Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΤΙΣ ΑΥΓΟΥΣΤΙΑΤΙΚΕΣ ΜΕΛΛΟΥΣΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ!!!!!!!!

ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ???

ΕΜΕΝΑ Η ΜΕΡΑ ΤΩΝ ΓΕΝΕΘΛΙΩΝ ΜΟΥ 23/2 ΑΠΟ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ.ΦΕΤΟΣ ΤΟ ΓΙΟΡΤΑΣΑ ΣΤΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ....ΓΕΝΝΟΥΣΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τι εγινε κοριτσια ολες σε μια μερα θα γεννησουμε :laugh:

Κιντερακι μου να σου ζησει η κορουλα σου :kiss::kiss:

Ζουζουνιτσα ειμαι στο facebook.

Ααα και εμενα ο γιατρος με αφηνε να κανω τα παντα στην εγκυμοσυνη απο βαφες,νυχια κτλ...

Αυτα φιλια :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πω!πω!τι καταπληκτικος καιρος ειναι αυτος ρε κοριτσια!!!τι τυχερες που ειμαστε στο μηνα μας και δεν κανεις τρελους καυσωνες!!!αχ ευχομαι να παει ετσι μεχρι να γεννησουμε :side: ,να μην υποφερουμε αλλο.δεν εχει σταματησει να βρεχει απο το απογευμα και εχω ανοιξει ολα τα παραθυρα και το ευχαριστιεμαι.απολατστε το!τουλαχιστον οσες μενετε θεσσαλονικη ειστε τυχερες!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φουλινάκι μου αγαπημένο

ΧΡΌΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!!!!

Ότι επιθυμείς , πολύχρονη κ με υγεία....

Τρελένομαι για γενέθλια..... !!!!!!

Party?!?! Θα κάνεις party

ή μια κ καλή με τον ερχομό του μπεμπέ σας;;;;;

Επιστήμη

καλώς μας ήρθες κ από εδώ!!!

Με το καλό κ το δικό σου μωράκι!!!!!!!!!!

Ως τότε καλή αναμονή κ σε σένα,,,

διανύουμε τις ωραιότερες μέρες

ως την αφίξη των μικρών μας........

Jolika μου

υπομονή με τα ...παράσιτα!

Συμβουλεύσου τον γιατρό

και οπλίσου με ...ΥΠΟΜΟΝΉ!!!!!!!!!

Ζουζουνίτσα;;;;;;;;!;;;;;;;;

Ζουζουνίτσα λέω...... Ποια είναι αυτή η όμορφη

ξανθούλα στο profile σου;;;;;

Την έκοψες από περιοδικό

και μας την μόστραρες;;;;;;;;;;;;;;

Τόμα μου,,, όλες μαζί της Παναγίας

θα γεννήσουμε....... Να μην προλάβουν

να χαρούν γιορτή οι γυναικολόγοι,

χαχαχαχαχα!!!

Μyl, πράγματι ωραίες δροσούλες κάνει

που κ που........ Απολαυστικές!!!!!!

Θέλω οοοοοοσα μωράκια με αξιώσεις ο Θεούλης

να κάνω, να τα γεννάω Αυγουστιάτικα!

Χαίρομαι πολύ που είμαι Αυγουστομαμά!!!!!

Dalia μου

φιλιά γλυκά κ σε εσάς!!!!!!!!!!!!!!!!

Kορίτσια, ξημερώνει 12/8,

όποια έχει σειρούλα ας ετοιμάζεται.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΟΥΔΙΑ ΟΜΟΡΦΙΕΕΕΕΕΕΣ ΜΟΥ ΓΕΜΙΣΤΕΣ!!!!!ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ ΜΠΡΕ;;;;ΤΕΛΕΙΟΣ ΚΑΙΡΟΣ ΕΤΣΙ;;ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ Κ.....ΦΑΡΔΕΣ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΩ!!!!!

ΜΑΜΡΙΜΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΚΙ ΜΟΥ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΚΑΛΗ ΜΟΥ!!!ΠΡΙΝ ΚΑΤΕΒΕΙ ΒΕΒΑΙΑ Η ΡΙΖΑ ΩΣ ΤΑ ΑΥΤΙΑ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΠΑΡΩ ΤΑ 17 ΚΙΛΑ ΤΗΣ ΕΚΓΥΜΟΣΥΝΗΣ!!!!!!ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΘΑ ΞΑΝΑΓΙΝΩ ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ!!!ΧΙΧΙΧΙΧΙ!!ΣΕ ΦΙΛΩ ΚΙ ΕΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΚΟΙΛΟΥΜΠΑΡΙΤΣΑ ΣΟΥ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερααα! :)

Ζουζουνιτσα μου σου εστειλα πμ με το mail μου για να με βρεις στο facebook...

