Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

Jolika μου

τον γιατρό σου θα ρωτήσεις!

Εμένα μου επιτρέπει , (μετά το πρώτο τρίμηνο),

μαλλιά, νύχια, βαφές, sex, γυμναστική, όλες τις τροφές,

και διάφορα άλλα που κάποιοι γιατροί ΔΕΝ θέλουν ούτε καν να ακούσουν!!!!!!

Συμβουλεύσου τον δικό σου,

δεν είναι σωστο να απαντήσουμε εμεις αν σου επιτρέπεται...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Γειά σας μανούλες. Είμαι και εγώ αυγουστιάτικη και ίσως και αρχές Σεπτέμβρη μέλλουσα μαμά και χαίρομαι πολύ που μπαίνω στην παρέα σας. Τις καλύτερες ευχές μου σε όλες. Εμένα ο γιατρός μου απ΄την αρχή της εγκυμοσύνης μου επέτρεπε μόνο ανταύγειες που δεν έρχονται σε επαφή με το δέρμα. Τώρα πάντως δεν τον έχω ρωτήσει μιας και έχω αποφασήσει να τα αφήσω ως έχουν ως το τέλος μιας και δεν έχουν μεγάλη απόκλιση απ'το φυσικό μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

marimari έγραψε:

Jolika μου

τον γιατρό σου θα ρωτήσεις!

Εμένα μου επιτρέπει , (μετά το πρώτο τρίμηνο),

μαλλιά, νύχια, βαφές, sex, γυμναστική, όλες τις τροφές,

και διάφορα άλλα που κάποιοι γιατροί ΔΕΝ θέλουν ούτε καν να ακούσουν!!!!!!

Συμβουλεύσου τον δικό σου,

δεν είναι σωστο να απαντήσουμε εμεις αν σου επιτρέπεται...

ΜΑΡΑΚΙ ΜΟΥ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΜΕΝΑ ΗΤΑΝ ΟΚ ΜΕ ΤΟ ΣΕΞ, ΤΑ ΝΥΧΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ!!!ΕΙΔΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΣΕΞ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΧΙΧΙ!!!!!ΟΣΟ ΓΙΑ ΒΑΦΗ ΜΕΤΑ ΤΟ ΤΡΙΜΗΝΟ ΜΕ ΑΦΗΝΕ ΑΠΛΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΝ ΜΠΟΡΩ ΛΙΓΟ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ!!!ΜΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΜΟΥ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΟΥΛΑ ΜΑΣ!!!!!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΟΥ ΝΙΝΑΚΙ!!!ΕΜΕΙΣ ΕΔΩ ΛΙΓΕΣ ΛΙΓΕΣ ΞΕΦΟΥΣΚΩΝΟΥΜΕ!!!!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

δεν καιγομαι για την ομορφια,αλλωστε δεν ηθελα καν να τα βαψω γενικα,θα τον ρωτησω και παλι σημερα αν με αφηνει,γενικα δεν ειναι αυστηρος αλλα με τα χημικα παθαινει ενα κατι........

το προβλημα μου ειναι αλλου....ακουστε:

τελος Ιουλιου που συμμαζευτηκαν τα παιδακια μου απο την κατασκηνωση η μικρη ξυνοτανε πολυ,αμεσως την εψαξα και να σου μια ψειρουλα μικρη,την ρωταω αν ακουσε τιποτα εκει και μου λεει οτι ειχε ενα κοριτσακι και το ψεκασαν:unsure:

σοκ εγω....παω και παιρνω τα πιο ισχυρα αντιφθειρικα και την καθαριζω την μικρη στο πι και φι.....

ελα ομως που κι εγω κολλαω στο πι και φι:(

τσουπ να σου και στα δικα μου μαλλια μια αλλα πεθαμενη...

πηρα φυτικα φαρμακα τα πιο ακριβα απο το φαρμακειο και εκανα θεραπεια φουλ τοσες μερες...

σημερα που το σκεφτομουν παλι αυτο που τραβηξα με επιασε φαγουρα υστερικη ,δηλαδη ελεος ...κοντευω να σκασω:angry:

και επειδη δεν θα ησυχασω (σχεδον δεν κοιμαμαι απο την σκεψη και μονο) σκεφτηκα μηπως τα εβαφα και ησυχαζα μια κι εξω ,εστω και ψυχολογικα ,να μου φυγει αυτο το αγχος:unsure:

λες και τις τραβαω γαμ...το ,ειχα κολλησει και στην 2η εγκυμοσυνη απο αλλο παιδακι και ειχα μαλλι ως τη μεση,ημουν στον 8ο μηνα και τοτε ειχα αλλον γιατρο ο οποιος μου προτεινε να τα βαψω 1000 φορες παρα να βαζω ισχυρα δηλητηρια στο κεφαλι μου...

