Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αυγουστιατικες μελλουσες μαμαδες!!..κ οχι μονο!


Recommended Posts

ELDO μου με το καλο γλυκια μου!

Εννοειτε πως.. ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΤΕΛΕΙΑ..!!

Θα περιμενουμε νεα σου απο βδομαδα..!!

Ενα σπιτι γεματο αντρες? :woohoo:

Παναγια μου τι εχει να γινει........!!!!!! :woohoo:

Τι ευτυχισμενη γυναικα.. μαμα.. συζυγος!!!:) :) :)

Καλη λευτερια! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 3.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

eldo με το καλο κοριτσι μου να κρατας αυριο το μωρακι σου αγκαλιτσα, ολα καλα να πανε αντε αλλο ενα μωρο αυγουστιατικο πηρε σειρα!! Καλα κοριτσια χτες το βραδυ υπεφερα ειναι δευτερη φορα που με πιανει αυτο το πραγμα αφου σκεφτομαι σοβαρα μηπως εχω καμια πετρα στα νεφρα, αρχισα να ποναω δεξια χαμηλα στο εντερο μετα απλωνοταν ο πονος ολο δεξια και πισω και μετα το αποκορυφωμα με επιανε χαμηλα παντου πηγαινε μεση και σκληραινε και η κοιλια κουνιοταν και η μικρη αυτο κρατησε για μια ωρα ανα 4 λεπτα, μετα ηρεμησα ποναγα ελαφρως δεξια αλλα οχι αυτο το πραγμα, τωρα τι να πω με πιεζε η μικρη; με επιασε ενας ελαφρυς κολικος και με τις συσπασεις χειροτερεψε η οι συσπασεις φταιγαν για ολο αυτο δεν μπορω να καταλαβω ρε γαμωτο

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσαρες μου ομορφες τι κανετε?Ελντακι με το καλό ολα να πανε κατ ευχήν και να αγγλιάσεις γρηγορα το αστεράκι σου σφιχτα!!!

Αναστασούκο μου μια πάο τα ίδια εχθές ..υπεφερα...τοσο χαλια δεν θυμαμαι να εχω ξαναιασθανθει...ζεστη ..να μη με χωραει οτόπος να κατουριέμαι να ιδρώνω να διψάω να ποναει μςση να καινε τα ποδια να με τραβαει η κοιλια μου να με βαραει η μπουνμπου να φυσαω να ξεφυσάω...να θελουν να κλεισουν ττα ερμα τα ματαια μου και να μην τα αφηνω...εδεησε ο Θεός και ξημερωσε και σηκωθηκα...αλλα δεν ξερω ποσες ωρες εχω κοιμηθει στο συνολο του.

Αχ Γιουνικακι πραγματι γερα να ναι αλλα ετσι ευχομαι να ειναι σωστα τα φυλλα προβλεψης και να μην εχω καμια εκπληξη με τσουτσου:P φανταζεσαι????Τσαμπα τα ρουχα τα ολα της..πωπωπω...Εννοειται τοι πανω από ολα γερό αλλα να μην ειανι κοριτσι τοσο καιρο που εχω βαλει στο μυαλό μου συνηθησα...:blush:

Ζουζουνιτσα τι κανεις σημερον????

φιλαι σε ολεςςςςςςςςςςςςςςςςςς

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΛΝΤΟ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΥΠΟΔΕΧΘΕΙΣ ΤΟ ΝΙΝΑΚΙ ΣΟΥ !!ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΣΟΥΠΕΡ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ!!!!!!

ΓΙΟΥΝΙΚΑΚΙ ΜΟΥ ΣΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΚΑΙ ΣΕ ΦΙΛΩ!!!ΦΟΥΛΙΝΕΕΕΕΕΕΕΛ;;;ΖΕΣΤΑΙΝΟΜΑΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΑ!!ΤΟ ΧΩ ΠΑΡΕΙ ΑΓΚΑΛΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΟΚ!!!!

ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ ΒΡΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΜ ΜΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ!!!ΤΙ ΑΛΛΟ ΚΑΝΕΤΕ;;;;);)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

eldo με το καλο να ερθει το μωρακι σου!!!!:woohoo: ολα θα πανε καλα κοριτσι μου μην ανχωνεσαι.και εγω γενναω στην γενικη κλινικη,αυριο επιτελους μπαινω στον μηνα μου και περιμενω!!!!γιουπιιιιιιι!!!!!!ανυπωμωνω να παρω αγκαλια το κοριτσακι μου:kiss: :kiss: με το καλο οσες περιμενουμε και κουραγιο με την ζεστη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑΑΑΑΑΑΑ ΖΟΥΖΟΥΝΙΤΣΕΣ ΜΟΥ.ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ?ΟΛΕΣ ΠΑΡΟΥΣΕΣ?ΕΓΩ ΑΚΟΜΗ ΕΔΩ ΚΟΛΛΗΜΕΝΗ.ΑΥΡΙΟ ΚΑΤΑ ΤΙΣ 12 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΑΚΙ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΛΕΤΕ ΝΑ ΜΕ ΚΡΑΤΗΣΟΥΝ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ?ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΤΡΕΛΑΘΕΙ ΣΤΑ ΠΟΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΣΤΗ ΜΕΣΗ ΚΑΙ ΠΙΟ ΨΗΛΑ ΣΤΗ ΚΟΙΛΙΑ.ΕΠΙΣΗΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΑ ΥΓΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΔΑ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΣΑΝ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΕΞΗΓΗΣΩ ΠΙΟ ΠΑΧΥΡΕΥΣΤΑ ΥΓΡΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΒΛΕΝΝΑ ΝΑ ΤΟ ΠΩ ΔΕ ΞΕΡΩ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΣΙΓΟΥΡΟ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΚΟΒΕΙ ΒΟΛΤΕΣ.ELDO ME TO KALO KAI ME ENA PONO.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

