Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Με τα χρώματα του Οκτώβρη στέλνω σε όλους μια ευχή, να γεμίσουν οι κοιλίτσες με μωρά κι όχι φαΐ " 🧿🤰


Maria98

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 588
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Μετά τον τοκετό δεν έχω σταθερή ωχρινικη φάση. Ευτυχώς κάθε τόσο μεγαλώνει και από 1 ημέρα. Αλλά κατά βάση χτες/σήμερα περιμένω. Θα προσπαθήσω να βγάλω μια καλή, γιατί το κινητό μου δεν βγάζει και τις καλύτερες φωτο. 

Απλά είχα διαβάσει ότι όταν η εμφύτευση γίνεται τόσο αργά, συνήθως η έκβαση δεν είναι καλή...

Κορίτσι μου το έχω ξανα γράψει στο παρελθόν. Η φίλη μου είχε αίμα εμφύτευσης Κυριακή, περίοδο περίμενε τέταρτη, μέχρι και Τρίτη τα συγκεκριμένα τεστ ήταν αρνητικά, οπότε το πήρε απόφαση πως δεν είναι έγκυος και Πέμπτη πρωί μου έστειλε την άχνη γραμμουλα της!! Τώρα έχει τον κούκλο της!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13 εμένα το τεστακι ήταν της hometest αλλά η γραμμουλα ήταν τόσο άχνη όπως την δική σου , ισως και πιο άχνη η δική μου όμως φαινόταν,  μακάρι κορίτσι μου να ήρθε το θαυματακι σου ❣️ στέλνω πολύ θετική ενέργεια!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μακάρι να ήρθε, και αν ήρθε όντως να είναι για να μείνει αυτή τη φορά. Τον προηγούμενο μήνα μου είχε βγάλει γραμμή εξάτμισης, όμως φαινόταν ξεκάθαρα ότι δεν ήταν θετικό. Ήταν υπερβολικά λεπτή η γραμμή, και μάλιστα ήταν σαν μια μολυβια γκρι. Εννοείται δεν ενθουσιάζομαι αν δεν δω ξεκάθαρη γραμμή. Θα δείξει .. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/10/2024 at 1:03 ΜΜ, ο/η Asteria2708 είπε:

Καλημέρα!
Είμαι καινούρια στο φόρουμ και θα ήθελα την πολύτιμη βοήθειά σας! Είχα γράψει και παλιότερα ένα ποστ όμως άργησε πολύ να εγκριθεί και χάθηκε μετά από τις υπόλοιπες αναρτήσεις. Παλεύουμε και εμείς με το σύζυγο 16 μήνες αισίως να γίνουμε γονείς όμως δεν βλέπουμε φως στο τούνελ. Θα ήθελα όποια κοπέλα από Αθήνα έχει κάποιον καλό γυναικολόγο να μου προτείνει που να έχει εμπειρία στην υπογονιμότητα!! Ήμουν πολύ ευχαριστημένη με τον δικό μου αλλά δεν βλέπω αποτέλεσμα και επόμενες λύσεις. Μέχρι παρακολούθηση ωορρηξίας έχουμε φτάσει να κάνουμε μόνο και συνεχώς με καθυστερεί για το κάτι παραπάνω όπως πρόκληση ή σπερματέγχυση ή κάτι διαφορετικό τελοσπαντων. Για να πω δυο λόγια για μένα εγώ είμαι 32 με σταθερό κύκλο, καλές ορμονολογικές και έναν πολύποδα που αφαίρεσα με υστεροσκοπηση. Και ο σύζυγος 38 με μια κιρσοκηλη που του έχει επηρεάσει την μορφολογία στο 2% αλλά καλο αριθμό και κινητικότητα. Όποια πληροφορία καλοδεχούμενη γιατί η υπομονή μας και η ψυχολογία μας έχουν επηρεαστεί. 

Δυστυχώς δεν έχω να σου προτείνω γυναικολόγο, αλλά πιστεύω είστε σε καλό δρόμο. Πολλά μωράκια έρχονται στα 2 χρόνια ελεύθερων επαφών, οπότε αν θες δώσε λίγο χρόνο πριν πας σε επόμενες ενέργειες. 