αυτα τα νεα μου...γκρρρρ....:(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωπω ακουω ψειρες και ξυνομαι κι εγω!!!!

Jolika εγω θα τα εβαφα... Αληθεια...Νομιζω πως δεν κανει κακο στο νινακι μια φορα...

Τα παιδακια σου καθαρισαν??? Πολυ δυσκολο πραγμα βρε κοριτσια...

Εχω αδερφουλα που τωρα ειναι 13μιση και μεχρι περσυ κολλουσε!Εκανα βδομαδες να την αγκαλιασω!!!!Ευτυχως δεν ετυχε να κολλησω...

Επιστημη καλως ηρθες στην παρεα μας!!!Σημερα γεννησε μια αγαπημενη μας φιλη και μαλλον γενναει κ μια δευτερη!!!

Με το καλο κ σε σενα!!!Και σε μας βεβαια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ααααα κοριτσια!!!Αναλαμπη!!!!!

Σημερα εχει γενεθλια και η Λινα μας!!!(foylinaki)

Χρονια πολλααα κ ευτυχισμενα!!!Με το καλο η κορουλα της!!!!!! :):kiss:

ΥΓ Τι μυαλο εχω η ρουφ..α!!!!Μαρι παραδεχεσαι??!!! :P:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εχω παρει master στον καθαρισμο της ψειρας και της κονιδας Αναστασια:P

χρονια και χρονια καθαριζα τις αδερφες μου και τωρα τα παιδια μου ,μαλλον ειναι γραφτο μου να ασχολουμαι με τα παρασιτα αχαχαχαχαχαχαχα!!!

Τα παιδια καθαρισαν...κι εμενα πιστευω οτι ειναι η ιδεα μου απλα και με εχει πιασει νευρικο μονο που το συζηταω τωρα,αλλα για να ησυχασω δεν βρισκω τελικα αλλη λυση:(

τοσες και τοσες κοπελες τα βαφουν ,θα το πω σημερα στον γιατρο μου και αν ειναι το απογευμα τρεχω στο κομμωτηριο ,αλλιως με βλεπω με το αντιψειρικο στην κλινικη:P χαχαχαχα.........

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά στην εγκυμοσύνη έχουμε να αντιμετωπήσουμε ένα σωρο απρόοπτα. Αυτό με τις ψείρες δεν το είχα σκεφτεί. Μόνο με την ιδέα με έπειασε φαγούρα μιας και έχω πολύ μακριά,σγουρά και πολλά μαλλιά. Δηλαδή σκέτη φρίκη αν κολήσω.:woohoo:

Κορίτσια ευχάριστώ για το καλωσόρισμα. Σε όσες έχουν γεννήσει να τους ζήσουν και στις υπόλοιπες με το καλό και με ένα πόνο,λέμε τωρα!

Ήθελα να ρωτήσω κάτι άλλο. Ο γιατρός μου έδωσε υπόθετα buscopan και dactarin, τα πρώτα για να μαλακώσει ο τράχυλος και τα δεύτερα για καθαρισμό και προετοιμασία της μήτρας απ'τα μικρόβια.

Συμβαίνει το ίδιο και σε καμια άλλη;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΟΥΛΙΝΕΕΕΕΕΕΕΛ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΣΕ ΧΑΙΡΟΜΑΣΤΕ!!!!!!ΝΑ ΤΑ ΧΙΛΙΑΣΕΙΣ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΑΓΚΑΛΙΑΣΕΙΣ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ!!!!ΜΑΚΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ναι Εβινακι μου ειναι το στερνοπουλι μας!(εχω κ εναν αδερφο 24!)

Ευχαριστω!!!

Jolika σε καταλαβαινω απολυτα!Και πιθανοτατα να ειναι απλα η ιδεα σου αλλα...Εγω θα τα εβαφα!!!!Ετσι να ηρεμισεις!!!

