Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

στις πριν 1 λεπτό, ο/η annitakianna είπε:

Κορίτσι μου να σου ζησει το μωράκι σου και με το καλό να υποδεχτείς το δεύτερο ❤️

Κοβιντ κόλλησα και εγώ από τον ανιψιό μου και ήμουν 13-14 εβδομάδων και είχα αγχωθει αρκετά αλλά τελικά η γιατρός με διαβεβαίωσε ότι δεν παθαίνει τίποτα το μωράκι αν ο πυρετός δεν ανεβαίνει πολύ! Και όταν κάναμε τον υπέρηχο το μωράκι ήταν μια χαρά 🥰!! Ίσα ίσα παίρνει και αντισώματα από ότι μου είπε.. περαστικά εύχομαι ♥️

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! ☺️

Το θέμα είναι ότι για 3 μέρες έκανα υψηλούς πυρετούς... Έφτασα ως 39,6... Έπινα ντεπον και δεν έπεφτε ο πυρετός αρκετά... Αυτό με έχει αγχωσει πολύ... Ας ελπίσουμε ότι είναι καλά το μικρακι... 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.5k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

στις On 24/9/2024 at 12:30 ΜΜ, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Είναι καμία άλλη στη φάση ωορρηξίας - επαφών αυτή την περίοδο; 

Εγώ όπως έχω αναφέρει πιο πάνω, μπήκα πάλι σε αυτή τη φάση, σήμερα 10η μέρα το απόγευμα θα κάνω ένα τεστ ωορρηξίας, και πριν καμία ώρα είχα ενόχληση στην ωοθήκη, τα προεόρτια λογικά αλλά πήγα gym και τώρα μου πέρασε. 

 

Καλησπερα!!! Εγω ειμαι σε φαση ωορρηξιας. Μαζι θα ειμαστε πανω κατω

στις πριν 19 ώρες, ο/η Sofi1987 είπε:

Ποσο σε καταλαβαινω … Κανε υπομονη μου φαινεται πως εκει γυρω στις 9- 12 μερες μετα την ωορρηξια μπορει κανεις ισως να καταλαβει κατι διαφορετικο γιατι οι ορμονες αρχιζουν να ανεβαινουν μετα την εμφυτευση που γινεται καπου εκει κατα μεσο ορο.

Λοιπον, εγω πιστευω πως ειμαι εγκυος, εκανα αλλα 2 τεστ σημερα (12 μερες απο θετικο ωορρηξιας) και τα δυο θετικα αλλα με παααααραααα πολυ αχνες γραμμες… 

Φοβαμαι μηπως παω για δευτερη βιοχημικη σερι, δε θελω καν να μιλησω με το γιατρο μου… 

Το μπλε το εκανα το πρωι και το ροζ μολις τωρα… και στα δυο εβγαλα τις φωτογραφιες μεσα στα πρωτα πεντε λεπτα αφου εκανα το τεστ.

 

IMG_7095.jpeg

IMG_7084.jpeg

IMG_7096.jpeg

Συγχαρητηριααααααα!!!!!!!!!! Θετικα ειναι φυσικαααα!!!!!!!!!!

στις πριν 18 ώρες, ο/η Θέτις Κ. είπε:

Κορίτσια ερώτηση κρίσεως! 🆘🆘🆘

μιας κι έχει αρχίσει να δροσίζει ο καιρός θέλω να φάω γιουβαρλόσουπα - το μωρό δλδ θέλει χαχαχα 🤣 Αλλά δε ξέρω αν κάνει να φάω το αυγολέμονο μιας και το αυγό είναι ωμό... βέβαια θα μου πείτε αφού μετά το ρίχνουμε στη σούπα όπως είναι ζεστή, αλλά δε ξέρω αν αρκεί αυτό 😅

Δε μπορώ να ρωτήσω και το γιατρό μου γιατί δε θα ξέρει καν τι είναι το αυγολέμονο 🤣🤣🤣 (ζω στο εξωτερικό)

Στην περίπτωση που δε κάνει, πως μπορούν να σωθούν τα γιουβαρλάκια μου; Για πείτε 😆

Βαλε το αυγο κ δωσε μια βραση στη σούπα και θα είσαι κομπλε!!!!

