Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Με τα χρώματα του Οκτώβρη στέλνω σε όλους μια ευχή, να γεμίσουν οι κοιλίτσες με μωρά κι όχι φαΐ " 🧿🤰


Maria98

Recommended Posts

Ξέρετε πόσες μερες χρειάζονται για να μην ειμαι πια δοκιμαστικό μέλος? Ειχα χασει το λογαριασμό μου και εκανα καινούργιο.Γραφω αλλα χάνονται τα μηνύματα καθως προχωράνε οι σελίδες μεχρι να γινει δημοσίευση.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 595
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Νεύρα σήμερα, άνευ λόγου και αιτίας. Έτσι όσο περνάει η μέρα ακόμη περισσότερα! Μην είναι προάγγελος της γλυκούλας της περιόδου; Και μόνο που σκέφτομαι ότι μπορεί να έρχεται εκνευρίζομαι ακόμη παραπάνω. Χθες στον ύπνο μου πάντως έβλεπα ότι γεννούσα ρε κορίτσια, τι να πω. Δίνω κουράγιο σε όλες τις άλλες κι εγώ μέσα μου κάποιες στιγμές βράζω, μετά πάλι το ξαναβρίσκω. εεεεχ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Νεύρα σήμερα, άνευ λόγου και αιτίας. Έτσι όσο περνάει η μέρα ακόμη περισσότερα! Μην είναι προάγγελος της γλυκούλας της περιόδου; Και μόνο που σκέφτομαι ότι μπορεί να έρχεται εκνευρίζομαι ακόμη παραπάνω. Χθες στον ύπνο μου πάντως έβλεπα ότι γεννούσα ρε κορίτσια, τι να πω. Δίνω κουράγιο σε όλες τις άλλες κι εγώ μέσα μου κάποιες στιγμές βράζω, μετά πάλι το ξαναβρίσκω. εεεεχ 

Όλες έτσι είμαστε, με τα πάνω και τα κάτω μας όταν πλησιάζουμε στην αναμενόμενη μέρα περιόδου. 9η μέρα και γω σήμερα μτω και ενώ το έχω πάρει χαλαρά, υπάρχουν στιγμές που πέφτω πολύ. Τον προηγούμενο μήνα είδα στον ύπνο μου ότι είχα θετικό τεστ. Τελικά αδιαθετησα. 

Σε κάθε αρνητικο τεστ απλά μου έρχονται οι αποβολές στο νου, σαν να τις ξαναζώ από την αρχή. Μετά παίρνω ανάσα, ανασυντασσομαι και λέω παμε παρακάτω 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Sia A είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

Δεν είμαι κθλ καλά σήμερα. Μια στενή μου φίλη μας ανακοίνωσε ότι είναι έγκυος κ μόλις μας είπε ότι θα γεννήσει το μήνα που είχα την αποβολή, έβαλα τα κλάματα μπροστά τους κ έφυγα από το μαγαζί. Ευτυχώς ήταν εκεί ο άντρας μου κ τους είπε κάποια παραπάνω πράγματα να μην νομίζουν ότι είμαι σκατάνθρωπος. Χάρηκα πάρα πολύ για την εγκυμο΄σύνη της αλλά παράλληλα μου χτύπησαν όλα τα δικά μου προβλήματα. Δεν ξέρω πως θα την αντιμετωπίσω από δω κ πέρα να την βλ΄έπω έγκυο κ νιώθω η χειρότερη φίλη του κόσμου. Κ τότε πριν 1μισή χ΄ρόνο ήταν μια ΄άλλη στενή μου φίλη ΄έγκυος κ έκανα να την δω 3-4 μήνες μέχρι να γεννήσει, δεν μπορούσα να την βλέπω έγκυο. Έχει περάσει τόσος καιρός από τότε κ όσο δεν έρχεται κ βλέπω παντού εγκυμοσύνες απλά γίνομαι χειρότερα. Θέλω πραγματικά η επόμενη εγκυμοσύνη που θα ακούσω να είναι η δική μου κ να πάει καλά. Νιώθω ότι το σύμπαν, ο Θεός όπως θέλετε πείτε το μου λέει δεν θα αποκτήσεις πότε παιδιά κ κάτσε να σου στείλουμε κ στον περίγυρο σου όλο εγκυμοσύνες για να μην είσαι πο΄τέ ξανά χαρούμενη. Ήθελα να τα πω σε εσάς γιατί όπου κ αν τα πω όλοι είναι μην αγχώνεστε θα έρθει κ η σειρά σας

