Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Με τα χρώματα του Οκτώβρη στέλνω σε όλους μια ευχή, να γεμίσουν οι κοιλίτσες με μωρά κι όχι φαΐ " 🧿🤰


Maria98

Recommended Posts

στις πριν 5 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσια μου γέννησα χθες το απόγευμα! 
Ολα πήγαν καλά, χάρη στη μαία μου και είχαμε έναν όμορφο φυσιολογικό τοκετό. Η μπουμπου είναι καλά, τελικά ήταν 2800, είναι μικροκαμωμένη αλλα είναι γκυκουλα!!!!

Ευχομαι σε όλες σύντομα να κρατάτε το θαύματακι που τόσο επιθυμείτε αγκαλιά και σε όσες έχουν ήδη παιδακια να τα χαίρονται και να τα καμαρώνουν! 
Σας ευχαριστώ πολύ από καρδιάς που μου κάνατε παρέα σε αυτό το όμορφο ταξίδι όλους αυτούς τους μήνες! 

Να σου ζήσει κορίτσι μου! Να το χαίρεσαι το κοριτσάκι σου! 🌷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 588
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 6 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσια μου γέννησα χθες το απόγευμα! 
Ολα πήγαν καλά, χάρη στη μαία μου και είχαμε έναν όμορφο φυσιολογικό τοκετό. Η μπουμπου είναι καλά, τελικά ήταν 2800, είναι μικροκαμωμένη αλλα είναι γκυκουλα!!!!

Ευχομαι σε όλες σύντομα να κρατάτε το θαύματακι που τόσο επιθυμείτε αγκαλιά και σε όσες έχουν ήδη παιδακια να τα χαίρονται και να τα καμαρώνουν! 
Σας ευχαριστώ πολύ από καρδιάς που μου κάνατε παρέα σε αυτό το όμορφο ταξίδι όλους αυτούς τους μήνες! 

Απίστευτο σαν εχθές μου φαίνεται που μας είπες είμαι έγκυος 🤰🏼!!!να σας ζήσει η μικρούλα σας 🩷 να είναι γερή και καλότυχη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσια μου γέννησα χθες το απόγευμα! 
Ολα πήγαν καλά, χάρη στη μαία μου και είχαμε έναν όμορφο φυσιολογικό τοκετό. Η μπουμπου είναι καλά, τελικά ήταν 2800, είναι μικροκαμωμένη αλλα είναι γκυκουλα!!!!

Ευχομαι σε όλες σύντομα να κρατάτε το θαύματακι που τόσο επιθυμείτε αγκαλιά και σε όσες έχουν ήδη παιδακια να τα χαίρονται και να τα καμαρώνουν! 
Σας ευχαριστώ πολύ από καρδιάς που μου κάνατε παρέα σε αυτό το όμορφο ταξίδι όλους αυτούς τους μήνες! 

Να τη χαίρεστε!!! Γερη και καλοτυχη να είναι. Κ σε σένα εύχομαι γρήγορη ανάρρωση!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ πάντως κορίτσια μου , στη πρώτη μου εγκυμοσύνη δεν είχα κανένα μα κανένα σύμπτωμα ,μέχρι που γέννησα 😂

 Είχα  κάνει και τεστ 3 μέρες πριν την αναμενόμενη περίοδο και είχε βγει αρνητικό !

Όλα είναι σχετικά ,απλά εστιάζουμε και ψάχνουμε το παραμικρό !

 

Τώρα στους δυο τελευταίους κύκλους μιλάμε για τρελούς πόνους στην μέση λέω δεν παίζει έχω μείνει έγκυος και τελικα γελάω με τον εαυτό μου γιατί μου έρχεται περίοδος !
Λεω ανεμογκάστρι 😂😂

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσια μου γέννησα χθες το απόγευμα! 
Ολα πήγαν καλά, χάρη στη μαία μου και είχαμε έναν όμορφο φυσιολογικό τοκετό. Η μπουμπου είναι καλά, τελικά ήταν 2800, είναι μικροκαμωμένη αλλα είναι γκυκουλα!!!!

