Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Με τα χρώματα του Οκτώβρη στέλνω σε όλους μια ευχή, να γεμίσουν οι κοιλίτσες με μωρά κι όχι φαΐ " 🧿🤰


Maria98

Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου...

Εγώ την άλλη εβδομάδα θα πάω στην παιδίατρο εδώ στη Λευκάδα για πρώτη φορά την μπουμπού...

Εχθές ήμουν λίγο στα κάτω μου και γι' αυτό δεν έγραψα τα νέα στην όμορφη περεούλα μας!!! Ξύπνησα κάπως "βαριά". Έλαβα ένα μικρό δωράκι από τον παππού και τη θεία της Ισμήνης-Μαρίας από την Ολλανδία. Και ενώ ήταν να πάω να βρω τον μπαμπά της εχθές για να του ζητήσω να κάνει ένα test DNA αποφάσισα να μην πάω γιατί φοβήθηκα μη δημιουργηθεί ένταση μπροστά στην μπουμπού! Δεν ήθελα να ταραχτώ και να της το περάσω. Θα δούμε παρακάτω λοιπόν πως θα ενεργήσω! Αν καταφέρουμε να αποκτήσει μια επαφή έστω με την υπόλοιπη οικογένεια θα είναι πολύ καλό για το παιδί. Έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 226
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Ααα ωραία μπράβο σου κορίτσι μου ! 
να ρωτήσω αν ξέρεις 

Κάλεσαν τον άντρα μου πρώτη φορά εχτές του έστειλαν μνμ για αναπληρωτής  αύριο θα δηλώσει σχολεία δεν ξέρουμε ακόμα σε πιο θα πάει 

θελω να ρωτήσω δουλεύει σε Κδαπ 8 ωρο από της 13:30 το μεσημέρι και μετά τα ένσημα που έχει είναι βοηθός εκπαιδευτικού τα οποία δεν πιάνονται σαν προϋπηρεσία στα σχολεία.. θα έχει πρόβλημα να κρατήσει και την δουλειά στο Κδαπ ; Έστω και 4 ωρο ;

Καλημέρα! Θα πρέπει να πάρει άδεια από το υπηρεσιακό συμβούλιο για άδεια ασκήσεις ιδιωτικού έργου. Γίνεται αλλά συνήθως αργούν να συνεδριάσουν. Να κάνει αίτηση μόλις κάνει ανάληψη για να κερδίσει χρόνο! Καλή αρχή….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Δώρο Θεού η δουλειά για τα παιδάκια σας. Με το καλό να πάει. 

Εμείς σήμερα κάναμε το ακουογραμμα του μπέμπη και ευτυχώς όλα καλά. 

Να ξέρετε οι νέες μαμάδες ακουογραμμα μετά τις 40 μέρες και εφόσον είναι καλά το μωρό. 

Μπράβο σας. Μια χαρά. Που το κάνεις αυτό; να το ζητήσω στην παιδίατρο την επόμενη εβδομάδα που θα τη δει; κλείνει 2 μήνες σε 1 βδομάδα η Ισμήνη-Μαρία. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Πωπω... ΠΌΣΟ γρήγορα περνάει ο καιρός;;; άρα απ' ότι καταλαβαίνω... μέχρι την Παρασκευή μπορεί και να σκάσει μύτη από μόνη της, ε;;;

Μπαααα δεν έχω ούτε συσπάσεις, ούτε πονάκια ούτε τίποτα….και κάνω τα πάντα!!!! Δεν θέλει να βγει…🤣🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Καλημέρα! Θα πρέπει να πάρει άδεια από το υπηρεσιακό συμβούλιο για άδεια ασκήσεις ιδιωτικού έργου. Γίνεται αλλά συνήθως αργούν να συνεδριάσουν. Να κάνει αίτηση μόλις κάνει ανάληψη για να κερδίσει χρόνο! Καλή αρχή….

