Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Με τα χρώματα του Οκτώβρη στέλνω σε όλους μια ευχή, να γεμίσουν οι κοιλίτσες με μωρά κι όχι φαΐ " 🧿🤰


Maria98

Recommended Posts

στις πριν 57 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Καλησπέρα και από μένα! Δεν θα απαντήσω ξεχωριστά γιατί με έχουν καλύψει όλες οι απαντήσεις. Μόνο θα πω ότι δεν μπορεί όλη η ζωή μας να είναι στημένη γύρω από μια περίοδο ρε κορίτσια. Υπάρχουν τόσα όμορφα πράγματα και στιγμές και άνθρωποι και έχουμε κολλήσει σε κάτι -πολυ σημαντικό φυσικά- και ξεχνάμε να απολαμβάνουμε τη ζωή μας.  Καλά κάνουμε και ξοδεύουμε τα λεφτά μας σε ανακαινίσεις, εκδρομές κλπ κλπ και καλά κάνουμε και δεν είμαστε έτοιμες για πρώτο ή δεύτερο ή δέκατο παιδί οπότε θα "βόλευε". Τώρα που είμαστε εδώ, τώρα είμαστε έτοιμες και τώρα θα το παλέψουμε :)

Τα δικά μου νέα είναι ότι πήρα δύο θετικά τεστ σήμερα, ένα ωορρηξίας και ταυτόχρονα ένα covid :) έβαλα κυρία τη μασκούλα μου, πήγα στον άντρα μου με απλυτο μαλλί και βλέμμα λάγνο και του είπα ο κορονοιος δεν μεταδίδεται με το σεξ και αν γυρίσουμε στα 4 θα φοράω και μάσκα :) και τσουπ έτοιμος ο κύριος :) Μεταξύ μας ούτε εγώ δε θα μου καθόμουν :) 14η μέρα σήμερα ενώ με βάση την εφαρμογή η ωορρηξία μου θα ήταν το σκ αλλά τη βρήκα την άτιμη!

Καλή επιτυχία και περαστικά! Εμεις πάμε μαζί..15η εγώ και θα το προσπαθήσουμε για το βράδυ! Αν κ πιο πολλά συμπτώματα είχα Δευτέρα, που σκ είχαμε επαφές. Ότι γίνει 🤞🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Lisaki 80 είπε:

 

Σας καταλαβαίνω κορίτσια.. και εγώ παθούσα. Στα 38 μου γέννησα το 1ο μου παιδί με φυσιολογική σύλληψη.. 39 ετών έμεινα ξαν΄ά εγκυος αλλά ήταν βιοχημική.. Μετά ξεκίνησε ο κυκεώνας..  η απόξεση μου αφησε συμφύσεις στον τράχηλο, υστεροσκοπιση. Στη συνέχεια για  εναν χρ΄όνο προσπαθούσαμε μόνοι μας και κάναμε και μια σπερματέγχυση αλλα τιποτα!
Στα 40,5 κατέληξα σε εξωσωματική! διαγνώστηκα με πρόωρη γήρανση, ΑΜΗ 0.05! και fsh 15-16 περίπου.. φυσικοί κύκλοι, ωοληψίες και πολύς πολύς κοπος και χρονος, (έναν ολόκληρο χρόνο μου πήρε) για να μαζέψω μόνο 2 έμβρυα! τα εβαλα έμεινα έγκυος και.. αποβολή στην 9η 10η βδομάδα..
ξανά φυσικός κύκλος! μάζεψα 1! το εβαλα. αρνητική χοριακή! είχε ΄ήδη ξεκινησει και ο κοβιντ..  καπου εκει σταμάτησα και αποφασίσαμε να πάμε με δανεικά..  εμεινα αμέσως έγκυος και εχω ακομα ενα παιδάκι 2,5 χρονών τωρα!! Ξέρω πως δεν επιλέγουν πολλοι τα δανεικά για 2ο παιδι όταν εχουν ηδη ενα παιδι βιολογικο και απο τις δύο πλευρές. 
Αλλά αν καποια το σκέφτεται και διστάζει, πραγματικά να το προχωρήσει! Δεν υπάρχει καμία μα καμία διαφορά συναισθηματική, το ξεχνάω πως ειναι δανεικά! γελάω ΄όταν μου λένε οτι τους θυμιζει εμενα μικρη!! Επίσης μοιάζουν τοσο πολυ μεταξυ τους! 



