Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Με τα χρώματα του Οκτώβρη στέλνω σε όλους μια ευχή, να γεμίσουν οι κοιλίτσες με μωρά κι όχι φαΐ " 🧿🤰


Maria98

Recommended Posts

στις πριν 3 λεπτά, ο/η melitiniღ είπε:

Μόλις τηλεφώνησα όλα οκ! Η επιτροπή θα συνεδριάσει 24 του μήνα οπότε θα πρέπει να στείλω το φάκελο μέχρι τις 18 του μήνα με courier, δεν χρειάζεται φυσική παρουσία. Ευτυχώς δεν θα χρειαστεί να κάνω 100 χιλιόμετρα για μια απόφαση. Οπότε μέχρι τέλος του μήνα πιστεύω θα έχω την απόφαση στα χέρια μου.

Άψογα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 186
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 1 ώρα, ο/η Sia A είπε:

Δεν πειράζει κορίτσι πάμε δυνατά για Οκ΄τώβριο. Κ σε μένα τα τεστάκια ωορρηξίας αυτής της μάρκας μου έχουν βγει πολύ καλά. Κ τα εγκυμοσύνης ενώ έχω ακούσει πολλά αρνητικά. ΄Όταν ήμουν έγκυος το έδειξε κατευθείαν κ όταν δεν ΄είμαι επίσης βγαίνει κατασπρο

Είναι πολύ θετικό ΄οτί σου μετά από 14 μέρες έρχεται!!!

Για τα clearblue συμφωνω και εγω. Και εγω παντα ειδα θετικη γραμμη οταν ημουν εγκυος και ποτέ οταν δεν ημουν. Πιστευω το λαθος που ισως γινεται, ειναι οταν το κοιταζουμε μετα απο 5-10 λεπτα συν οταν το βρεχουμε περισσοτερο απ οτι πρεπει. 

Εγω παντα το κοιταζα στα 5 πρωτα λεπτα και μετα στα σκουπιδια κατευθειαν. Ο,τι γραμμες και να βγαλει μετα δεν ισχυουν οπως λεει και στις οδηγιες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κοριτσια!

@Girly κοριτσι μ πολυ χαρηκα π μας εγραψες τ νεα σου. Πολυ ταλαιπωρία αυτος ο διαβητης κυησης. Εγω ρε συ προσεχω ηδη γτ μ βγηκε τσιμπημενο τ νηστειας κ ο ενδοκρινολογος με εβαλε ήδη να μετριεμαι και προσεχω παρα πολυ κ τα εχω παίξει. Πότε εχεις πητ?

Λοιπον κορίτσια εγω αυτό τ μηνα π εμεινα εγκυος ειχα επαφη τη μερα του θετικου, αργα το βραδυ, κατα τις 12 δηλαδή. Καταλαβα οτι θα γινει η ωορηξια απο τη δεξια πλευρα γτ ψιλο πονουσα δεξια κατά την επαφη, συγνωμη για την περιγραφή, αλλα ίσως να μας βοηθησε κ η σταση εμας με τ αδύναμο σπερμα, επαφη στα 4, κ μετα ξαπλωσα για λιγα λεπτα προς τη δεξια πλευρα. 5 10 λεπτα ισα ισα να χαλαρωσω και μετα σηκωθηκα κ πηγα πλυθηκα.

Σε αλλα νεα πηγα κ γω γυναικολογο τ Σάββατο. 6+3, ολα καλα, ο σακος ειναι σρ καλο σημειο, ακούσαμε κ καρδούλα, παμε καλα, καμια σχεση η εικονα με την προηγ φορα. Ειναι σχετικά μακρυα απο την τομη και οπως φαινεται ο πλακουντας θα παει προς τ πανω. Παρολα αυτά θα με βλεπει καθε βδομαδα λογο ιστορικού για να ειμαστε απολυτα σιγουροι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια...🥰❤️💪 Πήγα τα παιδιά σχολείο και μετά καφεδάκι με την κολλητή μου και έφτιαξε λίγο η διάθεση...

Εχθές που ήρθε με ταραξε στον πόνο η κοιλιά..σήμερα πέρασε η κοιλιά και άρχισε πόνος στη μέση....οι πρώτες δύο ημέρες ζορικες....

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια εγκυουλες για πείτε τι βοηθάει στην αναγούλα και σε αυτή την αίσθηση αηδίας για φαγητό...ένα βήμα πριν τον εμετό κάθε μέρα

Κάτι που δοκίμασα (επειδή και το νερό είναι γουλια γουλια σαν πουλάκι) είναι να φάω αγγούρι και μπορώ να πω πως με έκανε να νιώσω καλύτερα, δε ξέρω βέβαια για πόσο 

Εγω δεν ειχα αφησει σοδα για σοδα ολη μερα... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα φίλη @Girly!! Μας ελειψες!!! Λοιπόν, μέχρι 32η εβδομάδα παίρνεις κανονικά επαπειλούμενη. Εγώ έπαιρνα μέχρι κ τότε δηλαδή και μετά στην 32η, έκανα το επίδομα κύησης. Και η γραμματεία στον γιατρό θα στο επιβεβαιώσει. Μέτρα 56 μέρες από την ΠΗΤ και τότε κανεις το κυήσεως. Έχεις ακόμη δηλαδή μέλλον..οπότε συνεχίζεις με αναρρωτικές. Επιβεβαίωσε τα καλού κακού, αλλά έτσι πρέπει να ναι.

