Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

στις πριν 21 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα καλημέρα! Ηλιόλουστη Κυριακή ☀️ 

Θέλω τα φώτα σας! Ο κύκλος μου κυμαίνεται 26-29 πάνω κάτω, σήμερα 8η μέρα, ξεκινάω επαφές δειλά δειλά, τεστ ωορρηξίας θα ξεκινήσω από 10η μέρα λέω,

κάθε πότε να έχουμε επαφές λέτε; 

Μέρα παρά μέρα μέχρι και τη 2η μέρα μετά το θετικό ωορρηξίας; ( Ελπίζω να δείξει το τεστακι) 

Γιατί κι αυτό το κάθε μέρα με την καθημερινότητα δεν ξέρω ρε κορίτσια..με τις δουλειές βράδυ βρισκόμαστε γενικά και όσο να πεις υπάρχει κούραση.

καλημέρα κορίτσι μου..εμείς και τις 2 φορές το πιάσαμε με μέρα παρά μέρα..αλλά πιστεύω ξεκάθαρα ότι αυτό ειναι θέμα τύχης..έχουμε προσπαθήσει κάθε πιθανό σχήμα :P καθε μέρα, μέρα παρά μέρα, 2 φορές τη μερα στις γόνιμες...είναι τόσες πολλές οι διεργασίες που γίνονται που πρέπει απλά να πετύχεις το σωστό timing..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα σας κορίτσια μου!!!

Φεύγουμε για τη φωτογράφιση! Ελπίζω η μικρή να μας κάνει τη χαρεί να την κάνουμε σύντομα, γιατί περνάμε το πρώτο μας άλμα ανάπτυξης από την Παρασκευή και είναι λίγο ζόρικα τα πράγματα!

Μεθαύριο σαραντίζουμε και θα πάμε να πάρουμε την ευχούλα μας! Και μετά με το καλό Σάββατο θα πάμε σπίτι μας!!!

αχ τέλεια!θα περιμένουμε τις πρώτες φωτογραφίες :) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Με το καλό να την πάρετε αγκαλιά! Να μας γράφεις κι εσύ τα δικά σας νέα όποτε μπορείς! Καλή λευτεριά κορίτσι μου!

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! 💕

καλα να περάσετε στην φωτογράφιση! 
 

στις πριν 6 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

καλημέρα κορίτσι μου..εμείς και τις 2 φορές το πιάσαμε με μέρα παρά μέρα..αλλά πιστεύω ξεκάθαρα ότι αυτό ειναι θέμα τύχης..έχουμε προσπαθήσει κάθε πιθανό σχήμα :P καθε μέρα, μέρα παρά μέρα, 2 φορές τη μερα στις γόνιμες...είναι τόσες πολλές οι διεργασίες που γίνονται που πρέπει απλά να πετύχεις το σωστό timing..

συμφωνω απόλυτα! Στον γιο μου δεν είχα κάνει τεστ γιατί είπα να τα σταματήσω αλλά πάνω κάτω ήξερα ποτέ ειχ ωορρηξία! Είχαμε επαφή,  είχαμε ξανά την μεθεπόμενη το βράδυ κ την επόμενη το πρωί κ μετά τίποτα γιατί μας πήραν τηλ να μας πουνε πέθανε ο παππούς του άντρα μου! Πιστευα η ωορρηξία μ ήταν εκείνη την ημέρα π κάναμε πρωί κ πιστευα ότι το χάσαμε το βράδινο κ την επόμενη ημέρα! Αλλά τελικά έπιασε!! Καθαρά ταιμινγκ

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια και καλή βδομάδα να έχουμε ❣️❣️

Και εγώ πλέον πιστεύω ότι το μέρα παρά μέρα, είναι πιο save απ το να έχεις το άγχος με τα τεστ και μη τυχόν χάσεις την μέρα και μη το ένα και μη το άλλο κλπ κλπ.. Και η αλήθεια είναι ότι όταν αποφάσισα να το δοκιμάσω, έμεινα με την μία έγκυος. Οπότε και αυτή την φορά την ίδια μέθοδο θα ακολουθήσω. Βέβαια όσο σκέφτομαι ότι εντάξει και αυτό το μέρα παρά μέρα λες και είμαστε υπάλληλοι 😂😂 κάτι μου έκανε, είναι λίγο αντικουκου🤭🤭 αλλά έχουμε ένα σκοπό οπότε κορίτσια βουρ στα γουτσου γουτσου και μακάρι σύντομα να έχουμε όλες μας το 🌈 στα χέρια μας ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

πως τα καταφέρνετε βρε κορίτσια το μέρα παρά μέρα;; βαρύ πρόγραμμα μου φαίνεται.. :P:P  μην πω για το συνεχόμενο 4-5 μέρες... μόνο στις διακοπές το κάναμε που ήμασταν πιο χαλαρά.. 

