Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Με τα χρώματα του Οκτώβρη στέλνω σε όλους μια ευχή, να γεμίσουν οι κοιλίτσες με μωρά κι όχι φαΐ " 🧿🤰


Maria98

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλή Κυριακή να έχουμε ❣️❣️

@Naty_ τελικά σου ήρθε;;; αν ναι, δεν πειράζει, πάμε για τον επόμενο κύκλο γιατί και εμένα αυτός ο μήνας πάλι πέρασε έτσι 😟😟

Σε άλλα νέα εγώ, πολύ περίεργες και πολύ τρέξιμο αυτές τις μέρες 🙄🙄🙄, επίσης περιμένω περίοδο σε 8 +- μέρες και εδώ και 3 μέρες με πονάνε οι ρωγες μου αρκετά . Αυτό που έχω παρατηρήσει το τελευταίο διάστημα είναι ότι εμένα τα συμπτώματα της περιόδου ξεκινάνε καμία 10αρια μέρες νωρίτερα, ενώ πιο παλιά απλά είχα 3-4 μέρες νωρίτερα πρήξιμο και την προηγούμενη μέρα πονακια χαμηλά οπότε ήξερα ότι την επόμενη μέρα θα μου έρθουν. Ενώ τώρα, 10 μέρες νωρίτερα έχω διάφορες ενοχλήσεις και απλά μου έρχεται η περίοδο 🙄🙄

Καλημέρα κορίτσι μου...και εμένα το ίδιο..10 ημέρες πριν πρήζεται και πονάει το στήθος...😡 Τι θέλει και μας ταλεπωρει πλέον έτσι;;;;και εγώ παλιά ούτε καταλάβαινα ότι θα μου έρθει....χωριά που αυτό τον μήνα με ξέσκισε στον πόνο η κοιλιά και η μέση στην περίοδο....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 588
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλή Κυριακή να έχουμε ❣️❣️

@Naty_ τελικά σου ήρθε;;; αν ναι, δεν πειράζει, πάμε για τον επόμενο κύκλο γιατί και εμένα αυτός ο μήνας πάλι πέρασε έτσι 😟😟

Σε άλλα νέα εγώ, πολύ περίεργες και πολύ τρέξιμο αυτές τις μέρες 🙄🙄🙄, επίσης περιμένω περίοδο σε 8 +- μέρες και εδώ και 3 μέρες με πονάνε οι ρωγες μου αρκετά . Αυτό που έχω παρατηρήσει το τελευταίο διάστημα είναι ότι εμένα τα συμπτώματα της περιόδου ξεκινάνε καμία 10αρια μέρες νωρίτερα, ενώ πιο παλιά απλά είχα 3-4 μέρες νωρίτερα πρήξιμο και την προηγούμενη μέρα πονακια χαμηλά οπότε ήξερα ότι την επόμενη μέρα θα μου έρθουν. Ενώ τώρα, 10 μέρες νωρίτερα έχω διάφορες ενοχλήσεις και απλά μου έρχεται η περίοδο 🙄🙄

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ έχω παρατηρήσει ότι μόλις τελειώσει η ωορρηξία αμέσως ξεκινάνε τα συμπτώματα. Ευαισθησία στο στήθος που σιγά σιγά γίνεται πρηξιμο και πόνος. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Εγώ όσο δεν είχαμε ελεύθερες επαφές ήμουν στρατιωτάκι! Κάθε μήνα ίδια συμπτώματα στις ίδιες μέρες και όλα ρυθμισμένα. Από τότε που ξεκινήσαμε προσπάθειες έχουν απορρυθμιστεί τα πάντα.

@Naty πάντως δεν υπάρχει καλύτερος τρόπος να μη στεναχωρηθείς πολύ από το να είσαι εκδρομούλα :) 

@Tina23 τώρα αυτό με τις ρώγες τι να πω? Δεν το είχα και ποτέ αλλά εύχομαι να σημαίνει κάτι :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια ασχολειστε με συμπτώματα γι αυτο τα προσεχετε ολα. Παλιοτερα απλα δ δινατε σημασια. 7 μερες μετα την ωορηξια αρχίζει να ανεβαινει η προγεστερονη γι αυτο κ τα συμπτώματα. Αμα υπάρχει εγκυμοσύνη συνεχιζονται. Αμα ερθει περιοδος πέφτει κ υποχωρουν κ τα συμπτώματα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

Κοριτσια ασχολειστε με συμπτώματα γι αυτο τα προσεχετε ολα. Παλιοτερα απλα δ δινατε σημασια. 7 μερες μετα την ωορηξια αρχίζει να ανεβαινει η προγεστερονη γι αυτο κ τα συμπτώματα. Αμα υπάρχει εγκυμοσύνη συνεχιζονται. Αμα ερθει περιοδος πέφτει κ υποχωρουν κ τα συμπτώματα.

