Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Με τα χρώματα του Οκτώβρη στέλνω σε όλους μια ευχή, να γεμίσουν οι κοιλίτσες με μωρά κι όχι φαΐ " 🧿🤰


Maria98

Recommended Posts

Αυτός είναι ο τρίτος μήνας προσπάθειας μετά την αποβολή. Στις 4 προηγούμενες όντως έπιανα με την πρώτη. Απλά τώρα λόγω μιας θεραπείας του συζύγου ξέραμε ότι θα υπήρχε ενδεχομένως ένα θέμα στο σπέρμα, αναστρέψιμο. Αύριο θα πήγαινε για εξετάσεις.. Του είπα να περιμένει λίγο, ίσως να μην χρειαστεί. 

Μακάρι βρε κορίτσια μου για όλες μας 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 588
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 9 λεπτά, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Χαχαχαχχαχχαχα και όμως κάποιες πιάνουν με τον αέρα...ήμουν και εγώ σε αυτές...με τον πρώτο μήνα εμένα έγκυος κατευθείαν στα παιδιά μου ,ακόμα και στην πρώτη αποβολη...μετά την απόξεση όλα χάλασαν....μάλλον κάτι με κάναν στις απόξεσεις.....

Αυτό ακριβώς φοβόταν ο γυναικολόγος μου και δεν μου έκανε αποξεση την τελευταία φορά. Θα μου πεις έζησες έναν εφιάλτη στο σπίτι, και θα σου πω ναι! Αλλά αργότερα μου εξήγησε ότι μια δεύτερη αποξεση ίσως δημιουργούσε συμφυσεις. Εύχομαι να μην είναι αυτό το θέμα σου, εξάλλου και εσύ έχεις τόσα θετικά τεστ δύο χρόνια που είμαι στο φόρουμ. Και τώρα που ξέρετε πιθανώς το λόφο για τις βιοχημικές, την επόμενη φορά είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε όπως πρέπει 🌈🌈🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Ξαναέκανα ένα τώρα γιατί με έχει φάει η αγωνία... 

Τώρα από κοντά φαίνεται πολύ πιο ξεκάθαρα! Λέτε βρε κορίτσια να είναι εξάτμισης και τσάμπα να πεδευομαι;

IMG_20241014_163607.jpg

Πότε περιμένεις περίοδο; Έκανες τεστ ωορρηξίας ή γνωρίζεις με βάση τα συμπτώματα πότε έκανες ωορρηξία; 
 

αν είσαι πχ στην αναμενόμενη ημέρα περιόδου καλύτερα να κάνεις χοριακη παρά να παιδεύεσαι με τεστ 😊 είναι κρίμα να το περνάς αυτό. Τουλάχιστον η χοριακη θα δείξει τι συμβαίνει τη δεδομένη στιγμή 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Καλά είμαι κορίτσι μου 16 κ 3 είμαι 🥰 όλα καλά ευτυχώς κ προχωράμε!!! Εσύ πως είσαι?

Πωπω... Έφτασες τόσο κιόλας, ε;;; Μπράβο βρε κορίτσι μου!!! Πολύ χαίρομαι για σένα! Μια χαρά είμαι κι εγώ. Απολαμβάνω την πριγκίπισσα μου κατ' αποκλειστικότητα απο τότε που γυρίσαμε στο νησί!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Πότε περιμένεις περίοδο; Έκανες τεστ ωορρηξίας ή γνωρίζεις με βάση τα συμπτώματα πότε έκανες ωορρηξία; 
 

αν είσαι πχ στην αναμενόμενη ημέρα περιόδου καλύτερα να κάνεις χοριακη παρά να παιδεύεσαι με τεστ 😊 είναι κρίμα να το περνάς αυτό. Τουλάχιστον η χοριακη θα δείξει τι συμβαίνει τη δεδομένη στιγμή 😊

30/9 είχα το πιο έντονο ωορρηξίας που ήθελε ένα Τσικ ακόμα όμως. Δεν βρήκα το εντελώς θετικό, την επόμενη μέρα είχε πέσει η ορμόνη, ενω εγώ πάντα έχω δύο μέρες σερί θετικά τεστ.