 

Λισακι μου γλυκό διόρθωσε με αν κάνω λάθος. Εφόσον το έμβρυο είναι στη μήτρα τη δική σου παίρνει και δικό σου γενετικό υλικό ή λέω χαζα; Επίσης προς το θέμα δανικά ωάρια β μόνη διαφορά για μια μάνα είναι το κόστος στην εξωσωματική ολα τα άλλα το κουβαλάς το νιώθεις μέσα σου το γέννας δεν έχουν καμία μα καμία διαφορά.

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Καλή επιτυχία και περαστικά! Εμεις πάμε μαζί..15η εγώ και θα το προσπαθήσουμε για το βράδυ! Αν κ πιο πολλά συμπτώματα είχα Δευτέρα, που σκ είχαμε επαφές. Ότι γίνει 🤞🏼

Άντε πάμε και Δευτέρα να έγινε η ωορρηξία είσαι καλυμμενη με το σκ :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Λισακι μου γλυκό διόρθωσε με αν κάνω λάθος. Εφόσον το έμβρυο είναι στη μήτρα τη δική σου παίρνει και δικό σου γενετικό υλικό ή λέω χαζα; Επίσης προς το θέμα δανικά ωάρια β μόνη διαφορά για μια μάνα είναι το κόστος στην εξωσωματική ολα τα άλλα το κουβαλάς το νιώθεις μέσα σου το γέννας δεν έχουν καμία μα καμία διαφορά.

 

Δεν έχει γενετικό υλικό της μητέρας που το κυοφορεί αν είναι με δανεικά αλλα όπως είπες δεν έχει καμία σημασία. Λένε πως άνθρωποι που περνούν χρόνο μαζί και αγαπιούνται, τελικά μοιάζουν! Το βρίσκω πολύ γλυκό που σας λένε ότι μοιάζετε, έχει αφήσει η μία το αποτύπωμα της πάνω στην άλλη!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Zelda είπε:

Δεν έχει γενετικό υλικό της μητέρας που το κυοφορεί αν είναι με δανεικά αλλα όπως είπες δεν έχει καμία σημασία. Λένε πως άνθρωποι που περνούν χρόνο μαζί και αγαπιούνται, τελικά μοιάζουν! Το βρίσκω πολύ γλυκό που σας λένε ότι μοιάζετε, έχει αφήσει η μία το αποτύπωμα της πάνω στην άλλη!

κορ΄ίτσια συγνώμη που παρεμβαίνω, αλλά έτυχε κάποτε παλιά είχα διαβάσει ότι κάτι παίρνουν και από τη μητέρα που κυοφορεί με δανεικά, κάτι στα μιτοχόνδρια, δε θυμάμαι καλά, αν θέλει κάποια να το ψάξει! τώρα μπορεί να κάνω και λάθος ή να απορρίφθηκε η έρευνα, απλώς το αναφέρω

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MinaSam είπε:

Καλησπέρα και από μένα! Δεν θα απαντήσω ξεχωριστά γιατί με έχουν καλύψει όλες οι απαντήσεις. Μόνο θα πω ότι δεν μπορεί όλη η ζωή μας να είναι στημένη γύρω από μια περίοδο ρε κορίτσια. Υπάρχουν τόσα όμορφα πράγματα και στιγμές και άνθρωποι και έχουμε κολλήσει σε κάτι -πολυ σημαντικό φυσικά- και ξεχνάμε να απολαμβάνουμε τη ζωή μας.  Καλά κάνουμε και ξοδεύουμε τα λεφτά μας σε ανακαινίσεις, εκδρομές κλπ κλπ και καλά κάνουμε και δεν είμαστε έτοιμες για πρώτο ή δεύτερο ή δέκατο παιδί οπότε θα "βόλευε". Τώρα που είμαστε εδώ, τώρα είμαστε έτοιμες και τώρα θα το παλέψουμε :)

Τα δικά μου νέα είναι ότι πήρα δύο θετικά τεστ σήμερα, ένα ωορρηξίας και ταυτόχρονα ένα covid :) έβαλα κυρία τη μασκούλα μου, πήγα στον άντρα μου με απλυτο μαλλί και βλέμμα λάγνο και του είπα ο κορονοιος δεν μεταδίδεται με το σεξ και αν γυρίσουμε στα 4 θα φοράω και μάσκα :) και τσουπ έτοιμος ο κύριος :) Μεταξύ μας ούτε εγώ δε θα μου καθόμουν :) 14η μέρα σήμερα ενώ με βάση την εφαρμογή η ωορρηξία μου θα ήταν το σκ αλλά τη βρήκα την άτιμη!

