Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

στις πριν 26 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Με το καλό κορίτσι μου! Θα περάσουν κι όλα θα είναι μια χαρά!!! 

Εγώ θα πάω 2-3 μέρες μετά στη γιατρό μας να με δει πριν φύγω!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου♥️ με το καλό κ εσένα να είναι όλα καλά 🥰 το μικρουλι σου πως είναι??

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 ώρες, ο/η peacock είπε:

8+2 είμαι... ☺️

Μπράβο με το καλό ❤️ Τελικά μάλλον ισχύει αυτό που λένε, είναι μέχρι να πάρει μπροστά το σώμα, μετά μένεις έγκυος αμέσως 😜 

Να σου πω καλύτερα έτσι γιατί μεγάλη διαφορά σκεφτοσασταν να αφήσετε βρε ανάμεσα στα παιδιά. Θα ξεμάθαινες από το μωρό και θα σου κακοφαινοταν 😅

Αχ μεγάλη χαρά πήρα 😁😁😁 

Ζηλεύω και λίγο που βάλατε ήδη μπροστά για το 2ο οι περσινές 😜 Άντε να περάσει λίγο ο καιρός να μπω κι εγώ πάλι στο κλαμπ των προσπαθειών 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

Έχει κάποια παρόμοια εμπειρία;

Kαι εμένα ο άντρας μου έχει κυρσοκήλη συν οτι έχουμε θέμα με το σπέρμα και σαν ποιότητα αλλά και σαν ποσότητα και μας είπε ο ουρολόγος οτι και επέμβαση να κάνει 1ον μπορεί να του ξαναβγεί γιατί ουσιαστικά αυτό το δημιουργεί ο οργανισμός τους και 2ον και βασικότερο εαν κάνει την επέμβαση δεν σημαίνει απαραίτητα οτι θα γίνει το σπέρμα τέλειο. Μας πρότεινε βιταμίνες, τις οποίες ξεκίνησε να τις παίρνει σχεδόν αμέσως και θα σου πω απλά οτι τις πρώτες επαφές που είχα μετά την υστεροσκόπηση που έκανα, έμεινα έγκυος, άσχετα οτι δεν προχώρησε, σύλληψη υπήρξε και μάλιστα φυσιολογικά!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλό μήνα κορίτσια! 

Έχω ξεκινήσει δουλειά εγώ και με το παιδί μετά και το σπίτι δεν μου μένει πολύς χρόνος να σας διαβάσω 😕

Όπως πάντα θα ευχηθώ πρώτα στις τελειόμηνες να φέρουν στον κόσμο γερά τα μωράκια τους (έχουμε καμία που να γεννάει αυτό το μήνα;) 

Στις άλλες εγκυούλες να ξεκουράζονται και να κάνουν ότι πρέπει για να μεγαλώσουν καλά το σπορακια τους.

Και σε αυτές που είναι στην αναμονή, θα πω καλή τύχη! Γιατί η τύχη είναι μεγάλος παράγοντας! Και πιείτε και κανένα κοκτέιλ ακόμα αφού το τραβάει ο καιρός 😊

Καλή σεζόν να έχουμε, που λένε και στη δουλειά μου 😜

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Μπράβο με το καλό ❤️ Τελικά μάλλον ισχύει αυτό που λένε, είναι μέχρι να πάρει μπροστά το σώμα, μετά μένεις έγκυος αμέσως 😜 

Να σου πω καλύτερα έτσι γιατί μεγάλη διαφορά σκεφτοσασταν να αφήσετε βρε ανάμεσα στα παιδιά. Θα ξεμάθαινες από το μωρό και θα σου κακοφαινοταν 😅

Αχ μεγάλη χαρά πήρα 😁😁😁 

Ζηλεύω και λίγο που βάλατε ήδη μπροστά για το 2ο οι περσινές 😜 Άντε να περάσει λίγο ο καιρός να μπω κι εγώ πάλι στο κλαμπ των προσπαθειών 😜

Τι να σου πω... Δε ξέρω... Πραγματικά δε προσπαθήσαμε καν για να έρθει, ήταν δώρο! 

Εμένα με τρομάζει η τόσο μικρή διαφορά ηλικίας... Κυρίως γιατί δεν έχω βοήθεια από πουθενά αλλά οκ θα τα καταφέρουμε! 💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσι μου πως είσαι? Τι κάνει η μικρούλα σου??? Όχι δεν έχω πάει ακόμα στις 17 έχω ραντεβού... Δεν περνάνε οι μέρες με τίποτα 

Καλά είμαστε μωρέ τώρα προσπαθούμε να μπούμε σε μια σειρά ακόμα δεν τα έχουμε καταφέρει 😅

ααα είχα την εντύπωση πως την είχες αυτήν την βδομαδα μπερδεύτηκα 😂

υπομονη να περάσουν οι μερες κορίτσι μου θα περιμένουμε νέα σου όταν την κανείς να μας πεις 😊

από συμπτώματα πως πας ; Έχεις τίποτα;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 29 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Τι να σου πω... Δε ξέρω... Πραγματικά δε προσπαθήσαμε καν για να έρθει, ήταν δώρο! 