 

στις πριν 7 ώρες, ο/η MinaSam είπε:

Καλημέρα καλημέρα! Για πείτε βρε κορίτσια..πιθανή ωορρηξια Τρίτη ή Πέμπτη χθες (με βάση τις δύο εφαρμογές που έχω και τα υγρά).επαφές αυτή τη βδομάδα Κυριακή, Τετάρτη και θέλω να πιστεύω και σήμερα το πρωί κάποια στιγμή :) καλά δεν είμαστε? Εννοώ ότι έτσι που πήγε πάντα υπήρχε σπέρμα εντός :) σωστά?

Σουπερ είναι οι επαφές σας

στις πριν 3 ώρες, ο/η Demy93 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου...έχει περάσει καμιά σας δυσκοιλιότητα στο βρεφάκι της να μου πει λίγο πως το αντιμετώπισε??Είμαστε στην 4η αλλαγή γάλακτος και ακόμα δεν έχει διορθωθεί τίποτα 🫣

Εμένα η μικρή μου, πήραμε εν τέλη το humana ac κ έστρωσε αλλά εμεις κατά κύριο λόγο θηλάζαμε. Ένα μπιμπερο ξένο το βράδυ επιναν.

 

Στα δικά μου κορίτσια έχω μέρες να γ΄ραψω.. Είχα τον μικρό άρρωστο κ τρέχαμε. Όλα καλά τωρα!! Λοιπόν πολλές αλλαγές!!! Έκοψα το κάπνισμα, ξεκίνησα διατροφή και γυμναστική!!! Σήμερα είχα θετικό τεστάκι επαφές 7η, 11η και ελπίζω σίγουρα σήμερα (14η)!!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 15 ώρες, ο/η Rena92 είπε:

Έχουμε ήδη 5 κύκλους που προσπαθούμε και η μικρή μου είναι σχεδόν 10 μηνών 🤪 Θέλαμε μικρή διαφορά, αλλά σκεφτήκαμε και το πρακτικό κομμάτι με την δουλειά κλπ. Επίσης, ήταν κ το άγχος του ποτε θα έρθει και όπως φαίνεται μέχρι τώρα, όχι αδίκως 😂 Είμαστε χαλαρά όμως, δεν υπάρχει η στεναχώρια κ το στρες που υπήρχε την πρώτη φορά! Εσύ σε τι φάση είσαι κορίτσι μου; 

Από 5 μηνών δλδ; Ποπό θαρραλέα! Πιστεύω σε 2-3 μήνες θα το έχετε πιάσει και το 2ο! Η καλύτερη διαφορά είναι αυτή. Όταν είναι πολύ κοντά είναι πολύ ζόρι γιατί θα έχεις 2 μωρά μωρά. Εντάξει μην ανησυχείς για τη δουλειά. Γυρνάς και ξαναφύγεις 😅 

Εγώ έχω γυρίσει δουλειά εδώ και 2 μήνες περίπου και έχω γυναίκα στο σπίτι για τη μικρή. Και αν όλα πάνε καλά λέμε από αρχές του 25 να βάλουμε μπροστά το 2ο. Να δουλέψω λίγους μήνες πριν τους ξαναπώ ότι εμείς έγκυος 🤣 Να ξεπεταχτεί κι άλλο και η μικρή γιατί θέλει αρκετές αγκαλίτσες ακόμα και δεν ξέρω πως θα την σηκώνω έγκυος 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 27 λεπτά, ο/η peacock είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! ☺️

Το θέμα είναι ότι για 3 μέρες έκανα υψηλούς πυρετούς... Έφτασα ως 39,6... Έπινα ντεπον και δεν έπεφτε ο πυρετός αρκετά... Αυτό με έχει αγχωσει πολύ... Ας ελπίσουμε ότι είναι καλά το μικρακι... 

