Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Δεν είναι εδώ η @Girly να σου πει .. πφ.. 

Στο πρώτο της παιδί έγκυος ήταν δεν το ήξερε και βοηθούσε τον άντρα της μόλις είχε βγει απ' το χειρουργείο,και τελικά κάνει τεστ που μας έβγαζε τα μάτια...

 

Είχε και εκείνος κυρσοκηλη ; 
 

Μέσα μου θέλω να ελπίζω ότι θα τα καταφέρουμε!! Μακάρι να γίνει ένα θαύμα και για εμάς🙏🏻 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 941
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 24 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

@marinamanoulitsa κορίτσι μου γλυκο χαιρομαι πολύ που επέστρεψες!! Λυπάμαι πολύ για την βιοχημική σου.. εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα να γεμίσει η κοιλιτσα σου με ένα πλασματάκι🌈 

Εγω κορίτσια είμαι ένα ράκος.. πήγαμε στον ουρολόγο σήμερα και τα πράγματα είναι κάκιστα. 
 

Κυρσοκηλες και στις δυο μεριές η διαγνωση. Μας έγραψε εξετάσεις και βλέπουμε πως συνεχίζουμε 

Έχω ξανά πει εγώ την ιστορία μας αλλά θα την ξανά πω 😊

 

Είχε ο άντρας μου ήδη από τα 18 εμείς το ανακαλύψαμε οταν έφτασε σε έσχατο σημείο με ένα κάκιστο σπερμοδιαγραμμα τυχαία (γιατί είχε κ επιδιδυμιτιδα ) στα 27 του. 
Μπήκε για εγχείρηση σε δημόσιο νοσοκομείο κατευθείαν κ όπως μας είπαν δεν φτιάχνει το σπερμα αλλά μπορεί να παραμείνει στάσιμο κ έστω να μην χειροτερέψει. Μας είπαν να πάρει βιταμίνες, οπωσδήποτε γυμναστήριο κ διατροφή. 
Κάναμε επαναληπτικό μετά από 6 μήνες ήταν στάσιμο κ δν ξανά κάναμε γιατί έμεινα έγκυος όταν κάναμε το επαναληπτικό τότε. (23 εγώ 27 ο άντρας μου) 

Βιταμίνες δεν πήρε ποτέ 

Όμως γυμνάζεται πολλά χρόνια (είναι ένα γυμνασμένο αγόρι) κ κάνει πάντα διατροφή 

Πιάσαμε με μια επαφή το πρώτο μας παιδι και με μια επαφή και τα άλλα 2 μας παιδιά (το πρώτο 23 εγώ 27 αυτος, το δεύτερο 25 εγώ 29 αυτοσ Κ το τρίτο τώρα που κυοφορώ 29 εγώ 34 αυτοσ) Μόνο με μια επαφή καθε φορά (2 μέρες πριν την ωορρηξία κιόλας) ενώ  μας λέγανε ότι γενικά θα δυσκολευτούμε όπως καταλαβαίνεις. Ούτε βιταμίνες ούτε εξετάσεις ούτε τίποτα. 
Σαφως βοήθησε η ηλικία μας αλλά κ το γεγονός ότι προσέχει τον τρόπο ζωής του πιστεύω.  
 

Μην χάνεις τις ελπίδες σου εγώ ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω το θαύμα που μας συμβαίνει ❤️😊  βοήθησε εξαιρετικά που ο άντρας μου έχει απίστευτη αυτοπεποίθηση κ ποτέ δεν τον έριξε το γεγονός αυτό! Ανέκαθεν πίστευε ότι θα πιάσουμε εύκολα (εγώ αγχωνόμουν κ κάθε φορά με διαψεύδει) 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 31 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Ναι του έγραψες εξετάσεις αίματος, σπερμοδιαγραμμα, καλλιέργεια και triplex. 
 

Είπε ότι δεν είναι μεγάλες. Υπάρχει το ενδεχόμενο να έχουμε ένα οκ σπερμοδιαγραμμα αλλά και ένα κακό. Αν βγει κακό θα πάμε σε χειρουργείο.. 

