Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

Δεν είναι όμως παρά πολύ νωρίς ; 
εξατμισης δεν ήταν γιατί βγήκε απευθείας με το που στέγνωσε. Μαξ 5’ δηλαδή και ήταν ροζ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσια νομίζω ότι έχω αποτρελαθεί εντελώς!!!!!!! Ήμουν που ήμουν απόγινα μετά από αυτό 😂 

Θετικό τεστ ωορρηξιας είχα 30/08. Όποτε η ωορρηξία έγινε 31/08 θεωρητικά πάντα. 
 

Να σας θυμίσω ότι σύντροφος διαγνώστηκε με κυρσοκηλη κι είμαστε στην διαδικασία εξετάσεων. 

Ξυπνησα το πρωι και εκανα ένα τεστ(καθώς η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία όπως λέω πάντα). Περίοδο περιμένω στις 15. Σήμερα είναι 8η μέρα μετά την ωορρηξία όπως τα υπολογίζω. 
 

Εσεις βλέπετε κάτι ή κάνουν πουλάκια τα μάτια μου ; 
Εκανα και ένα δεύτερο μετά, ακριβώς το ίδιο 

IMG_3601.jpeg

@EirinistzΝαιιιιιιιι το βλεπωωωωω🥹🥹👏👏👏🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 10 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσια νομίζω ότι έχω αποτρελαθεί εντελώς!!!!!!! Ήμουν που ήμουν απόγινα μετά από αυτό 😂 

Θετικό τεστ ωορρηξιας είχα 30/08. Όποτε η ωορρηξία έγινε 31/08 θεωρητικά πάντα. 
 

Να σας θυμίσω ότι σύντροφος διαγνώστηκε με κυρσοκηλη κι είμαστε στην διαδικασία εξετάσεων. 

Ξυπνησα το πρωι και εκανα ένα τεστ(καθώς η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία όπως λέω πάντα). Περίοδο περιμένω στις 15. Σήμερα είναι 8η μέρα μετά την ωορρηξία όπως τα υπολογίζω. 
 

Εσεις βλέπετε κάτι ή κάνουν πουλάκια τα μάτια μου ; 
Εκανα και ένα δεύτερο μετά, ακριβώς το ίδιο 

IMG_3601.jpeg

Τη βλεπωωωω 🎉🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσια νομίζω ότι έχω αποτρελαθεί εντελώς!!!!!!! Ήμουν που ήμουν απόγινα μετά από αυτό 😂 

Θετικό τεστ ωορρηξιας είχα 30/08. Όποτε η ωορρηξία έγινε 31/08 θεωρητικά πάντα. 
 

Να σας θυμίσω ότι σύντροφος διαγνώστηκε με κυρσοκηλη κι είμαστε στην διαδικασία εξετάσεων. 

Ξυπνησα το πρωι και εκανα ένα τεστ(καθώς η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία όπως λέω πάντα). Περίοδο περιμένω στις 15. Σήμερα είναι 8η μέρα μετά την ωορρηξία όπως τα υπολογίζω. 
 

Εσεις βλέπετε κάτι ή κάνουν πουλάκια τα μάτια μου ; 
Εκανα και ένα δεύτερο μετά, ακριβώς το ίδιο 

IMG_3601.jpeg

Φαίνεται μια χαρά! Συγχαρητήρια!! :) κάνε και τις επόμενες μέρες!! :)

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Δεν είναι όμως παρά πολύ νωρίς ; 
εξατμισης δεν ήταν γιατί βγήκε απευθείας με το που στέγνωσε. Μαξ 5’ δηλαδή και ήταν ροζ 

Ανάλογα την εμφύτευση όπως έχουμε δει κ από άλλα κορίτσια κ από την πείρα μου όταν γίνεται νωρίς η εμφύτευση μπορεί να δεις κ νωρίς θετικό τεστ 

Η εμφύτευση έχει ένα παράθυρο 6 με 12 μέρες μετά τη σύλληψη (η αύξηση της χοριακης ξεκινάει με την εμφύτευση) 

Γι’ αυτό κ λέμε ότι κ πριν την αναμενόμενη μέρα περιόδου μπορεί να είναι ένα τεστ αρνητικό αλλά να μην σημαίνει κ κάτι. 
 