Κορίτσι μου νομίζω πως όλες εδώ μέσα μπορούμε να σε νιώσουμε αφού έχουμε περάσει και από αυτό! Εγώ μέχρι την ημέρα της θετικής χοριακής, ζήλευα όποτε έβλεπα έγκυο ή άκουγα για εγκυμοσύνη... Τελευταία μέχρι και όποτε έβλεπα απλά ζευγάρια ζήλευα κι έλεγα... "να, τώρα αυτοί μπορεί να έχουν παιδάκια..." ή "να, μπορεί να είναι έγκυος και να μη φαίνεται ακόμα..."! Του τρελού!!! Κι όμως κορίτσι μου... ήρθε η μπουμπού μου. Θα έρθει και το δικό σου θαυματάκι. Μην απελπίζεσαι και μην απογοητεύεσαι! Είμαστε εδώ μαζί σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

@Sia A κορίτσι μου θα σου πω μόνο ότι λίγο αφότου απέβαλα με πολύ άσχημο τρόπο (οι πιο παλιές ξέρουν, μην τα γράφω συνέχεια και κουράζω), εμαθα ότι είναι έγκυος ένα πολυυυυυ κοντινό συγγενικό μου πρόσωπο. Δεν το ήθελε αυτό το μωρό, αλλά δεν ήθελε και να το ρίξει. Έλεγε πολύ σκληρά πράγματα για την εγκυμοσύνη την ίδια και το βρεφακι, κάθε κουβέντα μαχαιριά στην καρδιά μου. Οχι δεν χάρηκα, εφόσον δεν χάρηκε και η ίδια και το έβλεπε σαν βάρος. Ναι έκλαψα, ναι  θύμωσα, ναι με έριξε ακόμα πιο πολύ στο σκοτάδι μου. Έλεγα γιατί ρε Θεέ εμένα μου πήρες 3 μωρά που τα ήθελα με όλο μου το είναι, και εκεί τα δίνεις απλόχερα ενώ δεν τα θέλουν; Ακόμα δεν χαίρομαι, όσο σκληρή και να ακουγομαι, γιατί λυπάμαι αυτή την ψυχούλα που θα έρθει και ήδη είναι βάρος. Τόσες γυναίκες είμαστε που παρακαλάμε να έρθουν τα μωράκια μας και δεν έρχονται.. Αλλά δεν με έβγαλε πουθενά αυτός ο θυμός. Απλά με δηλητηρίασε.. Πάρε το χρόνο σου και έπειτα εξήγησε στη φίλη σου πως νιώθεις. Θα σε καταλάβει πιστεύω. Μια μεγάλη αγκαλιά από μένα, και εγώ μόνη νιώθω σε όλο αυτόν τον αγώνα. Δεν με καταλάβαιναν όταν έκλαιγα που έχανα τα μωρά μου, πόσο μάλλον τώρα που έχω ήδη ένα και προσπαθώ για δεύτερο και δεν έρχεται, αφότου έχασα άλλο ένα. Εάν θέλεις να μιλήσεις είμαι εδώ ♥️

Αχ βρε Έλλη μου... κι εγώ το έχω σκεφτεί αυτό και μετά τη διώχνω μακριά αυτήν τη σκέψη γιατί σκέφτομαι πως είναι αμαρτία... Αλλά πραγματικά ορισμένες φορές λες, μα καλά... είναι δυνατόν να έμεινε εκείνη έγκυος κι όχι εγώ ή κάποια άλλη που το θέλουμε ΤΌΣΟ ΠΟΛΎ;;; Σκεφτείτε μόνο την Πισπιρίγκου που έκανε 3.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα κοριτσια! Στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες. Πρώτος μήνας προσπαθειών για δεύτερο παιδί και είμαι και εγώ σε αναμονή και συμπάσχω. Δεν υπάρχει περίπτωση βέβαια από τον πρώτο μήνα αλλά εγώ έκανα ότι μπορούσα ;) . 8 και σήμερα λοιπον, στην αναμονή.🤔