Κορίτσι μου μην απογοητεύεσαι!! Τουλάχιστον βρήκατε κάτι και θα το διορθώσετε ακόμα και αν χρειαστεί χειρουργείο!  Όλα καλά θα πάνε 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Είχε και εκείνος κυρσοκηλη ; 
 

Μέσα μου θέλω να ελπίζω ότι θα τα καταφέρουμε!! Μακάρι να γίνει ένα θαύμα και για εμάς🙏🏻 

Τι ηλικία έχετε; Γιατί στο θέμα Εγχείρηση οι γιατροί συνυπολογίζουν κ την ηλικία του άντρα. 😊

εμας μας έβαλαν Άμεσα για χειρουργείο γιατί ήταν κάκιστο το σπερμοδιαγραμμα σε συνάρτηση με το νεαρό της ηλικίας του. Δν είχαμε δλδ σκοπό την γονιμοποίηση τότε απλά να είναι υγιής 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Xrisa95 είπε:

Έχω ξανά πει εγώ την ιστορία μας αλλά θα την ξανά πω 😊

 

Είχε ο άντρας μου ήδη από τα 18 εμείς το ανακαλύψαμε οταν έφτασε σε έσχατο σημείο με ένα κάκιστο σπερμοδιαγραμμα τυχαία (γιατί είχε κ επιδιδυμιτιδα ) στα 27 του. 
Μπήκε για εγχείρηση σε δημόσιο νοσοκομείο κατευθείαν κ όπως μας είπαν δεν φτιάχνει το σπερμα αλλά μπορεί να παραμείνει στάσιμο κ έστω να μην χειροτερέψει. Μας είπαν να πάρει βιταμίνες, οπωσδήποτε γυμναστήριο κ διατροφή. 
Κάναμε επαναληπτικό μετά από 6 μήνες ήταν στάσιμο κ δν ξανά κάναμε γιατί έμεινα έγκυος όταν κάναμε το επαναληπτικό τότε. (23 εγώ 27 ο άντρας μου) 

Βιταμίνες δεν πήρε ποτέ 

Όμως γυμνάζεται πολλά χρόνια (είναι ένα γυμνασμένο αγόρι) κ κάνει πάντα διατροφή 

Πιάσαμε με μια επαφή το πρώτο μας παιδι και με μια επαφή και τα άλλα 2 μας παιδιά (το πρώτο 23 εγώ 27 αυτος, το δεύτερο 25 εγώ 29 αυτοσ Κ το τρίτο τώρα που κυοφορώ 29 εγώ 34 αυτοσ) Μόνο με μια επαφή καθε φορά (2 μέρες πριν την ωορρηξία κιόλας) ενώ  μας λέγανε ότι γενικά θα δυσκολευτούμε όπως καταλαβαίνεις. Ούτε βιταμίνες ούτε εξετάσεις ούτε τίποτα. 
Σαφως βοήθησε η ηλικία μας αλλά κ το γεγονός ότι προσέχει τον τρόπο ζωής του πιστεύω.  
 

Μην χάνεις τις ελπίδες σου εγώ ακόμα δεν μπορώ να πιστέψω το θαύμα που μας συμβαίνει ❤️😊  βοήθησε εξαιρετικά που ο άντρας μου έχει απίστευτη αυτοπεποίθηση κ ποτέ δεν τον έριξε το γεγονός αυτό! Ανέκαθεν πίστευε ότι θα πιάσουμε εύκολα (εγώ αγχωνόμουν κ κάθε φορά με διαψεύδει) 

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Και εμένα ευτυχώς γυμνάζεται από μικρός λόγω του ότι από μικρός ασχολείται με αθλήματα. Κανει διατροφή και δεν έχει καπνίσει ποτέ του. Είναι 31! Όλα αυτά μου δίνουν μεγάλη ελπίδα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Σε ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου! Και εμένα ευτυχώς γυμνάζεται από μικρός λόγω του ότι από μικρός ασχολείται με αθλήματα. Κανει διατροφή και δεν έχει καπνίσει ποτέ του. Είναι 31! Όλα αυτά μου δίνουν μεγάλη ελπίδα

Κ μένα έκανε πολλά χρόνια πάλη 

κ ίσως μας είπαν οι γιατροί ευθύνεται αυτού του είδους το άθλημα 

Πέρα από το γεγονός ότι δούλευε σε σκληρές δουλειές από τα 13 του. 
 