Είμαι αρνητρια της χοριακής 😂, έχω πάψει να κάνω από τη δεύτερη εγκυμοσύνη και μετά.ου προκαλούν απίστευτο άγχος που δυσκολεύομαι να το διαχειριστω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλε φαίνεται γραμμή με απογευματινά ουρα, πήγαινε κανε μια χοριακη θα δειξει αν είσαι έγκυος ή έστω Παρε ένα τεστ άλλης εταιρείας να δεις τι θα δειξει; Ποτε περιμενεις περίοδο; Πόσες μέρες πριν είσαι; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Καλε φαίνεται γραμμή με απογευματινά ουρα, πήγαινε κανε μια χοριακη θα δειξει αν είσαι έγκυος ή έστω Παρε ένα τεστ άλλης εταιρείας να δεις τι θα δειξει; Ποτε περιμενεις περίοδο; Πόσες μέρες πριν είσαι; 

Αυτό που αγαπώ σε αυτό το φόρουμ είναι ότι είμαστε μια γροθιά σε όλα. Η κοπέλα λεχώνα και μπήκε να σχολιάσει το δικό μου τεστ, την αγαπώ 🥹 ❤️ 

Σήμερα ή αύριο περιμένω λογικά. Δεν ξέρω η ωχρινικη μου φάση ακριβώς πόσο κρατάει. Σκέφτομαι ότι και χοριακη να κάνω τώρα, με τόσο αχνο τεστ, γκρίζα ζώνη θα με βγάλει. Οπότε θα περιμένω 2-3 μέρες ακόμα και μάλλον θα πάρω αύριο ένα predictor early (το οποία εμπιστευομουν πολύ αλλά διαβάζω κακές κριτικές στο Σκρουτζ για ψευδώς θετικά)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Katiana1987 είπε:

Πωπω... Έφτασες τόσο κιόλας, ε;;; Μπράβο βρε κορίτσι μου!!! Πολύ χαίρομαι για σένα! Μια χαρά είμαι κι εγώ. Απολαμβάνω την πριγκίπισσα μου κατ' αποκλειστικότητα απο τότε που γυρίσαμε στο νησί!!! 

Ναι τρομερό το πώς περνάνε ο καιρός 🥰 τέλεια κορίτσι μου εσύ κ η μικρή σου μόνο με ευτυχία κ υγεία εύχομαι! Να απολαμβάνετε το κάθε λεπτό❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elli13 είπε:

Αυτό που αγαπώ σε αυτό το φόρουμ είναι ότι είμαστε μια γροθιά σε όλα. Η κοπέλα λεχώνα και μπήκε να σχολιάσει το δικό μου τεστ, την αγαπώ 🥹 ❤️ 

Σήμερα ή αύριο περιμένω λογικά. Δεν ξέρω η ωχρινικη μου φάση ακριβώς πόσο κρατάει. Σκέφτομαι ότι και χοριακη να κάνω τώρα, με τόσο αχνο τεστ, γκρίζα ζώνη θα με βγάλει. Οπότε θα περιμένω 2-3 μέρες ακόμα και μάλλον θα πάρω αύριο ένα predictor early (το οποία εμπιστευομουν πολύ αλλά διαβάζω κακές κριτικές στο Σκρουτζ για ψευδώς θετικά)

Για να φάνηκε θετικό με τα απογευματινά Έλλη μου σίγουρα το πρωί θα είναι πιο έντονο το τεστακι! Ανυπομονώ να δω το επόμενο τεστ που θα κάνεις 🥰🥰 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η cat12 είπε:

Για να φάνηκε θετικό με τα απογευματινά Έλλη μου σίγουρα το πρωί θα είναι πιο έντονο το τεστακι! Ανυπομονώ να δω το επόμενο τεστ που θα κάνεις 🥰🥰 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.. μακάρι 🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Ξαναέκανα ένα τώρα γιατί με έχει φάει η αγωνία... 

Τώρα από κοντά φαίνεται πολύ πιο ξεκάθαρα! Λέτε βρε κορίτσια να είναι εξάτμισης και τσάμπα να πεδευομαι;

IMG_20241014_163607.jpg

Κορίτσι μου φαίνεται ξεκάθαρα η άχνη γραμμή!! Κάνε και αύριο το πρωί να δούμε αν σκουραίνει. Συγχαρητήρια!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13 την βλέπω και εγώ ξεκάθαρα την γραμμή,αν εχεις υπομονη παρε αυριο ενα predictor early ή ακομα καλυτερα το διπλο να κανεις. Εγω τα predictor τσ εμπιστεύομαι σε σχεση με άλλα.  Σου εύχομαι όλα να πάνε τέλεια αυτή την φορά! Είμαι και εγώ παθών με 4 παλινδρομες και πραγματικά νιώθω την αγωνία σου.