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Νεύρα σήμερα, άνευ λόγου και αιτίας. Έτσι όσο περνάει η μέρα ακόμη περισσότερα! Μην είναι προάγγελος της γλυκούλας της περιόδου; Και μόνο που σκέφτομαι ότι μπορεί να έρχεται εκνευρίζομαι ακόμη παραπάνω. Χθες στον ύπνο μου πάντως έβλεπα ότι γεννούσα ρε κορίτσια, τι να πω. Δίνω κουράγιο σε όλες τις άλλες κι εγώ μέσα μου κάποιες στιγμές βράζω, μετά πάλι το ξαναβρίσκω. εεεεχ 

Αν σε παρηγορεί και εγώ που είναι ετοιμόγεννη σήμερα είμαι μέσα στα νεύρα απ την ώρα που άνοιξα τα ματια μου..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η kalokairini είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες. Πρώτος μήνας προσπαθειών για δεύτερο παιδί και είμαι και εγώ σε αναμονή και συμπάσχω. Δεν υπάρχει περίπτωση βέβαια από τον πρώτο μήνα αλλά εγώ έκανα ότι μπορούσα ;) . 8 και σήμερα λοιπον, στην αναμονή.🤔

Με το καλό να έρθει να φωλιάσει το δεύτερο παιδάκι! ❤️ 

μην λες ποτέ, ποτέ! Μπορεί να έρθει κ από τον πρώτο μήνα ❤️

κ εγώ έπιασα 3 παιδάκια από τον πρώτο μηνα με 1 επαφή 2 μέρες πριν την ωορρηξια κ τα 3  κ με θέματα στο σπερμα (κ έλεγα αποκλείεται να έρθει με την πρώτη κ αποκλείεται κ κάθε φορά κ εγώ σκεφτόμουν ότι πραγματικά δεν μπορούμε να προβλέψουμε τίποτα η γονιμοποίηση είναι ένα θαύμα από μόνη της ❤️

Να μας λες τα νέα σου κ περιμένουμε τα ευχάριστα όταν είναι η σωστή στιγμή να έρθουν ❤️❤️❤️ Πόσο είναι το πρώτο σου παιδάκι; 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η evaa__ είπε:

Ξέρετε πόσες μερες χρειάζονται για να μην ειμαι πια δοκιμαστικό μέλος? Ειχα χασει το λογαριασμό μου και εκανα καινούργιο.Γραφω αλλα χάνονται τα μηνύματα καθως προχωράνε οι σελίδες μεχρι να γινει δημοσίευση.

Νομίζω πάει με τα μνμ που θα γράψεις κ όχι με τις μέρες! 
 

θελεις 20 τουλάχιστον σχόλια. Εχω διαβάσει ότι κάποια κορίτσια στέλνουν κ μνμ στο φόρουμ για να πάρουν γρήγορα έγκριση κάτι τέτοιο είχα διαβάσει 😊 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η kalokairini είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες. Πρώτος μήνας προσπαθειών για δεύτερο παιδί και είμαι και εγώ σε αναμονή και συμπάσχω. Δεν υπάρχει περίπτωση βέβαια από τον πρώτο μήνα αλλά εγώ έκανα ότι μπορούσα ;) . 8 και σήμερα λοιπον, στην αναμονή.🤔

Αχ μην λες ποτέ "ποτέ " !!!! Πρώτη φορά 9 μήνες μετά τη γέννα κάναμε πιο ελεύθερα έτσι χαλαρά μια φορά κ έμεινα έγκυος στο δεύτερο. Δεν το πίστευα 🤣 ίσως επειδή δεν το είχαμε βάλει κ σκοπό να ήμασταν πιο χαλαροί κ οι 2. Κ τώρα είμαι αισίως στην 18η εβδομάδα 🥰 στο εύχομαι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Ναι, ψάξε να βρεις κανέναν μεταχειρισμένο γιατί είναι και πανάκριβοι! Έτσι γλιτώνεις την πολύ αγκαλιά και μπορείς να κάνεις κάτι στην κουζίνα. Κοιτάς βέβαια το παιδί συνέχεια, αλλά απασχολειται κάπως.Ίδια ηλικία έχουν περίπου τα παιδάκια μας 😊 Εμένα πριν λίγες μέρες έκλεισε 15 μηνών.

