Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγώ, πάλι, τρελένομαι για τοκετούς!

Έχω δει ένα σωρό σχετικά video, ντοκυμαντέρ,

DVD, εκπομπές

(και πολλά από αυτά μαζί με το αγόρι μου!)!

Για εμάς είναι πολύ ...τρυφερό

(ακόμα και οι "πεταλουδίτσες" των άλλων γυναικών..)

πολύ συγκινητικό κ καθόλου @μπλιαξ@...

Απο ιατρικής απόψεως έχει μεγάλο ενδιαφέρον

και από συναισθηματικής πλευράς (σαν μελλοντικοί

γονείς που είμαστε) ακόμα πιο ενδιαφέρον.....

......με το στόμα ανοιχτό παρακολουθούμε

και ανυπομονούμε να γεννήσουμε κ εμείς

τον μπεμπάκο μας κ να ζήσουμε ΤΟ ΘΑΥΜΑ!!!!!!!

Ααααααχ, τι ώραια........ Τα σκέφτομαι

και χαίρομαι μόνη μου τώρα!!!

Τόμα μου, φίλια γλυκά για σένα

και όσο για το «προ των πυλών»

θα δούμε....... Ότι πει το μωράκι σου!!!

Ναταλι, καλή ξεκούραση.... ήσυχα τα διδυμάκια

σου, κοιμούνται ε; Μου αρέσουν πόόόλυ

τα διδυμάκια.......

Ζουζουνίτσα ΒΡΟΥΟΥΟΥΜ... ξεχνιέσαι

μου φαίνεται......!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΜΑΡΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΕΙΑ ΚΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΔΕΟΣ , ΜΑΛΙΣΤΑ Ο ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΟΥ ΣΥΓΚΙΝΕΙΤΑΙ ΚΙΟΛΑΣ!!!ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΑΙΜΑ ΚΑΙ ΤΗ ΘΕΑ ΤΟΥ !!!ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!!ΕΙΜΑΙ ΦΟΒΙΤΣΙΑΡΑ ΒΡΟΥΟΥΟΥΟΥΜ!!!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

βρε αγορακι ειναι το αλλο...:( μην μου τον παρεξηγειτε τον αντρακλα μου...!!! δεν εχω πολλες φωτογραφιες στον υπολογιστη μισο λεπτο ψαχνω να σας βαλω μια και του μικρου μου,,,

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι όμορφη μπουμπουκίτσα!!!!!!!!!!!!!!

Φτου φτου φτου........

Κούκλα είναι..... γλυκίτατη!

Ααααααααχ, τρελένομαι Ναταλί μου,

να σου ζήσουν!!!

Να πω την αλήθεια κ εγώ κοριτσάκια νόμιζα είναι

τα μπεμπάκια σου (δεν ξέρω γιατί!)!

Μίκρυνε την φωτό κ βάλε μας κ το αγοράκι σου

να το καμαρώσουμε......

Να σου ζήσουν!!!!!!!!!!!!!!

Να μας τα φιλήσεις.........

Ευχαριστώ κ για την αφιέρωση.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αυγουστομανούλες

μία ερώτηση που μόλις ...μου ήρθε:

Την Πέμπτη (όπως ξέρετε) μπαίνουμε με πρόκληση

στο Ιασω, να γεννήσουμε τον μπεμπούλη μας...

Υπάρχει άλλη Αυγουστομαμά που να γεννάει στο ίδιο

μιαιυτήριο;;;;;;;;;;;

Αν ναι, θα μπορούμε να συναντηθούμε

σε καμία αίθουσα ωδινών

ή στο cafe (xixixi) να ...τα πούμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πολύ ωραία η συζήτηση σας!! Όσον αφορά τα dvd και τις φώτο τοκετού.. κι εγώ τα βλέπω και ομολογώ ότι μου αρέσουν πάρα πολύ κι εμένα!! Αυτό που λες Αναστασία το έχω δει κι είναι πολύ καλό! Βέβαια δείχνει τα πάντα!! ΤΑ ΠΑΝΤΑ!!