Όχι δεν είναι έτσι...το στήθος δεν το είχα ποτέ...αυτό τον πόνο και το πρήξιμο...

Τι να πω δεν ξέρω...και βλέπω πολλά κορίτσια έτσι είμαστε....

Μήπως το άγχος επηρεάζει τις ορμόνες και αλλάζουν τα συμπτώματα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου γέννησα χθες το απόγευμα! 
Ολα πήγαν καλά, χάρη στη μαία μου και είχαμε έναν όμορφο φυσιολογικό τοκετό. Η μπουμπου είναι καλά, τελικά ήταν 2800, είναι μικροκαμωμένη αλλα είναι γκυκουλα!!!!

Ευχομαι σε όλες σύντομα να κρατάτε το θαύματακι που τόσο επιθυμείτε αγκαλιά και σε όσες έχουν ήδη παιδακια να τα χαίρονται και να τα καμαρώνουν! 
Σας ευχαριστώ πολύ από καρδιάς που μου κάνατε παρέα σε αυτό το όμορφο ταξίδι όλους αυτούς τους μήνες! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσια μου γέννησα χθες το απόγευμα! 
Ολα πήγαν καλά, χάρη στη μαία μου και είχαμε έναν όμορφο φυσιολογικό τοκετό. Η μπουμπου είναι καλά, τελικά ήταν 2800, είναι μικροκαμωμένη αλλα είναι γκυκουλα!!!!

Ευχομαι σε όλες σύντομα να κρατάτε το θαύματακι που τόσο επιθυμείτε αγκαλιά και σε όσες έχουν ήδη παιδακια να τα χαίρονται και να τα καμαρώνουν! 
Σας ευχαριστώ πολύ από καρδιάς που μου κάνατε παρέα σε αυτό το όμορφο ταξίδι όλους αυτούς τους μήνες! 

Να σας ζήσει το μωράκι σας,γερό τυχερό και ευλογημένο να είναι ! 
Δεν υπάρχει ωραιότερο συναίσθημα !

Ευχομαι σε όσες αν δεν το έχουν ζήσει ,να το ζήσουν  σύντομα!!

Οσες το έχουμε ζήσει και θελουμε να το ξαναζήσουμε 💪🏻🩷🩵🫶🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσια μου γέννησα χθες το απόγευμα! 
Ολα πήγαν καλά, χάρη στη μαία μου και είχαμε έναν όμορφο φυσιολογικό τοκετό. Η μπουμπου είναι καλά, τελικά ήταν 2800, είναι μικροκαμωμένη αλλα είναι γκυκουλα!!!!

Ευχομαι σε όλες σύντομα να κρατάτε το θαύματακι που τόσο επιθυμείτε αγκαλιά και σε όσες έχουν ήδη παιδακια να τα χαίρονται και να τα καμαρώνουν! 
Σας ευχαριστώ πολύ από καρδιάς που μου κάνατε παρέα σε αυτό το όμορφο ταξίδι όλους αυτούς τους μήνες! 

Να σας ζήσει κοπέλα Μ γερή κ τυχερή να είναι η μπεμπουλα σας!

Εύχομαι σύντομα κ στα δικά μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 37 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσια μου γέννησα χθες το απόγευμα! 
Ολα πήγαν καλά, χάρη στη μαία μου και είχαμε έναν όμορφο φυσιολογικό τοκετό. Η μπουμπου είναι καλά, τελικά ήταν 2800, είναι μικροκαμωμένη αλλα είναι γκυκουλα!!!!

Ευχομαι σε όλες σύντομα να κρατάτε το θαύματακι που τόσο επιθυμείτε αγκαλιά και σε όσες έχουν ήδη παιδακια να τα χαίρονται και να τα καμαρώνουν! 
Σας ευχαριστώ πολύ από καρδιάς που μου κάνατε παρέα σε αυτό το όμορφο ταξίδι όλους αυτούς τους μήνες! 