Κοίτα αν είναι να ξυπνάς τόσο νωρίς, ίσως να ξυπνάς και τον μικρό νωρίς ώστε να κοιμάται νωρίτερα το βράδυ. Θα είναι λίγο ζόρι αφού δουλεύει και ο σύζυγός πολλές ώρες αλλά θα τα καταφέρετε 😊 Δύσκολα στην αρχή λόγο ωραρίου, αλλά θα βρείτε τον ρυθμο σας. 

Το βράδυ κοιμάται συνεχόμενα ή έχετε αφυπνίσεις;

Έχεις κάποιον καλό εσύ να μου προτείνεις; Είμαι στην αναζήτηση οπότε κάθε πρόταση καλοδεχούμενη! Αχ να το χαίρεσαι κι εσύ το παιδάκι σου ❤️ αγοράκι ή κοριτσάκι; Άρα να φανταστώ κι εσύ πρόσφατα επεστρεψες στη δουλειά εε; 😋 

Ναι, έχω ήδη προσπαθήσει να φτιάξουμε ένα πρόγραμμα προσαρμοσμένο στο ωράριο μου, οπότε κοιμάται 8-8.30 το βράδυ για να έχω κι εγώ περίπου ένα 2ωρο ελεύθερο πριν τον ύπνο.

Δυστυχώς οι αφυπνίσεις είναι ένα πρόβλημα αφού η αϋπνία μου προσθέτει έξτρα κούραση 😋 Γενικά ήταν από τη μέρα που γεννήθηκε ένα δύσκολο παιδί στον ύπνο, έχουμε περάσει πολλή κούραση και αϋπνία για μήνες ολόκληρους. Πλέον κοιμάται καλύτερα αλλά σε καμία περίπτωση χωρίς αφυπνίσεις. Ας ελπίσουμε να βελτιωθεί κι άλλο σ αυτό το κομμάτι 😛

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

@Sia A κορίτσι μου θα σου πω μόνο ότι λίγο αφότου απέβαλα με πολύ άσχημο τρόπο (οι πιο παλιές ξέρουν, μην τα γράφω συνέχεια και κουράζω), εμαθα ότι είναι έγκυος ένα πολυυυυυ κοντινό συγγενικό μου πρόσωπο. Δεν το ήθελε αυτό το μωρό, αλλά δεν ήθελε και να το ρίξει. Έλεγε πολύ σκληρά πράγματα για την εγκυμοσύνη την ίδια και το βρεφακι, κάθε κουβέντα μαχαιριά στην καρδιά μου. Οχι δεν χάρηκα, εφόσον δεν χάρηκε και η ίδια και το έβλεπε σαν βάρος. Ναι έκλαψα, ναι  θύμωσα, ναι με έριξε ακόμα πιο πολύ στο σκοτάδι μου. Έλεγα γιατί ρε Θεέ εμένα μου πήρες 3 μωρά που τα ήθελα με όλο μου το είναι, και εκεί τα δίνεις απλόχερα ενώ δεν τα θέλουν; Ακόμα δεν χαίρομαι, όσο σκληρή και να ακουγομαι, γιατί λυπάμαι αυτή την ψυχούλα που θα έρθει και ήδη είναι βάρος. Τόσες γυναίκες είμαστε που παρακαλάμε να έρθουν τα μωράκια μας και δεν έρχονται.. Αλλά δεν με έβγαλε πουθενά αυτός ο θυμός. Απλά με δηλητηρίασε.. Πάρε το χρόνο σου και έπειτα εξήγησε στη φίλη σου πως νιώθεις. Θα σε καταλάβει πιστεύω. Μια μεγάλη αγκαλιά από μένα, και εγώ μόνη νιώθω σε όλο αυτόν τον αγώνα. Δεν με καταλάβαιναν όταν έκλαιγα που έχανα τα μωρά μου, πόσο μάλλον τώρα που έχω ήδη ένα και προσπαθώ για δεύτερο και δεν έρχεται, αφότου έχασα άλλο ένα. Εάν θέλεις να μιλήσεις είμαι εδώ ♥️

