Μετάβαση σε περιεχόμενο

Η εξυπνάδα του παιδιού σε σχέση με τους γονείς!


Guest

Recommended Posts

εμ νταλια μου νομιζω οτι μολις με γνωρισες καταλαβες οτι ολα αυτα που λενε για τους δυσλεκτικους οτι ειναι πανεξυπνοι και χρησιμοποιουν μεγαυτερο μερος του εγκεφαλου τους απο τους κοινους θνητους,ισχυει!!!!!!! τι να πεις......ειναι δυσκολη η μοναξια της κορυφης!!!! χιχιχιιχαιχαιχαιαχιαχιχιιχιιχχι

παντως περα απο την πλακα,και μενα μου τη σπανε οι ανθρωποι που ειναι πολυ κομπλεξικοι και ρατσιστες!!! στην ουσια καταλαβενουν οτι οι δυσλεκτικοι ειναι εξυπνοι και τους χαλαει αυτο και γιαυτο προσπαθουν να τους μειωσουν!!!! και εμενα χαζη με θεωρουσαν!!!! αλλα αν τους εβαζες να λυσουν μια σκηση για παραδειγμα στο σχολειο δεν τους εκοβε να τη λυσουν!!!! εγω μπορει να ηθελα πιο πολυ χρονο,αλλα την ελυνα!!! και γιαυτο λυσαγανε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

mikroulaxristos έγραψε:

βανια μου καταρχιν να σου πω οτι τα ειπες πολυ καλα!!!

τι εννοεις οτι εχει προβλημα με την προφορα ομιλιας???

οσο για τον αισταιν.....και εω γιαυτο ειμαι τοοοοοοσο εξυπνη!!!λογω δυσλεξιας! για την προσπαθεια που λες οτι δεν δινουν ευκαιρειες...εχω να σου λεω εγω ιστοριες......ολοι ελεγαν οτι απλως δεν διαβαζω!!!!!!! με σηκωναν να πω μαθημα και ελεγα στους καθηγητες μισο λεπτο να το σκεφτω πως θα σας το πω! και εκεινοι ελεγαν οτι ειμαι αδιαβαστη και να πει αλλος μαθημα! και τους ελεγα στο διαλεμμα οτι αν θελουν τους το εχω γραψει αυτο που με ρωτησαν και εκεινοι ελεγαν οτι θα το αντεγραψα απο το βιβλιο!!! ελεος δηλαδη! επρεπε δηλαδη με το μου με ρωτουσε εγω να μπορω να απαντησω αμεσως>?????λες και θα παθαιναν τιποτα αν δεν με αγχωναν και περιμεναν ενα λεπτακι να μπορεσω να το πω.

αρησε να μιλησει , να κανει προτασεις λιγο καιρο πριν ξεκινησε εχει εξελεκτικη διαταραχη στο γλωσικο κομματι ομως τα παει μια χαρα στις βρισιες τουλαχιστον παιρνει 20 . Αχ καιμετα σου λενε οτι για να ειναι καποιος εκπαιδευτικος πρεπει να ξερει απο ψυχολογια εκεινη τη στιγμη που στο εκαναν αυτο οι καθηγητες ηθελα να ηξερα πως ενιωθαν ρε γαμωτο ακομα και ενα παιδι να ειναι αδιαβαστο τι εγεινε δηλαδη ; το καταρακωνουμε αντι να κοιταξουμε να το ενταξουμε στη μορφωση .Εσυ μπορει να ειχες θεμα δυσλεξιας αυτοι ομως εχουν χαμηλο δεικτη νοημοσυνης και δεν εχουν καρδια .

