Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Με τα χρώματα του Οκτώβρη στέλνω σε όλους μια ευχή, να γεμίσουν οι κοιλίτσες με μωρά κι όχι φαΐ " 🧿🤰


Maria98

Recommended Posts

Κορίτσια μάλωσα Σάββατο με την δηθεν "κολλητή μου" ...

Κορίτσια δεν υπάρχει τίποτα εκεί έξω...μόνο κακία ,ψέμα και ζήλια...όλες σε χρησιμοποιούν και όταν δεν σε χρειάζονται σε βρίζουν και δείχνουν τον πραγματικο τους χαρακτήρα...6 χρόνια από την ζωή μου όλα τζάμπα...έκανα τόσα πολλά και για την ίδια και για τα παιδιά της....και το ευχαριστώ ήταν να με πει "ανεύθυνη μάνα" και τα παιδιά μου μαντραχαλους....

Σε τι κόσμο απάνθρωπο φέρνουμε τα παιδιά μας;;;

Έχω καλοψυχα παιδιά ...και τρέμω τρέμω σε τι κοινωνία ζούμε....ευαίσθητη με ενσυναίσθηση και εγώ και έφαγα τα μούτρα μου άλλη μια φορά.....τέλος από εδώ και πέρα θα κοιτάω μόνο τον άντρα μου και τα παιδιά μου....

Χίλια συγνώμη κορίτσια αλλά ήθελα κάπου να τα πω να ξεσπάσω....ναι να φέρουμε παιδιά στον κόσμο...αλλά σε τι κόσμο;;;;σε τι;;;; Η ανθρωπιά σπανίζει εκεί έξω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa κοριτσι μ ετσι εγω περυσι... ταχα δηθεν κολλητη μου οπως ελεγε... και στην πιο δύσκολη στιγμή της ζωης μου εβγαλε μονο ζηλεια και κακια.. καλο ειναι να γινονται ξεκαθαρισματα.. να βλέπουμε ποιος αξιζει τελικα.

@Elli13να το χαιρεστε το κορίτσι σας! Πως περάσατε? Αναμενουμε κ τη χοριακη σου σημερα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια μάλωσα Σάββατο με την δηθεν "κολλητή μου" ...

Κορίτσια δεν υπάρχει τίποτα εκεί έξω...μόνο κακία ,ψέμα και ζήλια...όλες σε χρησιμοποιούν και όταν δεν σε χρειάζονται σε βρίζουν και δείχνουν τον πραγματικο τους χαρακτήρα...6 χρόνια από την ζωή μου όλα τζάμπα...έκανα τόσα πολλά και για την ίδια και για τα παιδιά της....και το ευχαριστώ ήταν να με πει "ανεύθυνη μάνα" και τα παιδιά μου μαντραχαλους....

Σε τι κόσμο απάνθρωπο φέρνουμε τα παιδιά μας;;;

Έχω καλοψυχα παιδιά ...και τρέμω τρέμω σε τι κοινωνία ζούμε....ευαίσθητη με ενσυναίσθηση και εγώ και έφαγα τα μούτρα μου άλλη μια φορά.....τέλος από εδώ και πέρα θα κοιτάω μόνο τον άντρα μου και τα παιδιά μου....

Χίλια συγνώμη κορίτσια αλλά ήθελα κάπου να τα πω να ξεσπάσω....ναι να φέρουμε παιδιά στον κόσμο...αλλά σε τι κόσμο;;;;σε τι;;;; Η ανθρωπιά σπανίζει εκεί έξω...

