Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Με τα χρώματα του Οκτώβρη στέλνω σε όλους μια ευχή, να γεμίσουν οι κοιλίτσες με μωρά κι όχι φαΐ " 🧿🤰


Maria98

Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια μου , εγώ Ιούλιο που είχα πάει στο γιατρό και τύχαινε να κάνω ωορρηξία μου λέει βουρ,τελικά τίποτα !

Τον περασμένο μήνα  με τεστ ,άλλα αποτελέσματα έλαβα και  άλλη μέρα ωορρηξία ..(ότι να  ναι )

Από 9η μέχρι 18η ημέρες είμαστε γόνιμες είτε έτσι είτε αλλιώς !

Ας το απολαύσουμε και να αφήσουμε τα τεστ ..

Εγώ αυτό το μήνα είπα  θα το απολαύσω και ούτε ημερολόγια θα κοιτάξω ούτε τίποτα !

Ευχομαι καλά αποτελέσματα για όλες μας ❤️

Η φύση θα κάνει το θαύμα της 💪

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γύρισα από το ταξίδι μας, ήταν πολύ ωραία, γέμισα μπαταρίες, τελείωσε κι η περίοδος. Και πάμε για νέο γύρο! Δεν κάνω κανένα τεστ ωορρηξίας, θα έχω για μια βδομάδα σίγουρα επαφές όσο πιο συχνά μπορώ και ό,τι γίνει 🙏🏻🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλή Κυριακή σε όλες κορίτσια!!!! 

 

@Naty_ αυτό που από ότι φάνηκε βοήθησε σε μένα είναι ότι κοιταξα στους προηγούμενους κύκλους ποιες μέρες είχα κάνει ωορρηξια πχ 18η 16η κλπ και είπα να κάνω επαφές 2 μέρες πριν , τις μέρες ωορρηξιας και 2 μέρες μετά,  να πιάσεις δηλαδή ένα εύρος ημερών και να το ακολουθήσεις όσο μπορείς 🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου, όμορφη Κυριακή να έχουμε. Ξύπνησα, και πριν ξεκινήσω να φουσκώνω μπαλόνια είπα να σας γράψω. Τα one step οι παλιές ξέρετε ότι τα λατρεύω. Δεν ξέρω τι συμβαίνει αλλά πλεον δεν είναι αξιόπιστη η ένταση της γραμμής. Όχι μόνο έχουν διακυμάνσεις μέσα στην μέρα, αλλά δύο τεστ, με τα ίδια ουρα και 30" διαφορά είχαν διάφορα μεταξύ τους. Το γράφω να το γνωρίζει κάποια άλλη τρελή σαν εμένα 😅😅.

Οπότε έκανα δύο predictor early, το πρώτο είναι 7:30 το απόγευμα, την Παρασκευή που είχα χοριακη 40. Το άλλο είναι σήμερα το πρωί. Τα υπόλοιπα θα φανούν αύριο στην χοριακη 🤞🙏

IMG_20241020_093351.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, όμορφη Κυριακή να έχουμε. Ξύπνησα, και πριν ξεκινήσω να φουσκώνω μπαλόνια είπα να σας γράψω. Τα one step οι παλιές ξέρετε ότι τα λατρεύω. Δεν ξέρω τι συμβαίνει αλλά πλεον δεν είναι αξιόπιστη η ένταση της γραμμής. Όχι μόνο έχουν διακυμάνσεις μέσα στην μέρα, αλλά δύο τεστ, με τα ίδια ουρα και 30" διαφορά είχαν διάφορα μεταξύ τους. Το γράφω να το γνωρίζει κάποια άλλη τρελή σαν εμένα 😅😅.

