Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

Καλά χαμουλης!!!! Ο Σεπτέμβρης πάει σφαίρα….πολλα συγχαρητήρια κορίτσια μου….καλες και τέλειο μήνες εγκυμοσύνες!!!

στις πριν 37 λεπτά, ο/η MinaSam είπε:

Καλημέρα! Δεν έχω άλλα και δεν έκανα. Μάλλον θα περιμένω να δω πως θα πάει.

Αχ βρε κορίτσια νιώθω ο χειρότερος άνθρωπος. Από τη μια πραγματικά συγχαρητήρια και χίλια μπράβο και ευχές στα καινούρια θετικά τεστακια και από την άλλη έχω ένα γιατί ρε γμτ όχι και το δικό μου? Και ήταν και τα δύο καπάκι στην αρνητική χοριακή μου και ήρθε κ έδεσε.

Πάντως ειλικρινά χαίρομαι πολύ για εσάς απλά δυσκολεύομαι να συμμετέχω αυτή τη στιγμή. ❤️ 

Μην στενοχωριέσαι κορίτσι μου, όλες σε καταλαβαίνουμε!!! Κανε λίγη υπομονή να δούμε πως θα πάει μέχρι την Πέμπτη. Γιατί όσο δεν έχεις περίοδο…όλα είναι πιθανά! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

και αυξημένη να είναι ξανά η προλακτίνη είναι το πιο εύκολο θέμα..με ενα χαπάκι και μικρή δόση μειώνεται άμεσα..

όσον αφορα στο θέμα με την εξωσωματική να ρωτήσεις ευθέως τον γιατρό τι πιθανότητες υπάρχουν για να το ξανακουσει και ο σύζυγος..τώρα για οικογένεια, φίλους, γνωστούς να μην ακους κανέναν..το ένστικτο σας και το σώμα σας να ακούτε..αν θέλετε να κάνετε 1000 εξετάσεις να κάνετε..αν θέλετε να αλλάξετε 100 γιατρούς να το κάνετε..εσεις ξέρετε καλύτερα από τον καθένα! Θα περιμένουμε τα νεότερα από τις εξετάσεις σας! 

Ευχαριστώ πάρα πολύ και για τις κουβέντες σου και για τη στήριξη σου.. είναι μεγάλη υπόθεση να έχεις ανθρώπους που χωρίς να σε ξέρουν να σε καταλαβαίνουν και να σε στηρίζουν.

Μόλις έχω νεότερα εννοείται πως θα σας τα πω. ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα κορίτσια μου!!!

Τι ωραίος μήνας φαίνεται να είναι ο Σεπτέμβρης!!!

@Maria98

@Eirinistz

Με το καλό περιμένουμε τις χοριακές σας κορίτσια μου!!! 

@arntaliaπως πάει η μανούλα κορίτσι μου γλυκό; Τι νέα έχουμε;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η MinaSam είπε:

Καλημέρα! Δεν έχω άλλα και δεν έκανα. Μάλλον θα περιμένω να δω πως θα πάει.

Αχ βρε κορίτσια νιώθω ο χειρότερος άνθρωπος. Από τη μια πραγματικά συγχαρητήρια και χίλια μπράβο και ευχές στα καινούρια θετικά τεστακια και από την άλλη έχω ένα γιατί ρε γμτ όχι και το δικό μου? Και ήταν και τα δύο καπάκι στην αρνητική χοριακή μου και ήρθε κ έδεσε.

Πάντως ειλικρινά χαίρομαι πολύ για εσάς απλά δυσκολεύομαι να συμμετέχω αυτή τη στιγμή. ❤️ 

Δεν είσαι κακός άνθρωπος κοριτσάκι μου, όλες έχουμε νιώσει κάτι αντίστοιχο κάποια στιγμή και καταλαβαίνουμε. Δεν είναι κακία προς τις άλλες γυναίκες, είναι αυτό το γιατί όχι και εγώ. Αγκάλιασε το συναίσθημα σου, είναι φυσιολογικό... 

 

Πολλά πολλά συγχαρητήρια στα κορίτσια μας που ξεκίνησαν τον Σεπτέμβρη με υπέροχα νέα!! Εύχομαι να κυλήσουν όλα τέλεια και να έχετε σε μερικούς μήνες υγιέστατα μωράκια αγκαλιά ♥️♥️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η mp_christina είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή εβδομάδα!