Εμένα με τρομάζει η τόσο μικρή διαφορά ηλικίας... Κυρίως γιατί δεν έχω βοήθεια από πουθενά αλλά οκ θα τα καταφέρουμε! 💪🏼💪🏼💪🏼💪🏼

Τι διαφορά θα έχουν τα παιδάκια σου; 😊

εγω όταν έκανα το δεύτερο το πρώτο ήταν 2.5 ακριβώς 

Τώρα που περιμένω το τρίτο η κόρη μου θα είναι 5μιση σχεδόν , ο γιος μου σχεδόν 3. 
 

Δεν έχω κ εγώ βοήθεια κ μάλιστα εγώ τα εχω κ στο σπίτι τα παιδάκια μου (τώρα ξεκίνησε η κόρη μου σχολείο ίσα ίσα 3 ώρες για να ακούει την γλώσσα γιατί μένουμε κ στο εξωτερικό). Όμως για να μην κλαίγομαι από επιλογή δεν τα στέλνω μικρά στο σχολείο είμαι εκπαιδευτικός κ κάνουμε την δουλειά που πρέπει στο σπίτι σ αυτήν την τρυφερή ηλικία.

ο άντρας μου δουλεύει 7 στα 7 πάει γυμναστήριο πάει κ σχολείο να μάθει τη γλώσσα άρα όπως καταλαβαίνεις δν τον βλέπουμε πολύ 😊 μετά το τρίτο μωράκι θα κόψει λίγο τη δουλειά γιατί εδώ που μένουμε δεν τίθεται θέμα χρημάτων απλά αναβάθμισης της θέσης του. 
 

για να είμαι ειλικρινής από την πείρα μου θα πω ότι εγώ δν ήθελα ούτε πολύ μεγάλη διαφορά ούτε πολύ μικρή γιατί τα παιδιά μου δεν τα πάνε καλά με τον ύπνο (δν κοιμούνται από 1 έτους το μεσημέρι κ ξυπνάνε πολλές φορές το βράδυ) άρα αν άρχιζα να κοιμάμαι δύσκολα μετά θα έπαιρνα την απόφαση να ξανά αρχίσω τα ξενύχτια. Συν ότι θηλάζω σερί όλα τα χρόνια κ με βολεύει καλύτερα να συνεχίσω με το τρίτο παρά το σταματά ξεκινά! 
τέλος εξαρτάται την ωριμότητα του κάθε παιδιού. Η κόρη μου ήταν παρά πολύ ώριμη στα 2.5 κ ανεξάρτητη κ με βοήθησε τόσο πολύ αυτό! Ο γιος μου τώρα που είμαι έγκυος με δυσκολεύει παρότι είναι 2.5 γιατί δν έχει την ωριμότητα που είχε η κόρη μου κ δν είναι ανεξάρτητος. 
 

όλα έχουν τα υπέρ και τα κατά. 😊

Το άλλο που σκεφτόμουν εγώ είναι ότι ήθελα να τα φτάσω νηπιάκια για να τα χορτάσω και λίγο γιατί ξεκάθαρα ο χρόνος μειώνεται για κάθε παιδί με την έλευση του επόμενου! 
 

ελπίζω να σε βοήθησα λίγο ❤️ (η μαμά μου έκανε 5 παιδιά σε 6μιση χρόνια, όλα φυσιολογικά

κ για εκείνη ήταν δύσκολο αλλά για εμάς ήταν τέλεια γιατί ήμασταν πάντα μαζί κ η προσαρμογή ήταν πολύ εύκολη) 

Επεξεργάστηκε από Xrisa95
Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Apol είπε:

Μα τα χαίρεσαι κορίτσι μου!!! Γερα και ευλογημένα! Ο πολυποδας σου ειχε φανεί σε υπερηχο; γιατι εμενα και οι δυο μου λενε οτι φαινεται πως δεν εχω κατι ειμαι καθαρή, αν ηταμ 500 δεν θα το σκεφτόμουν καν αλλα τωρα θέλουμε 1300 για την εμβρυομεταφορα αν δώσουμε και τα 1250 της υστεροσκοπησης σιγα σιγα τελειώνουν. Ασε που ειναι 3ββ η βλαστοκυστη μου και δεν ξερω ειμαι αγχωμένη πολύ, χθες που μίλησα με την εξωσωματικο μου μου είπε πως ολα τα έμβρυα έχουν πιθανότητες και να μην σκέφτομαι έτσι 

Να υποθέσω είσαι Αθήνα; Ρώτησε κ την εξωσωματικό αν κάνει κ ποιο το κόστος. Φυσικά κ έχει πιθανότητες το έμβρυο!! Το περιβάλλον της μήτρας είναι πολύ πιο φιλικό!! Σκεφτήκατε μήπως σου πάρει κ το ωράριο του κύκλου κ αν προχωρήσει να βάλετε 2;

στις πριν 1 ώρα, ο/η mp_christina είπε:

Κορίτσια καλημέρα! 

