Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Με τα χρώματα του Οκτώβρη στέλνω σε όλους μια ευχή, να γεμίσουν οι κοιλίτσες με μωρά κι όχι φαΐ " 🧿🤰


Maria98

Recommended Posts

στις πριν 2 λεπτά, ο/η afr είπε:

Κορίτσια με το καλό όσες είχατε θετικά τεστακια τους τελευταίους μήνες, σας διαβάζω λίγο αλλά δυστυχώς δεν προλαβαίνω συχνά. Καλή επιτυχία στις προσπάθειες σε όσες συνεχίζετε!

Μια ερώτηση προς όσες έχετε παιδάκια και εργάζεστε. Επιστρέφω πολύ σύντομα στη δουλειά μου μετά το πρώτο μου παιδάκι και πραγματικά αισθάνομαι ότι δε θα τα βγάζω πέρα, έχω αγχωθεί πολύ. Νομίζω ότι όλη μέρα απλώς θα δουλεύω και μετά θα κάνω δουλειές στο σπίτι. Ότι δε θα έχω όσο χρόνο θέλω να ασχοληθώ με τον μικρό μου και ότι δε θα αντέξω την κούραση. Να σημειώσω πως ακόμα κάνει ξυπνήματα τα βράδια. Τι κάνατε όσες δουλεύατε με παιδάκι; Πώς μοιράζατε τον χρόνο σας και πότε προλαβαίνατε να κάνετε δουλειές του σπιτιού, μαγείρεμα, κλπ;

Η πρώτη ερώτηση είναι γιατί τα κάνεις όλα εσύ? Αν είσαι μονογονέας και δεν το θυμάμαι με συγχωρείς για την ερώτηση. Μην αγχώνεσαι όλα γίνονται μια χαρά. Εννοείται ότι δεν θα προλαβαίνεις να καθαρίζεις κάθε μέρα αλλά δεν χρειάζεται κιόλας. Μπορείς να αφιερώνεις το χρόνο σου μετά τη δουλειά στο παιδάκι σου και αν χρειάζεται να μαγειρεύεις και από εκεί και πέρα υπάρχουν ωραιότατα Σαββατοκύριακα για τα υπόλοιπα. Επίσης αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα και χρειαστείς παραπάνω χρόνο, μπορεί κάποιος άλλος να πάει μια βόλτα με το παιδάκι και να κάνεις ότι θέλεις στο σπίτι. Τέλος θα σου πω ότι όταν ξεκινάς πάλι δουλειά ναι μεν κουράζεσαι αλλά ανανεώνεται και χαλαρώνει το μυαλό σου γιατί δεν χρειάζεται να κυνηγάς κανέναν τις ώρες που λείπεις και βρίσκεσαι και πάλι σε περιβάλλον με ενήλικες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 595
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 43 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Πρώτα από όλα υπομονή λίγο κρατάει και μετά θα πετάς! Με το καλό να δείτε ξανά το μικράκι και όλα θα πάνε καλά! Ήθελα να σου πω ότι διάβαζα χθες γενικά στο φόρουμ και πέτυχα μια συζήτηση του Αυγούστου σχετικά με το ποια περιμένει κλπ και έλεγες ότι και εσύ περιμένεις και τις γνωστές ανησυχίες μας. Και σκέφτηκα χαχαχα που να ήξερες ότι σε ένα μήνα θα άλλαζαν οι ανησυχίες σου ;)

Το περίμενα και γω , το ήθελα τόσο πολύ, ήρθε και αυτή τη φορά θα μείνει 🧿

Από ότι καταλαβαίνω οι ανησυχίες δε φεύγουν ποτέ απλά αλλάζουν πρόσωπο 😜 

Αλλά κορίτσια όσον αφορά τα συμπτώματα, τα έψαχνα και γω αλλά πραγματικά ίδια με τις περιοδου ή μπορεί να μην υπάρχουν καθόλου ούτε και της περιόδου 