εγώ στο ιασώ στον καρδιοτακογράφο είχα πάει την Κυριακή να με δει ο γιατρός αλλά δεν είδε ακόμα πονάκια και με άφησε να φύγω. θα ξαναπάω την άλλη Δευτέρα πάλι και ο Θεός βοηθός. να μας πεις νέα KIDER ε???

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Χαιρετώ τις Αυγουστομανούλες!

Τί κάνετε κοριτσάκια μου; Πάνω κάτω τα ίδια όλες, βλέπω... Πονάκια, αυπνιες,ζέστη..

Κ εγώ δε πάω πίσω!Εχω πόνους περιόδου στη μέση πολύ πιο ισχυρούς απ' ότι συνήθως που όμως δεν είναι περιοδικοι! Κρατούν όμως πολύ ώρα! Σημερα πίστευα ότι θα γεννήσω!!!:blink:

Η αλήθεια είναι ότι κουράστηκα σήμερα αλλά έπρεπε να πάω για ψώνια! Σε καινούργιο σπίτι μπαίνω κ όσο να ναι κάποια πράγματα δεν μπορούν να τα κάνουν οι αλλοι! Τουλάχιστον να μπω στο μήνα μου! Λίγες μερούλες έμειναν!!!

Τόμα και Αναστασία μου τί τέλειες, ζουζουνιάρικες κοιλίτσες που έχετε;!

Φτου φτου!! Θα κάνω μια προσπάθεια να βάλω και τη δική μου κοιλούμπα!!:)

Ελντο μου με το καλό γλυκειά μου! Μέ έναν πόνο σού εύχομαι! Ολα θα πάνε τέλεια μην σνησυχείς καθόλου!

Φιλάκια πολλά σε όλες και κουράγιο! Τα μωράκια μας έρχονται!!!!!:woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημερα Αυγουστομανουλες!!

Ελενακι μου με το καλο και το δευτερο αντρακι σου. Ευχομαι να εχετε τελειωσει μεχρι τωρα και να τον εχεις αγκαλια! :)

kider μου περιμενουμε νεα απο τον καρδιοτοκογραφο.

Ευακι τελεια κοιλιτσα στειλε της ενα φιλακι :kiss: οσο για τα πονακια περιοδου τα εχω και εγω επι καθημερινης βασης. Για να δουμε ποσο θα αντεξουμε... :)

Χτες μου εφερε η πεθερα μου την κουρτινα για το δωματιο του μωρο γαλαζιο-λαχανι τελεια χρωματα. Το Σαββατο θα βαλω τον αντρουλη μου να την κρεμασει διοτι εγω δεν μπορω να κανω την τσιτα!!!

Επισης ειπαμε οτι πρεπει να ριξει και ενα καθαρισμα σε αυλη και βεραντες - εχω να κανω τον επιτσατη :cheer: !!

Και εγω κοριτσια εχω παρει νυχτικια μεχρι το γονατο για την μερα της γεννας και ελπιζω να με βολεψει... :blush:

Foulinaki,unique, zouzounitsa, Anastasia, myl, marianda, ΛΕΝΑΚΙ και οσες ξεχασα φιλια πολλα!! :kiss::kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μανούλεςςςςςςςςςςςςςς ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!:) Σήμερα εχει πολυ γοητευτικη συννεφια και με κανει πολυ χαρούμενη αυτο..εχθλες το βράδυ αν δεν ειχα βαλει κλιματιστικό δεν τη παλευα με τίποτα..ηταν αθλία..με κλιματι στικο τα καταφερα ομως και κοιμηθηκα...να φανταστειτε σηκώθηκα μόνο 4 φορές!!!:laugh:

Λοιπόν πηγαμε και γιατρό εχθές και ολα είναι τέλεια εκτός από τη θεση της...ανωμαλη και πολυ ψηλα..εξου και ανικανοτητα χωνευσης και οι ανγούλες που με τυρρανανε..τα πλευρα μου δε από την αριστερη πλευρα,σχεδόν σακατεμενα,αλλα αυτη χαιρει ακρας υγιάς και τρισευτηχισμένη στην τριόροφη μεζονέτα της δεν προκειται να βγει αν δεν τον φαει όλο το μηνα της.Φυσικα εκτός απροοπτου...ολα μου ειπε ειναι τελεια και ειναι πολυ ωριμη και τωρα να εβγαινε..σουπερ..