Υπάρχει περίπτωση να χάσει την θέση εξαιτίας αυτού;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Μπράβο σας. Μια χαρά. Που το κάνεις αυτό; να το ζητήσω στην παιδίατρο την επόμενη εβδομάδα που θα τη δει; κλείνει 2 μήνες σε 1 βδομάδα η Ισμήνη-Μαρία. 

Εμάς εδώ Θεσσαλονίκη γίνεται σε μαιευτήριο διότι είναι ακριβό το μηχάνημα ρώτα την παιδίατρο αν το κάνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Υπάρχει περίπτωση να χάσει την θέση εξαιτίας αυτού;

Εγώ έχασα τη συμμετοχή σε ένα έργο διότι περίμενα έγκριση από το υπηρεσιακό και την πήρα αργά. Όταν τους πήρα τηλέφωνο μου είπαν ότι είθισται να κάνουμε κανονικά το έργο μας και μετά έρχεται κάποια στιγμή η έγκριση!!!! Να κάνει αίτηση και να τους παίρνει τηλέφωνο να τους τρέξει για την έγκριση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Εγώ έχασα τη συμμετοχή σε ένα έργο διότι περίμενα έγκριση από το υπηρεσιακό και την πήρα αργά. Όταν τους πήρα τηλέφωνο μου είπαν ότι είθισται να κάνουμε κανονικά το έργο μας και μετά έρχεται κάποια στιγμή η έγκριση!!!! Να κάνει αίτηση και να τους παίρνει τηλέφωνο να τους τρέξει για την έγκριση. 

Εννοείς πως δέχτηκες την θέση στο σχολείο αλλά επειδή άργησε η έγκριση έχασες την άλλη δουλειά ; 
συγγνώμη αν λέω χαζά γιατί δεν τα ξέρω κιόλας..

πχ αν κάνει παραιτήσει από την δουλειά που είναι τώρα, πάει στο σχολείο και μόλις βγει η έγκριση τον ξανά προσλάβουν στην δουλεια; αυτό δεν γίνετε ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Δώρο Θεού η δουλειά για τα παιδάκια σας. Με το καλό να πάει. 

Εμείς σήμερα κάναμε το ακουογραμμα του μπέμπη και ευτυχώς όλα καλά. 

Να ξέρετε οι νέες μαμάδες ακουογραμμα μετά τις 40 μέρες και εφόσον είναι καλά το μωρό. 

Ευχαριστώ κορίτσι μου ☺️

όλα καλά μπράβο ! Άρα επηρεάζει τα αποτελέσματα αν το παιδάκι είναι αρρωστούλη θα το έχω τα υπόψην ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εννοείς πως δέχτηκες την θέση στο σχολείο αλλά επειδή άργησε η έγκριση έχασες την άλλη δουλειά ; 
συγγνώμη αν λέω χαζά γιατί δεν τα ξέρω κιόλας..

πχ αν κάνει παραιτήσει από την δουλειά που είναι τώρα, πάει στο σχολείο και μόλις βγει η έγκριση τον ξανά προσλάβουν στην δουλεια; αυτό δεν γίνετε ;

Εγώ ήμουν νεοδιοριστη στο υπουργείο οικονομικών και πριν με πάρουν είχα ερευνητικό πρόγραμμα στο πανεπιστήμιο όπου έχασα τη συμμετοχή μου διότι άργησε η έγκριση. Τσάμπα την έχασα. Το καλύτερο είναι αυτό που λες να τον ξαναπροσλαβουν εφόσον έρθει η έγκριση. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση 

επειδη κατά 99% θα είναι μακριά το σχολείο που θα πρέπει να πάει με αυτοκίνητο στην καλύτερη από 45 λεπτά αντε 1,5 ώρα αλλά μπορεί και παρα πάνω (2,5 ώρες)  θα έχει πολλά έξοδα σε βενζίνη οπότε θέλει να κρατήσει την δεύτερη δουλειά για να ισορροπήσει λίγο τα έξοδα αυτά 