Και κάποιοι μόνο στα νιάτα μας...🤣🤣🤣

στις πριν 12 ώρες, ο/η Mantarini είπε:

Μπράβο σας κορίτσι μου!! Καλά κάνετε!! Εμείς υπάρχουν μέρες που ούτε καληνύχτα δεν προλαβαίνουμε να πούμε..

Μη σκας παιδί μου! Δεν είναι "φυσιολογικές" αυτές εδώ!! 🤣🤣🤣🤣

Πάντως πέρα της πλάκας, μπράβο κορίτσια σε όσες το έχετε το άθλημα ακόμα τόσο συχνά και δη όταν υπάρχει ήδη ένα ή περισσότερα παιδιά στο σπίτι.. αρκεί να θυμάστε να το απολαμβάνετε κιόλας και να μη φτάσει να γίνεται ρομποτικά για ένα παιδί..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Kiddo είπε:

Και κάποιοι μόνο στα νιάτα μας...🤣🤣🤣

Μη σκας παιδί μου! Δεν είναι "φυσιολογικές" αυτές εδώ!! 🤣🤣🤣🤣

Πάντως πέρα της πλάκας, μπράβο κορίτσια σε όσες το έχετε το άθλημα ακόμα τόσο συχνά και δη όταν υπάρχει ήδη ένα ή περισσότερα παιδιά στο σπίτι.. αρκεί να θυμάστε να το απολαμβάνετε κιόλας και να μη φτάσει να γίνεται ρομποτικά για ένα παιδί..

Καλημέρα κορίτσια θα σας γραφω για να μπορέσω να περάσω τη φαση του δοκιμαστικου μέλους πάλι. Χθες είχα θετικό τέστ και είμαστε στην προσπάθεια και εμεις!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια μου! Επιτέλους, 18η μέρα βρήκα το θετικό. Προλάβαμε επαφή χθες βράδυ και σήμερα πρωί και νομίζω φτάνει τόσο 😂 Ίσως αύριο βράδυ, που πιστεύω δεν θα αυξήσει τις πιθανότητες. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Επίσης, κοιτάζω ήδη να παραγγείλω τεστακια ωορρηξίας για τον επόμενο μήνα και ο άντρας μου έχει πάθει σοκ 😂 Λέει καλά τον ξέγραψες κιόλας τον μήνα; Αν είναι γιατί βαράμε υπερωρίες 😂😂😂 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Επιτέλους, 18η μέρα βρήκα το θετικό. Προλάβαμε επαφή χθες βράδυ και σήμερα πρωί και νομίζω φτάνει τόσο 😂 Ίσως αύριο βράδυ, που πιστεύω δεν θα αυξήσει τις πιθανότητες. 

Αααα μαζί ακριβώς είμαστε εμείς!!!!!κι εγώ 19η ημέρα εχθές το θετικό 🤣🤣🤣 άντε άντε πάμε να δούμε και θετικό τεστ εγκυμοσύνης 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Αχ! δεν ξέρετε βρε κορίτσια πόσο χαίρομαι που οι άντρες σας συμμετέχουν στη χαρά σας.. που μαζί προσπαθείτε για τον ίδιο σκοπό και που το θέλουν τόσο πολύ και οι ίδιοι και το δείχνουν και το λένε..!!! Που ξέρουν τις μέρες σας και που θέλουν αυτές τις επαφές γι' αυτό το σκοπό όσο κι εσείς. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η marinamanoulitsa είπε:

Αααα μαζί ακριβώς είμαστε εμείς!!!!!κι εγώ 18η ημέρα εχθές το θετικό 🤣🤣🤣 άντε άντε πάμε να δούμε και θετικό τεστ εγκυμοσύνης 🙏