ομως να ξέρεις είναι νεος ο άντρας σου  είναι 31 θα τον χειρουργήσουν κ όλα θα φτιάξουν! Είμαι απόλυτα σίγουρη ❤️❤️❤️❤️ δν το λέω απλά για να το πω! Αλλά το πιστεύω 🙏🏼❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Xrisa95 είπε:

Κ μένα έκανε πολλά χρόνια πάλη 

κ ίσως μας είπαν η γιατροί ευθύνεται αυτού του είδους το άθλημα 

Πέρα από το γεγονός ότι δούλευε σε σκληρές δουλειές από τα 13 του. 
 

ομως να ξέρεις είναι νεος ο άντρας σου  είναι 31 θα τον χειρουργήσουν κ όλα θα φτιάξουν! Είμαι απόλυτα σίγουρη ❤️❤️❤️❤️ δν το λέω απλά για να το πω! Αλλά το πιστεύω 🙏🏼❤️

Εμένα με το ποδόσφαιρο από μικρός. Και η δουλειά του είναι με βαρύ. Όλα παίζουν το ρόλο τους αλλά θα κάνω ότι περνάει από το χέρι μου για να τα καταφέρουμε!!!💪🏼

Σας ευχαριστώ όλες για την στήριξη!!🩷

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Ναι του έγραψες εξετάσεις αίματος, σπερμοδιαγραμμα, καλλιέργεια και triplex. 
 

Είπε ότι δεν είναι μεγάλες. Υπάρχει το ενδεχόμενο να έχουμε ένα οκ σπερμοδιαγραμμα αλλά και ένα κακό. Αν βγει κακό θα πάμε σε χειρουργείο.. 

Ο άντρας μου κιρσοκηλη μεσαιου βαθμού δυο ουρολόγοι μας είπαν να μην κανουμε χειρουργείο τωρα έπρεπε να εχει γινει οταν ήταν πιο νεος, η απόφαση της επιτροπής ολιγοασθενοσπερμια, αυτή τη στιγμή έχουμε τη δυο χρονών κορούλα μας με εξωσωματικη προφανώς.. Σε καταλαβαίνω απόλυτα.. Γιατι όπως μας είπε και ενας γιατρός σημερα αν εχεις καποια χρήματα παιδι θα κανεις.. Οτι και να έχεις 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

Είχε και εκείνος κυρσοκηλη ; 
 

Μέσα μου θέλω να ελπίζω ότι θα τα καταφέρουμε!! Μακάρι να γίνει ένα θαύμα και για εμάς🙏🏻 

Φυσικά για αυτό και έκανε το χειρουργείο. Όμως τον μικρό τον έπιασαν πριν το χειρουργείο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η Παρασκευαιδου είπε:

Φυσικά για αυτό και έκανε το χειρουργείο. Όμως τον μικρό τον έπιασαν πριν το χειρουργείο.

Μακαρι να γίνει κάτι τέτοιο και σε εμάς!!
Το μόνο που θέλω είναι την λιγότερη ταλαιπωρία. Αν χρειαστεί να πάμε άμεσα σε εξωσωματική έχω φύγει αύριο αυτό είναι το μόνο σίγουρο 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Μακαρι να γίνει κάτι τέτοιο και σε εμάς!!
Το μόνο που θέλω είναι την λιγότερη ταλαιπωρία. Αν χρειαστεί να πάμε άμεσα σε εξωσωματική έχω φύγει αύριο αυτό είναι το μόνο σίγουρο 

