγουν "ωραίες φωτό" και να τις αγοράσουν οι γονείς έναντι 50e! ...Τρομακρατήθηκα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου!

Κάτι έπαθε πάλι η χαζή η γραμμή μου και μπαίνω μόνο όταν έρχομαι στους δικούς μου!

Τί είναι αυτά που λέτε για τις φωτό στις κλινικές? Έτσι γίνεται? Στο Γαληνό πάντως είπαν πως αν δεν θέλεις να φωτογραφηθεί το νινί πρέπει να τους το πεις εγκαίρως!

Συγχαρητήρια στο Λενάκι,να της ζήσει το νινί και μπράβο της που άντεξε στους πόνους! Κι εγώ έτσι θέλω να γεννήσω, όλες όσες γέννησαν χωρίς επισκληρίδιο αυτό μου είπαν: Τα είδα όλα! Ναι, αλλά όλες επιζήσατε,λέω κι εγώ! Θα δούμε.

Μαριμάρι με το καλό αύριο να έρθει ο μπεμπάκος σου, όόόόόόλα να σου πάνε καλά, όπως μέχρι τώρα, και μη μασήσεις για κανέναν!ΚΑΙ στις λεχώνες όλα επιτρέπονται!χαχαχαχαχα

Μαριάντα κουκλίτσα η μικρή, όπως κι ο αδερφούλης της!

Το απόγευμα πάω γιατρό!

Μαντώ για την αδελφούλα σου: Θα ακολουθήσει τον δρόμο πίσω για Θεσ/νίκη, απο περιφερειακό (προς Κατερίνη), θα βγει στο δρόμο που φεύγει για Αθήνα Α1 νομίζω. Έτσι θα βγει από την πόλη (Θεσ/νίκη). Μετά τα διόδια των Μαλγάρων πρέπει να πάει προς Βέροια. Έχει έξοδο, που θα την βγάλει πάνω στη Ν.Εγνατία.Από 'κει όόόόλο ευθεία για Κοζάνη-Γρεβενά-Ηγουμενίτσα.

Ζουζού, Τόμα, Αναστασάκο, Ντάλια μανούλα, σε όλα τα κοριτσάκια φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Unique

ΚΑΛΗΜΕΕΕΕΕΡΑ.............

.........Σε οοοοοοολες μας ΚΑΛΗΜΕΕΕΕΕΡΑ!!!

Και εμείς σήμερα πάμε γιατρό...

.....με το καλό να δούμε τα μπεμπάκια μας

τα λατρεμένα!!!

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες, βρε καλε, οσες μεινατε πλεον, βγαλτε καμια φωτο σας να σας δουμε και μεις που ειμαστε στην αρχη, να δουμε καμια φουσκωμενη κοιλιτσα βρε!!! τωρα πριν ξεφουσκωσετε... πολυ μ'αρεσουν οι φουσκωμενες κοιλιτσες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μαριμαρι μου, τις φωτογραφίες τις βγάζουνε! Έχει γύρω στις 10 φωτογραφίες και 1 μέγάλη σε μεγένθυνση, και το πακέτο πάει 46 ευρώ στο λογαριασμό του νοσοκομείου! Αν θες διαλέγεις από 5 φώτο, και πάει 26 ευρώ! Εμείς διαλέξαμε 5 γιατί είχε βγει κι ο ωραίος ο σκατούλης μας και είπα μιας και βγάλανε ας πάρω!Τώρα για τα υπόλοιπα δεν ξέρω, τι σκατά τους κάνουν εκεί όταν δεν είμαστε εμείς παρούσες ο Θεός κι η ψυχή τους! Αλλά μην αγχώνεσαι! Δεν νομίζω να κάνουν τόσο τραβηγμένα πράγματα! Δεν τους παίρνει για μαλακίες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ego apofeugo na bgeno foto tous teleutaious mines...wraia i koilitsa (terastia) alla den fouskosame mono ekei....!!! Pantos exei poli plaka, tous teleutaious 2 mines exo pristei genika...k sta moutra, mexri k i miti mou exei pristei!!!:S :S :S :S Ta matia mou otan gelao kleinoun entelos:woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo: Haroulini - Natali ipomoni ligous mines akomi k tha deite ton eauto sas...opoia foto mas k an deite pali tha anipominite na deite k tin diki sas katalixi!!!!:P :P :P :P :P :P :P

Pantos koritsia emena exei arxisei na mou leipei to psaximo k ta psonia pou kaname gia ton mikrouli. Edo k 2 mines ta exoume teleiosei ola k apla perimenoume....ti wraia pou itan:cheer: :cheer: :cheer: :cheer: latrevo ta vrefika-paidika katastimata!!! Afou pleon den koitao tis vitrines me ginaikia rouxa para mono paidika!!!!

Tin Deutera piga ston giatro mou episkepsi...o bebis mas einai psila akoma. Ton rotisa an prepei na perpatao gia na katevei k gelouse..... "Oxi kale den katevenoun etsi ta paidia, den einai thema varititas. An itan na katevenoun etsi eukola tote oles tha gennousan fisiologika k xoris kanena zori. Otan thelisei na katevei tha to kanei apo monos tou." auti itan i apantisi tou.:huh: :huh: :huh: :huh: :huh: :huh: :huh:

Aaaaaaa k kati pou ithela na rotiso... Sas esteile esas o giatros sas na kanete kardiotokografima tora tis teleutaies ebdomades prin gennisete??? H kouniada mou mou to eipe xtes pos otan eixe mpei sto mina tis mexri na gennisei i giatros tis tin estelne sinexeia gia kardiotografima!!!!!

