Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα καλημέρα! Ηλιόλουστη Κυριακή ☀️ 

Θέλω τα φώτα σας! Ο κύκλος μου κυμαίνεται 26-29 πάνω κάτω, σήμερα 8η μέρα, ξεκινάω επαφές δειλά δειλά, τεστ ωορρηξίας θα ξεκινήσω από 10η μέρα λέω,

κάθε πότε να έχουμε επαφές λέτε; 

Μέρα παρά μέρα μέχρι και τη 2η μέρα μετά το θετικό ωορρηξίας; ( Ελπίζω να δείξει το τεστακι) 

Γιατί κι αυτό το κάθε μέρα με την καθημερινότητα δεν ξέρω ρε κορίτσια..με τις δουλειές βράδυ βρισκόμαστε γενικά και όσο να πεις υπάρχει κούραση.

Καλημερα κοριτσι μου, 

Θα σου προτεινα να μερα παρα μερα απο σημερα και μολις δεις θετικο ωορρηξιας 3-4 μερες συνεχομενα (ή μερα παρα μερα αν δεν ειναι δυνατο το καθε μερα). Και ισως και μετα την ωορρηξια 1-2 φορες ακομη να ειστε σιγουροι. 

Ξερω, απαιτητικο προγραμμα, αλλα αποτελεσματικο ;)

Καλη επιτυχια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα καλημέρα! Ηλιόλουστη Κυριακή ☀️ 

Θέλω τα φώτα σας! Ο κύκλος μου κυμαίνεται 26-29 πάνω κάτω, σήμερα 8η μέρα, ξεκινάω επαφές δειλά δειλά, τεστ ωορρηξίας θα ξεκινήσω από 10η μέρα λέω,

κάθε πότε να έχουμε επαφές λέτε; 

Μέρα παρά μέρα μέχρι και τη 2η μέρα μετά το θετικό ωορρηξίας; ( Ελπίζω να δείξει το τεστακι) 

Γιατί κι αυτό το κάθε μέρα με την καθημερινότητα δεν ξέρω ρε κορίτσια..με τις δουλειές βράδυ βρισκόμαστε γενικά και όσο να πεις υπάρχει κούραση.

Καλημέρα σου κοπέλα μου!! Εγώ από την 7 μέρα του κύκλου άρχιζα επαφές μέρα παρά μέρα με τον άντρα μου και ίσως εκεί στα μέσα καμία φορά και κάθε μέρα χωρίς τεστ γιατί ένιωθα καταπίεση να τα χρησιμοποιώ..και τα δύο παιδάκια μας έτσι τα κάναμε..ίσως βοήθησε και η τύχη αλλά νομίζω μέρα παρά μέρα είναι καλά..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Naty_ μου δε ξέρω αν βοηθήσω,  αλλά και γω σε αυτό τον κύκλο δεν έκανα τεστ , προσπάθησα επαφές επαφές μέσα σε ένα εύρος ημερών που είχα παρατηρησει απο τα τεστακια στους προηγουμενους κυκλους και τελικά ήρθε 🧿🫶 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

@Naty_ μου δε ξέρω αν βοηθήσω,  αλλά και γω σε αυτό τον κύκλο δεν έκανα τεστ , προσπάθησα επαφές επαφές μέσα σε ένα εύρος ημερών που είχα παρατηρησει απο τα τεστακια στους προηγουμενους κυκλους και τελικά ήρθε 🧿🫶 

Ναι Μαρία μου το θυμάμαι πως έτσι λειτουργησε σε σένα αυτή τη φορά 🤍

Λεω να κάνω τεστ περισσότερο για να δω τι γίνεται με τον κύκλο μου γιατί δεν ξέρω πότε ακριβώς κάνω ωορρηξία πέρα από τα συμπτώματα. Κι αν δω ότι με στρεσάρει, αν δεν πιάσουμε τώρα, την επόμενη φορά  θα το δοκιμάσω πάλι χωρίς.  