Ξέρω τρεις περιπτώσεις ζευγαριών που οι άντρες διαγνώστηκαν με κιρσοκήλη. οι 2 εκαναν χειρουργείο και σε ένα μήνα οι γυναίκες τους ήταν έγκυες. ο τρίτος πήρε απλά βιταμίνες για ενδυνάμωση του σπέρματος και στο μήνα πάνω ήταν έγκυος και εκείνη η γυναίκα. Η κιρσοκήλη είναι κάτι που θεραπέυεται και δυστυχώς είναι αρκετά συχνό στον άντρα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 ώρες, ο/η Apol είπε:

Έχω τημ εντύπωση οτι πρέπει να τα λέγαμε εδώ πριν δύο χρόνια.. Χωρίς να ειμαι απόλυτα σίγουρη! Είχα τον Μάιο μια αποτυχημένη εμβρυομεταφορα με δυο βλαστοκυστες 3ββ προχθές πήγα στον γυναικολόγο ο οποίος μου είπε πως παρόλο που η μήτρα μου ειναι καθαρη δεν βλέπει κατι καλο θα ηταν να κανω υστεροσκοπηση scratching  πριν βάλω την τελευταία βλαστοκυστη 3ββ και αυτη. Μου ειπε να το σκεφτώ κ να τον παρω σημερα μίλησα με την εξωσωματικο η οποία μου ειπε οτι ειμαι καθαρή δεν ειδα να εχεις κατι αλλα αν θελεις να την κανεις καντη σε περίπτωση αποτυχίας να μην εχεις ενδοιασμούς για το scratching μου ειπε δεν ειναι κατι αλλα δεν προσφέρει κ και ιδιαίτερα. Επίσης μου είπε να το σκεφτώ με τον αντρα μου που μιλαμε σχεδον καταλήξαμε να μην κάνω υστεροσκοπηση αφου και οι δυο γιατροί μου είπαν οτι δεν βλέπουν να εχω κάποιο θεμα. Συν τοις άλλοις ο γιατρος μου ειπε θα μου βγει 1250 η υστεροσκοπηση και το scratching.. Δεν ξέρω τι να κάνω 

 

Καλημέρα! Κι εγώ στη θέση σου δεν θα την έκανα. Έχεις μια επιτυχημένη μεταφορά και μια που δεν έπιασε. Στατιστικά και μόνο να το πάρεις δεν πιάνουν όλα τα έμβρυα, δεν είναι θέμα μήτρας. Αν υπήρχε κάτι σοβαρό θα σου το έλεγαν. Τώρα προληπτικά μπορείς χίλια δυο να κάνεις, λεφτά να έχεις να ξοδεύεις.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 46 λεπτά, ο/η Eirinistz είπε:

Μακαρι να γίνει κάτι τέτοιο και σε εμάς!!
Το μόνο που θέλω είναι την λιγότερη ταλαιπωρία. Αν χρειαστεί να πάμε άμεσα σε εξωσωματική έχω φύγει αύριο αυτό είναι το μόνο σίγουρο 

Πιστεψε με το καταλαβαίνω απόλυτα αυτό που λες και το άκουω. Όμως πίστεψέ με το μονοπάτι της εξωσωματικής δεν είναι εύκολο. Θα διαβάσεις και θα δεις πολλές ιστορίες εδώ πέρα. Δες πρώτα το θέμα σπερμιδιαγραμμα κτλ που σου προτείνουν και ελεύθερες επαφές για Χ διάστημα.ας έχεις το πλάνο Β όμως η εξωσωματική δεν θα πρέπει να αρχικό πλάνο αν δεν εξαντλούνται ολα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια @marinamanoulitsa ευχαριστώ κορίτσι μου για τις ευχές και σε εσενα γρήγορα εύχομαι να έρθει το σπορακι σας τώρα που έχεις μια εικόνα καλύτερη 😊

@cat12 κορίτσι μου τι κανείς ; Πηγες για αυχενική ;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Γιάννα 36 είπε:

Καλημέρα! Κι εγώ στη θέση σου δεν θα την έκανα. Έχεις μια επιτυχημένη μεταφορά και μια που δεν έπιασε. Στατιστικά και μόνο να το πάρεις δεν πιάνουν όλα τα έμβρυα, δεν είναι θέμα μήτρας. Αν υπήρχε κάτι σοβαρό θα σου το έλεγαν. Τώρα προληπτικά μπορείς χίλια δυο να κάνεις, λεφτά να έχεις να ξοδεύεις.