Άντε σιγά σιγά μία μία να πέρνουμε σειρά στο θαύμα!!! Να βλέπουμε θετικά τεστάκια και ανεβασμένες χοριακές.

Εγώ σήμερα περιμένω τα αποτελέσματα απο την επαναληπτική που έκανα στην προλακτίνη, αν και το γιατρό που ρώτησα μου είπε ότι μάλλον ήταν ανεβασμένη απο την αιμοληψία. Παρόλα αυτά εγώ ένα επαναληπτικό το έκανα για να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Την Παρασκευή τελειώνει και η τρίμηνη θεραπεία του συζύγου και πάμε επιτέλους για αιματολογικές και σπερμοδιάγραμμα.. δεν περιμένω η αλήθεια είναι ότι θα αλλάξουν και πολλά γι' αυτό και έκλεισα ραντεβού να περάσω απο επιτροπή τον Οκτώβριο. Στο σύζυγο δεν έχω πει τπτ βέβαια ακόμη γιατί έχει την εντύπωση πως με τις βιταμίνες αυτές θα γίνουν θαύματα ξέρω γω.. θα γίνει το σπέρμα ντούρασελ.. μ' αυτό το πλευρό κοιμάται φαίνεται.

και όταν του λέω ότι δεν αντέχω άλλο, έχουν περάσει δύο χρόνια θέλω να πάμε παρακάτω, να πάμε σε εκωσωματική μου λέει και το ωραίο ότι δεν καταλαβαίνω, τι πάει να πει δεν αντέχεις άλλο.. είσαι μου λέει μανιακή με αυτό το θέμα και εγωίστρια, δεν αφήνεις το Θεό να κάνει τη δουλειά του.. του λέω τι λες άνθρωπε μου.. σοβαρά τώρα.. είναι σαν να μου λες του λέω ότι πάσχω απο καρδιά, το ξέρω, μου δίνεται η δυνατότητα να κάνω εγχείρηση και εγώ δεν την κάνω γιατί περιμένω το Θεό να με γιατρέψει.. δεν είναι έτσι μου λέει άλλο το ένα πρόβλημα άλλο το άλλο.. λέω αϊ καλά.. μείνε στη φούσκα σου.. 

Ο Θεός αν δεν ήθελε ο κόσμος να κάνει παιδιά δεν θα άφηνε στον άνθρωπο τέτοια εξέλιξη και όπως μου είπε κάποια στιγμή και ο πνευματικός μου, ο Θεός πολλές φορές ενεργεί μέσω των γιατρών.

Αυτά απο μένα κορίτσια, τα είπα μπας και μπορέσω λίγο να ηρεμίσω το μέσα μου.. έχω τόση ταραχή εδώ και μέρες.. και ένα παρα πάνω που ο ίδιος μου ο άντρας δεν με καταλαβαίνει.. δεν θέλει να καταλάβει... πφ!

Σε καταλαβαίνω τόσοοοο πολύ!!! προσπαθούσαμε δυο χρόνια όταν μίλησα στον γυναικολόγο μου. Κανοντας σπερμοδιαγραμμα το ενα μας έδειχνε 5 και το αλλο 15 εκ σε εξειδικευμένο εργαστήριο. Ο γιατρός μου τότε μου ειπε πως ειναι σα να θες να κερδίσεις το λαχείο αυτα τα νουμερα.. Δηλ δύσκολο να ερθει η φυσιολογικη σύλληψη.. Πηγαμε σε ουρολόγο ο οποίος μας υπέδειξε κιρσοκηλη 2ο βαθμού και μας εδωσε συγκεκριμένες βιταμίνες και σε τρεις μηνες θα ήμουν έγκυος.. Ο άντρας μου ηταν κάπως σαν το δικο σου βέβαια ο δικος μου έπαιρνε τις βιταμίνες όποτε θυμιταν δυστυχώς. Πήραμε δεύτερη γνώμη ο οποίος μας ειπε οχι σε χειρουργείο σε αυτη την ηλικία τοτε ηταν 34. Απευθύνθηκαμε σε ειδικο μας πρότεινε σπερματεγχυση η οποία απετυχε κ εν τέλει καναμε εξωσωματικη, έχουμε ενα κοριτσάκι 2 χρονών, μια αποτυχημένη εμβρυομεταφορα τον Μάιο και αύριο ξεκινάω arvekap για να βάλουμε το τελευταίο και εύχομαι τυχερό έμβρυακι μας.. Ο άντρας σου ισως να μην θελει να παραδεχτεί οτι αυτός "ευθύνεται" να ξερεις και απο τη μια η άρνηση ειναι και κάπως λογικό. Μιλησε του όμως οτι εχεις μαζέψει τα χαρτια κ οτι θα περάσεις επιτροπή για να νιώσεις οτι κάπως ετσι κανεις ενα βημα παρακατω.. Είστε μαζι σε αυτο μην το κρατας κρυφό! Εύχομαι ολα να πάνε κατ'ευχην για ολες μας!!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Τα νέα μας σήμερα!!!