Πώς είσαι εσύ;;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Ναι Μαρία μου το θυμάμαι πως έτσι λειτουργησε σε σένα αυτή τη φορά 🤍

Λεω να κάνω τεστ περισσότερο για να δω τι γίνεται με τον κύκλο μου γιατί δεν ξέρω πότε ακριβώς κάνω ωορρηξία πέρα από τα συμπτώματα. Κι αν δω ότι με στρεσάρει, αν δεν πιάσουμε τώρα, την επόμενη φορά  θα το δοκιμάσω πάλι χωρίς.  

Πώς είσαι εσύ;;

 

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Ναι Μαρία μου το θυμάμαι πως έτσι λειτουργησε σε σένα αυτή τη φορά 🤍

Λεω να κάνω τεστ περισσότερο για να δω τι γίνεται με τον κύκλο μου γιατί δεν ξέρω πότε ακριβώς κάνω ωορρηξία πέρα από τα συμπτώματα. Κι αν δω ότι με στρεσάρει, αν δεν πιάσουμε τώρα, την επόμενη φορά  θα το δοκιμάσω πάλι χωρίς.  

Πώς είσαι εσύ;;

 Πφφφ δε μπορω να σας ανεβασω το τεστ μου να το δείτε φαίνεται θετικό σήμερα. Ειμαι πάλι δοκιμαστικό μελος πότε να περασει παλι ο καιρος

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anna_30  κορίτσι μου καλησπέρα. Σχετικά με την ουρολοίμωξη καθώς έχω ταλαιπωρηθεί πααααρα πολύ θα σου πω ότι η μαννοζη κανει πραγματικά θαύματα!! 
Επίσης, θυμάμαι ότι ο ουρολόγος μου είχε πει ότι κάποιες γυναίκες έχουν ουρολοίμωξη χωρίς συμπτώματα αλλά πάντα ελέγχουν το νούμερο στην καλλιέργεια. Αν είναι πολύ μικρό το ποσοστό τότε δεν είναι απαραίτητο να θεραπευτεί. Εκεί μιλάμε για χρόνια ουρολοίμωξη και μπορεί με μαννοζη, νερά κράνμπερι κτλπ να φύγει. 
 

Επίσης όταν παίρνεις τα ουρά, να έχεις πλυθεί καλά πριν και δεν πρέπει να είναι τα πρώτα πρωινά απαραίτητα. Αν είναι τα πρώτα πρέπει να αφήσεις να «φύγουν» τα πρώτα και μετά να τα συλλέξεις. Εγω πάντα δίνω τα δευτερα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@anna_30δοκίμασε να δώσεις τα Δευτέρα ουρά με την διαδικασία που σου λέω και δώσε τα σε άλλο μικροβιολογικό μήπως είναι κάτι λάθος🙏🏻 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Ναι Μαρία μου το θυμάμαι πως έτσι λειτουργησε σε σένα αυτή τη φορά 🤍

Λεω να κάνω τεστ περισσότερο για να δω τι γίνεται με τον κύκλο μου γιατί δεν ξέρω πότε ακριβώς κάνω ωορρηξία πέρα από τα συμπτώματα. Κι αν δω ότι με στρεσάρει, αν δεν πιάσουμε τώρα, την επόμενη φορά  θα το δοκιμάσω πάλι χωρίς.  