Μπράβο στο Λενάκι μας που κατάφερε να μην κάνει επισκληρίδιο! Της βγάζω το καπέλο! Αλλά εγώ δεν την πάλευα με τίποτα! Από τις 5 η ώρα που άρχισαν οι πρώτοι πόνοι, στις 7:30 που έβαλα τους τεχνητούς... και τελικά ο σκατούλης αποφάσισε να βγει στις 2:25 το μεσημέρι!! Και πάλι καλά!! Δεν με πολυταλαιπώρησε!! Αλλά ΕΥΛΟΓΗΜΕΝΟΣ ΑΥΤΟΣ ΠΟΥ ΕΒΓΑΛΕ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΛΗΡΙΔΙΟ!!! Τις ώρες που πονούσα δεν μπορούσα να την παλέψω!! Και πάλι να της ζήσει!! Με το καλό να γυρίσουν και να μας γράψουν τα νέα τους να δούμε και φώτο!!!!

Μαριάντα μου... αυτό που παρεξηγιούνται κιόλας... με εξοργίσει :angry: απίστευτα!! Ε, αφού δεν με θέλετε.. Η κακομοιριά κι ο Ξανθόπουλος!! Μα σου λέω εχθές που πήγαμε από το σπίτι της δεν βγήκε να με χαιρετήσει καν!! Ε αι σιχτίρ μωρή .. που θα κάτσω ν'ασχοληθώ με την μαλακία που σε δέρνει στο κεφάλι! Το κακό είναι ότι είναι πολύ μίζερη και παράξενη επειδή χείρεψε νέα και έμεινε πολλά χρόνια μόνη! Οι κόρες της και τα εγγόνια της είναι Γερμανία, και ο άντρας μου μέχρι το 2005 κι αυτός εκεί ήταν! Γενικά της αρέσει να ανακατεύεται άσχετο αν υποστηρίζει τ'αντίθετο! Δεν την αντέχω άλλο! Είναι βλαμμένη! Εντάξει, μαμά του άντρα μου είναι αλλά έλεος!

Μαριμαράκι μου... μέχρι την Πέμπτη κι εσύ!! Έφτασες κι εσύ στο τέλος!! Να σου πω.. αν θες κάποια πράγματα για το Ιασώ! Λοιπόν, εγώ πήρα 4κλινο! Ήταν χλιδή! Άνετα, 2 μπάνια, 1 για κάθε 2 κοπέλες! Είναι σαν 2 2κλινα μόνο που δεν έχουν χώρισμα! Όσον αφορά τις μαίες του ορόφου θέλουν λίγο χέσιμο γιατί είναι στην κοσμάρα τους μερικές! Αυτές οι μαλακισμένες που φέρνουν το φαγητό είναι λίγο στραβωμένες από την κοιλιά της μάνας τους αλλά μην πτοείσαι! Οι κοπέλες που καθαρίζουν ήταν οι καλύτερες! Έκαναν σωστά την δουλειά τους και μια χαρά! Κι ευγενικές! Βέβαια υπήρχαν και κάτι κορίτσια μάλαμα εκεί μέσα!! Δεν ήταν όλες ίδιες! Κι ότι χρειαστείς θα παίρνεις τον γιατρό σου τηλέφωνο και θα τις παίρνει εκείνος να τις ξεχέζει! Εγώ είχα καλέσει 1 μέρα μια γιατί υπέφερα από τον πόνο κι ήρθε μετά από μισή ώρα κι αφού είχα πάρει τον γιατρό μου και τις πήρε και της ξέχεσε!! Όσον αφορά το θηλασμό, θα απαιτήσεις καρτελάκι αποκλειστικού θηλασμού να βάλουν στο ουρεξάκι του μωρού! Βέβαια χωρίς να θέλω να σε στενοχωρήσω πρέπει να τα ψιλοτίζουν μέσα κι ας λένε ότι δεν το κάνουν! Την 2η μέρα θα έρθει μια μαλάκο με ποδιά να σας κάνει δήθεν ενημέρωση, θα σου πλασάρει προϊόντα από το μαγαζάκι κάτω, θα σου πει για το σουτιέν θηλασμού που για μένα 27.50 ευρώ τζάμπα ήταν τελικά, θα σου πει ότι δεν έχεις γάλα στην αρχή και πρέπει να ταίζεις το παιδί μέχρι να κατέβει το δικό σου στο τρίτο 24ωρο με συμπλήρωμα! Εγώ του έδωσα και μου το ξέρασε όλο ο μικρός! Το πρωτόγαλα φτάνει!Κι αν είναι ο μικρός θα σου ζητήσει με τον δικό του μοναδικό τρόπο να φάει αν χρειαστεί! Οπλίσου με υπομονή και να μην αγχωθείς εκείνη την στιγμή! Θα πλασάρει τον αποστειρωτή, τον θερμαντήρα.. τα πήρα κι εγώ αλλά όχι από κει! Δεν έχει μεγάλη διαφορά στην τιμή κανα ευρώ παραπάνω αλλά είναι ο τρόπος της! Αααα!! Θα πει ότι μιλάει η εμπειρία της μάνας μιας κι έχει μεγαλώσει 5 παιδάκια αυτή! Τιμή τελική που πλήρωσα ήταν 3.335 νομίζω ευρώ για το Ιασώ και μόνο! Ο γιατρός μου στην τιμή του ήταν στανταρ κι ανάλογα με την θέση που θα δήλωνα εγώ! Αααα!! Και κάτι άλλο! Κάποια στιγμή θα σου φέρουν ένα φυλλάδιο για μια εξέταση για την ακοή του παιδιού! Λέει πως κάνει 35 ευρώ κι αν δεν θες να την κάνουν στο παιδί να ενημερώσεις στο τηλέφωνο να μην την κάνουν! Εμείς δεν το κάναμε και την έκαναν χωρίς να το ξέρουμε! Βέβαια χαμένη δεν πάει αλλά είναι κερατιάτικα! Είναι η ταρίφα τους αυτή! Οτιδήποτε άλλο χρειαστείς να μην διστάσεις να μου πεις!

