Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

στις πριν 13 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Καλά είμαι 😊 Στη ρουτίνα μας. Καλά τα πάει η μικρή με την γυναίκα, έχουν βρει κι αυτές την ρουτίνα τους. Έχει προσαρμοστεί και δεν κλαίει όταν την αφήνουμε. 

Είμαι στο στάδιο του αποθηλασμου. Τώρα της δίνω μόνο πρωί βράδυ και έχει ξεκινήσει και πίνει τώρα και αρκετό αγελαδινό γάλα, οπότε αυτό το μήνα σκέφτομαι να κόψω και τον πρωινό θηλασμό και τον επόμενο μήνα τον βραδινό. Για να δούμε...

Θα σε συμβούλευα να κάνεις έστω και με βιντεοκλήση μία συνάντηση με σύμβουλο θηλασμού μπας και βρει τι φταίει. Είναι κρίμα τώρα να πονάς 😕

 Αντε ωραία μπράβο αφού έχει προσαρμοστεί και η μικρή σου τέλεια 

ελα είσαι σε καλό δρόμο αφού έπιασε μπιμπερό θα το κόψει το στήθος μπράβο που μπόρεσες και το έκανες σταδιακά τον αποθηλασμο δεν είναι εύκολο ! 
και εγώ με αγελαδινό είχα ξεκινήσει μετά το γύρισα σε κατσικίσιο 

ευτυχώς είμαι καλύτερα με τον θηλασμό έχω σταματήσει να πονάω λίγο με ενοχλεί πλέον δύο βδομάδες μας πήρε να ηρεμήσω και άρχισα από εχτές και είμαι καλύτερα δαγκώνει που και που αλλά όχι όλη την ώρα 

Αύριο θα πάω να πάρω την ευχή το καθυστέρησα μια βδομάδα αλλά δεν πειράζει κάλιο αργά παρά ποτέ 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.6k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις πριν 16 ώρες, ο/η Apol είπε:

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι; στην καλλιέργεια κολπικου στο παραπεμπτικο ξέρετε αν το ουρεοπλασμα πλέον γράφεται; Γιατι παλαιότερα ήταν γραμμένο αλλα το πληρωναμε εξτρα

Καλησπέρα, εμένα τα γράφει ως διπλή εγγραφή ως καλλιέργεια μυκοπλασμάτων και στην μια ως σχόλιο έχει ουρεόπλασμα και στην άλλη μυκόπλασμα. Μέχρι στιγμής το δέχονται στο μικροβιολογικό, δεν μου έχουν πει κάτι ποτέ στις 4 καλλιέργειες που έχω κάνει τους τελευταίους μήνες. Επισυνάπτω και την σχετική εγγραφή του παραπεμπτικού.

Screenshot_2024-09-29-14-29-59-661_com.google.android.gm.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Κορίτσια αλήθεια μου έχουν σπάσει τα νεύρα τα συγκεκριμένα τεστ και θυμάμαι και την τελευταία φορά που τα χρησιμοποίησα πάλι δεν έδειχναν και είχαν δείξει τα home test. Anyway, σήμερα είμαι 14η μέρα (σύμφωνα με τη μια εφαρμογή έκανα χθες ωορρηξία, σύμφωνα με την άλλη κάνω σήμερα). Νομίζω το  πικ στο τεστ κάπου το έχασα εκεί ανάμεσα στη 12η-13η μέρα. Επίσης σήμερα νίωθω ήπια πονάκια, νομίζω έκανα ωορρηξία ή κάνω τελοσπάντων αυτές τις ώρες και τα υγρά μου κάπως σαν να έγιναν λίγο πιο πηχτά. 

Επαφές είχαμε 8η, 10η, 12η, 13η. Σήμερα νιώθω πολύ κουρασμένη αλλά ίσως έχουμε και σήμερα ή αύριο. Για την επόμενη βδομάδα θα δείξει! 

Εσείς τι λέτε; Καλά δεν είμαι από επαφές; Κι επίσης έτυχε σε άλλη να μην δείχνουν τα τεστ αλλα να επιτεύχθηκε τελικά ο σκοπός;!!