Απύρετη από εχθές το πρωί ευτυχώς! Φτηνά τη γλίτωσα με μόνο 2 φορές παρακεταμόλη. 

Μίλησα με την παιδίατρο και μου είπε 4-5 μέρες ακόμα να φοράω μάσκα και να πλένω καλά τα χέρια μου πριν πλησιάσω την Ισμήνη-Μαρία. Σε μια βδομάδα θα μας δει κιόλας που γινόμαστε ενός μηνός!!!😍😍😍

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Σε καταλαβαίνω τόσοοοο πολύ!!! προσπαθούσαμε δυο χρόνια όταν μίλησα στον γυναικολόγο μου. Κανοντας σπερμοδιαγραμμα το ενα μας έδειχνε 5 και το αλλο 15 εκ σε εξειδικευμένο εργαστήριο. Ο γιατρός μου τότε μου ειπε πως ειναι σα να θες να κερδίσεις το λαχείο αυτα τα νουμερα.. Δηλ δύσκολο να ερθει η φυσιολογικη σύλληψη.. Πηγαμε σε ουρολόγο ο οποίος μας υπέδειξε κιρσοκηλη 2ο βαθμού και μας εδωσε συγκεκριμένες βιταμίνες και σε τρεις μηνες θα ήμουν έγκυος.. Ο άντρας μου ηταν κάπως σαν το δικο σου βέβαια ο δικος μου έπαιρνε τις βιταμίνες όποτε θυμιταν δυστυχώς. Πήραμε δεύτερη γνώμη ο οποίος μας ειπε οχι σε χειρουργείο σε αυτη την ηλικία τοτε ηταν 34. Απευθύνθηκαμε σε ειδικο μας πρότεινε σπερματεγχυση η οποία απετυχε κ εν τέλει καναμε εξωσωματικη, έχουμε ενα κοριτσάκι 2 χρονών, μια αποτυχημένη εμβρυομεταφορα τον Μάιο και αύριο ξεκινάω arvekap για να βάλουμε το τελευταίο και εύχομαι τυχερό έμβρυακι μας.. Ο άντρας σου ισως να μην θελει να παραδεχτεί οτι αυτός "ευθύνεται" να ξερεις και απο τη μια η άρνηση ειναι και κάπως λογικό. Μιλησε του όμως οτι εχεις μαζέψει τα χαρτια κ οτι θα περάσεις επιτροπή για να νιώσεις οτι κάπως ετσι κανεις ενα βημα παρακατω.. Είστε μαζι σε αυτο μην το κρατας κρυφό! Εύχομαι ολα να πάνε κατ'ευχην για ολες μας!!! ❤️ 

Κάπως έτσι είμαστε κι εμείς με πολύ χαμηλότερα νούμερα απο σας. Εννοείται ότι ξέρει πως "αυτός ευθύνεται" για την συγκεκριμένη κατάσταση και ο ανδρικός εγωισμός του δεν τον αφήνει να δει παρα πέρα. Εμείς δεν έχουμε κανένα θέμα ούτε με κιρσοκήλη ούτε με τπτ απο ότι έχουμε καταλάβει.. Βασικά δεν έχουμε καταλάβει γιατί δεν έχει καλό σπέρμα.. όλες οι εξετάσεις που έχει κάνει είναι καλές πλην απο την FSH του που ήταν ελαφριά αυξημένη, αυτό τπτ άλλο. Μακάρι να καταφέρουμε κι εμείς κάποια στιγμή να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας ένα μωράκι με όποιο τρόπο. Θα το παλέψω με όλη μου τη δύναμη. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Βλέπω τα θετικά σας τςστακια και κάνω πολλή υπομονή να μην κάνω τεστ!! Αλλά όχι είπα τέλος βδομάδας 😜