Δυστυχώς αυτό που βλέπω είναι οτι πάμε από το κακό στο χειρότερο σαν άνθρωποι. Εννοείται οτι υπάρχουν και οι εξαιρέσεις αλλά πολυ λίγες ρε παιδιά. Ζήλεια, κακία, αχαριστεία και κυρίως κοιτάνε μόνο την πάρτη τους.
Συμφωνώ με την @Diwni χρειάζονται αυτά για να γίνονται ξεκαθαρίσματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου για τις ευχές, και η μικρή Λυδία έκανε τα κονέ της να έρθουν τα μωράκια που αναμένουμε όλες όσο πιο σύντομα γίνεται,🤞🤞🙏🌈

Περάσαμε πολύ όμορφα χτες, πολλή κούραση βέβαια και το βράδυ ένιωσα να με πονάει λίγο η κοιλιά μου. Σήμερα ευτυχώς μου πέρασε.

Είμαι σε αναμονή της χοριακης με πολύ άγχος...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Σας ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου για τις ευχές, και η μικρή Λυδία έκανε τα κονέ της να έρθουν τα μωράκια που αναμένουμε όλες όσο πιο σύντομα γίνεται,🤞🤞🙏🌈

Περάσαμε πολύ όμορφα χτες, πολλή κούραση βέβαια και το βράδυ ένιωσα να με πονάει λίγο η κοιλιά μου. Σήμερα ευτυχώς μου πέρασε.

Είμαι σε αναμονή της χοριακης με πολύ άγχος...

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!! Να την χαίρεστε την Λυδία σας!! Πολύχρονη να είναι!! 

Και εγώ σήμερα πήρα για την ΑΜΗ και το απόγευμα θα μου στείλουν το αποτέλεσμα. Για κάποιο λόγο με έχει κυριεύσει άγχος για το αποτέλεσμα...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Καλά αποτελέσματα κορίτσι μου!! Να την χαίρεστε την Λυδία σας!! Πολύχρονη να είναι!! 

Και εγώ σήμερα πήρα για την ΑΜΗ και το απόγευμα θα μου στείλουν το αποτέλεσμα. Για κάποιο λόγο με έχει κυριεύσει άγχος για το αποτέλεσμα...

Κορίτσι μου πάντως και εγώ στα 30 έκανα πρώτη φορά ΑΜΗ και βγήκε χαμηλή, δείχνει το απόθεμα των ωαρίων σου όχι το αν είσαι γόνιμη. Θυμάμαι τότε δεν είχα σοβαρή σχέση με τον συζυγο, απλή γνωριμία και συζητούσα για κατάψυξη ωαρίων. Τότε με είχε αποτρέψει ο νυν άντρας μου και λέω άσε να περιμένω. Στα 32 παντρεύτηκα, στα 35 γέννησα τη μεγάλη. Κάνω ξανά ΑΜΗ ακόμα πιο χαμηλή. Λέω τώρα για το δεύτερο να κάνω τίποτα; ο γιατρός μου να λέει προσπαθήστε φυσικά. Η ενδοκρινολογος μου είπε ότι παρά το χαμηλό απόθεμα σας ήρθε και το δεύτερο στα 37 μου. Οποτε μη σε αγχώνει. Δεν είναι από μόνη της αποτρεπτική η ΑΜΗ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

@Elk μου εσείς πως είστε;; 

Κορίτσι μου ευχαριστώ για το ενδιαφέρον ευτυχώς τώρα είμαστε καλά με την μπέμπα θηλάζουμε τα έχουμε βρει μια χαρά είναι βολικό μωράκι 

η μεγάλη αυτές τις μέρες δεν είναι και πολύ στα καλά της έχουμε πολύ κλάμα πολύ γκρίνια δεν ξέρει τι θέλει όλη μέρα μια παράνοια… δεν λέω πάντα γκρινιάρα ήταν από μωρό αλλά αυτές τις μέρες έχει παραγίνει ελπίζω να περάσει γρήγορα αυτήν η φάση γιατί ταλαιπωρείται εκείνη πρώτα και μετά όλοι εμείς 😮💨