Αναστασία μου... Πολύ γέλασα με τις προτάσεις για το νέο ποστ! Ειδικά αυτό που λέει.. έχω να κοιμηθώ από τον Αύγουστο ή το μωρό που χαρίζεται.. δεν λέγεται!! Κάπως έτσι νιώθω... :blink: :laugh:

Αλλά δεν τον αλλάζωωωωω λέμεεεεεεεεεεεεε........... Όσο κι αν με παιδεύει το μικράκι μου!! Είναι τέλειος!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Dalia μου

είσαι ΦΑΝΤΑΣΤΙΚΗ!!!!!!!!

Φεύγω βιαστηκά

αλλά θα επανέλθω με 2-3 ερωτησούλες....

Σε υπέρ-ευχαριστω! Με υποχρέωσες

με τις συμβουλές σου....!

Φιλιά...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα σας!!!

Τι κανετε ορεεεεε χοντρουλες(οποια δεν ειναι να παραπονεθει στη διευθυνση!!)??

Ναταλι τι ομορφο κοριτσαρο που εχεις!!!Φανταζομαι ετσι θα ειναι κ το αγορακι σου!!!Σαν αγγελουδακια!!(φτου φτου)

Του ζητησα του αντρα μου ενα τετοιο(ξανθουλι) αλλα δεν δυναται λεει....

Μετα του ζητησα ενα μιγαδακι...Παλι κωλυεται!!!! :laugh: :P :laugh:

Νταλλια πολυ χρησιμες οι πληροφοριες σου κ ας μη γενναω στο Ιασω!!!

Ειδικα αυτο το "το πρωτογαλα αρκει" ηταν οτι χρειαζοταν αυτη τη στιγμη!!!!!

Την στηριξη την ειχες απ'το γιατρο κ τη μαια σου???γτ φανταζομαι αλλιως θα περνουσες γολγοθα!!!

Νομιζω πως το "Εχω να κοιμηθω απ'τον Αυγουστο" ή το "χαριζεται Αυγουστιατικο μπεμπεκι" ειναι ιδανικοι τιτλοι!!!!Κ εγω γελαω!!!!Ευτυχως αυτη τη φορα οχι μονη μου!!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ερωτήσεις σχετικά με το Ιασώ

για την Dalia:

1) 160 euro προαιρετικές εξετάσεις νεογνού

(λες κ ΔΕΝ θα τις κάνεις!)! Ισχύει;;;

2) Την «κυρία» με την ποδιά, από το μαγαζάκι

μπορώ να την βρίσω, έτσι;;;

Απλά μια μαλάκω είναι, απ´οτι κατάλαβα,

δεν υποχρεούμαι να την ακούσω, σωστά;;;

3) Και σημαντικότερο: extra χρέωση 350 euro

για την «συλλογή βλαστοκυττάρων»

παρ´ολο που το δεν θα γίνει σε αυτούς η φύλαξη!