Αυτό έπαθα και εγώ προχθές...πήγα έξω από το σχολείο και ήρθε μια μαμά η οποία πέρσι μιλούσαμε καθημερινά όσο ήταν ανοιχτά τα σχολεία και έχει και αυτή δύο παιδάκια στο δημοτικό και την είχα πει ότι θέλω πολύ τρίτο αλλά δεν έρχεται και αυτή έλεγε "μπράβομε το καλό,εγώ δεν θέλω άλλο φτάνουν τα 2" και είχα να την δω καιρό και έρχεται προχθές με χαιρετά και την βλέπω έγκυο!!! Την λέω "τι κάνεις;;" Και λέει "τι να κάνω;εδώ φουσκώνω" ,την λέω μπράβο ρε κοπέλα μου με το καλό ,πως και έτσι εσύ έλεγες δεν θα κάνεις άλλο..." Αχ άσε λέει δεν ήθελα άλλο αλλά μας έτυχε...δεν το θέλαμε" 

 

Ενώ χάρηκα πολύ εκείνη την ώρα ήταν λες και κάποιος με έδεσε κόμπο το στομάχι και το λαιμό...ένιωσα ένα σφίξιμο...και μάλιστα εγώ με περίοδο και άλλη μία απογοήτευση εκείνη την ημέρα....😓😓😓 Λέω γιατί ρε θεέ μου;; γιατί;;;να το θέλω τόσο πολύ και να μην μπορώ να κρατήσω ένα μωράκι ακόμα στην κοιλίτσα μου και στα χέρια μου??? Τι έχω κάνει πια; Και άλλες να μην το θέλουν !!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η ditaki είπε:

Αν σε παρηγορεί και εγώ που είναι ετοιμόγεννη σήμερα είμαι μέσα στα νεύρα απ την ώρα που άνοιξα τα ματια μου..

Εντάξει νιώθω καλύτερα!

Πότε με το καλό περίπου γέννας κορίτσι μου; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 ώρες, ο/η evaa__ είπε:

Κορίτσια καλησπέρα! Τα δικα μου νεα ειναι οτι χθες μου τελείωσε περίοδος και ξεκινήσαμε πάλι τις προσπάθειες μας!Η αλήθεια είναι οτι η διάθεση μου εχει σκαμπανεβάσματα οσον αφορα αυτο το θέμα! Σας διαβάζω και ταυτίζομαι με πολλά απο οσα γράφετε! Δεν ξέρω τι να πω εύχομαι σύντομα να έρθει σε οσες το περιμένουμε τοσο πολύ 😔

Ξεκινήστε συχνές επαφές κ εύχομαι να έχετε ευ΄χάριστα μεσα στον Οκτώβριο!!!!

στις πριν 16 ώρες, ο/η evaa__ είπε:

Ξέρετε πόσες μερες χρειάζονται για να μην ειμαι πια δοκιμαστικό μέλος? Ειχα χασει το λογαριασμό μου και εκανα καινούργιο.Γραφω αλλα χάνονται τα μηνύματα καθως προχωράνε οι σελίδες μεχρι να γινει δημοσίευση.

20 δημοσιεύσεις θέλει. Σε όλες αυτό γίνεται στην αρχή μέχρι να δημοσιευτεί το μνμ έχει προχωρήσει η κουβέντα. Στέλνε κ στην υποενότητα mammyland φορουμ στα νέα μέλη για να φτάσεις πιο γρήγορα τις δημοσιευσεις!!!!

στις πριν 14 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Κορίτσι μου νομίζω πως όλες εδώ μέσα μπορούμε να σε νιώσουμε αφού έχουμε περάσει και από αυτό! Εγώ μέχρι την ημέρα της θετικής χοριακής, ζήλευα όποτε έβλεπα έγκυο ή άκουγα για εγκυμοσύνη... Τελευταία μέχρι και όποτε έβλεπα απλά ζευγάρια ζήλευα κι έλεγα... "να, τώρα αυτοί μπορεί να έχουν παιδάκια..." ή "να, μπορεί να είναι έγκυος και να μη φαίνεται ακόμα..."! Του τρελού!!! Κι όμως κορίτσι μου... ήρθε η μπουμπού μου. Θα έρθει και το δικό σου θαυματάκι. Μην απελπίζεσαι και μην απογοητεύεσαι! Είμαστε εδώ μαζί σου!!!