εσείς πως είστε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Κορίτσι μου πάντως και εγώ στα 30 έκανα πρώτη φορά ΑΜΗ και βγήκε χαμηλή, δείχνει το απόθεμα των ωαρίων σου όχι το αν είσαι γόνιμη. Θυμάμαι τότε δεν είχα σοβαρή σχέση με τον συζυγο, απλή γνωριμία και συζητούσα για κατάψυξη ωαρίων. Τότε με είχε αποτρέψει ο νυν άντρας μου και λέω άσε να περιμένω. Στα 32 παντρεύτηκα, στα 35 γέννησα τη μεγάλη. Κάνω ξανά ΑΜΗ ακόμα πιο χαμηλή. Λέω τώρα για το δεύτερο να κάνω τίποτα; ο γιατρός μου να λέει προσπαθήστε φυσικά. Η ενδοκρινολογος μου είπε ότι παρά το χαμηλό απόθεμα σας ήρθε και το δεύτερο στα 37 μου. Οποτε μη σε αγχώνει. Δεν είναι από μόνη της αποτρεπτική η ΑΜΗ. 

Πρώτη φορά κάνω αμη. Δεν έχω ξανακάνει. Αλλά απ' ότι καταλαβαίνω είναι αρκετά χαμηλή. Το ξέρω ότι δείχνει το απόθεμα και όχι την γονιμότητα. Στα 36 μου θα έλεγε κανείς ότι δεν περιμέναμε κάτι διαφορετικό. Πφφ περιμένω τον γυναικολόγο να με πάρει τηλέφωνο. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Πρώτη φορά κάνω αμη. Δεν έχω ξανακάνει. Αλλά απ' ότι καταλαβαίνω είναι αρκετά χαμηλή. Το ξέρω ότι δείχνει το απόθεμα και όχι την γονιμότητα. Στα 36 μου θα έλεγε κανείς ότι δεν περιμέναμε κάτι διαφορετικό. Πφφ περιμένω τον γυναικολόγο να με πάρει τηλέφωνο. 

Κι εγώ 36 είμαι και είχα αμη

7 κόμμα κάτι...την βρήκα στην ανεβάζω...τώρα δεν ξέρω...ρώτα τον γυναικολόγο σου!!όλα καλά να πάνε! 

IMG_20241021_145510.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κορίτσια μάλωσα Σάββατο με την δηθεν "κολλητή μου" ...

Κορίτσια δεν υπάρχει τίποτα εκεί έξω...μόνο κακία ,ψέμα και ζήλια...όλες σε χρησιμοποιούν και όταν δεν σε χρειάζονται σε βρίζουν και δείχνουν τον πραγματικο τους χαρακτήρα...6 χρόνια από την ζωή μου όλα τζάμπα...έκανα τόσα πολλά και για την ίδια και για τα παιδιά της....και το ευχαριστώ ήταν να με πει "ανεύθυνη μάνα" και τα παιδιά μου μαντραχαλους....

Σε τι κόσμο απάνθρωπο φέρνουμε τα παιδιά μας;;;

Έχω καλοψυχα παιδιά ...και τρέμω τρέμω σε τι κοινωνία ζούμε....ευαίσθητη με ενσυναίσθηση και εγώ και έφαγα τα μούτρα μου άλλη μια φορά.....τέλος από εδώ και πέρα θα κοιτάω μόνο τον άντρα μου και τα παιδιά μου....

Χίλια συγνώμη κορίτσια αλλά ήθελα κάπου να τα πω να ξεσπάσω....ναι να φέρουμε παιδιά στον κόσμο...αλλά σε τι κόσμο;;;;σε τι;;;; Η ανθρωπιά σπανίζει εκεί έξω...

Λυπάμαι πολύ για την φίλη σου που φτάσατε σε αυτό το σημείο είναι κρίμα αλλά καμία φορά ίσως καλύτερα να απομακρύνεσαι από τέτοιες ανθρώπους έστω και αν γίνετε καθυστερημένα..