Πώς είσαι εσύ;;

Σε πόσους κύκλους τα χρησιμοποιείς τα τεστ ; και γω πιο πολύ τα χρησιμοποίησα μετά την αποξεση για να δω πως κινείται ο κύκλος και για να έχω πιο στοχευμενες επαφές 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Σε πόσους κύκλους τα χρησιμοποιείς τα τεστ ; και γω πιο πολύ τα χρησιμοποίησα μετά την αποξεση για να δω πως κινείται ο κύκλος και για να έχω πιο στοχευμενες επαφές 

Από τον Απρίλη που είχα μείνει έγκυος δεν τα έχω χρησιμοποιήσει ξανά 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγω σ αυτόν τον κυκλο π εμεινα εγκυος ειχαμε επαφες μερα παρα μερα. Οπως εχουμε συνηθως βασικα σε όλο τ κυκλο. Σε ενα μέτριο σπερμα και τ 3 4 μερες σερι δ κανει καλο. Καλο ειναι να ξεκινατε επαφες μετα την περιοδο μερα παρα μερα και να εχετε επαφη τη μερα τ θετικού κ την επομενη. Οι 4 κ 5 επαφες συνεχόμενα δ ταιριάζουν σε ολα τ ζευγαρια. 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου Καλημερα! Σας ευχαριστω για τις συμβουλές σας! @Παρασκευαιδου δεν έχω δοκιμάσει την κρέμα..τα φακελάκια παίρνω προς το παρόν.. @Eirinistz κορίτσι μου τα κάνω έτσι ακριβώς..κι αυτή τη φορά εδωσα τα δευτεραα..αδιαθετησα σήμερα οποτε μόλις καθαρίσω θα πάω να ξανακάνω μια..θα συνεχισω βιταμίνες, μανοζη και νερά και βλέπουμε!

πηγαμε σήμερα στο μοναστήρι του Αγίου Εφραίμ..άναψα κεράκι για όλες μας! Να είμαστε καλά πάνω απ όλα, σύντομα να αποκτήσουμε ένα σποράκι όσες προσπαθούμε και να χαίρεστε τα παιδακια σας οι υπόλοιπες ❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Diwni είπε:

Εγω σ αυτόν τον κυκλο π εμεινα εγκυος ειχαμε επαφες μερα παρα μερα. Οπως εχουμε συνηθως βασικα σε όλο τ κυκλο. Σε ενα μέτριο σπερμα και τ 3 4 μερες σερι δ κανει καλο. Καλο ειναι να ξεκινατε επαφες μετα την περιοδο μερα παρα μερα και να εχετε επαφη τη μερα τ θετικού κ την επομενη. Οι 4 κ 5 επαφες συνεχόμενα δ ταιριάζουν σε ολα τ ζευγαρια. 

 

πως τα καταφέρνετε βρε κορίτσια το μέρα παρά μέρα;; βαρύ πρόγραμμα μου φαίνεται.. :P:P  μην πω για το συνεχόμενο 4-5 μέρες... μόνο στις διακοπές το κάναμε που ήμασταν πιο χαλαρά.. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

πως τα καταφέρνετε βρε κορίτσια το μέρα παρά μέρα;; βαρύ πρόγραμμα μου φαίνεται.. :P:P  μην πω για το συνεχόμενο 4-5 μέρες... μόνο στις διακοπές το κάναμε που ήμασταν πιο χαλαρά.. 

Εμμ.. όταν υπάρχει στόχος 😅 σε καταλαβαίνω πάντως! Εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι τώρα στον κύκλο κλπ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Mantarini εμείς πάντα αυτό τ ρυθμο έχουμε. Δηλαδή κ οταν δ προσπαθουσαμε καναμε τουλ μερα παρα μερα, πολλες φορες κ 2 μερες στη σειρα κ μετα διαλειμμα. Σαν ζευγάρι δηλαδη επιδιώκουμε 3 4 επαφες τη βδομαδα. Αρκετα μας συνεπαιρνει η ρουτίνα της καθημερινότητας. Τουλάχιστον σ αυτό τ κομμάτι κραταμε ενα ρυθμο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Mantarini εμείς πάντα αυτό τ ρυθμο έχουμε. Δηλαδή κ οταν δ προσπαθουσαμε καναμε τουλ μερα παρα μερα, πολλες φορες κ 2 μερες στη σειρα κ μετα διαλειμμα. Σαν ζευγάρι δηλαδη επιδιώκουμε 3 4 επαφες τη βδομαδα. Αρκετα μας συνεπαιρνει η ρουτίνα της καθημερινότητας. Τουλάχιστον σ αυτό τ κομμάτι κραταμε ενα ρυθμο.