Ευχομαι σε όλες σύντομα να κρατάτε το θαύματακι που τόσο επιθυμείτε αγκαλιά και σε όσες έχουν ήδη παιδακια να τα χαίρονται και να τα καμαρώνουν! 
Σας ευχαριστώ πολύ από καρδιάς που μου κάνατε παρέα σε αυτό το όμορφο ταξίδι όλους αυτούς τους μήνες! 

Να σου ζήσει γερή δυνατή και καλότυχη. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

@Tina23εμένα πάντως ήταν ένα από τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης μου ο πόνος στις ρώγες! Δεν άντεχα να είναι στον αέρα καθόλου. Κι επίσης λαχάνιαζα πάρα πολύ εύκολα. 

Στην 1η μου εγκυμοσύνη υποψιάστηκα ότι είμαι έγκυος γτ μου μυριζαν όλα και με ενοχλούσε πολύ αυτό, έκανα δέκατα και ήταν η πρώτη φορά μου με πόναγε το στήθος πάρα πολύ όχι μόνο οι ρώγες.. Βέβαια από τότε έχουν περάσει περάσει και κοντά στα 12 χρόνια (ώρες ώρες όσο το σκέφτομαι θα ήταν το κοριτσάκι μου τώρα 11 χρόνων 😟😟) και μπορώ να πω ότι δν είχα ξανά τέτοιους πόνους και ξανά άρχισαν τους τελευταίους μήνες.. Επίσης στην βιοχημικη που είχα τον Αύγουστο δεν είχα κανένα απολύτως συμπτωμα.. Κανένα...μόνο την έλλειψη περιόδου.. Αντε να βγάλεις άκρη μετά... Του τρελού 🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή εβδομάδα να έχουμε!! 

Έκανε την εμφάνιση της η κυρία!! Στην ώρα της.. 

Θα μιλήσω με τον γιατρό μου να κάνω ένα ορμονολογικο έλεγχο και εγώ και να δω πότε θα μου πει να πάω για υπέρηχο και τεστ Παπ. 

Ποιες κοπέλες είναι στην αναμονή;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 12/10/2024 at 3:10 ΜΜ, ο/η ntina93 είπε:

Ελπίζω να εγκριθω γρήγορα κ εγώ για να συμμετέχω!

Να συστηθω κορίτσια!

Εχω ένα παιδάκι! Που το έπιασα πολύ γρήγορα! Στον χρόνο πάνω ξεκινήσαμε προσπάθειες χωρίς αποτέλεσμα! Ξεκινήσαμε εξετάσεις... Χάλια σπερμοδιαγραμμα κιρσοκήλη. Κάναμε χειρουργείο πήραμε βιταμίνες!! εγώ ορμονολογικες βρήκαμε πολυκοιστηκες ,αυτοάνοσο θυροειδή...

Ερχόμαστε στ σήμερα!!!! 

Τέλειο σπερμοδιαγραμμα 6 μήνες μετά τ χειρουργείο κ ρυθμισμένο θυροειδή κ χάπια για τις πολυκοιστηκες..

Ξεκίνησα τεστ ωορρηξίας είχα θετικό τεστ 7/10...

Επαφές είχαμε 5/10 8/10 9/10...

Εύχομαι καλή επιτυχία σε όλες μας!!

Καλώς ήρθες στην παρέα μας!!! Κ εύχομαι σύντομα να ΄έρθει το 2ο παιδάκι σας.

Να σε ρωτήσω τι θέμα είχατε στο σπέρμα με την κιρσοκήλη κ βελτιώθηκε. Γιατί ο σύζυγος έκανε πριν 6 μήνες κ τέλος του μήνα θα ΄κα΄νει ξανά εξετάσεις να δούμε πως πήγε κ έχω αγχωθεί

 

στις πριν 23 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα! Ήρθε η άτιμη ηρθε, και ταξιδεύω σήμερα αλλά τι να κάνουμε, εμπιστεύομαι τη ροή των πραγμάτων και όπως έρχονται! 

Ακόμα μια φορά επιβεβαιώνεται ότι δεν υπάρχουν "περίεργα" συμπτώματα εγκυμοσύνης, τα ίδια είναι με περίοδο! 