Εγώ κατάλαβα όταν έκανα οικογένεια παιδεία και έκανε και φίλη  μου πως μετά μπαίνει τόσο το ατομικό το να κοιτάω το σπίτι μου που κάπως έφτανε αυτο σε σημείο να μην υπολογίζουν εσένα και το δικό σου παιδί.. αλλά κάπως το έχω αποδεχτεί πλέον οπότε δεν έχω απαιτήσεις πλέον από τους άλλους έχω μαζευτεί και εγώ τυπικά μνμ και τηλεφώνημα και τέλος 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση στις μαμάδες που έχουν λίγο μεγαλύτερα παιδάκια εσάς τα παιδιά έκανα εκρήξεις θυμού (tantrmus); 

Αχ εμείς εδώ.. τραγική κατάσταση.. ξεκίνησε 15 μηνών.. δεν μπορούσα να τον κάνω καλά με τίποτα.. τώρα στα 2.5 είμαστε αισθητά καλύτερα αλλά μη φανταστείς οτι σταμάτησαν και εντελώς..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση στις μαμάδες που έχουν λίγο μεγαλύτερα παιδάκια εσάς τα παιδιά έκανα εκρήξεις θυμού (tantrmus); 

Συνέχεια και όλη την ώρα!! Δυσκολευτηκαμε αρκετά! Τώρα είναι καλύτερα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Κι εγώ 36 είμαι και είχα αμη

7 κόμμα κάτι...την βρήκα στην ανεβάζω...τώρα δεν ξέρω...ρώτα τον γυναικολόγο σου!!όλα καλά να πάνε! 

IMG_20241021_145510.jpg

είναι σε διαφορετικές μονάδες μέτρησης! @Mantarini Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου..συνδυαστικά και με τις άλλες εξετάσεις θα κρίνει ο γιατρός! όλα να πάνε καλά ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Tina23 είπε:

Δυστυχώς αυτό που βλέπω είναι οτι πάμε από το κακό στο χειρότερο σαν άνθρωποι. Εννοείται οτι υπάρχουν και οι εξαιρέσεις αλλά πολυ λίγες ρε παιδιά. Ζήλεια, κακία, αχαριστεία και κυρίως κοιτάνε μόνο την πάρτη τους.
Συμφωνώ με την @Diwni χρειάζονται αυτά για να γίνονται ξεκαθαρίσματα.

Έτσι ακριβώς είναι...ο καθένας κοιτάει την πάρτη του και τίποτα άλλο 

@Diwni κι εσένα το ίδιο Ε; Και εμένα...στα εύκολα και στα καλά δίπλα μου και γέλια και χαρές...στα δύσκολα έβγαλε τον αληθινό της χαρακτήρα!!!ίχνος σεβασμού και ντροπής δεν έχουν!!!και μου το έλεγε ο σύζυγος...μακριά από αυτήν αλλά ήμουν σαν να είχα τυφλωθεί...ενώ έβλεπα πράγματα που δεν μου άρεσαν..τα καταπινα τα καταπινα και έκανα το μπαμ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η anna_30 είπε:

είναι σε διαφορετικές μονάδες μέτρησης! @Mantarini Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου..συνδυαστικά και με τις άλλες εξετάσεις θα κρίνει ο γιατρός! όλα να πάνε καλά ❤️ 

Ααα ναι όντως τώρα το παρατήρησα δεν ξέρω από μονάδες μέτρησης κλπ...για αυτό είπα να ρωτήσει τον γιατρό!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

κορίτσια εγώ έχω τον σύντροφο με κοβιντ σπίτι...3η φορά που κολλάει και δεν κολλάω εγώ..να δούμε αν όντως την γλίτωσα..εντωμεταξύ ενα 37.9 έκανε και νόμιζε ότι πεθαίνει :P πόση υπομονή να έχουμε όταν αρρωσταίνουν; :P 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η anna_30 είπε:

είναι σε διαφορετικές μονάδες μέτρησης! @Mantarini Μην αγχώνεσαι κοπέλα μου..συνδυαστικά και με τις άλλες εξετάσεις θα κρίνει ο γιατρός! όλα να πάνε καλά ❤️ 

Σε ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα σου! Η αλήθεια είναι ότι έχω απογοητευτεί! Πίστευα ότι και το δεύτερο θα μας έρθει το ίδιο εύκολα με πρώτο αλλά έκανα λάθος. Τεσπά, ας μιλήσω με τον γιατρό και βλέπουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Λυπάμαι πολύ για την φίλη σου που φτάσατε σε αυτό το σημείο είναι κρίμα αλλά καμία φορά ίσως καλύτερα να απομακρύνεσαι από τέτοιες ανθρώπους έστω και αν γίνετε καθυστερημένα..