Μπράβο σας κορίτσι μου!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Εγώ κορίτσια κ τις δυο φορες π έμεινα εγκυος είχαμε καποιες επαφές πριν την ωορρηξία, αλλά είχαμε σίγουρα την ημερα του θετικού κ την επόμενη. Βέβαια σε αυτή την εγκυμοσύνη δεν βρήκα θετικό τεστ ωορρηξιας είχαμε επαφή πριν το θετικό, το πιΚ δεν το πέτυχα μάλλον γιατί έτυχε να πάω γυναικολόγο κ να μ πει έγινε η ωορρηξία ενώ εγώ νόμιζα θα γίνει εκείνη την ημέρα, βέβαια είχαμε κ εκείνη την ημέρα επαφή αλλά νομίζω εκείνη η ημέρα χάθηκε.  Ε πρέπει να  έμεινα εγκυος μια μέρα πριν την ωορρηξία 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

Κορίτσια μου Καλημερα! Σας ευχαριστω για τις συμβουλές σας! @Παρασκευαιδου δεν έχω δοκιμάσει την κρέμα..τα φακελάκια παίρνω προς το παρόν.. @Eirinistz κορίτσι μου τα κάνω έτσι ακριβώς..κι αυτή τη φορά εδωσα τα δευτεραα..αδιαθετησα σήμερα οποτε μόλις καθαρίσω θα πάω να ξανακάνω μια..θα συνεχισω βιταμίνες, μανοζη και νερά και βλέπουμε!

πηγαμε σήμερα στο μοναστήρι του Αγίου Εφραίμ..άναψα κεράκι για όλες μας! Να είμαστε καλά πάνω απ όλα, σύντομα να αποκτήσουμε ένα σποράκι όσες προσπαθούμε και να χαίρεστε τα παιδακια σας οι υπόλοιπες ❤️❤️

Ευχαριστούμε πολύ. Την ευλογία του να έχουμε!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 19 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Εγώ κορίτσια κ τις δυο φορες π έμεινα εγκυος είχαμε καποιες επαφές πριν την ωορρηξία, αλλά είχαμε σίγουρα την ημερα του θετικού κ την επόμενη. Βέβαια σε αυτή την εγκυμοσύνη δεν βρήκα θετικό τεστ ωορρηξιας είχαμε επαφή πριν το θετικό, το πιΚ δεν το πέτυχα μάλλον γιατί έτυχε να πάω γυναικολόγο κ να μ πει έγινε η ωορρηξία ενώ εγώ νόμιζα θα γίνει εκείνη την ημέρα, βέβαια είχαμε κ εκείνη την ημέρα επαφή αλλά νομίζω εκείνη η ημέρα χάθηκε.  Ε πρέπει να  έμεινα εγκυος μια μέρα πριν την ωορρηξία 

Α κι εγώ 2-3 μέρες πριν την ωορρηξία είχα επαφή!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Mantarini εμείς πάντα αυτό τ ρυθμο έχουμε. Δηλαδή κ οταν δ προσπαθουσαμε καναμε τουλ μερα παρα μερα, πολλες φορες κ 2 μερες στη σειρα κ μετα διαλειμμα. Σαν ζευγάρι δηλαδη επιδιώκουμε 3 4 επαφες τη βδομαδα. Αρκετα μας συνεπαιρνει η ρουτίνα της καθημερινότητας. Τουλάχιστον σ αυτό τ κομμάτι κραταμε ενα ρυθμο.

