Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

Καλημέρα και από εμέναααα!! Χθες πήρα τα αποτελέσματα της καλλιέργειας και το αντιβιόγραμμα..μαντέψτε..δεν βγήκε e coli..βγήκε το klebsiella..ούτε ακουστά δεν το είχα..πως τα κολλάω όλα αυτά, αλήθεια απορώ..έχω το απόγευμα ουρολόγο, δεν την γλιτώνω την αντιβίωση οπότε θα περάσει έτσι κι αυτός ο μήνας για εμας χωρίς προσπάθειες..

επίσης έκανε και ο σύντροφος επαναληπτικό σπερμοδιάγραμμα και καλλιέργεια και περιμένουμε και από εκεί τα αποτελέσματα..ελπίζω να είμαστε οκ από αυτη την πλευρα..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 12 λεπτά, ο/η Naty_ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!

Είναι καμία άλλη στη φάση ωορρηξίας - επαφών αυτή την περίοδο; 

Εγώ όπως έχω αναφέρει πιο πάνω, μπήκα πάλι σε αυτή τη φάση, σήμερα 10η μέρα το απόγευμα θα κάνω ένα τεστ ωορρηξίας, και πριν καμία ώρα είχα ενόχληση στην ωοθήκη, τα προεόρτια λογικά αλλά πήγα gym και τώρα μου πέρασε. 

 

Καλησπέρα κορίτσι μου, μήπως να ξεκινήσετε σιγά σιγά να έχετε γουτσου γουτσου? και παρακολούθα την ωορρηξία σου καθαρά για να δεις τον οργανισμό σου όπως έλεγες..
Εγώ πρώτα ο Θεός θα ξαναμπω στο παιχνίδι σε καμιά 10αριά μέρες. Περιμένω να μου τελειώσει η περίοδος και μετά βουρ στο ψητό χααχαχαχαχα

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Tina23 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, μήπως να ξεκινήσετε σιγά σιγά να έχετε γουτσου γουτσου? και παρακολούθα την ωορρηξία σου καθαρά για να δεις τον οργανισμό σου όπως έλεγες..
Εγώ πρώτα ο Θεός θα ξαναμπω στο παιχνίδι σε καμιά 10αριά μέρες. Περιμένω να μου τελειώσει η περίοδος και μετά βουρ στο ψητό χααχαχαχαχα

Αρχίσαμε ναι, προχθες 8η μέρα είχαμε επαφή, σήμερα επίσης είναι στο μενού, του είπα το βράδυ έχουμε ραντεβού. Και παραπάνω το είπα για να το ακούσω εγώ που εγώ συνήθως βαριέμαι 😆 Έχω σκοπό αυτό τον κύκλο μέρα παρά μέρα όσο γίνεται να κάνουμε γούτσου γούτσου που λες κι εσυ χαχα! Κι ό,τι τυχερά έχουμε! Με το καλόοο κι εσείς!!

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η Naty_ είπε:

Αρχίσαμε ναι, προχθες 8η μέρα είχαμε επαφή, σήμερα επίσης είναι στο μενού, του είπα το βράδυ έχουμε ραντεβού. Και παραπάνω το είπα για να το ακούσω εγώ που εγώ συνήθως βαριέμαι 😆 Έχω σκοπό αυτό τον κύκλο μέρα παρά μέρα όσο γίνεται να κάνουμε γούτσου γούτσου που λες κι εσυ χαχα! Κι ό,τι τυχερά έχουμε! Με το καλόοο κι εσείς!!

Αχχχ πόσο σε νιώθω..Ώρες ώρες πραγματικά είτε θα είμαι κουρασμένη είτε δεν θα έχω όρεξη. Μετά σκέφτομαι ότι τρώγοντας σου έρχεται η όρεξη και ξεκινάμε τα γουτσου γουτσου χαχαχαχα. 
Λοιπόν καλή και αποτελεσματική αρχή σας εύχομαι🤭🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 26 λεπτά, ο/η anna_30 είπε:

Καλημέρα και από εμέναααα!! Χθες πήρα τα αποτελέσματα της καλλιέργειας και το αντιβιόγραμμα..μαντέψτε..δεν βγήκε e coli..βγήκε το klebsiella..ούτε ακουστά δεν το είχα..πως τα κολλάω όλα αυτά, αλήθεια απορώ..έχω το απόγευμα ουρολόγο, δεν την γλιτώνω την αντιβίωση οπότε θα περάσει έτσι κι αυτός ο μήνας για εμας χωρίς προσπάθειες..