Emena oute gia kardiotokografima mou milise alla oute k xeri mou evale opos diavasa apo sas!!!:side: :side: :side:

Filakia polla :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! ΓΙΟΥΝΙΚΑΚΟ ΜΟΥ ΜΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!

ΜΑΡΙΑ ΜΟΥ ΓΛΥΚΕΙΑ ΑΥΡΙΟ ΟΛΕΣ ΘΑ ΜΑΣΤΕ ΕΚΕΙ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΝΟΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΞΕΡΕΙΣ!!!!!!ΠΟΣΟ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ !!!ΟΛΑ ΘΑ ΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ , ΘΑ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΥΚΛΟ ΣΟΥ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ!!!!!!!!!!ΑΑΧΧΧ!!!

ΟΛΥΜΠΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΤΩΡΑ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΝΑ ΚΑΡΔΟΤΟΚΟΓΡΑΦΗΜΑ, ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΩ!!!ΧΕΡΙ ΜΟΥ ΒΑΛΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙ ΘΕΣΗ ΜΩΡΟΥ ΚΑΙ ΤΡΑΧΗΛΟ!!!ΕΥΤΥΧΩΣ ΔΕΝ ΠΟΝΕΣΑ ΚΑΘΟΛΟΥ!!ΕΙΝΑΙ ΕΛΑΦΡΟΧΕΡΗΣ!!!!ΧΙΧΙΧΙ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου εγώ επιτέλους σήμερα αρνητική!!! Το πέρασα ελαφριά ! Μια φορά σήκωσα πυρετό και μια φορά πήρα ντεπόν! Τώρα μ χει μείνει λίγο μπούκωμα και κάπου κάπου βήχω!!! Βέβαια οι ναυτίες ναυτίες! Λέω κ γώ ο κορονοιος ήρθε γ ν μ πάρει κ τη ναυτία αλλά τζίφος! Θα γεννήσω με το Nuperal αγκαλιά💊 😩 Αύριο θ στείλω στο γιατρό μ γ ν μ γράψει εξετάσεις γενικές, καμπύλη ζαχαρου κ τ εμβόλιο τ κοκκυτη κ από την επόμενη βδομάδα λέω ν πάω ν τ κάνω! Ν χει ανεβεί κ λίγο το ανοσοποιητικό μ! Θ κλείσω κ ραντεβού γ τον υπέρηχο! Αυτή τη καμπύλη κάθε πρωί π ξυπνάω τη σκέφτομαι 😩😩😩 λέω θ ρθει το πρωινό π θ ξυπνήσω και θ πρέπει ν πάω ν την κάνω !!!! Επίσης θ τ πω κ γ τη βεβαίωση κυοφορίας ν μ στείλει γ ν τη δώσω στον εργοδότη γιατί τον άλλο μήνα σταματάει η αναρρωτική κ μπαίνουμε στις 56 μέρες πριν τον τοκετό !!!! Σαν ψέμα μ φαίνεται 🤪🫠🧿🙏💗 κατ τ αλλά όλα κλ! Η νινου δίνει το παρόν της καθημερινά κ ανελέητα!!! Αλλά κορίτσια δυο μέρες τώρα έχω κατι πονάκια κ βάρος χαμηλα! Ελπίζω ν είναι φυσιολογικα όλα αυτά 🙏🙏  
    • @annitakianna @Xrisa95 @Annoula1995κοριτσια μου με το καλο η β επιπέδου σας τις επόμενες μερες !🩵🩵🫶🏼🫶🏼🫶🏼🧿🧿🧿🧿 θα έχουμε καθε μερα να λεμε ευχάριστα νέα αυτή την βδομαδα !!!!
    • Απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε αυτό το σωματείο αναφέρουν ότι δεν πληρώνεις τπτ ; εγώ όπου και αν έχω ψάξει όλοι μου λένε από 3000ευρω και 
    • αχχχ τι ωραια που τις ενιωσεσσς!!!!🩷🩷🩷🩷🩷 είναι φανταστικό, απερίγραπτο συναίσθημα🥰  από όταν άρχισα να τον νιωθω έχει φυγει ένα τεραστιο μερος του άγχους μου🩵🩷🧿 με το καλο αυριο να τις δείτε τις κοριτσαρες σας !!!!🩷🩷🧿
    • αντωνία μου εν τέλη με πίεζε 2-3 μερες άλλαξα με τον άντρα μου αλλά επειδή το αγαπω το αμαξάκι μου και είναι μικρο βολικό το πηρα πισω☺️ και δεν με έχει ενοχλήσει… σκεφτηκα μήπως με πίεζε το μωρακι εκεινεσ τις μερες και γιαυτο ένιωθα ετσι…φοβαμαι μην το πιέζω γενικα ομως… έχει και παντου λακούβες η κατάσταση των δρόμων της αθήνας έχει ξεφυγει εντελώς 🫠😔
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...