Όπως σας έγραψα και εχθές περιμένω την περίοδο μου το Σάββατο, σήμερα όμως έχω πόνους περιόδου απο το πρωί οπότε μπορεί μέχρι το βράδυ να μου έχει έρθει. Το ερώτημα είναι ότι περνάω απο επιτροπή τον Οκτώβριο και πρέπει να κάνω τις αιματολογικές εξετάσεις που χρειάζεται λογικά μέσα στη διάρκεια του κύκλου. Ξέρει καμία να με διαφωτήσει; Είναι να κάνω την E2, LH, FSH, PRG, PRL, Anti-TPO, Anti-TG, TSH, FT3, FT4. Γίνονται όλες την 2η-4η μέρα του κύκλου;

Νομίζω πως ναι!! Θα στο απαντήσουν με σιγουριά από το κέντρο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 13 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

@marinamanoulitsa κορίτσι μου γλυκο χαιρομαι πολύ που επέστρεψες!! Λυπάμαι πολύ για την βιοχημική σου.. εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα να γεμίσει η κοιλιτσα σου με ένα πλασματάκι🌈 

Εγω κορίτσια είμαι ένα ράκος.. πήγαμε στον ουρολόγο σήμερα και τα πράγματα είναι κάκιστα. 
 

Κυρσοκηλες και στις δυο μεριές η διαγνωση. Μας έγραψε εξετάσεις και βλέπουμε πως συνεχίζουμε 

Εμείς κάναμε τον Απρίλιο εγχείριση κιρσοκήλης 3ου βαθμού κ στις 2 πλευρές. Εκτός από σπερμοδιάγραμμα να κάνετε κ κατακερματισμό DNA, σε εμάς εκεί ήταν το πρόβλημα με οκ σπερμοδιαγραμμα. Η εγχείριση δεν είναι κάτι σε μία μέρα βγαίνεις. Η ανάρρωση όμως είναι λίγο δύσκολη. ΄Είχε πόνο κ πρήξιμο τα οποία φε΄ύγουν σταδιακά είναι κ σε ευαίσθητο σημείο βλέπεις. Στην αρχή φορούσε σπασουαρ κ όχι επαφές για κανά μήνα. Πήρε βιταμίνες για 3 μήνες κ βλέπουμε. Προς το παρόν δεν έχει έρθει εγκυμοσύνη (είχα παλινδομη στην 9η εβδ. πριν 1,5 χρονο)  θα δείξει αν άξιζε τλκ η εγχείριση. Πάρε κ 2η γνώμη αν χρειαστεί. Αν χρειαστείς οτιδήποτε στείλε μου

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου♥️ με το καλό κ εσένα να είναι όλα καλά 🥰 το μικρουλι σου πως είναι??

Μια χαρά είμαστε και οι δύο Δόξα τω Θεό!!! Η Ισμήνη-Μαρία μεγαλώνει και βλέπω ήδη διαφορά τώρα που έγινε 3 εβδομάδων σήμερα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annie! είπε:

Να υποθέσω είσαι Αθήνα; Ρώτησε κ την εξωσωματικό αν κάνει κ ποιο το κόστος. Φυσικά κ έχει πιθανότητες το έμβρυο!! Το περιβάλλον της μήτρας είναι πολύ πιο φιλικό!! Σκεφτήκατε μήπως σου πάρει κ το ωράριο του κύκλου κ αν προχωρήσει να βάλετε 2;

Νομίζω πως ναι!! Θα στο απαντήσουν με σιγουριά από το κέντρο.

Οχι ειμαι Θεσσαλονίκη, δεν το αναφέραμε καθόλου θα πάω το απόγευμα να μιλήσω απο κοντα και θα την ρωτήσω αν κάνει υστεροσκοπηση, με προβληματίζει πολύ η ποιότητα του εμβρύου και σκέφτομαι εδω δεν επιασαν τα δυο θα πιασει το ενα; αλλα ποτε δεν ξέρεις..με εχει πρήξει κ ολος ο περίγυρος, εχω εγω το αγχος μου εχω κ ολους γυρω μας αντε τωρα με ενα δεύτερο μην αργεις. Θέλω να φωναξω κ να τους πω φτανει επιτέλους 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 λεπτά, ο/η Apol είπε:

Οχι ειμαι Θεσσαλονίκη, δεν το αναφέραμε καθόλου θα πάω το απόγευμα να μιλήσω απο κοντα και θα την ρωτήσω αν κάνει υστεροσκοπηση, με προβληματίζει πολύ η ποιότητα του εμβρύου και σκέφτομαι εδω δεν επιασαν τα δυο θα πιασει το ενα; αλλα ποτε δεν ξέρεις..με εχει πρήξει κ ολος ο περίγυρος, εχω εγω το αγχος μου εχω κ ολους γυρω μας αντε τωρα με ενα δεύτερο μην αργεις. Θέλω να φωναξω κ να τους πω φτανει επιτέλους 

Ναι μιλούσαμε και παλιότερα! Αυτό με τον περίγυρο δεν το κατάλαβα ποτέ,θα σου μεγαλώσουν τα παιδιά κι ενδιαφέρονται πόσα θα κάνεις και πότε?? 