Εμενα μου φτανει που ειναι καλα ε τι εμεινε 2,1/2 βδομαδες περίπου...ισα ισα που προλαβαινω κιολας μπας ακι κανω και το δωματιακι της...τι να κανουμε ρε γαμωτο ο κακομοιρης ο ανδρούλης μου εχει 2 deadline παραδόσεις στη δουλεια του και εχει βαρέσει ήδη κοκκινο..:(

Πολλα ειπα γιατην αφεντια μου...

ΚΙΝΤΕΡΑΚΙ ,τίποτα δεν εμεινε...υπομονη και θα δεις από τη μια στιγμη στην αλλη θα βρισκεσαι στην αιθουσα τοκετου και θα ακούε το γλυκό της κλαμματακι!!!:lol: ΣΕ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ!

eva_25 ΣΕ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΚΟΡΙΤΣΑΡΑΑΑΑΑΑΑ προσεχε και μην κουραζεσαι οπως και συ ειπες να μπεις και στο μηνα σου..λιγα λιγα καθε μερα...μπορει να νιώθεις δυνατη αλλα ο οργανισμός σου υπερλειτουργει και για τους δυό σας...υπόσχεση ναιιιι?????Α! πλυ ομορφη κοιλιά!

Τομα αχ αυτες οι αυλες και τα μπαλκονια και το καθαρισαμ τη μια το κανεις την αλλη...θκατα!:angry: , παντως και εγω κατι αναλογοΕπιστατης και αυστηρος μαλίστα...:huh:

Ζουζουνιτσα σημερα ομως καλα ειανι ε?δροσουλα (φτου-φτου)!!!

αναστασούκοοοοοοοοοο που εισαι κουκλαρονεαρομανούλα!!!????:kiss:

Καλε το μαριμαρακι που χαθηκε?????νεα της????

φιλακια σε Αννουλα,Γιουνικακι,Ελενα 333, Λενακι,Μαντω,Μαριαντακι...και σε οσες λογω ελιψης μνημης ξεχναω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!ΤΙ ΜΟΥ ΚΑΝΕΤΕ ΖΟΥΖΟΥΝΕΣ ΜΟΥ;;;ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΠΙΤΑΚΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΟ ΚΛΙΜΑΤΙΣΤΙΚΟ ΚΑΘΟΤΙ ΦΟΥΛΙΝΑΚΙ ΜΟΥ ΠΑΛΙ ΖΕΣΤΗ ΕΒΓΑΛΕ ΓΑΜΩΤΙ ΜΟΥ!!!!!!!!ΤΟ ΠΡΩΙ ΗΤΑΝ ΩΡΑΙΑ ΤΟ ΦΧΑΡΙΣΤΗΘΗΚΑ!!!!!!

ΤΟΜΑΚΟ ΜΟΥ ΜΑΚΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ!!!!!

ΑΝΑΣΤΑΣΑΚΟ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ;;;;;;

ΑΑΑΑΑ!!ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΠΑΩ ΓΙΑ ΝΑ ΔΩ ΤΗΝ ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΛΠΙΚΠΟ ΥΠΕΡΗΧΟ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ, ΘΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕΙ ...ΧΕΡΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΣ!!!!ΦΟΒΑΜΑΙ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΑΝΤΕΞΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ!!!!!ΑΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΠΟΣΑ ΚΙΛΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗΝ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ, ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΗ Η ΚΕΦΑΛΟΥΓΚΑ ΤΗΣ ΚΑΤΩ!!!ΠΑΝΤΩΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΡΑΦΡΩ ΤΡΩΩ ΚΑΤΙ ΚΛΩΤΣΙΕΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ... ΒΥΖΑ, ΑΛΛΟ ΠΡΑΜΑ!!!!ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΦΑΣΗ ΕΠΙΑΣΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΔΑΡΑΚΙ ΤΗΣ!!!!!ΤΡΕΛΛΑ ΕΙΝΑΙ !!!!!ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΟΛΕΣ ΜΑ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΕΧΕΤΕ!!ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΠΑΩ ΝΑ ΜΑΓΕΙΡΕΨΩ ΚΙΟΦΤΕΔΕΣ ΜΕ ΣΑΛΤΣΟΥΛΑ ΚΑΙ ΡΥΖΑΚΙ!!!ΓΙΑΜΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!:kiss::cheer:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπερααααα σας!!!

Ηρθαμε!!!!Μας ψαξατε??? :)

Καναμε δουλιτσες σημερα!!!Τωρα φαγαμε και απλωσαμε την αριδα μας στον καναπε!!!

Λινακι ουτε εμενα θα βγει συντομα(μαλλον!!!)!!!

Ειναι μεν καλη η θεση της και οχι κ τοσο ψηλα αλλα τραχηλος θεοκλειστος!!

Αυτο το "χερι" :blush: Ουφ!! Αυτη τη φορα με ενοχλησε τρομερα!!!

Επισης μου τη βγαζει 2720! Μαλλον πηρε λαθος μετρηση την προηγουμενη φορα!

Οποτε...Δεν ειμαστε χοντρουλες!!!Ειμαστε απολυτα φυσιολογικες!!!!