Ακριβώς αυτό σκέφτομαστε κ εμεις! Ευχαριστώ για την απάντηση! Γιάννα νομίζω και πριν δυο χρόνια μιλούσαμε πάλι εδω μεσα!! ❤️ 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Καλημέρα κορίτσια! Στους δυο τελευταίους κύκλους έχω καφέ υγρά 1-2 μέρες πριν την περίοδο. Κανονικά περίμενα χθες ή σήμερα και έχω μόνο καφέ εδώ και 3 μέρες. Λογικά μέχρι το βράδυ θα έρθει, αλλά μήπως υποδηλώνει κάποια κύστη ή πολύποδα; Δεν το είχα ποτέ παλιότερα και γι αυτό μου φαίνεται παράξενο.. Επίσης, θα κάνω ορμονικές εξετάσεις στην 2η μέρα του κύκλου, αλλά ο ενδοκρινολόγος δεν μου έγραψε για προλακτινη, παρόλο που του ανέφερα πως θήλαζα. Πιστεύετε πως πρέπει να το ζητήσω και αυτό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

@marinamanoulitsa κορίτσι μου γλυκο χαιρομαι πολύ που επέστρεψες!! Λυπάμαι πολύ για την βιοχημική σου.. εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα να γεμίσει η κοιλιτσα σου με ένα πλασματάκι🌈 

Εγω κορίτσια είμαι ένα ράκος.. πήγαμε στον ουρολόγο σήμερα και τα πράγματα είναι κάκιστα. 
 

Κυρσοκηλες και στις δυο μεριές η διαγνωση. Μας έγραψε εξετάσεις και βλέπουμε πως συνεχίζουμε 

Εμένα μετά την εξωσωματική ο καινούργιος ουρολόγος είδε πως έχει μια μικρή κιρσοκηλη ο άντρας μου. Εμάς το θέμα μας ήταν το σπερμα που μια είναι οκ κ μια όχι καλό. Μορφολογία κ κινητικότητα. Επέμβαση μας είπε όχι γιατί θεωρεί πως λόγω ηλικίας δε θα δούμε διαφορα. Πάντως το Γενάρη έμεινα φυσιολογικά έγκυος άσχετα που δεν προχώρησε. Όλα γίνονται κοριτσάκι μου καλό!! Ειδικά αν το θέμα είναι στον άντρα προσπερνάται πιο εύκολα. Τα ζόρια είναι τα δικά μας. 

στις πριν 10 ώρες, ο/η Apol είπε:

Έχω τημ εντύπωση οτι πρέπει να τα λέγαμε εδώ πριν δύο χρόνια.. Χωρίς να ειμαι απόλυτα σίγουρη! Είχα τον Μάιο μια αποτυχημένη εμβρυομεταφορα με δυο βλαστοκυστες 3ββ προχθές πήγα στον γυναικολόγο ο οποίος μου είπε πως παρόλο που η μήτρα μου ειναι καθαρη δεν βλέπει κατι καλο θα ηταν να κανω υστεροσκοπηση scratching  πριν βάλω την τελευταία βλαστοκυστη 3ββ και αυτη. Μου ειπε να το σκεφτώ κ να τον παρω σημερα μίλησα με την εξωσωματικο η οποία μου ειπε οτι ειμαι καθαρή δεν ειδα να εχεις κατι αλλα αν θελεις να την κανεις καντη σε περίπτωση αποτυχίας να μην εχεις ενδοιασμούς για το scratching μου ειπε δεν ειναι κατι αλλα δεν προσφέρει κ και ιδιαίτερα. Επίσης μου είπε να το σκεφτώ με τον αντρα μου που μιλαμε σχεδον καταλήξαμε να μην κάνω υστεροσκοπηση αφου και οι δυο γιατροί μου είπαν οτι δεν βλέπουν να εχω κάποιο θεμα. Συν τοις άλλοις ο γιατρος μου ειπε θα μου βγει 1250 η υστεροσκοπηση και το scratching.. Δεν ξέρω τι να κάνω 