εσυ που έχεις εμπειρία πιστεύεις αν τον στείλουν σε σχολείο που θα είναι σε απόσταση 2,5 ώρες μόνο να πας αξίζει να μπει σε αυτήν την διαδικασία; Είναι πλήρες ωράριο 
Μας ήρθε αναπάντεχο είναι η αλήθεια δεν το είχα καθόλου στο μυαλό μας γιατί έβαλε ουσιαστικά μόνο τον Νομό που μένουμε και δεν περίμενα να τον πάρουν γιατί δεν έχει ούτε μεταπτυχιακό ούτε αγγλικά ούτε προϋπηρεσία μόνο μια ασπαιτε εχει και το πτυχίο του

Τα έχω περάσει κι εγώ αυτά τα μακρινά και καταλαβαίνω τους προβληματισμούς σας, αλλά η αλήθεια είναι πως είναι μονόδρομος αν θέλει κάποια στιγμή να διοριστεί. Θα μαζέψει μόρια σιγά σιγά κι αφού τον πήραν τώρα στον νομό σας, θα τον παίρνουν κάθε χρόνο. Τα λεφτά ναι μεν είναι λίγα, αλλά είναι καλύτερα σε σχέση με φροντιστήρια και κδαπ. Άσε που αν δεν πάει, θα έχει ποινή αποκλεισμού για 2 χρόνια.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η evaioan είπε:

Εγώ ήμουν νεοδιοριστη στο υπουργείο οικονομικών και πριν με πάρουν είχα ερευνητικό πρόγραμμα στο πανεπιστήμιο όπου έχασα τη συμμετοχή μου διότι άργησε η έγκριση. Τσάμπα την έχασα. Το καλύτερο είναι αυτό που λες να τον ξαναπροσλαβουν εφόσον έρθει η έγκριση. 

Ευχαριστώ πολύ ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ααα ωραία μπράβο σου κορίτσι μου ! 
να ρωτήσω αν ξέρεις 

Κάλεσαν τον άντρα μου πρώτη φορά εχτές του έστειλαν μνμ για αναπληρωτής  αύριο θα δηλώσει σχολεία δεν ξέρουμε ακόμα σε πιο θα πάει 

θελω να ρωτήσω δουλεύει σε Κδαπ 8 ωρο από της 13:30 το μεσημέρι και μετά τα ένσημα που έχει είναι βοηθός εκπαιδευτικού τα οποία δεν πιάνονται σαν προϋπηρεσία στα σχολεία.. θα έχει πρόβλημα να κρατήσει και την δουλειά στο Κδαπ ; Έστω και 4 ωρο ;

Καλή τοποθέτηση!!!! Θα ζητήσει άδεια ασκήσεως ιδιωτικού έργου από το ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ. Είναι το αρμόδιο όργανο της εκάστοτε διεύθυνσης που ανήκεις. Δε νομίζω να του αρνηθούν αλλά απ όσο γνωρίζω μέχρι να εγκριθεί δε μπορεί να εργάζεται. Όποτε θα πρέπει να παραιτηθεί κ είτε να συνεχίσει χωρίς να είναι δηλωμένος είτε να σταματήσει μέχρι να εγκριθεί. Το κάθε ποτε συνεδριάζουν εξαρτάται από την εκάστοτε διεύθυνση κ κατά πόσο περνάνε γρήγορα τις αποφάσεις. Ας κάνει με το καλό την Παρασκευή κατευθείαν την αίτηση κ ας ρωτήσει συναδέλφους στο σχολείο σίγουρα θα ξέρουν να τον κατευθύνουν. Καλή αρχή!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η MarMar90 είπε:

Τα έχω περάσει κι εγώ αυτά τα μακρινά και καταλαβαίνω τους προβληματισμούς σας, αλλά η αλήθεια είναι πως είναι μονόδρομος αν θέλει κάποια στιγμή να διοριστεί. Θα μαζέψει μόρια σιγά σιγά κι αφού τον πήραν τώρα στον νομό σας, θα τον παίρνουν κάθε χρόνο. Τα λεφτά ναι μεν είναι λίγα, αλλά είναι καλύτερα σε σχέση με φροντιστήρια και κδαπ. Άσε που αν δεν πάει, θα έχει ποινή αποκλεισμού για 2 χρόνια.

