Μετάβαση σε περιεχόμενο

"Με τα χρώματα του Οκτώβρη στέλνω σε όλους μια ευχή, να γεμίσουν οι κοιλίτσες με μωρά κι όχι φαΐ " 🧿🤰


Recommended Posts

στις πριν 2 ώρες, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Άκυρο κορίτσια...τελικά μου ήρθε μόλις!!! ακριβώς στην ώρα της !!!14 ημέρες μετά το θετικό τεστ ωορρηξίας 

Στην ωορρηξία πάντως τα ηλεκτρονικά clear blue είναι άριστα....

Πω ρε φίλε κρίμα! Και επίσης στη μαύρη λίστα αυτά τα τεστ και επίσημα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ σε μια βδομάδα ακριβώς φεύγω (για μια βδομάδα) όπως είχα αναφέρει ξανά. Κορίτσια λέω να μην πάρω μαζί μου τεστ, θα το καταλάβω, αν δεν μου έρθει εκεί περίοδος, κάτι θα παίζει. Δεν θέλω να μπω σε αυτή τη διαδικασία. Κι ααααν δεν έρθει στην τελική μόλις επιστρέψω πάω για χοριακή. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Elli13 κορίτσι μ εφοσον ζοριζεσαι τοσο αυτό τ διαστημα μήπως να δωσεις λιγο περιθωριο να ξεπεταχτει η μπουμπου σου? Και σε ενα εξαμηνο απο τωρα να ρθει παλι μικρη διαφορά θα εχουν. Πάντως εγω αυτό τ μηνα π εμεινα εγκυος ειχα επαφη Σάββατο Δευτέρα Τετάρτη, με θετικο τεστ τη Δευτέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Με τον κρίνο λέει 🤣🤣🤣🤣🤣 θεωρούσαμε με τη μέθοδο του τραβήγματος θα ήμασταν οκ αφου φαντάσου 8 χρόνια προσπαθούσαμε με εξωσωματικές για να κάνουμε το αγοράκι μας, αυτό ήρθε έτσι λοιπόν... 

Φάσεις περνάνε... Και ο δικός μου μετά τις διακοπές ήθελε μόνο τον πατέρα του και πάλι τώρα ξανακολλησε πάνω μου. Θα δεις και σένα έτσι θα είναι, θα περνάει διάφορες φάσεις. 

Αναξιόπιστη μέθοδος αντισύλληψης. Εσάς μια χαρά σας έκατσε όμως 😁😁😁

Λες ε; Άντε να δούμε. Γιατί τώρα μόνο μπαμπά θέλει. Ικανοποιείται λίγο με εμένα μέχρι να έρθει από τη δουλειά αλλά άπαξ και έρθει ούτε τουαλέτα δεν τον αφήνει να πάει 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέραααα. 5 μτω και γω και σε αναμονή. Πλέον όμως το έχω πάρει πολύ χαλαρά. Προφανώς επειδή έχουμε ζοριστει πολύ με τηνετακομιση και την μικρή που την μέρα της μετακόμισης αποφάσισε να περπατήσει και τώρα έχουμε ξεκλειδώσει νέα πίστα 😂. Τις νύχτες γίνεται πανηγύρι, πολύ κλάμα... Τώρα δόντια ειναι, άλμα είναι, θα σας γελάσω. Είμαστε τόσο εξαντλημένοι που είχαμε μόνο δύο επαφές. Τη μέρα του θετικού και την μεθεπόμενη. Άρα τη μέρα της ωορρηξίας (θεωρητικά) τη χάσαμε. Δεν είχαμε καθόλου κουράγιο και δεν θέλω να το κάνουμε αγγαρεία. 

Σκεφτόμουν τις προάλλες ότι αν δεν είχα αποβάλει, τώρα θα ήμουν περίπου 7 μηνών. Δεν ξέρω πως θα τα έβγαζα πέρα με την μετακόμιση, το τρέξιμο ποτ ρίχνουμε κάθε μέρα και τη μικρή που ναι μεν περπάτησε αλλά ακόμα είναι 11 μηνών και πλήρως εξαρτημένη από εμένα. Δυστυχώς βοήθεια δεν έχουμε από πουθενά, ο σύζυγος έπιασε και δεύτερη δουλειά οπότε οοοολο το βάρος είναι πάνω μου. 

