Μετάβαση σε περιεχόμενο

Ωορρηξία και μύθοι


xriskat

Recommended Posts

OK θ'αρχισω να το ψαχνω λιγο για να μου φυγει το αγχος. Σ'ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ scarlet30. Σου ευχομαι να γινεις γρηγορα μανουλα. ΚΑΛΗ ΤΥΧΗ... ΘΑ ΤΑ ΞΑΝΑΠΟΥΜΕ..:kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 85
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

se euxaristo scarlet30 para poli gia tis simboules sou:) o kiklos mou apla eine kathe 40 meres tipota den exo apo ta 13 mou xronia blepo kathe saranta peripou:ohmy: meres :dry: ti na po kai ego mou eipe o giatros autos eine o kiklos mou ;) exo kathisterisi tha dixsi otan tha kano to test tin alli ebdomada :side: pantos se euxaristo poli filia

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

geia sas...to kserw oti eimai mikri gia na eimai se ena tetoio site kai isws polles apo esas pisteuoun oti eimai polu mikri...kai isws exoun dikio...sugnwmi an kanw kati lathos alla den kserw kan an auto pou grafw prepei na to grapsw edw...eimai 16 xronwn kai exw seksoualiki epafi me ena paidi...den kserw giati to ksekinisa apo toso nwris.isws itan panw stin stigmi.den to metaniwsa omws...to problima mou einai oti fobamai..tremw kai mono stin idea mias egkumosunis...fobamai akoma kai me profulakseis.to agori mou omws ntrepetai na agorasei profulaktika kai gia auto tis teleutaies fores kaname xwris auta xwris na teleiwsei omws...thelw na kserw an uparxei periptwsi na meinw egkuos xwris na exei teleiwsei...plz apantiste mou...ta exw paiksei!!!:( :( :(:S:(:S:(:S

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Γλυκιά μου Ελπίδα,

Τώρα πλέον δεν είσαι "μικρή" όπως αποκαλείς τον εαυτό σου ! είσαι μια "γυναίκα" που πρέπει να προσέχει και να προφυλάσει τον εαυτό της.

Δυστυχώς, παρόλο που δεν τελειώνει μέσα ο φίλος σου η περίπτωση εγκυμοσύνης είναι πολύ μεγάλη. Εκείνος μπορεί να ντρέπεται να πάρει προφυλακτικά αλλά δεν κάνει και τίποτα για να προστατέψει τη συντροφό του. Εκείνος δεν έχει να χάσει τίποτα Ελπίδα μου ! Αν εσύ μείνεις έγκυος όμως θα είναι πολύ δύσκολο για σένα!

Να μη ξεχάσω ν'αναφέρω και τις αρρώστιες που υπάρχει πίθανότητα να κολλήσεις. και δεν αναφέρομαι μόνο στο aids αλλά και σε άλλες τόσες αρρώστιες (πχ. σύφιλλη κτλ κτλ)...και πίστεψεμε η ηλικία πλέον δεν παίζει ρόλο...!

Εγώ έχω να σου προτείνω το εξής:

ΠΑΝΤΑ ΠΡΟΦΥΛΑΚΤΙΚΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Σου εύχομαι ότι το καλύτερο και να προσέχεις..

Φιλιά

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Elpida mou geia sou!

ki ego sta 16 xekinisa kai tha sumfoniso me tin Sofia.PANTA PROFULAKTIKO

Opos polu sosta eipe ektos apo tin egymosuni yparhoun polles metadidomenes astheneies pou stis gunaikes polles fores den parousiazoun sumptomata kai polla hronia meta mporei na vretheis pro ekplixeos.

Kathe hrono apo do kai pera na kaneis test pap kai min parameleis episkepsi ston gunaikologo.

Gia afto pou rotas nai tha sou po ki ego yparhei periptosi na meineis

eggyos apo ta prospermatika ygra kai min to riskareis giati tha frikareis para poli ashima.

Se filo :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 5 weeks later...

