Μετάβαση σε περιεχόμενο

Αγαπητέ Σεπτέμβρη , δρόσισε μας με φιλιά και γέμισε τις κοιλιτσες μας με μωρά❤️❤️🌈🌈


Elenaki12

Recommended Posts

@melitiniღ αν και δεν μου πεφτει λογος καταλαβαινω αυτα που γραφουν τα κοριτσια! 

Και ο αντρας μου οταν προσπαθουσαμε για το πρωτο παιδι τους πρωτους μηνες ηταν αρνητικος, ενιωθα πως τον τραβολαγαω. Ηταν ανεργος εκεινη την περιοδο και εψαχνε δουλεια και του δημιουργουσε ανασφαλεια. 

Θυμαμαι πως ειχαμε τοτε καθισει και συζητησαμε σε βαθος και καταληξαμε πως ποτε δε θα ειναι οι συνθηκες τελειες και να συνεχισουμε τις προσπαθειες μας. Τον επομενο μηνα ειχα θετικο τεστ και μετα απο μια εβδομαδα βρηκε και δουλεια! 

Τωρα για το δευτερο αυτος με πιεζε ενα χρονο και εγω ημουν σε αναμονη λογω προβληματων που ειχα στη δουλεια. 

Απ'οτι εχω διαβασει ο αντρας σου δεν ειναι εντελως αρνητικος, γιατι για παραδειγμα εχει κανει τις εξετασεις και τις απαναληψεις, αυτο δειχνει μια διαθεση συμμετοχης. Θα μπορουσατε ισως να επιδιωξετε να βρειτε λιγο χρονο οταν ειστε πιο χαλαροι να το συζητησετε με ειλικρινεια μεταξυ σας΄΄, μπορει να σας ξεμπλοκαρει.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

  • Απαντήσεις 1.3k
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλη εβδομαδα και απο εμενα, και λεω να μοιραστω τον πονο μου γιατι δεν εχω πουθενα να τα πω..

Περιμενω περιοδο την Παρασκευη, θετικο ωορρηξιας ειχα στις 14 Σεπτεμβρη.. Τον προηγουμενο μηνα ειχα μια βιοχημικη και συνεχισαμε κατευθειαν την προσπαθεια.. 

Τωρα εχω τρελαθει να ψαχνω σα παρανοικη για συμπτωματα (ενω πραγματικα δεν εχω κανενα συμπτωμα..) Ουτε στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα, μονο πονους περιοδου στην αρχη και τελικα ημουν εγκυος. 

Λεω να κανω ενα τεστ πρωιμης ανιχνευσης την Πεμπτη, μεχρι τοτε θα μου σπασουν σιγουρα τα νευρα

Ξερω πως καποια κοριτσια ειχαν εγκυμοσυνη αμεσως μετα απο βιοχημικη και θελω να ελπιζω αλλα απο την αλλη δε νιωθω κατι διαφορετικο ... Πφφφφφ

Αυτα προφανως δεν τα λεω στον αντρα μου γιατι θα μου πει πως ειμαι τρελη που το υπεραναλυω τοσο 😅

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 33 λεπτά, ο/η Sofi1987 είπε:

Καλη εβδομαδα και απο εμενα, και λεω να μοιραστω τον πονο μου γιατι δεν εχω πουθενα να τα πω..

Περιμενω περιοδο την Παρασκευη, θετικο ωορρηξιας ειχα στις 14 Σεπτεμβρη.. Τον προηγουμενο μηνα ειχα μια βιοχημικη και συνεχισαμε κατευθειαν την προσπαθεια.. 

Τωρα εχω τρελαθει να ψαχνω σα παρανοικη για συμπτωματα (ενω πραγματικα δεν εχω κανενα συμπτωμα..) Ουτε στην πρωτη μου εγκυμοσυνη ειχα, μονο πονους περιοδου στην αρχη και τελικα ημουν εγκυος. 