Την 1η φορά που είχα μείνει έγκυος ήταν η μεταλλική γεύση στο στόμα και λέω δεν μπορεί κάτι συμβαίνει, επίσης είχα πολύ έντονους πόνους περιόδους και έλεγα τώρα θα χει έρθει τώρα θα χει έρθει 

Τώρα την 2η φορά το περίεργο στα συμπτώματα που έψαχνα και γω ήταν οι ερεθισμενες θηλες, ένα κάψιμο στο στήθος, όχι απλά πόνος αλλα σαν κάψιμο και λέω λες να είναι σύμπτωμα εγκυμοσύνης; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου καλησπέρα🌟 

Εχθές είχαμε γιατρο και είδαμε το μωράκι και ακούσαμε και την καρδούλα του! Είναι απίστευτο συναίσθημα και εύχομαι σύντομα να το ακούσετε όλες!

Πιστέψτε το κορίτσια και θα γίνει!!!

Ολες μπορούμε!!!🩷

Με δυο κυρσοκηλες καταφέραμε φυσιολογική σύλληψη!

Μη το βάζετε κάτω με τον έναν η τον άλλο τρόπο θα έρθει το θαύμα!🙏🏻🌈

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η afr είπε:

Κορίτσια με το καλό όσες είχατε θετικά τεστακια τους τελευταίους μήνες, σας διαβάζω λίγο αλλά δυστυχώς δεν προλαβαίνω συχνά. Καλή επιτυχία στις προσπάθειες σε όσες συνεχίζετε!

Μια ερώτηση προς όσες έχετε παιδάκια και εργάζεστε. Επιστρέφω πολύ σύντομα στη δουλειά μου μετά το πρώτο μου παιδάκι και πραγματικά αισθάνομαι ότι δε θα τα βγάζω πέρα, έχω αγχωθεί πολύ. Νομίζω ότι όλη μέρα απλώς θα δουλεύω και μετά θα κάνω δουλειές στο σπίτι. Ότι δε θα έχω όσο χρόνο θέλω να ασχοληθώ με τον μικρό μου και ότι δε θα αντέξω την κούραση. Να σημειώσω πως ακόμα κάνει ξυπνήματα τα βράδια. Τι κάνατε όσες δουλεύατε με παιδάκι; Πώς μοιράζατε τον χρόνο σας και πότε προλαβαίνατε να κάνετε δουλειές του σπιτιού, μαγείρεμα, κλπ;

Σε καταλαβαίνω, αλλά νομίζω ότι τελικά είναι πιο εύκολο από ότι το έχουμε στο μυαλό μας. Απλά θέλεις λίγο χρόνο να προσαρμοστεί στα νέο δεδομένα. 

Εμένα πχ με δυσκόλεψε το πρωινό ξύπνημα γιατί είχα συνηθίσει να ξυπνάω κατά τις 9 και τώρα 9 πιάνω δουλειά 😅 

Δουλειές τις μοιράζουμε με τον σύζυγό. Θα σου πω το δικό μας πρόγραμμα: Εγώ τελειώνω δουλειά κατά τις 3-4. Οπότε παίζουμε 1-2 ώρες και μερικές φορές σκουπίζουμε μαζί και πλένουμε πιάτα (φυσικά οι δουλειές γίνονται πολύ πιο αργά). Μετά κατά τις 6 πάμε όλοι μαζί κούνιες ή αν χρειάζεται μένει ο ένας από τους 2 σπίτι για δουλειές. Κατά τις 9 την βάζουμε για ύπνο, οπότε μετά έχουμε χρόνο για μαγείρεμα και χαλάρωση 😊 

Ε τις πιο βαριές δουλειές του σπιτιού τις κάνουμε το σκ που έχουμε πιο πολύ χρόνο. 

