Μετάβαση σε περιεχόμενο

Μικρό έμβρυο στον υπέρηχο σε σχέση με την εβδομάδα κύησης


Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Είμαι νέα εν δυνάμει μανούλα κ διανύω την 27η εβδομάδα μας. Είναι το πρώτο μου παιδάκι και έρχεται μετά αρκετά δύσκολο δρόμο. Σήμερα είχα τον καθιερωμένο,τυπικό έλεγχο στην γυναικολόγο μου,κ μου είπε πως το μωρό αναπτυξιακά είναι 2 εβδομάδες περίπου πίσω σε σχέση με τις εβδομάδες της κύησης. Φαίνεται δηλαδή σαν 24 εβδομάδων αντί για την 26η ( σήμερα αλλάζω εβδομάδα παρότι περασμένες 12.) Ραντεβού κάνουμε ανά μήνα πλέον, αλλά τώρα θέλει να με ξαναδεί σε 15 μέρες. Δ μου είπε αν είναι σοβαρό η όχι,μόνο να μην ανησυχώ, αλλά εγώ από εκείνη την ώρα είμαι να με κλαίν κ οι ρέγγες. Έχει συμβεί σε κάποια? Είναι επικίνδυνο για την επιβίωση του μωρού? Δ με νοιάζει αν απλά είναι μικρούλα, απλά αν αυτό μπορεί να δημιουργήσει πρόβλημα. Ευχαριστώ εκ των προτέρων.( Να σημειώσω ότι η β'επιπεδου ήταν πριν 1 μήνα,δ μου είπε κάτι ούτε ο γιατρός που την έκανα κ στις τιμές ήταν ελάχιστα κάτω από τη μεση. Ούτε τότε φαινόταν κ μεγάλο μωρό.Από τότε έχει πάρει 200γρ. όμως)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...