Πολλά χρήματα σου είπε ο γιατρός by the way

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Καλά είμαστε μωρέ τώρα προσπαθούμε να μπούμε σε μια σειρά ακόμα δεν τα έχουμε καταφέρει 😅

ααα είχα την εντύπωση πως την είχες αυτήν την βδομαδα μπερδεύτηκα 😂

υπομονη να περάσουν οι μερες κορίτσι μου θα περιμένουμε νέα σου όταν την κανείς να μας πεις 😊

από συμπτώματα πως πας ; Έχεις τίποτα;

Σιγά σιγά θα βρείτε τον ρυθμο σας ♥️ μια είμαι χάλια από ναυτία μια καλά αυτές τις μέρες... Κ τώρα  έχω έντονο πονοκέφαλο... Αλλά την παλεύω κάπως. Ας μου κάνει ότι θέλει το σπορακι αρκεί να μείνει εκεί 🙏🙏🙏

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Eliza Kats είπε:

Μπράβο με το καλό ❤️ Τελικά μάλλον ισχύει αυτό που λένε, είναι μέχρι να πάρει μπροστά το σώμα, μετά μένεις έγκυος αμέσως 😜 

Να σου πω καλύτερα έτσι γιατί μεγάλη διαφορά σκεφτοσασταν να αφήσετε βρε ανάμεσα στα παιδιά. Θα ξεμάθαινες από το μωρό και θα σου κακοφαινοταν 😅

Αχ μεγάλη χαρά πήρα 😁😁😁 

Ζηλεύω και λίγο που βάλατε ήδη μπροστά για το 2ο οι περσινές 😜 Άντε να περάσει λίγο ο καιρός να μπω κι εγώ πάλι στο κλαμπ των προσπαθειών 😜

Άντε με το καλό!!! Πόσο είναι τώρα το μικράκι σου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Μια χαρά είμαστε και οι δύο Δόξα τω Θεό!!! Η Ισμήνη-Μαρία μεγαλώνει και βλέπω ήδη διαφορά τώρα που έγινε 3 εβδομάδων σήμερα!!!

Χαίρομαι κορίτσι μου♥️ βλέπεις ήδη διαφορά ε? Μεγαλώνει γρήγορα 🥰🥰

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 32 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Τι διαφορά θα έχουν τα παιδάκια σου; 😊

εγω όταν έκανα το δεύτερο το πρώτο ήταν 2.5 ακριβώς 

Τώρα που περιμένω το τρίτο η κόρη μου θα είναι 5μιση σχεδόν , ο γιος μου σχεδόν 3. 
 

Δεν έχω κ εγώ βοήθεια κ μάλιστα εγώ τα εχω κ στο σπίτι τα παιδάκια μου (τώρα ξεκίνησε η κόρη μου σχολείο ίσα ίσα 3 ώρες για να ακούει την γλώσσα γιατί μένουμε κ στο εξωτερικό). Όμως για να μην κλαίγομαι από επιλογή δεν τα στέλνω μικρά στο σχολείο είμαι εκπαιδευτικός κ κάνουμε την δουλειά που πρέπει στο σπίτι σ αυτήν την τρυφερή ηλικία.

ο άντρας μου δουλεύει 7 στα 7 πάει γυμναστήριο πάει κ σχολείο να μάθει τη γλώσσα άρα όπως καταλαβαίνεις δν τον βλέπουμε πολύ 😊 μετά το τρίτο μωράκι θα κόψει λίγο τη δουλειά γιατί εδώ που μένουμε δεν τίθεται θέμα χρημάτων απλά αναβάθμισης της θέσης του. 
 

για να είμαι ειλικρινής από την πείρα μου θα πω ότι εγώ δν ήθελα ούτε πολύ μεγάλη διαφορά ούτε πολύ μικρή γιατί τα παιδιά μου δεν τα πάνε καλά με τον ύπνο (δν κοιμούνται από 1 έτους το μεσημέρι κ ξυπνάνε πολλές φορές το βράδυ) άρα αν άρχιζα να κοιμάμαι δύσκολα μετά θα έπαιρνα την απόφαση να ξανά αρχίσω τα ξενύχτια. Συν ότι θηλάζω σερί όλα τα χρόνια κ με βολεύει καλύτερα να συνεχίσω με το τρίτο παρά το σταματά ξεκινά! 
τέλος εξαρτάται την ωριμότητα του κάθε παιδιού. Η κόρη μου ήταν παρά πολύ ώριμη στα 2.5 κ ανεξάρτητη κ με βοήθησε τόσο πολύ αυτό! Ο γιος μου τώρα που είμαι έγκυος με δυσκολεύει παρότι είναι 2.5 γιατί δν έχει την ωριμότητα που είχε η κόρη μου κ δν είναι ανεξάρτητος. 
 