Και γενικά συχνές επαφές και με πάθος  ❤️😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/10/2024 at 3:10 ΜΜ, ο/η ntina93 είπε:

Ελπίζω να εγκριθω γρήγορα κ εγώ για να συμμετέχω!

Να συστηθω κορίτσια!

Εχω ένα παιδάκι! Που το έπιασα πολύ γρήγορα! Στον χρόνο πάνω ξεκινήσαμε προσπάθειες χωρίς αποτέλεσμα! Ξεκινήσαμε εξετάσεις... Χάλια σπερμοδιαγραμμα κιρσοκήλη. Κάναμε χειρουργείο πήραμε βιταμίνες!! εγώ ορμονολογικες βρήκαμε πολυκοιστηκες ,αυτοάνοσο θυροειδή...

Ερχόμαστε στ σήμερα!!!! 

Τέλειο σπερμοδιαγραμμα 6 μήνες μετά τ χειρουργείο κ ρυθμισμένο θυροειδή κ χάπια για τις πολυκοιστηκες..

Ξεκίνησα τεστ ωορρηξίας είχα θετικό τεστ 7/10...

Επαφές είχαμε 5/10 8/10 9/10...

Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες μας!!

Καλώς ήρθες κορίτσι!

Πόσο καιρό δλδ προσπαθείτε για 2ο;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Δυστυχώς δεν έχω να σου προτείνω γυναικολόγο, αλλά πιστεύω είστε σε καλό δρόμο. Πολλά μωράκια έρχονται στα 2 χρόνια ελεύθερων επαφών, οπότε αν θες δώσε λίγο χρόνο πριν πας σε επόμενες ενέργειες. 

Και γενικά συχνές επαφές και με πάθος  ❤️😜

Σ’ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!! Κάθε μήνα είμαι αισιόδοξη ότι τα έχουμε καταφέρει και στο τέλος ίδια πάντα καταληξη. Ευτυχώς ο σύζυγος είναι πολύ αισιόδοξος και προσπαθεί να με επαναφέρει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/10/2024 at 9:44 ΜΜ, ο/η afr είπε:

Όχι, εντάξει θα πάρω πύργο κανονικά έτοιμο απλώς είπα μήπως είχες καμία πρόταση μιας και χρησιμοποιεις ήδη! Θα το ψάξω και θα πάρω κάποιον!

Ωραία που δουλεύεις με μειωμένο. Κι εγώ θα έχω μείον 2 ώρες για λίγο καιρό στην αρχή, το επέλεξα εγώ και το κανόνισα με τον εργοδότη, γιατί πιστεύω ότι έτσι θα είναι πιο ομαλή η μετάβαση και για μένα στη δουλειά αλλά και για το παιδί που θα αποχωριστούμε για πρώτη φορά τόσες ώρες! Για πόσο καιρό θα έχεις εσύ μειωμένο;

Αχ τέλεια με τον ύπνο που σου κοιμάται σερί!! Όχι, δε θηλάζω τώρα. Τον θήλασα γενικά αλλά έχουμε κάποιους μήνες τώρα που το κόψαμε. Πώς κατάλαβες ότι διψάει αντί να πεινάει κ να θέλει γάλα; Γιατί κι εγώ μια φορά επιχείρησα να του δώσω νερό αλλά δεν πήγε πολύ καλά 🤣 οπότε ακόμα πινει γάλα το βράδυ. Εσένα που κοιμάται σερί τοσες ώρες πόσες φορές τη μέρα πίνει γάλα;

Για πύργο δες και στο orchestra έχει έναν φτηνό.

Ναι συμφωνώ ότι είναι ότι πρέπει για τη μετάβαση. Κυρίως για εμάς που πρέπει να συνηθίσουμε πάλι τη δουλειά 🤣 Είναι 12 μήνες -2 και 6 μήνες -1. Τώρα ανάλογα πως θα το κάνεις εσύ πάνε και οι μήνες/μέρες. Το hr και ο λογιστής σου θα ξέρει να σε κατευθύνει λογικά.