Κρατήσου κρατήσου!! Εγώ 10ΜΤΩ κ αρνητικότατο με πρωινά ούρα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Κρατήσου κρατήσου!! Εγώ 10ΜΤΩ κ αρνητικότατο με πρωινά ούρα 

Κρατιεμαιιι! Ξέρω πως θα ναι αρνητικό μέχρι αναμενόμενη περιόδου οπότε δεν κάνω τίποτα. Πότε περιμένεις; Πώς είσαι γενικά;

Εγώ μια down-ίλα την έχω, πεινάω φουλ αλλά κι όταν τρώω δεν τρελαίνομαι. Επίσης ξυπνάω κάθε βράδυ γιατί κατουριεμαι και το στήθος πονάει.

Όρεξη για αγάπες με τον σύντροφο για κανέναν λόγο! 

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η mp_christina είπε:

Κάπως έτσι είμαστε κι εμείς με πολύ χαμηλότερα νούμερα απο σας. Εννοείται ότι ξέρει πως "αυτός ευθύνεται" για την συγκεκριμένη κατάσταση και ο ανδρικός εγωισμός του δεν τον αφήνει να δει παρα πέρα. Εμείς δεν έχουμε κανένα θέμα ούτε με κιρσοκήλη ούτε με τπτ απο ότι έχουμε καταλάβει.. Βασικά δεν έχουμε καταλάβει γιατί δεν έχει καλό σπέρμα.. όλες οι εξετάσεις που έχει κάνει είναι καλές πλην απο την FSH του που ήταν ελαφριά αυξημένη, αυτό τπτ άλλο. Μακάρι να καταφέρουμε κι εμείς κάποια στιγμή να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας ένα μωράκι με όποιο τρόπο. Θα το παλέψω με όλη μου τη δύναμη. 

Στο εύχομαι μεσα απο την ψυχή μου! Αν δεν μπεις στο χορό δεν μπορεις να καταλάβεις τον άλλον.. Γι αυτο και δεν εχω μιλησει στο περιβάλλον μου για το συγκεκριμένο θέμα δε θέλω κανεις να μου πει ουτε σε καταλαβαίνω ουτε το κλισε θα τα καταφέρεις οταν δεν έχουν ιδέα τι εχω περάσει εγω κ η καθε γυναικα που παλεύει να κανει παιδάκι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Μίλησα με τον γιατρό,  αύριο το πρωί θα πάω για νια χοριακη , εγώ θα κάνω και μια μέτρηση προγεστερόνης και βλέπουμε 🤞🤞🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Κρατιεμαιιι! Ξέρω πως θα ναι αρνητικό μέχρι αναμενόμενη περιόδου οπότε δεν κάνω τίποτα. Πότε περιμένεις; Πώς είσαι γενικά;

Εγώ μια down-ίλα την έχω, πεινάω φουλ αλλά κι όταν τρώω δεν τρελαίνομαι. Επίσης ξυπνάω κάθε βράδυ γιατί κατουριεμαι και το στήθος πονάει.

Όρεξη για αγάπες με τον σύντροφο για κανέναν λόγο! 

 

Κρατηθείτε κορίτσια - εγώ πιστεύω πολύ στο delayed gratification 😅 όσες φορές είχα κάνει τεστ πριν την αναμενόμενη ήταν αρνητικά και χανόταν όλη η "μαγεία" (τρόπους του λέγειν) της αναμονής 🥲 στους κύκλους που διατήρησα γαϊδουρινή υπομονή και στα πρόθυρα νευρικής κρίσεως (Μάρτιος και Απρίλιος) είχα θετικά τεστάκια ❤️🤞

Βαστάτε γερά 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Maria98 είπε:

Μίλησα με τον γιατρό,  αύριο το πρωί θα πάω για νια χοριακη , εγώ θα κάνω και μια μέτρηση προγεστερόνης και βλέπουμε 🤞🤞🤞🤞🤞