όλα έχουν τα υπέρ και τα κατά. 😊

Το άλλο που σκεφτόμουν εγώ είναι ότι ήθελα να τα φτάσω νηπιάκια για να τα χορτάσω και λίγο γιατί ξεκάθαρα ο χρόνος μειώνεται για κάθε παιδί με την έλευση του επόμενου! 
 

ελπίζω να σε βοήθησα λίγο ❤️ (η μαμά μου έκανε 5 παιδιά σε 6μιση χρόνια, όλα φυσιολογικά

κ για εκείνη ήταν δύσκολο αλλά για εμάς ήταν τέλεια γιατί ήμασταν πάντα μαζί κ η προσαρμογή ήταν πολύ εύκολη) 

Διαβάζω και χαίρομαι τόσο πολύ με αυτά που διαβάζω, μπορεί να έχει τις δυσκολίες 3 παιδάκια κοντά ηλικιακά κάπως και να είσαι στο σπίτι συνέχεια μαζί αλλά πόση ευλογία, πόση χαρά! 

Κάποτε σκεφτόμουν πως δεν ήθελα παιδιά και τώρα που θέλω τόσο πολύ έχω περάσει από όλες αυτές τις απώλειες και ελπίζω για το επόμενο να έρθει σύντομαι και να ριζώσει. Ακόμη και για δεύτερο μετά σκέφτομαι, ενώ κάποτε ήμουν κάθετη. Πώς αλλάζουν τελικά τα πράγματα.. 

Και η μαμά σου, 5 παιδια σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα ουάου! Μήπως παλιότερα τα παιδιά έρχονταν πιο εύκολα ή πολύ απλά δεν τα συζητούσαν τόσο για τις δυσκολίες; Τώρα βλέπω όλο και περισσότερες γυναίκες να βιώνουν απώλειες, να δυσκολεύονται και να περνάμε απο όοοοολα αυτά τα κύματα για να φέρουμε ένα υγιές μωράκι στον κόσμο. 

Αχ εύχομαι να είναι όσο πιο εύκολο για όλες που είμαστε εδώ και τα συζητάμε και να αγγίξουμε το όνειρο - φυσικά  το ίδιο εύχομαι και για όλες όσες δεν είναι εδώ! 

🌈❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Ναι μιλούσαμε και παλιότερα! Αυτό με τον περίγυρο δεν το κατάλαβα ποτέ,θα σου μεγαλώσουν τα παιδιά κι ενδιαφέρονται πόσα θα κάνεις και πότε?? 

Πολλά χρήματα σου είπε ο γιατρός by the way

Ελα ντε πες μου εσύ! 1250 ειναι μια εμβρυομεταφορα να ηταν λιγότερα να το εκανα, βασικα να έβλεπαν κατι εννοείται πως θα το εκανα αλλα απο μόνος μου ειπε δεν βλέπω κατι αλλα καλο θα ηταν να την κανεις.. Τωρα για το scratching η εξωσωματικος ειπε δεν εχει να σου προσφέρει κάτι δεν ξερεις ποιον να πρωτοπιστεψεις

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η cat12 είπε:

Χαίρομαι κορίτσι μου♥️ βλέπεις ήδη διαφορά ε? Μεγαλώνει γρήγορα 🥰🥰

Ναι, μαμώτο!!! 

Έκανα με γύψο τα πατουσάκια της και τα χεράκια της για να τα έχω τώρα που είναι ακόμα μια σταλιά! Αύριο θα είναι έτοιμα. Ελπίζω να έχουν βγει καλά. Αλλιώς θα τα ξανακάνω. 

Κι εσύ σαν εμένα είσαι! Όσο κι αν "υπέφερα"... έλεγα... χαλάλι της!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 56 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Τι διαφορά θα έχουν τα παιδάκια σου; 😊

εγω όταν έκανα το δεύτερο το πρώτο ήταν 2.5 ακριβώς 

Τώρα που περιμένω το τρίτο η κόρη μου θα είναι 5μιση σχεδόν , ο γιος μου σχεδόν 3. 
 

Δεν έχω κ εγώ βοήθεια κ μάλιστα εγώ τα εχω κ στο σπίτι τα παιδάκια μου (τώρα ξεκίνησε η κόρη μου σχολείο ίσα ίσα 3 ώρες για να ακούει την γλώσσα γιατί μένουμε κ στο εξωτερικό). Όμως για να μην κλαίγομαι από επιλογή δεν τα στέλνω μικρά στο σχολείο είμαι εκπαιδευτικός κ κάνουμε την δουλειά που πρέπει στο σπίτι σ αυτήν την τρυφερή ηλικία.