Δεν θυμάμαι πως κατάλαβα ότι διψούσε. Μάλλον δοκιμαστικά το βρήκα. Επειδή λένε ότι μετά το έτος δεν χρειάζονται φαί το βράδυ, δεν πήγαινα σε κάθε αφύπνιση. Την παρακολουθούσα να δω τι θα κάνει. Εμένα πχ ξυπνούσε, κλαψουριζε λίγο, δεν πήγαινα και μετά από λίγο την έπαιρνε ο ύπνος (δεν έκλαιγε πολύ δλδ). Μετά της έβαλα το νεράκι μέσα στην κούνια και την έβλεπα (από το μόνιτορ) που ξυπνούσε, κλαψουριζε, έπινε νερό και κοιμόταν. Τώρα δεν την παίρνω χαμπάρι πότε ξυπνάει. Απλά την βρίσκω με το νερό αγκαλιά 🤣🤣🤣 Δεν κλαίει δλδ για να ξυπνήσω. Θέλουν και στον ύπνο εκπαίδευση τα ζουζούνια.

Γάλα της δίνω κυρίως το πρωί αγελαδινό και το βράδυ θηλάζει και αγελαδινό. Τώρα μέσα στη μέρα αν μου ζητήσει ή αν δεν έχει φάει το μεσημεριανό της, πάλι της δίνω λίγο γάλα. Αλλά γενικά προσπαθώ να τρώει καλά μέσα στη μέρα. Και η αλήθεια είναι ότι από τότε που έκοψα τον μεσημεριανό θηλασμό τρώει όλο της το μεσημεριανό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

@cat12μου πως είσαι εσύ κορίτσι μου;;; Πως πάτε;;; Πόσο είσαι τώρα; 

@Raf123σε χάσαμε κι εσένα! Τι κάνεις; 

Καλά είμαι κορίτσι μου 16 κ 3 είμαι 🥰 όλα καλά ευτυχώς κ προχωράμε!!! Εσύ πως είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

IMG_20241014_110643.jpg

IMG_20241014_111716.jpg

Στην πάνω φωτογραφία φαίνεται μόνο...στην κάτω όχι....μάλλον είναι το φως λάθος...

Εύχομαι να είναι όντως θετικό 🙏🤞 πάρε ένα predictor που είναι πιο ευαίσθητα ή το self clear και αυτό δείχνει αρκετά νωρίς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια ειμαι στην 10η μέρα κύκλου και ξεκινησα τα τεστακια για να βρω την ωορρηξία Είπαμε να εχουμε περισσότερες επαφές αυτο το μηνα.. Αντε να δούμε ανυπομονώ να περάσουν οι μέρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Sia A είπε:

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! Κ εύχομαι σύντομα να ΄έρθει το 2ο παιδάκι σας.

Να σε ρωτήσω τι θέμα είχατε στο σπέρμα με την κιρσοκήλη κ βελτιώθηκε. Γιατί ο σύζυγος έκανε πριν 6 μήνες κ τέλος του μήνα θα ΄κα΄νει ξανά εξετάσεις να δούμε πως πήγε κ έχω αγχωθεί

 

Κορίτσι μου τι να πω απόλαυσε το ταξίδακι σου να γεμίσεις μπαταρίες κ πάμε για τον Νοέμβριο!!!!

Να σου ζήσει να είναι γερή και καλότυχη!!!! ΄:)

Στείλε μας ΄λίγη μωρουδίλα για καλή τ΄ύχη γιατί ο Οκ΄τωβριος δεν έχει μπει κθλ καλά κ έχουμε φτάσει στα μισά κ όλες αδιαθετούμε  :(

Και εμείς πριν 6 μήνες κάναμε χειρουργείο κηρσοκοιλη!

Κ τ σπερμοδιαγραμμα τώρα τέλειο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/10/2024 at 2:28 ΜΜ, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσια μου γέννησα χθες το απόγευμα! 
Ολα πήγαν καλά, χάρη στη μαία μου και είχαμε έναν όμορφο φυσιολογικό τοκετό. Η μπουμπου είναι καλά, τελικά ήταν 2800, είναι μικροκαμωμένη αλλα είναι γκυκουλα!!!!

Ευχομαι σε όλες σύντομα να κρατάτε το θαύματακι που τόσο επιθυμείτε αγκαλιά και σε όσες έχουν ήδη παιδακια να τα χαίρονται και να τα καμαρώνουν! 
Σας ευχαριστώ πολύ από καρδιάς που μου κάνατε παρέα σε αυτό το όμορφο ταξίδι όλους αυτούς τους μήνες! 