 

Πολύ πιθανό κοριτσάκι μου. Εμείς κάναμε υστεροσκοπηση πριν την εμβρυομεταφορα γιατί είχα έναν πολύ μικρό πολύποδα, παράλληλα μου έκανε κ scratching. Είχαμε 2 βλαστοκυστες 1ΑΑ κ μια early AB. Τώρα κοντεύουν τα 4 τα αστεράκια μου!!! Προσωπικά θεωρώ πως βοήθησε. Αλλά ρε συ πολλά λεφτά!! Εμείς δώσαμε 500€ όχι 1250€ που λες εσυ.. Ο εξωσωματικός μου την έκανε στο κέντρο εξωσωματικής δεν πήγαμε κλινική.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 ώρες, ο/η Eirinistz είπε:

@marinamanoulitsa κορίτσι μου γλυκο χαιρομαι πολύ που επέστρεψες!! Λυπάμαι πολύ για την βιοχημική σου.. εύχομαι να πάνε όλα καλά και σύντομα να γεμίσει η κοιλιτσα σου με ένα πλασματάκι🌈 

Εγω κορίτσια είμαι ένα ράκος.. πήγαμε στον ουρολόγο σήμερα και τα πράγματα είναι κάκιστα. 
 

Κυρσοκηλες και στις δυο μεριές η διαγνωση. Μας έγραψε εξετάσεις και βλέπουμε πως συνεχίζουμε 

Ειρήνη μου τον μήνα που έμαθα την εγκυμοσύνη μου, είχα γράψει εδώ στα κορίτσια, πως τα αποτελέσματα του άντρα μου ήταν αποκαρδιωτικά. Το σπερμοδιαγραμμα ήταν κάκιστο και μάλιστα μετά από σχεδόν 4 μήνες θεραπείας με πανάκριβες βιταμίνες, όπως έχω αναφέρει κ άλλες φορές. Δεν είχε κιρσοκηλη και αυτό ανησυχούσε πιο πολύ τον ουρολόγο γιατί δεν έβρισκε κάποια εξήγηση λόγω ηλικίας και γενικότερης φυσικής κατάστασης. Τελικά το θαυματακι ήρθε από το πουθενά! Μην απελπίζεσαι! Μας είχαν σχεδόν αποκλείσει την φυσική σύλληψη και να που τώρα η μπεμπα μου κοιμάται δίπλα μου! Όλα θα γίνουν!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 30 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Εμένα μετά την εξωσωματική ο καινούργιος ουρολόγος είδε πως έχει μια μικρή κιρσοκηλη ο άντρας μου. Εμάς το θέμα μας ήταν το σπερμα που μια είναι οκ κ μια όχι καλό. Μορφολογία κ κινητικότητα. Επέμβαση μας είπε όχι γιατί θεωρεί πως λόγω ηλικίας δε θα δούμε διαφορα. Πάντως το Γενάρη έμεινα φυσιολογικά έγκυος άσχετα που δεν προχώρησε. Όλα γίνονται κοριτσάκι μου καλό!! Ειδικά αν το θέμα είναι στον άντρα προσπερνάται πιο εύκολα. Τα ζόρια είναι τα δικά μας. 

Πολύ πιθανό κοριτσάκι μου. Εμείς κάναμε υστεροσκοπηση πριν την εμβρυομεταφορα γιατί είχα έναν πολύ μικρό πολύποδα, παράλληλα μου έκανε κ scratching. Είχαμε 2 βλαστοκυστες 1ΑΑ κ μια early AB. Τώρα κοντεύουν τα 4 τα αστεράκια μου!!! Προσωπικά θεωρώ πως βοήθησε. Αλλά ρε συ πολλά λεφτά!! Εμείς δώσαμε 500€ όχι 1250€ που λες εσυ.. Ο εξωσωματικός μου την έκανε στο κέντρο εξωσωματικής δεν πήγαμε κλινική.