Υποτίθεται θα μας βοηθούσε η μητέρα μου και δεν την έγραψα βρεφικο. Κάτι συνέβη όμως και δεν θα είναι σε θέση όταν επιστρέψω στη δουλειά το Φεβρουάριο. Έχω χάσει τον ύπνο μου, δεν ξέρω τι θα το κάνω το παιδί...

Σε άλλα νέα ο Οκτώβριος είναι ο μήνας ευαισθητοποίησης για τη νεογνική απώλεια  και την απώλεια κύησης. Και εμείς θα γιορτάσουμε τα γενέθλια της μικρούλας. Και στη σκέψη μου πάντα θα υπάρχουν αυτά τα 3 μωράκια που δεν θα γιορτάσουμε ποτέ γιορτές και γενέθλια... Είμαι σίγουρη ότι τα αδερφάκια της την προσέχουν από ψηλά ❤️❤️

Πολύ τρέξιμο έχετε, αλλά θα μπουν σύντομα όλα σε μια σειρά πιστεύω.

Ναι όταν περπατάνε πάει άλλο level! Κόβουν και τους υπνους... Εμένα από 13-14 μηνών κάνει έναν ύπνο μόνο μέσα στη μέρα... 

Αφού δεν μπορεί η μαμά σου κοίτα για βρεφικό αν βρεις θέση ή/και νταντά. Γιατί θα αρρωσταίνει συνέχεια και πάλι θα θες κάποιον να στην προσέχει.

Με το καλό να σβήσετε το πρώτο σας κεράκι 😊 Και μην ανησυχείς. Το 2ο θα έρθει όταν είναι η ώρα του 😊

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Καλημέρα κορίτσια!! Καλή Κυριακή να έχουμε με υγεία!! Ποιες είναι στην αναμονή;  Ποιες (δεν) περιμένουν;; 

Εγώ είμαι 5 μέρες ΜΤΩ και δεν περιμένω στις 15/10. Θα μας φάει η αναμονή πάλι.. 

8η ΜΤΩ με αρνητικό τεστ σήμερα με πρωινά ούρα.

στις πριν 3 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια εγκυουλες για πείτε τι βοηθάει στην αναγούλα και σε αυτή την αίσθηση αηδίας για φαγητό...ένα βήμα πριν τον εμετό κάθε μέρα

Κάτι που δοκίμασα (επειδή και το νερό είναι γουλια γουλια σαν πουλάκι) είναι να φάω αγγούρι και μπορώ να πω πως με έκανε να νιώσω καλύτερα, δε ξέρω βέβαια για πόσο 

Τζίντζερ αγάπη κ θα σωθείς!! Εγώ ακόμα όταν δεν είναι καλά το στομάχι μου τρώω ένα κομματάκι κ συνέρχομαι. Από κατάστημα με ξηρούς καρπούς μπορείς να πάρεις αποξηραμένο. Καίει λίγο αλλά στρώνεις αμέσως. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Maria98 είπε:

Κορίτσια εγκυουλες για πείτε τι βοηθάει στην αναγούλα και σε αυτή την αίσθηση αηδίας για φαγητό...ένα βήμα πριν τον εμετό κάθε μέρα

Κάτι που δοκίμασα (επειδή και το νερό είναι γουλια γουλια σαν πουλάκι) είναι να φάω αγγούρι και μπορώ να πω πως με έκανε να νιώσω καλύτερα, δε ξέρω βέβαια για πόσο 

Εγώ πάντως που το διάβασα κάπου αυτό με το τζίντζερ δεν έπιασε, μου ερχόταν χειρότερα εμετός .. με βοήθησε να τρώω μόνο ότι μπορούσα να ανεχτώ (πχ μπορούσα μπανάνα αλλά με τίποτα κοτόπουλο) κυρίως από τη μυρωδιά κ έτρωγα σχετικά αμέσως μόλις ξυπνήσω ένα κράκερ μια φρυγανιά κ με βοηθούσε .. θεωρώ ότι είναι ότι σου κάνει περισσότερο εσένα ότι μπορείς να φας .. επίσης με βοήθησε το ανθρακούχο νερό , είχα ρέψιμο κ κααααπως βοηθούσε …

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eliza Kats είπε:

Πολύ τρέξιμο έχετε, αλλά θα μπουν σύντομα όλα σε μια σειρά πιστεύω.