Οπότε έκανα δύο predictor early, το πρώτο είναι 7:30 το απόγευμα, την Παρασκευή που είχα χοριακη 40. Το άλλο είναι σήμερα το πρωί. Τα υπόλοιπα θα φανούν αύριο στην χοριακη 🤞🙏

IMG_20241020_093351.jpg

Καλημέρα Έλλη μου γλυκιά!! Να χαίρεσαι την μικρή σου ♥️♥️♥️ το τεστακι είναι πιο σκούρο 🥳 μεγαλώνει το σπορακι 🌈 κ σίγουρα αύριο θα έχεις μια πολύ καλή χοριακη!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 48 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, όμορφη Κυριακή να έχουμε. Ξύπνησα, και πριν ξεκινήσω να φουσκώνω μπαλόνια είπα να σας γράψω. Τα one step οι παλιές ξέρετε ότι τα λατρεύω. Δεν ξέρω τι συμβαίνει αλλά πλεον δεν είναι αξιόπιστη η ένταση της γραμμής. Όχι μόνο έχουν διακυμάνσεις μέσα στην μέρα, αλλά δύο τεστ, με τα ίδια ουρα και 30" διαφορά είχαν διάφορα μεταξύ τους. Το γράφω να το γνωρίζει κάποια άλλη τρελή σαν εμένα 😅😅.

Οπότε έκανα δύο predictor early, το πρώτο είναι 7:30 το απόγευμα, την Παρασκευή που είχα χοριακη 40. Το άλλο είναι σήμερα το πρωί. Τα υπόλοιπα θα φανούν αύριο στην χοριακη 🤞🙏

IMG_20241020_093351.jpg

@Elli13μου γλυκιά... δεν έγραψα τίποτα προχθές... αλλά σήμερα δεν κρατήθηκα... (έλεγα να σου στείλω κατ' ευθείαν μετά την αυριανή χοριακή.) ΣΥΓΧΑΡΗΤΉΡΙΑ ΚΟΡΊΤΣΙ ΜΟΥ!!! Έχε πίστη σε αυτό το σποράκι κούκλα μου! Υπενθυμίζω ότι εγώ 5η μέρα καθυστέρησης είχα χοριακή 188... οπότε το 40 είναι μια χαρά για αρχή! Πάμε δυνατά!!! Σου στέλνω ένα γλυκό φιλί και μια σφιχτή αγκαλιά!!!

Υγ. Χρόνια πολλά στην κορούλα σου!!! Να σας ζήσει κορίτσι μου! Γερή και τυχερή να είναι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, όμορφη Κυριακή να έχουμε. Ξύπνησα, και πριν ξεκινήσω να φουσκώνω μπαλόνια είπα να σας γράψω. Τα one step οι παλιές ξέρετε ότι τα λατρεύω. Δεν ξέρω τι συμβαίνει αλλά πλεον δεν είναι αξιόπιστη η ένταση της γραμμής. Όχι μόνο έχουν διακυμάνσεις μέσα στην μέρα, αλλά δύο τεστ, με τα ίδια ουρα και 30" διαφορά είχαν διάφορα μεταξύ τους. Το γράφω να το γνωρίζει κάποια άλλη τρελή σαν εμένα 😅😅.

Οπότε έκανα δύο predictor early, το πρώτο είναι 7:30 το απόγευμα, την Παρασκευή που είχα χοριακη 40. Το άλλο είναι σήμερα το πρωί. Τα υπόλοιπα θα φανούν αύριο στην χοριακη 🤞🙏

IMG_20241020_093351.jpg

Κορίτσι μου τα one step άλλαξαν εδώ και 7 μήνες περίπου!! Ίσως και λίγο παραπάνω!! Δεν ξέρω τι ακριβώς έγινε αλλά όντως δεν είναι πολύ αξιόπιστα πλέον!! Εγώ είχα πάρει τηλέφωνο στην εταιρία τότε και τους ρώτησα τι γίνεται με τα τεστ σας και μου είπαν ότι προσπαθούμε να τα κάνουμε όσο πιο ευαίσθητα γίνεται και κάτι τέτοια!! Όπως και να έχει εδώ φαίνεται ξεκάθαρα η διαφορά!! Φαίνεται ότι η χοριακη σου ανεβαίνει σταθερά 🥰 θα περιμένουμε νέα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, όμορφη Κυριακή να έχουμε. Ξύπνησα, και πριν ξεκινήσω να φουσκώνω μπαλόνια είπα να σας γράψω. Τα one step οι παλιές ξέρετε ότι τα λατρεύω. Δεν ξέρω τι συμβαίνει αλλά πλεον δεν είναι αξιόπιστη η ένταση της γραμμής. Όχι μόνο έχουν διακυμάνσεις μέσα στην μέρα, αλλά δύο τεστ, με τα ίδια ουρα και 30" διαφορά είχαν διάφορα μεταξύ τους. Το γράφω να το γνωρίζει κάποια άλλη τρελή σαν εμένα 😅😅.