μολις επεστρεψα απο το κομμωτηριο εβαψα και εκοψα το μαλλι και νοιωθω τελεια...

αυριο θα παμε στο γιατρο να δουμε και να ακουσουμε το μπεμπε μας... τωρα τελευταια νοιωθω οτι δεν εχει καθολου χωρο οι και κινησεις του ειναι πιο βαριες... εξεχουν ποδαρακια και χερακια απο τα πλευρα μου :cheer:

μαριμαρι μου νομιζω ηρθε η σειρα σου ;) με ενα πονο σου ευχομαι!

φιλακια πολλα σε ΟΛΕΣ :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερα -προσεχως- μανουλιτσες!!!

Πως ειστε σημερα????

Εγω περασα μια πολυυυυυυυυυ ομορφη μερα και τωρα χαλαρωνω στον καναπε!!

Ειδα την μπεμπουλα μου!!!Μεγαλωσαμε και ειμαστε μια χαρα!!

Εχει καλο nst κ doppler και φυσιολογικες τιμες αμνιακου.Ο πλακουντας σε καλη κατασταση!!!!Οποτε-εκτος απροοπτου- ΔΕ γενναμε ακομα!!!

Τα κιλα της δε σας τα λεω γτ δυσκολευτηκε η γιατρος να παρει μετρηση και μου την εβγαλε τεραστια!!!Και μια οταν γεννηθει μαλλον θα ειναι εκλπηξη!!! :P

Πραγματικα ο καιρος τελειος για εμας τις γεμιστουλες!!

Τομα μεγεια το μαλλι!!!!

Εβινακι πηγα στο Γαληνο (παλι!).Σε τι δωμ σκεφτεσαι να γεννησεις?

Εγω μονοκλινο αλλα...εχει κ μεγεθη!Εχω δει μονο το μικρο και ειναι μεν πολυυυυ ωραιο αλλα τρυπουλα!!Εχεις δει μηπως κ τα αλλα???

ΤΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟΤΕΡΟ ΝΕΟ!!!!!

Ειδα το Εφακι μας!!!Ειναι μια σουπερ ευτυχισμενη και χαρουμενη,πολυλογου μανουλιτσα(για 2η φορα!!)

(Φτου-φτου) Δεν ποναει καθολου,περπαταει,ολα τα κανει!!!!

Τον μπεμπη δεν επιτρεποταν να τον δω βεβαια,αλλα τον ειδα σε βιντεο να παιδευεται με το λοξυγκακι του και...ελιωσα!!!!!Εχει κατι τελειες χειλουμπες και ενα μικρουλι κεφαλακι!!!!Σκετη γλυκα ο γαμπρος μου!!!

Αχ να'ναι παντα καλα το πουλακι μου!!!!

Αντε κ στα δικα μας κοριτσια!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΟ ΜΟΥ!!!ΕΓΩ ΛΕΩ ΝΑ ΜΠΩ ΣΕ ΔΙΚΛΙΝΟ ΤΑ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΑΡΕΣΑΝ ΠΟΛΥ!!!ΤΩΡΑ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ!!!!ΠΟΛΥ ΧΑΡΗΚΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΦΟΥΛΑ ΜΑΣ!!!!!ΧΑΡΗΚΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ ΣΟΥ!!!!ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΘΡΟΝΙΑΣΤΗΚΕ ΕΚΕΙ ΜΕΣΑ Ε;;;; ΑΧ ΤΟ ΠΟΥΛΑΚΙ ΜΟΥ!!ΜΑΚΙΑ ΝΑ ΤΗΣ ΔΩΣΕΙΣ!!!!!ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΠΗΓΑ ΔΕ ΜΠΟΡΕΣΕ ΝΑ ΤΗΝ ΜΕΤΡΗΣΕΙ ΜΟΥ ΤΗΝΕΒΓΑΛΕ ΜΟΝΟ 2930 ΟΤΙ ΔΗΛ ΠΗΡΕ ΜΟΝΟ 30 ΓΡΑΜΜΑΡΙΑ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ, ΠΟΥ ΔΕ ΣΤΕΚΕΙ!ΑΠΛΑ ΥΟΛΟΓΙΖΕΙ ΝΑ ΒΓΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 3200 ΚΝΜΕ 3350!!!ΘΑ ΔΟΥΜΕ!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Εβινακι μου...Πλεον δεν τα μετραμε κ πολυ καλα τα μωρουλια!Βεβαια θα κανω μια επαναληπτικη το ζαχαρο μου μπας κ ανεβασα ξαφνικα( :huh: ) και γιαυτο παχυνε η μπεμπα!Αλλα νομιζω πως απλα εγινε λαθος στη μετρηση..Η σαυτην η στην προηγουμενη!