 

 

55ee84db-ca6a-4bd5-8eab-69544005a4d1.jpg

Κορίτσι μου και εμένα τα τεστακια μου την ίδια εικόνα έχουν. Σήμερα δεν κατάφερα να κάνω,  ελπίζω να κρατηθώ κανένα τρίωρο να κάνω το απόγευμα. Αν πάλι όχι δεν πειράζει.. έχουν ξεκινήσει και εμένα το κολλώδη υγρά από εχτές.. είχαμε μια επαφή εχτές και συνεχίζουμε!  Εγώ συνήθως ωορρηξία κάνω 18-19 μέρα οπότε πιστεύω και εσένα τις επόμενες μέρες θα δείξει. Σημαντικό να μην έχεις πιει πολλά υγρά πριν και αν μπορείς να μην έχεις ουρήσει κανένα τρίωρο έτσι ώστε να "μαζευτούν". 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 20 ώρες, ο/η Sofi1987 είπε:

Κοριτσια μου πηγα κ εγω για χοριακη σημερα (ΜΤΩ 14).

Η χοριακη μου ειναι 77 και 17 προγεστερονη, θα παω για επαναληψη την αλλη εβδομαδα. 
 

Οπως φαινεται μετα τη βιοχημικη ηρθε κατευθειαν αυτη η εγκυμοσυνη, ευχομαι να προχωρησει και να πανε ολα καλα και σε ολα τα κοριτσια που ειναι εγκυες αλλα και σε αυτα που προσπαθουν! 🧿🌈🙏

Συγχαρητήρια κορίτσι μου. Καλούς διπλασιασμούς να έχεις!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Naty_ είπε:

Αχ κορίτσι μου τι όμορφα, το κάνω εικόνα!! Καλώς ήρθατε σπιτάκι σας, καλή νέα αρχή ❤️

Σ' ευχαριστώ πάρα πολύ κι εύχομαι να τ ζήσεις σύντομα κι εσύ!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Katiana1987 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!!!

Επιτέλους ήρθαμε σπίτι μας εχθές το πρωί!!! 4 ώρες κάναμε με μια μικρή στάση. Η μπέμπα κοιμήθηκε σχεδόν σε όλο το ταξίδι με ένα μικρό διάλειμμα για να θηλάσει. Ευτυχώς ήταν πολύ ήσυχη. Σιγά σιγά ξεπακετάρω τα πράγματα και τα βάζω στη θέση τους!!! Είμαι τρις ευτυχισμένη... 

Τώρα έχουμε φορέσει το μάρσιπο και ήρθαμε για καφέ... Φοράω και την πόδια θηλασμού και ενώ πίνω καφέ η μπουμπού πίνει το γάλα της!😍😍😍

Καλώς ήρθε σπιτι της λοιπόν!!!!

Καλές βόλτες από δω και πέρα….

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η Mantarini είπε:

Κορίτσι μου και εμένα τα τεστακια μου την ίδια εικόνα έχουν. Σήμερα δεν κατάφερα να κάνω,  ελπίζω να κρατηθώ κανένα τρίωρο να κάνω το απόγευμα. Αν πάλι όχι δεν πειράζει.. έχουν ξεκινήσει και εμένα το κολλώδη υγρά από εχτές.. είχαμε μια επαφή εχτές και συνεχίζουμε!  Εγώ συνήθως ωορρηξία κάνω 18-19 μέρα οπότε πιστεύω και εσένα τις επόμενες μέρες θα δείξει. Σημαντικό να μην έχεις πιει πολλά υγρά πριν και αν μπορείς να μην έχεις ουρήσει κανένα τρίωρο έτσι ώστε να "μαζευτούν". 

Θα με τρελάνουν χαχα

Μόλις έκανα ένα τώρα και είναι πιο σκούρο από το χθεσινό. Οπότε παίζει όντως να μην έκανα ωορρηξία και να κάνω σήμερα αύριο, γιατί τελικά είδα και σήμερα γόνιμα υγρά και νιώθω το στήθος μου λίγο πιο φουσκωμένο.