εξαιρετικά κορίτσι μου, αναμένουμε τα νέα σου 🤞🍀❤️💫

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@mp_christinaγιατι κορίτσι μου απλώς συμβαίνει. Δ χρειάζεται να υπαρχει λογος για να υπαρχει θεμα στο σπερμα. Επίσης ειναι πολυ πιο συνηθες απο οτι πιστευουμε. Παλια σε ενα ζευγαρι π δ ειχε παιδια καταδικαζαν τη γυναικα οτι φταίει. Η επιστημη εχει αποδείξει ότι οσες πιθανότητες υπαρχουν να συμβαίνει κατι στη γυναικα αλλες τοσες υπαρχει κ στον αντρα. Τωρα στο κυριως θεμα. Με θέμα σαν τ δικο σας εμεινα 3 φορες φυσιολογικα έγκυος. Τν 1η στα 28 μου μετα απο 2 χρόνια προσπαθειων, τ μηνα π θα ξεκινουσα εξωσωματικη. 9 Δεκεμβρίου περασα επιτροπή 13 ειχα θετικη χοριακη. Ο γιατρός τότε μαε είχε πει ότι ενα κακο σπερμα δ αποκλειει τη συλληψη φυσιολογικα, αλλα μπορει να ρθει με την πρωτη μπορεί κ μετα απο 5 χρόνια. Εγω οπως σ ειπα δ κρατιόμουν ειχα μπει στη διαδικασία εξωσωματικης. Στη θεση σου θα προχωρούσα. Εισαι 35 στα 36 απο οτι καταλαβα, ποσονα περιμενεις πια? Για μενα οταν βρηκαμε τ πρόβλημα ανακουφιστηκα. Ηξερα με τι εχω να παλέψω. Δν πηγαινα πλεον στα τυφλα. Ο αγωνας αυτος ειναι για 2. Η ολη συμπεριφορά του είναι εντελώς ανώριμη. Υπαρχει μια δυσκολια η οποια ομως ξεπερνιεται. Ευτυχώς η επιστήμη εχει κάνει τεραστια βηματα. Αν αρνειται να παλεψει για να ρθει, πως θα παλέψει για να ειναι διπλα σ αυτο τ παιδι?? Ταρακουνησε τον!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

Εκανα και ένα κανονικό που είχα!!!! Κορίτσια νομίζω πως δεν είναι εξάτμισης οι γραμμές 🤞🏼

IMG_3619.jpeg

Εγώ στο είπα ότι είσαι έγκυος από εχθές ρε κορίτσι μου!!!🥰🥰🥰🥰 Συγχαρητήρια 🤩🤩🤩🤩🤩 με το καλό!!!!

@Maria98 κι εσένα καταθετικό!!με το καλοοοοοοοο🙏🙏🙏

 

Καλά Ε;;;ο Σεπτέμβρης πολύ γόνιμος μήνας!!!για να δούμε και τον υπόλοιπο μήνα 😀😀😀

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κοριτσια καλησπερα και απο εμενα. 

Μολις περασα μια βιοχημικη (το εγραψα σε ξεχωριστο θεμα) και αρχισα να παρακολουθω τη συζητηση σας, οποτε ειπα να συστηθω. 

Το αιμα της αποβολης σε εμενα ξεκινησε 1 Σεπτεμβρη και ηταν ακριβως οπως μια περιοδος σε διαρκεια οποτε λεω να ξεκινησω σε 2-3 μερες τεστ ωορηξιας. Ο γιατρος μου ειπε πως καλυτερο ειναι να αφησουμε ενα κυκλο αλλα πως αν θελουμε μπορουμε να ξεκινησουμε και αμεσα, οποτε περιμενω να βρω την ωορηξια και μετα θα δουμε, αναλογα με τη διαθεση μας. 

Προσπαθουμε τωρα για το δευτερο παιδακι μας. Το πρωτο ειναι 3 χρονων, και το πιασαμε μετα απο 3 μηνες προσπαθειας. 

Για το δευτερο πρωτη προσπαθεια ηταν τον Αυγουστο και ηρθε αμεσως η βιοχημικη. 

Ειμαστε και οι δυο 37 χρονων οποτε δεν εχουμε και ολο το χρονο μπροστα μας, εχουμε δωσει ενα περιθωριο προσπαθειας 12-18 μηνες και αν δεν πετυχουμε κατι μαλλον θα σταματησουμε. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συγχαρητήρια στα κορίτσια με θετικά τεστ, με το καλό να έχετε υγιείς περιόδους εγκυμοσύνης, να είστε καλά και να πάρετε τελειομηνα υγιή μωρά στα χέρια σας. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 49 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Κρατιεμαιιι! Ξέρω πως θα ναι αρνητικό μέχρι αναμενόμενη περιόδου οπότε δεν κάνω τίποτα. Πότε περιμένεις; Πώς είσαι γενικά;

Εγώ μια down-ίλα την έχω, πεινάω φουλ αλλά κι όταν τρώω δεν τρελαίνομαι. Επίσης ξυπνάω κάθε βράδυ γιατί κατουριεμαι και το στήθος πονάει.