Μπράβο σας κορίτσι μου!! Καλά κάνετε!! Εμείς υπάρχουν μέρες που ούτε καληνύχτα δεν προλαβαίνουμε να πούμε..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η anna_30 είπε:

Κορίτσια μου Καλημερα! Σας ευχαριστω για τις συμβουλές σας! @Παρασκευαιδου δεν έχω δοκιμάσει την κρέμα..τα φακελάκια παίρνω προς το παρόν.. @Eirinistz κορίτσι μου τα κάνω έτσι ακριβώς..κι αυτή τη φορά εδωσα τα δευτεραα..αδιαθετησα σήμερα οποτε μόλις καθαρίσω θα πάω να ξανακάνω μια..θα συνεχισω βιταμίνες, μανοζη και νερά και βλέπουμε!

πηγαμε σήμερα στο μοναστήρι του Αγίου Εφραίμ..άναψα κεράκι για όλες μας! Να είμαστε καλά πάνω απ όλα, σύντομα να αποκτήσουμε ένα σποράκι όσες προσπαθούμε και να χαίρεστε τα παιδακια σας οι υπόλοιπες ❤️❤️

Με συγκίνησες αλήθεια! ❤️ Η χάρη του να μας βοηθήσει όλες! Σε λίγες μέρες ειναι η γιορτή της Παναγίας της Γοργοεπηκόου πολυ θαυματουργή, στην πρώτη μου εγκυμοσύνη ποσο προσευχηθηκα και ποσο την παρακάλεσα και εκανα λειτουργία οταν ήμουν 5 μηνών και αφησα το ταμα μου! Απο τοτε πηγαίνω συχνα και ανάβω κεράκι και λαμπαδα, στη γιορτή της θα είμαι εκει και θα προσευχηθώ για όλες μας! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Εμμ.. όταν υπάρχει στόχος 😅 σε καταλαβαίνω πάντως! Εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι τώρα στον κύκλο κλπ; 

Είμαι 9η μέρα του κύκλου αλλά σε αυτόν τον κύκλο θα κάνουμε ότι μας βγει!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Raf123 πλησιαζουν οι μερες π θα κρατήσεις αγκαλια τη μπουμπου σου! Σου εύχομαι ολα να πανε καλα κ να καταφερεις βα γεννησεις φυσιολογικα. Αν κ είμαι σίγουρη οτι θα τα καταφερετε!

@anna_30 μπραβο κορίτσι μου. Και γω θελω να κατεβω καποια στιγμη.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 ώρες, ο/η Diwni είπε:

@Raf123 πλησιαζουν οι μερες π θα κρατήσεις αγκαλια τη μπουμπου σου! Σου εύχομαι ολα να πανε καλα κ να καταφερεις βα γεννησεις φυσιολογικα. Αν κ είμαι σίγουρη οτι θα τα καταφερετε!

@anna_30 μπραβο κορίτσι μου. Και γω θελω να κατεβω καποια στιγμη.

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Είχα τόσο άγχος για το τελευταίο μου ντομπλερ κ τώρα αλήθεια ηρέμησα! Οπως έρθουν τα πράγματα! Αν είναι να κάνω καισαρικη, ήμουν τυχερή να ζήσω κ τον φυσιολογικό αν τα καταφέρουμε καλύτερα για την αποθεραπεία αργότερα!

Σου εύχομαι τα καλύτερα και θα διαβάζω τα νέας σας!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 41 λεπτά, ο/η Raf123 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου!! Είχα τόσο άγχος για το τελευταίο μου ντομπλερ κ τώρα αλήθεια ηρέμησα! Οπως έρθουν τα πράγματα! Αν είναι να κάνω καισαρικη, ήμουν τυχερή να ζήσω κ τον φυσιολογικό αν τα καταφέρουμε καλύτερα για την αποθεραπεία αργότερα!

Σου εύχομαι τα καλύτερα και θα διαβάζω τα νέας σας!! 

Με το καλό να την πάρετε αγκαλιά! Να μας γράφεις κι εσύ τα δικά σας νέα όποτε μπορείς! Καλή λευτεριά κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα σας κορίτσια μου!!!