Για να είσαι σίγουρη ή περιμένεις λίγες μέρες μέχρι την αναμενόμενη να κανεις χοριακη ή μπορείς να κανεις τεστ να δεις πως εξελίσσεται κ αν σκουραίνει η γραμμή 😊

 

εύχομαι να είσαι όντως έγκυος γιατί κ εγώ βλέπω κάτι ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 

Επεξεργάστηκε από Xrisa95
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Τη βλεπωωωω 🎉🥰

 

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Ανάλογα την εμφύτευση όπως έχουμε δει κ από άλλα κορίτσια κ από την πείρα μου όταν γίνεται νωρίς η εμφύτευση μπορεί να δεις κ νωρίς θετικό τεστ 

Η εμφύτευση έχει ένα παράθυρο 6 με 12 μέρες μετά τη σύλληψη (η αύξηση της χοριακης ξεκινάει με την εμφύτευση) 

Γι’ αυτό κ λέμε ότι κ πριν την αναμενόμενη μέρα περιόδου μπορεί να είναι ένα τεστ αρνητικό αλλά να μην σημαίνει κ κάτι. 
 

Για να είσαι σίγουρη ή περιμένεις λίγες μέρες μέχρι την αναμενόμενη να κανεις χοριακη ή μπορείς να κανεις τεστ να δεις πως εξελίσσεται κ αν σκουραίνει η γραμμή 😊

 

εύχομαι να είσαι όντως έγκυος γιατί κ εγώ βλέπω κάτι ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 

@Xrisa95Τα εξηγείς πιο καλά και από γιατρό 👏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 16 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Δεν είναι όμως παρά πολύ νωρίς ; 
εξατμισης δεν ήταν γιατί βγήκε απευθείας με το που στέγνωσε. Μαξ 5’ δηλαδή και ήταν ροζ 

Εμένα τα home test η ταινία μου έδειξε στις 10 μερες

εγω δεν μπορω να καταλάβω να σου πω την αλήθεια αν είναι εξατμίσεις ή όχι γιατί δεν καλό βλέπω χρώμα αλλά εσυ που το βλέπεις από κοντά λες έχει και χρώμα 😊

Αν έχεις ακρετα τεστ κανε και αύριο 

εύχομαι να είναι θετικοοο 🤰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Θα κάνω τεστ κάθε μέρα μέχρι τις 15 που περιμένω κορίτσια!! Εύχομαι μόνο μην έχω ελαττωματικά γιατί αν θυμάστε πριν κάτι μήνες μοτ είχε ξανά συμβεί. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 25 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσια νομίζω ότι έχω αποτρελαθεί εντελώς!!!!!!! Ήμουν που ήμουν απόγινα μετά από αυτό 😂 

Θετικό τεστ ωορρηξιας είχα 30/08. Όποτε η ωορρηξία έγινε 31/08 θεωρητικά πάντα. 
 

Να σας θυμίσω ότι σύντροφος διαγνώστηκε με κυρσοκηλη κι είμαστε στην διαδικασία εξετάσεων. 

Ξυπνησα το πρωι και εκανα ένα τεστ(καθώς η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία όπως λέω πάντα). Περίοδο περιμένω στις 15. Σήμερα είναι 8η μέρα μετά την ωορρηξία όπως τα υπολογίζω. 
 

Εσεις βλέπετε κάτι ή κάνουν πουλάκια τα μάτια μου ; 
Εκανα και ένα δεύτερο μετά, ακριβώς το ίδιο 

IMG_3601.jpeg

Κορίτσι μου δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά εμένα αυτή η γραμμή μου κάνει για εξάτμισης!! Αυτά τα τεστ τα έχω φάει με το κουτάλι όχι μόνο εγώ αλλά και αρκετά κορίτσια εδώ μέσα!! Τα συγκεκριμένα βγάζουν γραμμή εξάτμισης κατευθείαν και όχι μετά το 5 λεπτο όπως τα υπόλοιπα συνηθισμένα!! Μια φορά είχα κάνει 4 σε μια μέρα και όλα είχαν βγάλει τέτοια γραμμή κατευθείαν!! Εύχομαι η δική σου γραμμή να είναι εγκυμοσύνης ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου δεν θέλω να σε απογοητεύσω αλλά εμένα αυτή η γραμμή μου κάνει για εξάτμισης!! Αυτά τα τεστ τα έχω φάει με το κουτάλι όχι μόνο εγώ αλλά και αρκετά κορίτσια εδώ μέσα!! Τα συγκεκριμένα βγάζουν γραμμή εξάτμισης κατευθείαν και όχι μετά το 5 λεπτο όπως τα υπόλοιπα συνηθισμένα!! Μια φορά είχα κάνει 4 σε μια μέρα και όλα είχαν βγάλει τέτοια γραμμή κατευθείαν!! Εύχομαι η δική σου γραμμή να είναι εγκυμοσύνης ❤️