Όπως και να χει και σήμερα είχαμε επαφή 15η μέρα,  θα κάνω κι αύριο ένα τεστ το τελευταίο! Και δε θα ασχοληθώ παραπάνω ό,τι γίνει! 😝

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η Ti.Di. είπε:

Καλησπέρα, εμένα τα γράφει ως διπλή εγγραφή ως καλλιέργεια μυκοπλασμάτων και στην μια ως σχόλιο έχει ουρεόπλασμα και στην άλλη μυκόπλασμα. Μέχρι στιγμής το δέχονται στο μικροβιολογικό, δεν μου έχουν πει κάτι ποτέ στις 4 καλλιέργειες που έχω κάνει τους τελευταίους μήνες. Επισυνάπτω και την σχετική εγγραφή του παραπεμπτικού.

Screenshot_2024-09-29-14-29-59-661_com.google.android.gm.jpg

Ευχαριστώ πολύ!!! Ναι κ εμενα ετσι τα γράφει αλλα παλιότερα δούλευα σε μικροβιολογικό κ ρωτουσαμε παντα για το ουρεόπλασμα χρεώνοντας  έξτρα και ας ηταν στο παραπεμπτικο κ τκ ίδιο εγινε πριν δυο χρόνια που εκανα καλλιέργεια στην εγκυμοσύνη πλήρωσα το ουρεοπλασμα, τέλος πάντων όπως εχει αφου χρειάζεται 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 40 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Θα με τρελάνουν χαχα

Μόλις έκανα ένα τώρα και είναι πιο σκούρο από το χθεσινό. Οπότε παίζει όντως να μην έκανα ωορρηξία και να κάνω σήμερα αύριο, γιατί τελικά είδα και σήμερα γόνιμα υγρά και νιώθω το στήθος μου λίγο πιο φουσκωμένο.

Όπως και να χει και σήμερα είχαμε επαφή 15η μέρα,  θα κάνω κι αύριο ένα τεστ το τελευταίο! Και δε θα ασχοληθώ παραπάνω ό,τι γίνει! 😝

Δες και το δικό μου  16η μέρα σήμερα. 

IMG_20240929_174148.jpg

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 6 λεπτά, ο/η Mantarini είπε:

Δες και το δικό μου  16η μέρα σήμερα. 

IMG_20240929_174148.jpg

Στο περίπου κι εδώ έτσι 

Το βάζεις και στην εφαρμογή που λέει πόσο περίπου είναι σε αριθμό; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η Elk είπε:

 Αντε ωραία μπράβο αφού έχει προσαρμοστεί και η μικρή σου τέλεια 

ελα είσαι σε καλό δρόμο αφού έπιασε μπιμπερό θα το κόψει το στήθος μπράβο που μπόρεσες και το έκανες σταδιακά τον αποθηλασμο δεν είναι εύκολο ! 
και εγώ με αγελαδινό είχα ξεκινήσει μετά το γύρισα σε κατσικίσιο 

ευτυχώς είμαι καλύτερα με τον θηλασμό έχω σταματήσει να πονάω λίγο με ενοχλεί πλέον δύο βδομάδες μας πήρε να ηρεμήσω και άρχισα από εχτές και είμαι καλύτερα δαγκώνει που και που αλλά όχι όλη την ώρα 

Αύριο θα πάω να πάρω την ευχή το καθυστέρησα μια βδομάδα αλλά δεν πειράζει κάλιο αργά παρά ποτέ 😅

Α δεν της δίνω μπιμπερο. Έχει σταματήσει να το πιάνει από 6-7 μηνών 😅 Δεν της έδινα για καιρό μπιμπερο οπότε μετά δεν ήξερε τι να το κάνει 😅 Πίνει από ποτηράκι με καλαμάκι. 

Δεν πειράζει για την ευχή. Εμείς την πήραμε σχεδόν 3 μηνών 🤣🤣🤣 Δεν έβρισκα χρόνο και όρεξη να πάω 🤣

Χαίρομαι που πάει καλύτερα ο θηλασμός. Να την βγάζεις και να την ξαναβάζεις μέχρι να πιάσει καλά τη θηλή. Θυμάμαι κι εγώ που στην αρχή έπιανε μόνο με ψευδοθηλες, έτσι της έκανα για να πιάσει καλά τη δικιά μου. Θα μεγαλώσει και το στοματακι της και θα πιάνει καλύτερα φαντάζομαι.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...