Φεύγουμε για τη φωτογράφιση! Ελπίζω η μικρή να μας κάνει τη χαρεί να την κάνουμε σύντομα, γιατί περνάμε το πρώτο μας άλμα ανάπτυξης από την Παρασκευή και είναι λίγο ζόρικα τα πράγματα!

Μεθαύριο σαραντίζουμε και θα πάμε να πάρουμε την ευχούλα μας! Και μετά με το καλό Σάββατο θα πάμε σπίτι μας!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Καλη εβδομαδα και απο εμενα, και λεω να μοιραστω τον πονο μου γιατι δεν εχω πουθενα να τα πω.. Περιμενω περιοδο την Παρασκευη, θετικο ωορρηξιας ειχα στις 14 Σεπτεμβρη.. Τον προηγουμενο μηνα ειχα μια βιοχημικη και συνεχισαμε κατευθειαν την προσπαθεια..  Τωρα εχω τρελαθει να ψαχνω σα παρανοικη για συμπτωματα (ενω πραγματικα δεν εχω κανενα συμπτωμα..) Ουτε στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα, μονο πονους περιοδου στην αρχη και τελικα ημουν εγκυος.  Λεω να κανω ενα τεστ πρωιμης ανιχνευσης την Πεμπτη, μεχρι τοτε θα μου σπασουν σιγουρα τα νευρα Ξερω πως καποια κοριτσια ειχαν εγκυμοσυνη αμεσως μετα απο βιοχημικη και θελω να ελπιζω αλλα απο την αλλη δε νιωθω κατι διαφορετικο ... Πφφφφφ Αυτα προφανως δεν τα λεω στον αντρα μου γιατι θα μου πει πως ειμαι τρελη που το υπεραναλυω τοσο 😅
    • @melitiniღ αν και δεν μου πεφτει λογος καταλαβαινω αυτα που γραφουν τα κοριτσια!  Και ο αντρας μου οταν προσπαθουσαμε για το πρωτο παιδι τους πρωτους μηνες ηταν αρνητικος, ενιωθα πως τον τραβολαγαω. Ηταν ανεργος εκεινη την περιοδο και εψαχνε δουλεια και του δημιουργουσε ανασφαλεια.  Θυμαμαι πως ειχαμε τοτε καθισει και συζητησαμε σε βαθος και καταληξαμε πως ποτε δε θα ειναι οι συνθηκες τελειες και να συνεχισουμε τις προσπαθειες μας. Τον επομενο μηνα ειχα θετικο τεστ και μετα απο μια εβδομαδα βρηκε και δουλεια!  Τωρα για το δευτερο αυτος με πιεζε ενα χρονο και εγω ημουν σε αναμονη λογω προβληματων που ειχα στη δουλεια.  Απ'οτι εχω διαβασει ο αντρας σου δεν ειναι εντελως αρνητικος, γιατι για παραδειγμα εχει κανει τις εξετασεις και τις απαναληψεις, αυτο δειχνει μια διαθεση συμμετοχης. Θα μπορουσατε ισως να επιδιωξετε να βρειτε λιγο χρονο οταν ειστε πιο χαλαροι να το συζητησετε με ειλικρινεια μεταξυ σας΄΄, μπορει να σας ξεμπλοκαρει.
    • Ευχαριστούμε πολύ!!❤️❤️🎀🎀 Όλα πήγαν πολύ καλά, δόξα το θεό και είχαμε μια πολύ γρήγορη και εύκολη γεννα!  Είμαι ευτυχισμένη! Βασικά δεν περιγράφεται με λόγια το πως νιώθω, απίστευτο συναίσθημα… 