Εγώ κατάλαβα όταν έκανα οικογένεια παιδεία και έκανε και φίλη  μου πως μετά μπαίνει τόσο το ατομικό το να κοιτάω το σπίτι μου που κάπως έφτανε αυτο σε σημείο να μην υπολογίζουν εσένα και το δικό σου παιδί.. αλλά κάπως το έχω αποδεχτεί πλέον οπότε δεν έχω απαιτήσεις πλέον από τους άλλους έχω μαζευτεί και εγώ τυπικά μνμ και τηλεφώνημα και τέλος 

Α να μπράβο έτσι ακριβώς!!!!δεν σε υπολογίζουν πλέον...ενώ εσύ τους υπολογίζεις.... Αχαριστία παιδί μου!!!!

Αυτό που είπες για τα ταντρουμς και εμένα είχαν πολύ!!!σε σημείο να χτυπιουνται κάτω και να μην μπορώ καν να τα σηκώσω!!! ψυχραιμία τίποτα άλλο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mantarini είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα σου! Η αλήθεια είναι ότι έχω απογοητευτεί! Πίστευα ότι και το δεύτερο θα μας έρθει το ίδιο εύκολα με πρώτο αλλά έκανα λάθος. Τεσπά, ας μιλήσω με τον γιατρό και βλέπουμε. 

Καλά και εγώ για αυτό σου είπα ρώτησε τον γιατρό σου και το παρατήρησα ότι ήταν διαφορετικες μονάδες...τελικά είδες;;;είναι λάθος να συγκρίνουμε μεταξύ μας εξετάσεις 🤣 αφού δεν είμαστε γιατροί και μικροβιολόγοι!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Sandyb είπε:

Αχ εμείς εδώ.. τραγική κατάσταση.. ξεκίνησε 15 μηνών.. δεν μπορούσα να τον κάνω καλά με τίποτα.. τώρα στα 2.5 είμαστε αισθητά καλύτερα αλλά μη φανταστείς οτι σταμάτησαν και εντελώς..

 

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Συνέχεια και όλη την ώρα!! Δυσκολευτηκαμε αρκετά! Τώρα είναι καλύτερα 

Αχ βρε κορίτσια κάνουν όλα τα παιδιά ; Τι να πω … εμένα είναι 2 ετών και 2 μηνών εχτές το απόγευμα ήθελε μια σακουλα με μπαλόνια την άνοιξα την έδωσα 5 μου λεει όλα ήταν 100 μπαλόνια ( ποιος θα τα μάζευε ) λέω όχι όλα αυτά φτάνουν τα άλλα αύριο… εεε τι το ήθελα άρχισε το πάρτι μετά κλάμα ; Κακό; Να πέφτει κάτω .. σοκ εγώ μισή ώρα έτσι να κλαίει.. τι κάνετε σε αυτήν την περίπτωση; Στο τέλος δεν άντεξα τα έδωσα και ηρέμησε αλλά δεν μπορούσα να την βλέπω να σπαράζει έτσι για μια σακούλα μπαλόνια ήμαρτον 🤷‍♀️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Έτσι ακριβώς είναι...ο καθένας κοιτάει την πάρτη του και τίποτα άλλο 

@Diwni κι εσένα το ίδιο Ε; Και εμένα...στα εύκολα και στα καλά δίπλα μου και γέλια και χαρές...στα δύσκολα έβγαλε τον αληθινό της χαρακτήρα!!!ίχνος σεβασμού και ντροπής δεν έχουν!!!και μου το έλεγε ο σύζυγος...μακριά από αυτήν αλλά ήμουν σαν να είχα τυφλωθεί...ενώ έβλεπα πράγματα που δεν μου άρεσαν..τα καταπινα τα καταπινα και έκανα το μπαμ!!!

