Μετάβαση σε περιεχόμενο

Διατροφή και ανάπτυξη


Lemi

Recommended Posts

** Σε αυτό το θέμα γίνεται σχολιασμός του άρθρου: Διατροφή και ανάπτυξη **

:) O MIKROS MOY EINAI MOLIS 6 MHNWN EXEI BAROS 11 KILA KAI YPSOS 80 EKATOSTA, ME TA DEDOMENA EDW EINAI APKETA MEGALOS GIA THN HLIKIA TOY,EINAI KATI POY PREPEI NA ANYSIXW;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Lemi, τί τον ταϊζεις και είναι τόσο μεγάλο?:ohmy: Ο γιος μου ήταν 11 κιλά όταν ήταν 1 χρονών!!! Βέβαια είναι ψηλός.

Ο/η παιδίατρος τί σας έχει πει? πρέπει να είναι εκτός καμπύλης!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 6 months later...

κορίτσια πόσο ειναι τα δικα σας μωράκια;;;Εμένα 5 μηνών και 4 ημέρες ηταν 8600 και 72 εκατοστά!!:ohmy: δηλαδή συμφωνα με το άρθρο θα χρειαστω γερανο σε 6 μήνες;;;;;:laugh: :laugh: :laugh:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 weeks later...

ΕΜΕΙΣ ΑΙΣΙΩΣ ΚΛΕΙΣΑΜΕ ΤΟΝ 4ο ΚΑΙ ΕΙΜΑΣΤΕ 7160 ΚΑΙ 65 ΕΚ. :)

ΚΑΙ ΕΙΧΑΜΕ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΓΑΛΑ (4 ΑΛΛΑΞΑΜΕ)... :P

ΦΑΝΤΑΣΟΥ ΝΑ ΕΤΡΩΓΕ ΚΑΝΟΝΙΚΑ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Η μικρη μας ειναι σχεδον 18 μηνων.

Εχει υψος 90(!) ποντους κ βαρος 11300.

Κι εμεις τρωμε απ'ολα (για την ακριβεια...σαρωνει! :P ) εκτος απο γλυκα, που ετσι κ αλλιως δεν της αρεσουν καθολου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κοριτσια γιατι δεν μπορω να ανοιξω το αρθρο?το παταω και με βγαζει στην αρχικη σελιδα του μαμμυλαντ

τι να κανω?

εμεις ειμαστε 6 μηνων 8400 και 70 εκατοστα

καλα ειμαστε?

να προσθεσω μονο θηλαζει

εχει 3 μερες που ξεκινησαμε φρουτο αλλα δεν τρωει

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εφούλα μια χαρα ειναι!!να σου ζησει!!και μενα ο δικος μου του ξινιζε στην αρχη η φρουτοκρεμα και αρχισα και του εβαζα 2 μπισκοτα της nutricia-biskotti μεσα να γλυκάνει κάπως!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εμενα μαλλον ειναι αδυνατουλης απο'τι βλεπω... :silly:

9 1/2 μηνων 74-75 ποντους και 8500 κιλα..τρωει απ'ολα εκτως γαλα(μονο το βραδυ στον υπνο του..) :unsure:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 1 month later...
  • 6 months later...

ο μπουμπουκος μου γεννηθηκε 4.140 και με υψος 56 εκ. και 6 μηνων ηταν ηδη 10 κιλα και 75 εκ...........τωρα ειναι 11 μηνων και ζυγιζει 13 κιλα και υψος 84 εκ!!!!!!!! αλλα ειναι πολυ αδυνατουλης παρα το βαρος του..πολυ λεπτοκαμωμενοσ...καλα ειναι? ? ? ? ?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

λοιπον εχω μπερδευτει παρα πολυ....ο μπουμπουκος μου γεννηθηκε 4.140 και 55 εκ....οταν ιταν 6 μινων ειχε φτασει τα 9.550 και 74 εκ και τωρα που ειναι 11 μηνων ειναι 12.480 και 86 εκ!!! ειναι τεραστιος!!! βλεπω παιδακια 2 χρονων να ειναι μικροτερα απο αυτον και πολλεσ μαμαδεσ με ρςτανε "μα καλα γτ δεν μιλαει κανονικα ακομα??" και οταν τους λεω μα ειναι μονο 11 μηνων μενουν αφωνεσ....παρ ολα αυτα ειναι πολυ αδυνατουλης...τι γινεται? ποσο θα πρεπει να ηταν?? ειναι φυσιολογικο? :woohoo:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 2 months later...

ο αντρας μου γεννηθηκε 2730 σε 10 μερες γινεται 5 μηνων κ ειναι ηδη 8κιλα απο υψος τον προηγουμενο μηνα(δηλ.4μηνων) ηταν 61 εκατοστα!πριν 1 εβδομαδα καταφερε τραβωντας να σπασει την καρφιτσα απο την οποια κρεμοταν με κορδονακι η πιπιλα του.εμεις τον φωναζουμε ηρακλη!κ να φανταστειτε οταν γεννησα μου ζητησαν επανεξεταση σε 1 μηνα γιτι ηταν λεει υποτονικος!βλακειες..μαλλον τον ειχαν πετυχει σε στιγμη βαρεμαρας..τρωει 4 φορες τηνμερα απο260-330 ml...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

×
×
  • Προσθήκη...