Οπότε έκανα δύο predictor early, το πρώτο είναι 7:30 το απόγευμα, την Παρασκευή που είχα χοριακη 40. Το άλλο είναι σήμερα το πρωί. Τα υπόλοιπα θα φανούν αύριο στην χοριακη 🤞🙏

IMG_20241020_093351.jpg

Καλά αποτελέσματα 🙏 🙏 🙏 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, όμορφη Κυριακή να έχουμε. Ξύπνησα, και πριν ξεκινήσω να φουσκώνω μπαλόνια είπα να σας γράψω. Τα one step οι παλιές ξέρετε ότι τα λατρεύω. Δεν ξέρω τι συμβαίνει αλλά πλεον δεν είναι αξιόπιστη η ένταση της γραμμής. Όχι μόνο έχουν διακυμάνσεις μέσα στην μέρα, αλλά δύο τεστ, με τα ίδια ουρα και 30" διαφορά είχαν διάφορα μεταξύ τους. Το γράφω να το γνωρίζει κάποια άλλη τρελή σαν εμένα 😅😅.

Οπότε έκανα δύο predictor early, το πρώτο είναι 7:30 το απόγευμα, την Παρασκευή που είχα χοριακη 40. Το άλλο είναι σήμερα το πρωί. Τα υπόλοιπα θα φανούν αύριο στην χοριακη 🤞🙏

IMG_20241020_093351.jpg

Κορίτσι μου, αναμένουμε τα αποτελέσματα αύριο, το σποράκι μεγαλώνει και όλα θα πάνε φ α ν τ α σ τ ι κ ά !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου τα one step άλλαξαν εδώ και 7 μήνες περίπου!! Ίσως και λίγο παραπάνω!! Δεν ξέρω τι ακριβώς έγινε αλλά όντως δεν είναι πολύ αξιόπιστα πλέον!! Εγώ είχα πάρει τηλέφωνο στην εταιρία τότε και τους ρώτησα τι γίνεται με τα τεστ σας και μου είπαν ότι προσπαθούμε να τα κάνουμε όσο πιο ευαίσθητα γίνεται και κάτι τέτοια!! Όπως και να έχει εδώ φαίνεται ξεκάθαρα η διαφορά!! Φαίνεται ότι η χοριακη σου ανεβαίνει σταθερά 🥰 θα περιμένουμε νέα σου! 

Εεεε πες το έτσι! Δεν είμαι η μόνη που καταλαβαίνω ότι κάτι δεν πάει καλά λοιπόν. Και στην αρχή το είχα σίγουρο ότι η χοριακη δεν ανέβαινε καθόλου. Μετά που είδα την διαφορά σε τεστ της ίδιας στιγμής, ψιλιαστηκα ότι έχουν αλλάξει. Έπειτα πήγα στα τεστ της κόρης μου στην εφαρμογή, και είδα ότι η ταινία ήταν διαφορετική. Και σαν χρώμα εκεί που το κρατάς και έγραφε κιόλας πάνω hcg. Οπότε λέω έχουν αλλάξει από τότε και προφανώς προς το χειρότερο. Στο amazon που διάβασα κριτικές, τα κατηγορούν πολύ για ψευδώς θετικά και γραμμές εξάτμισης. Να το γνωρίζουν οι μελλοντικές μας εγκυουλες, μην τρελαθούν όπως εγώ 😅