Έχουμε το kit από την Ακαδημία Αθηνων

(δημόσια τράπεζα) , θα το δώσουμε στον γιατρό

για να συλλέξει τα υλικά

και εμείς , ξανά, το παραδίδουμε στην Ακαδημία.

Οι χρεώσεις των μιαιυτηρίων, λοιπόν, διάβαζα είναι

παράνομες (θα βρω κ θα βάλω το σχετικό άρθρο!).

Είχες στο τιμολόγιο σου τέτοιου είδους χρέωση;

Φύλαξες «βλαστοκύτταρα»;;; Χρεώνουν (διάβασα)

όπως κ νά´χει..... Όλο το πρωί πάλευαν να βγάλω

άκρη από το τηλ αλλά δεν τα κατάφερα! Κανένας

υπεύθυνος!!! Θα τους πλακώσω όλους...

ps: έχεις όλα τα άλλα στο κεφάλι σου,

έχεις τους πόνους σου (του τοκετού)

έχεις κ την μ@λ@κί@ της καθεμίας

εκεί μέσα με το «δεν φτάνει το γάλα»!

Θα το σμπαραλιάσω το Ιασώ, να μου το θυμηθήτε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

α κοριτσια εγω αυτη την φορα περασα πολυ καλα στο μητερα οι κοπελες ηταν αψογες εκτος βεβαια απο το να δειξουν θηλασμο που συμβαινει παντου, δεν εχω παραπονο και το τρικλινο που ηταν η οικονομικη θεση μια χαρα ηταν ειχε και τηλεοραση μεγαλη στο κεντρο και κοντρολ σε ολες πολυ καλα ολα αυτην την φορα, σας βαζω μια σημερινη φωτο μας αλλα αδικη πολυ η φωτο την κορουλα μου ειναι πολυ πιο ομορφη φιλια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marianda

να σου ζήσουν τα γλυκούλικα....

.....φτου φτου!

Και τα παιδιά κουκλιά

και εσύ ...το ίδιο!!!

Ξανά φτου-φτου!!!!!!!!!

Δώσε τους 1 φιλάκι

από οοολες τις Αυγουστομαμάδες

να το χαρούμε.... !

Υγ:σιχαίνομαι την tv!

Γιατί δεν τις καταργούν από νοσοκομεία, αεροπλάνα,

πλοία κ μιαιυτήρια;;;;;;;;;;;

Αποχαυνώνουν τον κόσμο (νομίζω!)!!!

--πολλά νεύρα έχω-- cool Mari, cool!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari μου σε ευχαριστω, οσο για την τηλεοραση στο μαιευτηριο για να δεις και καμια ειδηση τι συμβαινει στον εξω κοσμο καλη ειναι γιατι και η κλεισουρα εκει στην δινει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Marimari,

Για την 1η ερώτηση δεν ξέρω! Ίσως είναι μέσα στο πακέτο στην απόδειξη! Να ξέρεις στο Ιασώ όλα έχουν την ταρίφα τους!

Για την 2η ερώτηση και την "ηλίθια" ναι μπορείς να της πεις ότι δεν σε αφορά ή ότι τα ξέρεις αυτή βέβαια θα στα πει και θα σε πρήξει, οπότε το καλύτερο είναι να της λες ναι ναι ναι και να την γράφεις παντόκορφα! Καλύτερα μην της εναντιωθείς γιατί κι εγώ που το έκανα δεν κατάφερα και πολλά! Είχα και την μάνα μου που την άκουγε με τόσο ζήλο και θαυμασμό λες και της μίλαγε ο Θεός! Και μετά μου έλεγε κι η μάνα μου τις δικές τις μαλακίες! Άσε!! Δεν μου έφταναν οι πόνοι κι οι ενοχλήσεις! Είχα κι αυτές!!

Για την 3η ερώτηση και τα βλαστοκύτταρα, εγώ δεν τα έκανα φύλαξη! Ήταν πολλά αυτα που ζητούσαν και αποφασίσαμε να μην τα κρατήσουμε! Ξέρω γι'αυτό που λες για την δημόσια τράπεζα, κι επίσης να το ψάξετε και να μην σας κρατήσουν 350 ευρώ κερατιάτικα γιατί σίγουρα είναι παράνομα!