ο άντρας μου δουλεύει 7 στα 7 πάει γυμναστήριο πάει κ σχολείο να μάθει τη γλώσσα άρα όπως καταλαβαίνεις δν τον βλέπουμε πολύ 😊 μετά το τρίτο μωράκι θα κόψει λίγο τη δουλειά γιατί εδώ που μένουμε δεν τίθεται θέμα χρημάτων απλά αναβάθμισης της θέσης του. 
 

για να είμαι ειλικρινής από την πείρα μου θα πω ότι εγώ δν ήθελα ούτε πολύ μεγάλη διαφορά ούτε πολύ μικρή γιατί τα παιδιά μου δεν τα πάνε καλά με τον ύπνο (δν κοιμούνται από 1 έτους το μεσημέρι κ ξυπνάνε πολλές φορές το βράδυ) άρα αν άρχιζα να κοιμάμαι δύσκολα μετά θα έπαιρνα την απόφαση να ξανά αρχίσω τα ξενύχτια. Συν ότι θηλάζω σερί όλα τα χρόνια κ με βολεύει καλύτερα να συνεχίσω με το τρίτο παρά το σταματά ξεκινά! 
τέλος εξαρτάται την ωριμότητα του κάθε παιδιού. Η κόρη μου ήταν παρά πολύ ώριμη στα 2.5 κ ανεξάρτητη κ με βοήθησε τόσο πολύ αυτό! Ο γιος μου τώρα που είμαι έγκυος με δυσκολεύει παρότι είναι 2.5 γιατί δν έχει την ωριμότητα που είχε η κόρη μου κ δν είναι ανεξάρτητος. 
 

όλα έχουν τα υπέρ και τα κατά. 😊

Το άλλο που σκεφτόμουν εγώ είναι ότι ήθελα να τα φτάσω νηπιάκια για να τα χορτάσω και λίγο γιατί ξεκάθαρα ο χρόνος μειώνεται για κάθε παιδί με την έλευση του επόμενου! 
 

ελπίζω να σε βοήθησα λίγο ❤️ (η μαμά μου έκανε 5 παιδιά σε 6μιση χρόνια, όλα φυσιολογικά

κ για εκείνη ήταν δύσκολο αλλά για εμάς ήταν τέλεια γιατί ήμασταν πάντα μαζί κ η προσαρμογή ήταν πολύ εύκολη) 

Και εμένα 2 χρόνια ακριβώς έχουν διαφορά 

η αλήθεια είναι επειδή ακόμα δεν έχουμε βρει τα πατήματα μας (είναι και νωρις ακόμα βέβαια ) ζορίζομαι αρκετά η μεγάλη είναι λίγο ζωηρή και θέλει να τρέχω όλη μέρα από πίσω της ειδικά στις ζημιές είναι πρώτη , ακόμα έχω την μαμα μου εδώ αλλά σε καμία 10 μερες θα φύγει και δεν θα έχω άλλη βοήθεια ο αντρας μου λείπει αρκετές ώρες  λόγο δουλειάς.. παιδικό δεν πηγαίνει ακόμα γιατί πρέπει να κλείσουμε τα 2,5, όποτε θα είμαι μόνη μου δεν ξέρω πως θα πάει.. αλλά η αλήθεια είναι πως δεν ηθελα να έχουν μεγάλη διαφορά ηλικίας άσε που δεν είχα και τα περιθώρια μια που έφτασα και 35 χρόνων εγω, 40 ο σύζυγος..

εμενα ο αντρας μου θέλει με το που χρονίσει η Μπέμπα  να βάλουμε μπροστά και για τρίτο παιδάκι.. εγω πάλι δεν ξέρω ακόμα μου αρέσει ιδέα να έχω τρια παιδάκια αλλά δεν ξέρω αν μπορω να τα καταφέρω σωματικά για μια τριτη εγκυμοσύνη αλλά και ψυχολογικά πως θα τα βγάλω πέρα με 3 παιδεία 🤷‍♀️🙄

βέβαια είναι νωρίς ακόμα θα το σκεφτώ όταν με το καλό έρθει εκείνη η ώρα 😊

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η Katiana1987 είπε:

Ναι, μαμώτο!!! 

Έκανα με γύψο τα πατουσάκια της και τα χεράκια της για να τα έχω τώρα που είναι ακόμα μια σταλιά! Αύριο θα είναι έτοιμα. Ελπίζω να έχουν βγει καλά. Αλλιώς θα τα ξανακάνω. 

Κι εσύ σαν εμένα είσαι! Όσο κι αν "υπέφερα"... έλεγα... χαλάλι της!!!