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αφου τα παει καλα στις βρισιες,θα στρωσει και τα υπολοιπα,μην ανησυχεις καθολου!!!!! και ειναι και παπαρατσι!!!!! αν θελεις μπορω να σου δωσω το τηλεφωνο της γιατρου που πηγα εγω,ειναι καταπληκτικη επιστημονας πραγματικα,θα τον δει θα τα πουνε,θα κανουν καποια τεστακια σε μορφη παιχνιδιου και θα συζητησετε μετα και θα σου δωσει ολες τις λυσεις,στην ηλικια που ειναι ολα διορθωνονται! αν και τον εκοψα εγω,μια χαρα θα τα παει!!! αστα,με εμενα δεν θελω ουτε να τους θυμαμαι τους κολοκαθηγητες! με γειωνανε!!!! δεν με αφηναν να προλαβω να τα πω!!! αλλα πολυ το ευχαριστιομουνα οταν οι ''καλοι μαθητες'' κολονανε και απαντουσα εγω!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 1 month later...

Κορίτσια λόγω επαγγελματος (μαθηματικός- Στατιστικός) μια ιατρική ερευνα βασίζεται σε στατικές αναλύσεις όχι πάντα αξιόπιστες. Αν δεν υπάρχει επαρκής δικαιολόγιση μην πιστεύτε τίποτα! Αν και στην συγκεκριμένη έρευνα δίνουν πειστικό επιχείρημα...

υποθέτω ότι η εξυπνάδα ενός παιδιού εξαρτάται από πολλούς παράγοντες.

Εδώ το ύψος ελέγχεται από 5 γονίδια + τις συνθηκες διαβίωσης.

Αρκετά είπα μαλλον...:P

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις

    • Καλησπέρα κοριτσάκι μου!!  Λοιπόν είχαμε αυτή τη συζήτηση και στο μάθημα με τις μαίες χθες.. θα πάρουμε εντέλει και μας κατετόπισαν και ως προς το ποια ζώνη είναι πιο ασφαλής για την εγκυμοσύνη και τι να προσέξουμε.. το θεώρησαν σημαντικό όμως για την ασφάλεια μας και του μωρού να πάρουμε οπότε θα πάρουμε..
    • Καλησπέρα κορίτσια μου!!!  Υποθέτω ήταν καλή η καμπύλη ζαχάρου μου παρότι το φοβόμουν.. περιμένω από Δευτέρα να μιλήσω και με την ενδοκρινολόγο να πάρω το οκ της..!  Είχαμε και μάθημα χθες στο κέντρο με τις ανεξάρτητες μαίες!! Ήταν φοβεροί όλοι τους!! Σκεφτείτε το μάθημα ήταν 6 με 8 και φύγαμε 10(!!).. απάντησαν στην όποια απορία.. μας ανέλυσαν και γραφικά με κούκλες, διάφορα slides κτλ τη διαδικασία του τοκετού κάθε είδους.. πολλές πληροφορίες που αγνοούσα.. και σκεφτείτε θεωρώ τον εαυτό μου και "ψαγμένο"!! 🤦😅😅 Αξίζει σίγουρα να κάνετε ειδικά όσες δεν έχετε κάνει ποτέ.. Και έτσι επειδή ζήλεψα και εγώ χθες από τη @Θέτις Κ. μας, έβαλα το σύζυγο να με τραβήξει φωτογραφία βραδιάτικα..😳🤭😅
    • Ίσως αυτό να συμβαίνει και σε μένα! Δεν ταίριαξα με αυτά τα τεστακια εγώ. Σήμερα είμαι 16η ημέρα και έχω παρά πολλά υγρά, όποτε είμαι σίγουρη πως μέχρι αύριο θα έχω ωορρηξία. Με αυτά τα συμπτώματα παααντα είχα θετικό τεστ και τώρα παραμένει αχνό! Ούτε καν δείχνει πως πλησιάζει σε μια μέρα το θετικό. Θα κάνω ξανά και το απόγευμα και βλέπουμε. Πάντως επαφή θα επιδιώξουμε, γιατί πιστεύω στα συμπτώματα μου.
    • Ναι ναι έχεις δίκιο εγώ δε το διόρθωσα ποτέ 😁...πως τα πάτε εσείς κορίτσι μου??👣
    • Μήπως εννοείς την 7η? Γιατί αν θυμάμαι καλά έχει καμία εβδομάδα που σαραντισατε. Άρα λογικά τώρα είναι 7 εβδομάδες. Ή μπερδεύομαι?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...