Οχι κ οι δυο μας...Εκεινη μονο!!!!Εγω ειμαι στα 15 εξτρα αρα....Φαλαινιτσα!χεχεχεχε

Κοριτσια ευτυχως το κοριτσακι μου δειχνει να καλοπερναει!Ντοπλερ τελειο-ο λωρος δε μας ενοχλει!!!!Χασμουριοταν και ηταν κουκλα!!!!! :)

Ευα εχεις πολυ ωραια κοιλιτσα!!!!!!Δεν πηρες κ πολλα κιλα εεεε???

Τομα τελειωνει το δωματιακι???Τι χαρα κι αυτη!!!

Λινακι μου η Μαρι μας ετοιμαζεται πυρετωδως και εκτος απ'αυτο...Δε βαζει κ*λ* κατω!!!!!Βολτες,καφεδες,ψωνια,θαλασσιτσα,ξανα-θαλασσιτσα!!!!!Ειχε κ το πσ κατι αν δεν κανω λαθος!!!!!! Σιγουρα μας σκεφτεται ολες!!!Το γλυκοκοριτσο!!!!

Εβινακι καλη ορεξηηηηη!!Και μη φοβασαι το χερακι...Μια συνηθεια ειναι!χαχαχαχαχαχαχα:P :P

Κοριτσια εγω δεν εχω πονακια περιοδου....Και εχω κοψει κ τα πρεπαρ κ το μαγνησιο.....Μαλλον αργουμε ακομη!Βλεπουμε!!!!!Παντως στον υπνο μου εχω γεννησει,ξαναγεννησει,θηλασει,αλλαξει,μπανιαρισει...Ολα τα εχω κανει!!!!Ονειρο-εξασκηση!!!!!!!!Θα ειμαι εμπειρη μανουλα! :P :silly: :silly: :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ανασιουλα μου καλη κατα αρχην από οσο θυμαμαι και ψηλια εισαι και πολύ αδυνατη ξεκηνησες και επιπλέον 15 κιλά δεν κανουν μια φαλαινιτσα πίστεψε με...:lol: εχω δει φαλινιτσες ...ε και τι να κανουμε δηλαδη παιδια κουβαλαμε ορέξεις εχουμε φαγητο απολαμβάνουμε (μας εμεινε και καμιά άλλη απόλαυση εδω που τα λέμε???;ε??????????μας εμεινε ΑΝΤΕ ΜΗΝ ΒΑΛΩ ΤΙΣ ΦΩΝΕΣ) ... άρα ..., απλά εμένα πιστευω με εχι σωσει που δεν τρωω μετα τις 7-8 τίποτα εκτός από κανα φρουτακι (και στα μεγαλα κεφια κανα παγωτακι) και αυτό γιατι ετσι και φαω μετά η θα το κάνω εμετο,:blink: ή θα κοιμηθώ στις 6 το πρωι μετα από ατελειωτες σουλατσες και περα δωθε..ετσι ακομη ειμαι στα 10 κιλα ενω ειχα ξεκηνησει με αγριες διαθεσεις και η γιατρός μου περιμενε οτι την 20αρα την ειχα στο τσεπακι μου,ε τωρα πια δε το πιστευει...λες σε 15 μερες να παρω +10 :ohmy: ???

Ωστε ετσι το μαριμαρακι????τι καλα αυτο το κοριτσι ..το χαιρομαι!!!και το ζηλευω αφου παει και γαι μπανακια...:( ακι γω σελω...........αλλα με τον ανδρα μου να δουλευει...σνιφ...μουχου κανω μπανια στον ιδρωτα...

Χεχε ακου τα χεις κανει ολα στον υπνο σου ε?δεν μας ειπες ομως Αναστασούκο...πόνεσε η γεννα???

Εγώ παλι τιποτα κοριτσούδια ο ανδρας μου ομως...βλεπει συνεχεια...προχθές της εκανε μαθηματικα...:P πολ/μο και διαιαρεση...καλα φυτοκλα θα το κάνει το κοριτσακι μας...εγω εχω αλλες βλεψεις για τη θεα μου...ΠΑΣΑΡΕΛΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΔΦΙΣΕΙΣ ΣΥΝΕΝΤΥΞΕΙΣ....!!ακου μαθηματικά????:S

Ζοζουνιτσα κανε τρελλα ντουζακια!!!φοβερη λύση σε λεωωωωωωωωωωωωωωωωωω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ κοριτσάκια!

Τόμα της το στειλα το φιλάκι :) ! Στείλε κ εσυ ένα τώρα στο μπεμπουλίνο σου! :kiss:

Φουλινάκι μου δε νιώθω καθόλου δυνατή, η αλήθεια είναι. Ισα ίσα που κουράζομαι πολύ εύκολα! Θα προσέχω όμως και θα τα κάνω σιγά σιγά! Υπόσχεση! :)

Πολύ χάρηκα που είναι όλα τέλεια με τη μπεμπούλα σου! Καλύτερα να φάς το μηνα σου! Οσο πιο πολύ κάθονται μέσα τόσο πιο έτοιμα και ώριμα είναι για τον "κόσμο" μας!