Να ρωτήσω εσάς τις εμπειρίες; Σε αναρρωτική άδεια για επ απειλούμενη κύηση, είναι πολύ λίγα τα χρήματα σε σχέση με το μισθό; Δεν πήρα ποτέ αλλά έτσι όπως πάει, αν έρθει μια εγκυμοσύνη τους επόμενους μήνες, εκεί θα καταφυγω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Να ρωτήσω εσάς τις εμπειρίες; Σε αναρρωτική άδεια για επ απειλούμενη κύηση, είναι πολύ λίγα τα χρήματα σε σχέση με το μισθό; Δεν πήρα ποτέ αλλά έτσι όπως πάει, αν έρθει μια εγκυμοσύνη τους επόμενους μήνες, εκεί θα καταφυγω...

Είναι με βάση τον μισθό σου από ότι ξέρω. Τουλάχιστον σε μένα και τις φίλες μου, ήταν γύρω στα 200-250€ κάτω από τον μισθό που έμπαινε στην τράπεζα. 
Εγώ να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποια…τα ενσημα της επαπειλούμενης-αναρρωτικής, μετράνε για επόμενη εγκυμοσύνη; Ώστε να πάρεις από την αρχή τα επιδόματα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Girly είπε:

Γκούντ μορνινγκκκκκκκ κορίτσια μου γλυκά!! 

Σας διαβάζω και ας μην μην συμμετέχω πια! Πολλές οι νέες κοπέλες και έχω χάσει την μπάλα! Στις παλιές μου συμμαθήτριες να πω "κοριτσαρες μου η ώρα έφτασε, η @Παρασκευαιδου έχει δώσει πάνω κάτω ημερομηνίες και ξέρετε...είναι να μη σας δει στην γυάλα της! Αν σας δεν υπάρχει περίπτωση να μην πέσει μέσα!! @marinamanoulitsa είμαι σίγουρη ότι ο επόμενος μήνας θα είναι ο τυχερός! @Elli13 αρχηγε μου αγαπημένε , είμαι σίγουρη πως όλα μα όλα θα έρθουν την πιο κατάλληλη στιγμή...όπως σωστά έγραψες να έρθει για να μείνει αυτό έχει σημασία μόνο ...περιμένω να ξαναδώ θετικό σου τεστ και "μήπως είμαι τρελός...🎵🎵"😉😜

Σε άλλα νέα εγώ κοντεύω τον 7ο κορίτσια μου! Έχω αγοράκι,την καλύτερη παρέα δλδλ για τον μεγάλο μου γιό! Έχω διαβήτη κύησης όπως και την πρώτη φορά και κάνω ινσουλίνη...τακαιπωρουμαι με διατροφή κλπ από τον 4μηνα..τα ζω φτυσει...και κιλά βάζω και ακριβώς δεν μπορώ να ακολουθήσω την αυστηρή διατροφή γιατί όλο κάτι φτιάχνω για τον γιο μου και πόσο να αντέξω η ταλαίπωρη? Και να τα τσουρέκια και να τα κέικ και να τα παν κεικς και να τα τυροπιτάκια και να τα κουλούρια...και άλλο φαγητό για μένα άλλο για τον σύζυγο και τον γιο μου...😩..αλλά τι να κάνω!! Κάνω γλυκά μωρά αυγό φταίει!! Χαχαχαχαχ

Επίσης έχω πάλι θέμα με τα αιμοπετάλια μου, είναι λίγα και πέφτουν σταθερά ευτυχώς προς το παρόν και ελεγχόμενα. Με παρακολουθεί αιματολογος στο Ιπποκράτειο και επίσης εμφάνισα τώρα και αναιμία ενώ δεν είχα ποτέ...μάλλον θα προχωρήσουμε σε εγχύσεις σιδήρου ενδοφλεβίως σιγά σιγά ..βλέπουμε!! 

Αυτά πάνω κάτω , λίγα έγραψα πάλι 🥴🥴... @Elk μου μαθαίνω τα νέα σου και ελπίζω να σου στέλνουν τα χαιρετίσματα μου όταν τα στέλνω μέσω σουσουραδων εδώ μέσα!!!! 

Υγ. Κορίτσια σιγά σιγά αυτόν τον μήνα τελειώνει η επ απειλούμενη μου επειδή θα μπω στον 7!. Μπορεί κάποια που ξέρει να με κατευθύνει τι πρέπει να κάνω ώστε να αρχίσω να πληρώνομαι κανονικά για την άδεια εγκυμοσύνης? Έχω πλήρη μεσάνυχτα γιατί στον πρώτο μου γιό ήμουν άνεργη και δεν έχω ιδέα τι πρέπει να κάνω και σε ποια υπηρεσία κλπ...