Πόσο είναι το μικρό σου τώρα; Εμάς μας βόλεψε πολύ ο πύργος εκμάθησης. Τρελαίνεται να "πλένει" πιάτα και αποσχολειται εκεί αρκετή ώρα ώστε να φάω ή να κάνω κάποια δουλειά στην κουζίνα 😜 Γενικά βρες τρόπους οι δουλειές του σπιτιού να γίνουν παιχνίδι για το μικρό σου 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Μόλις περπάτησε για πρώτη φορά το κοριτσάκι μου και μου πέρασαν όλα! 🥹❤️❤️❤️

Καλέ πόσο είναι που περπάτησε κι όλας;!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Μόλις περπάτησε για πρώτη φορά το κοριτσάκι μου και μου πέρασαν όλα! 🥹❤️❤️❤️

Αχ αυτό το υπέροχο συναίσθημα να βλέπεις το ανθρωπάκι σου ν περπατάει!!!😍😍😍ετοιμάσου τώρα για κυνήγι 🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια σε οσες ήρθε η ακατανομαστη , μην απελπιζεστε ...και το ότι ήρθε στην ώρα της είναι πολύ σημαντικό,  μακάρι να μη ξανάρθει βέβαια 🫶

Πόσες είναι ακόμα που περιμένουν;

Εγώ είμαι ακόμα στην αναμονή! Έχω 6 μέρες μπροστά μου!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια σε οσες ήρθε η ακατανομαστη , μην απελπιζεστε ...και το ότι ήρθε στην ώρα της είναι πολύ σημαντικό,  μακάρι να μη ξανάρθει βέβαια 🫶

Πόσες είναι ακόμα που περιμένουν;

 

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Εγώ είμαι ακόμα στην αναμονή! Έχω 6 μέρες μπροστά μου!! 

Κι εγώ!! Παίζεται 26-29 μέρες κύκλος, από Παρασκευή μέχρι Δευτέρα την αναμένω. @Mantarini πώς πας από συμπτώματα; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η MinaSam είπε:

Νομίζω ότι πρέπει να μετονομάσουμε το γκρουπ σε κάτι πιο ταιριαστό τύπου "θα αργήσει αλλά θα έρθει" ( αναφέρομαι στην περίοδο, όχι σε εγκυμοσύνη) ή "η ελπίδα όντως πεθαίνει τελευταία" ή "κάθε μήνα, τέτοιες μέρες"  κλπ κλπ :)

χαχαχα ή "Μην χαίρεσαι, αργά ή γρήγορα θα έρθει" (η περίοδος φυσικά) ή "Καλά...φαντάσου εσύ συμπτώματα!" 😁 Αχ..ας γελάσουμε και λίγο γιατί δεν παλεύεται αλλιώς!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ, εγώ περίμενα Σάββατο και μου ήρθε σήμερα 😩!
Πάμε για τον επόμενο και εμείς !!
Δεν το περίμενα ότι θα είχα τόσο άγχος και για το 2ο, πίστευα θα είμαι πιο χαλαρή αλλά μπα !!!💪

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

 

Κι εγώ!! Παίζεται 26-29 μέρες κύκλος, από Παρασκευή μέχρι Δευτέρα την αναμένω. @Mantarini πώς πας από συμπτώματα; 

Κανένα ιδιαίτερο σύμπτωμα ή να το θέσω διαφορετικά κάτι διαφορετικό από τις άλλες φορές.  Έχω όλα τα συμπτώματα της περιόδου, πρησμένο στήθος και εναλλαγή στη διάθεσή. 

Με έχει πάρει από κάτω. Σκέφτομαι πόσο εύκολα μας ήρθε η κόρη μας και πόσο μας "παιδεύει" το δεύτερο..  είμαι και πιο μεγάλη ηλικιακά πλέον. Τελευταία σκέφτομαι έντονα ότι πρέπει να "ψαχτούμε"

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Κανένα ιδιαίτερο σύμπτωμα ή να το θέσω διαφορετικά κάτι διαφορετικό από τις άλλες φορές.  Έχω όλα τα συμπτώματα της περιόδου, πρησμένο στήθος και εναλλαγή στη διάθεσή. 