Σε άλλα νέα κορίτσια εγώ σήμερα είμαι 9+5 χθες ήπια nuperal και σήμερα δεν έχω καθόλου αναγούλα και με ανησυχεί, ειμαι τρελη το ξερω άλλα έχω πονάκια. Ωστόσο πρέπει να κολλησα covid από τον άντρα μου, πονάει ο λαιμός μου και νιώθω λες και έχω φάει ξύλο,πονάω παντού. Πυρετό δεν έχω. Αύριο θα κάνω ένα τεστ να δω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13 κορίτσι μου έχω την αίσθηση πως είσαι έγκυος! 🌈 Και στο εύχομαι με όλη μου την καρδιά!!

Διάβασα αυτό που αναφέρθηκε για τις αποξέσεις και εγώ 2 έκανα και η αλήθεια είναι πως την προηγούμενη φορά έμεινα πολύ πιο εύκολα. Και τώρα τίποτα, βέβαια 2 μήνες μόνο κάναμε ελεύθερα. Θα φανεί! 

Αναμένουμε νεότερα!! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Ξαναέκανα ένα τώρα γιατί με έχει φάει η αγωνία... 

Τώρα από κοντά φαίνεται πολύ πιο ξεκάθαρα! Λέτε βρε κορίτσια να είναι εξάτμισης και τσάμπα να πεδευομαι;

IMG_20241014_163607.jpg

Βλέπω κι εγώ τη γραμμμουλα σ αυτή τη φώτο. Εύχομαι να είσαι έγκυος!!! 💜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/10/2024 at 2:28 ΜΜ, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσια μου γέννησα χθες το απόγευμα! 
Ολα πήγαν καλά, χάρη στη μαία μου και είχαμε έναν όμορφο φυσιολογικό τοκετό. Η μπουμπου είναι καλά, τελικά ήταν 2800, είναι μικροκαμωμένη αλλα είναι γκυκουλα!!!!

Ευχομαι σε όλες σύντομα να κρατάτε το θαύματακι που τόσο επιθυμείτε αγκαλιά και σε όσες έχουν ήδη παιδακια να τα χαίρονται και να τα καμαρώνουν! 
Σας ευχαριστώ πολύ από καρδιάς που μου κάνατε παρέα σε αυτό το όμορφο ταξίδι όλους αυτούς τους μήνες! 

Να την χαίρεστε!!! Γερη και ευλογημένη να ειναι σε ολη της τη ζωή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Αυριο κανω την εμβρυομεταφορα μου!!! Η αλήθεια είναι ότι μια αγχώνομαι πολύ μια μου φεύγει.. 12 μέρες ειναι θα περάσουν χαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Αυτό είναι ξεκάθαρα θετικό, δεν χωράει αμφιβολία!! Και γω στην κόρη μου 11-12η μέρα είχα ξεκάθαρο θετικό. 

Σήμερα τη δεύτερη γραμμή την είδα μέσα στο 5 λεπτό που δίνει ο κατασκευαστής, αλλά είναι τοοοοοσο άχνη που αμφιβάλλω 

Σε εμένα έβγαλε άχνη γραμμή με την @peacock το είχαμε συζητήσει αλλά να ξες ότι το δεύτερο ήταν κατάλευκο. Οπότε εάν συνεχίζονται οι αχνές μάλλον κάτι έχουμε 😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα!! Αυριο κανω την εμβρυομεταφορα μου!!! Η αλήθεια είναι ότι μια αγχώνομαι πολύ μια μου φεύγει.. 12 μέρες ειναι θα περάσουν χαχα

Με το καλό να υποδεχτεις τα έμβρυα σου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Ξαναέκανα ένα τώρα γιατί με έχει φάει η αγωνία... 

Τώρα από κοντά φαίνεται πολύ πιο ξεκάθαρα! Λέτε βρε κορίτσια να είναι εξάτμισης και τσάμπα να πεδευομαι;

IMG_20241014_163607.jpg

 

Screenshot_2024-10-14-21-01-45-718_com.miui.mediaeditor.jpg

Screenshot_2024-10-14-21-00-42-466_com.miui.mediaeditor.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

@Elli13 την βλέπω και εγώ ξεκάθαρα την γραμμή,αν εχεις υπομονη παρε αυριο ενα predictor early ή ακομα καλυτερα το διπλο να κανεις. Εγω τα predictor τσ εμπιστεύομαι σε σχεση με άλλα.  Σου εύχομαι όλα να πάνε τέλεια αυτή την φορά! Είμαι και εγώ παθών με 4 παλινδρομες και πραγματικά νιώθω την αγωνία σου.