Χαχχαχαχαχααχα τέλειο το μήνυμα σου!!ούτε εγώ δεν θα μου καθόμουν🤣🤣🤣 τι τραβάνε και αυτοί οι άντρες μας πια...κι εμένα ούτε κούκου δεν θα του έκανε 🤣🤣🤣

ΠΕΡΑΣΤΙΚΑΑΑΑΑΑ κοίτα να γίνεις καλά και έχει ο Θεός!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Mantariniθα στο πω στα ισα οπως θα το ελεγα στην κολλητη μου. ΛΕΣ ΒΛΑΚΕΙΕΣ! Τιποτα δεν τελειωσε. Οι τιμές ολες ειναι ενδεικτικες. Κανενας δεν μπορει να προαποφασισει αν θα κανεις αλλο παιδακι η οχι. Κατ αρχας τ διαστημα που προσπαθειτε δεν ειναι μεγαλο. Δευτερον μια χαμηλη αμη δ σημαινει οτι απο τον επομενο κιολας μηνα θα σου τελειώσει το αποθεμα η οτι τα ωαρια σου δ ειναι ποιοτικα για την επίτευξη εγκυμοσυνης. Σίγουρα μετα τα 35 δεν εχουμε την εικονα αποθεματων που ειχαμε στα 25. Καπου δηλαδή είναι και αναμενομενο. Κακως σκεφτεσαι ετσι. Οπως σου εγραψε κ μια κοπελα παραπανω υπαρχουν πολλες λυσεις πριν την εξωσωματικη και φυσικα κανενας απο οτι καταλαβα δ σ μιλησε για εξωσωματικη. Επίσης το ποτε θα αποφασισει το καθε ζευγαρι να φερει ενα παιδι στον κόσμο, ειτε είναι το 1ο ειτε το 2ο ειτε το 10ο σιγουρα λαμβάνει πολλα υποψιν του. Ναι κανατε ανακαινιση, θελατε να ανεβασετε το επιπεδο της καθημερινής σας ζωης. Και? Σκεψου πως ήσουν πριν 3 χρόνια πχ.. ηθελες τοτε 2ο? Για να το ξεκινησες τωρα παει να πει οτι τωρα ειναι για σας οι καλύτερες συνθηκες απο οικονομικα, δουλεια,περιβαλλον κτλ. Μην σκεφτεσαι αρνητικα. Ειμαι σιγουρη οτι πολυ πολυ συντομα θα μεινεις και πάλι εγκυος.

Συμφωνώ απόλυτα!!!αυτά θα έγραφα και εγώ στην @Mantarini! Με καλυψες απόλυτα!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η nasia94 είπε:

Κοπέλα μου συγνώμη αν γίνομαι αδιάκριτη αλλά εφόσον δεν υπάρχει κάτι γιατί σε παρέπεμψαν έμβρυο καρδιολόγο και μάλιστα σε αυτή την εβδομάδα; Εγώ σε πολύ προχωρημένη εγκυμοσύνη την έκανα γιατί έβλεπαν κάτι στην καρδούλα του μικρού μου αλλά και πάλι τέτοιες οδηγίες δεν είχα..ένας υπέρηχος ήταν που στην δική μου περίπτωση κράτησε πολύ..Με το καλό το μωράκι σας!!

Δεν υπάρχει τίποτα ούτε ιστορικό στην οικογένεια με καρδιολογικά θέματα και για αυτό αναρωτιέμαι κι εγώ γιατί με βάζει να την κάνω. Πάντως ήταν σαφέστατες οι οδηγίες ότι είναι προληπτικά και δεν συμβαίνει τίποτα γιατί κι εγώ ανησύχησα όταν το είδα στο πρόγραμμα με τις εξετάσεις που θα κάνω μέχρι το τέλος της εγκυμοσύνης. Τέλος πάντων ευχαριστώ πολύ όλες σας για τις απαντήσεις, σε ένα μήνα είναι η εξέταση ελπίζω να πάνε όλα καλά και να μην ταλαιπωρηθεί ούτε το μωρό ούτε εγώ. ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η MinaSam είπε:

... έβαλα κυρία τη μασκούλα μου, πήγα στον άντρα μου με απλυτο μαλλί και βλέμμα λάγνο και του είπα ο κορονοιος δεν μεταδίδεται με το σεξ και αν γυρίσουμε στα 4 θα φοράω και μάσκα :) και τσουπ έτοιμος ο κύριος :) Μεταξύ μας ούτε εγώ δε θα μου καθόμουν :) 14η μέρα σήμερα ενώ με βάση την εφαρμογή η ωορρηξία μου θα ήταν το σκ αλλά τη βρήκα την άτιμη!:)

Σ αγάπησα γιαυτη σου την περιγραφή 😂😂😂😂♥️♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η RAM21 είπε:

@Lisaki 80 σε σένα απάντησα στο προηγούμενο μήνυμα. Ξέχασα να κάνω παράθεση.

Το κατάλαβα ναι!! Στη Θεσσαλονίκη στο Fivi, στον Γκουτζιούλη.. αν θέλεις οτιδήποτε στείλε μου μήνυμα! 

Συμφωνώ σε αυτό που λες.. στα 36 να μην τα παρατήσεις @Mantarini!! Είσαι νεότατη και στην ηλικία σου είναι απλοί  αριθμοί όλα αυτά! Είμαι σίγουρη πως θα μεινεις από μόνη σου έγκυος. Αλλά όπως λέει και η @RAM21 υπάρχει τρόπος να σου βγει και πιο οικονομικά..  Όλα θα γίνουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsa @Tina23 χαχαχχα τι κάνουμε βρε κορίτσια? Η γελοιότητα σε όλο της το μεγαλείο :) Εν τω μεταξύ του λέω θέλω να κάνεις την καρδιά σου πέτρα, τον βλέπω σοβαρευτεί η φάτσα του γιατί σκέφτηκε ωχ τι θα μου πει πάλι αυτή και μετά του λέω έχω ένα θετικό τεστ κορονοιου και ένα θετικό τεστ ωορρηξίας και άρχισε να γελάει και να ξεντυνεται :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Βρε κορίτσια τις συμφύσεις  που λέτε τις πάθατε από την απόξεση πώς το καταλάβατε; μετά την 2η απόξεση που είχα η γιατρός με τσέκαρε σε υπέρηχο + παπ και δεν μου είπε κάτι. Υπάρχει ειδική εξέταση άλλη; Δεν μπορώ να σκάσω ΚΑΙ για αυτό τώρα 🙄 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλησπερα ! Πέρασα δύσκολες μέρες με τη δουλει α κυρίως για αυτό έχω χαθεί τελείως κ δεν έμπαινα το τελευταίο καιρό… 

μπηκα να σας πω τα ευχάριστα, κάναμε σήμερα την αυχενική , ήταν όλα καλά!! Είδαμε κ το φύλο , είναι αγορακι!! Έπεσε έξω η διαίσθηση μου, της μάνας …

Μας πρότεινε νιπτ αλλά δεν ξέρω αν θέλω να μπω στη διαδικασία, δεν είναι το οικονομικό… το έχετε κάνει εσείς ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Elenaki12 είπε:

Κορίτσια καλησπερα ! Πέρασα δύσκολες μέρες με τη δουλει α κυρίως για αυτό έχω χαθεί τελείως κ δεν έμπαινα το τελευταίο καιρό… 

μπηκα να σας πω τα ευχάριστα, κάναμε σήμερα την αυχενική , ήταν όλα καλά!! Είδαμε κ το φύλο , είναι αγορακι!! Έπεσε έξω η διαίσθηση μου, της μάνας …

Μας πρότεινε νιπτ αλλά δεν ξέρω αν θέλω να μπω στη διαδικασία, δεν είναι το οικονομικό… το έχετε κάνει εσείς ;;