Σας ευχαριστώ πολύ όλες ♥️♥️ Μακάρι μέσα από την ψυχή μου να γεμίσουμε θετικά τεστ το φόρουμ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Εεεε πες το έτσι! Δεν είμαι η μόνη που καταλαβαίνω ότι κάτι δεν πάει καλά λοιπόν. Και στην αρχή το είχα σίγουρο ότι η χοριακη δεν ανέβαινε καθόλου. Μετά που είδα την διαφορά σε τεστ της ίδιας στιγμής, ψιλιαστηκα ότι έχουν αλλάξει. Έπειτα πήγα στα τεστ της κόρης μου στην εφαρμογή, και είδα ότι η ταινία ήταν διαφορετική. Και σαν χρώμα εκεί που το κρατάς και έγραφε κιόλας πάνω hcg. Οπότε λέω έχουν αλλάξει από τότε και προφανώς προς το χειρότερο. Στο amazon που διάβασα κριτικές, τα κατηγορούν πολύ για ψευδώς θετικά και γραμμές εξάτμισης. Να το γνωρίζουν οι μελλοντικές μας εγκυουλες, μην τρελαθούν όπως εγώ 😅

Σας ευχαριστώ πολύ όλες ♥️♥️ Μακάρι μέσα από την ψυχή μου να γεμίσουμε θετικά τεστ το φόρουμ!!!

Αιτούμαι από τώρα το θεματάκι του άλλου μήνα να το ανοίξεις εσύ!! Τον Μάρτη του 23 που είχα το θετικό μου, εσύ το είχες πάλι ανοίξει και γενικά ήσουν γουρλού θυμάμαι!! 🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, όμορφη Κυριακή να έχουμε. Ξύπνησα, και πριν ξεκινήσω να φουσκώνω μπαλόνια είπα να σας γράψω. Τα one step οι παλιές ξέρετε ότι τα λατρεύω. Δεν ξέρω τι συμβαίνει αλλά πλεον δεν είναι αξιόπιστη η ένταση της γραμμής. Όχι μόνο έχουν διακυμάνσεις μέσα στην μέρα, αλλά δύο τεστ, με τα ίδια ουρα και 30" διαφορά είχαν διάφορα μεταξύ τους. Το γράφω να το γνωρίζει κάποια άλλη τρελή σαν εμένα 😅😅.

Οπότε έκανα δύο predictor early, το πρώτο είναι 7:30 το απόγευμα, την Παρασκευή που είχα χοριακη 40. Το άλλο είναι σήμερα το πρωί. Τα υπόλοιπα θα φανούν αύριο στην χοριακη 🤞🙏

IMG_20241020_093351.jpg

Συγχαρητήρια!!! Περιμένουμε αύριο την χοριακη σου με αγωνία!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, όμορφη Κυριακή να έχουμε. Ξύπνησα, και πριν ξεκινήσω να φουσκώνω μπαλόνια είπα να σας γράψω. Τα one step οι παλιές ξέρετε ότι τα λατρεύω. Δεν ξέρω τι συμβαίνει αλλά πλεον δεν είναι αξιόπιστη η ένταση της γραμμής. Όχι μόνο έχουν διακυμάνσεις μέσα στην μέρα, αλλά δύο τεστ, με τα ίδια ουρα και 30" διαφορά είχαν διάφορα μεταξύ τους. Το γράφω να το γνωρίζει κάποια άλλη τρελή σαν εμένα 😅😅.

Οπότε έκανα δύο predictor early, το πρώτο είναι 7:30 το απόγευμα, την Παρασκευή που είχα χοριακη 40. Το άλλο είναι σήμερα το πρωί. Τα υπόλοιπα θα φανούν αύριο στην χοριακη 🤞🙏

IMG_20241020_093351.jpg

Ρε σύ κανε και κανενα τεστ….🤣🤣🤣🤣🤣

Περα απ την πλάκα αύριο αναμένουμε την νέα χοριακη σου…και όπως είπε και η @Katiana1987 εχε πίστη σε αυτό το μωρό!!!

