Μετάβαση σε περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα σας! Είμαι νέα στο φόρουμ , αλλά δυστυχώς όχι στην προσπάθεια.. Εύχομαι σε όλες μας θετικά από εδώ και πέρα.

Το «θέμα» μας, μετά από μια σειρά εξετάσεων και αφαίρεση ενός πολύποδα, είναι ότι οι σάλπιγγές μου είναι οφιοειδής, ειδικά ή μια είναι αρκετά δύσβατη. Το καλό είναι ότι δεν αποκλείει ο γυναικολόγος τη σύλληψη από την αριστερή σάλπιγγα , το κακό είναι ότι μας εδώσε περιθώριο προσπαθείας μέχρι τέλος του χρόνου. Εξαιρετικά αγχωτικό θα έλεγα 🥺

Προσπαθούμε όποτε μόνοι μας προς το παρόν. Πρόσφατα πήρα και τα τεστ ωορρηξιας , ώστε να αυξήσω τις πιθανότητες σύλληψης, αλλά δεν έχω βγάλει άκρη! Ενώ θεωρητικά σήμερα είναι η 14η μέρα, που σύμφωνα με το ημερολόγιο περίοδου έχω ωορρηξία, το τεστ εμφανίζεται αρνητικό. Το θέμα είναι ότι εχθές που το προσπάθησα ήταν αχνό θετικό. Υπάρχει περίπτωση να έχασα τις γόνιμες μέρες και να εμπιστεύομαι λανθασμένα το ημερολόγιο; Δηλαδή οι γόνιμες να είναι πολύ νωρίτερα από την 14η; 👀

Συγγνώμη για το σεντόνι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου ναι αφού 13η μέρα είχες αχνό θετικό και 14η χωρίς δεύτερη γραμμή,  η ωορρηξια έγινε νωρίτερα.  Θα σου πρότεινα να ξεκινάς τα νέα τεστ από 9η μέρα του κύκλου γιατί κάθε μήνα η ωορρηξια μπορεί να γίνει λίγο νωρίτερα ή αργότερα από τη 14η μέρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! 
 

Καλο είναι να ξεκινήσεις τα τεστ από την 9η μέρα του κύκλου όπως είπε και η @Christi.D. Και μπορείς να τα κολλάς σε ένα τετράδιο με την ημερομηνία δίπλα ώστε να μπορείς να βλέπεις την πορεία των τεστ σου! 
 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλησπέρα! Εγώ θα σου πρότεινα την μέρα που θα δεις το αχνό θετικό να ξανακάνεις 1-2 μέσα στην μέρα. Μπορεί να χαλάσεις μερικά παραπάνω τεστάκια, αλλά έτσι μόνο θα μάθεις το σώμα σου... Εμένα τουλάχιστον αυτό με βοήθησε και να σου πω ότι το ημερολόγιο περιόδου μου βγάζει ότι κάνω ωορρηξια τη 14 μ΄έρα, ενώ επιβεβαιωμένα κάνω 18η-19η μέρα με κύκλο 28-30 μ΄έρες.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις On 13/9/2024 at 4:46 ΜΜ, ο/η ΛαμδαΤαφ είπε:

Καλησπέρα σας! Είμαι νέα στο φόρουμ , αλλά δυστυχώς όχι στην προσπάθεια.. Εύχομαι σε όλες μας θετικά από εδώ και πέρα.

Το «θέμα» μας, μετά από μια σειρά εξετάσεων και αφαίρεση ενός πολύποδα, είναι ότι οι σάλπιγγές μου είναι οφιοειδής, ειδικά ή μια είναι αρκετά δύσβατη. Το καλό είναι ότι δεν αποκλείει ο γυναικολόγος τη σύλληψη από την αριστερή σάλπιγγα , το κακό είναι ότι μας εδώσε περιθώριο προσπαθείας μέχρι τέλος του χρόνου. Εξαιρετικά αγχωτικό θα έλεγα 🥺

Προσπαθούμε όποτε μόνοι μας προς το παρόν. Πρόσφατα πήρα και τα τεστ ωορρηξιας , ώστε να αυξήσω τις πιθανότητες σύλληψης, αλλά δεν έχω βγάλει άκρη! Ενώ θεωρητικά σήμερα είναι η 14η μέρα, που σύμφωνα με το ημερολόγιο περίοδου έχω ωορρηξία, το τεστ εμφανίζεται αρνητικό. Το θέμα είναι ότι εχθές που το προσπάθησα ήταν αχνό θετικό. Υπάρχει περίπτωση να έχασα τις γόνιμες μέρες και να εμπιστεύομαι λανθασμένα το ημερολόγιο; Δηλαδή οι γόνιμες να είναι πολύ νωρίτερα από την 14η; 👀

Συγγνώμη για το σεντόνι! 

Καλημέρα και καλή βδομάδα κορίτσι.
Θα συμφωνήσω με τα άλλα κορίτσια για το πότε να ξεκινήσεις τα τεστ ωορρηξίας. Επίσης εαν δεν έχεις σταθερό κύκλο, μην ακολουθείς πιστά το ημερολόγιο για αυτό το κομμάτι.
Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις πέρα από τα τεστ, είναι να έχεις επαφές με τον άντρα σου μέρα παρά μέρα.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Tina23 είπε:

Καλημέρα και καλή βδομάδα κορίτσι.
Θα συμφωνήσω με τα άλλα κορίτσια για το πότε να ξεκινήσεις τα τεστ ωορρηξίας. Επίσης εαν δεν έχεις σταθερό κύκλο, μην ακολουθείς πιστά το ημερολόγιο για αυτό το κομμάτι.
Το καλύτερο που μπορείς να κάνεις πέρα από τα τεστ, είναι να έχεις επαφές με τον άντρα σου μέρα παρά μέρα.

Καλησπέρα! 
Έχω σταθερό κύκλο 26 ημερών, γι αυτό μου έκανε εντύπωση! 
Σε ευχαριστώ για την απάντηση 🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...