Αααα τι ωραία νέα! Μπράβο μπράβο πολλά συγχαρητήρια κορίτσι μου!! :) Εμάς το μόνο που είχαν δει στην αυχενική ήταν ένα ασβεστωμα στην καρδιά και μας λέει τότε ο γιατρός λογικά θα φύγει, οι πιθανότητες για τα σύνδρομα δεν επηρεάζονται αλλά αν θέλετε κάντε εναν μη επεμβατικό έλεγχο. Πωω ακόμα θυμάμαι πόσο εκνευρισμένη είχα φύγει! Ρε φίλε γι'αυτό σε πληρώνουμε, εσύ είσαι ο γιατρός, ή χρειάζεται ή δεν χρειάζεται! Εγώ θα διαλέξω? Αν πρέπει θα το κάνω αλλιώς γιατί να δωσω τόσα λεφτά για κάτι που πάλι δε δίνει 100% ακρίβεια. Και αντί να φύγω χαρούμενη που το παιδάκι μου ήταν καλά, έφυγα με 100 προβληματισμούς για αυτή την εξέταση και αν και μήπως και έψαχνα στο ίντερνετ. Να πω ότι ήμουν 31 τότε. Εσύ ποσών χρόνων είσαι?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η MinaSam είπε:

Αααα τι ωραία νέα! Μπράβο μπράβο πολλά συγχαρητήρια κορίτσι μου!! :) Εμάς το μόνο που είχαν δει στην αυχενική ήταν ένα ασβεστωμα στην καρδιά και μας λέει τότε ο γιατρός λογικά θα φύγει, οι πιθανότητες για τα σύνδρομα δεν επηρεάζονται αλλά αν θέλετε κάντε εναν μη επεμβατικό έλεγχο. Πωω ακόμα θυμάμαι πόσο εκνευρισμένη είχα φύγει! Ρε φίλε γι'αυτό σε πληρώνουμε, εσύ είσαι ο γιατρός, ή χρειάζεται ή δεν χρειάζεται! Εγώ θα διαλέξω? Αν πρέπει θα το κάνω αλλιώς γιατί να δωσω τόσα λεφτά για κάτι που πάλι δε δίνει 100% ακρίβεια. Και αντί να φύγω χαρούμενη που το παιδάκι μου ήταν καλά, έφυγα με 100 προβληματισμούς για αυτή την εξέταση και αν και μήπως και έψαχνα στο ίντερνετ. Να πω ότι ήμουν 31 τότε. Εσύ ποσών χρόνων είσαι?

Κ εγώ 31 είμαι, δεν είδε κάτι ο γιατρός, οι μετρήσεις ήταν όλες καλές , ωστόσο ο μόνος τρόπος μου λέει πάντα να αποκλείσεις πράγματα είναι η αμνιοπαρακέντηση .. ούτε η νιπτ αντικαθιστά 100% την αμνιοπαρακέντηση.. δεν σου προτείνω μου λέει να κανεις, ωστόσο η απόφαση πάντα είναι δίκη σας .. είναι που είμαι κ του χώρου κ λίγο τα λένε σε εμάς .. 

σε εσάς τελικά τι έγινε; Προχωρήσατε ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Βρε κορίτσια τις συμφύσεις  που λέτε τις πάθατε από την απόξεση πώς το καταλάβατε; μετά την 2η απόξεση που είχα η γιατρός με τσέκαρε σε υπέρηχο + παπ και δεν μου είπε κάτι. Υπάρχει ειδική εξέταση άλλη; Δεν μπορώ να σκάσω ΚΑΙ για αυτό τώρα 🙄 

Δεν νομίζω να εχεις συμφυσεις.. εγώ ειχα στον τράχηλο, δηλαδή ο τραχηλος ηταν κλειστός..  στον υπέρηχο αυτό δεν φαίνεται.. Όλα ξεκινησαν όταν μετα  την απόξεση δεν μου ερχόταν περίοδος με τίποτα.. πέρασαν 4 μήνες χωρίς περίοδο. Στο ενδιάμεσο πήγαινα στον γιατρο με έβλεπε μου έλεγε όλα καλά,  θα σου έρθει στις επόμενες μέρες.. είχα όλα τα συμπτώματα περιόδου αλλά περίοδος άφαντη! Στο τέλος έπεσα σε ένα post μιας κοπέλας που είχε συμφυσεις στον τράχηλο και πείστηκα πως είχα το ίδιο.. Τελικά ήταν έτσι.. ερχόταν περίοδος, ο τράχηλος όμως ήταν κλειστός από τις συμφυσεις και η περίοδος δεν κατέβαινε, αλλά γυρνούσε πίσω στην μήτρα και στις σάλπιγγες! Με υστεροσκοπηση τις έλυσε και ευτυχώς δεν είχαν παθει φλεγμονή οι σάλπιγγες και ήταν όλα καλά.. Απλά έχασα πολύ χρόνο με όλα αυτά.. 4 μήνες για να καταλάβουμε τι συμβαίνει και άλλους 3 μετά την υστεροσκοπηση μέχρι να ξανά ξεκινήσουμε προσπάθειες..   