Καλώς την!! πότε έφτασες στον 7ο βρε κοπελιά;; θα μας τρελάνεις!! Έρχεται ο δευτερός αγόραρος!! 

πόσο δύσκολο ακούγεται αυτό με τον διαβήτη κύησης. Υπομονή, δύναμη και κουράγιο θ πω εγώ.. πλησιάζεις προς το τέλος να ηρεμήσεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Είναι με βάση τον μισθό σου από ότι ξέρω. Τουλάχιστον σε μένα και τις φίλες μου, ήταν γύρω στα 200-250€ κάτω από τον μισθό που έμπαινε στην τράπεζα. 
Εγώ να ρωτήσω μήπως ξέρει κάποια…τα ενσημα της επαπειλούμενης-αναρρωτικής, μετράνε για επόμενη εγκυμοσύνη; Ώστε να πάρεις από την αρχή τα επιδόματα..

Από επαπειλούμενη δεν μετράνε για επόμενη εγκυμοσύνη αλλά μετράνε του 9μήνου που ε΄ιναι πάνω από 200 έσνημα οπότε είσαι καλυμμένη για τα επιδόματα από την αρχή!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Sia A είπε:

Από επαπειλούμενη δεν μετράνε για επόμενη εγκυμοσύνη αλλά μετράνε του 9μήνου που ε΄ιναι πάνω από 200 έσνημα οπότε είσαι καλυμμένη για τα επιδόματα από την αρχή!!!

Αχ ευχαριστώ πολύ!! Μου έφυγε ένα άγχος, γιατί δε ξέρεις πως έρχονται τα πράγματα και αν ξανά χρειαστεί η κύηση να περάσει με αναρρωτικές κλπ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Sia A είπε:

Καλημέρα κορίτσια,

κάτι κάνω λ΄΄αθος με τα μηνύματα θα το βρω

annie! μου τυχαίο γεγονός είπε η γιατρός. Κάνω τετσάκια κ παρακολούθηση με υπέρηχο κάποιους μήνες κάνω σίγουρα. Απλά έτυχε αυτό το μήνα έτσι για να μας σπάσουν τα νεύρα ΄:(

 

Μια χαρά όποτε πάμε δυναμικά στον επόμενο κύκλο!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • εχω την εντύπωση οτι την τελευταία εβδομάδα έχουμε ηρεμήσει με τους κολικούς...κοιμομαστε νορμάλ 11-12 το βράδυ... μια μέρα μόνο κοιμηθήκαμε στη 1.. αλλά δεν εχει κλάμα καθόλου το βράδυ πλέον...λιγο γκρίνια ίσως αλλά καμία σχέση...εχω την εντύπωση οτι μπαίνουμε σε πρόγραμμα κιόλας... ξυπνάμε κάθε μέρα στις 9.30...στις 11 κοιμόμαστε μεχρι τις 12 παρά...και στη 1 ξανά κοιμόμαστε μέχρι 2+ και ξανα στις 3.30 μέχρι 5.30...παει κάπως έτσι κάθε μέρα..
    • Αυτό πρέπει να γίνετε από τα παιδεία εμένα ο άντρας μου δεν δέχεται πολλά πολλά αν του πει κουβέντα την ρίχνει την Χριστοπ@ναγι@ του δεν χαρίζει βέβαια στην μαμά μου δεν μιλάει έτσι αλλά στην μαμά του δεν υπολογίζει οπότε καμία φορά πρέπει να γίνετε και αυτό  αλλα έχω βοήθεια δεν μπορώ να πω ότι χρειάζομαι και τη μεγάλη μου κόρη την κρατάει όταν δεν δουλεύει θα πάρει τηλέφωνο να της πάμε το παιδί να το κρατήσει αλλά και η κόρη μου θέλει να πηγαίνει γιατί ασχολείται μαζί της παίζουν πηγαίνουν βόλτες  Τώρα την έχω από το πρωί ήρθε να μου κάνει δουλειές σκούπισμα σφουγγάρισμα σιδέρωμα δεν έχω παράπονο 
    • Όχ ναι..μου φαίνεται είναι την 8η ένα άλμα...υπομονή μανούλα! Με τους κολικούς τώρα πως τα πατε
    • Αν μας έλεγες ότι είχες αγόρι τότε θα πέφταμε από τα σύννεφα 🤣 Οι πιο πολλές (αν όχι όλες) είχαμε προαίσθημα ότι είναι κοριτσάκι το μωράκι σου 🩷🩷🩷🩷🩷🩷🩷    με το καλοοοο υπέροχα νέα! Εμπρός στο δρόμο του ροζ κ της κορδέλας 🩷🩷🩷🩷
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...