αααα υπέροχα νέα!!! Να σας ζήσει η μπεμπούλα!!! Γερή και καλότυχη να είναι στη ζωή της!! Καλή λοχεία να έχεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσια μου γέννησα χθες το απόγευμα! 
Ολα πήγαν καλά, χάρη στη μαία μου και είχαμε έναν όμορφο φυσιολογικό τοκετό. Η μπουμπου είναι καλά, τελικά ήταν 2800, είναι μικροκαμωμένη αλλα είναι γκυκουλα!!!!

Ευχομαι σε όλες σύντομα να κρατάτε το θαύματακι που τόσο επιθυμείτε αγκαλιά και σε όσες έχουν ήδη παιδακια να τα χαίρονται και να τα καμαρώνουν! 
Σας ευχαριστώ πολύ από καρδιάς που μου κάνατε παρέα σε αυτό το όμορφο ταξίδι όλους αυτούς τους μήνες! 

Να σας ζήσει η μικρούλα σας 🌹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσια μου γέννησα χθες το απόγευμα! 
Ολα πήγαν καλά, χάρη στη μαία μου και είχαμε έναν όμορφο φυσιολογικό τοκετό. Η μπουμπου είναι καλά, τελικά ήταν 2800, είναι μικροκαμωμένη αλλα είναι γκυκουλα!!!!

Ευχομαι σε όλες σύντομα να κρατάτε το θαύματακι που τόσο επιθυμείτε αγκαλιά και σε όσες έχουν ήδη παιδακια να τα χαίρονται και να τα καμαρώνουν! 
Σας ευχαριστώ πολύ από καρδιάς που μου κάνατε παρέα σε αυτό το όμορφο ταξίδι όλους αυτούς τους μήνες! 

Να σου ζήσει η, προς το παρόν, τοσοδουλα!!!!! Γερή, τυχερή κι ευλογημένη να είναι στη ζωή της!!!! Με το καλό να πάτε γρήγορα σπίτι σας!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 57 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσια μου γέννησα χθες το απόγευμα! 
Ολα πήγαν καλά, χάρη στη μαία μου και είχαμε έναν όμορφο φυσιολογικό τοκετό. Η μπουμπου είναι καλά, τελικά ήταν 2800, είναι μικροκαμωμένη αλλα είναι γκυκουλα!!!!

Ευχομαι σε όλες σύντομα να κρατάτε το θαύματακι που τόσο επιθυμείτε αγκαλιά και σε όσες έχουν ήδη παιδακια να τα χαίρονται και να τα καμαρώνουν! 
Σας ευχαριστώ πολύ από καρδιάς που μου κάνατε παρέα σε αυτό το όμορφο ταξίδι όλους αυτούς τους μήνες! 

Να σας ζήσει η μικρούλα σας,γερή και καλότυχη να είναι στην ζωή της! Καλή λοχεία!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσια μου γέννησα χθες το απόγευμα! 
Ολα πήγαν καλά, χάρη στη μαία μου και είχαμε έναν όμορφο φυσιολογικό τοκετό. Η μπουμπου είναι καλά, τελικά ήταν 2800, είναι μικροκαμωμένη αλλα είναι γκυκουλα!!!!

Ευχομαι σε όλες σύντομα να κρατάτε το θαύματακι που τόσο επιθυμείτε αγκαλιά και σε όσες έχουν ήδη παιδακια να τα χαίρονται και να τα καμαρώνουν! 
Σας ευχαριστώ πολύ από καρδιάς που μου κάνατε παρέα σε αυτό το όμορφο ταξίδι όλους αυτούς τους μήνες! 

Να σας ζήσει κορίτσι μου!! 🥳🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσια μου γέννησα χθες το απόγευμα! 
Ολα πήγαν καλά, χάρη στη μαία μου και είχαμε έναν όμορφο φυσιολογικό τοκετό. Η μπουμπου είναι καλά, τελικά ήταν 2800, είναι μικροκαμωμένη αλλα είναι γκυκουλα!!!!

Ευχομαι σε όλες σύντομα να κρατάτε το θαύματακι που τόσο επιθυμείτε αγκαλιά και σε όσες έχουν ήδη παιδακια να τα χαίρονται και να τα καμαρώνουν! 
Σας ευχαριστώ πολύ από καρδιάς που μου κάνατε παρέα σε αυτό το όμορφο ταξίδι όλους αυτούς τους μήνες! 