Καλεεεε ακομα ξυνομαι!!!!χαχαχαχααχχαχα

Επιστημη(αληθεια ετσι σε λενε?) εμενα δε μου εδωσε κατι τετοιο...Πλεον παιρνω μονο σιδηρο κ ασβεστιο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΠΙΣΤΗΜΗ ΜΟΥ ΣΕ ΜΕΝΑ ΔΕΝ ΕΔΩΣΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΦΑΡΜΑΚΑ !!!ΓΕΝΙΚΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΩΝ ΠΟΛΛΩΝ ΧΑΠΙΩΝ!!!ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΟΥΤΕ ΧΑΠΙΑ ΑΣΒΕΣΤΙΟΥ ΠΗΡΑ , ΕΠΙΝΑ ΠΟΛΥ ΓΑΛΑ ΟΜΩΣ ΚΑΙ ΤΟ ΑΣΒΕΣΤΙΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΑ ΥΨΗ!!!!!ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΤΑΔΩΣΕ ΚΑΤΙ ΘΑ ΞΕΡΕΙ !!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσάκια να σας ρωτήσω και κάτι άλλο? λέτε αν το ρίξω στο περπάτημα μέχρι να ξαναπάω στον γιατρό να έχει κατέβει η μπεμπά? δεν μου είπε τίποτα για αυτό. και με το χαμηλό αμνιακό υγρό τι γίνεται που δεν μπορεί να την αφήσει μέχρι τέλος μέσα? λέτε να πρέπει να κάνει καισαρική? πως μπορώ να βοηθήσω????

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Anastasia μου πραγματικά αυτό είναι το όνομα μου:P . Το κληρωνόμησα απ'τη γιαγια ως συνήθως. Πάντως εδώ στην Σαλαμίνα δεν είναι και πολύ παράξενω. Εγω προσωπικά ξέρω άλλες 4 κοπέλες με το ίδιο όνομα και δεν μιλάω για συγκενικά πρόσωπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

HAPPY MOM ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!!!

Τι τελεια νεα ειναι αυτα? Αντε κοριτσαρες μια μια με τη σειρα.

Αναστασακι να σου ζησει ο γαμπρουλης και με το καλο και η κορακλα σου!!!!!!!!!!!

Mariandaki NA ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΤΟ ΝΙΝΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Να εχεις και εσυ μια καλη λοχεια.

Kideraki με ΕΝΑ ΠΟΝΟ!!!!

Foulinaki ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!!

Αχ καλε τι ωραιο θεμα που εχει γινει αυτο. Εχουμε τρελαθει στις ευχες. Πρεπει να το πουμε Αυγουστιατικες ευχουλες και οχι μονο!!!!!

Εγω ειμαι μια χαρα με τισ συσπασουλες μου και τις κλοτσιτσες τις μπουμπους. Θα παω την αλλη Τριτη στο γιατρο. Ολα καλα πανε, εχουμε ετοιμασει βαλιτσουλα και .....περπαταμε και περιμενουμε.

Εχω κανονισει και εγω την αλλη εβδομαδα κουρα ομορφιας. Μαλλια, ΑΠΟΤΡΙΧΩΣΗ (καταλαβαινετε γιατι), νυχια κτλ. Α!! μου ειπε ο γιατρος να μην βαψω νυχια γιατι θα μου τα ξεβαψουν στο μαιευτηριο. Μονο διαφανο χρωμα.

Ε πρεπει να καλλωπιστουμε λιγο γιατι οπως καταλαβαινετε θα εχουμε επισκεψεις μπολικες στο μαιευτηριο.

ΦΙΛΑΚΙΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΜΟΥ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ας ευχηθώ κι από δω....

Κιντεράκι μ'έναν πόνο! Εύχομαι ήδη να έχεις κρατήσει αγκαλιά το θαυματάκι σου!!

Εφάκι κι από δω.. να σου ζήσει ο παίδαρος! Καλή λοχεία και σε σένα!

Μαριαντάκι.. να σου ζήσει και πάλι η κοράκλα!!

Φουλινάκι.. Χρόνια πολλά ότι επιθυμείς και μ'ένα γερό μωράκι...

Επιστήμη, καλώς ήρθες στην παρέα των Αυγουστομαμάδων που σιγά σιγά ξεφουσκώνουμε η μια μετά την άλλη!! Εγώ ξεφούσκωσα στις 31 Ιουλίου με ΠΗΤ 6 Αυγούστου!! Είμαι μια ανάσα πριν τον Αύγουστο!! :laugh:

Αναστασία, Άννα, Μαριμαρι, Ζουζουνίτσα, Φουλινάκι, Λενάκι, Επιστήμη, Unique... και όσες ξέχασα σύντομα να πάρετε αγκαλίτσα τα νινάκια σας και μ'έναν πόνο..

Έχω συγκινηθεί πάρα πολύ που όλες σιγά σιγά παίρνουμε αγκαλιά τα θαυματάκια μας!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χρονια πολλά στο Φουλινάκι μας!