Μα τα χαίρεσαι κορίτσι μου!!! Γερα και ευλογημένα! Ο πολυποδας σου ειχε φανεί σε υπερηχο; γιατι εμενα και οι δυο μου λενε οτι φαινεται πως δεν εχω κατι ειμαι καθαρή, αν ηταμ 500 δεν θα το σκεφτόμουν καν αλλα τωρα θέλουμε 1300 για την εμβρυομεταφορα αν δώσουμε και τα 1250 της υστεροσκοπησης σιγα σιγα τελειώνουν. Ασε που ειναι 3ββ η βλαστοκυστη μου και δεν ξερω ειμαι αγχωμένη πολύ, χθες που μίλησα με την εξωσωματικο μου μου είπε πως ολα τα έμβρυα έχουν πιθανότητες και να μην σκέφτομαι έτσι 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 39 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Στους δυο τελευταίους κύκλους έχω καφέ υγρά 1-2 μέρες πριν την περίοδο. Κανονικά περίμενα χθες ή σήμερα και έχω μόνο καφέ εδώ και 3 μέρες. Λογικά μέχρι το βράδυ θα έρθει, αλλά μήπως υποδηλώνει κάποια κύστη ή πολύποδα; Δεν το είχα ποτέ παλιότερα και γι αυτό μου φαίνεται παράξενο.. Επίσης, θα κάνω ορμονικές εξετάσεις στην 2η μέρα του κύκλου, αλλά ο ενδοκρινολόγος δεν μου έγραψε για προλακτινη, παρόλο που του ανέφερα πως θήλαζα. Πιστεύετε πως πρέπει να το ζητήσω και αυτό; 

Εγω καφέ είχα πάντα πριν την περίοδο 

εγω θα έλεγα να την δεις την προλακτινη σου αφού σταμάτησες να θηλαζεις να δεις αν έχει πέσει σε φυσιολογικά επίπεδα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Elk είπε:

Καλημέρα κορίτσια @marinamanoulitsa ευχαριστώ κορίτσι μου για τις ευχές και σε εσενα γρήγορα εύχομαι να έρθει το σπορακι σας τώρα που έχεις μια εικόνα καλύτερη 😊

@cat12 κορίτσι μου τι κανείς ; Πηγες για αυχενική ;

Κορίτσι μου πως είσαι? Τι κάνει η μικρούλα σου??? Όχι δεν έχω πάει ακόμα στις 17 έχω ραντεβού... Δεν περνάνε οι μέρες με τίποτα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια καλημέρα! 

Όπως σας έγραψα και εχθές περιμένω την περίοδο μου το Σάββατο, σήμερα όμως έχω πόνους περιόδου απο το πρωί οπότε μπορεί μέχρι το βράδυ να μου έχει έρθει. Το ερώτημα είναι ότι περνάω απο επιτροπή τον Οκτώβριο και πρέπει να κάνω τις αιματολογικές εξετάσεις που χρειάζεται λογικά μέσα στη διάρκεια του κύκλου. Ξέρει καμία να με διαφωτήσει; Είναι να κάνω την E2, LH, FSH, PRG, PRL, Anti-TPO, Anti-TG, TSH, FT3, FT4. Γίνονται όλες την 2η-4η μέρα του κύκλου;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@marinamanoulitsaεπιτέλους κορίτσι μου εμφανίστηκες!!! Αφού βρίσκουν κάποιο προβληματάκι, θα ακολουθήσεις τις οδηγίες του γιατρού και θα πάνε όλα καλά! Θα έρθει και το επόμενο σποράκι που θα είναι για να μείνει!!! 