Επισης χρόνια πολλά για το κοριτσάκι σου!!! Να την χαίρεσαι και να την καμαρώνεις….🥳🥳🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπέρα! @Elli13 να χαιρεσαι το κοριτσάκι σου!! Σου ευχομαι αυριο να εχει 3πλασιαστει η χοριακή.Αυτο το μωρο ηρθε για να μείνει! Έτσι λέω και για το δικό μου!

Κορίτσια θέλω την βοήθεια σας,είναι καμιά από εσάς λογιστρια που επείγει να ρωτήσω κάτι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 18/10/2024 at 3:37 ΜΜ, ο/η Elli13 είπε:

Η χοριακη μου είναι μόλις 40 μονάδες. Θα δείξει στην επαναληπτική πως θα πάει. Περίμενα παραπάνω η αλήθεια είναι, μου φαίνεται πάρα πολύ χαμηλό.

Πολλες φορες εξαρτάται κ το εργαστήριο που κανεις χοριακη. Εγώ για παράδειγμα, 8 μερες μετα την εμβρυομεταφορα (γνωρίζοντας δλδ ποτε έγινε η σύλληψη) κ ενώ είχα θετικό τεστ 2 μερες πριν, μου εβγαλε 11 η χοριακη. Ευτυχώς πήγα έκανα κ σε δευτερο μικροβιολογικό κ έδειξε 55. Τώρα η μικρή είναι 2 ετών και κάτι… δεν έχει σημασια το νούμερο αλλά να αυξάνεται !!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου, όμορφη Κυριακή να έχουμε. Ξύπνησα, και πριν ξεκινήσω να φουσκώνω μπαλόνια είπα να σας γράψω. Τα one step οι παλιές ξέρετε ότι τα λατρεύω. Δεν ξέρω τι συμβαίνει αλλά πλεον δεν είναι αξιόπιστη η ένταση της γραμμής. Όχι μόνο έχουν διακυμάνσεις μέσα στην μέρα, αλλά δύο τεστ, με τα ίδια ουρα και 30" διαφορά είχαν διάφορα μεταξύ τους. Το γράφω να το γνωρίζει κάποια άλλη τρελή σαν εμένα 😅😅.

Οπότε έκανα δύο predictor early, το πρώτο είναι 7:30 το απόγευμα, την Παρασκευή που είχα χοριακη 40. Το άλλο είναι σήμερα το πρωί. Τα υπόλοιπα θα φανούν αύριο στην χοριακη 🤞🙏

IMG_20241020_093351.jpg

Μπράβο κορίτσι μου , είδες όλα πάνε καλαααα😁😁😁

 

Να χαίρεστε την κορούλα σας !!!

Περιμένουμε τα νέα σου να μπει όμορφα η εβδομάδα 🩷🩷🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13 κορίτσι μου με το καλό η χοριακή σου σήμερα! εύχομαι να έχει τριπλασιαστεί! Να χαίρεστε και την μικρή σου, γερή να είναι! Να την δείτε όπως επιθυμεί και επιθυμείτε ❤️  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια!! 

@Elli13 χρόνια πολλά για την μικρούλα σας! Περιμένουμε την χοριακη σου με πολλή θετική ενέργεια!!!!🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή βδομάδα κορίτσια μου ♥️

Επιτέλους δροσισε λίγο 🤭🤭🤭

@Elli13 να χαίρεστε την μικρή σας.. Και αναμένουμε την χοριακη σου ❣️

Σε άλλα νέα εγώ αδιαθετησα χτες (ήρθε στην ώρα της ευτυχώς) και σήμερα το πρωί πήγα για ορμονολογικες εξετάσεις να δω σε τι φάση είμαι 🤷🏻‍♀️ και ελπίζω αυτό τον μήνα να καταφέρουμε να έχουμε επαφές..