Αχ το έχω δει που κάνουν με γύψο τα χεράκια ποδαράκια τι υπέροχη ιδέα!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Οχι ειμαι Θεσσαλονίκη, δεν το αναφέραμε καθόλου θα πάω το απόγευμα να μιλήσω απο κοντα και θα την ρωτήσω αν κάνει υστεροσκοπηση, με προβληματίζει πολύ η ποιότητα του εμβρύου και σκέφτομαι εδω δεν επιασαν τα δυο θα πιασει το ενα; αλλα ποτε δεν ξέρεις..με εχει πρήξει κ ολος ο περίγυρος, εχω εγω το αγχος μου εχω κ ολους γυρω μας αντε τωρα με ενα δεύτερο μην αργεις. Θέλω να φωναξω κ να τους πω φτανει επιτέλους 

Φίλη μου στα 42 της χρόνια μετά απο 8 χρόνια προσπαθειών και πολλές αποτυχημένες εξωσωματικές σήμερα με μόνο ένα έμβρυο μεταφορά στην τελευταία της προσπάθεια έχει σήμερα την κόρη της 8 μηνών. Πίστεψε το και τπτ δεν αποκλείεται.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Οχι ειμαι Θεσσαλονίκη, δεν το αναφέραμε καθόλου θα πάω το απόγευμα να μιλήσω απο κοντα και θα την ρωτήσω αν κάνει υστεροσκοπηση, με προβληματίζει πολύ η ποιότητα του εμβρύου και σκέφτομαι εδω δεν επιασαν τα δυο θα πιασει το ενα; αλλα ποτε δεν ξέρεις..με εχει πρήξει κ ολος ο περίγυρος, εχω εγω το αγχος μου εχω κ ολους γυρω μας αντε τωρα με ενα δεύτερο μην αργεις. Θέλω να φωναξω κ να τους πω φτανει επιτέλους 

Κ γω Θεσσαλονίκη είμαι αγάπη. Σε ποιο κέντρο είσαι; Ή που έχουν φιξ όλοι τις ίδιες τιμές ή που είμαστε στο ίδιο γιατί κ εκεί που κάναμε εμείς την εξωσωματική 1300€ είναι τώρα η ετ. Εμείς την κάναμε στη New Life. Κ εκεί έκανα όπως σου ειπα κ την υστεροσκοπηση. Να μην τους ακούς καθόλου! Κουμάντο στο σώμα σου κανεις μόνο εσυ κ κανένας άλλος!! Άντε τώρα τα θυμάμαι κ συγχύζομαι!! Εμένα όλοι μου λένε άντε ξεμπέρδεψες μ ένα σμπάρο 2 τρυγόνια.. Βρε δε με παρατάτε λέω εγώ;;; Δεν αφορά κανέναν το αν θέλεις ή δε θέλεις παιδί ή αν θες 2-3-5 ή ολόκληρη ομάδα μπάσκετ!!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Και εμένα 2 χρόνια ακριβώς έχουν διαφορά 

η αλήθεια είναι επειδή ακόμα δεν έχουμε βρει τα πατήματα μας (είναι και νωρις ακόμα βέβαια ) ζορίζομαι αρκετά η μεγάλη είναι λίγο ζωηρή και θέλει να τρέχω όλη μέρα από πίσω της ειδικά στις ζημιές είναι πρώτη , ακόμα έχω την μαμα μου εδώ αλλά σε καμία 10 μερες θα φύγει και δεν θα έχω άλλη βοήθεια ο αντρας μου λείπει αρκετές ώρες  λόγο δουλειάς.. παιδικό δεν πηγαίνει ακόμα γιατί πρέπει να κλείσουμε τα 2,5, όποτε θα είμαι μόνη μου δεν ξέρω πως θα πάει.. αλλά η αλήθεια είναι πως δεν ηθελα να έχουν μεγάλη διαφορά ηλικίας άσε που δεν είχα και τα περιθώρια μια που έφτασα και 35 χρόνων εγω, 40 ο σύζυγος..

εμενα ο αντρας μου θέλει με το που χρονίσει η Μπέμπα  να βάλουμε μπροστά και για τρίτο παιδάκι.. εγω πάλι δεν ξέρω ακόμα μου αρέσει ιδέα να έχω τρια παιδάκια αλλά δεν ξέρω αν μπορω να τα καταφέρω σωματικά για μια τριτη εγκυμοσύνη αλλά και ψυχολογικά πως θα τα βγάλω πέρα με 3 παιδεία 🤷‍♀️🙄

βέβαια είναι νωρίς ακόμα θα το σκεφτώ όταν με το καλό έρθει εκείνη η ώρα 😊

 

Αλήθεια;;;;;τόσο σύντομα τρίτο παιδάκι;;;; μπραβοοοοο!!!και εμένα 2,5 χρόνια έχουν διάφορα τα παιδιά μου...και τα είχα δει όλα μόνη με δύο μωρά!!!το τρίτο ούτε να το ακούσω δεν ήθελα για 5 χρόνια...αφού έγινε 5 ετών ο μικρός το σκέφτηκα...χαρά στο κουράγιο σου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Apol είπε:

Ελα ντε πες μου εσύ! 1250 ειναι μια εμβρυομεταφορα να ηταν λιγότερα να το εκανα, βασικα να έβλεπαν κατι εννοείται πως θα το εκανα αλλα απο μόνος μου ειπε δεν βλέπω κατι αλλα καλο θα ηταν να την κανεις.. Τωρα για το scratching η εξωσωματικος ειπε δεν εχει να σου προσφέρει κάτι δεν ξερεις ποιον να πρωτοπιστεψεις

Καλησπέρα κοριτσάκι μου!! Πετάγομαι γιατί σε θυμάμαι.. να χαίρεσαι το παιδάκι σου!! 