Σε ευχαριστώ πολύ για το μήνυμα κάπως έτσι κάθε φορά

στις πριν 13 ώρες, ο/η kalokairini είπε:

Καλησπέρα κοριτσια! Στέλνω αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όλες. Πρώτος μήνας προσπαθειών για δεύτερο παιδί και είμαι και εγώ σε αναμονή και συμπάσχω. Δεν υπάρχει περίπτωση βέβαια από τον πρώτο μήνα αλλά εγώ έκανα ότι μπορούσα ;) . 8 και σήμερα λοιπον, στην αναμονή.🤔

Να μην σκέφτεσαι έτσι κορίτσι (τα λέω μήπως τα ακούσω κ εγώ). Οι περισσότερες φίλες μου παντρεύτηκαν κ στον 1ο-2ο μήνα έμειναν έγκυες, όποτε όλα είναι πιθανά κ από τον 1ο μήνα ;)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

σας ευχαριστώ όλες μέσα από την καρδιά μου για τα μηνύματα σας κ την υποστήριξη!!!! Είστε απλά υπέροχες ❤️ Ελπίζω να μην ξέχασα να απαντήσω σε κάποια  :) Σήμερα είμαι πολύ καλύτερα, μου τελείωσε κ η περίοδος χθες, άντε να ξεκινήσουμε σιγά σιγά επαφούλες να αλλάξει η διάθεση μου!!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα σας! 4 μέρες πριν τη περίοδο και το τεστακι ήταν αρνητικό. Πιστεύω αν ήμουν  έγκυος θα είχε βγει έστω αχνό!  

Έφυγε ο σύζυγος εκτάκτως για ενα οικογενειακό θέμα στην Αθήνα. Και εχτές το βράδυ που μιλάγαμε του λέω αφού είσαι εκεί δεν πας  να κάνεις ένα σπερματοδιαγραμμα; Έχουν περάσει 6 χρόνια από τότε που κάναμε τη μικρή κάτι μπορεί να έχει αλλάξει. Και μου είπε ότι το σκεφτόταν και αυτός να πάει και θα δει μήπως το κανονίσει πριν γυρίσει. Κοριτσια έχετε να μου προτείνετε κάποιον ανδρολογ εξειδικευμένο; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια καλημέρα σας! 4 μέρες πριν τη περίοδο και το τεστακι ήταν αρνητικό. Πιστεύω αν ήμουν  έγκυος θα είχε βγει έστω αχνό!  

Έφυγε ο σύζυγος εκτάκτως για ενα οικογενειακό θέμα στην Αθήνα. Και εχτές το βράδυ που μιλάγαμε του λέω αφού είσαι εκεί δεν πας  να κάνεις ένα σπερματοδιαγραμμα; Έχουν περάσει 6 χρόνια από τότε που κάναμε τη μικρή κάτι μπορεί να έχει αλλάξει. Και μου είπε ότι το σκεφτόταν και αυτός να πάει και θα δει μήπως το κανονίσει πριν γυρίσει. Κοριτσια έχετε να μου προτείνετε κάποιον ανδρολογ εξειδικευμένο; 

Καλημέρα κορίτσι μου! Ναι! να πάει στον κ. Μακαρούνη Κωνσταντίνο είναι απο τους καλύτερους και κυρίως άνθρωπος, εμείς τον βλέπουμε μέσω skype κάθε φορά λόγο απόστασης.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια πως είστε? Εγώ σήμερα 9+2 και από προχθές έχω όλη μέρα αναγούλα την οποια πραγνατικα δεν αντεχω, μου είπε ο γιατρός να πάρω κάποια χάπια nuperal  κάπως έτσι, τα έχει πάρει καμία?Από χθες έχω πάλι πονακια περιοδου και λίγο με τραβάει η μέση. 