Α ναι ; Δεν το ήξερα. 
Τα χρησιμοποιώ σίγουρα 3-4 μήνες και δεν μου είχε ξανά συμβεί 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Α ναι ; Δεν το ήξερα. 
Τα χρησιμοποιώ σίγουρα 3-4 μήνες και δεν μου είχε ξανά συμβεί 

@EirinistzΤα ιδια τεστ χρησιμοποιω εδω και 4 μήνες. Πότε δεν μου έβγαλε γραμμη εξάτμισης ουτε μετα τα 5 λεπτά. Ουτε η εξάτμισης δε με θέλει 🤣 Πιστεύω και εύχομαι να είναι θετικό το δικο σου 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Επειδη είχα αρρωστήσει και εγω με κοβιτ το κόλλησα μέσα στο μαιευτήριο μου είχε πει η παιδιατρος επειδη το μωρο είναι μικρό ακόμα δεν μπορούμε να το δώσουμε κάτι σε φάρμακο, θα πρέπει να φυγω για παίδων στην Αθήνα αν κάνει και κολλήσει 🤷‍♀️

Ναι και εμένα μου είπε ότι αν έχει δυσφορία ή δυσπνοια πάμε νοσοκομείο αλλά με άφησε να του δώσω depon στους 2.5 μήνες. Έδωσα δύο φορές που πάτησε 38 ο πυρετός ευτυχώς ένα βράδυ ήταν. Τώρα είναι καλά. Μας έφερε η μεγάλη από την παιδική χαρά ίωση, όλοι το περάσαμε χωρίς πυρετό μόνο ο μικρούλης ανέβασε ένα βράδυ. Ότι τρόμαξα τρόμαξα αλλά οκ. Πιο πολύ στην ιδέα του νοσοκομείου τρομάζω πάρα στο να δώσω φάρμακο να σου πω. Αντε να βρεις να αφήσεις κάπου τη μεγάλη, αντε να μη κολλήσει τίποτα χειρότερο στο νοσοκομείο, με πιάνει ταχυκαρδία μόνο στη σκέψη. Αχρείαστα να είναι. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η eva_gge_lia είπε:

@EirinistzΤα ιδια τεστ χρησιμοποιω εδω και 4 μήνες. Πότε δεν μου έβγαλε γραμμη εξάτμισης ουτε μετα τα 5 λεπτά. Ουτε η εξάτμισης δε με θέλει 🤣 Πιστεύω και εύχομαι να είναι θετικό το δικο σου 🙏

Αχ τι να σου πω δεν ξέρω. Υπομονή θα κάνω να περάσουν οι μέρες να δούμε!!!🙏🏻 

Αν και μου φαίνεται απίστευτο με το θέμα του συντρόφου. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσια νομίζω ότι έχω αποτρελαθεί εντελώς!!!!!!! Ήμουν που ήμουν απόγινα μετά από αυτό 😂 

Θετικό τεστ ωορρηξιας είχα 30/08. Όποτε η ωορρηξία έγινε 31/08 θεωρητικά πάντα. 
 

Να σας θυμίσω ότι σύντροφος διαγνώστηκε με κυρσοκηλη κι είμαστε στην διαδικασία εξετάσεων. 

Ξυπνησα το πρωι και εκανα ένα τεστ(καθώς η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία όπως λέω πάντα). Περίοδο περιμένω στις 15. Σήμερα είναι 8η μέρα μετά την ωορρηξία όπως τα υπολογίζω. 
 