Εν τω μεταξύ το πρωί που περίμενα να πληρώσω για τις εξετάσεις, έρχεται μια κοπέλα και λέει στην κυρία στην είσοδο, έχω ραντεβού με τον τάδε, για έκτρωση που πάω;!! 😒😒😟😟😟 Εντάξει δεν κρίνω κανέναν για τις επιλογές του γιατί όλοι έχουν τον λόγους, αλλά πόσο οξύμωρο είναι που υπάρχουν γυναίκες εκεί έξω που προσπαθούν και δεν τα καταφέρνουν και κάποιες άλλες τα πιάνουν και κάνουν εκτρώσεις 😒. Ήμουν ανέκαθεν κατά των εκτρωσεων και έγινα ακόμα περισσότερο απ τον καιρό που ξεκίνησα τις προσπαθειες για να αποκτήσω ένα μωρό. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13 χρόνια πολλά στην Λυδία να την χαίρεστε ότι επιθυμεί πάντα ευτυχισμένη και καλότυχη να είναι 🥰

θα περιμένουμε την χοριακη σου να πας πεις τα ευχάριστα και σε 9 μήνες να έρθει το αδερφάκι της 🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Εγώ έχω ακόμα  μέρες είναι η αλήθεια!; Στη 1 Νοεμβρίου για τη β επιπέδου!  Για τα ουδέτεροφύλλα γενικά οι τιμές μου είναι πάντα φυσιολογικές. Αλλά μου είπε ο γιατρός ότι είναι μάλλον απ' τον κοβιντ κ να τις επαναλάβω πριν πάω! Αχχχχχ πως κ πως περιμένω να δω ξανά τον μικρό μου!!!;
    • Σωστηηηη!! Τώρα άρχισα να τους γράφω όλους σιγά σιγά πιο πριν δεν μπορούσα επηρεαζομουν αρκετά.. ποιος ξέρει στο δεύτερο μπορεί από την αρχή να είμαι κουλ.. πω πω ρε κορίτσι τώρα τι μου θύμησες.. μιλούσαμε και τότε που προσπαθούσαμε πριν κάνα 3+ χρόνια.. πόσο με είχατε βοηθήσει όλες τότε μετά την αποβολή μου.. τι είχες περάσει κ συ.. πόσο είναι το δεύτερο σου παιδάκι τώρα?
    • Σας ευχαριστώ μέσα από την ψυχή μου όλες σας (δεν έχω άλλες αντιδράσεις). Και για τις ευχές για το μικρό μου κοριτσάκι, και για την εγκυμοσύνη. Είστε όλες μέσα στις προσευχές μου, δεν ξεχνάω ποτέ καμία γιατί ξέρω πόσο πονάει να θέλεις ένα μωράκι και να γίνεται άπιαστο όνειρο. @marinamanoulitsa για το θέμα φιλία, μπορώ να γράψω σεντόνια ολόκληρα. Καμένη από πάνω μέχρι κάτω. Τόσο που πλέον έχω λίγες φίλες και καλές αλλά δυστυχώς όχι κολλητές. Όχι ότι δεν θέλω, αλλά έχω πληγωθεί τόσο πολύ, και από διαφορετικές φίλες στο πέρασμα των χρόνων, που έβαλα και εγώ πάνω από όλα την οικογένεια μου. Πριν έρθει το παιδάκι μου, ήταν ο καλός μου εκεί για όλα. Και φίλος, και σύντροφος και εραστής.. Εγώ θα πω μόνο ότι για να μιλήσει κάποιος άνθρωπος ετσι, με τέτοια λόγια, δεν υπήρξε ποτέ πραγματική φίλη, άρα καλύτερα να μην είναι στη ζωή σου. Ξέρω βέβαια πόσο στενάχωρο είναι αυτό, ειδικά όταν έχεις επενδύσει σε αυτή τη φιλία. Και εγώ από όταν γέννησα, έγινε ένα αυτόματο ξεκαθάρισμα. Λίγοι και καλοί!! Για τα tantrums που λέτε, εμένα με αγχωνουν