Να σας ζήσει 🩷🩷🩷 Γερή και καλότυχη να είναι στη  ζωούλα της 🩷🩷🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diwni είπε:

Κοριτσια ασχολειστε με συμπτώματα γι αυτο τα προσεχετε ολα. Παλιοτερα απλα δ δινατε σημασια. 7 μερες μετα την ωορηξια αρχίζει να ανεβαινει η προγεστερονη γι αυτο κ τα συμπτώματα. Αμα υπάρχει εγκυμοσύνη συνεχιζονται. Αμα ερθει περιοδος πέφτει κ υποχωρουν κ τα συμπτώματα.

Κορίτσι μου τα τελευταία σχεδόν 3 χρόνια παρατηρώ τα πάντα πάνω μου γτ θέλω να ξέρω και να καταλάβω τον οργανισμό μου, όσο αυτό είναι εφικτό βέβαια. Αυτό που σίγουρα άλλαξε είναι την ευαισθησία που έχω στις ρωγες, ενώ παλιά είχα απλά ένα πρήξιμο ενίοτε. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η MinaSam είπε:

 

@Tina23 τώρα αυτό με τις ρώγες τι να πω? Δεν το είχα και ποτέ αλλά εύχομαι να σημαίνει κάτι :)

Κορίτσι μου σίγουρα δεν σημαίνει κάτι, πάρα μόνο ότι θα μου έρθει η περίοδος σε λίγες μέρες 🤣🤣🤣

Δύο επαφές αυτό τον μήνα και πολύ άκυρες μέρες, οπότε πάμε για τον επόμενο πιο δυναμικά, ευελπιστώ 🫣🫣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Πωωω ούτε και αυτό δηλαδη? Τίποτα δεν μπορώ να σκεφτώ που να πω ότι το είχε κάποια και ήταν έγκυος και υποδήλωνε μόνο εγκυμοσύνη. Εγώ ότι κι αν έχω διαβάσει εδω μέσα κάποια στιγμή το έχω ζήσει χωρίς να είμαι έγκυος. Το μόνο που θυμάμαι όταν όντως ήμουν έγκυος είναι πόνοι περιόδου λες και θα μου έρθει περίοδος ανά πάσα στιγμή, υγρά και πρησμένο στήθος, τα γνωστά δηλαδή. Μέχρι και αυτό που λένε ότι σκουραίνουν οι θηλές, μετά τον γιο μου είναι μόνιμα σκούρη η θηλέα άλως ανεξαρτήτως περιόδου. Σε ένα μήνα πάλι θα ψάχνομαι όμως :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσια μου γέννησα χθες το απόγευμα! 
Ολα πήγαν καλά, χάρη στη μαία μου και είχαμε έναν όμορφο φυσιολογικό τοκετό. Η μπουμπου είναι καλά, τελικά ήταν 2800, είναι μικροκαμωμένη αλλα είναι γκυκουλα!!!!

Ευχομαι σε όλες σύντομα να κρατάτε το θαύματακι που τόσο επιθυμείτε αγκαλιά και σε όσες έχουν ήδη παιδακια να τα χαίρονται και να τα καμαρώνουν! 
Σας ευχαριστώ πολύ από καρδιάς που μου κάνατε παρέα σε αυτό το όμορφο ταξίδι όλους αυτούς τους μήνες! 

Να σας ζήσει η μπεμπουλα κορίτσι μου γερό και καλότυχο να είναι 😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσια μου γέννησα χθες το απόγευμα! 
Ολα πήγαν καλά, χάρη στη μαία μου και είχαμε έναν όμορφο φυσιολογικό τοκετό. Η μπουμπου είναι καλά, τελικά ήταν 2800, είναι μικροκαμωμένη αλλα είναι γκυκουλα!!!!

Ευχομαι σε όλες σύντομα να κρατάτε το θαύματακι που τόσο επιθυμείτε αγκαλιά και σε όσες έχουν ήδη παιδακια να τα χαίρονται και να τα καμαρώνουν! 
Σας ευχαριστώ πολύ από καρδιάς που μου κάνατε παρέα σε αυτό το όμορφο ταξίδι όλους αυτούς τους μήνες! 