Όρεξη για αγάπες με τον σύντροφο για κανέναν λόγο! 

 

Την Παρασκευή περιμένω. Γενικά ευαίσθητο στήθος κ ενοχλήσεις χαμηλά αλλά έτσι είμαι κάθε μήνα. Σήμερα έχω ορεξουλες. Συνήθως οσο πλησιάζει η περίοδος είμαι σε φάση μη με ακουμπάς🤣🤣🤣

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η mp_christina είπε:

Κάπως έτσι είμαστε κι εμείς με πολύ χαμηλότερα νούμερα απο σας. Εννοείται ότι ξέρει πως "αυτός ευθύνεται" για την συγκεκριμένη κατάσταση και ο ανδρικός εγωισμός του δεν τον αφήνει να δει παρα πέρα. Εμείς δεν έχουμε κανένα θέμα ούτε με κιρσοκήλη ούτε με τπτ απο ότι έχουμε καταλάβει.. Βασικά δεν έχουμε καταλάβει γιατί δεν έχει καλό σπέρμα.. όλες οι εξετάσεις που έχει κάνει είναι καλές πλην απο την FSH του που ήταν ελαφριά αυξημένη, αυτό τπτ άλλο. Μακάρι να καταφέρουμε κι εμείς κάποια στιγμή να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας ένα μωράκι με όποιο τρόπο. Θα το παλέψω με όλη μου τη δύναμη. 

Και φυσικά θα το παλέψεις μέχρι εκεί που δεν πάει... ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΆ θα τα καταφέρεις να κρατήσεις ένα μωράκι στην αγκαλιά σου!!! Πίστεψε το κορίτσι μου και θα γίνει. Θετική σκέψη = Θετική ενέργεια!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια μου σας ευχαριστώ παρά πολύυυυυ και για τις ευχές σας και την στήριξη!🌈

Δεν γνωρίζουμε η μια την άλλη και όμως δίνουμε τόση δύναμη μεταξύ μας🙏🏻

Εγω θα πάρω τον γυναικολόγο μου σήμερα να με κατατοπίσει λίγο γιατί θεωρώ πολύ νωρίς την χοριακη. Τελευταίες επαφές είχαμε 29/08 και 30/08. Μια από αυτές τις μέρες έγινε η σύλληψη. Δεν είναι πολύ νωρίς να πάω για χοριακη ; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Κρατιεμαιιι! Ξέρω πως θα ναι αρνητικό μέχρι αναμενόμενη περιόδου οπότε δεν κάνω τίποτα. Πότε περιμένεις; Πώς είσαι γενικά;

Εγώ μια down-ίλα την έχω, πεινάω φουλ αλλά κι όταν τρώω δεν τρελαίνομαι. Επίσης ξυπνάω κάθε βράδυ γιατί κατουριεμαι και το στήθος πονάει.

Όρεξη για αγάπες με τον σύντροφο για κανέναν λόγο! 

 

Πρώτη και Τρίτη εγκυμοσύνη….κατάλαβα ότι είμαι έγκυος επειδή ξυπνούσα για τουαλέτα κάθε βράδυ 7 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία!!!! 
Απλά το αναφέρω….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 λεπτά, ο/η ditaki είπε:

Πρώτη και Τρίτη εγκυμοσύνη….κατάλαβα ότι είμαι έγκυος επειδή ξυπνούσα για τουαλέτα κάθε βράδυ 7 μέρες πριν την αναμενόμενη ημερομηνία!!!! 
Απλά το αναφέρω….

χαχαχα τέτοια λέγε μου.. κοντός ψαλμός. Ελπίζω από βδομάδα να το γιορτάζουμε το σπορί! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

χαχαχα τέτοια λέγε μου.. κοντός ψαλμός. Ελπίζω από βδομάδα να το γιορτάζουμε το σπορί! 

Σε έχουμε πει αρκετά συμπτώματα ότι μας φαίνονται θετικά 🤩 οπότε περιμένουμε θετικό τεστακι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...