Όσο για το ότι νιώθεις καμιά δεκαριά μέρα πριν τα συμπτώματα και σε μένα τυχαίνει αυτό, ειδικά τώρα τελευταία. Επηρεάζει πολύ και η ψυχολογία, ο ύπνος, οι ορμόνες κλπ 

Κορίτσι μου τι να πω απόλαυσε το ταξίδακι σου να γεμίσεις μπαταρίες κ πάμε για τον Νοέμβριο!!!!

στις πριν 18 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσια μου γέννησα χθες το απόγευμα! 
Ολα πήγαν καλά, χάρη στη μαία μου και είχαμε έναν όμορφο φυσιολογικό τοκετό. Η μπουμπου είναι καλά, τελικά ήταν 2800, είναι μικροκαμωμένη αλλα είναι γκυκουλα!!!!

Ευχομαι σε όλες σύντομα να κρατάτε το θαύματακι που τόσο επιθυμείτε αγκαλιά και σε όσες έχουν ήδη παιδακια να τα χαίρονται και να τα καμαρώνουν! 
Σας ευχαριστώ πολύ από καρδιάς που μου κάνατε παρέα σε αυτό το όμορφο ταξίδι όλους αυτούς τους μήνες! 

Να σου ζήσει να είναι γερή και καλότυχη!!!! ΄:)

Στείλε μας ΄λίγη μωρουδίλα για καλή τ΄ύχη γιατί ο Οκ΄τωβριος δεν έχει μπει κθλ καλά κ έχουμε φτάσει στα μισά κ όλες αδιαθετούμε  :(

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλημερα! Καλό μήνα!!! Εύχομαι σε όλες αυτος ο μηνας να είναι ο τυχερός σας!!!! 
 

εχω μερες να σας διαβάσω, μέχρι να βρουμε τον ρυθμό μας! Εμεις είμαστε καλά πήρε τα πάνω της η μικρή την προηγούμενη εβδομάδα ήταν 2350 θα ξανά πάμε παιδίατρο αυτή την Τετάρτη να δούμε ότι βάζει βάρος κ μετά θα μας δει ξανά σε 2 εβδομαδες!! Προσπαθούμε να βρουμε κ τον ρυθμό με τον μικρό είναι δύσκολα πολύ κούραση αλλα είμαι ευτυχισμένη 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές!!! Δεν έχω άλλες καρδούλες να πατήσω σε όλες…

Στελνω μπόλικη μωρουδιλα σε όλες….Οκτώβρη έμαθα ότι είμαι έγκυος στην πρώτη, Οκτώβρη έμεινα έγκυος στον δεύτερο και Οκτώβρη γέννησα το τρίτο. Για μένα είναι ένας μήνας γεμάτος μπεμπεδοσκονη…

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 54 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Σας ευχαριστώ πολύ όλες για τις ευχές!!! Δεν έχω άλλες καρδούλες να πατήσω σε όλες…

Στελνω μπόλικη μωρουδιλα σε όλες….Οκτώβρη έμαθα ότι είμαι έγκυος στην πρώτη, Οκτώβρη έμεινα έγκυος στον δεύτερο και Οκτώβρη γέννησα το τρίτο. Για μένα είναι ένας μήνας γεμάτος μπεμπεδοσκονη…

 

Να σου ζήσει κορίτσι μου το μωρούλι σου ♥️ Να είναι γερό, καλότυχο και ευλογημένο! Καλή ανατροφή 🧿🧿♥️♥️                                 

Αχχχ ο Οκτώβρης.. αυτός ο μήνας που μισώ και αγαπώ ταυτόχρονα. Μου πήρε τόσα άλλα μου έφερε και ο,τι πιο σημαντικό. Οκτώβρη είχα και εγώ το πρώτο θετικό τεστ της ζωής μου. Οκτώβρη έμεινα έγκυος στο δεύτερο επίσης και Οκτώβρη γέννησα την κόρη μου ♥️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου. 