Το ξέρω θα φάει ποινή η αλήθεια πως κάνει και μαθήματα ιδιαίτερα σε παιδεία λυκείου δηλαδή το εξασκεί το επάγγελμα  απλά τον προβληματίζει είναι το πόσο μακριά θα πάει οι δρόμοι εδώ είναι χάλια και θα τρώει πολλά λεφτά βενζίνη αλλά όπως λες θα έχει πιθανότητες του χρόνου να μπει και ίσως σε πιο κοντινό μέρος.. ελπίζουμε να ειναι από 45 λεπτά έστω 1,5 μαξ 

Πρέπει να μιλήσει με την την δουλειά του να τους ενημερώσει ότι τον κάλεσαν να δούμε τι θα γίνει και με εκείνους και τι επιλογές υπάρχουν δεν θέλει να την αφήσει.. εγώ δεν δουλεύω και θα έχει και πολλά έξοδα τώρα με την θέση 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλή τοποθέτηση!!!! Θα ζητήσει άδεια ασκήσεως ιδιωτικού έργου από το ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ. Είναι το αρμόδιο όργανο της εκάστοτε διεύθυνσης που ανήκεις. Δε νομίζω να του αρνηθούν αλλά απ όσο γνωρίζω μέχρι να εγκριθεί δε μπορεί να εργάζεται. Όποτε θα πρέπει να παραιτηθεί κ είτε να συνεχίσει χωρίς να είναι δηλωμένος είτε να σταματήσει μέχρι να εγκριθεί. Το κάθε ποτε συνεδριάζουν εξαρτάται από την εκάστοτε διεύθυνση κ κατά πόσο περνάνε γρήγορα τις αποφάσεις. Ας κάνει με το καλό την Παρασκευή κατευθείαν την αίτηση κ ας ρωτήσει συναδέλφους στο σχολείο σίγουρα θα ξέρουν να τον κατευθύνουν. Καλή αρχή!! 

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες 

ευχαριστούμε ☺️ και η αλήθεια είναι φέτος δεν είχε πολλά παιδάκια για ιδιαίτερα και είχε αγχωθεί θα έπρεπε να βρει και πρωινή  άλλη δουλειά θα έψαχνε τον αλλο μήνα, έκανε λίγο υπομονή γιατί είχα το μωρό και ήθελα βοήθεια τώρα στην αρχή και μόλις θα έβγαινε ο μήνας θα έμπαινε στην διαδικασία και εχτές το απόγευμα σκάει το μνμ και πάθαμε σοκ .. καταρχάς δεν είχαμε καταλάβει στην αρχή αν τον πήρα  ή όχι 😂 έλεγε μάλλον με πήραν ; Έλεγα τώρα σοβαρά ; Μου λέει μάλλον ! Δεν ξέρω ! Κάτσε λέω να μάθουμε σίγουρα μην χαρούμε τζάμπα 😂

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Λοιπόν λογικά περιμένω περίοδο Πέμπτη με μόνη ένδειξη το πρησμένο στήθος. Έκανα τώρα ένα τεστ της home test και πιο άσπρο δεν γίνεται. Πάει λέτε? Θα έδειχνε?