Μακάρι να το δούμε μαζί Μαρινα μου και να κάνουμε πάρτυ 🥳

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η melitiniღ είπε:

Αχ! δεν ξέρετε βρε κορίτσια πόσο χαίρομαι που οι άντρες σας συμμετέχουν στη χαρά σας.. που μαζί προσπαθείτε για τον ίδιο σκοπό και που το θέλουν τόσο πολύ και οι ίδιοι και το δείχνουν και το λένε..!!! Που ξέρουν τις μέρες σας και που θέλουν αυτές τις επαφές γι' αυτό το σκοπό όσο κι εσείς. 

Κορίτσι μου νομίζω είναι στην ψυχολογία του κάθε άντρα. Δεν σημαίνει πως κάποιος δεν το θέλει, αλλά πως αντιμετωπίζει τα πράγματα στην ζωή γενικά. Ο δικός μου άντρας πχ αυτοσαρκάζεται πολύ και το όλο θέμα του κακού σπερμοδιαγραμματος, το είχε ρίξει στο χιούμορ. Αν δεν ήταν τέτοιος άνθρωπος, το πιθανότερο είναι να τον έπαιρνε από κάτω και να δυσκόλευε την κατάσταση. Σε κάθε περίπτωση, τουλάχιστον σε εμάς, εννοείται πως εγώ είμαι αυτή που εξαρχής «κυνηγούσα» και οργάνωνα την κατάσταση, με γιατρούς, εξετάσεις, επαφές κλπ. Νομίζω είναι αρκετά μακριά από την ιδιοσυγκρασία των ανδρών αυτό.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια,

Εμείς αυτόν τον μήνα μια απογοήτευση, είμαι πολύ νταουν. Δεν μπόρεσα να βρω θετικό τεστάκι, αν κ είχα συμπτώματα 16μέρα, ούτε είχαμε πολλές επαφές ήμασταν στο τρέξιμο. Με κύκλο 30-35 μέρες πότε να κάνω τεστ αν δεν μου έρθει δλδ. ΤΕΡ 26/8.

Υ.Γ. Δεν έχω φτάσει τις δημοσιεύσεις κ αργούν τα μνμτ. Σας διαβάζω κάθε μέρα κ πολύ χαίρομαι κ με τα θετικά τεστ εγκυμοσύνης κ με τα θετικά ωορρηξίας, στείλτε μου λίγο θετική ενέργεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Rena92 είπε:

Επίσης, κοιτάζω ήδη να παραγγείλω τεστακια ωορρηξίας για τον επόμενο μήνα και ο άντρας μου έχει πάθει σοκ 😂 Λέει καλά τον ξέγραψες κιόλας τον μήνα; Αν είναι γιατί βαράμε υπερωρίες 😂😂😂 

Κορίτσι μου όχι μη το κάνεις αυτό,  μη το βάζεις έτσι στο μυαλό σου , ας έρχεται η περιοδος (ΠΟΥ ΝΑ ΜΗΝ ΈΡΘΕΙ) και μετά να παραγγείλεις, καλά το λέει το αγόρι σου 😂🫶🫶

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@melitiniღ κορίτσι μ γι αυτο πιστευω οτι οι επαφες πρεπει να ειναι συχνες στο ζευγάρι. Ποτε δ ειπα στον αντρα μ σημερα είναι θετικο τ τεστ πρεπει να εχουμε επαφη. Κανουμε συχνα σεξ ουτως η αλλως.

Εμας επειδη τ σπερμα ειναι κακο πρεπει να ειναι πολυ πολυ καλο τ ταιμινγκ. Αυτη τη φορα ειχαμε επαφη τη μερα του θετικου τεστ. Την επομενη καμια. 