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ για τις ευχές και τα όμορφα σου λόγια!!! Η αλήθεια είναι οως απολαμβάνω την κάθε στιγμή όπως έκανα και στην εγκυμοσύνη μου!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 28 λεπτά, ο/η cat12 είπε:

Κορίτσι μου πως είσαι? Τι κάνει η μικρούλα σου??? Όχι δεν έχω πάει ακόμα στις 17 έχω ραντεβού... Δεν περνάνε οι μέρες με τίποτα 

Με το καλό κορίτσι μου! Θα περάσουν κι όλα θα είναι μια χαρά!!! 

Εγώ θα πάω 2-3 μέρες μετά στη γιατρό μας να με δει πριν φύγω!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 44 λεπτά, ο/η Elk είπε:

Εγω καφέ είχα πάντα πριν την περίοδο 

εγω θα έλεγα να την δεις την προλακτινη σου αφού σταμάτησες να θηλαζεις να δεις αν έχει πέσει σε φυσιολογικά επίπεδα 

Ευχαριστώ κορίτσι μου! Αν είναι θα πάρω να ζητήσω να μου την γράψει, αν και απορώ πως δεν το έκανε εξαρχής..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Μπράβο ο μικρούλης!! Του βάζεις κάτι να κοιτάει ή απλώς του αρέσει και κάθεται ετσι; Κάνετε συγκοίμιση εσεις; Καταλαβαίνω λοιπόν ότι αν μπορούν εύκολα να χειριστούν το κεφάλι τους τότε μπορούν να κοιμηθούν στην οποία στάση! Εγώ τον έχω πιάσει μερικές φορές να έχει κάνει στροφή το κορμάκι του μόνος του δλδ από τη μέση και κάτω να έχει πάει μπρούμυτα μόνος του αλλά φοβάμαι και τον ξαναγυρνάω! 
    • Συγχαρητήρια κορίτσι μου  , είπαμε αργά η γρήγορα μετά το καλοκαίρι θα έχουμε φουλ εγκυμοσύνες ταυρακια πολλά βλέπω .. ε ξέρω πολλά χρόνια εδώ μέσα κ έχουμε πει τόσα πολλά που πραγματικά είναι σα να σε ξέρω. Θυμάμαι τότε που λέγαμε για το σπέρμα κ τελικά τσουπ βάζουμε γκολ 
    • Καλησπέρα! Εγώ θα σου πρότεινα την μέρα που θα δεις το αχνό θετικό να ξανακάνεις 1-2 μέσα στην μέρα. Μπορεί να χαλάσεις μερικά παραπάνω τεστάκια, αλλά έτσι μόνο θα μάθεις το σώμα σου... Εμένα τουλάχιστον αυτό με βοήθησε και να σου πω ότι το ημερολόγιο περιόδου μου βγάζει ότι κάνω ωορρηξια τη 14 μ΄έρα, ενώ επιβεβαιωμένα κάνω 18η-19η μέρα με κύκλο 28-30 μ΄έρες.
    • Κι όμως μια χαρά καταλάβαμε... απο το τρίκλινο στο δίκλινο ε΄να 500ρικο διαφορά στην τιμή του γιατρού.  Ανεξάρτητα από το μαιευτήριο. Αυτός δικαιολογήθηκε ΄ότι διαμόρφωσε έτσι την τιμή μετά κρίσης για να βοηθήσει.. Η αλ΄ήθεια είναι ότι κι εμείς δε ρωτήσαμε κάτι παραπάνω, γιατί το είχα ξανακούσει και από φίλες μου και από την αδελφή μου που το πρ΄ώτο το είχε γενν΄ήσει με άλλο γιατρό. Τι να πεις... Να πάνε μόνο όλα καλά! 💗
    • Εμένα κορίτσια μου κάθεται αρκετή ώρα μπρούμυτα,του αρέσει πολύ και κάποιες φορές κοιμόμαστε και μπρούμυτα φυσικά με την άδεια του παιδιάτρου μας...Γενικά μας έχει πει ότι είναι αρκετά μπροστά στην ανάπτυξη και όντως ισχύει δλδ μιας και το κεφαλάκι μας το σηκώνουμε αρκετά και το κρατάμε..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...