Για το δωματιο...Ειδα κ 2κλινο και ειναι πολυ ωραιο αλλα ειπα να την εχω συνεχεια μαζι μου για να τη θηλαζω οποτε θελει κ οχι οποτε μου τη φερουν...!

Τωρα ηταν ολα τα δωματια φουλ!!!Μονο ενα μικρο μονο αδειο!!!!!

Τις λεω, καλε αν γεννησουμε σημερα 2-3 που θα μας βαλετε???Ειχα κ εσας στο μυαλο μου βλεπεις!!!! :P

Καπου θα σας βολεψουμε, μου ειπαν!χαχαχαχαχα

Οποτε κρατησου!!!

Αν κ νομιζω εχει κ στον 5ο ετσι????Εγω στον 6ο πηγα μονο~!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑΙ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΜΟΝΟΚΛΙΝΟ ΣΤΟΝ ΠΕΜΠΤΟ!!!ΑΧ ΜΗ ΜΕ ΛΕΣ ΤΕΤΟΙΑ!!ΣΤΟ ΔΙΑΔΡΟΜΟ ΘΑ ΤΗΝ ΞΕΠΕΤΑΞΩ ΤΗ ΜΙΚΡΗ ΚΑΛΕ;;;;;;ΑΠΑΠΑΠΑ!!!!:woohoo: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αααα καλα!!!Τοτε γραψε λαθος!!Εγω νομιζα πως στον εκτο εχει τα 1 κ 2κλινα κ κατω με περισσοτερα κρεβατια!

Οποτε...δεν ξερω τι γινοταν στον 5ο!!

Παντως οι αιθ τοκετου ολες αδεις στον 6ο!!!!Οποτε...μια χαρα δωματια ειναι κ εκει!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΑΧ ΑΣ ΓΕΝΝΗΣΟΥΜΕ ΜΩΡΕ ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΩ!!ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΟΥΝΗΘΩ ΚΑΙ ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΥΠΟΦΕΡΩ ΑΠΟ ΚΑΤΟΥΡΗΜΑ, ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΩ, ΚΑΙ ΠΟΝΑΚΙΑ ΧΑΜΗΛΑ!!!ΑΣΕ ΠΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΠΛΕΥΡΟ ΘΕΛΩ ΚΑΝΑ ΤΕΤΑΡΤΟ!!!ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΝΟΥΜΕ ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΟ ΜΟΥ !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Υπομονη βρε κοριτσι μου!κ εγω νιωθω ετσι αλλα νομιζω πως οσο πιο πολυ μεινει μεσα τοσο πιο καλα θα ειναι οταν βγει!Σημερα μου λεει η γιατρος

"πως νιωθεις,θελεις να γεννησεις?"

της λεω οχι ακομα.

Μου λεει "αααα φοβασαι εεε??Ολες με το που μπουν στο μηνα τους θελουν να βγει το μωρο"

"Δεν καταλαβα,της λεω, οσο πιο αργα τοσο καλυτερα δε θα αναπτυχθει?Καλυτερα δε θα μεγαλωνει μεσα μου τις επομενες 1-2-3 βδομαδες?"

Συμφωνησε βεβαια!!!