Ναι όταν περπατάνε πάει άλλο level! Κόβουν και τους υπνους... Εμένα από 13-14 μηνών κάνει έναν ύπνο μόνο μέσα στη μέρα... 

Αφού δεν μπορεί η μαμά σου κοίτα για βρεφικό αν βρεις θέση ή/και νταντά. Γιατί θα αρρωσταίνει συνέχεια και πάλι θα θες κάποιον να στην προσέχει.

Με το καλό να σβήσετε το πρώτο σας κεράκι 😊 Και μην ανησυχείς. Το 2ο θα έρθει όταν είναι η ώρα του 😊

Εμένα τα πάει καλά με τον ύπνο, κάνει ακόμα 3 μέσα στη μέρα, αλλά είναι συντομοι. Απλά τώρα πρέπει συνέχεια να την προσέχω που πάει και τι κάνει για να μην χτυπήσει. Είναι και Ταρζάν σκαρφαλώνει παντού, ανοιγει συρτάρια, βασανίζει το σκύλο 🤣🤣

Πολύ τρέξιμο ναι, αλλά είναι όλα πολύ καλύτερα από πριν από άποψη ψυχολογίας. Εκείνο το σπίτι και η περιοχή μας δημιουργούσε πολλά θέματα. Απλά τώρα έχουμε να πληρώνουμε διπλάσιο ενοικιο 😅.

Για βρεφικό δεν μπορούμε να υποστηρίξουμε ιδιωτικό, πόσο μάλλον νταντά, όταν μαθαίνω ότι ζητάνε 7€ την ώρα. Καλύτερα να μην δουλεύω δηλαδή... Οι ιδιωτικοί βρεφικοι μαθαίνω από γνωστούς ότι πάνε γύρω στα 300-400€ το μήνα. Αν βάλω και τα διόδια για τη δουλειά και τις βενζίνες, πάλι τσάμπα θα δουλεύω. Μια σκέψη είναι να αναζητήσω δουλειά κοντά στο σπίτι και ιδανικά εξ αποστάσεως.

Για αυτό μια εγκυμοσύνη τώρα και όχι αργότερα ίσως με έβγαζε από αυτό το αδιέξοδο. Θα μου πείτε, θα κάνεις δευτερο γιατί δεν έχεις λύση για το πρώτο; Αν είχα την βοήθεια που μου υποσχέθηκε η μητέρα μου πριν με αφήσει ξεκρεμαστη, θα ήταν πολύ αλλιώς τα πράγματα. Το δεύτερο μωράκι το θέλουμε, για αυτό και έμεινα έγκυος μόλις 6 μήνες από τη γέννα, αλλά τώρα μέχρι να μπούμε σε σειρά είναι όντως όλα πολύ δύσκολα.

Και εγώ αυτό θα πω .. Όταν είναι η ώρα του θα έρθει.. τώρα, αργότερα, όποτε είναι για να μείνει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Καλημέραααα. 5 μτω και γω και σε αναμονή. Πλέον όμως το έχω πάρει πολύ χαλαρά. Προφανώς επειδή έχουμε ζοριστει πολύ με τηνετακομιση και την μικρή που την μέρα της μετακόμισης αποφάσισε να περπατήσει και τώρα έχουμε ξεκλειδώσει νέα πίστα 😂. Τις νύχτες γίνεται πανηγύρι, πολύ κλάμα... Τώρα δόντια ειναι, άλμα είναι, θα σας γελάσω. Είμαστε τόσο εξαντλημένοι που είχαμε μόνο δύο επαφές. Τη μέρα του θετικού και την μεθεπόμενη. Άρα τη μέρα της ωορρηξίας (θεωρητικά) τη χάσαμε. Δεν είχαμε καθόλου κουράγιο και δεν θέλω να το κάνουμε αγγαρεία. 

Σκεφτόμουν τις προάλλες ότι αν δεν είχα αποβάλει, τώρα θα ήμουν περίπου 7 μηνών. Δεν ξέρω πως θα τα έβγαζα πέρα με την μετακόμιση, το τρέξιμο ποτ ρίχνουμε κάθε μέρα και τη μικρή που ναι μεν περπάτησε αλλά ακόμα είναι 11 μηνών και πλήρως εξαρτημένη από εμένα. Δυστυχώς βοήθεια δεν έχουμε από πουθενά, ο σύζυγος έπιασε και δεύτερη δουλειά οπότε οοοολο το βάρος είναι πάνω μου. 