Και κάτι ακόμα που μας το είχαν πει κι εμάς πριν πάμε! Όταν θα πάει ο άντρας σου να πληρώσει, να ζητήσει πρώτα να τσεκάρει την απόδειξη! Μπορεί να το κάνει, γιατί σε μερικούς πάνε και χρεώνουν με την ένδειξη "διάφορα" κάτι ποσά άνω των 100 ευρώ και είναι κερατιάτικα! Το είχαν κάνει σε κάτι γνωστούς από Εύβοια, την 1η φορά τα είδαν μετά αφού είχαν έρθει Εύβοια κι άντε να βρουν δίκιο μετά την απομάκρυνση ταμείου.. και φέτος στο 2ο το ξανακάναν και τους είπε η Κατερίνα να της εξηγήσουν τι είναι αυτά τα διάφορα που πρέπει να πληρώσει κι η ταμίας δεν ήξερε! Και ζήτησε έναν υπεύθυνο να της πει και τελικά μέσω τηλεφώνου λέει η ταμίας ότι έγινε λάθος και θα το αφαιρέσουν! Είναι πολύ κάφροι και πούστηδες! :angry:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marianda έγραψε:

α κοριτσια εγω αυτη την φορα περασα πολυ καλα στο μητερα οι κοπελες ηταν αψογες εκτος βεβαια απο το να δειξουν θηλασμο που συμβαινει παντου, δεν εχω παραπονο και το τρικλινο που ηταν η οικονομικη θεση μια χαρα ηταν ειχε και τηλεοραση μεγαλη στο κεντρο και κοντρολ σε ολες πολυ καλα ολα αυτην την φορα, σας βαζω μια σημερινη φωτο μας αλλα αδικη πολυ η φωτο την κορουλα μου ειναι πολυ πιο ομορφη φιλια!!! HPIM1022_copy.jpg

Τέλειοι είστε!! Φτου φτου!! Καλά τα παιδάκια σου είναι πανέμορφα! Να τα χαίρεσαι!! Υγεία πάνω απ'όλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Kαλημερα σας!!!

Ολες παρουσες????

Αναμενω..Αφου ειναι νωρις ακομα!!!!

Μαριαντα ειστε ομορφοι κ οι 3!!!Η μπουμπου απιστευτη!!!!

Και ο γιος σου...Τι γλυκα ειναι αυτη???!!!Ειχες πει πως ειναι πολυλογας ή και γκρινιαρης???

Φατσουλης παντως ειναι σιγουρα!!!

Κι εσυ βρε κοριτσι μου...Σαν να μην περασες εγχειρηση,θηλασμους κλπ!!!!! :)

Βρε κοριτσια...Τι ειναι αυτο με τα παλιο-μαιευτηρια???Εξτρα χρεωσεις απο εδω,"παγιδες" απο εκει!!!

Ηδη εχω πληροφορηθει πως θα χρεωθω 200 ευρω για "διαφορα" που σημαινει λεει παμπερς,γαλα,τσαι(και δεν τα θελω καν αφου θελω να θηλασω!) κλπ!!!!!!Ειτε τα θες λεει ειτε οχι τα χρεωνεσαι!!!!!!!!!Και δλδ....Ποσους τονους παμπερς κ ξενου γαλακτος θα μου δωσουν?????Για κανα 2μηνο?????Θα φανε καλα!!!!

Μαρι μου ασε να υπαρχει η τβ για καποια χαζα παιδακια σαν κι εμενα που καθομαι κ χαζευω καποιες ωρες μπροστα της!!!!Ναι το ομολογω!!!! δεν γινεται να τρως μονη κ να χαζευεις τις κουρτινες!!!Το εχω δοκιμασει και.........Δεν συμφερει!!!!!!Θελεις να αλλαζω κουρτινες κ επιπλα καθε 3μηνο? :P:P:P

Κριμα δεν ειμαστε??????χαχαχαχαχα

Να σας πω πως ολο το βραδυ ειχα πονακια περιοδου(διαφορετικα αποτι εχω νιωσει ως τωρα) κ τσιμπιματακια χαμηλα???

Και οι αναγουλες μου συνεχιζονται!!!

Η κοιλιτσα παντως...Σχετικα ψηλα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στις τελευταίες αυγουστιάτικες μαμάδες..!!!

Εμείς χθες πήγαμε πάλι στο γιατρό , για 3η φορά με ψαχούλεψε.. :woohoo: & μου είπε ότι αν δεν έπαιρνα μαγνήσιο+utrogestan θα είχα γεννήσει :blink:

Ο μπεμπάκος είναι 2570gr, μικρούλης αν συγκρίνω με τα δικά σας..:S

Εχω ερωτησούλες για τις ψαγμένες:

1. Τα νύχια μπορούν να είναι βαμμένα στη γέννα ή τσάμπα πήγα για μανικιούρ-πεντικιούρ?