Και το καλύτερο βγήκε ο άντρας μου θετικός στον covid και έχω φοβηθεί μην έχω κολλήσει και εγώ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε? Εγώ σήμερα 9+2 και από προχθές έχω όλη μέρα αναγούλα την οποια πραγνατικα δεν αντεχω, μου είπε ο γιατρός να πάρω κάποια χάπια nuperal  κάπως έτσι, τα έχει πάρει καμία?Από χθες έχω πάλι πονακια περιοδου και λίγο με τραβάει η μέση. 

Και το καλύτερο βγήκε ο άντρας μου θετικός στον covid και έχω φοβηθεί μην έχω κολλήσει και εγώ. 

Καλημέρα κορίτσι μου , έχω και γω αυτή την αναγούλα όπως λες , κρατάει συνήθως μέχρι αργά το μεσημέρι, μετά μπορώ να φάω και να πιω κάτι πιο εύκολα, την Δευτέρα έχω ραντεβού αν συνεχίζεται έτσι έντονα θα ζητήσω και γω κάτι, εμετό έχεις κάνει; εγώ έκανα μόνο προχθές ,δοκίμασα να φάω 1μιση τυροπιτακι και το έβγαλα, μετά όμως τα έφαγα κανονικά 😂 

Οι πόνοι περιόδου κάπως σταμάτησαν,  έχω σταματήσει και την προγεστερόνη, έχω ώρες ώρες κάτι τσιμπήματα 

Μην αγχώνεσαι με τον κοβιντ ,όλα καλά θα πάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου , έχω και γω αυτή την αναγούλα όπως λες , κρατάει συνήθως μέχρι αργά το μεσημέρι, μετά μπορώ να φάω και να πιω κάτι πιο εύκολα, την Δευτέρα έχω ραντεβού αν συνεχίζεται έτσι έντονα θα ζητήσω και γω κάτι, εμετό έχεις κάνει; εγώ έκανα μόνο προχθές ,δοκίμασα να φάω 1μιση τυροπιτακι και το έβγαλα, μετά όμως τα έφαγα κανονικά 😂 

Οι πόνοι περιόδου κάπως σταμάτησαν,  έχω σταματήσει και την προγεστερόνη, έχω ώρες ώρες κάτι τσιμπήματα 

Μην αγχώνεσαι με τον κοβιντ ,όλα καλά θα πάνε 

Εμετο έχω κάνει κάνα 2 φορές αλλά αναγούλα έχω όλη μέρα,ακόμα και στον ύπνο ξυπνάω γτ ανακατεύομαι. Τρωω όμως και με ανακουφίζει προσωρινά αλλά μετά είμαι χειρότερα. Πόσο είσαι τώρα?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 53 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Καλημέρα κορίτσια πως είστε? Εγώ σήμερα 9+2 και από προχθές έχω όλη μέρα αναγούλα την οποια πραγνατικα δεν αντεχω, μου είπε ο γιατρός να πάρω κάποια χάπια nuperal  κάπως έτσι, τα έχει πάρει καμία?Από χθες έχω πάλι πονακια περιοδου και λίγο με τραβάει η μέση. 

Και το καλύτερο βγήκε ο άντρας μου θετικός στον covid και έχω φοβηθεί μην έχω κολλήσει και εγώ. 

Καλημέρα κορίτσι μου και περαστικά!

Τα είχα πάρει στην πρώτη μου εγκυμοσύνη γιατί ήμουν πραγματικά χάλια, όλη μέρα στο κρεβάτι με ναυτία και αναγούλα και έκλαιγα. Με βοήθησαν πόλυ, έπαιρνα 2 το βράδυ για να μπορέσω να κοιμηθώ γιατί ζαλιζόμουν ακόμη και ξαπλωμένη.

Σε αυτή την εγκυμοσύνη ακόμη δεν έχω τέτοια αναγούλα και ωαυτία, μόνο κάποιες μικρές ζαλάδες. Ειμαι τώρα 5+5 και είναι ακόμη νωρίς βεβαία, αλλά στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου είχαν ήδη ξεκινήσει αναγούλες στις μυρωδιές.. Οπότε ανησυχώ... Έχω υπέρηχο την άλλη εβδομάδα, εύχομαι να είναι όλα καλά. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια καλημέρα σας! 4 μέρες πριν τη περίοδο και το τεστακι ήταν αρνητικό. Πιστεύω αν ήμουν  έγκυος θα είχε βγει έστω αχνό!  