Αναστασάκο μου μέχρι πριν μια βδομάδα που πηγα στο γιατρό είχα πάρει 9 κιλά! Και συνεχίζω..... :laugh:

Χασμουριόταν η μπεμπούλα σου ;; Χι!χι! Τί γλυκο! Εγώ εκτός από το Β' Επιπέδου που είδα πεταχτά τη φατσούλα της δεν έχω ξαναδει το μουτράκι της!! :(

Βρε κορίτσια να σας κάνω μία ερώτηση; Κάνατε όλες ντόπλερ; Εμένα ο γιατρός μου είπε ότι δεν είναι απαραίτητο να κάνω. Μόνο αν κάπνιζα ή αν δεν έπαιρνε κανονικά βάρος το παιδι κλπ κλπ θα ήταν αναγκαίο! Ομως ακούω ότι όλες κάνουν κ επειδή αυτός είναι διακοπές τώρα και θα με δει σε καμια 15αρια μέρες (εκτός απροόπτου φυσικά που θα τον φερω πισω αρων αρων) λέω να πάω να κάνω κάπου αλλού!

Εχετε να μου προτείνετε κάπου συγκεκριμένα;

Επίσης, έχετε ακούσει για το βιοφυσικό προφίλ; Είναι η ίδια εξέταση ή όχι;

Περιμένω απαντήσεις σας κούκλες!

Φιλάκια πολλά σε όοοοολες σας!! :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Geia σας κ παλιιιι!!!!!

3 ωρες υπνου-τι εχω παθει????Σαν τουβλο επεσα!!!!

Λινα μου οχι...Δεν πονεσα...Ειχα καλες γεννες!!!!!!! :P χαχαχαχαχαχαχαχαχα

Κ εσυ μετην τρελλα σου εεε???Φλας κ καμερες σκεφτεσαι????!!!!!!Εγω ακομα ζω τις μικρες ηλικιες...Πανουλα και τσιτσιδο κορμακι-χωρους κ κουνηματα....Σκεφτομαι να τραβαει τα μουστακια του σκυλου μας κ αυτος να υποφερει αλλα να την ανεχεται και τετοια!!!χεχεχεχε

Ευα την κρυβει τη φατσουλα της>???

Ντοπλερ μου κανει καθε φορα(αφου διαθετει) νομιζω πως επιεδη εχει το λωρο τυλιγμενο οποτε να ειναι κ σιγουρη!

Φυσιομετρικο προφιλ δε με εβαλε να κανω -ειπε δε χρειαζεται-οποτε δεν ξερω κ τι ακριβως ειναι.... :huh:

Λεω να μην αγχωθεις να πας να κανεις...Αφου μεγαλωνει μια χαρα η μπεμπουλα σου...Δε χρειαζεται νομιζω!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΖΟΥΖΟΥΝΟΜΑΝΟΥΛΙΤΣΕΣ.ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ?ΕΓΩ ΟΧΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΑΠΟ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΗΣ ΑΠΟΨΕΩΣ.ΓΙΑΤΙ ΣΩΜΑΤΙΚΑ ΥΓΙΕΣΤΑΤΗ ΚΙ ΕΓΩ ΚΑΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΑ.ΑΝ ΕΞΑΙΡΕΣΟΥΜΕ ΜΙΑ ΚΑΟΥΡΑ ΠΟΥ ΜΟΥ ΧΕΙ ΣΠΑΣΕΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ.ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΙΑΣΩ ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΑΚΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ.ΟΛΑ ΜΙΑ ΧΑΡΑ Η ΜΠΕΜΠΑ ΚΟΒΕΙ ΒΟΛΤΕΣ ΟΥΤΕ ΣΥΣΠΑΣΕΙΣ ΟΥΤΕ ΠΟΝΟΥΣ ΕΠΙΑΣΕ ΤΟ ΜΗΧΑΝΗΜΑ.ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΔΕ ΓΕΝΝΑΜΕ.ΤΟ ΣΑΒΑΤΟ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΤΟ ΠΡΩΙ ΘΑΜΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΚΑΙ ΑΝ ΣΥΝΕΧΙΣΕΙ ΕΤΣΙ ΤΗ ΤΡΙΤΗ ΜΠΑΙΝΩ ΓΙΑ ΤΕΧΝΗΤΟΥΣ 7 ΤΟ ΠΡΩΙ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΜΕ ΕΧΕΙ ΧΑΛΑΣΕΙ ΤΡΟΜΕΡΑ.ΠΙΣΤΕΥΑ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΩ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΚΑΤΑΒΟΛΕΥΤΕΙ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ.ΜΕ ΕΧΕΙ ΠΑΡΕΙ ΑΠΟ ΚΑΤΩ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ.ΑΛΛΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΟΤΙ ΓΕΝΝΑΩ.ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ.ΑΥΤΑ ΤΑ ΝΕΑ ΜΟΥ ΜΗ ΣΑΣ ΖΑΛΙΖΩ.ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

KIDER μου μην αγχώνεσαι βρε κοριτσάκι, γιατί έχεις χαλαστεί? λίγες μέρες απόμειναν και θα έχεις την μπεμπούκα σου αγκαλίτσα, κάνε υπομονή ακόμα λίγες μερούλες. και γω θα ξαναπάω την Δευτέρα ιασώ να με ξαναδεί. άντε να δούμε τι θα δούμε ε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ.ΕΧΕΙ ΔΡΟΣΟΥΛΑ ΣΗΜΕΡΑ ΩΡΑΙΑ.