@Kiddo εμεις με 2 παιδια και κυλιομενα ωραρια, το παλεύουμε παντως. Ποτε δ ειχαμε επαφες αποκλειστικά για παιδι. Ναι στο πρωτο τ ειχαμε παρει πατριωτικα. Ειναι τ μονο πραγμα στο οποιο προσπαθούμε να εχουμε ρυθμο. Δ σ λεω οτι πάντα έχουμε φουλ ορεξη οργανικα. Αλλα εγω προσωπικα αναζηταω την επαφή, τη ζεστασια και βγαινουν κ τ υπολοιπα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Όχι, Θεσσαλονίκη είμαι. Εσύ σε κλινική με το καλό΄ θα γεννήσεις; έχεις το δικό σου γιατρό;
    • Μα πραγματικά τι ωραίες κοιλίτσες!!! 😍 Υπ΄εροχες όλες!!! Προσωπικά σας το είχα γράψει από πολύ νωρίς ότι φαινόταν αρκετά η κοιλίτσα. Από τον 3ο μήνα με κατάλαβαν οι γύρω μου και σε περιπτώσεις που προσπάθησα να το κρύψω... Τα κιλά ψιλοκαμουφλάρονται γιατί είμαι αρκετά ψηλή, αλλά η κοιλια με τίποτα! Βέβαια, τέλος Μάρτη είχα κάνει χειρουργείο λαπαροσκοπικό για τη σάλπιγγα και μέχρι που έμεινα έγκυος, 1 μήνα και κάτι μετά, δεν είχα νιώσει ότι ξεπρήστηκα εντελώς. Για αυτό μου έχει κολλήσει στο μυαλό ότι έπαιξε κι αυτό μεγάλο ρόλο στο να φαίνομαι πάντα περισσότερων μηνών από όσο είμαι... Μπορεί όμως να λέω και βλακείες... Από φάρμακα παίρνω: φολιντεξ, μαγνήσιο, λακτιφερόν (σίδηρος), calcioral d3 και τις βιταμίνες τις pregnacare plus. Το σαλοσπίρ μετά την αυχενική μου το έκοψε. ΥΓ: Η φόρμα βολεύει μια χαρά! Είναι με τιραντάκι δετό πάνω και το κατεβάζω όπως είναι, χωρίς να το λύσω, στις συχνές μου επισκεψεις στην τουαλέτα.🤣
    • κορίτσια παίζει να έχετε να μου προτείνετε κανέναν αιματολόγο Αθήνα προς τα βορεια;
    • Έλα ρε!!!! Είναι τεεεεεέλεια!!!!!!! 😍😍😍😍😍😍😍😍😍❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Συγκινήθηκα να ξέρεις!!! Πέρασε ο καιρός ορρεεεέ!!! 😍😍😍😍 Πιστεύεις τυχαία έκοψα τα μπούτια στη δική μου;;;;; 🤣🤣🤣🤣  Πάντως εντάξει κορίτσια εγώ σας ευχαριστώ ολόψυχα όλες που μοιραστηκατε τις κοιλουμπες σας!! Ένιωθα άσχημα για το σώμα μου γιατί περισσότερο χοντρή με περνάνε παρά έγκυο.. τώρα μπορώ να πω ότι νοιώθω πολύ καλύτερα!! 😅😅 Άντε να στρογγυλευουμε όλες έτσι όμορφα!! Έχουμε και άλλο μέλλον μπροστά μας..!! 😍😍😍😍😍😍😍
    • @melitiniღ κορίτσι μ γι αυτο πιστευω οτι οι επαφες πρεπει να ειναι συχνες στο ζευγάρι. Ποτε δ ειπα στον αντρα μ σημερα είναι θετικο τ τεστ πρεπει να εχουμε επαφη. Κανουμε συχνα σεξ ουτως η αλλως. Εμας επειδη τ σπερμα ειναι κακο πρεπει να ειναι πολυ πολυ καλο τ ταιμινγκ. Αυτη τη φορα ειχαμε επαφη τη μερα του θετικου τεστ. Την επομενη καμια.  @Kiddo εμεις με 2 παιδια και κυλιομενα ωραρια, το παλεύουμε παντως. Ποτε δ ειχαμε επαφες αποκλειστικά για παιδι. Ναι στο πρωτο τ ειχαμε παρει πατριωτικα. Ειναι τ μονο πραγμα στο οποιο προσπαθούμε να εχουμε ρυθμο. Δ σ λεω οτι πάντα έχουμε φουλ ορεξη οργανικα. Αλλα εγω προσωπικα αναζηταω την επαφή, τη ζεστασια και βγαινουν κ τ υπολοιπα. 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...