Έφυγε ο σύζυγος εκτάκτως για ενα οικογενειακό θέμα στην Αθήνα. Και εχτές το βράδυ που μιλάγαμε του λέω αφού είσαι εκεί δεν πας  να κάνεις ένα σπερματοδιαγραμμα; Έχουν περάσει 6 χρόνια από τότε που κάναμε τη μικρή κάτι μπορεί να έχει αλλάξει. Και μου είπε ότι το σκεφτόταν και αυτός να πάει και θα δει μήπως το κανονίσει πριν γυρίσει. Κοριτσια έχετε να μου προτείνετε κάποιον ανδρολογ εξειδικευμένο; 

Μου φα΄ίνεται πως το έκανες πολύ νωρίς. Αν διαβάσεις και στις οδηγίες των τεστ πρώιμης, ουσιαστικά μπορείς να έχεις αξιόπιστα αποτελέσματα μετά τη 12η μέρα από την ωορηξία και μόνο με πρώινα ούρα. 

Στην τωρίνη μου εγκυμοσύνη την 11η μέρα ουστιαστικά δε φαινόταν η γραμμή με τα πρωινά ουρά και ένα δεύτερο που είχα κάνει το μεσημέρι ήταν αρνητικό. Την 12η μέρα ήταν πάρα πολ΄υ αχνή η γραμμ΄ή και από την ημέρα της αναμενόμενης περιόδου άρχισε να φαίνεται κάπως καλύτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα στα κορίτσια ολα!

27η μέρα εγώ, τις τελευταίες 2 φορές μου είχε έρθει στις 25+26. Για την ώρα τίποτα.. τα χαζα όνειρα συνεχίζονται. Το στήθος πρησμένο και έχω ένα περίεργο feeling. Μπορεί και από άγχος. Εκεί που σκέφτομαι ότι μπορεί και να είμαι κορίτσια με πιάνει μια ταραχή γιατί μου σκάνε στη σκέψη όλα όσα έγιναν με τις 3 προηγούμενες. Μέχρι τη Δευτέρα δίνω περιθώριο να έρθει η περίοδος. Πάντως τεστ δεν κάνω, έστειλα και στη γιατρό και μου είπε να πάω το ταξίδι μου κι όταν γυρίσω τότε θα κάνω το οτιδήποτε αν τελικά έχω καθυστέρηση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσια καλημέρα σας! 4 μέρες πριν τη περίοδο και το τεστακι ήταν αρνητικό. Πιστεύω αν ήμουν  έγκυος θα είχε βγει έστω αχνό!  

Έφυγε ο σύζυγος εκτάκτως για ενα οικογενειακό θέμα στην Αθήνα. Και εχτές το βράδυ που μιλάγαμε του λέω αφού είσαι εκεί δεν πας  να κάνεις ένα σπερματοδιαγραμμα; Έχουν περάσει 6 χρόνια από τότε που κάναμε τη μικρή κάτι μπορεί να έχει αλλάξει. Και μου είπε ότι το σκεφτόταν και αυτός να πάει και θα δει μήπως το κανονίσει πριν γυρίσει. Κοριτσια έχετε να μου προτείνετε κάποιον ανδρολογ εξειδικευμένο; 

Νωρίς είναι ακόμα!! Κρατήσου μέχρι την αναμενόμενη μέρα, ποτέ δεν ξέρεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η ΜαρίαΔημήτρης είπε:

Εμετο έχω κάνει κάνα 2 φορές αλλά αναγούλα έχω όλη μέρα,ακόμα και στον ύπνο ξυπνάω γτ ανακατεύομαι. Τρωω όμως και με ανακουφίζει προσωρινά αλλά μετά είμαι χειρότερα. Πόσο είσαι τώρα?

Εγώ σήμερα είμαι 8+2 όταν είχα πάει ήμουν 6+5 αντί 7, πιστεύω τώρα να έχει αναπτυχθεί όπως πρέπει,  θα δούμε την Δευτέρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...