αχ κορίτσι μου..δύσκολο πράγμα αυτό..δεν μου έχει τύχει αλλά δεν μπορώ να φανταστώ ότι θα μου φερθεί έτσι η κολλητή μου και ότι θα σταματήσουμε να έχουμε επικοινωνία..ξέρω ότι έχεις στενοχωρεθεί..δεν γίνεται να πατάμε ενα κουμπί και να σβήνονται τα συναισθήματα μας.. όμως μένει πάντα αυτό το γιατί..συνήθως έτσι γίνεται..το βλέπουν οι τριγυρω αλλά αρνούμαστε να το δεχτούμε..όπως έχω ξαναπεί στο τέλος ο καθένας μένει με τις επιλογές του..εύχομαι να έχεις δίπλα σου ατομα που σε στηρίζουν στα άσχημα και θα χαίρονται με την χαρα σου! δυστυχώς η ζήλεια βγαίνει και στα καλά και δεν ξέρω τι είναι χειρότερο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Εγώ έχω ακόμα  μέρες είναι η αλήθεια!; Στη 1 Νοεμβρίου για τη β επιπέδου!  Για τα ουδέτεροφύλλα γενικά οι τιμές μου είναι πάντα φυσιολογικές. Αλλά μου είπε ο γιατρός ότι είναι μάλλον απ' τον κοβιντ κ να τις επαναλάβω πριν πάω! Αχχχχχ πως κ πως περιμένω να δω ξανά τον μικρό μου!!!;
    • Σωστηηηη!! Τώρα άρχισα να τους γράφω όλους σιγά σιγά πιο πριν δεν μπορούσα επηρεαζομουν αρκετά.. ποιος ξέρει στο δεύτερο μπορεί από την αρχή να είμαι κουλ.. πω πω ρε κορίτσι τώρα τι μου θύμησες.. μιλούσαμε και τότε που προσπαθούσαμε πριν κάνα 3+ χρόνια.. πόσο με είχατε βοηθήσει όλες τότε μετά την αποβολή μου.. τι είχες περάσει κ συ.. πόσο είναι το δεύτερο σου παιδάκι τώρα?
    • Σας ευχαριστώ μέσα από την ψυχή μου όλες σας (δεν έχω άλλες αντιδράσεις). Και για τις ευχές για το μικρό μου κοριτσάκι, και για την εγκυμοσύνη. Είστε όλες μέσα στις προσευχές μου, δεν ξεχνάω ποτέ καμία γιατί ξέρω πόσο πονάει να θέλεις ένα μωράκι και να γίνεται άπιαστο όνειρο. @marinamanoulitsa για το θέμα φιλία, μπορώ να γράψω σεντόνια ολόκληρα. Καμένη από πάνω μέχρι κάτω. Τόσο που πλέον έχω λίγες φίλες και καλές αλλά δυστυχώς όχι κολλητές. Όχι ότι δεν θέλω, αλλά έχω πληγωθεί τόσο πολύ, και από διαφορετικές φίλες στο πέρασμα των χρόνων, που έβαλα και εγώ πάνω από όλα την οικογένεια μου. Πριν έρθει το παιδάκι μου, ήταν ο καλός μου εκεί για όλα. Και φίλος, και σύντροφος και εραστής.. Εγώ θα πω μόνο ότι για να μιλήσει κάποιος άνθρωπος ετσι, με τέτοια λόγια, δεν υπήρξε ποτέ πραγματική φίλη, άρα καλύτερα να μην είναι στη ζωή σου. Ξέρω βέβαια πόσο στενάχωρο είναι αυτό, ειδικά όταν έχεις επενδύσει σε αυτή τη φιλία. Και εγώ από όταν γέννησα, έγινε ένα αυτόματο ξεκαθάρισμα. Λίγοι και καλοί!! Για τα tantrums που λέτε, εμένα με αγχωνουν αρκετά.. Η δικιά μου είναι και λίγο νευρική, οπότε δεν ξέρω όταν έρθει αυτή η ώρα αν θα έχω