Να ρωτήσω, όσες κάνετε one step εγκυμοσύνης, σας βγάζουν γραμμές εξάτμισης; Αν ναι, μέσα στο 5λεπτο; Περιμένω περίοδο και δεν μπορώ να πιάσω τόσο αχνή γραμμή για θετικό. Χτες και προχτές είχα ελααααχιστο μπεζ στο σκούπισμα και πόνο περιόδου. Περίοδος πουθενά. Χτες το βράδυ (ναι κάνω και βράδυ εγώ τεστ η τρελή 😅) και σήμερα το πρωί φαίνεται κάτι τόσο αχνό (ξέρετε αυτό που βγάζεις τα μάτια σου να το δεις), αλλά μάλλον θα είναι εξάτμισης

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Δημοσίευση (επξεργάστηκε)
στις πριν 15 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. 

Να ρωτήσω, όσες κάνετε one step εγκυμοσύνης, σας βγάζουν γραμμές εξάτμισης; Αν ναι, μέσα στο 5λεπτο; Περιμένω περίοδο και δεν μπορώ να πιάσω τόσο αχνή γραμμή για θετικό. Χτες και προχτές είχα ελααααχιστο μπεζ στο σκούπισμα και πόνο περιόδου. Περίοδος πουθενά. Χτες το βράδυ (ναι κάνω και βράδυ εγώ τεστ η τρελή 😅) και σήμερα το πρωί φαίνεται κάτι τόσο αχνό (ξέρετε αυτό που βγάζεις τα μάτια σου να το δεις), αλλά μάλλον θα είναι εξάτμισης

Εγώ έκανα one step δεν μου έβγαλε ποτέ εξάτμισης αλλα ίσως σε κάποια άλλη κοπέλα να έχει βγάλει

γι αυτό είναι σημαντικό να τηρούνται οι χρόνοι. 
 

μου είχε βγάλει θετικό στην 9ΜΤΟ στο τρίτο μου τώρα παιδάκι πολύ αχνό (την 14η μέρα όμως ΜΤΩ είχα 850 χοριακη) έγινε κατευθείαν η εμφύτευση όπως μου είπε ο γιατρός γ αυτό βγήκε πολύ νωρίς θετικό. Σου βάζω φωτό πως ηταν την 9ΜΤΩ.
στην 8η ΜΤΩ που ξεκίνησα να κάνω ήταν αρνητικό πεντακάθαρα για να καταλάβεις. 
 

Σημείωση: έβγαινε κατευθείαν θετικό δν χρειαζόταν να περιμένω όμως, ίσως παίζει ρόλο αυτό στην εξάτμιση 

IMG_0769.jpeg

Επεξεργάστηκε από Xrisa95
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. 

Να ρωτήσω, όσες κάνετε one step εγκυμοσύνης, σας βγάζουν γραμμές εξάτμισης; Αν ναι, μέσα στο 5λεπτο; Περιμένω περίοδο και δεν μπορώ να πιάσω τόσο αχνή γραμμή για θετικό. Χτες και προχτές είχα ελααααχιστο μπεζ στο σκούπισμα και πόνο περιόδου. Περίοδος πουθενά. Χτες το βράδυ (ναι κάνω και βράδυ εγώ τεστ η τρελή 😅) και σήμερα το πρωί φαίνεται κάτι τόσο αχνό (ξέρετε αυτό που βγάζεις τα μάτια σου να το δεις), αλλά μάλλον θα είναι εξάτμισης

Μάλιστα αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι έκανα κ τα απόγευμα τεστ ( 9η, 10η κ πάει λέγοντας ) κ έβγαινε κ το απόγευμα θετικό παρότι ήταν πάρα πολύ νωρίς 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. 