Να σας ζήσει. Γερή και τυχερή να είναι στη ζωή της. Να είστε και εσείς καλά, δίπλα της , να την καμαρώνετε!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MinaSam είπε:

Πωωω ούτε και αυτό δηλαδη? Τίποτα δεν μπορώ να σκεφτώ που να πω ότι το είχε κάποια και ήταν έγκυος και υποδήλωνε μόνο εγκυμοσύνη. Εγώ ότι κι αν έχω διαβάσει εδω μέσα κάποια στιγμή το έχω ζήσει χωρίς να είμαι έγκυος. Το μόνο που θυμάμαι όταν όντως ήμουν έγκυος είναι πόνοι περιόδου λες και θα μου έρθει περίοδος ανά πάσα στιγμή, υγρά και πρησμένο στήθος, τα γνωστά δηλαδή. Μέχρι και αυτό που λένε ότι σκουραίνουν οι θηλές, μετά τον γιο μου είναι μόνιμα σκούρη η θηλέα άλως ανεξαρτήτως περιόδου. Σε ένα μήνα πάλι θα ψάχνομαι όμως :)

Μα αυτός είναι ένας βασικός λόγος που τρελαινομαστε ώρες ώρες.. Δεν υπάρχει κανένα συμπτώματα που να υποδηλώνει αποκλειστικά εγκυμοσύνη... Αυτή η περίοδος πια πολύ πονηρή, έχει αντιγράψει σχεδόν όλα τα συμπτώματα μιας εγκυμοσύνης 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Μα αυτός είναι ένας βασικός λόγος που τρελαινομαστε ώρες ώρες.. Δεν υπάρχει κανένα συμπτώματα που να υποδηλώνει αποκλειστικά εγκυμοσύνη... Αυτή η περίοδος πια πολύ πονηρή, έχει αντιγράψει σχεδόν όλα τα συμπτώματα μιας εγκυμοσύνης 🤣🤣🤣🤣

Χαχαχαχχα κοριτσια κ ομως εγω και στις δυο μου εγκυμοσυνες 8-10 μερες μετα την ωορρηξια ετυχε να λαχανιασω εντονα και παρατεταμενα σε βολτα οταν περπατουσα κ μιλουσα ταυτοχρονα. Την πρωτη φορα το συνειδητοποίησα φυσικα εκ των υστερων οτι ηταν συμπτωμα εγκυμοσυνης αλλα οταν συνεβη παλι στη δευτερη σκεφτηκα λες… μετα διαβασα πως συμβαινει λογω της αποτομης ανοδου της προγεστερονης. 

Και κατι αλλο που ενιωσα στη δευτερη εγκυμοσυνη 10 μερες μετα την ωορρηξια ηταν μια αισθηση σα γαργαλητο και μηρμυγκιασμα χαμηλα στην κοιλια που δεν το ειχα ξανανιωσει πριν την περιοδο.

Προφανως για καθε γυναικα ειναι εντελως διαφορετικα τα συμπτώματα ακομη και απο εγκυμοσυνη σε εγκυμοσυνη, αλλα ειπα να καταθεσω κ εγω την εμπειρια μου.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Κορίτσια μου γέννησα χθες το απόγευμα! 
Ολα πήγαν καλά, χάρη στη μαία μου και είχαμε έναν όμορφο φυσιολογικό τοκετό. Η μπουμπου είναι καλά, τελικά ήταν 2800, είναι μικροκαμωμένη αλλα είναι γκυκουλα!!!!

Ευχομαι σε όλες σύντομα να κρατάτε το θαύματακι που τόσο επιθυμείτε αγκαλιά και σε όσες έχουν ήδη παιδακια να τα χαίρονται και να τα καμαρώνουν! 
Σας ευχαριστώ πολύ από καρδιάς που μου κάνατε παρέα σε αυτό το όμορφο ταξίδι όλους αυτούς τους μήνες! 