Να σου ζήσει κορίτσι μου η μπέμπα ❤️❤️❤️ Όλα τα καλά να έχει 😊 Γερή και καλότυχη να είναι!

Καλή ανάρρωση 😘😘 😘 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/10/2024 at 3:10 ΜΜ, ο/η ntina93 είπε:

Ελπίζω να εγκριθω γρήγορα κ εγώ για να συμμετέχω!

Να συστηθω κορίτσια!

Εχω ένα παιδάκι! Που το έπιασα πολύ γρήγορα! Στον χρόνο πάνω ξεκινήσαμε προσπάθειες χωρίς αποτέλεσμα! Ξεκινήσαμε εξετάσεις... Χάλια σπερμοδιαγραμμα κιρσοκήλη. Κάναμε χειρουργείο πήραμε βιταμίνες!! εγώ ορμονολογικες βρήκαμε πολυκοιστηκες ,αυτοάνοσο θυροειδή...

Ερχόμαστε στ σήμερα!!!! 

Τέλειο σπερμοδιαγραμμα 6 μήνες μετά τ χειρουργείο κ ρυθμισμένο θυροειδή κ χάπια για τις πολυκοιστηκες..

Ξεκίνησα τεστ ωορρηξίας είχα θετικό τεστ 7/10...

Επαφές είχαμε 5/10 8/10 9/10...

Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες μας!!

Ξέχασα να προσθέσω ότι έκανα κ σαλπιγγογραφια σε αυτόν τν κύκλο κ ήταν όλα καλά!!!

Το παιδάκι Μ είναι 3 ετών οπότε προσπαθούμε 2 χρόνια και κάτι!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Ξαναέκανα ένα τώρα γιατί με έχει φάει η αγωνία... 

Τώρα από κοντά φαίνεται πολύ πιο ξεκάθαρα! Λέτε βρε κορίτσια να είναι εξάτμισης και τσάμπα να πεδευομαι;

IMG_20241014_163607.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Ξαναέκανα ένα τώρα γιατί με έχει φάει η αγωνία... 

Τώρα από κοντά φαίνεται πολύ πιο ξεκάθαρα! Λέτε βρε κορίτσια να είναι εξάτμισης και τσάμπα να πεδευομαι;

IMG_20241014_163607.jpg

Κορίτσι μου κι εγώ τη βλέπω. Πάρε ένα άλλης μάρκας και πάνε για χοριακή! :)

Εάν είναι τελικά θετικό, μήπως μπορείς να μοιραστείς με την ομάδα το μυστικό σου? Με τον αέρα πιάνεις βρε κοπέλα μου? :) Εύχομαι πραγματικά να είναι θετικό και να προχωρήσει όπως το θέλεις! Περιμένουμε μαζί σου! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Ξαναέκανα ένα τώρα γιατί με έχει φάει η αγωνία... 

Τώρα από κοντά φαίνεται πολύ πιο ξεκάθαρα! Λέτε βρε κορίτσια να είναι εξάτμισης και τσάμπα να πεδευομαι;

IMG_20241014_163607.jpg

Αφού φαίνεται και τώρα με τα απογευματινά και όντως πιο καθαρά...είσαι σίγουρα έγκυος για εμένα! 🤞🥰🥰🥰 Συγχαρητήρια κορίτσι μου!!!ένα μόνο θα ευχηθώ!!!ΕΝΑ ΓΕΡΟ ΜΩΡΟ καλοκαιρινό ❤️🤰🏼🤞❣️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Κορίτσι μου κι εγώ τη βλέπω. Πάρε ένα άλλης μάρκας και πάνε για χοριακή! :)

Εάν είναι τελικά θετικό, μήπως μπορείς να μοιραστείς με την ομάδα το μυστικό σου? Με τον αέρα πιάνεις βρε κοπέλα μου? :) Εύχομαι πραγματικά να είναι θετικό και να προχωρήσει όπως το θέλεις! Περιμένουμε μαζί σου! ❤️ 