Υποτίθεται θα μας βοηθούσε η μητέρα μου και δεν την έγραψα βρεφικο. Κάτι συνέβη όμως και δεν θα είναι σε θέση όταν επιστρέψω στη δουλειά το Φεβρουάριο. Έχω χάσει τον ύπνο μου, δεν ξέρω τι θα το κάνω το παιδί...

Σε άλλα νέα ο Οκτώβριος είναι ο μήνας ευαισθητοποίησης για τη νεογνική απώλεια  και την απώλεια κύησης. Και εμείς θα γιορτάσουμε τα γενέθλια της μικρούλας. Και στη σκέψη μου πάντα θα υπάρχουν αυτά τα 3 μωράκια που δεν θα γιορτάσουμε ποτέ γιορτές και γενέθλια... Είμαι σίγουρη ότι τα αδερφάκια της την προσέχουν από ψηλά ❤️❤️

Αχ πονάνε πολύ οι απώλειες....έχω και εγώ δύο αγγελάκια εκεί ψηλά... Το τελευταίο που άκουσα καρδούλα θα ήταν όσο ακριβώς είναι η ανιψιά μου...και όταν την βλέπω νιώθω λες και είναι και το δικό μου μωράκι εδώ... αλλά ταυτόχρονα νιώθω και μία μελαγχολία....

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

 Είμαστε τόσο εξαντλημένοι που είχαμε μόνο δύο επαφές. Τη μέρα του θετικού και την μεθεπόμενη. Άρα τη μέρα της ωορρηξίας (θεωρητικά) τη χάσαμε. Δεν είχαμε καθόλου κουράγιο και δεν θέλω να το κάνουμε αγγαρεία. 

 

Κοπέλα μου αφού είχατε επαφή την ημέρα του θετικόυ και μια μέρα μετά γιατί λες ότι χάσατε την ημέρα της ωορρηξίας;; στο θετικό και την επόμενη μέρα δεν έχουμε επαφές; έχω καταλάβει κάτι λάθος τόσο καιρό;; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Κοπέλα μου αφού είχατε επαφή την ημέρα του θετικόυ και μια μέρα μετά γιατί λες ότι χάσατε την ημέρα της ωορρηξίας;; στο θετικό και την επόμενη μέρα δεν έχουμε επαφές; έχω καταλάβει κάτι λάθος τόσο καιρό;; 

Εγώ είχα θετικό τεστ ωορρηξίας τη 15η μέρα. Είχαμε επαφή τη 15η και τη 17η. Την 16η που ενδέχεται να έγινε ωορρηξία τη χάσαμε. Χωρίς αυτό να με κάνει να τον βλέπω σαν χαμένο μήνα εννοείται. Επαφές θέλουμε σίγουρα τη μέρα του θετικού και τις 2 επόμενες καθώς το ωάριο ζει για 24 ώρες και περιμένει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Εγώ είχα θετικό τεστ ωορρηξίας τη 15η μέρα. Είχαμε επαφή τη 15η και τη 17η. Την 16η που ενδέχεται να έγινε ωορρηξία τη χάσαμε. Χωρίς αυτό να με κάνει να τον βλέπω σαν χαμένο μήνα εννοείται. Επαφές θέλουμε σίγουρα τη μέρα του θετικού και τις 2 επόμενες καθώς το ωάριο ζει για 24 ώρες και περιμένει.

Μακάρι να είσαι έγκυος 🤰🏼 🙏 και να πάνε όλα καλά το κυριότερο!!! συγχαρητήρια επίσης που μετά από όλη αυτή την ταλεπωρια που τράβηξες την ψυχική και σωματική ξεκινάς άμεσα!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Elli13 είπε:

Εμένα τα πάει καλά με τον ύπνο, κάνει ακόμα 3 μέσα στη μέρα, αλλά είναι συντομοι. Απλά τώρα πρέπει συνέχεια να την προσέχω που πάει και τι κάνει για να μην χτυπήσει. Είναι και Ταρζάν σκαρφαλώνει παντού, ανοιγει συρτάρια, βασανίζει το σκύλο 🤣🤣

Πολύ τρέξιμο ναι, αλλά είναι όλα πολύ καλύτερα από πριν από άποψη ψυχολογίας. Εκείνο το σπίτι και η περιοχή μας δημιουργούσε πολλά θέματα. Απλά τώρα έχουμε να πληρώνουμε διπλάσιο ενοικιο 😅.