Να ρωτήσω, όσες κάνετε one step εγκυμοσύνης, σας βγάζουν γραμμές εξάτμισης; Αν ναι, μέσα στο 5λεπτο; Περιμένω περίοδο και δεν μπορώ να πιάσω τόσο αχνή γραμμή για θετικό. Χτες και προχτές είχα ελααααχιστο μπεζ στο σκούπισμα και πόνο περιόδου. Περίοδος πουθενά. Χτες το βράδυ (ναι κάνω και βράδυ εγώ τεστ η τρελή 😅) και σήμερα το πρωί φαίνεται κάτι τόσο αχνό (ξέρετε αυτό που βγάζεις τα μάτια σου να το δεις), αλλά μάλλον θα είναι εξάτμισης

Καλημέρα κορίτσι μου! Έχουν ανεβάσει κατά καιρούς τα κορίτσια, αλλά ήταν γκρι (στα μάτια μου) οι γραμμούλες εξάτμισης. Ανέβασε να το δούμε, αν θες! Ποτε δεν περιμένεις; Επίσης, αν είχες χθες κ προχθές εμφύτευση, δεν θα έχει προλάβει ακόμη να ανέβει η χοριακη. Οπότε 🤞🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσια μου γέννησα χθες το απόγευμα! 
Ολα πήγαν καλά, χάρη στη μαία μου και είχαμε έναν όμορφο φυσιολογικό τοκετό. Η μπουμπου είναι καλά, τελικά ήταν 2800, είναι μικροκαμωμένη αλλα είναι γκυκουλα!!!!

Ευχομαι σε όλες σύντομα να κρατάτε το θαύματακι που τόσο επιθυμείτε αγκαλιά και σε όσες έχουν ήδη παιδακια να τα χαίρονται και να τα καμαρώνουν! 
Σας ευχαριστώ πολύ από καρδιάς που μου κάνατε παρέα σε αυτό το όμορφο ταξίδι όλους αυτούς τους μήνες! 

κορίτσι μου να σας ζήσει! Γερή και καλότυχη να είναι ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Εγώ έκανα one step δεν μου έβγαλε ποτέ εξάτμισης αλλα ίσως σε κάποια άλλη κοπέλα να έχει βγάλει

γι αυτό είναι σημαντικό να τηρούνται οι χρόνοι. 
 

μου είχε βγάλει θετικό στην 9ΜΤΟ στο τρίτο μου τώρα παιδάκι πολύ αχνό (την 14η μέρα όμως ΜΤΩ είχα 850 χοριακη) έγινε κατευθείαν η εμφύτευση όπως μου είπε ο γιατρός γ αυτό βγήκε πολύ νωρίς θετικό. Σου βάζω φωτό πως ηταν την 9ΜΤΩ.
στην 8η ΜΤΩ που ξεκίνησα να κάνω ήταν αρνητικό πεντακάθαρα για να καταλάβεις. 
 

Σημείωση: έβγαινε κατευθείαν θετικό δν χρειαζόταν να περιμένω όμως, ίσως παίζει ρόλο αυτό στην εξάτμιση 

IMG_0769.jpeg

Αυτό είναι ξεκάθαρα θετικό, δεν χωράει αμφιβολία!! Και γω στην κόρη μου 11-12η μέρα είχα ξεκάθαρο θετικό. 

Σήμερα τη δεύτερη γραμμή την είδα μέσα στο 5 λεπτό που δίνει ο κατασκευαστής, αλλά είναι τοοοοοσο άχνη που αμφιβάλλω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. 

Να ρωτήσω, όσες κάνετε one step εγκυμοσύνης, σας βγάζουν γραμμές εξάτμισης; Αν ναι, μέσα στο 5λεπτο; Περιμένω περίοδο και δεν μπορώ να πιάσω τόσο αχνή γραμμή για θετικό. Χτες και προχτές είχα ελααααχιστο μπεζ στο σκούπισμα και πόνο περιόδου. Περίοδος πουθενά. Χτες το βράδυ (ναι κάνω και βράδυ εγώ τεστ η τρελή 😅) και σήμερα το πρωί φαίνεται κάτι τόσο αχνό (ξέρετε αυτό που βγάζεις τα μάτια σου να το δεις), αλλά μάλλον θα είναι εξάτμισης

καλημέρα κοπέλα μου..τα τελευταία μου θετικά τεστ ήταν από αυτή την εταιρεία..πολύ αχνά αλλά φαινόντουσαν και από πολύ νωρίς..αν θες στείλε μας μια φωτογραφία :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσια μου γέννησα χθες το απόγευμα! 
Ολα πήγαν καλά, χάρη στη μαία μου και είχαμε έναν όμορφο φυσιολογικό τοκετό. Η μπουμπου είναι καλά, τελικά ήταν 2800, είναι μικροκαμωμένη αλλα είναι γκυκουλα!!!!