ΛΕΝΑΚΙ ΜΟΥ ΧΑΛΑΣΤΗΚΑ ΓΙΑΤΙ Μ ΕΧΕΙ ΠΙΑΣΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΣΗΜΑΔΙΑ ΟΤΙ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΧΩΡΙΣ ΤΕΧΝΗΤΟΥΣ ΕΝΝΟΩ ΚΑΤΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΔΕ ΤΟ ΗΘΕΛΑ.ΕΚΤΟΣ ΠΙΑ ΚΙ ΑΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ Η ΜΠΕΜΠΟΥΚΑ ΜΟΥ ΤΗ ΧΑΡΗ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΤΗΝ ΕΞΟΔΟ ΜΟΝΑΧΟΥΛΑ ΤΗΣ.ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ ΜΕΧΡΙ ΤΗ ΚΥΡΙΑΚΗ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΙΝΤΕΡΑΚΟ ΜΟΥ ΔΕ ΘΕΛΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΕΣ!!!!ΑΝΤΕ ΘΑ ΣΕ ΜΑΛΩΣΩ!!!!ΚΙ ΕΓΩ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΠΑΩ ΝΑ ΔΟΜΕ ΤΟ ΓΙΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΜΙΚΡΗ ΜΟΥ!!!!!ΚΑΝΕ ΥΠΟΜΟΝΗ ΞΕΡΩ ΤΑ ΧΕΙΣ ΠΑΙΞΕΙ ΟΠΩς ΚΙ ΕΓΩ ΑΛΛΩΣΤΕ ΑΛΛΑ ΤΙ ΕΜΕΙΝΕ;;;ΤΙΠΟΤΑ!!!ΠΑΡΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΚΑΡΜΑΚΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΦΙΛΑΚΙ!!!!!:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

γεια σας κοριτσια τι κανετε; βρε κιντερακι τι στεναχωριεσαι ενταξει θα σε παει με πονους παλι φυσιολογικα θα γεννησεις μην χαλιεσαι για χαζομαριτσες τωρα, εγω χτες εβαλα τον αντρα μου κατω για σεξ για να βοηθησω να μαλακωσει ο τραχηλος μου κανονικα ειναι να παω την δευτερα στην γιατρο αλλα θα παω σημερα να δει και τα αμνιακα να εχω και το κεφαλι μου ησυχο να δω και ολας αν μπορει να μου πιασει τραχηλο να ξερω θα γεννησω φυσιολογικα η οχι, παντως το σεξ ξυνο μου βγηκε ειχα κατι πονους μετα ολο το βραδυ πεθανα το ιδιο μου ειχε συμβει και την αλλη φορα που το ειχαμε κανει, τι σας λεω τωρα ε; παντως δεν ξερω εχω μια υπονοια οτι θα γεννησω πιο νωρις απο τις 15 τωρα θα δειξει τι να πω μπορει και να ειμαι τρελλη και να ειναι ιδεα μου, θα σας γραψω νεωτερα το βραδακι, αντε να δουμε :blush:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΖΟΥΖΟΥΝΙΤΣΑ ΜΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΡΜΑΚΙ.ΠΑΡΕ ΚΙ ΕΣΥ ΕΝΑ.ΟΤΙ ΤΑ ΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΛΗΘΕΙΑ ΑΛΛΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΙ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ.

>

>ΜΑΡΙΑΝΤΑ ΜΟΥ ΚΙ ΕΓΩ ΘΑ ΞΑΝΑΠΑΩ ΤΟ ΣΑΒΑΤΟ ΓΙΑ ΚΑΡΔΙΟΤΟΚΟΓΡΑΦΟ ΚΑΙ ΘΑ ΜΟΥ ΒΑΛΕΙ ΚΑΙ ΧΕΡΙ.ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟ ΣΕΞ ΚΙ ΕΓΩ ΟΣΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΚΑΝΑ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΦΗΣΕ ΜΕΤΑ ΠΟΝΟΥΣΑ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΛΕΩ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΤΩ ΤΟ ΚΑΛΟ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΔΕ ΘΕΛΩ ΜΠΟΡΩ ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΜΠΑΣ ΚΑΙ ΕΡΘΕΙ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΑ.ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ κοριτσαερς μου τι ωραία δροσιά από χθές..ούτε παραγγελία για τις φουσκωτούλες του Αυγούστου..σημερα θα ειμαι και με τον αντρούλη μου ειμαι πολύ χαρούμενη πηγα και με μια φίλη για καφέ και εχω και φαγητο από εχθές και γενικα ωραια μερα σημερα.