Συγχαρητήρια και στις 3 σας!!! Να σου ζήσει η κορούλας σου... (σκέψου η δικιά μου γεννήθηκε 2610γρ!!!) Μπράβο που καταφέρατε το φυσιολογικό τοκετό τελικά!!! Πολύ χαίρομαι!!! Με το καλό να πάτε σπίτι σας κορίτσια!!! Να συνεχίσουμε όμως να κάνουμε παρέα και στο μεγάλωμα της μπέμπας!!!🥰🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Tina23εμένα πάντως ήταν ένα από τα συμπτώματα της εγκυμοσύνης μου ο πόνος στις ρώγες! Δεν άντεχα να είναι στον αέρα καθόλου. Κι επίσης λαχάνιαζα πάρα πολύ εύκολα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ για αυτήν την κατάληξη... Είναι πολύ δύσκολο όλο αυτό ... Σου εύχομαι ότι καλύτερο κ πάνω από όλα υγεία 🙏
    • περι πιπιλας που αναφέρεται εγω σωθηκα με την πιπίλα! στην αρχή έλεγα δεν την θελω με τίποτα και δεν πρόκειται να του δώσω... δοκιμάστε να τα βάλετε όταν κλαίνε οχι στα καλα του καθουμενου..μηπως την πιάσουν πιο εύκολα! εμενα την Philips Avent μου πήρε... ενώ στην αρχή ειχα δοκιμάσει μια της nuk ειχε μεγαλύτερη θηλή και δεν την έπαιρνε με τίποτα... αυτή εχει πολύ μικρή θηλή και του άρεσε φαίνεται!
    • Καλημέρα κορίτσια, χαθηκα λίγο...αυτες τις μέρες ο μικρός εκλαιγε ασταμάτητα...απο το εμβόλιο...και δεν ειχα χρόνο να γράψω... πυρετό δεν κάναμε...αλλα τον πονουσε το ποδαρακι του τον καημένο και έκλαιγε 😔  ελπίζω σήμερα να είναι καλύτερα... κορίτσια εσας τα παιδάκια σας το στηρίζουν το κεφαλάκι; εμενα όχι ακόμα 😔 εσεις βλεπω είστε πολύ μπροστα... εμένα δεν κάνει ουτε κίνηση για να πιάσει πράγματα κτλ ..στο γυμναστήριο δεν τον έχω βαλει ακόμα...
    • Κορίτσι μου, πέρασα και εγώ κάτι παρόμοιο. Τα baby blues που κρατάνε 2 βδομάδες. Ήμουν τυχερή που είχα δει μια γνωστή influencer που είχε μιλήσει γι αυτό και έτσι το αναγνώρισα και κατάλαβα πως δεν είναι επιλόχειος. Γενικά επιρρεπής στην κατάθλιψη, με χρόνια ψυχοθεραπεία για να έρθω στα ίσα μου. Αυτό που με βοήθησε πάρα πολύ εμένα, είναι να επαναφέρω την ρουτίνα μου προ μωρού. Παράδειγμα τις πρώτες 2 βδομάδες, ακολουθούσα το πρόγραμμα του μωρού, αλλάζοντας εντελώς το δικό μου (λογικό). Κοιμόμουν ακανόνιστα και ειδικά μετά το απόγευμα ερχόταν το σύννεφο. Όταν άρχισα να κοιμίζω το μωρό και να καθόμαστε το βράδυ με τον άντρα μου για φαγητό και σειρά, όπως κάναμε παλιά, επανήλθα σταδιακά. Έστω μισή ώρα έβλεπα και μετά κοιμόμουν, αλλά με έκανε να νιώσω πως είμαι ακόμη εδώ και δεν έχω εξαλειφθεί σαν παρουσία. Δεν ξέρω αν έχεις τη δυνατότητα να κάνεις κάτι παρόμοιο, δεδομένου πως έχεις κ άλλα παιδάκια, αλλά πιστεύω ότι θα βοηθήσει να επαναφέρεις με κάποιον τρόπο το εγώ σου και έτσι θα δεις καθαρά. Στέλνω μεγάλη αγκαλιά και είμαστε εδώ ❤️
    • Καλημέρα, και εγώ από χθες έχω πονακια περιοδου χαμηλά στο κέντρο και αρκετά υδαρη υγρά σαν να έχω κατουρηθει 🤣 Ευτυχώς έχουν περάσει οι πολλές αναγούλες έχω ελάχιστες περισσότερο αισθάνομαι σαν να έχω αηδιάσει με κάτι. Περιμένω να βγω αρνητική για να μην ακυρώσω πάλι το ραντεβού που έχω την Δευτέρα με τον γιατρό.  Μου έκλεισε και αυχενική για 25/10 και περιμένω να δω αν μπορεί να πάρει ο άντρας μου άδεια για να με πάει αλλιώς θα το αλλάξω.  Γιατρό σε ποιο νοσοκομείο έχεις?
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...