2. Εγώ βαμμένη μπορώ να είμαι ? Αν τελικά πάω με ραντεβού , να σηκωθώ το πρωί να κάνω το μπανάκι μου , να βαφτώ & να πάω? Πως θα βγάλω φώτο με το μπεμπέ στα χάλια μου..?? Γιατί έχω βγάλει ευρυαγγίες γύρω από τη μύτη & είναι άσχημο..:(

3.Εχετε καούρες? Εγώ συνήθως όταν ξαπλώσω νιώθω στο στέρνο ένα κάψιμο & ρεύομαι συνέχεια..

Γενικά δεν μπορώ να πω είχα καλή εγκυμοσύνη...

Τα μόνα προβλήματα ήταν: οι αναγούλες, η ακατάσχετη φαγούρα στο στήθος,τα μουδιάσματα στα χέρια-πόδια,οι καούρες & η συχνοουρία !!Αυτά αν θυμάμαι καλά.

Στείλτε μου pm όσες έχετε facebook το username σας να σας κάνω add.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα!!! Και στους 2 τοκετούς μου είχα βαμμένα νυχάκια σε χεράκια ποδαράκια και μακιγιάζ (ελαφρύ μη φανταστείς ίσα να καλύψω τις ατέλειες και να βγω κι εγώ καμιά φωτογραφία της προκοπής. Καούρες δεν είχα αλλά ο τελευταίος μήνας είναι δύσκολος και εγώ ένιωθα δυσφορία. Φιλιά και με το καλό!!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΕΦΤΕΔΟΥΛΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΣ!!!ΜΑΡΙΑΝΤΑΚΙ ΕΙΣΤΕ ΑΣΤΕΡΙΑ ΚΑΙ ΟΙ ΤΡΕΙΣ!!Η ΚΟΡΟΥΛΑ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΙΑ, ΤΙ ΜΙΚΡΟ ΠΛΑΣΜΑΤΑΚΙ ΜΩΡΕ!!!!!ΜΠΡΑΒΟ ΝΑ ΤΟΥΣ ΧΑΙΡΕΣΑΙ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΔΥΟ!!ΚΑΙ Ο ΓΙΟΣ ΕΧΕΙ ΚΑΤΙ ΕΚΦΡΑΣΤΙΚΑ ΜΑΤΑΚΙΑ!!!!! !!!

ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΟΣ ΤΙ ΦΤΙΑΝΕΙΣ;;;;ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΦΤΙΑΞΩ ΤΟ ΓΛΥΚΟ ΤΗΣ ΒΟΥΛΙΤΣΑΣ!!!!!!

ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΓΛΥΚΟ ΤΙ ΕΠΑΘΕΣ ΣΗΜΕΡΑ;;;;ΘΑ ΣΕ ΜΑΛΩΣΩ!!!ΜΗ ΦΟΥΝΤΩΝΕΙΣ ΚΑΙ ΦΟΥΝΤΩΝΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ!!!!!ΑΝΤΕ ΔΥΟ ΜΕΡΟΥΛΕΣ ΜΕΙΝΑΝΕ, ΘΑ ΚΑΜΑΡΩΝΟΥΜΕ ΟΟΟΟΟΟΟΟΛΕΣ ΜΕΤΑ ΜΑΖΙ ΣΟΥ !!!ΜΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΑΡΟΥΜΠΑ ΣΟΥ!!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΑ δεν σας ανέφερα το τρομερό όνειρο που είδα τις προάλλες να γελάσετε!!!:laugh:

Είδα ότι κοιτούσαμε την κοιλιά μου & ξαφνικά βλέπουμε να σχηματίζετε ένα χέρι στην επιφάνεια σαν να σπρώχνει.. Οπως μία φωτογραφία που κυκλοφορεί.