κιντερακι μου δες το αλλιώς πες ''οτι πωπω μωρε σε 3 μερες θα μου σπάσουν τα νερα και πρεπει να ειμαι ετοιμη ευτυχως εχω χρόνο...να ετοιμασω τα παντα να ειμαι και όμορφη στη γεννα να κανω και τις αποτριχωσεις μου και τα μποτε μου και το μαλλιενα πιστολακι ,νυχια μανικιούρ πεντικιούρ..ευγε ευγε κορη μου που μου δινεις χρόνο''και ετσι θα περασουν οι μερες εχωντας πιστεψει οτι σε 3 μερες εσενα θα σου σπασουν τα νερα...ε!και αν δεν εχει γινει και ερθει εκεινη η μερα θα σκεφτεσαι μονο οτι το παιδι σου θα ερθει στον κοσμο..τωρα αν το βοηθησεςι και συ λιγακι τι πειραζει..για αυτο ειανι οι μανες παντα...για να βοηθανε τα παιδια τους...και η επιστημη στο πλευρο μας για να πανε και ολα καλα!!!:laugh: ...!!!Μην νομιζεις οτι και γω θα ειμαι τοσο ψυχραιμη αλλα θα εχω εσας να μου λετε το πως εχουν τα πραγματα και να παιρνω και γω ξανα τα πάνω μου...ΑΝΤΕ ΚΑΛΗ ΚΟΥΡΑ!!!:P

φιλακια σε ολες τις κοιλαρομπουλιτσες...:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κιντεράκι μη στεναχωριέσαι! Ολα καλά θα πάνε! Είτε με πρόκληση είτε χωρίς το μπεμπάκι σου θα είναι πολύ πολύ σύντομα στην αγκαλιά σου! Αυτό να σκέφτεσαι!!

Χθες πήρα το γιατρό μου 11 και το βραδυ γιατί είχα πετρώματα και μου είπε να αυξήσω τη δόση yutopar γιατί λέει ότι αν είναι πολλά τα πετρώματα είναι ένδειξη τοκετου!!! Μου είπε ότι είναι πολύ νωρίς να γεννήσω ακόμα γιατί το μωρο είναι μικρό και δε θα χουν ωριμάσει τα πνευμόνια του!

Εν τω μεταξύ σήμερα μια΄γνωστή μου που με είδε μου είπε ότι πρήστηκα στο προσωπο και ότι αυτό σημαίνει ότι θα γεννήσω σύντομα! Εχω πανικοβληθεί!!

Πονάω και από κάτω.... Μου είπαν ότι και η κοιλιά μου κατέβηκε....

Βρε κορίτσια τί γίνεται;;; Γεννάω;;; :ohmy:

Πάντως καλού κακού ετοίμασα χθες τη βαλίτσα για το μαιευτήριο και σιδέρωσα όλα τα ρούχα της μπεμπούλας μου! (Καθιστή σιδέρωνα... πολύ πλάκα)!

Ομως δε θέλω να γεννησω ακόμα! Φοβάμαι για το μπεμπάκι μου!! Δεν είναι αρκετά ώριμο για να βγει!! Ουφ! Σας ζάλισα σορυ αλλά είμαι τρομοκρατημενη!

Φιλάκια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΦΟΥΛΙΝΑΚΙ ΠΟΛΥ ΜΕ ΕΚΑΝΕΣ ΚΑΙ ΓΕΛΑΣΑ ΟΝΤΩΣ ΜΟΥ ΔΙΝΕΙ ΧΡΟΝΟ Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΜΟΥ ΝΑ ΚΑΛΛΩΠΙΣΤΩ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΡΩ ΛΙΓΟ ΑΚΟΜΗ ΤΙΣ ΒΟΛΤΙΤΣΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΕΞ ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΟ ΕΠΕΤΡΕΨΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.

>ΕΥΑΚΙ ΤΟ ΠΑΛΕΥΩ Η ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΧΑΡΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΟΤΙ ΣΕ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΘΑ ΤΗ ΕΧΩ ΑΓΚΑΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΘΑ ΤΗ ΣΚΑΣΩ ΣΤΑ ΦΙΛΙΑ.ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΕΤΡΩΜΑΤΑΚΙΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΚΑΝΕΙΣ ΝΑ ΚΑΘΕΣΑΙ ΣΠΙΤΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΞΕΚΟΥΡΑΖΕΣΑΙ ΠΟΛΛΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΩΡΕΣ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΕΒΔΟΜΑΔΑΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ.

>ΕΓΩ ΤΗ ΒΑΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΕΧΩ ΣΤΟ ΠΟΡΤ ΠΑΓΚΑΖ ΤΟΥ ΑΣΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ ΜΑΣ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΚΑΚΟ.ΦΙΛΙΑ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΕΥΚΙ ΜΟΥ ΜΗΝ ΦΟΒΑΣΑΙ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΠΑΘΑΙΝΕΙ ΤΟ ΝΙΝΙ ΣΟΥ!!ΕΜΕΝΑ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΠΛΕΟΝ ΜΕΤΑ ΤΗΝ 35 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΓΕΝΝΗΘΕΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ!!!ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΠΟΛΥ ΨΥΧΡΑΙΜΟΣ ΚΑΙ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟΝ ΠΑΩ!!!!!!!ΟΠΟΤΕ ΜΗ ΦΟΒΑΣΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΕΝΝΑΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ!!!!!!!ΜΑΚΙΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΣΟΥ !!!!!ΚΙΝΤΕΡΑΚΟ ΠΑΡΕ ΚΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΜΑΚΙ!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Guest
Η συζήτηση έκλεισε, δεν μπορούν να γίνουν νέες απαντήσεις