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@MinaSamεμενα κοριτσι μ προσωπικά δ θα εδειχνε. Στις εγκυμοσυνες μ σκεψου ξεκιναω με χοριακη τηβ πρωτη μερα καθυστερησης με μολις γυρω στις 45 μοναδες. Τη μέρα δηλ π περιμενω περιοδο είναι τεεερμα αχνο. 2 μερες πριν κ με απογευματινα ουρά σιγουρα δ θα εδειχνε.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια είμαι 15η μέρα από την ωορρηξία και με αρνητικό τεστ one step. Πάντα μου έρχεται στις 15 μέρες από το θετικό τεστ…αυτόν τον μήνα άργησε η ωορρηξία, αν χάλασε και η ωχρινικη μου φάση θα στεναχωρηθώ πολύ. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια τι κάνετε ; 
Να ρωτήσω έχουμε καμία κοπέλα αναπληρώτρια δασκάλα; Να ρωτήσω κάτι ; 

Δούλεψα εγώ πέρυσι σαν αναπληρώτρια, μπορώ να σε βοηθήσω κάπως;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@MinaSamεμενα κοριτσι μ προσωπικά δ θα εδειχνε. Στις εγκυμοσυνες μ σκεψου ξεκιναω με χοριακη τηβ πρωτη μερα καθυστερησης με μολις γυρω στις 45 μοναδες. Τη μέρα δηλ π περιμενω περιοδο είναι τεεερμα αχνο. 2 μερες πριν κ με απογευματινα ουρά σιγουρα δ θα εδειχνε.

Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω για τον εαυτό μου γιατί στην εγκυμοσύνη στον γιο μου δεν έκανα χοριακή, τεστ και μετά από δύο εβδομάδες γιατρό. Ήμουν σε άρνηση γιατί πριν είχα μια παλινδρομη που με ταλαιπώρησαν πολύ οι χοριακές. Μωρέ θα έλεγα ότι θα έδειχνε αλλά ρε γμτ το μαλλί στέκεται, περιοδόσπυρο δε βγήκε, μιζέρια δε νιώθω ακόμα και το στήθος πρησμένο.

Για πείτε βρε κορίτσια και οι υπόλοιπες τη γνώμη σας. Θα κάνω και αύριο το πρωί ξανά αν δεν μου έρθει αλλά εκεί αν είναι αρνητικό εντάξει μετά πάει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elk είπε:

Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες 

ευχαριστούμε ☺️ και η αλήθεια είναι φέτος δεν είχε πολλά παιδάκια για ιδιαίτερα και είχε αγχωθεί θα έπρεπε να βρει και πρωινή  άλλη δουλειά θα έψαχνε τον αλλο μήνα, έκανε λίγο υπομονή γιατί είχα το μωρό και ήθελα βοήθεια τώρα στην αρχή και μόλις θα έβγαινε ο μήνας θα έμπαινε στην διαδικασία και εχτές το απόγευμα σκάει το μνμ και πάθαμε σοκ .. καταρχάς δεν είχαμε καταλάβει στην αρχή αν τον πήρα  ή όχι 😂 έλεγε μάλλον με πήραν ; Έλεγα τώρα σοβαρά ; Μου λέει μάλλον ! Δεν ξέρω ! Κάτσε λέω να μάθουμε σίγουρα μην χαρούμε τζάμπα 😂

 

Είδα ότι απαντήθηκε η ερώτηση σου οπότε όλα καλά!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω για τον εαυτό μου γιατί στην εγκυμοσύνη στον γιο μου δεν έκανα χοριακή, τεστ και μετά από δύο εβδομάδες γιατρό. Ήμουν σε άρνηση γιατί πριν είχα μια παλινδρομη που με ταλαιπώρησαν πολύ οι χοριακές. Μωρέ θα έλεγα ότι θα έδειχνε αλλά ρε γμτ το μαλλί στέκεται, περιοδόσπυρο δε βγήκε, μιζέρια δε νιώθω ακόμα και το στήθος πρησμένο.

Για πείτε βρε κορίτσια και οι υπόλοιπες τη γνώμη σας. Θα κάνω και αύριο το πρωί ξανά αν δεν μου έρθει αλλά εκεί αν είναι αρνητικό εντάξει μετά πάει.