Λεω να κανω ενα τεστ πρωιμης ανιχνευσης την Πεμπτη, μεχρι τοτε θα μου σπασουν σιγουρα τα νευρα

Ξερω πως καποια κοριτσια ειχαν εγκυμοσυνη αμεσως μετα απο βιοχημικη και θελω να ελπιζω αλλα απο την αλλη δε νιωθω κατι διαφορετικο ... Πφφφφφ

Αυτα προφανως δεν τα λεω στον αντρα μου γιατι θα μου πει πως ειμαι τρελη που το υπεραναλυω τοσο 😅

Καλησπέρα κορίτσι μου, καταλαβαίνω το άγχος σου, μιας και εγώ τον Αύγουστο είχα βιοχημικη.. Γενικά ακούγεται ότι μετά από μια εγκυμοσύνη (όποια εξέλιξη κ αν έχει) ο οργανισμός μας είναι πιο έτοιμος και έχεις περισσότερες πιθανότητες να υπάρξει σύλληψη πιο εύκολα.. Εγώ θα σου πρότεινα να προσπαθήσεις να κρατηθείς μέχρι την Παρασκευή από την άλλη άμα κάνοντας το τεστ σε ηρεμήσει, τότε κάνε ότι σε ηρεμεί. 

Εύχομαι να μας στείλεις και να μας πεις τα ευχάριστα 🙏❤️

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 22 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου, καταλαβαίνω το άγχος σου, μιας και εγώ τον Αύγουστο είχα βιοχημικη.. Γενικά ακούγεται ότι μετά από μια εγκυμοσύνη (όποια εξέλιξη κ αν έχει) ο οργανισμός μας είναι πιο έτοιμος και έχεις περισσότερες πιθανότητες να υπάρξει σύλληψη πιο εύκολα.. Εγώ θα σου πρότεινα να προσπαθήσεις να κρατηθείς μέχρι την Παρασκευή από την άλλη άμα κάνοντας το τεστ σε ηρεμήσει, τότε κάνε ότι σε ηρεμεί. 

Εύχομαι να μας στείλεις και να μας πεις τα ευχάριστα 🙏❤️

Λυπαμαι πολυ για τη χαμενη σου εγκυμοσυνη, ευχομαι να εχεις αναρρωσει και να εχετε καλα νεα πολυ πολυ συντομα 🌈 

Θα προσπαθησω να κανω ασκησεις ηρεμιας και να περιμενω οσο μπορω μεχρι το τεστ.. μεχρι τοτε θα ψαχνω κατα φαντασια συμπτωματα 😄

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 7 λεπτά, ο/η Sofi1987 είπε:

Λυπαμαι πολυ για τη χαμενη σου εγκυμοσυνη, ευχομαι να εχεις αναρρωσει και να εχετε καλα νεα πολυ πολυ συντομα 🌈 

Θα προσπαθησω να κανω ασκησεις ηρεμιας και να περιμενω οσο μπορω μεχρι το τεστ.. μεχρι τοτε θα ψαχνω κατα φαντασια συμπτωματα 😄

Θα είμαστε και μεις εδώ να σε κρατάμε!!! Κρατήσου 🤞🤞🤞

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@Sofi1987κορίτσι μ την Πέμπτη θα δειξει οριακα. Θα εισαι 12η μερα αρα δ ειναι κ απιθανο. Πάντως θα σ πω οτι εγω π ειμαο στην 5η βδομαδα, ουσιαστικά 6 μερες με καθυστέρηση, δεδομένου οτι περιμενα περιοδο την προηγ Κυριακή, δ εχω απολυτως κανενα σύμπτωμα. Μονο τ στηθος μ ειναι γεματο κ βαρυ οπως ακριβώς κ οταν περιμενω περιοδο.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 3 ώρες, ο/η Sofi1987 είπε:

Λυπαμαι πολυ για τη χαμενη σου εγκυμοσυνη, ευχομαι να εχεις αναρρωσει και να εχετε καλα νεα πολυ πολυ συντομα 🌈 

Θα προσπαθησω να κανω ασκησεις ηρεμιας και να περιμενω οσο μπορω μεχρι το τεστ.. μεχρι τοτε θα ψαχνω κατα φαντασια συμπτωματα 😄

Εύχομαι για όλες μας σύντομα 🌈... 

14 Σεπτέμβρη είχες ωορρηξία, επαφές πότε είχες;; για να δούμε να κάνουμε συμπαράσταση στην αγωνία σου 🤭🤭🤭

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

στις πριν 9 λεπτά, ο/η Tina23 είπε:

Εύχομαι για όλες μας σύντομα 🌈... 

14 Σεπτέμβρη είχες ωορρηξία, επαφές πότε είχες;; για να δούμε να κάνουμε συμπαράσταση στην αγωνία σου 🤭🤭🤭

Χαχαχα :) λοιπον επαφες 14,15 και 16. Ευτυχως το θετικο ωορρηξιας επεσε Σαββατο και πριν απο αυτο δεν ημασταν κ σε μεγαλο κεφι λογω βιοχημικης..

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Κορίτσια τώρα κατάφερα να δω τα μηνύματα σας.