  • Απαντήσεις

    • Α και το άλλο ρε κορίτσια το ξέχασα να το γράψω πάνω ..! Μ έχουν ζαλίσει οι γύρω γύρω συγκεκριμένα ένα στενό συγγενικό πρόσωπο να μου δίνει όλο συμβουλές για τον μικρό...και γιατί τον κουνάς και γιατί ξυπνάει μόλις τον αφήνεις κάτω?? Εμείς τότε....μπλα μπλα.... Έχει κολικούς το παιδί..δεν έχει έλεγα εγώ δεν ξέρω το μωρό μου? Γκρίνια είναι μέχρι να κοιμηθεί..είχα παιδί με κολικούς και ξέρω να τα ξεχωρίσω ?? πόλλα τέτοια να μου λεει..και τελοσπαντων μην τα πολυλογω μια δυο τρεις της την είπα τσαντιστηκε και δεν μου ξαναπέ τίποτα... Εσείς έχετε τέτοια?
    • Καλησπέρα κορίτσια!! @barbieσ ευχαριστώ κορίτσι μου και για την απορία μου με τον ΟΑΕΔ ακόμα περιμένω αν θα εγκριθεί...Κατά τ αλλα έχουμε το πρώτο μας εμβόλιο..τα δύο πρώτα εμβόλια μάλλον..! Σας διαβάζω συνέχεια όλο θέλω να γράψω και δεν προλαβαίνω ...λεω σιγά σιγά να σταματήσω το θηλασμό..δε μπορώ άλλο έχω κουραστεί Μ έχει ρίξει πολύ ψυχολογικά...έχω και το μεγάλο μου γιο και η αληθεια είναι δεν μπορώ να τα συνδυάσω και τα δύο..ήδη επειδή συνέχεια βγαίνουμε με το μικρό..να πάμε στο σχολείο σε δραστηριότητες του μεγάλου κλπ του δίνω μπουκάλι για να κάθεται ήσυχα αλλιώς δε στέκεται στη μισή ώρα έψαχνε να θηλάσει..προσπαθώ να του μάθω κ πιπίλα γιατί έχουμε θέμα με τον ύπνο έχει πολύ γκρίνια μέχρι να κοιμηθεί και η πιπίλα έχει σώσει ..μόνο τότε του δίνω ..αυτά τα νέα μας..αύριο θα σας πω και τα νέα απ' το γιατρό..
    • Εμένα τα πάει καλά με τον ύπνο, κάνει ακόμα 3 μέσα στη μέρα, αλλά είναι συντομοι. Απλά τώρα πρέπει συνέχεια να την προσέχω που πάει και τι κάνει για να μην χτυπήσει. Είναι και Ταρζάν σκαρφαλώνει παντού, ανοιγει συρτάρια, βασανίζει το σκύλο 🤣🤣 Πολύ τρέξιμο ναι, αλλά είναι όλα πολύ καλύτερα από πριν από άποψη ψυχολογίας. Εκείνο το σπίτι και η περιοχή μας δημιουργούσε πολλά θέματα. Απλά τώρα έχουμε να πληρώνουμε διπλάσιο ενοικιο 😅. Για βρεφικό δεν μπορούμε να υποστηρίξουμε ιδιωτικό, πόσο μάλλον νταντά, όταν μαθαίνω ότι ζητάνε 7€ την ώρα. Καλύτερα να μην δουλεύω δηλαδή... Οι ιδιωτικοί βρεφικοι μαθαίνω από γνωστούς ότι πάνε γύρω στα 300-400€ το μήνα. Αν βάλω και τα διόδια για τη δουλειά και τις βενζίνες, πάλι τσάμπα θα δουλεύω. Μια σκέψη είναι να αναζητήσω δουλειά κοντά στο σπίτι και ιδανικά εξ αποστάσεως. Για αυτό μια εγκυμοσύνη τώρα και όχι αργότερα ίσως με έβγαζε από αυτό το αδιέξοδο. Θα μου πείτε, θα κάνεις δευτερο γιατί δεν έχεις λύση για το πρώτο; Αν είχα την βοήθεια που μου υποσχέθηκε η μητέρα μου πριν με αφήσει ξεκρεμαστη, θα ήταν πολύ αλλιώς τα πράγματα. Το δεύτερο μωράκι το θέλουμε, για αυτό και έμεινα έγκυος μόλις 6 μήνες από τη γέννα, αλλά τώρα μέχρι να μπούμε σε σειρά είναι όντως όλα πολύ δύσκολα. Και εγώ αυτό θα πω .. Όταν είναι η ώρα του θα έρθει.. τώρα, αργότερα, όποτε είναι για να μείνει. 
    • Εγώ πάντως που το διάβασα κάπου αυτό με το τζίντζερ δεν έπιασε, μου ερχόταν χειρότερα εμετός .. με βοήθησε να τρώω μόνο ότι μπορούσα να ανεχτώ (πχ μπορούσα μπανάνα αλλά με τίποτα κοτόπουλο) κυρίως από τη μυρωδιά κ έτρωγα σχετικά αμέσως μόλις ξυπνήσω ένα κράκερ μια φρυγανιά κ με βοηθούσε .. θεωρώ ότι είναι ότι σου κάνει περισσότερο εσένα ότι μπορείς να φας .. επίσης με βοήθησε το ανθρακούχο νερό , είχα ρέψιμο κ κααααπως βοηθούσε …
    • 8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα. Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...