koritsia kalispera se oles!!!!eimai 26 xronon kai gia peripou 7 xronia epairna to xapi gia polukistikes oothikes.edo kai 3 mines ta ekopsa gia na kano moraki,simera einai i 14 mera tou kyklou mou kai to avgo einai 16 xiliosta mou eipe o giatros se 2 meres na exo epafes gia 2 meres kai deutera na pao na doume an egine oorixia.yparxei pithanotita na min ginei oorixia???xero oti to agxos den voithaei...alla prospatho na eimai iremi....sas euxaristo polu polu!!!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 months later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ...ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΣΑΝ ΜΕΛΟΣ ΑΛΛΑ ΔΙΑΒΑΖΩ ΤΑ ΘΕΜΑΤΑ ΓΥΡΩ ΑΠΤΗΝ ΣΥΛΛΗΨΗ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ.ΕΙΜΑΙ 42 ΕΤΩΝ ΕΧΩ ΗΔΗ ΕΝΑ ΠΑΙΔΙ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΜΕΣΑ ΑΠΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ Ν ΑΠΟΚΤΗΣΩ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΠΑΙΔΑΚΙ.Ο ΚΥΚΛΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ 30 ΕΩΣ 35 ΜΕΡΕΣ ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΩ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ.ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΜΟΥ ΥΠ ΟΨΙΝ ΤΟ ΕΠΙΑΣΑ ΣΤΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΑΤΑ ΠΕΡΙΟΔΟΥ....ΑΑΑΝΤΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΣΩΣΤΗ.ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΑΡΟΜΟΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΑΣ ΜΟΥ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙ...ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ. Υ.Γ.ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΛΠΙΔΑ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 3 weeks later...

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΜΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΤΑΤΟΠΙΣΤΙΚΗ ΓΙΑ ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΤΗΝ ΣΤΕΛΝΩ ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΘΕΙΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ

http://www.fskilkis.gr/index.php?option ... &Itemid=78

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • 4 months later...

γεια σας κοριτσια!!πρωτη φορα γραφω και νιωθω παραξενα,αλλα εχω την αναγκη για βοηθεια!!!προσπαθω να μεινω εγκυος κανα τριμηνο αλλα τιποτα...η περιοδος ερχεται ποιο νωρις εκει που ο κυκλος μου ηταν γυρω στις 30 ημερες εγεινε 28...εχω χασει την μπαλα.πηρα τεστ ωορρηξιας αυτο τον μηνα αλλα ακομα τιποτα αν και σημερα ειμαι στην14 μερα του κυκλου μου...αχ!!δεν φτανει αυτο αλλα εχω και μια μητρα με εντονη οπισθια κλιση και φοβαμαι πολυ!!!!αν θελετε βοηθειστε με σας παρακαλω!!!!ευχαριστω που με ακουσατε.φιλακια αγαπημενες μου :kiss:

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites


  • Απαντήσεις

    • Καλημέρα!! Μιας κι ο μπόμπιρας θηλάζει αυτή τη στιγμή βρήκα την ευκαιρία να σου απαντήσω.. Το βράδυ κι εγώ δίνω ξένο συμπληρωματικά από τον θηλασμό, γιατί τον βάζω μόνο από το ένα να ηρεμήσει κ λίγο η άλλη θηλή!! Εμάς ήρθε κι ο παιδίατρος την Παρασκευή το βράδυ τον είδε, τον ζύγισε, αλλά δεν πήρε όλο το βάρος που έχασε από την κλινική κ τώρα μου προσθέτει κι ένα γεύμα ξένο το μεσημέρι!!  Στην αρχή τη σύριγγα τη ρουφούσε σαν γατάκι, αλλά τώρα που το δοκιμάσαμε ξανά για να μη μπερδεύεται με τις θηλές είναι πιο δύσκολο, γιατί έχει γίνει πιο ζωηρός κι έτσι αφήσαμε το μπιμπερό!!
    • Εμένα τον πιάνει και την μέρα δυστυχώς! Υπομονή ναι πού θα πάει θα περάσουν! 🥴🥴 Σε λιγάκι ξεκινάμε βάρδια!! Χαχα Ευτυχώς πρόλαβα κι έκανα τώρα ένα ωραίο ζεστό μπανάκι και χαλάρωσα λίγο! 😊
    • Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε.  Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε... Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕
    • Κι εμείς έτσι ακριβώς...όλη μέρα κοιμόταν κάτι μισαωρα ένα τέταρτο και πάει λέγοντας και τ απόγευμα δεν άντεξε κοιμήθηκε απ' τις 6 μέχρι τις 9..μετά κοιμήθηκε κάνα τέταρτο και τώρα προσπαθώ να τον βάλω μπας και κοιμηθεί κάνα τετράωρο...εντάξει παρηγοριεμαι τουλάχιστον δεν είναι μόνο ο δικός μου
    • Τα άλματα ουσιαστικά θα καταλαβαίνεις γιατί το μωράκι φέρεται κάπως διαφορετικά..Εμείς ας πούμε περάσαμε τα 2 πρώτα και τα καταλάβαμε καλά 😂..Εμένα στηρίζει κεφαλάκι και έχουμε και οπτική επαφή αρκετή θα έλεγα...Μη σε αγχώνει αυτό,κάθε μωράκι θέλει τον χρόνο του 🙂🙂..Αχ και εμάς τα βράδια μας είναι λίγο περίεργα λόγω κολικών αλλά θα περάσουν που θα πάει..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...