Όπως και η αδελφή μου! Έτσι ακριβώς έκανε και εκείνη ( έγκυος και η αδελφή μου) και το δικό της μωράκι είναι μια χαρά σε διαβεβαιώνω!! Έπινε ντεπον και δεν έπεφτε καθόλου και αυτό έγινε και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη της και σε αυτήν!! Όλα θα πάνε καλά! Το 39.6 είναι μεν υψηλό αλλά δεν είναι σε  σημείο που ο οργανισμός καταρρέει!! Θετική σκέψη! Είναι απλά μια ίωση και ο κοβιντ πλέον!! Θα δεις ότι το μωράκι σου είναι μια χαρά ❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 23 λεπτά, ο/η annie! είπε:

Καλησπερα!!! Εγω ειμαι σε φαση ωορρηξιας. Μαζι θα ειμαστε πανω κατω

Συγχαρητηριααααααα!!!!!!!!!! Θετικα ειναι φυσικαααα!!!!!!!!!!

Βαλε το αυγο κ δωσε μια βραση στη σούπα και θα είσαι κομπλε!!!!

 

Σουπερ είναι οι επαφές σας

Εμένα η μικρή μου, πήραμε εν τέλη το humana ac κ έστρωσε αλλά εμεις κατά κύριο λόγο θηλάζαμε. Ένα μπιμπερο ξένο το βράδυ επιναν.

 

Στα δικά μου κορίτσια έχω μέρες να γ΄ραψω.. Είχα τον μικρό άρρωστο κ τρέχαμε. Όλα καλά τωρα!! Λοιπόν πολλές αλλαγές!!! Έκοψα το κάπνισμα, ξεκίνησα διατροφή και γυμναστική!!! Σήμερα είχα θετικό τεστάκι επαφές 7η, 11η και ελπίζω σίγουρα σήμερα (14η)!!!

Ααα μαζί είμαστε 13η σήμερα εγώ. Ακόμα δεν βρήκα θετικό ωορρηξίας αλλα θεωρώ  μέχρι Κυριακή θα γίνει, θα δείξει βέβαια και το τεστ (ελπίζω). Μπράβο για το κάπνισμα, διατροφή κλπ σίγουρα θα βοηθήσουν! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η peacock είπε:

Είμαι 11+3 σήμερα... Δυστυχώς είμαι με κοβιντ από τη Κυριακή ο οποίος με ταλαιπώρησε αρκετά και έχω αγχωθει για το μωράκι.... Ελπίζω να είναι καλά... 

Τη τρίτη 01/10 έχω ραντεβού για αυχενική, θέλω να πιστεύω ότι θα έχω βγει αρνητική ως τότε και να μην αναβληθεί η εξέταση. 

Εσύ πως είσαι; Η μικρή σου;

Όλα καλά θα πάνε 😊 Μην ανησυχείς. Πολλές κοπέλες έχουν περάσει covid στην εγκυμοσύνη τους. 

Θα περιμένουμε με αγωνία την αυχενική σου 😊 Ελπίζω κι εγώ να μην χάσεις το ραντεβού τελικά.

Εγώ καλά. Δουλειά, σπίτι, κούνιες 🤣  Τίποτα το ιδιαίτερο ακόμα 😅

 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 8 ώρες, ο/η MinaSam είπε:

Καλημέρα καλημέρα! Για πείτε βρε κορίτσια..πιθανή ωορρηξια Τρίτη ή Πέμπτη χθες (με βάση τις δύο εφαρμογές που έχω και τα υγρά).επαφές αυτή τη βδομάδα Κυριακή, Τετάρτη και θέλω να πιστεύω και σήμερα το πρωί κάποια στιγμή :) καλά δεν είμαστε? Εννοώ ότι έτσι που πήγε πάντα υπήρχε σπέρμα εντός :) σωστά?

