Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

έχω θέμα με τις μετακινήσεις μου μέσα στην Αθήνα .το μωρό μου είναι σχεδόν 2 μηνών ,την Κυριακή έφυγε ο άντρας μου για επαγγελματικό ταξίδι και έμεινα μόνη μου ,και δεν μπορώ να πάω όπου χρειαστεί να πάω εκτός γειτονίας μόνη μου γιατί δεν οδηγό .πχ μένω Πειραιά και θέλω να πάω στο Αιγάλεω για κάποιες δουλείες πως θα πάω ?δεν θέλω να ανεβάζω καρότσι στο λεωφορείο γιατί α)έχει πολύ κόσμο β)είναι πολύ δύσκολο μόνη μου να το ανεβάσω .μου φαίνεται βουνό .να το βάλω στο μάρσιπο η σλιγκ ?δεν θα κουραστεί μετά από κάποια ώρα ?να πάρω ταχι ?χωρίς παιδικό κάθισμα αποκλείεται .τι να κάνω για να νιώσω και εγώ ότι μπορώ να κινηθώ άνετα με το μωρό .και μην μου πείτε να πάρω άδεια οδήγησης χαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αφροδίτη μου ομοιοπαθούσα και εγώ αν και εχω δίπλωμα δεν οδηγώ...και τώρα????

Εχω χρησιμοποιήσει όλα τα μέσα με τον άγγελο αγκαλιά, στο μάρσιπο, στο καρότσι...στην αρχή δυσκολευομουν ...μετά ποιος μας πιάνει.....

Η 1η φορά που μπήκαμε μετρό ήταν 43 ημερών...στην αγκαλιά μου...καλά σκεπασμένο για όσο γίνεται προφύλαξη ...απο την πολυκοσμία...

ε μετά μπήκαμε παντού ...κυριως με καρότσι ...που οι δυσκολίες είναι αρκετές...αλλά σιγά σιγά...μια χαρά..

όσο για τα ταξί έχω μπεί σε πολλά με τον αγγελο και δυστυχώς :unsure: χωρίς καρεκλάκι ...δεν γίνεται διαφορετικά...

κάθε αρχή και δύσκολη...

σας φιλώ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

απορία !?!@$(&!#@#

Με έκανες και γέλασα αφροδιτάκο!

Οχι οπισθεν κανονικά ανεβαίνει ! τα λεωφορεία πια είναι κοντά μποροστά και μπαίνεις πολύ έυκολα......πολύ...και μάλιστα εχει και χωρο να βάλεις το καρότσι...και πραγματικά το καλύτερο του είναι του άγγελου...

κάθομαι δίπλα του και παίζουμε...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

σε σχέση με τα παλιά....που είχαν και σκαλιά!!!!!!!!!!!!!!!να είσαι σίγοθρη οτι ειναι σουπερ...

βρε απλά σηκωνεις το καρότσι στηρίζοντας το στις πισω ροδες.....το καρότσι δεν είναι γιαγιά ....να μη μπορεί να ανέβει...

φιλιά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πάντως κορίτσια, τώρα που έχω και εγω το καρότσι και αντιμετωπίζω τόσες δυσκολιες στις μετακινήσεις μας, βλέπω τι κοινωνικός ρατσισμός υπαρχει στην κοινωνία μας και πολλές φορές σκέφτομαι πως επιβιώνουν οι ανθρωποι με κινητικά προβλήματα σ'αυτήν την τόσο αφιλόξενη πόλη...

Τες πα!! Αφροδιτη και δε χαίρεσαι?!? Έχεις και λόγο να μην κάνει δουλειες!! :) :) :)

Πάντως εγω παω σε όλες τις δουλειες με τα πόδια. Είδες για να είμαι παιδί του Κέντρου?!?! ;):)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ αν και οδηγώ, χρησιμοποιώ το λεωφορείο και όχι μόνο εγώ πάρα πολλά καρότσια ανεβαίνουν, είναι πολύ απλό, όπως είπε και η Κάσση σηκώνεις τις μπροστινές ρόδες τις βάζεις στο λεωφορείο, σπρώχνεις το καρότσι και έρχονται και οι πίσω ρόδες, ανεβαίνεις και εσύ - φυσικά- και όλα ωραία.:) Ανεβαίνεις από την μεσαία πόρτα. Και το πιτσιρίκι απολαμβάνει ύπνο!!

Εδώ οι οδηγοί κατεβάζουν και το λεωφορείο και γίνεται ακόμη πιο εύκολο, άσε που όλο και κάποιος θα βρεθεί να βοηθήσει και αν έχεις πρόβλημα υποχρεούται ο οδηγός να κατέβει να σε βοηθήσει!:)

Καλές τσάρκες...:laugh: :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μπραβο Αφροδιτη μου,φαινεται οτι με την απορια σου αυτη θα λυσεις και τις δικιες μας σε αυτο το θεμα.

Και εγω το ιδιο προβλημα εχω,παω με το καροτσι οπουδηποτε εδω κοντα αλλα δεν εχω αποπειρανθει να μπω σε λεωφορειο ακομη,οσο για ταξι δεν το συζητω χωρις καθισμα.

Το θεμα ειναι οτι την αλλη βδομαδα θα πρεπει να το επιχειρησω γιατι θα πρεπει να παω καπου και αναγκαστικα θα παρω και τη μικρη μαζι μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!!ΕΧΩ ΑΚΡΙΒΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ Κ ΤΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ!:woohoo: ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΗ ΛΥΣΗ ΟΤΑΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΑΩ ΚΑΠΟΥ ΜΕ ΛΕΩΦΟΡΕΙΟ Η ΤΑΞΙ ΠΑΙΡΝΩ ΤΟ ΜΠΟΥΜΠΟΥΚΙ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΜΑΡΣΙΜΟ!! ΔΕΝ ΚΟΥΡΑΖΕΤΑΙ Η ΜΠΕΜΠΑ ΜΟΥ ΟΥΤΕ ΕΓΩ ΝΑ ΕΧΩ ΤΟ ΑΝΓΧΩΣ ΜΕ ΤΟ ΚΑΡΟΤΣΙ;) ;) :lol:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια να ρωτησω κατι ασχετο με το θεμα της Αφροδιτης για να μην ανοιγω αλλο θεμα...

Το μωρο δεν μαθαινει στα χερια με το μαρσιπο??

Φιλια!:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

και γω νομιζω οτι ταξι με μαρσιπο ειναι ο καλυτερος συνδυασμος. ας μη ξεχναμε οτι τα ταξι εχουν και ζωνες ασφαλειας.

το λεωφορειο δε το πολυσυμπαθω και λογω πολυκοσμιας και λογω αρρωστιων

το μετρο απο την αλλη μερια το βρισκω πιο προσβασιμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αν και εγω βγαινω παντα παρεα με καποιον αλλο, ποτε μονη μου με το μωρο (παντα βρισκω καποιον να μου κανει παρεα) οσο ηταν μικρουλης τον ειχα στον μαρσιπο... τωρα πια δεν χωραει και παιρνω το καροτσι... τωρα που θα ανοιξει ο καιρος θα παρω ενα δευτερο καροτσι απο αυτα τα καλοκαιρινα που ειναι πολυ ελαφρια για τις κοντινες μετακινησεις γιατι ειναι πολυ βολικα... :P

Παντως απο Πειραια για Αιγαλεω θα σου συνιστουσα να παρις ταξι... θα ταλαιπωρηθειτε τοση ωρα στο λεωφορειο...;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...