επίσης έκανε και ο σύντροφος επαναληπτικό σπερμοδιάγραμμα και καλλιέργεια και περιμένουμε και από εκεί τα αποτελέσματα..ελπίζω να είμαστε οκ από αυτη την πλευρα..

Καλησπέρα κορίτσι μου! Ακριβώς ίδια περίπτωση με μένα 1 μέρα πριν γεννήσω!! Είχα e-coli, την ξεπέρασα με αντιβίωση και μια εβδομάδα μετά στο επαναληπτικό βγήκε klebsiela. Μάλιστα ο γιατρός μου, μου είχε πει πως είναι ενδονοκομειακο μικρόβιο και ψαχνόσασταν πως μπορεί να το κόλλησα ;! Τελικά μου πέρασε με αντιβίωση και μανοζη φακελάκια. Δεν ξέρω τι στο καλό συμβαίνει και από που προέρχονται αυτά. Ειδικά όταν προσέχουμε τόσο..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 18 λεπτά, ο/η Rena92 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου! Ακριβώς ίδια περίπτωση με μένα 1 μέρα πριν γεννήσω!! Είχα e-coli, την ξεπέρασα με αντιβίωση και μια εβδομάδα μετά στο επαναληπτικό βγήκε klebsiela. Μάλιστα ο γιατρός μου, μου είχε πει πως είναι ενδονοκομειακο μικρόβιο και ψαχνόσασταν πως μπορεί να το κόλλησα ;! Τελικά μου πέρασε με αντιβίωση και μανοζη φακελάκια. Δεν ξέρω τι στο καλό συμβαίνει και από που προέρχονται αυτά. Ειδικά όταν προσέχουμε τόσο..

ναι κάπου πήρε το μάτι μου ότι είναι ενδονοσοκομειακό μικρόβιο..η αλήθεια είναι πως είχαμε τον πεθερό μου στο νοσοκομείο αρχές του μήνα αλλά η πεθερά μου που μπαινόβγαινε έμενε στους δικούς μου..τώρα τι να πω..να εφερε εκείνη κάτι και 5 άτομα είναι ασυμπτωματικά; ακραίο μου φαίνεται..θα ρωτήσω τον γιατρό το βράδυ όπως και να χει..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 ώρα, ο/η ditaki είπε:

Μωρέ όλα τα κάνω και περπάτημα και σκάλες και επαφές και ανανά τρώω και κάνω και ασκήσεις στην μπαλα. Θα κάνω ότι μπορώ για να βοηθήσω να γεννηθεί φυσιολογικά αλλιώς καισαρικούλα πάλι…το καλό είναι ότι τα έχω ζήσει και τα δυο και ξέρω λίγο πολύ πως θα είναι μετά. Εννοείται δεν θα ρισκάρω με το ζάχαρο την υγεία του παιδιού…θέλω να ειναι γερη! 
Τέλος της εβδομάδας θα με δει και η μαία μου να δούμε πως πάμε. 

Κορίτσι μου γλυκό, ξέρεις πολύ καλά ότι το πιο σημαντικό είναι να είστε και οι 2 γεροί και δυνατοί. Ελπίζω κι εύχομαι να μπορέσεις να γεννήσεις και πάλι φυσιολογικά. Αλλά όπως είπες, ξέρεις και τις 2 αποθεραπείες. Εγώ που έζησα την καισαρική τελικά επειδή δεν άντεχε η μικρή, την περίμενα χειρότερη να σου πω την αλήθεια! Το μόνο μου παράπονο που δεν τα κατάφερα είναι ότι αισθάνθηκα ότι δε συνέβαλα πουθενά στη γέννα του παιδιού μου.

Και οι χουρμάδες βοηθάνε αλλά δεν ξέρω αν μπορείς να φας λόγω ζαχάρου! 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η melitiniღ είπε:

Έτσι είναι, το σπέρμα είναι λαχείο νομίζω και έχει να κάνει και ποιος το παίζει. Σε άλλους κάθετε ο λαχνός και σε άλλους όχι. Εγώ πιστυεώ πως σε μας μετά απο δύο χρόνια δεν παίζει να καθήσει γιατί έχουμε κουραστεί ψυχολογικά και οι δύο.