Χαχαχαχχαχχαχα και όμως κάποιες πιάνουν με τον αέρα...ήμουν και εγώ σε αυτές...με τον πρώτο μήνα εμένα έγκυος κατευθείαν στα παιδιά μου ,ακόμα και στην πρώτη αποβολη...μετά την απόξεση όλα χάλασαν....μάλλον κάτι με κάναν στις απόξεσεις.....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για αυτήν την κατάληξη... Είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό ... Σου εύχομαι ότι καλύτερο κ πάνω από όλα υγεία 🙏
    • περι πιπιλας που αναφέρεται εγω σωθηκα με την πιπίλα! στην αρχή έλεγα δεν την θελω με τίποτα και δεν πρόκειται να του δώσω... δοκιμάστε να τα βάλετε όταν κλαίνε οχι στα καλα του καθουμενου..μηπως την πιάσουν πιο εύκολα! εμενα την Philips Avent μου πήρε... ενώ στην αρχή ειχα δοκιμάσει μια της nuk ειχε μεγαλύτερη θηλή και δεν την έπαιρνε με τίποτα... αυτή εχει πολύ μικρή θηλή και του άρεσε φαίνεται!
    • Καλημέρα κορίτσια, χαθηκα λίγο...αυτες τις μέρες ο μικρός εκλαιγε ασταμάτητα...απο το εμβόλιο...και δεν ειχα χρόνο να γράψω... πυρετό δεν κάναμε...αλλα τον πονουσε το ποδαρακι του τον καημένο και έκλαιγε 😔  ελπίζω σήμερα να είναι καλύτερα... κορίτσια εσας τα παιδάκια σας το στηρίζουν το κεφαλάκι; εμενα όχι ακόμα 😔 εσεις βλεπω είστε πολύ μπροστα... εμένα δεν κάνει ουτε κίνηση για να πιάσει πράγματα κτλ ..στο γυμναστήριο δεν τον έχω βαλει ακόμα...
    • Κορίτσι μου, πέρασα και εγώ κάτι παρόμοιο. Τα baby blues που κρατάνε 2 βδομάδες. Ήμουν τυχερή που είχα δει μια γνωστή influencer που είχε μιλήσει γι αυτό και έτσι το αναγνώρισα και κατάλαβα πως δεν είναι επιλόχειος. Γενικά επιρρεπής στην κατάθλιψη, με χρόνια ψυχοθεραπεία για να έρθω στα ίσα μου. Αυτό που με βοήθησε πάρα πολύ εμένα, είναι να επαναφέρω την ρουτίνα μου προ μωρού. Παράδειγμα τις πρώτες 2 βδομάδες, ακολουθούσα το πρόγραμμα του μωρού, αλλάζοντας εντελώς το δικό μου (λογικό). Κοιμόμουν ακανόνιστα και ειδικά μετά το απόγευμα ερχόταν το σύννεφο. Όταν άρχισα να κοιμίζω το μωρό και να καθόμαστε το βράδυ με τον άντρα μου για φαγητό και σειρά, όπως κάναμε παλιά, επανήλθα σταδιακά. Έστω μισή ώρα έβλεπα και μετά κοιμόμουν, αλλά με έκανε να νιώσω πως είμαι ακόμη εδώ και δεν έχω εξαλειφθεί σαν παρουσία. Δεν ξέρω αν έχεις τη δυνατότητα να κάνεις κάτι παρόμοιο, δεδομένου πως έχεις κ άλλα παιδάκια, αλλά πιστεύω ότι θα βοηθήσει να επαναφέρεις με κάποιον τρόπο το εγώ σου και έτσι θα δεις καθαρά. Στέλνω μεγάλη αγκαλιά και είμαστε εδώ ❤️
    • Καλημέρα, και εγώ από χθες έχω πονακια περιοδου χαμηλά στο κέντρο και αρκετά υδαρη υγρά σαν να έχω κατουρηθει 🤣 Ευτυχώς έχουν περάσει οι πολλές αναγούλες έχω ελάχιστες περισσότερο αισθάνομαι σαν να έχω αηδιάσει με κάτι. Περιμένω να βγω αρνητική για να μην ακυρώσω πάλι το ραντεβού που έχω την Δευτέρα με τον γιατρό.  Μου έκλεισε και αυχενική για 25/10 και περιμένω να δω αν μπορεί να πάρει ο άντρας μου άδεια για να με πάει αλλιώς θα το αλλάξω.  Γιατρό σε ποιο νοσοκομείο έχεις?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...