Ότι αφορά το θέμα του παιδιού δεν λέω ότι είναι αρνητικός, απλά σαν άνθρωπος είναι πολύ κλειστός και δεν μιλάει για θέματα που αφορούν τη ζωή και το μέλλον μας γενικότερα.  Όταν του λέω γιατί δεν σκέφτεται το μέλλον μου λέει ότι το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι το παρόν.. να ζει το παρόν, δεν τον ενδιαφέρει το μέλλον γιατί δεν ξέρει αν αύριο ζούμε.. και μου λέει κι όλας ότι όταν εμείς κάνουμε σχέδια ο Θεός γελάει. Σε κάτι το οποίο εγώ δεν συμφωνώ γιατί άλλο τα σχέδια και άλλο τα όνειρα... & είμαι άνθρωπος που κάνω και έχω όνειρα.. αν αυτός δεν θέλει να έχει είναι δικό του πρόβλημα. 

Έχουμε συζητήσει πάνω στο θέμα πολύ ανοιχτά κι αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι του στοίχισε πολύ αυτό με το σπέρμα. Θεωρεί τον εαυτό του υπεύθυνο & βασικά το κακό είναι ότι πνίγεται.. μόλις έρθει δυσκολία κατεβάζει ασφάλειες. Το ξέρω αυτό και έχω συμβιβαστεί. Όπως επίσης και ότι το κουπί σε όλο αυτό θα το τραβήξω μόνη μου, από αυτόν το μόνο που θέλω είναι να ακολουθεί χωρίς να φέρνει περετέρο εμπόδια. 

Στο ενδεχόμενο του παιδιού, το θέλω τόσο πολύ που πραγματικά δεν με νοιάζει τι θα κάνει.. ας κάνει ότι θέλει.. μπορώ να το μεγαλώσω & μόνη μου. Δόξα τω Θεώ έχω και τη στήριξη των γωνιών, αν και νομίζω πως αν έρθει ένα παιδί, όσο "αδιάφορος" είναι τώρα τόσο χαζομπαμπάς θα γίνει στην πορεία. Είμαι σίγουρη πως θα φτάσει στο σημείο να μην με αφήνει να ασχοληθώ με το παιδί καθόλου, να τα κάνει όλα αυτός. 😅 αλλά μέχρι να γίνει αυτό έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας.!

Παντευτήκαμε γιατί σκοπός μας ήταν η οικογένεια & η απόκτηση παιδιών. Απλά το θέμα είναι ότι στην πορεία μας βρήκε το πρόβλημα με αποτέλεσμα να χαλάσει όλο μέσα του. Αφού μου το είπε, αν ήξερα ότι δεν μπορώ να κάνω παιδιά δεν θα παντρευόμουν ποτέ. Δεν μπορεί να δεχθεί μέσα του ότι δεν μπορεί να κάνει παιδί φυσιολογικά, αυτό είναι το πρόβλημα & αυτό τον πληγώνει βαθύτατα. Έχει ένα κακό να βλέπει το ποτήρι πάντα μισό άδειο και όχι μισό γεμάτο.. ίσως γι' αυτό σμήξαμε εμείς, γιατί τα ετερώνυμα έλκονται.. 🥰

& όπως πολύ σωστά μου είπε μια φίλη μου προχθές "ο επιμένων στο τέλος νικά". Έτσι κι εγώ.. μόλις έρθει αυτό το σποράκι όλα θα πάρουν το σωστό τους δρόμο. 🙃😉

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

@melitiniღ ενα θα σου πω. Με πολυ χειρότερο σπερμα εμεινα εγκυος 4 φορες φυσιολογικα. Μονο στην 1η ζοριστηκαμε 2 χρόνια. Αντε κ έκανες κ εξωσωματικη? Και? Το αποτέλεσμα μετραει κ οχι ο τροπος.

Σύνδεσμος σε αυτό το σχόλιο
Κοινοποίησε σε άλλα sites

Συμμετοχή στη συζήτηση

Μπορείτε να γράψετε τώρα το μήνυμά σας και να εγγραφείτε μετά. Αν έχετε ήδη λογαριασμό, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε το μήνυμα με το ψευδώνυμό σας.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Απαντήστε σε αυτή τη συζήτηση...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Απαντήσεις