Με έχει πάρει από κάτω. Σκέφτομαι πόσο εύκολα μας ήρθε η κόρη μας και πόσο μας "παιδεύει" το δεύτερο..  είμαι και πιο μεγάλη ηλικιακά πλέον. Τελευταία σκέφτομαι έντονα ότι πρέπει να "ψαχτούμε"

Περίμενε ακόμα μην το προδικάζεις! Έχεις μέρες..πόσο καιρό "προσπαθείτε" για το 2ο; Και πόσο χρονών είσαι; 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Naty_ είπε:

Περίμενε ακόμα μην το προδικάζεις! Έχεις μέρες..πόσο καιρό "προσπαθείτε" για το 2ο; Και πόσο χρονών είσαι; 

 

Ξεκινήσαμε τον Απρίλιο ελευθερες επαφές και πιο στοχευμένες από τον Ιούλιο, ειμαστε 36 με τον σύζυγό. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Mantarini είπε:

Ξεκινήσαμε τον Απρίλιο ελευθερες επαφές και πιο στοχευμένες από τον Ιούλιο 

Μια χαρά είστε ακόμα δεν έχει περασει μεγάλο διάστημα! Θέμα χρόνου είναι 🤞🏻🤞🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Μια χαρά είστε ακόμα δεν έχει περασει μεγάλο διάστημα! Θέμα χρόνου είναι 🤞🏻🤞🏻

Μακάρι! Τι να πω! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Μόλις περπάτησε για πρώτη φορά το κοριτσάκι μου και μου πέρασαν όλα! 🥹❤️❤️❤️

Τι καλά!!! Συγχαρητήρια σας κορίτσι μου. Καλό κυνηγητό...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η MinaSam είπε:

Η πρώτη ερώτηση είναι γιατί τα κάνεις όλα εσύ? Αν είσαι μονογονέας και δεν το θυμάμαι με συγχωρείς για την ερώτηση. Μην αγχώνεσαι όλα γίνονται μια χαρά. Εννοείται ότι δεν θα προλαβαίνεις να καθαρίζεις κάθε μέρα αλλά δεν χρειάζεται κιόλας. Μπορείς να αφιερώνεις το χρόνο σου μετά τη δουλειά στο παιδάκι σου και αν χρειάζεται να μαγειρεύεις και από εκεί και πέρα υπάρχουν ωραιότατα Σαββατοκύριακα για τα υπόλοιπα. Επίσης αν υπάρχει αυτή η δυνατότητα και χρειαστείς παραπάνω χρόνο, μπορεί κάποιος άλλος να πάει μια βόλτα με το παιδάκι και να κάνεις ότι θέλεις στο σπίτι. Τέλος θα σου πω ότι όταν ξεκινάς πάλι δουλειά ναι μεν κουράζεσαι αλλά ανανεώνεται και χαλαρώνει το μυαλό σου γιατί δεν χρειάζεται να κυνηγάς κανέναν τις ώρες που λείπεις και βρίσκεσαι και πάλι σε περιβάλλον με ενήλικες.

Όχι, δεν είμαι μονογονεας. Απλώς ο άντρας μου δουλεύει περισσότερες ώρες και λείπει αρκετά απ' το σπίτι. Κάποιες μέρες γυρνάει 1 ώρα πριν βάλω τον μικρό για ύπνο, οπότε μέχρι εκείνη την ώρα είμαι εντελώς μόνη.

Παίζει ρόλο πιστεύω ότι είναι κι ένα παιδί που μας έχει κουράσει αρκετά με τον ύπνο, οπότε φοβάμαι ότι γενικά δε θα μπορώ να ανταπεξέλθω λόγω κούρασης σε συνδυασμό με την αϋπνία.

Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες για τη δουλειά. Θα το μάθω σύντομα! 😋 Σ ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σου!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Σε καταλαβαίνω, αλλά νομίζω ότι τελικά είναι πιο εύκολο από ότι το έχουμε στο μυαλό μας. Απλά θέλεις λίγο χρόνο να προσαρμοστεί στα νέο δεδομένα. 

Εμένα πχ με δυσκόλεψε το πρωινό ξύπνημα γιατί είχα συνηθίσει να ξυπνάω κατά τις 9 και τώρα 9 πιάνω δουλειά 😅 

Δουλειές τις μοιράζουμε με τον σύζυγό. Θα σου πω το δικό μας πρόγραμμα: Εγώ τελειώνω δουλειά κατά τις 3-4. Οπότε παίζουμε 1-2 ώρες και μερικές φορές σκουπίζουμε μαζί και πλένουμε πιάτα (φυσικά οι δουλειές γίνονται πολύ πιο αργά). Μετά κατά τις 6 πάμε όλοι μαζί κούνιες ή αν χρειάζεται μένει ο ένας από τους 2 σπίτι για δουλειές. Κατά τις 9 την βάζουμε για ύπνο, οπότε μετά έχουμε χρόνο για μαγείρεμα και χαλάρωση 😊 

Ε τις πιο βαριές δουλειές του σπιτιού τις κάνουμε το σκ που έχουμε πιο πολύ χρόνο. 

Πόσο είναι το μικρό σου τώρα; Εμάς μας βόλεψε πολύ ο πύργος εκμάθησης. Τρελαίνεται να "πλένει" πιάτα και αποσχολειται εκεί αρκετή ώρα ώστε να φάω ή να κάνω κάποια δουλειά στην κουζίνα 😜 Γενικά βρες τρόπους οι δουλειές του σπιτιού να γίνουν παιχνίδι για το μικρό σου 😊

Κι εμένα είμαι σίγουρη ότι θα με δυσκολέψει πολύ το πρωινό ξύπνημα μιας και θα πρέπει να ξυπνάω στις 6 οπότε ιδανικά θα ήθελα να κοιμάμαι στις 10-11. Πράγμα το οποίο είναι εντελώς διαφορετικό από το τωρινό μου πρόγραμμα αλλά θα προσαρμοστω ελπίζω σιγά σιγά 😛 

Επίσης αυτό δε μου αφήνει πολύ χρόνο ελεύθερο αφού κοιμηθεί ο μικρός γιατί μετά από λίγο πρέπει να ξαπλώσω κι εγώ. Μου φτάνει ίσα για ένα μπάνιο και να χαλαρώσω μισή ώρα, οπότε όλες οι δουλειές πρέπει να έχουν γίνει το απόγευμα. Φαντάζομαι ότι κάποια απογεύματα θα πρέπει να μένω μέσα να τελειώνω τις δουλειές και τις υπόλοιπες μέρες να κάνουμε μια βόλτα. Ελπίζω να πάει καλά!

Ο μικρός μου είναι 14 μηνών, κοντεύει 15 και είναι αρκετά ζωηρός και δύσκολος στον ύπνο ακόμα, πράγμα που λογικά θα με δυσκολέψει περισσότερο με το πρωινό ξύπνημα και τη δουλειά. Να σου πω την αλήθεια αυτές τις μέρες ήταν στη σκέψη μου ο πύργος εκμάθησης και μου είπε κι ένας γνωστός μου ότι τους έσωσε! Οπότε μάλλον θα είναι η επόμενη αγορά μας!! ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

10 μηνών 😍😍

Ποπό νωρίς είναι... Έφυγε κανονικά μόνη της ή με στήριξη; Αχ τι έχεις να τραβήξεις... Ούτε στο καρότσι δεν κάθονται μετά... Πολύ κυνήγι!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η afr είπε:

Κι εμένα είμαι σίγουρη ότι θα με δυσκολέψει πολύ το πρωινό ξύπνημα μιας και θα πρέπει να ξυπνάω στις 6 οπότε ιδανικά θα ήθελα να κοιμάμαι στις 10-11. Πράγμα το οποίο είναι εντελώς διαφορετικό από το τωρινό μου πρόγραμμα αλλά θα προσαρμοστω ελπίζω σιγά σιγά 😛 

Επίσης αυτό δε μου αφήνει πολύ χρόνο ελεύθερο αφού κοιμηθεί ο μικρός γιατί μετά από λίγο πρέπει να ξαπλώσω κι εγώ. Μου φτάνει ίσα για ένα μπάνιο και να χαλαρώσω μισή ώρα, οπότε όλες οι δουλειές πρέπει να έχουν γίνει το απόγευμα. Φαντάζομαι ότι κάποια απογεύματα θα πρέπει να μένω μέσα να τελειώνω τις δουλειές και τις υπόλοιπες μέρες να κάνουμε μια βόλτα. Ελπίζω να πάει καλά!

Ο μικρός μου είναι 14 μηνών, κοντεύει 15 και είναι αρκετά ζωηρός και δύσκολος στον ύπνο ακόμα, πράγμα που λογικά θα με δυσκολέψει περισσότερο με το πρωινό ξύπνημα και τη δουλειά. Να σου πω την αλήθεια αυτές τις μέρες ήταν στη σκέψη μου ο πύργος εκμάθησης και μου είπε κι ένας γνωστός μου ότι τους έσωσε! Οπότε μάλλον θα είναι η επόμενη αγορά μας!! ❤️

Ναι, ψάξε να βρεις κανέναν μεταχειρισμένο γιατί είναι και πανάκριβοι! Έτσι γλιτώνεις την πολύ αγκαλιά και μπορείς να κάνεις κάτι στην κουζίνα. Κοιτάς βέβαια το παιδί συνέχεια, αλλά απασχολειται κάπως.Ίδια ηλικία έχουν περίπου τα παιδάκια μας 😊 Εμένα πριν λίγες μέρες έκλεισε 15 μηνών.

Κοίτα αν είναι να ξυπνάς τόσο νωρίς, ίσως να ξυπνάς και τον μικρό νωρίς ώστε να κοιμάται νωρίτερα το βράδυ. Θα είναι λίγο ζόρι αφού δουλεύει και ο σύζυγός πολλές ώρες αλλά θα τα καταφέρετε 😊 Δύσκολα στην αρχή λόγο ωραρίου, αλλά θα βρείτε τον ρυθμο σας. 

Το βράδυ κοιμάται συνεχόμενα ή έχετε αφυπνίσεις;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η afr είπε:

Όχι, δεν είμαι μονογονεας. Απλώς ο άντρας μου δουλεύει περισσότερες ώρες και λείπει αρκετά απ' το σπίτι. Κάποιες μέρες γυρνάει 1 ώρα πριν βάλω τον μικρό για ύπνο, οπότε μέχρι εκείνη την ώρα είμαι εντελώς μόνη.

Παίζει ρόλο πιστεύω ότι είναι κι ένα παιδί που μας έχει κουράσει αρκετά με τον ύπνο, οπότε φοβάμαι ότι γενικά δε θα μπορώ να ανταπεξέλθω λόγω κούρασης σε συνδυασμό με την αϋπνία.

Μακάρι να είναι έτσι όπως τα λες για τη δουλειά. Θα το μάθω σύντομα! 😋 Σ ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις σου!!

Δυσκολη κατάσταση αν δεν κοιμάται καλά αλλά είμαι σίγουρη ότι θα τα καταφέρεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Κορίτσια καλημέρα! Στην ώρα της η κυρία πρωινή πρωινή :) πάμε για ντιπ καλοκαιρινά μικράκια! :)

Έτσι καλοκαιράκι κατευθείαν για βόλτες 🤗 Τουλάχιστον στην ώρα της, καλό! 

Καλημερααα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...