Καταρχήν τα λεφτά είναι όντως πάρα πολλά.. κατά δεύτερον έγινε ένα συνέδριο στην Ισπανία πριν 2-3 χρόνια όπου μετά από εκτενείς έρευνες αποδείχθηκε ότι το scratching δεν βοηθάει απολύτως πουθενά! Μπορείς να το ψάξεις και μόνη σου για το συνέδριο που σου λέω ή αν θέλεις να το ψάξω να στο στείλω γιατί κάπου νομίζω ο είχα κρατήσει τότε.. τέλος θα σου παραθέσω σχολιασμό της Τσεκούρα που δεν την φτάνει ούτε στο ελάχιστο η αντικαταστάτρια της αλλά αυτό είναι άλλη συζήτηση.. τη μήτρα εφόσον δεν υπάρχει εμφανής λόγος, δεν την πειράζεις!! Τώρα αν θέλεις να κάνεις μια διαγνωστική υστεροσκοπηση να βεβαιωθειτε ότι δεν υπάρχει κάτι που εμποδίζει την εμφύτευση, μαζί σου..! Αυτό κάντο..! 

Από εκεί και πέρα τα κορίτσια σου σχολίασαν πολύ σωστά ότι δεν είναι όλα τα έμβρυα ίδια και μπορεί απλά να μην ήταν το τυχερό τους.. μια αρνητική ετ δεν λέει τίποτα, τυχαίνει... Και εννοείται να έχεις πίστη στο εμβρυακι σου! Μέτρια ήταν και τα δικά μου έμβρυα και είμαι έγκυος.. θα συμφωνήσω όμως και με την Άννη που σου πρότεινε να πάρετε το φυσικό ωάριο του μήνα και αν θέλει να γίνει εμβρυακι, μεταφέρεις 2 μαζί αν όχι μεταφέρεις αυτό που ήδη έχεις.. 

Πολύ καλή επιτυχία ότι και αν αποφασίσεις να κάνεις!! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η annie! είπε:

Κ γω Θεσσαλονίκη είμαι αγάπη. Σε ποιο κέντρο είσαι; Ή που έχουν φιξ όλοι τις ίδιες τιμές ή που είμαστε στο ίδιο γιατί κ εκεί που κάναμε εμείς την εξωσωματική 1300€ είναι τώρα η ετ. Εμείς την κάναμε στη New Life. Κ εκεί έκανα όπως σου ειπα κ την υστεροσκοπηση. Να μην τους ακούς καθόλου! Κουμάντο στο σώμα σου κανεις μόνο εσυ κ κανένας άλλος!! Άντε τώρα τα θυμάμαι κ συγχύζομαι!! Εμένα όλοι μου λένε άντε ξεμπέρδεψες μ ένα σμπάρο 2 τρυγόνια.. Βρε δε με παρατάτε λέω εγώ;;; Δεν αφορά κανέναν το αν θέλεις ή δε θέλεις παιδί ή αν θες 2-3-5 ή ολόκληρη ομάδα μπάσκετ!!! 

Πάντως κορίτσια να ξέρετε ότι καμία φορά κάνουμε προβολή τα δικά μας προβλήματα στους άλλους και για αυτό λέμε πράγματα αδιάκριτα. Δε θα σχολιάσω το τι άκουσα από τη γλυκιά μου πεθερούλα όταν έμαθε για τη δεύτερη εγκυμοσύνη που της φάνηκε too much (που να βοηθαγε κιόλας 😂). Θα σας πω μόνο μια προσωπική γκάφα που έκανα στην παιδική χαρά και δεν πίστευα ούτε εγώ η ίδια πως το έκανα. Ηταν μια μαμά με ένα ζουζούνι 3 χρόνων πολύ ζωηρό και επειδή πήρε το ποδήλατο της μεγάλης μου κόρης έκατσε η μαμά δίπλα μου και ξεστομιζω με μια απέραντη αφέλεια :"έχεις άλλο παιδάκι;" όσο εκείνη κοίταγε με λαχτάρα και λύπη το μωράκι μου στο καροτσακι. Όχι μου απάντησε δυστυχώς δεν έχω. Μετά από αυτό λέω θα το ράψω το στόμα μου και δε ξαναμιλάω. Ευτυχώς ήρθαν τα μικρά μας φώναζαν και αλλάξαμε θέμα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...