Εσεις βλέπετε κάτι ή κάνουν πουλάκια τα μάτια μου ; 
Εκανα και ένα δεύτερο μετά, ακριβώς το ίδιο 

IMG_3601.jpeg

Βλέπουμε βλέπουμε!!!! Μακάρι κορίτσι μου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Αχ τι να σου πω δεν ξέρω. Υπομονή θα κάνω να περάσουν οι μέρες να δούμε!!!🙏🏻 

Αν και μου φαίνεται απίστευτο με το θέμα του συντρόφου. 

Έχουμε δει πολλα απίστευτα εδώ στο φόρουμ οπότε τίποτα δεν θεωρώ αδύνατο (ειδικά μετά την τελευταία μου εγκυμοσύνη που είχα κανονικά "περίοδο" και τελικά ήμουν έγκυος). Ειδικά περιπτώσεις με χάλια σπέρμα έχουμε διαβάσει πάρα πολλές 🙏🙏 Εύχομαι να γίνει πολύ έντονο τις επόμενες ημέρες και να γεμίσουμε θετικά τεστ σε αυτό το θέμα.

Ανυπομονώ να κάνω κ γω σε λίγες μέρες. Έχει ο καλός μου γενέθλια 10 του μήνα, να του κάνω έστω ένα καθυστερημένο δώρο.. 🤞 6 μέρες μετά το θετικό ωορρηξίας είμαι και στις εγκυμοσύνες μου (εκτός από την τελευταία) είχα θετικά τεστ από 9-10η μέρα μτω.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Αχ τι να σου πω δεν ξέρω. Υπομονή θα κάνω να περάσουν οι μέρες να δούμε!!!🙏🏻 

Αν και μου φαίνεται απίστευτο με το θέμα του συντρόφου. 

@EirinistzΜα γτ όμως?Αφου σου βγαίνει θετικό στο σωστό χρόνο! Μακάρι κορίτσι μου να είσαι 🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Eirinistz κορίτσι μου γτ λες οτι περιμενεις στις 15 τ μηνος? Τοσο μεγάλη ωχρινικη εχεις? Εγω αδιαθετω στις 14 μερες ακριβως απο τ θετικο τεστ. Εσυ σήμερα είσαι στη 10η μερα μετα το θετικο.

@Elli13ξεκινησατε προσπάθειες κορίτσι μου? Μακάρι να του το κανεις δωρο!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Έχουμε δει πολλα απίστευτα εδώ στο φόρουμ οπότε τίποτα δεν θεωρώ αδύνατο (ειδικά μετά την τελευταία μου εγκυμοσύνη που είχα κανονικά "περίοδο" και τελικά ήμουν έγκυος). Ειδικά περιπτώσεις με χάλια σπέρμα έχουμε διαβάσει πάρα πολλές 🙏🙏 Εύχομαι να γίνει πολύ έντονο τις επόμενες ημέρες και να γεμίσουμε θετικά τεστ σε αυτό το θέμα.

Ανυπομονώ να κάνω κ γω σε λίγες μέρες. Έχει ο καλός μου γενέθλια 10 του μήνα, να του κάνω έστω ένα καθυστερημένο δώρο.. 🤞 6 μέρες μετά το θετικό ωορρηξίας είμαι και στις εγκυμοσύνες μου (εκτός από την τελευταία) είχα θετικά τεστ από 9-10η μέρα μτω.

@Elli13Μια τετοια απίστευτη ιστορία μου εξομολογήθηκε μια κοπέλα! 4 χρόνια προσπαθειας άπειρες εξετάσεις! Οι δικές της άψογες του συζύγου χαλια σε σημείο που απεκλειαν φυσική σύλληψη!Κι όμως ήρθε φυσικα! Εκανε ενα συγκεκριμένο τάμα και το ιδιο βράδυ έμεινε έγκυος!Ολα μπορούν να συμβούν! Με όσα διαβάζω εδω μεσα και απο ολες εσας το πιστεύω πια!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τι κάνετε? Καλή Κυριακή!

Είμαι κρεβατωμένη από εχθές, είχα κάποια καφέ υγρά και ακόμη δηλαδή έχω (στο σύνολο οριακά θα γέμιζα ένα μικρο σερβιετάκι)

Μίλησα με τον γιατρό μου, δεν το θεωρεί ανησυχητικό, μου΄ έκανε την προγεστερ΄΄ονη ανά 8ωρο και μου είπε ξεκούραση.. Ήδη έχω ενημερώσει στη δουλειά ότι έχω πυρετό (δεν έχω πει ακόμη για την εγκυμοσύνη και δεν θα πάω αύριο, με ερωτηματικό τι θα κάνω μετά.

