Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μια βοηθεια γιατι πελαγωσα παλι......


Recommended Posts

κοριτσια καλημερα τι μου κανετε? θελω την γνωμη σας ο φιλος σας ο ταλαιπωριμενος ο μπεμπουλης μου ξεκινησε κρεμουλες και φρουτοκρεμες και μαζι με αυτα πηραμε και γαλα 2ης βρεφικης ηλικιας το frisomel το θεμα πιο ειναι τωρα....η δεν του αρεσει (γιατι ειναι πιο νερουλο) η τον χορταινει και γιαυτο πινει λιγο η ειναι χορτασμενος απο την κρεμα και δεν θελει πολυ γαλα.αλλα απο την αλλη σημερα το πρωι ηπιαμε στις 7 εφτιαξα 240γρ ηταν νυστικος απο τις 10.30 το βραδυ και μου ηπιε μονο 100γρ χαζεψα μα καλα δεν πειναγε τοσες ωρες νυστικος?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

μην αγχωνεσαι γλυκεια μου.....ισως να μην του αρεσει....προσπαθησε τον εσυ και βλεπεις....λογικα επρεπε να το πιει ....δες αν συνεχιστει και αλλαξτε του γαλα...ρωτα βεβ

αια και την παιδιατρο σου......φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσακι μου στεναχωριεσαι.....μπορει να του παρει μερικες μερες για να το συνηθισει....και εμενα το κανει αυτο...εξαλλου αν πειναει θα φαει....οποτε δεν υπαρχει λογος ανησυχιας.....:kiss: :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

πηρα την παιδιατρο και μας ειπε να δουμε πως θα παει η εβδομαδα αν θα το συνηθησει γιατι αυτα τα γαλατα εχουν μια περιεργη γευση λογω οτι εχουν πολυ σιδηρο και βιταμινες και αν δεν το θελει καθολου να αλλαξουμε γαλα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ειδες δεν ειναι κατι.......και στο λεω γιατι εμεις εχουμε δοκιμασει παρα πολλα γαλατα....θα το πιει απλα θελει το χρονο του!!!!:)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Παρόλο που δεν έχω ακόμη παιδάκι, ξέρω από τη μεγάλη μου αδυναμία, την ανηψούλα μου, πως στην αρχή, ώσπου να συνηθίσει το καινούργιο της γαλατάκι, "έβγαλε λιγάκι την πίστη" στη μαμάκα της, αλλά μετά το συνήθισε. Έτσι θα γίνει και με σας λογικά ή το πολύ-πολύ, να αλλάξετε και το γαλατάκι, όπως σε συμβούλεψε και η παιδίατρος σας. Καλή συνέχεια και υπομονή!!! Δώσε χρόνο στο μπεμπούλη σου! Φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γεια σου Μπεμπουλης!Κι εμεις πιναμε το frisomel και μου εκανε τον δυσκολο στην αρχη!Η παιδιατρος μου ειχε ειπε τα ιδια με σενα και επισης επειδη τωρα δοκιμαζει καινουργιες γευσεις αρχιζουν και ψιλοβαριουνται το γαλα.Ο δικος μου οταν αρχισαμε τις κρεμες και τα φαγητα επινε μονο 150γρ. γαλα κι αυτο με το ζορι!Δωστου λιγο χρονο και βλεπεις αν δεν το θελει αλλαξε το.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

lemon ΜΟΝΟ 150? :S

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ κάνεις 240 με την απαίτηση να τα φάει όλα? :ohmy:

Ρε τη δικιά μου την άφαγη!!! Εντελώς! Εμείς με το στανιό πίνουμε 100 γρ το πρωί, στις 7.00 μετά από 11-12 ώρες ύπνου και αφαγίας!

Πόσες φορές να το αλλάξω πια αυτό το γάλα?

Ε δεν την επιμένω και ησυχάζω! :huh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

kalispera glukia mou.

kai emena ta idia ekane i dikia mou otan pigame sto 2 noumeo gala epine tis noutricia ,twra pinoume ton fltis noutricia giati tis kathotan varei 2 kai pineii mono 150 gr.to prwi kai to idio to vradi.

na min anxwnese omws mia xara einai i dikia mou twra trwme kai fagaki kai kremoula kai froutokrema na vazeis kai mes sti krema 2 mezoures gala.

alla i diki mou i sumvouli einai na dokimaseis kai xwris laktozi gala einai pio elafri kai tha to dextei amesws

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ifigeneia έγραψε:

lemon ΜΟΝΟ 150? :S

ΜΠΕΜΠΟΥΛΗΣ κάνεις 240 με την απαίτηση να τα φάει όλα? :ohmy:

Ρε τη δικιά μου την άφαγη!!! Εντελώς! Εμείς με το στανιό πίνουμε 100 γρ το πρωί, στις 7.00 μετά από 11-12 ώρες ύπνου και αφαγίας!

Πόσες φορές να το αλλάξω πια αυτό το γάλα?

Ε δεν την επιμένω και ησυχάζω! :huh:

χαχαχα μια απ τα ιδια και το δικο μου αστερι:P

απεργια στο γαλα!τα δοκιμασαμε ΟΛΑ ΟΜΩς ,καταληξαμε στο frisomel απλα γιατι πινει 100-150 (παρτυ κανω τωρα μπροστα στα 20-30 που επινε):S

ασε το αλλο ....αν δε προλαβω να τον ταισω κοιμησμενο το πρωι κι εχει ξυπνησει , χτυπαμε 0 ολοκληρα γραμμαρια:woohoo: :woohoo: (παιρνει και υφος και μου το πεταει στα μουτρα)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...