Ευχομαι σε όλες σύντομα να κρατάτε το θαύματακι που τόσο επιθυμείτε αγκαλιά και σε όσες έχουν ήδη παιδακια να τα χαίρονται και να τα καμαρώνουν! 
Σας ευχαριστώ πολύ από καρδιάς που μου κάνατε παρέα σε αυτό το όμορφο ταξίδι όλους αυτούς τους μήνες! 

Να σας ζήσει! Καλότυχη να είναι!🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου! Έχουν ανεβάσει κατά καιρούς τα κορίτσια, αλλά ήταν γκρι (στα μάτια μου) οι γραμμούλες εξάτμισης. Ανέβασε να το δούμε, αν θες! Ποτε δεν περιμένεις; Επίσης, αν είχες χθες κ προχθές εμφύτευση, δεν θα έχει προλάβει ακόμη να ανέβει η χοριακη. Οπότε 🤞🏼

Μετά τον τοκετό δεν έχω σταθερή ωχρινικη φάση. Ευτυχώς κάθε τόσο μεγαλώνει και από 1 ημέρα. Αλλά κατά βάση χτες/σήμερα περιμένω. Θα προσπαθήσω να βγάλω μια καλή, γιατί το κινητό μου δεν βγάζει και τις καλύτερες φωτο. 

Απλά είχα διαβάσει ότι όταν η εμφύτευση γίνεται τόσο αργά, συνήθως η έκβαση δεν είναι καλή...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

αχ κορίτσια αύριο είναι η παγκόσμια ημέρα ευαισθητοποίησης για την νεογνική απώλεια και την απώλεια κύησης..εύχομαι τέτοιες μέρες του χρόνου να έχουμε στα χέρια μας ή στην κοιλίτσα μας μωράκια ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια μου... 

Κλείνουμε τους 2 μήνες αύριο και έκλεισα ραντεβού με την παιδίατρο την Πέμπτη το πρωί για να κάνει το 1ο εμβόλιο και να δει και για πρώτη φορά την Ισμήνη-Μαρία!

Πήγα στη Φανερωμένη να μιλήσω για τη βάφτιση και μου είπε ο ηγούμενος να ξανά πάω το Γενάρη. Δεν κλείνουν από τόσο νωρίς λέει... 

Σε άλλα νέα, νομίζω πως περνάει και το δεύτερο άλμα εδώ και 3-4 μέρες κι έχει μια ανησυχία γενικά η Ισμήνη-Μαρία. 

Εσείς τι κάνετε κορίτσια μου;;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Μετά τον τοκετό δεν έχω σταθερή ωχρινικη φάση. Ευτυχώς κάθε τόσο μεγαλώνει και από 1 ημέρα. Αλλά κατά βάση χτες/σήμερα περιμένω. Θα προσπαθήσω να βγάλω μια καλή, γιατί το κινητό μου δεν βγάζει και τις καλύτερες φωτο. 

Απλά είχα διαβάσει ότι όταν η εμφύτευση γίνεται τόσο αργά, συνήθως η έκβαση δεν είναι καλή...

Ολα είναι σχετικά! 
Κ κάθε εγκυμοσύνη διαφορετική όμως ξέρεις κ εσύ! 
Στο δεύτερο παιδάκι μου είδα θετικό αχνό πολύ αχνό μια μέρα πριν αδιαθετήσω (εκτός χρόνου μάλιστα της predictor early) κ από προαίσθημα έκανα χοριακη κ ήταν 120. Προφανώς ήταν μάλλον ελαττωματικά ή απλά έτυχε δν ξέρω. Αρα κ τα τεστ μην νομίζεις ότι είναι πάντα ακριβείας. 
 