Καλά είναι ναι, και σήμερα αν μπορείτε ακόμα καλύτερα! Μερικές φορές (απ' ο,τι έχει δείξει η ιστορία) αρκεί και μία μόνο επαφή, αλλά όσο πιο πολλές δεν χάνετε κάτι! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 59 λεπτά, ο/η annitakianna είπε:

Όπως και η αδελφή μου! Έτσι ακριβώς έκανε και εκείνη ( έγκυος και η αδελφή μου) και το δικό της μωράκι είναι μια χαρά σε διαβεβαιώνω!! Έπινε ντεπον και δεν έπεφτε καθόλου και αυτό έγινε και στην προηγούμενη εγκυμοσύνη της και σε αυτήν!! Όλα θα πάνε καλά! Το 39.6 είναι μεν υψηλό αλλά δεν είναι σε  σημείο που ο οργανισμός καταρρέει!! Θετική σκέψη! Είναι απλά μια ίωση και ο κοβιντ πλέον!! Θα δεις ότι το μωράκι σου είναι μια χαρά ❤️

Ανακουφιστικα όσα μου γράφεις! Πραγματικά σε ευχαριστώ! ☺️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 35 λεπτά, ο/η Eliza Kats είπε:

Όλα καλά θα πάνε 😊 Μην ανησυχείς. Πολλές κοπέλες έχουν περάσει covid στην εγκυμοσύνη τους. 

Θα περιμένουμε με αγωνία την αυχενική σου 😊 Ελπίζω κι εγώ να μην χάσεις το ραντεβού τελικά.

Εγώ καλά. Δουλειά, σπίτι, κούνιες 🤣  Τίποτα το ιδιαίτερο ακόμα 😅

 

Θα στείλω νέα της αυχενικής.. ελπίζω να είναι ευχάριστα 🙏🏼 

Να δώσεις φιλιά στη ζουζούνα σου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Με τα τεστ ωορρηξίας δεν βγάζω άκρη και πολύ. Πώς γίνεται σήμερα να είναι εντελώς αχνό και χθες πιο έντονο (χωρίς όμως να φτάσει στο πικ). Ή έχασα το πικ ή απλώς τα ούρα μου τώρα δεν ήταν κατάλληλα ώστε να δείξει. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 11 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Με τα τεστ ωορρηξίας δεν βγάζω άκρη και πολύ. Πώς γίνεται σήμερα να είναι εντελώς αχνό και χθες πιο έντονο (χωρίς όμως να φτάσει στο πικ). Ή έχασα το πικ ή απλώς τα ούρα μου τώρα δεν ήταν κατάλληλα ώστε να δείξει. 

Να μην πίνεις υγρά για 3 ώρες...ελάχιστο νερό...αν τα ούρα είναι αραιά δεν θα δείξει σωστό αποτέλεσμα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 2 ώρες, ο/η peacock είπε:

Είμαι 11+3 σήμερα... Δυστυχώς είμαι με κοβιντ από τη Κυριακή ο οποίος με ταλαιπώρησε αρκετά και έχω αγχωθει για το μωράκι.... Ελπίζω να είναι καλά... 

Τη τρίτη 01/10 έχω ραντεβού για αυχενική, θέλω να πιστεύω ότι θα έχω βγει αρνητική ως τότε και να μην αναβληθεί η εξέταση. 

Εσύ πως είσαι; Η μικρή σου;

Είχα περάσει στην αρχή αρχή της πρώτης μου εγκυμοσύνης τύπου 6-7 εβδομάδες μια πολύ βαρβάτη ίωση με ακατέβατο πυρετούς 6 μέρες βήχα κτλ. Έπαιρνα ντεπον κ όλα καλά... μετά 19-20 εβδομάδων περίπου πέρασα κ κοβιντ. Όλα καλά. Εκτός αν το τερατακι μου έγινε τερατακι λογω αυτών των κακουχιων 😅🤣 θα πάνε όλα πολύ καλά ! Με το καλό η αυχενική σου!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 21 ώρες, ο/η Sofi1987 είπε:

Ποσο σε καταλαβαινω … Κανε υπομονη μου φαινεται πως εκει γυρω στις 9- 12 μερες μετα την ωορρηξια μπορει κανεις ισως να καταλαβει κατι διαφορετικο γιατι οι ορμονες αρχιζουν να ανεβαινουν μετα την εμφυτευση που γινεται καπου εκει κατα μεσο ορο.