Σε άλλα νέα κορίτσια εγώ σήμερα είμαι 9+5 χθες ήπια nuperal και σήμερα δεν έχω καθόλου αναγούλα και με ανησυχεί, ειμαι τρελη το ξερω άλλα έχω πονάκια. Ωστόσο πρέπει να κολλησα covid από τον άντρα μου, πονάει ο λαιμός μου και νιώθω λες και έχω φάει ξύλο,πονάω παντού. Πυρετό δεν έχω. Αύριο θα κάνω ένα τεστ να δω.

Λογικά σε βοήθησε το χάπι...αυτό ήταν και το ζητούμενο...και τώρα πάλι αγχώνεσαι;🤣 

Κάνε ένα τεστ κοβιντ να δεις αν κόλλησες.... περαστικά!!!

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13 κ εγώ την βλέπω την γραμμή ειδικά εκει που έβαλες 2 στην πρώτη από τις 2 που είπαν κ οι περισσότερες! Πιστεύω όπως ξαναείπα πριν λίγες μέρες ότι το ιστορικό σου μας γεμίζει μια έξτρα αισιοδοξία και πιστεύουμε και ελπίζουμε όλες μας πως είσαι έγκυος. !!!! Εύχομαι να μην κάνουμε λάθος! Εύχομαι κι ελπίζω επίσης να είσαι έγκυος και για τους επόμενους 9 μήνες 😍😍🧿🧿

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13 κορίτσι μου είδα τα τεστ σου είναι λίγο μπερδεμένα πιστεύω πως αύριο το πρωί (το πολύ μεθαύριο) θα ξεκαθαρίσει αν είναι θετικό ή εξατμίσεις γιατί γραμμούλα βλέπω αλλά δεν μπορώ να καταλάβω ακόμα τι γίνετε, εγω χρησιμοποιώ τα  test εμένα γραμμή αυτα δεν μου έχουν βγάλει (αν και κοπέλες εδώ λένε πως βγάζει 🤷‍♀️) .. τα step δεν τα έχω δοκιμάσει καθόλου να σου πω την αλήθεια.. 

Εύχομαι να είναι θετικό με ένα γερό μωρό 🙏 

ΥΓ  τις χοριακες δεν της θέλω καθόλου με προκαλούν πολύ στρες και εμένα είναι το χειρότερο μου στην μπέμπα πέρασαν 5 μέρες για να πάω να κάνω την πρώτη χοριακη, με τεστ εγκυμοσύνης την έβγαζα 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Ξαναέκανα ένα τώρα γιατί με έχει φάει η αγωνία... 

Τώρα από κοντά φαίνεται πολύ πιο ξεκάθαρα! Λέτε βρε κορίτσια να είναι εξάτμισης και τσάμπα να πεδευομαι;

IMG_20241014_163607.jpg

Στο εύχομαι με όλη τη δύναμη της ψυχής μου να είναι όλο κόκκινη αύριο και όλα να πάνε ΚΑΤ ευχήν 🩷💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Αυτό που αγαπώ σε αυτό το φόρουμ είναι ότι είμαστε μια γροθιά σε όλα. Η κοπέλα λεχώνα και μπήκε να σχολιάσει το δικό μου τεστ, την αγαπώ 🥹 ❤️ 

Σήμερα ή αύριο περιμένω λογικά. Δεν ξέρω η ωχρινικη μου φάση ακριβώς πόσο κρατάει. Σκέφτομαι ότι και χοριακη να κάνω τώρα, με τόσο αχνο τεστ, γκρίζα ζώνη θα με βγάλει. Οπότε θα περιμένω 2-3 μέρες ακόμα και μάλλον θα πάρω αύριο ένα predictor early (το οποία εμπιστευομουν πολύ αλλά διαβάζω κακές κριτικές στο Σκρουτζ για ψευδώς θετικά)

