Μετάβαση σε περιεχόμενο

geia sas


frosw13

Recommended Posts

geia sas koritsia..eimai i froso k eimai kainourgia sto site..talaiporoyme k ego polla xronia apo tis polikistikes wo8ikes...den exo sta8ero kiklo giati exo megales ka8isteriseis..7 mines k 8 mines exo ka8isterisei..den ekana owriksia.tora kano tin agogi me to glukophase (den ksero an to egrapsa sosta sory)k blepo periodo. o giatros leei oti pame kala pou metraei tis kistes akoma moy eipe na kano eley8era apo edo k pera..to 8ema einai oti den ksero pos na metrao ton kiklo mou k den ksero an exo ka8isterisi(logika prepei na exo..)pantos simptomata exo:ponaei fobera to sti8os moy ponaei i koilia xamila k exo kaoures sto stomaxi..edo k 2 ebdomades ..k den ksero an exo ka8isterisi na kano test fobamai mipos to kano noris..

eixa periodo:

27-01-09

20-02-09 k tora perimena gia ton trito mina..

mporei na me boi8isei kapoios??

makari na eimai egkyos to 8elo oso eseis...makari gia oles mas..

eyxaristo poli frosw..filia:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φροσακι γεια σου,,,,ποσο σε καταλαβαινω.....εχω και εγω πολυκυστικες ωοθηκες ....βεβαια εχω ενα γιο 2 χρονων....τα γλουκοφαζ τα πηρα και εγω αλλα κοντεψα να πεσω κατω γιατι συνηθως τα παιρνεις για να ρυθμισεις το ζαχαρο και την ινσουλινη...προβληματα που δεν ειχα....τελικα αλλαξα γιατρο και μια θεραπεια εμεινα εγκυος....μου εδινε τα σερπαφαρ για ωορρηξια ,μου εκανε μια ενεση για να σπασει τα ωοθηλακια κια να γινουν σιγουρα ωαρια και μου ελεγε ποτε να γινει η επαφη.....

ειναι οντως μεγαλο προβλημα να μην εχεις σταθερο κυκλο δεν μπορεις να βρεις τις γονιμες....ευχομαι να εισαι εγκυος.....ασε λιγες μερες να περασουν επειδη δεν ξερεις τις γονιμες και κανε μια χοριακη...σου ευχομαι καλα αποτελεσματα....περιμενουμε νεα σου...φιλακια

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φροσακι κανε μια χοριακη αφου δεν ειχες καθολου περιοδο το μαρτιο....μην κανεις τεστ φαρμακειου...πηγαινε σε μικροβιολογο καλυτερα θα εισαι εκατο τοις εκατο σιγουρη...καλα αποτελεσματα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρόσω , καλησπέρα και καλώς ήρθες! Δεν είμαι γνώστης του θέματος και δεν θα ήθελα, άθελά μου, να σε μπερδέψω αλλά ήθελα να σε ρωτήσω

1.- πότε ξεκίνησες την θεραπεία?

2.- αν από τότε που την ξεκίνησες έχεις περίοδο τουλάχιστον προ εξαμήνου .

Σε ρωτάω διότι έχω διαβάσει ότι ο κύκλος της γυναίκας θεωρείται σταθερός όταν επί ένα εξάμηνο εμφανίζεται ανά τακτά χρονικά διαστήματα ακρώς καθορισμένα.

Δηλαδή αν για ένα εξάμηνο ο κύκλος σου διαρκεί 26 ημέρες ενώ τον προηγούμενο καιρό ο κύκλος σου διαρκούσε 28 , τότε ο κύκλος σου άλλαξε από 28 ημέρες σε 26 (τουλάχιστον εγώ έτσι το έχω αντιληφθεί και αν κάνω λάθος ας με διορθώσει, ευχαρίστως, κάποιος ...)

Με λίγα λόγια αναρωτιέμαι αν κάνοντας την θεραπεία έχεις ρυθμίσει τον κύκλο σου για ένα εξάμηνο? Γιατί αν ναι ( υπό την προϋπόθεση ότι εφαρμόζεται στην περιπτωσή σου αυτό που έγραψα πιο πάνω) γιατί να μην θεωρηθεί καθυστέρηση αυτό που έχεις ( ή καλύτερα αυτό που δεν έχεις)????

Εγώ στη θέση σου θα έκανα ένα τεστ και θα είχα αξιώσεις από αυτό... Καλή επιτυχία ότι και αν κάνεις!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

sas eyxaristo para poli!!

xrisa na sou po oti mexri tora stin zoi moy den exo katalabei tipota apo pote exo gonimes meres,poso einai o kiklos mou k.t.l

to 2008 apo ton ianoyario mexri k ton ioulio pou einai sinolika 7 mines eixa 5 mines ka8isterisi..ton ioulio arxisa to glykophase k apo ton ioulio mexri to proigoumeno mina eixa kanonika periodo ka8e mina..mono tora ton martio poy den adia8etisa..me to mialo moy k ta simpomata tis periodou ipologisa oti einai na mou er8oune giro stis 20 k apo tote ekana eley8era oxi ka8e mera giati kapoies meres eleipe o sizigos alla aytes tis fores ekana apo 2 tin imera..apo tote perimeno k den exo dei periodo...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΡΟΣΩ ΚΑΛΩΣ ΗΡΘΕΣ!!!!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΧΟΡΙΑΚΗ.....

ΚΑΛΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ!!!!!

ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΑΣ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΕΙΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΑ ΝΕΑ.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρόσω μου,

μακάρι να είσαι έγκυος και οι συμβουλές μου να μην σου χρειαστούνε.Παρ΄ όλα αυτά σου λέω πως και εγώ αντιμετωπίζω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα και πάιρνω την θεραπεία των glucophage και έχω δει καλύτερα αποτελέσματα. Επειδή όμως εγώ και εσύ δεν μπορούμε να υπολογίσουμε την ημέρα που γίνεται η οωρηξία σου λέω: ότι θα έρχεσαι σε επαφή με τον άντρα σου κάθε 2 ημέρες ώστε και ανάμεσα να γίνει οωρηξία εσύ δεν θα έχεις πρόβλημα και όλα θα πάνε καλά.Αυτές τις συμβουλές μου τις έχει δώδει γιατρός το σπέρμα ζει στον κόλπο της γυναίκας 48 ώρες δηλαδή 2 ημέρες.Ελπίζω όλα να σου πάνε καλά για περισσότερες πληροφορίες στείλε μου π/μ.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φροσω καλημερα κ απο μένα κ καλώς ήρθες στην παρέα μας...

Κ γω θα σου πρότεινα να πάρεις ενα τεστ ή να κάνεις μια χοριακή.Σου ευχομαι ολοψυχα καλα αποτελεσματα κ συντομα να ρθει το μωράκι σου!!!Φιλακια......

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

koritsares kalimera...molis girisa apo to iatrio piga na kano xoriaki...makari ta apotelesmata na einai 8etika!!!an den einai omos den to bazoume kato etsi???sinexizoume aka8ektes..ta apotelesmata 8a ta ma8o ayrio..k na eiste sigoyres oti 8a sas ta po katey8ian!!!sas eyxaristo oles gia tin simparastasi...k eyxome o pelargos na xtipisi tin porta se oles mas...prin dio mines eixa ka8isterisei kati meres giati den mporo na ipologiso pote ksekinaei i ka8isterisi k piga na kano xoriaki,,gemati xara,,to apotelesma????tin idia mera meta apo 2 ores adia8etisa!!!perno til na epibebeo8o k mou leei o giatros:

ee kyria ... den eiste egkios..pano sta neyra moy piga na tou po:

ela re???ti mas les??les k den to iksera , afoy adia8etisa....xaxaxxaxa ti ftaiei k aytos o kaimenos???telos spanton geres k dinates k sinexizoume k stin teliki to eyxaristiomaste k olas min kolaei to mialo mas mono ekei...an einai na er8ei as er8ei....kalimera k kali doyleia se oses douleyete k kali sinexeia stin mera mas....makia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φροσω μου καλως μας ηρθες!!!Η παρεουλα εδω και η τοση αγαπη και θετικη ενεργεια κανουν θαυματα!!!Ευχομαι ολοψυχα αυτη την φορα η καθυστερηση να ειναι απο το νινακι που κανει δουλιτσα στην κοιλιτσα!!!!!Εμενα μιας και που κανεις θεραπεια και εχεις πλεον σταθεροποιηση καπως τον κυκλο σου μου ακουγεται για κατι πολυ καλο η καθυστερηση!!!!!Μακαρι!Κανε τεστ συμφωνα με τον προηγουμενο κυκλο ειναι καλο να κανεις....χοριακη για την ακριβεια!Καλη επιτυχια!!!!!!!!!!!!!!!!!!Ελπιζω να μας πεις τα καλα νεα συντομα!!!Φιλακια να εχεις μια πολυ καλη μερα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

10 ores meinane gia na ma8o to apotelesma tis xoriakis!!!!!proseyxi8ite oles na eimai...MAKARIIIIIIIIII..............na ginotane ena klik na mename oles egkyes..ti oraia 8a itane!!kai alles pane k ta petane..eleosss re koritsia lipi8ite emas pou prospa8oume sklira..!einai krima mia tetoia apofasi..PARTE PROFILAKSEIS MHN PETATE A8OES PSIXES STA SKOUPIDIA..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Φρόσω μου σου εύχομαι ολόψυχα μια μικρή ψυχούλα να μεγαλώνει μέσα στην κοιλίτσα σου..Κι εγώ ακολούθησα θεραπεία με Glucophage, καθώς δεν είχα σταθερό κύκλο και είχα κι ένα θεματάκι με την ινσουλίνη μου και ο κύκλος μου ρυθμίστηκε εντελώς..Βέβαια εμείς δεν προσπαθήσαμε καθόλου για νινάκι...Από τη στιγμή που ξεκινήσαμε να κάνουμε ελεύθερα, δε μου ξαναήρθε περίοδος...Έμεινα αμέσως έγκυος και από μέρα σε μέρα περιμένω την μπεμπούλα μου..Ούτε εγώ ήξερα για γόνιμες ημέρες...Και σκέψου ότι από την 3η μέρα καθυστέρησης, το τεστ και η χοριακή βγήκαν θετικότατα...

Περιμένω λοιπόν αύριο να ακούσω κι από σενα τα ευχάριστα...

Φιλιά πολλά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

ΦΡΟΣΑΚΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΟ ΠΑΣΧΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΑΓΑΠΗΜΕΝΑ ΣΟΥ! ΠΡΟΣΕΥΧΟΜΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΝ! Ο ΘΕΟΥΛΗΣ ΘΑ ΣΤΟ ΚΑΝΕΙ ΤΟ ΔΩΡΑΚΙ ΤΟΥ ΑΦΟΥ ΤΟ ΘΕΛΕΙΣ ΤΟΟΟΣΟΟΟΟΟΟΟ ΠΟΛΥ! ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΑΓΩΝΙΟΥΜΕ ΜΑΖΙ ΣΟΥ!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

φρόσω μου καλημέρα και καλώς ήρθες!!!!κάνε μια χοριακή κοπέλα μου για να είσαι σίγουρη....και εύχομαι να έχεις τα καλύτερα αποτελέσματα σύντομα!!!!φιλάκια πολλά!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...