Για βρεφικό δεν μπορούμε να υποστηρίξουμε ιδιωτικό, πόσο μάλλον νταντά, όταν μαθαίνω ότι ζητάνε 7€ την ώρα. Καλύτερα να μην δουλεύω δηλαδή... Οι ιδιωτικοί βρεφικοι μαθαίνω από γνωστούς ότι πάνε γύρω στα 300-400€ το μήνα. Αν βάλω και τα διόδια για τη δουλειά και τις βενζίνες, πάλι τσάμπα θα δουλεύω. Μια σκέψη είναι να αναζητήσω δουλειά κοντά στο σπίτι και ιδανικά εξ αποστάσεως.

Για αυτό μια εγκυμοσύνη τώρα και όχι αργότερα ίσως με έβγαζε από αυτό το αδιέξοδο. Θα μου πείτε, θα κάνεις δευτερο γιατί δεν έχεις λύση για το πρώτο; Αν είχα την βοήθεια που μου υποσχέθηκε η μητέρα μου πριν με αφήσει ξεκρεμαστη, θα ήταν πολύ αλλιώς τα πράγματα. Το δεύτερο μωράκι το θέλουμε, για αυτό και έμεινα έγκυος μόλις 6 μήνες από τη γέννα, αλλά τώρα μέχρι να μπούμε σε σειρά είναι όντως όλα πολύ δύσκολα.

Και εγώ αυτό θα πω .. Όταν είναι η ώρα του θα έρθει.. τώρα, αργότερα, όποτε είναι για να μείνει. 

Κορίτσι μου είναι όντως μεγάλο το δίλημμα σου ! Είχα κ εγώ ένα παρόμοιο, ίσως λίγο μικρότερο μιας κ θα είχα κάπου να αφήσω τον μικρό( με δυσκολία αλλά θα είχα ). Κ είπα για τκ δεύτερο " ε άστο ας μην το ζοριζουμε" γιατί ψάχναμε κ εμείς και σπίτι καιρό... τελικά με μια μόλις επαφή- κ αυτή όχι επί τούτου ή κοιτώντας γόνιμες- έμεινα έγκυος τον Ιούνιο και παρέτεινα τον χρόνο που θα έχω με τον μικρό 😜😜😍😍 επίσης έτυχε βρήκαμε σπίτι τώρα κ έχω κ εγώ μετακόμιση αλλά λέω έστω είναι νωρίς κ είμαι λειτουργική! Τελικά λέω..... όλα για κάποιον λόγο γίνονται και βλέποντας τον γιο μου σκέφτομαι ότι δεν θα άντεχα τελικά να τον αφήσω 🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 45 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Εγώ είχα θετικό τεστ ωορρηξίας τη 15η μέρα. Είχαμε επαφή τη 15η και τη 17η. Την 16η που ενδέχεται να έγινε ωορρηξία τη χάσαμε. Χωρίς αυτό να με κάνει να τον βλέπω σαν χαμένο μήνα εννοείται. Επαφές θέλουμε σίγουρα τη μέρα του θετικού και τις 2 επόμενες καθώς το ωάριο ζει για 24 ώρες και περιμένει.