Έχω γιατρό την Πέμπτη μέχρι τότε θα φρικάρω...  

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Elli13 είπε:

Έχουμε δει πολλα απίστευτα εδώ στο φόρουμ οπότε τίποτα δεν θεωρώ αδύνατο (ειδικά μετά την τελευταία μου εγκυμοσύνη που είχα κανονικά "περίοδο" και τελικά ήμουν έγκυος). Ειδικά περιπτώσεις με χάλια σπέρμα έχουμε διαβάσει πάρα πολλές 🙏🙏 Εύχομαι να γίνει πολύ έντονο τις επόμενες ημέρες και να γεμίσουμε θετικά τεστ σε αυτό το θέμα.

Ανυπομονώ να κάνω κ γω σε λίγες μέρες. Έχει ο καλός μου γενέθλια 10 του μήνα, να του κάνω έστω ένα καθυστερημένο δώρο.. 🤞 6 μέρες μετά το θετικό ωορρηξίας είμαι και στις εγκυμοσύνες μου (εκτός από την τελευταία) είχα θετικά τεστ από 9-10η μέρα μτω.

Αχ μακάρι Παναγία μου!!! Στο εύχομαι ολόψυχα κορίτσι μου γλυκό!!! Θα είναι το καλύτερο δώρο μετά από αυτό που τραβήξατε!!!🤞🤞🤞🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσια νομίζω ότι έχω αποτρελαθεί εντελώς!!!!!!! Ήμουν που ήμουν απόγινα μετά από αυτό 😂 

Θετικό τεστ ωορρηξιας είχα 30/08. Όποτε η ωορρηξία έγινε 31/08 θεωρητικά πάντα. 
 

Να σας θυμίσω ότι σύντροφος διαγνώστηκε με κυρσοκηλη κι είμαστε στην διαδικασία εξετάσεων. 

Ξυπνησα το πρωι και εκανα ένα τεστ(καθώς η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία όπως λέω πάντα). Περίοδο περιμένω στις 15. Σήμερα είναι 8η μέρα μετά την ωορρηξία όπως τα υπολογίζω. 
 

Εσεις βλέπετε κάτι ή κάνουν πουλάκια τα μάτια μου ; 
Εκανα και ένα δεύτερο μετά, ακριβώς το ίδιο 

IMG_3601.jpeg

Σίγουρα είσαι έγκυος!!!!!!φαίνεται η γραμμή και αυτά δεν βγάζουν εξάτμισης!!! συγχαρητήρια ❤️❤️❤️❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Diwni είπε:

@Eirinistz κορίτσι μου γτ λες οτι περιμενεις στις 15 τ μηνος? Τοσο μεγάλη ωχρινικη εχεις? Εγω αδιαθετω στις 14 μερες ακριβως απο τ θετικο τεστ. Εσυ σήμερα είσαι στη 10η μερα μετα το θετικο.

@Elli13ξεκινησατε προσπάθειες κορίτσι μου? Μακάρι να του το κανεις δωρο!

Προσπαθήσαμε και τον προηγούμενο μήνα και αυτόν αλλά όχι με πολλές ελπίδες. Λόγω μιας αγωγής του συντρόφου, ξέραμε ότι πιθανότατα θα είχε ένα πολύ αδύναμο σπέρμα. Τώρα έχει πλακωθει στις βιταμίνες και τα αντιοξειδωτικά και θα δείξει πως θα πάει.

 

Ήταν η πρώτη φορά που είχα αρνητικό τεστ εγκυμοσύνης μιας και από τον Οκτώβρη του 2022 καθε επαφή έφερνε και από μια εγκυμοσύνη. Είναι δύσκολο και απογοητευτικό, αλλα δεν τα παρατάμε!! Εγώ αντλώ πολύ δύναμη από το κοριτσάκι μου, και λέω αφού ήρθε το θαύμα μια φορά γιατί να μην έρθει και δεύτερη;; 

στις πριν 14 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Αχ μακάρι Παναγία μου!!! Στο εύχομαι ολόψυχα κορίτσι μου γλυκό!!! Θα είναι το καλύτερο δώρο μετά από αυτό που τραβήξατε!!!🤞🤞🤞🙏🙏🙏