Λοιπον, εγω πιστευω πως ειμαι εγκυος, εκανα αλλα 2 τεστ σημερα (12 μερες απο θετικο ωορρηξιας) και τα δυο θετικα αλλα με παααααραααα πολυ αχνες γραμμες… 

Φοβαμαι μηπως παω για δευτερη βιοχημικη σερι, δε θελω καν να μιλησω με το γιατρο μου… 

Το μπλε το εκανα το πρωι και το ροζ μολις τωρα… και στα δυο εβγαλα τις φωτογραφιες μεσα στα πρωτα πεντε λεπτα αφου εκανα το τεστ.

 

IMG_7095.jpeg

IMG_7084.jpeg

IMG_7096.jpeg

Ειναι θετικά κορίτσι μου 🥳

περιμένουμε την χοριακη σου 😀 καλούς διπλασιασμούς εύχομαι !

ο Σεπτέμβριος φεύγει σιγά σιγά και μπορώ να πω πως  ήταν τυχερος μηνας πήγε καλά από θετικά τεστ.. εύχομαι ο Οκτώβριος να είναι ακόμα καλύτερος 😁 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 17 ώρες, ο/η Eliza Kats είπε:

Γεια σας κορίτσια! Σας διαβάζω αλλά δεν προλαβαίνω να γράψω! 

@Elk κορίτσι μου τι έγινε με τον θηλασμό; Τα καταφέρατε; Εγώ σκέφτηκα μήπως έπαθε σύγχυση θηλών η μικρή, γιατί αν δεν κάνω λάθος της δίνατε ένα διάστημα αρκετά με μπιμπερο. Αλλά γενικά βρε σύμβουλο θηλασμού να σε βοηθήσει!

@peacock κορίτσι μου σε τι φάση βρίσκεσαι εσύ; Έκανες αυχαινικη; Σορυ εχω χάσει τελείως τις μέρες...

@Rena92 καλέ εσύ ξεκίνησες κι όλας τις προσπάθειες; Πόσο είναι τώρα το πρώτο;

Τι κάνεις κορίτσι μου ; Πως είναι η μικρούλα σου τα πάει καλά με την κυρία που την φροντίζει ;
ευχαριστώ για το ενδιαφέρον 

Με έχει πάει πολύ στραβά αυτήν την φορά ο θηλασμός.. ακόμα το παλεύω με πονάει το στήθος είχα μια μικρή βελτίωση αλλά ακόμα έχω δρόμο μπροστά μου.. έχω 2 βδομάδες σε αυτήν την κατάσταση.. 

μόνο με εξ αποστάσεως μπορώ να μιλήσω με σύμβουλο δεν έχει άκου εδώ κοντά να κάνω συνάντηση..

εσυ αποθηλασες;

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η cat12 είπε:

Να σου ζήσει κορίτσι μου γερό κ καλότυχο να είναι ♥️♥️♥️

Πως πας εσύ κορίτσι μου;;; πες μας τα νέα σας...

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 4 ώρες, ο/η peacock είπε:

Σε ευχαριστώ κορίτσι μου! ☺️

Το θέμα είναι ότι για 3 μέρες έκανα υψηλούς πυρετούς... Έφτασα ως 39,6... Έπινα ντεπον και δεν έπεφτε ο πυρετός αρκετά... Αυτό με έχει αγχωσει πολύ... Ας ελπίσουμε ότι είναι καλά το μικρακι... 

Εύχομαι περαστικά κοπέλα μου. Να σου πω πως και εγώ πέρασα κοβιντ στον 7ο μήνα με πυρετό που δεν έπεφτε. Μόνο με ντουζ κατάφερνα και έριχνα τον πυρετό. Δοκίμασε το να δεις αν θα σε βοηθήσει και εσένα. Όσο αφορά το μωράκι ήταν μια χαρά και βγήκε μια υγιεστατη και όμορφη κούκλα. Με το καλο εύχομαι

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Προσθήκη...