αρκετά.. Η δικιά μου είναι και λίγο νευρική, οπότε δεν ξέρω όταν έρθει αυτή η ώρα αν θα έχω την ψυχική δύναμη να το χειριστώ όπως πρέπει... Έχω και αυτό το κακό, δεν αντέχω να την ακούω να κλαίει, με πιάνει απίστευτο στρες, νιώθω σαν να χτυπάνε συναγερμοί στο κεφάλι μου. Ήταν πολύ πιο έντονο όσο ήταν βρεφακι, αλλά ως ένα βαθμό ακόμα το νιώθω.. Για καλή μου τύχη, η νονά της είναι ψυχολόγος, οπότε όλο και κάποια βοήθεια θα έχουμε.. Και μια φωτογραφία από την βόλτα μας σήμερα στον ήλιο 😊😊 Και να θυμάστε.. μετά τη βροχή, βγαίνει το ουράνιο τόξο 🌈🌈
    • @Katiana1987μου έχεις μια όμορφη σχέση με την κορούλα σου και σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να είστε παντα έτσι. Έχω τον αδερφό μου μονογονεικη οικογένεια και καταλαβαίνω πόσο δύσκολο είναι το όλο ζήτημα αλλά έχεις καλή διάθεση και αυτό είναι θετικό. Αυτό που προσπάθησα εγώ τουλάχιστον να εξηγήσω ήταν ότι το νεογέννητο έχει μια απαιτητική περίοδο που αλλάζουν πολλά, ζυγιζεται η σχέση του ζευγαριού στις δυσκολίες, αναπροσαρμοζεται το άτομο και η δυαδική σχέση του ζευγαριού. Θα σου φέρω δύο παραδείγματα πχ συνάντησα κοπέλα που ζήτησε από τον σύντροφό της που ήταν σε ελεύθερη σχέση να είναι ενεργός για το παιδί τους, να το πηγαίνει βόλτες κλπ και αυτός αρνήθηκε και χώρισαν απλά, εκείνη το πήρε απόφαση και μεγαλώνει το κοριτσάκι της ήρεμα και απλά, ενώ φροντίζει τον εαυτό της και την ψυχολογία της διότι πρέπει να είναι καλά για το παιδάκι της. Από την άλλη πλευρά είχα συνάδερφο που σε εποχή τηλεεργασιας απέκτησε το τρίτο και το τέταρτο μωρό, η πεθερά του ήταν συνεχώς στο σπίτι τους διότι ο συναδερφος δεν έλεγε στη γυναίκα του ότι έχει τηλεεργασια λόγω covid προκειμένου να πηγαίνει στο πατρικό του να δουλεύει και να ξεκουράζεται λίγο. Στη δεύτερη περίπτωση η οικογένεια υπέστη κρίση, η κοπέλα δεν χάλασε το γάμο της αλλά το ζευγάρι βασανίστηκε να προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα. Ο συναδερφος ακόμα και τώρα όταν του είπα μπράβο για τα τέσσερα παιδιά με στραβοκοιταξε. Προφανώς ο ίδιος δεν ήθελε να είναι πολύτεκνος. Η έλευση ενός μωρού καταβάλλει τη μάνα αλλά δοκιμάζει και το ζευγάρι κάνοντας την ψυχοσύνθεση της νέας μαμάς ακόμα χειρότερα. Αυτό είναι δύσκολο στάδιο θέλει υπομονή και επιμονή. Η χαρά με την οποία αντιμετωπίζεις το μωρό σου εμένα προσωπικά μου έδωσε δύναμη και δε θα ήθελα να μην γράφεις στην ομάδα. 
    • Πολλά πολλά συγχαρητήρια κορίτσι μου! Πανέμορφη μέρα για σένα με ένα κοριτσάκι που μόλις έγινε 1 και ένα σποράκι που μόλις έγινε 199!
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...