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ γλυκιά μου ♥️♥️♥️

Σήμερα είναι το Γενέσιο της Θεοτόκου και χτες το βράδυ εκεί που ήμασταν βολτουλα, σε ένα εκκλησάκι δίπλα είχε λειτουργία και περιφορά της εικόνας της Παναγίας. Προσκυνήσαμε λοιπόν με την μικρούλα αγκαλιά και άναψα κεράκι για όλες μας, όπως κάνω πάντα. Η μητέρα όλων να μας ευλογήσει με γερά παιδάκια! Περιττό να σας πω ότι η Λυδία ακουμπούσε με το χεράκι της την εικόνα και γελούσε. Ήταν πολύ συγκινητικό, πόσο αθώες είναι οι ψυχουλες τους 🥰♥️🥹

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

Κορίτσια νομίζω ότι έχω αποτρελαθεί εντελώς!!!!!!! Ήμουν που ήμουν απόγινα μετά από αυτό 😂 

Θετικό τεστ ωορρηξιας είχα 30/08. Όποτε η ωορρηξία έγινε 31/08 θεωρητικά πάντα. 
 

Να σας θυμίσω ότι σύντροφος διαγνώστηκε με κυρσοκηλη κι είμαστε στην διαδικασία εξετάσεων. 

Ξυπνησα το πρωι και εκανα ένα τεστ(καθώς η ελπίδα πεθαίνει πάντα τελευταία όπως λέω πάντα). Περίοδο περιμένω στις 15. Σήμερα είναι 8η μέρα μετά την ωορρηξία όπως τα υπολογίζω. 
 

Εσεις βλέπετε κάτι ή κάνουν πουλάκια τα μάτια μου ; 
Εκανα και ένα δεύτερο μετά, ακριβώς το ίδιο 

IMG_3601.jpeg

Κοριτσάκι μου κ γω τη βλέπω τη γραμμούλα!!! Εύχομαι να σκουρηνει τις επόμενες μέρες!!🙏🏻🙏🏻

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η evaioan είπε:

Ναι και εμένα μου είπε ότι αν έχει δυσφορία ή δυσπνοια πάμε νοσοκομείο αλλά με άφησε να του δώσω depon στους 2.5 μήνες. Έδωσα δύο φορές που πάτησε 38 ο πυρετός ευτυχώς ένα βράδυ ήταν. Τώρα είναι καλά. Μας έφερε η μεγάλη από την παιδική χαρά ίωση, όλοι το περάσαμε χωρίς πυρετό μόνο ο μικρούλης ανέβασε ένα βράδυ. Ότι τρόμαξα τρόμαξα αλλά οκ. Πιο πολύ στην ιδέα του νοσοκομείου τρομάζω πάρα στο να δώσω φάρμακο να σου πω. Αντε να βρεις να αφήσεις κάπου τη μεγάλη, αντε να μη κολλήσει τίποτα χειρότερο στο νοσοκομείο, με πιάνει ταχυκαρδία μόνο στη σκέψη. Αχρείαστα να είναι. 

Εγω σκέψου όταν κόλλησα κοβιτ το μωρο ήταν 5 ημερών δεν ηθελα με τίποτα να πάω νοσοκομείο με εμένα θετικη και λεχονα να τρέχω παίδων με ένα τόσο μικρό μωρο με τρομάζει και εμένα ιδέα αυτήν 