Τότε ήμουν 33 στα 34 και τώρα 35 στα 36, οπότε δεν θέλω ηλικιακά να περιμένω άλλο, όσο με παίρνει θέλω να το προσπαθήσω με εξωσωματική τώρα που υποτίθετε ότι έχω καλο απόθεμα και καλά ωάρια.

Επιτροπή εγώ θα περάσω στο νοσοκομείο της Αλεξανδρούπολης. Πήρα τέλος Αυγούστου για να κλείσω ραντεβού και μου είπαν ότι η επιτροπή θα συνεδριάσει τον Οκτώβριο. Μου είπαν ότι θα με πάρουν αρχές Οκτωβρίου για να μου πούνε μέρα και ώρα και απο ότι ξέρω κι απο άλλες κοπέλες φίλες μου, χρειάζεται φυσική παρουσία, σε φωνάζουν, σε ρωτάνε δύο τρία πράγματα για την περίπτωσή σου και βγάζουν την απόφαση εκείνη την ώρα, την παίρνεις και φεύγεις!

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Ααα Αλεξανδρούπολη! Ειπες για το κέντρο Θεσσαλονίκη και νόμιζα εδω πέρασες επιτροπή; σε ποιο κέντρο θα πας αν επιτρέπεται; 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις Just now, ο/η Apol είπε:

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Ααα Αλεξανδρούπολη! Ειπες για το κέντρο Θεσσαλονίκη και νόμιζα εδω πέρασες επιτροπή; σε ποιο κέντρο θα πας αν επιτρέπεται; 

Στο Διαβαλκανικό θα πάω, με τον γιατρό Χρήστο Παππά. Στη μονάδα εξωσωματικής που έχουν, τη Fivi.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 1 λεπτό, ο/η melitiniღ είπε:

Στο Διαβαλκανικό θα πάω, με τον γιατρό Χρήστο Παππά. Στη μονάδα εξωσωματικής που έχουν, τη Fivi.

Ναι τωρα που το είπες το θυμήθηκα, εγω στο γενεσις εκανα και θα ξανα κάνω την εμβρυομεταφορα τον αλλο μηνα 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 5 ώρες, ο/η melitiniღ είπε:

Όλα θέλουν το χρόνο τους καλώς ή κακώς και κάποιοι άνθρωποι χρειάζονται περισσότερο χρόνο απο κάποιους άλλους. Αυτό είναι όλο.

Τώρα είμαστε στη φάση της επιτροπής, για την ακρίβεια είμαι σε φάση επιτροπής. Ο σύζυγος δεν έχει ιδέα ακόμη, θα του το πω τώρα την Πέμπτη που έχω κλείσει ραντεβού να μας δει ο ουρολόγος του. Είναι κι αυτός στο κόλπο, του έχω μιλήσει. Απλά ο σύζυγος θέλει πριν κάνουμε το οτιδήποτε να μας πει ο γιατρός τη γνώμη του, και για τη θεραπεία που έκανε, αν είχε αποτέλεσμα εν τέλη και για το πως προχωράμε απο δω και πέρα.

Εγώ παρόλα αυτά έχω μαζέψει όλα τα χαρτιά, μιλάω με το κέντρο στη Θεσσαλονίκη, και επιτροπή έχω κλείσει να περάσω τον Οκτώβριο, περιμένω απο το νοσοκομείο τηλέφωνο για την ημέρα και ώρα απλά που θα πάμε. Δεν θέλω να χάνω άσκοπα χρόνο όταν τα πράγματα θα οδηγηθούν στο τέλος ούτως η άλλος εκεί.

Έχω μάθει να βλέπω πολύ μπροστά εγώ απλά σε σχέση με εκείνον, οπότε λίγο φρενάρω κάποιες φορές για να με φτάνει.. χα χα χα! Αιγοκεράκι για.. πριν πεινάσω μαγειρεύω..!!! 😜 

Μακαρι να πανε ολα καλα και να εχετε το αποτελεσμα που θελετε. Αφου ειναι στο κολπο και ο γιατρος πιστευω κατι θα γινει ισως τα λογια του γιατρου να παιξουν ρολο στην τελικη του αποφαση. Αυτο το συναισθημα τις απογοητευσης το περασαμε με τον αντρα μου οταν χασαμε το παιδι που περιμεναμε, μετα που προσπαθουσαμε και δεν ερχοταν το πολυποθητο αποτελεσμα και οταν επρεπε κανω εξετασεις για να δω τι γινεται. Εν τελει εμεινα εγκυος οταν το ξεχασαμε και οι δυο επειδη ειχαμε αλλες υποχρεωσεις και δεν μας ενοιαζε να εχουμε επαφες για να μεινω εγκυος. Τωρα σε εσας ειναι διαφορετικα τα πραγματα. 