    • Εγώ όχι δεν έδωσα κάτι για κολικούς αν και έχουμε ευτυχώς όχι κάθε μέρα για την ώρα κάπως ήπια τα πράγματα δεν ξέρω αν συνεχίσει έτσι 
    • @melitiniღ ενα θα σου πω. Με πολυ χειρότερο σπερμα εμεινα εγκυος 4 φορες φυσιολογικα. Μονο στην 1η ζοριστηκαμε 2 χρόνια. Αντε κ έκανες κ εξωσωματικη? Και? Το αποτέλεσμα μετραει κ οχι ο τροπος.
    • Κορίτσια τώρα κατάφερα να δω τα μηνύματα σας. Ότι αφορά το θέμα του παιδιού δεν λέω ότι είναι αρνητικός, απλά σαν άνθρωπος είναι πολύ κλειστός και δεν μιλάει για θέματα που αφορούν τη ζωή και το μέλλον μας γενικότερα.  Όταν του λέω γιατί δεν σκέφτεται το μέλλον μου λέει ότι το μόνο που τον ενδιαφέρει είναι το παρόν.. να ζει το παρόν, δεν τον ενδιαφέρει το μέλλον γιατί δεν ξέρει αν αύριο ζούμε.. και μου λέει κι όλας ότι όταν εμείς κάνουμε σχέδια ο Θεός γελάει. Σε κάτι το οποίο εγώ δεν συμφωνώ γιατί άλλο τα σχέδια και άλλο τα όνειρα... & είμαι άνθρωπος που κάνω και έχω όνειρα.. αν αυτός δεν θέλει να έχει είναι δικό του πρόβλημα.  Έχουμε συζητήσει πάνω στο θέμα πολύ ανοιχτά κι αυτό που έχω καταλάβει είναι ότι του στοίχισε πολύ αυτό με το σπέρμα. Θεωρεί τον εαυτό του υπεύθυνο & βασικά το κακό είναι ότι πνίγεται.. μόλις έρθει δυσκολία κατεβάζει ασφάλειες. Το ξέρω αυτό και έχω συμβιβαστεί. Όπως επίσης και ότι το κουπί σε όλο αυτό θα το τραβήξω μόνη μου, από αυτόν το μόνο που θέλω είναι να ακολουθεί χωρίς να φέρνει περετέρο εμπόδια.  Στο ενδεχόμενο του παιδιού, το θέλω τόσο πολύ που πραγματικά δεν με νοιάζει τι θα κάνει.. ας κάνει ότι θέλει.. μπορώ να το μεγαλώσω & μόνη μου. Δόξα τω Θεώ έχω και τη στήριξη των γωνιών, αν και νομίζω πως αν έρθει ένα παιδί, όσο "αδιάφορος" είναι τώρα τόσο χαζομπαμπάς θα γίνει στην πορεία. Είμαι σίγουρη πως θα φτάσει στο σημείο να μην με αφήνει να ασχοληθώ με το παιδί καθόλου, να τα κάνει όλα αυτός. 😅 αλλά μέχρι να γίνει αυτό έχουμε πολύ δρόμο μπροστά μας.! Παντευτήκαμε γιατί σκοπός μας ήταν η οικογένεια & η απόκτηση παιδιών. Απλά το θέμα είναι ότι στην πορεία μας βρήκε το πρόβλημα με αποτέλεσμα να χαλάσει όλο μέσα του. Αφού μου το είπε, αν ήξερα ότι δεν μπορώ να κάνω παιδιά δεν θα παντρευόμουν ποτέ. Δεν μπορεί να δεχθεί μέσα του ότι δεν μπορεί να κάνει παιδί φυσιολογικά, αυτό είναι το πρόβλημα & αυτό τον πληγώνει βαθύτατα. Έχει ένα κακό να βλέπει το ποτήρι πάντα μισό άδειο και όχι μισό γεμάτο.. ίσως γι' αυτό σμήξαμε εμείς, γιατί τα ετερώνυμα έλκονται.. 🥰 & όπως πολύ σωστά μου είπε μια φίλη μου προχθές "ο επιμένων στο τέλος νικά". Έτσι κι εγώ.. μόλις έρθει αυτό το σποράκι όλα θα πάρουν το σωστό τους δρόμο. 🙃😉
    • Κορίτσια έχετε δώσει στο μωρό σας biogaia;   Το ανακουφισε;  Απ ότι φαίνεται ξεκίνησαν οι κολικοι...🙄🙄
    • @Katiana1987 εύχομαι να απολαύσατε τη φωτογράφιση  @Elk δοκίμασε το και ελπίζω να πιάσει καλά τη θηλή η μικρή τις επόμενες μέρες  Κμ
  • Νέες συζητήσεις

×
×
  • Προσθήκη...