την ψυχική δύναμη να το χειριστώ όπως πρέπει... Έχω και αυτό το κακό, δεν αντέχω να την ακούω να κλαίει, με πιάνει απίστευτο στρες, νιώθω σαν να χτυπάνε συναγερμοί στο κεφάλι μου. Ήταν πολύ πιο έντονο όσο ήταν βρεφακι, αλλά ως ένα βαθμό ακόμα το νιώθω.. Για καλή μου τύχη, η νονά της είναι ψυχολόγος, οπότε όλο και κάποια βοήθεια θα έχουμε.. Και μια φωτογραφία από την βόλτα μας σήμερα στον ήλιο 😊😊 Και να θυμάστε.. μετά τη βροχή, βγαίνει το ουράνιο τόξο 🌈🌈
    • @Katiana1987μου έχεις μια όμορφη σχέση με την κορούλα σου και σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είστε παντα έτσι. Έχω τον αδερφό μου μονογονεικη οικογένεια και καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι το όλο ζήτημα αλλά έχεις καλή διάθεση και αυτό είναι θετικό. Αυτό που προσπάθησα εγώ τουλάχιστον να εξηγήσω ήταν ότι το νεογέννητο έχει μια απαιτητική περίοδο που αλλάζουν πολλά, ζυγιζεται η σχέση του ζευγαριού στις δυσκολίες, αναπροσαρμοζεται το άτομο και η δυαδική σχέση του ζευγαριού. Θα σου φέρω δύο παραδείγματα πχ συνάντησα κοπέλα που ζήτησε από τον σύντροφό της που ήταν σε ελεύθερη σχέση να είναι ενεργός για το παιδί τους, να το πηγαίνει βόλτες κλπ και αυτός αρνήθηκε και χώρισαν απλά, εκείνη το πήρε απόφαση και μεγαλώνει το κοριτσάκι της ήρεμα και απλά, ενώ φροντίζει τον εαυτό της και την ψυχολογία της διότι πρέπει να είναι καλά για το παιδάκι της. Από την άλλη πλευρά είχα συνάδερφο που σε εποχή τηλεεργασιας απέκτησε το τρίτο και το τέταρτο μωρό, η πεθερά του ήταν συνεχώς στο σπίτι τους διότι ο συναδερφος δεν έλεγε στη γυναίκα του ότι έχει τηλεεργασια λόγω covid προκειμένου να πηγαίνει στο πατρικό του να δουλεύει και να ξεκουράζεται λίγο. Στη δεύτερη περίπτωση η οικογένεια υπέστη κρίση, η κοπέλα δεν χάλασε το γάμο της αλλά το ζευγάρι βασανίστηκε να προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα. Ο συναδερφος ακόμα και τώρα όταν του είπα μπράβο για τα τέσσερα παιδιά με στραβοκοιταξε. Προφανώς ο ίδιος δεν ήθελε να είναι πολύτεκνος. Η έλευση ενός μωρού καταβάλλει τη μάνα αλλά δοκιμάζει και το ζευγάρι κάνοντας την ψυχοσύνθεση της νέας μαμάς ακόμα χειρότερα. Αυτό είναι δύσκολο στάδιο θέλει υπομονή και επιμονή. Η χαρά με την οποία αντιμετωπίζεις το μωρό σου εμένα προσωπικά μου έδωσε δύναμη και δε θα ήθελα να μην γράφεις στην ομάδα. 
    • Πολλά πολλά συγχαρητήρια κορίτσι μου! Πανέμορφη μέρα για σένα με ένα κοριτσάκι που μόλις έγινε 1 και ένα σποράκι που μόλις έγινε 199!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...