Στην δεύτερη αποβολή που ήταν και παλινδρομη, για να μην το ξαναπάθω ο γιατρος με έβαλε να αποβάλω  με χάπια, για να αποφύγω την απόξεση.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@ΠαρασκευαιδουΕχω δειιι ότι κανείς προβλέψεις και πως σε αποκαλούν Ζαϊρα τα κορίτσια εδω μεσα🩷 Εμένα με βλέπει η γυάλα σου καθόλου?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




  • Απαντήσεις

    • Με τι καλό κορίτσι μου. Εγώ σήμερα είμαι βάση περιοδου 11 ακριβώς ενώ βάση υπερήχων είμαι 11+3 ,Παρασκευή έχω την αυχενική και έχω αγχωθεί πολύ καθώς είμαι πατημένα 39 μισό. Για nipt που ρώτησα τον γιατρό μου,μου είπε πως θα δούμε πρώτα τα αποτελέσματα της αυχενικής και της papp-a και αν τα αποτελέσματα δεν είναι καλά θα μου πει να κάνω.  Έχω ήδη ένα γιο 8.5 χρονων υγιέστατο.  Αθήνα είσαι? Την αυχενική που την έκανες?
    • @ΠαρασκευαιδουΕχω δειιι ότι κανείς προβλέψεις και πως σε αποκαλούν Ζαϊρα τα κορίτσια εδω μεσα🩷 Εμένα με βλέπει η γυάλα σου καθόλου?
    • χαχαχαχ ναι πολύ μαλλί...🤷 απο πού πήρε δεν ξέρω...ουτε ετω ούτε ο άντρας μου έχουμε πολλά μαλλιά 😂
    • Δεν νομίζω να εχεις συμφυσεις.. εγώ ειχα στον τράχηλο, δηλαδή ο τραχηλος ηταν κλειστός..  στον υπέρηχο αυτό δεν φαίνεται.. Όλα ξεκινησαν όταν μετα  την απόξεση δεν μου ερχόταν περίοδος με τίποτα.. πέρασαν 4 μήνες χωρίς περίοδο. Στο ενδιάμεσο πήγαινα στον γιατρο με έβλεπε μου έλεγε όλα καλά,  θα σου έρθει στις επόμενες μέρες.. είχα όλα τα συμπτώματα περιόδου αλλά περίοδος άφαντη! Στο τέλος έπεσα σε ένα post μιας κοπέλας που είχε συμφυσεις στον τράχηλο και πείστηκα πως είχα το ίδιο.. Τελικά ήταν έτσι.. ερχόταν περίοδος, ο τράχηλος όμως ήταν κλειστός από τις συμφυσεις και η περίοδος δεν κατέβαινε, αλλά γυρνούσε πίσω στην μήτρα και στις σάλπιγγες! Με υστεροσκοπηση τις έλυσε και ευτυχώς δεν είχαν παθει φλεγμονή οι σάλπιγγες και ήταν όλα καλά.. Απλά έχασα πολύ χρόνο με όλα αυτά.. 4 μήνες για να καταλάβουμε τι συμβαίνει και άλλους 3 μετά την υστεροσκοπηση μέχρι να ξανά ξεκινήσουμε προσπάθειες..    Στην δεύτερη αποβολή που ήταν και παλινδρομη, για να μην το ξαναπάθω ο γιατρος με έβαλε να αποβάλω  με χάπια, για να αποφύγω την απόξεση.. 
    • Κ εγώ 31 είμαι, δεν είδε κάτι ο γιατρός, οι μετρήσεις ήταν όλες καλές , ωστόσο ο μόνος τρόπος μου λέει πάντα να αποκλείσεις πράγματα είναι η αμνιοπαρακέντηση .. ούτε η νιπτ αντικαθιστά 100% την αμνιοπαρακέντηση.. δεν σου προτείνω μου λέει να κανεις, ωστόσο η απόφαση πάντα είναι δίκη σας .. είναι που είμαι κ του χώρου κ λίγο τα λένε σε εμάς ..  σε εσάς τελικά τι έγινε; Προχωρήσατε ; 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...