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Επεμβαίνω και γω επειδή μαρεσει γενικά να διαβάζω διάφορα...στην νύφη μου που ήμουν εκεί μαζί της όταν γέννησε της είχε δειξει η μαια το πιάσιμο που λέει και η @elbe στον αυχένα του μωρου και μόλις δεις άνοιγμα καλό στο στόμα το "σπρώχνεις" βαθιά να πιασει τη θηλη και οχι μονο το μπροστινο μερος, θυμάμαι επίσης που πρώτα έβγαζε μια σταγόνα και πλησίαζε στη μυτούλα στα χειλάκια γενικά για να το ερεθισει  Ακούγεται καπως βίαιο αλλα στην ουσια η μαμα καθοδηγει το μωρακι για να πιασει , μετά από λίγες φορές ήταν πιο εύκολο αυτό το σπρώξιμο του μωρου και κατευθείαν έπιανε τη θηλή, θυμάμαι ακόμα και γω τη βοηθούσα με το μωράκι για να τη πιασει 
    • @Elkμου καλησπέρα!! Μπορώ να σε καταλάβω απόλυτα με τον πόνο στις θηλές... εμένα ο μπέμπης είναι 13 ημερών και έφερα στο σπίτι σήμερα παιδίατρο με εξειδίκευση στον θηλασμό! Με είχαν τρελάνει στην κλινική οι μαίες που η καθεμία έλεγε τα δικά της, συν η μαμά μου κ η πεθερά μου που με αγχωναν αν κατέβασα γάλα... Το μωρό κ σε εμένα δεν έπιανε καλά τη θηλή με αποτέλεσμα να με δαγκώνει κ να τη τραβάει πηγαίνοντας το κεφάλι προς τα πίσω ... νιώθω λες κ καίγονται οι θηλές κ ένα βράδυ μάλιστα μου τη μάτωσε... Η σύμβουλος σήμερα μου είπε ότι πιάνω με το ένα χέρι τον αυχένα του όπως οι γάτες για να καθοδηγώ εγώ το κεφάλι του κι από κάτω από το στήθος κάνω χούφτα την παλάμη μου για να δώσω σχήμα στη θηλή όπως ανοίγει το στόμα του...κι αυτό με τη θηλή και τη μύτη για να ανοίξει το στόμα πιάνει 😉 Όσο για το μπιμπερό κι εγώ έδινα κ τώρα πάμε με σύριγγα για να μην υπάρχει σύγχυση θηλών...
    • Είναι το πιο απερίγραπτο συναίσθημα 🩵🩵🩵
    • Άντε κορίτσι μου μακάρι να μπορέσεις να κάνεις δουλειά με το θήλαστρο. Εγώ σε κάνα μήνα θα ξεκινήσω τράπεζα σιγά σιγά! Κι εγώ έτσι το σκέφτομαι να σου πω την αλήθεια. Καλύτερα ένα σπίτι άνω κάτω αλλά με δικό μου ρυθμό και πρόγραμμα πάρα ένα σπίτι μια χαρά και να αισθάνομαι πιεσμένη στο μεγαλύτερο μέρος της ημέρας! Ναι θα κάνω και album και poster μεγάλο!
    • Γεια σας κορίτσια! Ούτε εγώ έχω δώσει πιπίλα! @Elkαναμένω εντυπώσεις από το θήλαστρο! Κορίτσια κι εμένα ηρεμεί μόνο με αγκαλιά και βόλτες από τους κολικούς! @Katiana1987 τι καλά που χαρήκατε τη φωτογράφιση! Μπράβο στη μπεμπούλα που έκατσε ήσυχη! Κορίτσια είναι δύσκολο να είσαι μόνη με το μωρό στο σπίτι αλλά όσο το σκέφτομαι δε θα άντεχα με άλλον κόσμο μόνιμα στο σπίτι..δε θα μουν άνετα..
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...