Καλημέρα κορίτσι. Είδα και εγώ τη γραμμουλα στο τεστ σου και εύχομαι να την επιβεβαίωσει η Χοριακη. Εγώ έκανα predictor early πριν τη χοριακη και έδειξε τη μαγική γραμμουλα. Βέβαια εγώ είμαι με εξωσωματική. Το έκανα 8η μέρα από την εμβρυομεταφορα των εμβρύων. Με τις κριτικές των τεστ πάντως παραξενεύτηκα  . Ακόμα και για την άλλη γνωστή μάρκα πάρα πολλές περιπτώσεις να λένε για ψευδώς θετικό τεστ. Αλλά ίσως ήταν κάποια παρτίδα. Για το Predictor  διάβασα λίγες. Σε μένα πάντως δεν έκανε λάθος. Εσύ έχεις ήδη κάνει και άλλης εταιρείας. Σου εύχομαι μια θετική χοριακη και όλα να πάνε τέλεια. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,τελικά δεν την γλίτωσα και κολλησα covid. Το βράδυ έκανα 38 και ήπια αμέσως depon,θα μιλήσω πιο μετά και με τον γιατρό μου. Έχει περάσει κάποια στην αρχή της εγκυμοσύνης covid? Έχω ανησυχήσει μην πάθει τίποτα το μωρό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για αυτήν την κατάληξη... Είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό ... Σου εύχομαι ότι καλύτερο κ πάνω από όλα υγεία 🙏
    • περι πιπιλας που αναφέρεται εγω σωθηκα με την πιπίλα! στην αρχή έλεγα δεν την θελω με τίποτα και δεν πρόκειται να του δώσω... δοκιμάστε να τα βάλετε όταν κλαίνε οχι στα καλα του καθουμενου..μηπως την πιάσουν πιο εύκολα! εμενα την Philips Avent μου πήρε... ενώ στην αρχή ειχα δοκιμάσει μια της nuk ειχε μεγαλύτερη θηλή και δεν την έπαιρνε με τίποτα... αυτή εχει πολύ μικρή θηλή και του άρεσε φαίνεται!
    • Καλημέρα κορίτσια, χαθηκα λίγο...αυτες τις μέρες ο μικρός εκλαιγε ασταμάτητα...απο το εμβόλιο...και δεν ειχα χρόνο να γράψω... πυρετό δεν κάναμε...αλλα τον πονουσε το ποδαρακι του τον καημένο και έκλαιγε 😔  ελπίζω σήμερα να είναι καλύτερα... κορίτσια εσας τα παιδάκια σας το στηρίζουν το κεφαλάκι; εμενα όχι ακόμα 😔 εσεις βλεπω είστε πολύ μπροστα... εμένα δεν κάνει ουτε κίνηση για να πιάσει πράγματα κτλ ..στο γυμναστήριο δεν τον έχω βαλει ακόμα...
    • Κορίτσι μου, πέρασα και εγώ κάτι παρόμοιο. Τα baby blues που κρατάνε 2 βδομάδες. Ήμουν τυχερή που είχα δει μια γνωστή influencer που είχε μιλήσει γι αυτό και έτσι το αναγνώρισα και κατάλαβα πως δεν είναι επιλόχειος. Γενικά επιρρεπής στην κατάθλιψη, με χρόνια ψυχοθεραπεία για να έρθω στα ίσα μου. Αυτό που με βοήθησε πάρα πολύ εμένα, είναι να επαναφέρω την ρουτίνα μου προ μωρού. Παράδειγμα τις πρώτες 2 βδομάδες, ακολουθούσα το πρόγραμμα του μωρού, αλλάζοντας εντελώς το δικό μου (λογικό). Κοιμόμουν ακανόνιστα και ειδικά μετά το απόγευμα ερχόταν το σύννεφο. Όταν άρχισα να κοιμίζω το μωρό και να καθόμαστε το βράδυ με τον άντρα μου για φαγητό και σειρά, όπως κάναμε παλιά, επανήλθα σταδιακά. Έστω μισή ώρα έβλεπα και μετά κοιμόμουν, αλλά με έκανε να νιώσω πως είμαι ακόμη εδώ και δεν έχω εξαλειφθεί σαν παρουσία. Δεν ξέρω αν έχεις τη δυνατότητα να κάνεις κάτι παρόμοιο, δεδομένου πως έχεις κ άλλα παιδάκια, αλλά πιστεύω ότι θα βοηθήσει να επαναφέρεις με κάποιον τρόπο το εγώ σου και έτσι θα δεις καθαρά. Στέλνω μεγάλη αγκαλιά και είμαστε εδώ ❤️
    • Καλημέρα, και εγώ από χθες έχω πονακια περιοδου χαμηλά στο κέντρο και αρκετά υδαρη υγρά σαν να έχω κατουρηθει 🤣 Ευτυχώς έχουν περάσει οι πολλές αναγούλες έχω ελάχιστες περισσότερο αισθάνομαι σαν να έχω αηδιάσει με κάτι. Περιμένω να βγω αρνητική για να μην ακυρώσω πάλι το ραντεβού που έχω την Δευτέρα με τον γιατρό.  Μου έκλεισε και αυχενική για 25/10 και περιμένω να δω αν μπορεί να πάρει ο άντρας μου άδεια για να με πάει αλλιώς θα το αλλάξω.  Γιατρό σε ποιο νοσοκομείο έχεις?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...