Μετάβαση σε περιεχόμενο

Nuperal και παρενέργειες


Recommended Posts

Καλησπέρα κορίτσια!! Ξεκίνησα εδώ και 2 μέρες τα nuperal και κάθε πρωί που σηκώνομαι δεν έχω δύναμη  ούτε απ' το κρεβάτι να σηκωθώ δεν μου κάνουν τπτ στις ναυτίες και έχω λιγη δύσπνοια. Τα αναφερει σαν ανεπιθύμητες παρενέργειες. Έχει κάποια άλλη τα ίδια συμπτώματα; Σκέφτομαι να τα σταματήσω...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 52 λεπτά, ο/η Angie N. είπε:

Καλησπέρα κορίτσια!! Ξεκίνησα εδώ και 2 μέρες τα nuperal και κάθε πρωί που σηκώνομαι δεν έχω δύναμη  ούτε απ' το κρεβάτι να σηκωθώ δεν μου κάνουν τπτ στις ναυτίες και έχω λιγη δύσπνοια. Τα αναφερει σαν ανεπιθύμητες παρενέργειες. Έχει κάποια άλλη τα ίδια συμπτώματα; Σκέφτομαι να τα σταματήσω...

Καλησπέρα κορίτσι μου, εγώ που τα είχα πάρει δεν είχα καμία παρενέργεια, με βοήθησαν καμιά βδομάδα αλλά μετά κ εμένα δεν με έπιαναν κ τα σταμάτησα! Αλλά εφόσον τα λεει στις παρενέργειες αυτά που νιώθεις καλύτερα να τα σταματήσεις εννοείται μίλησε κ με τον γιατρό να του το αναφέρεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, εγώ που τα είχα πάρει δεν είχα καμία παρενέργεια, με βοήθησαν καμιά βδομάδα αλλά μετά κ εμένα δεν με έπιαναν κ τα σταμάτησα! Αλλά εφόσον τα λεει στις παρενέργειες αυτά που νιώθεις καλύτερα να τα σταματήσεις εννοείται μίλησε κ με τον γιατρό να του το αναφέρεις 

Ευχαριστώ για την απάντηση σου κορίτσι μου, ενημέρωσα και το γιατρό και μου είπε να τα σταματήσω και να δοκιμάσω τα υπόθετα vertirosan. Διαβάζω διάφορα εδώ μέσα και γι αυτά τώρα θα τα δοκιμάσω και θα δω πως θα πάει. Δεν παλεύεται η κατάσταση αλλά κάνω υπομονή.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Angie N. είπε:

Ευχαριστώ για την απάντηση σου κορίτσι μου, ενημέρωσα και το γιατρό και μου είπε να τα σταματήσω και να δοκιμάσω τα υπόθετα vertirosan. Διαβάζω διάφορα εδώ μέσα και γι αυτά τώρα θα τα δοκιμάσω και θα δω πως θα πάει. Δεν παλεύεται η κατάσταση αλλά κάνω υπομονή.

Εμένα αυτά με είχαν πειράξει, είχα πάει στην τουαλέτα ίσαμε 10 φορές μετά που το έβαλα, συγγνώμη για την περιγραφή αλλά έβγαζα αίμα στο τέλος! Όμως δοκίμασε τα να δεις γιατί σε καταλαβαίνω δεν παλεύονται οι εμετοι κτλ! Εύχομαι να ηρεμήσεις γρήγορα!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η Κατερίνα!!! είπε:

Εμένα αυτά με είχαν πειράξει, είχα πάει στην τουαλέτα ίσαμε 10 φορές μετά που το έβαλα, συγγνώμη για την περιγραφή αλλά έβγαζα αίμα στο τέλος! Όμως δοκίμασε τα να δεις γιατί σε καταλαβαίνω δεν παλεύονται οι εμετοι κτλ! Εύχομαι να ηρεμήσεις γρήγορα!

Διάβασα και κάπου αλλού για διάρροια με αυτά τα υπόθετα. Ελπίζω αν τα δοκιμάσω σήμερα (γιατί θα προσπαθήσω να τα αποφύγω αν δεν έχω πολλές αναγουλες) να μην κατασκηνωσω στην τουαλέτα 😁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου κι εγώ είχα τεράστιο θέμα με εμετούς και μάλιστα όλη τη μέρα! Χειρότερα ήμουν από το απόγευμα και μετά! Από παρενέργειες με τα νουπεράλ μόνο μια υπνηλία είχα προσωπικά. Δεν εξαλείφουν τελείως τους εμετούς αλλά σίγουρα τους περιορίζουν!

Εύχομαι με το νέο φάρμακο να βοηθηθείς περισσότερο! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τελικά δεν αντέχω με τον πόνο στη μέση που μου προκαλεί η κίνηση για τον εμετο φοβάμαι και για το μωρο και λέω να ξεκινήσω τα υπόθετα. Ξέρει κάποια πόσες ώρες θέλουν για να δράσουν; Είναι καλύτερα να ξεκινήσω το πρωί ή το βράδυ; Δυστυχώς το φυλλάδιο είναι στα γερμανικά δεν καταλαβαίνω τπτ...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσι μου τώρα είδα το θέμα με αυτά τα φάρμακα, μου τα έδωσε κ εμένα η γιατρός μου κ μου είπε να τα παίρνω το βράδυ πριν κοιμηθώ κ επειδή εμένα μου φέρνουν υπνηλία με βολεύει κ κοιμάμαι κ πιο καλά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσι μου τώρα είδα το θέμα με αυτά τα φάρμακα, μου τα έδωσε κ εμένα η γιατρός μου κ μου είπε να τα παίρνω το βράδυ πριν κοιμηθώ κ επειδή εμένα μου φέρνουν υπνηλία με βολεύει κ κοιμάμαι κ πιο καλά! 

Καλημέρα κορίτσι μου, τα σταμάτησα όλα δεν μου έκαναν τπτ γιατί με νοιάζει να τρώω και να πίνω και όχι να κοιμάμαι. Έχω χάσει ήδη 7 κιλά και βλέπω τον εαυτό μου και τρομάζω πως έχω γίνει και δεν έχω δύναμη από δωμάτιο σε δωμάτιο να πάω. Δεν κάνω εμετούς συχνά ίσως ένα το πολύ δύο τη μέρα αλλά η ναυτία δε με αφήνει να φάω τπτ και να πιω ούτε μισό μπουκαλάκι νερό. Δε ξέρω πως θα εξελιχθεί αυτό είναι η χειρότερη εμπειρία της ζωής μου. Μετράω τις μέρες να περάσουν και κάθε μέρα μου φαίνεται ατελείωτη. Δοκίμασα και τα βραχιόλια κι αυτά τπτ δεν κάνουν. 🙁

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Προσθήκη...