εγώ εύχομαι να γίνει αυτό που ποθείς όταν είναι η κατάλληλη στιγμή γιατί έχεις περάσει πολλά  κ σου αξίζουν μόνο χαρούμενες στιγμές! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για αυτήν την κατάληξη... Είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό ... Σου εύχομαι ότι καλύτερο κ πάνω από όλα υγεία 🙏
    • περι πιπιλας που αναφέρεται εγω σωθηκα με την πιπίλα! στην αρχή έλεγα δεν την θελω με τίποτα και δεν πρόκειται να του δώσω... δοκιμάστε να τα βάλετε όταν κλαίνε οχι στα καλα του καθουμενου..μηπως την πιάσουν πιο εύκολα! εμενα την Philips Avent μου πήρε... ενώ στην αρχή ειχα δοκιμάσει μια της nuk ειχε μεγαλύτερη θηλή και δεν την έπαιρνε με τίποτα... αυτή εχει πολύ μικρή θηλή και του άρεσε φαίνεται!
    • Καλημέρα κορίτσια, χαθηκα λίγο...αυτες τις μέρες ο μικρός εκλαιγε ασταμάτητα...απο το εμβόλιο...και δεν ειχα χρόνο να γράψω... πυρετό δεν κάναμε...αλλα τον πονουσε το ποδαρακι του τον καημένο και έκλαιγε 😔  ελπίζω σήμερα να είναι καλύτερα... κορίτσια εσας τα παιδάκια σας το στηρίζουν το κεφαλάκι; εμενα όχι ακόμα 😔 εσεις βλεπω είστε πολύ μπροστα... εμένα δεν κάνει ουτε κίνηση για να πιάσει πράγματα κτλ ..στο γυμναστήριο δεν τον έχω βαλει ακόμα...
    • Κορίτσι μου, πέρασα και εγώ κάτι παρόμοιο. Τα baby blues που κρατάνε 2 βδομάδες. Ήμουν τυχερή που είχα δει μια γνωστή influencer που είχε μιλήσει γι αυτό και έτσι το αναγνώρισα και κατάλαβα πως δεν είναι επιλόχειος. Γενικά επιρρεπής στην κατάθλιψη, με χρόνια ψυχοθεραπεία για να έρθω στα ίσα μου. Αυτό που με βοήθησε πάρα πολύ εμένα, είναι να επαναφέρω την ρουτίνα μου προ μωρού. Παράδειγμα τις πρώτες 2 βδομάδες, ακολουθούσα το πρόγραμμα του μωρού, αλλάζοντας εντελώς το δικό μου (λογικό). Κοιμόμουν ακανόνιστα και ειδικά μετά το απόγευμα ερχόταν το σύννεφο. Όταν άρχισα να κοιμίζω το μωρό και να καθόμαστε το βράδυ με τον άντρα μου για φαγητό και σειρά, όπως κάναμε παλιά, επανήλθα σταδιακά. Έστω μισή ώρα έβλεπα και μετά κοιμόμουν, αλλά με έκανε να νιώσω πως είμαι ακόμη εδώ και δεν έχω εξαλειφθεί σαν παρουσία. Δεν ξέρω αν έχεις τη δυνατότητα να κάνεις κάτι παρόμοιο, δεδομένου πως έχεις κ άλλα παιδάκια, αλλά πιστεύω ότι θα βοηθήσει να επαναφέρεις με κάποιον τρόπο το εγώ σου και έτσι θα δεις καθαρά. Στέλνω μεγάλη αγκαλιά και είμαστε εδώ ❤️
    • Καλημέρα, και εγώ από χθες έχω πονακια περιοδου χαμηλά στο κέντρο και αρκετά υδαρη υγρά σαν να έχω κατουρηθει 🤣 Ευτυχώς έχουν περάσει οι πολλές αναγούλες έχω ελάχιστες περισσότερο αισθάνομαι σαν να έχω αηδιάσει με κάτι. Περιμένω να βγω αρνητική για να μην ακυρώσω πάλι το ραντεβού που έχω την Δευτέρα με τον γιατρό.  Μου έκλεισε και αυχενική για 25/10 και περιμένω να δω αν μπορεί να πάρει ο άντρας μου άδεια για να με πάει αλλιώς θα το αλλάξω.  Γιατρό σε ποιο νοσοκομείο έχεις?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...