ευτυχώς πήγαν όλα καλά 

την κόρη μου την έχω περιορίσει πολύ για την ώρα δεν την πάω πουθενά παιδική για κανένα λόγο μόνο μέχρι την πεθερά μου πάει και σπίτι για να μην μας φέρει τίποτα τώρα το μωρο είναι 27 ημερών όποτε προσέχω πολύ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Συγγνώμη που πετάγομαι στο θεματακι σας κορίτσια απλώς ήθελα να παραθέσω τη δική μου εμπειρία σχετικά με τη θρομβοφιλια. Λοιπόν κορίτσι, μετά από τη δεύτερη αποβολή (1η παλινδρόμη, 2η βιοχημική) πήγα σε αιματολογο για να μου γράψει τις εξετάσεις θρομβοφιλιας για να διερευνήσουμε την κατάσταση μιας κι όλες οι υπόλοιπες εξετάσεις μας ήταν φυσιολογικές. Επειδή στον κύκλο ακριβώς μετά τη βιοχημική είπαμε να κάνουμε πρόκληση ωορρηξιας για να δοκιμάσουμε, η αιματολογος μου είπε να περιμένω ένα τρίμηνο μέχρι να αποβληθούν απ' τον οργανισμό μου οι γοναδοτροπινες για την πρόκληση. Μένω έγκυος ωστόσο και πήγα να τη δω για να της ζητήσω να κάνουμε παρόλα αυτά τις εξετάσεις για να προλάβω κι εγώ τυχόν 3η απώλεια... Τις έκανα, αλλά η αιματολογος μου επισήμανε ότι λόγω της εγκυμοσύνης που ανεβάζει τη χοριακή ούτως ή άλλως αλλά και των γοναδοτροπινων από την πρόκληση υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να βγουν οι τιμές λανθάνουσα αυξημένες. Εν τέλει σε μένα βγήκαν αρνητικές, ωστόσο παίρνω ασπιρίνη τύπου σαλοσπιρ των 150 προληπτικά λόγω ιστορικού αποβολών και μόνο. Επιπλέον, οι μεταλλάξεις της θρομβοφιλιας απασχολούν μόνο το 2ο τρίμηνο κι έπειτα κατά τα λεγόμενα της αιματολογου όσο και της γυναικολόγου μου, οπότε θεωρώ πως δεν πρέπει να σ ανησυχεί που ξεκίνησες τώρα τις αντιπηκτικες. Μόλις μπήκες στο 2ο τρίμηνο οπότε μια χαρά μου ακούγεται το timing. Ίσως και γι'αυτό να σου έδωσαν αντιπηκτικες κατευθείαν κι όχι ασπιρίνη όπως εμένα, επειδή είναι πιο δραστικές/ισχυρές. Όλα καλά θα πάνε, σου εύχομαι εσένα και σε όλα τα κορίτσια όμορφες και τελειομηνες εγκυμοσύνες ❤️❤️❤️🙏🙏🙏
    • Ναι, έχουμε καθίσει αλλά σε εξωτερικό χώρο! Είσαι πολύ τυχερή για αυτό το πιάτο φαγητό! Πολύ θα το ήθελα! 
    • @flowerv ναι στο Fivi με τον κ. Παππά.  Τον είδα σε επίσκεψη μου πριν σχεδόν ένα χρόνο στην Ξάνθη όπου και κατεβαίνει 1 φορά στις 15 κάθε μήνα. Έμεινα ευχαριστημένη η αλήθεια είναι! Αν και σκοπός μου ήταν να πάω στο Χριστοφορίδη στο embryolab αναγκαστικά θα πάω στο Διαβαλκανικό λόγο του συγκεκριμένου γιατρού. Από όσο γνωρίζω πριν πάει στο Διαβαλκανικό ήταν κι αυτός στο embryolab οπότε και τον εμπιστεύομαι.  @kokkinoskoufitsaπεθαίνω με το υπέροχο χιούμορ σου και γενικά με το λόγο σου.. είσαι όλα τα λεφτά κορίτσι μου, σε χαίρομαι! Νομίζω πως θα γινόμασταν αυτοκόλλητες αν μέναμε στην ίδια πόλη.! 😅 Μου άρεσε το "σαν την τσουτσού".. 🤣🤣🤣 Λίγο πάντως που είχα μιλήσει με το γιατρό για την εξωσωματική μου είχε πει πάνω κάτω στα 3200 με 3500 από όσο θυμάμαι.  Ελπίζω να μην άλλαξε κάτι προς τα πάνω. 😅
    • Αυτά σκέφτομαι @ditakiμου! Στις 28 που θ' ανέβω πάνω θα δω πως θα κινηθώ. Σκέφτομαι να το συζητήσω και με τον μπαμπά του και την αδερφή του.
    • @kokkinoskoufitsa χαίρομαι που όλο αυτό είχε θετική έκβαση και είσαι καλά! Έχεις απίστευτη ψυχική δύναμη και σε νοιωθω σίγουρη και αποφασισμένη για το πως θα συνεχίσεις! 
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...