Παίρνω λοιπόν το κινητό να τραβήξω βίντεο & ξαφνικά το χέράκι άρχισε να βγαίνει από την κοιλιά & βγήκε έξω ώς τον αγκώνα..!!! :woohoo: :woohoo:

Εχώ το χαιδευα & προσπαθούσα να το ξαναβάλω σιγά - σιγά μέσα αλλά δεν έμπαινε!!:ohmy: :ohmy:

Πήραμε τηλ το γιατρό μας ρώτησε αν έχουμε γάζες-οινόπνευμα κτλ & ότι ερχόταν να γεννήσω εδώ!! :woohoo:

Μετά ξύπνησα!! :laugh:

Μία ερώτηση για τις Θεσσαλονικιές: Είναι η αδερφή μου στον Αρμενιστή στη Χαλκιδική έχει ξετρελαθεί με τα μέρη σας (την είχαμε καθοδηγήσει που να πάει γιατί & εμάς μας άρεσε πάρα πολύ) & πρέπει να πάνε μετά στα πεθερικά της στην Κέρκυρα ..

Εχετε ιδέα ποιον δρόμο πρέπει να ακολουθήσουν για Ηγουμενίτσα??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Κορίτσια μου εγώ επιτέλους σήμερα αρνητική!!! Το πέρασα ελαφριά ! Μια φορά σήκωσα πυρετό και μια φορά πήρα ντεπόν! Τώρα μ χει μείνει λίγο μπούκωμα και κάπου κάπου βήχω!!! Βέβαια οι ναυτίες ναυτίες! Λέω κ γώ ο κορονοιος ήρθε γ ν μ πάρει κ τη ναυτία αλλά τζίφος! Θα γεννήσω με το Nuperal αγκαλιά💊 😩 Αύριο θ στείλω στο γιατρό μ γ ν μ γράψει εξετάσεις γενικές, καμπύλη ζαχαρου κ τ εμβόλιο τ κοκκυτη κ από την επόμενη βδομάδα λέω ν πάω ν τ κάνω! Ν χει ανεβεί κ λίγο το ανοσοποιητικό μ! Θ κλείσω κ ραντεβού γ τον υπέρηχο! Αυτή τη καμπύλη κάθε πρωί π ξυπνάω τη σκέφτομαι 😩😩😩 λέω θ ρθει το πρωινό π θ ξυπνήσω και θ πρέπει ν πάω ν την κάνω !!!! Επίσης θ τ πω κ γ τη βεβαίωση κυοφορίας ν μ στείλει γ ν τη δώσω στον εργοδότη γιατί τον άλλο μήνα σταματάει η αναρρωτική κ μπαίνουμε στις 56 μέρες πριν τον τοκετό !!!! Σαν ψέμα μ φαίνεται 🤪🫠🧿🙏💗 κατ τ αλλά όλα κλ! Η νινου δίνει το παρόν της καθημερινά κ ανελέητα!!! Αλλά κορίτσια δυο μέρες τώρα έχω κατι πονάκια κ βάρος χαμηλα! Ελπίζω ν είναι φυσιολογικα όλα αυτά 🙏🙏  
    • @annitakianna @Xrisa95 @Annoula1995κοριτσια μου με το καλο η β επιπέδου σας τις επόμενες μερες !🩵🩵🫶🏼🫶🏼🫶🏼🧿🧿🧿🧿 θα έχουμε καθε μερα να λεμε ευχάριστα νέα αυτή την βδομαδα !!!!
    • Απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί σε αυτό το σωματείο αναφέρουν ότι δεν πληρώνεις τπτ ; εγώ όπου και αν έχω ψάξει όλοι μου λένε από 3000ευρω και 
    • αχχχ τι ωραια που τις ενιωσεσσς!!!!🩷🩷🩷🩷🩷 είναι φανταστικό, απερίγραπτο συναίσθημα🥰  από όταν άρχισα να τον νιωθω έχει φυγει ένα τεραστιο μερος του άγχους μου🩵🩷🧿 με το καλο αυριο να τις δείτε τις κοριτσαρες σας !!!!🩷🩷🧿
    • αντωνία μου εν τέλη με πίεζε 2-3 μερες άλλαξα με τον άντρα μου αλλά επειδή το αγαπω το αμαξάκι μου και είναι μικρο βολικό το πηρα πισω☺️ και δεν με έχει ενοχλήσει… σκεφτηκα μήπως με πίεζε το μωρακι εκεινεσ τις μερες και γιαυτο ένιωθα ετσι…φοβαμαι μην το πιέζω γενικα ομως… έχει και παντου λακούβες η κατάσταση των δρόμων της αθήνας έχει ξεφυγει εντελώς 🫠😔
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...