Μη βιαζομαστε Εβινακι!Ασε να βγουν αργα και γερα!!!Και κολικους λιγοτερους θα εχουν κ τα πνευμονακια φουλ ανεπτυγμενα κλπ κλπ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΒΡΕ ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΙ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΚΟΥΡΑΣΤΕΙ ΜΕ ΤΟ ΒΑΡΟΣ ΜΟΥ!!!ΣΑ ΚΕΦΤΕΣ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ!!!!!ΙΔΡΩΝΩ ΜΕ ΤΟ ΠΑΡΑΜΙΚΡΟ , ΝΙΩΘΩ ΔΥΣΦΟΡΙΕΣ ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΤΕΤΟΙΑ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Μακάρι να είσαι έγκυος 🤰🏼 🙏 και να πάνε όλα καλά το κυριότερο!!! συγχαρητήρια επίσης που μετά από όλη αυτή την ταλεπωρια που τράβηξες την ψυχική και σωματική ξεκινάς άμεσα!!
    • Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω είναι δύσκολο με δύο παιδεία εσένα είναι και πιο μεγάλος έχεις και δραστηριότητες εμένα είναι μικρή ακόμα την έχω στο σπίτι.. είναι δύσκολο να θηλάζεις και να έχεις και ένα παιδί να φροντίζεις   αν δεν μπορείς άλλο μην πιέζεσαι όσο αντέχεις κορίτσι μου μπορείς να αποθηλασεις σιγά σιγά να είσαι και εσύ πιο καλά ψυχολογικά και ήρεμη  είναι βολική η πιπίλα είναι η αλήθεια αν την δεχτεί το παιδί.. εγώ προσπάθησα αλλά δεν την θέλει με τίποτα  οσο για τις παρατηρήσεις που λες πιο κάτω εγώ να πω την αλήθεια δεν έχω.. καλά η μαμά μου είναι και μακριά αλλά ούτε η πεθερά μου λέει κουβέντα άσε που το μωρό το πήρε αγκαλιά πριν 3 μέρες δεν το είχα πάρει τόσο καιρό περίμενε να σαραντησει αν δεν την έλεγα εγώ να πάρει το μωρό αγκαλιά δεν θα το είχε πάρει ακόμα..😅 βέβαια για να τα λέω και όλα πέρσι τέτοιο καιρό  είχε γίνει άγριος καβγάς ανάμεσα στον άντρα μου και την πεθερά μου γιατί έκανε συνέχεια παρατηρήσεις στον άντρα μου για το παιδί ότι αυτός φταίει που το παιδί είναι γκρινιάρικο και άλλα τέτοια (εμένα  δεν με είπε ποτέ κουβέντα ) ένα μήνα έκανε να μιλήσουν και να δει το παιδί  Το περίεργο είναι ότι έριχνε ευθύνες στον άντρα μου σπάνιο για μάνα να κατηγορεί το παιδί της ότι δεν κάνει κάτι καλά και όχι την νύφη της  😂
    • Και τα δύο , εξαρτάται κάθε φορά. Δεν σημαίνει κάτι αρνητικό (είτε νιώθεις είτε όχι τις συσπάσεις)  γιατί με κάθε εγκυμοσύνη/ τοκετός είναι πιο αισθητές ακριβώς λόγω της προηγούμενης εμπειρίας τοκετού. 😊  Βέβαια οι συνεχόμενες συσπάσεις (με διάρκεια) που αλλοιώνουν τον τράχηλο είναι πρόβλημα. (Υπάρχουν κ εκεί πολλές κ διαφορετικές προσεγγίσεις  σε περίπτωση παθολογίας)  Ο γιατρός χορηγεί απλά μαγνήσιο αν κρίνει ότι είναι απαραίτητο όταν δεν υπάρχει κάποιο σημαντικό πρόβλημα.  Κάθε περίπτωση διαφορετική! 
    • Εγώ είχα θετικό τεστ ωορρηξίας τη 15η μέρα. Είχαμε επαφή τη 15η και τη 17η. Την 16η που ενδέχεται να έγινε ωορρηξία τη χάσαμε. Χωρίς αυτό να με κάνει να τον βλέπω σαν χαμένο μήνα εννοείται. Επαφές θέλουμε σίγουρα τη μέρα του θετικού και τις 2 επόμενες καθώς το ωάριο ζει για 24 ώρες και περιμένει.
    • Αχ κορίτσια παθούσα και εγώ...Από την πεθερά μου επίσης!!!Δε φτάνει που δεν έχω κανέναν δικό μου κοντά μου έχω και την πεθερά να παρεμβαίνει παντού...Δε μιλούσα και εγώ για πάρα πολλές μέρες γιατί ερχόταν και υποτίθεται με βοηθούσε μέχρι που έσκασα τα είπα στον άντρα μου και κόπηκαν μαχαίρι και οι συμβουλές και οι επισκέψεις...Καλύτερα όλη μέρα μόνη μου παρά αυτό που περνούσα...Σε αλλα νέα εμείς με τα εμβόλια τα πήγαμε πολύ καλά ευτυχώς,αν μας αφήσουν ήσυχους και οι κολικοί θα είμαστε μια χαρούλα..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...