Εφούλα να σου ζήσει το νινί σου! Παντα γερό και καλότυχο εύχομαι!!!

Ζουζουνίτσα σου στέλνω και το δικό μου τηλ΄. σε π.μ.!! Οποια θέλει μπορει να μου στείλει το δικό της να σας ενημερώσω κ εγώ για την άφιξη της μπουμπούς μου!!!!!!!!

Χθες μπήκα στο μήνα μου, αύριο πάω για ντόπλερ.... Ανυπομονώωωωωωω!!!!

Φιλάκιαααααααααααααααα!!!!!!!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΝΑ ΕΥΧΗΘΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΔΩ ΣΤΟ ΚΙΝΤΕΡΑΚΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ ΜΑΣ!!!ΝΑ ΤΗΣ ΖΗΣΕΙ Η ΚΟΥΚΛΙΤΣΑ ΤΗΣ!!!!!!!ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ;;;;;ΜΙΑ ΜΙΑ ΠΑΙΡΝΟΥΜΕ ΣΕΙΡΑ!!!ΘΑ ΚΛΑΨΩ ΔΕ ΜΠΟΡΩ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

να σας ζήσει το ζουζουνάκι kider μου και μια μια να πέρνουμε σειρά ε? άντε με το καλό και στην επόμενη κοπέλα. ποια να είναι άραγε??? λέτε εγώ? πως θα σας ειδοποιήσω κοριτσάκια μου αν γεννήσω???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΛΕΝΑΚΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΑΣ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΜΕ ΠΜ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΟΥ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΟΥΜΕ ΕΔΩ ΤΙΣ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ!!ΕΤΣΙ ΚΑΝΟΥΜΕ!!!!ΣΤΕΙΛΤΟ ΚΑΙ ΣΕ ΜΕΝΑ ΑΝ ΘΕΣ ΘΑ ΧΑΡΩ ΝΑ ΜΑΘΩ ΝΕΑ ΣΟΥ!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσακια μου ομορφα και γλυκα γεμιστρουλακια, αρχικα Κιντερ και Happy mom,...!!!!!!!:laugh: :P NA ΣΑΣ ΖΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΝΑΙ ΓΕΡΑ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΑ!!ΝΑ ΦΩΤΙΖΟΥΝ ΤΗ ΖΩΗ ΣΑΣ ΧΑΡΑ ΕΥΤΥΧΙΑ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ ΧΑΜΟΓΕΛΑ ΚΑΙ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΤ ΑΓΥΡΩ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΠΟΥ ΛΑΤΡΕΥΟΥΝ!

Επισης ευχαριστω ολες τις μαμαδες υποψηφιες και λεχωνες για τις ομορφες ευχες τους!!!και ανταποδιδω να ρθουν γερα και με ενα πονο στην αγγαλια τα διαμαντακια τους!

Ζουζουνιτσα σε ευχαριστω και γαι το μηνυμα με συγκινησε,εκεινη τη στιγμη ημουν στον καρδιοτοκογραφο,οπου ολα ηταν καλά και κορακλα μου γερη και ευτυχισμενη μεσα στην βιλαρα της,να χεις οτι ποθεις!

Αναστασουλα ομπορφη μελαχροινη θεα,σε ευχαριστω και σου ευχομαι να σου ζησει ο γαμπρος!!

Αννουλα,Ευακι, Νταλιακι οτι καλυτερο μεσα απο την καρδια μου!

αρι μαρι αθλητομανα,θα τα καταφερεις εσυ να τον κατεβασεις τον πριγκηπα!

Κοριτσακια τι μερα και η σημερινη γιοματη ευχες και χαμογελα!!Ετσι να μαστε ολες μας!!:P :laugh: ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΟΥΛΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΠΟΛΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΣΟΥ!!!!!!ΑΝΤΕ ΣΕ ΛΙΓΟ ΘΑ ΤΟ ΚΡΑΤΗΣΕΙΣ ΚΙ ΕΣΥ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ!!!!!ΜΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΔΥΟ ΣΑΣ!!!!!!

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΔΕ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΑ ΔΙΚΑ ΜΑΣ ΓΕΝΕΘΛΙΑΚΙΑ ΝΑ ΣΤΕΛΝΟΥΜΕ ΜΗΝΥΜΑΤΑΚΙΑ Η ΜΙΑ ΣΤΗΝ ΑΛΛΗ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΜΠΡΟΣ;;;ΕΜΕΝΑ ΗΤΑΝ 30 ΜΑΙΟΥ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

×
×
  • Προσθήκη...