χαχαχα το μαλλί που στέκεται να είναι άραγε ένδειξη;; Αχ βρε κορίτσια είμαστε όλες.. εγώ έχω τραβήγματα σήμερα και μία που τα νιώθω μία που απλά δεν ασχολούμαι με την πάρτη τους και δεν ψάχνω ψύλλο στα άχυρα ακόμη μια φορά! Γενικώς τα συμπτώματα μπορεί να είναι τα ίδια μπορεί και να μην έχουμε. Μόνο η καθυστέρηση είναι δείγμα. Οπότε κουλ (όσο μπορείς) και θα φανεί σε 2-3 μερούλες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

χαχαχα το μαλλί που στέκεται να είναι άραγε ένδειξη;; Αχ βρε κορίτσια είμαστε όλες.. εγώ έχω τραβήγματα σήμερα και μία που τα νιώθω μία που απλά δεν ασχολούμαι με την πάρτη τους και δεν ψάχνω ψύλλο στα άχυρα ακόμη μια φορά! Γενικώς τα συμπτώματα μπορεί να είναι τα ίδια μπορεί και να μην έχουμε. Μόνο η καθυστέρηση είναι δείγμα. Οπότε κουλ (όσο μπορείς) και θα φανεί σε 2-3 μερούλες. 

Του τρελού όλες.. εγώ το πρωί σηκώθηκα σίγουρα έγκυος, τόσα συμπτωματα της τελευταίες μέρες, και έλεγα Βίκυ κούλαρε ότι είναι να γίνει θα γίνει.. αλλά συμπτωματα που 1μιση χρόνο τώρα πότε δεν είχα.. και μαντέψτε η κυρία ειναι εδώ για άλλη μια φορά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

χαχαχα το μαλλί που στέκεται να είναι άραγε ένδειξη;; Αχ βρε κορίτσια είμαστε όλες.. εγώ έχω τραβήγματα σήμερα και μία που τα νιώθω μία που απλά δεν ασχολούμαι με την πάρτη τους και δεν ψάχνω ψύλλο στα άχυρα ακόμη μια φορά! Γενικώς τα συμπτώματα μπορεί να είναι τα ίδια μπορεί και να μην έχουμε. Μόνο η καθυστέρηση είναι δείγμα. Οπότε κουλ (όσο μπορείς) και θα φανεί σε 2-3 μερούλες. 

Να σου πω την αλήθεια την πρώτη φορά που ήμουν έγκυος (άσχετα απτήν εξέλιξη) θυμάμαι κάποιες μέρες πριν την καθυστέρηση να στεγνώνω τα μαλλιά μου και να λέω μπα!πως και στέκονται? Στο γιο μου δεν θυμάμαι καθόλου πραγματικά. Το μόνο που θυμάμαι σίγουρα είναι ότι κάποιες μέρες νωρίτερα έκανα γιόγκα και ένιωσα ένα τράβηγμα αριστερά και μαζεύτηκα. Και η έρμη κουλ ήμουν, τώρα το χασα πάλι. Ουφ πια!

@flowerv αμάν ρε κι εσύ? πόσο καιρό προσπαθείτε? Εμεις από Φεβρουάριο αλλά δύο μήνες σίγουρα ήταν χαμένοι μέσα σε αυτό το διάστημα γιατί δεν είχαμε επαφές και μέχρι τον Ιούλιο ο θυρεοειδής μου παρά τα χάπια ήταν αρρύθμιστος. Τώρα λέω να περιμένω να μου έρθει περίοδος και να τσεκαρω ξανά θυρεοειδή, πήρα και τεστ ωορρηξίας και έχω έναν προβληματισμό για το σπέρμα του συζύγου γιατί πάτησε τα 40 και οι δύο προηγούμενες εγκυμοσύνες ήρθαν με τον πρώτο και το δεύτερο μήνα αντίστοιχα αλλά ήταν και 5 χρόνια νεότερος. Το μόνο που δε θέλω είναι να περνάνε οι μήνες και αν υπάρχει κάποιο θέμα, να αγχώνομαι τζάμπα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MinaSam είπε:

Εγώ να σου πω την αλήθεια δεν ξέρω για τον εαυτό μου γιατί στην εγκυμοσύνη στον γιο μου δεν έκανα χοριακή, τεστ και μετά από δύο εβδομάδες γιατρό. Ήμουν σε άρνηση γιατί πριν είχα μια παλινδρομη που με ταλαιπώρησαν πολύ οι χοριακές. Μωρέ θα έλεγα ότι θα έδειχνε αλλά ρε γμτ το μαλλί στέκεται, περιοδόσπυρο δε βγήκε, μιζέρια δε νιώθω ακόμα και το στήθος πρησμένο.

Για πείτε βρε κορίτσια και οι υπόλοιπες τη γνώμη σας. Θα κάνω και αύριο το πρωί ξανά αν δεν μου έρθει αλλά εκεί αν είναι αρνητικό εντάξει μετά πάει.

Εγώ κορίτσι μου πιστεύω πως έχεις πιθανότητες…αυτά τα τεστ δεν είναι πρώιμης ανίχνευσης, οπότε λογικό να μην δείξει 2 μέρες πριν..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγώ δεν έκλεισα ακόμη αλλά η β γίνεται μεταξύ 21-24 αν θυμάμαι καλά οπότε είσαι οκ ξέρουν άλλωστε αυτοί!  Εμβόλια τι εννοείς; 
    • Εγώ πάντως την ημέρα που περίμενα περίοδο είχα αρκετά αχνό τεστ. Κ τη μεθεπόμενη του τεστ αρκετά χαμηλή χοριακη δλδ 53 αν θυμάμαι καλά.. οπότε κ να μην έδειχνε τώρα δεν μου φαίνεται περίεργο:) 
    • @Christi.D.γιατί απογοητεύεσαι κορίτσι μου;;; Εγώ απο τα λιγα που καταλαβαίνω μια χαρά σου πάει ο αποκλειστικός θηλασμός!  Κορίτσια, εμείς με το που ήρθαμε Λευκάδα δε μου ξανά έκανε κολικό! Τι να πω;;; η αλλαγή περιβάλλοντος βοήθησε; η δική μου διάθεση;;; Δεν ξέρω, αλλά, ησυχάσαμε! Σιγά σιγά μπαίνουμε και σε ρουτίνα. Αυξάνει τις ώρες που κοιμάται το βράδυ. Να δω τι θα πει και η παιδίατρος την επόμενη εβδομάδα.
    • Ο μπαμπάς του υπάρχει μόνο. Η μαμά του πέθανε πριν 4 χρόνια. Η οποία μου είχε κάνει δώρο έναν πίνακα της (ζωγράφιζε πολύ και πολύ ωραία) τον οποίο έβαλα πάνω από την κούνια της Ισμήνης-Μαρίας. Από την αρχή της εγκυμοσύνης μου την αισθάνομαι κοντά μας. Σα να μας προστατεύει από εκεί ψηλά, σα φύλακας άγγελος για την Ισμήνη-Μαρία. Πείτε με τρελή αλλά εγώ πιστεύω πολύ στις ενέργειες. Κάθε φορά που αλλάζω πάνα στην μπουμπού, κοιτάει τον πίνακα και χαμογελάει!!! Πραγματικά ελπίζω να συνεχίσουν να έχουν επαφή μαζί μας οι από εκεί συγγενείς. 
    • πολυ ταλαιπωρία οι κολικοί άσε 🤦🤦 μεσα σε ολα αυτά έχω και πολύ γάλα και πρέπει να βγάζω συνέχεια.. αλλιώς πονάει πολύ το στήθος μου 😔 γενικά δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα... θα κοιτάξω για μάρσιπο μήπως με βοηθήσει 🤷
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...