    • Κορίτσια η συχνότητα των επαφών κι εγώ πιστεύω έχει να κάνει με το ζευγάρι και τη δυναμική του! Εμείς είμαστε μαζί 10 χρόνια και τα πρώτα 3 ήμασταν στην κουνελοφάση, κάθε μέρα ή μέρα παρα μέρα και κάποιες φορές μάλιστα πρωί πριν τη δουλειά και μετά τη δουλειά 😅  Τα σκέφτομαι τώρα κι απορώ κι εγώ με μας να φανταστείτε! χαχαχα  'Εκτοτε είμαστε στη 1 με 2 φορές τη βδομάδα, και τον πρώτο μήνα προσπαθειών ακολουθήσαμε το σύνηθες μοτίβο μας, δεν αλλάξαμε κάτι και πετύχαμε την 1η εγκυμοσύνη κατα τύχη χω΄ρις να παρακολουθούμε και γόνιμες. Δε θα πω ψέμματα, από τότε που συνεχίσαμε τις προσπάθειες αυξήσαμε τις επαφές από 1-2/εδβ σε 3/4 τη βδομάδα των γόνιμων για να πετύχουμε το σκοπό μας. Αλλά γενικά θα έλεγα ότι καλό είναι να ακολουθούνται οι ρυθμοί του ζευγαριού γιατί αλλιώς γίνεται αγκαρία και ίσως χάνεται και το νόημα. Εσάς που τα καταφέρνετε μέρα παρα μέρα ή κάθε μέρα σ όλο τον κύκλο σας θαυμάζω για τα κουράγια σας, αλλά εφόσον το έχετε ανάγκη πολύ καλά κάνετε 😉   @melitiniღ Ίσως γίνομαι παρεμβατική, αλλά θα συμφωνήσω κι εγώ με τα υπόλοιπα κορίτσια... Είσαι σίγουρη ότι θέλεις να κάνεις παιδί με έναν άνθρωπο που αποφέυγει να σου ξεκαθάρισει αρχικώς αν θέλει παιδί, πλην όλων των άλλων που μας έχεις αναφέρει (εξετάσεις, επαφές, εξωσωματική κτλ); Εννοείται πως ούτε ε΄σενα ξέρω προσωπικά ούτε τον άνδρα σου, και μόνο εσύ ξέρεις τι σας ενώνει σα ζευγάρι, απλά απ αυτά που μας έχεις πει, θα ήθελα να σε ενθαρρύνω ίσως να αναλογιστείς αν είναι τώρα έτσι η στάση του σ αυτό το θέμα, πως θα είναι/κατα πόσο θα αλλ΄αξει με τον ερχομό του παιδιού σας; Αυτό που θέλω να πω είναι ότι αν τώρα, στη διαδικασία σύλληψης η συμμετοχή του είναι έτσι μικρή και ίσως κάπως αποστασιοποιείται απ το θέμα, πως θα είναι όταν με το καλό έρθει ένα μωράκι; Γιατί εάν δεν έχει ξεκαθαρίσει μέσα του αν θέλει να γίνει γονιός, δε ξέρω κατα πόσο θα είναι έτοιμος όταν με το καλό πραγματικά γίνει και μπορεί και πάλι η ιστορία να επαναληφθεί, όπως τώρα που τρέχεις εσύ όλες τις διαδικασίες, να πέσει το βάρος της ανατροφής του παιδιού σε σένα. Δεν έχω σκοπό να σε κρίνω ή να σε αποθαρρύνω, απλά θα ήθελα να σε παρακινήσω να σκεφτείς τη στάση του την τωρινή και να αναλογιστείς αν θα είσαι εσύ οκ με αυτό στην περίπτωση που παραμείνει η ίδια με τον ερχομό του μωρού σας ❤️
    • Κορίτσι μου έχω ακριβώς την ίδια απορία με την @Naty_ ,έτσι όπως μας τα περιγράφεις, για αρχή εσύ είσαι απόλυτα σίγουρη οτι θες να κάνεις παιδί με αυτόν τον άνθρωπο?!?!?! Γιατί εντάξει λέμε οτι οι άντρες μας είναι λίγο στο κόσμο τους και εμείς πρέπει να τα κάνουμε όλα, αλλά όχι και έτσι..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...