Επίσης λένε ότι η επαφή μια μέρα πριν την ωορρηξια είναι η καλύτερη. Και με το ιστορικό που έχεις δεν το θεωρώ καθοοοοοολου απίθανο να εχεις μεινει😜😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • @nanouko την τρίτη κλείνει 2 μήνες ❤️οι κολικοί είναι ότι πιο δύσκολο δεν το συζητώ αλλά αφού έχεις τον άντρα σου μια χαρά ..η καλύτερη βοήθεια είναι... @Demy93όχι κορίτσι μου καλύτερα μακριά κι αγαπημένοι κι ας μην έχεις βοήθεια...Άμα είναι να τους έχεις κι υποχρέωση και να σου βγάζουν και την ψυχή άστο να μου λείπει... @Elkέτσι είναι το σωστό..πρέπει κάποιος να τους βάζει όρια γιατί μετά δημιουργούνται αλλά προβλήματα...άμα δεν υπάρχει κάποιος να μιλήσει πάει το χάσεις το παιχνίδι μετα μια ζωή θα παρεμβαίνουν και θα εμπλέκονται..μη νομίζεις ξέρει κιόλας ότι αν πει κάτι για σένα η τσακωθείτε μια ζωή θα το θυμάσαι μετά ενώ αν πει μια κουβέντα με το γιο της θα ξεχαστεί γρηγορα Γι αυτό εγώ κορίτσια δεν ήθελα και βοήθεια ούτε να έχω άλλον μέσα στο σπίτι στην αρχή...δεν μπορώ ..
    • Επίσης λένε ότι η επαφή μια μέρα πριν την ωορρηξια είναι η καλύτερη. Και με το ιστορικό που έχεις δεν το θεωρώ καθοοοοοολου απίθανο να εχεις μεινει😜😍
    • Κορίτσι μου είναι όντως μεγάλο το δίλημμα σου ! Είχα κ εγώ ένα παρόμοιο, ίσως λίγο μικρότερο μιας κ θα είχα κάπου να αφήσω τον μικρό( με δυσκολία αλλά θα είχα ). Κ είπα για τκ δεύτερο " ε άστο ας μην το ζοριζουμε" γιατί ψάχναμε κ εμείς και σπίτι καιρό... τελικά με μια μόλις επαφή- κ αυτή όχι επί τούτου ή κοιτώντας γόνιμες- έμεινα έγκυος τον Ιούνιο και παρέτεινα τον χρόνο που θα έχω με τον μικρό 😜😜😍😍 επίσης έτυχε βρήκαμε σπίτι τώρα κ έχω κ εγώ μετακόμιση αλλά λέω έστω είναι νωρίς κ είμαι λειτουργική! Τελικά λέω..... όλα για κάποιον λόγο γίνονται και βλέποντας τον γιο μου σκέφτομαι ότι δεν θα άντεχα τελικά να τον αφήσω 🤣
    • Μακάρι να είσαι έγκυος 🤰🏼 🙏 και να πάνε όλα καλά το κυριότερο!!! συγχαρητήρια επίσης που μετά από όλη αυτή την ταλεπωρια που τράβηξες την ψυχική και σωματική ξεκινάς άμεσα!!
    • Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω είναι δύσκολο με δύο παιδεία εσένα είναι και πιο μεγάλος έχεις και δραστηριότητες εμένα είναι μικρή ακόμα την έχω στο σπίτι.. είναι δύσκολο να θηλάζεις και να έχεις και ένα παιδί να φροντίζεις   αν δεν μπορείς άλλο μην πιέζεσαι όσο αντέχεις κορίτσι μου μπορείς να αποθηλασεις σιγά σιγά να είσαι και εσύ πιο καλά ψυχολογικά και ήρεμη  είναι βολική η πιπίλα είναι η αλήθεια αν την δεχτεί το παιδί.. εγώ προσπάθησα αλλά δεν την θέλει με τίποτα  οσο για τις παρατηρήσεις που λες πιο κάτω εγώ να πω την αλήθεια δεν έχω.. καλά η μαμά μου είναι και μακριά αλλά ούτε η πεθερά μου λέει άσε που το μωρό το πήρε αγκαλιά πριν 3 μέρες δεν το είχε πάρει τόσο καιρό περίμενε να σαραντησει αν δεν την έλεγα εγώ να πάρει το μωρό αγκαλιά δεν θα το είχε πάρει ακόμα..😅 βέβαια για να τα λέω και όλα πέρσι τέτοιο καιρό  είχε γίνει άγριος καβγάς ανάμεσα στον άντρα μου και την πεθερά μου γιατί έκανε συνέχεια παρατηρήσεις στον άντρα μου για το παιδί ότι αυτός φταίει που το παιδί είναι γκρινιάρικο και άλλα τέτοια (εμένα  δεν με είπε ποτέ κουβέντα ) ένα μήνα έκανε να μιλήσουν και να δει το παιδί  Το περίεργο είναι ότι έριχνε ευθύνες στον άντρα μου σπάνιο για μάνα να κατηγορεί το παιδί της ότι δεν κάνει κάτι καλά και όχι την νύφη της 😂 Αλλά αυτά σταμάτησαν από πέρσι.. καμιά φορά χρειάζεται να μαλώνεις για να καταλαβαίνουν όταν παίρναν τα όρια.. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...